Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) Is-tee


Is-tee
aktív tag

Sziasztok!

Sorry a kérdésért, de melyik FinTech szolgáltatás javasolt arra az esetre, ha időközönként kimegyünk Ausztriába, és parkoltatni akarom rajta pénzt, hogy ami össze gyűlik, azt áttudjam majd váltani euróba? :B Mert nagy összeget egyszerre nem akarok utalni egyikre se, mert utána lehet belőle gond. :)

(#1202) fil


fil
őstag

Az itt említett legtöbb fintech szolgáltató UK bejegyzésű.
Év elején még többször nyilatkozott Revolut ,Curve ,hogy készülnek a Brexitre. Folyamodtak is valamiféle banki engedélyre EU-ban. Mostanában viszont nem hallani arról, hogy ezzel mire jutottak. Mivel mostanra az a valószínűbb, hogy megállapodás nélkül esnek ki ez EU-ból ,szerintetek mi várható?

(#1203) UberMutant válasza fil (#1202) üzenetére


UberMutant
őstag

addigra érdemes lesz nullázni a UK fintech számlákat és megvárni, hogy mit történik azokkal, akik ezt nem tették meg.

(#1204) Ixion77 válasza UberMutant (#1203) üzenetére


Ixion77
őstag

Revolut blogon pont a napokban volt új bejegyzés arról hogy minden rendben lesz. Keresd meg ha érdekel.
A hard Brexites állítólagos következmények nagy része vaklárma. Mint a Y2K esetben is volt anno. A nap fel fog kelni, a dolgok nagyrészt tovább fognak működni, maximum kissé törvénytelenül.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#1205) UberMutant válasza Ixion77 (#1204) üzenetére


UberMutant
őstag

jó, majd írd meg mi lett. Én inkább óvatos leszek.
Pláne, hogy az óvatosság nem kerül semmibe.

[ Szerkesztve ]

(#1206) fil válasza UberMutant (#1203) üzenetére


fil
őstag

Azért én attól nem félnék, hogy a banszámlákat "einstandolnák" ,mint Mo.-n tették a magánnyugdíjpénztárakkal. Nem hiszem, hogy elveszne a rajta lévő pénz,,,
Azt el tudom inkább képzelni, hogy a kondíciók változhatnak, és nem a számunkra előnyös irányba.
De az is lehet, hogy "élesítik" a már meglévő EU-s licenszeiket és attól nem Londonból nyújtják a szolgáltatást. Viszont egy ilyen folyamat során esetleg több technikai problémára lehet számítani.

(#1207) UberMutant válasza fil (#1206) üzenetére


UberMutant
őstag

nem kell a politikai propaganda.

pontosan a technikai és egyéb gubancok miatt, szerintem nem nagy ügy kiürítneni a számlákat, amíg kiderül, hogy minden megy-e tovább a megfelelő módon.

(#1208) zolmesz válasza Is-tee (#1201) üzenetére


zolmesz
aktív tag

Ha csak időközönként mentek ki Ausztriába, akkor erre pont jó a Revolut, mert mielőtt mentek, teszel rá HUF-ot, átváltod EUR-ra, és azzal fizetsz odakint. És ugye a Revolut-on belül nem csak EUR-ra tudsz váltani, mehetsz vele nem euró zónába is.
A Monese is hasonló, ugyanúgy feltölthetsz rá, de csak EUR és GBP számla van benne, tehát ha HUF számláról töltesz rá, akkor devizaváltás lesz közben, amit a bankod tesz meg, tehát eladási árfolyamot használ. Ide közbenső számlának is jó a Revolut, mert oda megy a HUF, átváltod majdnem közép árfolyamon EUR-ra, és onnan töltesz fel Monese-re, amivel aztán fizethetsz odakint.
Szóval szerintem a Revolut lehet jó Neked, de ha nem bízol benne, a Monese talán biztonságosabb, ha parkoltatni is szeretnéd a pénzed.

(#1210) Is-tee válasza zolmesz (#1208) üzenetére


Is-tee
aktív tag

Köszönöm a részletes leírást. :) Igazából Revolutom van, és igen valahol bizalmi kérdés nálam, hogy pont indulás előtt tegyek egy nagyobb top-up-ot, és ugye a rendszer blokkoljon, ezért is írtam a parkoltatást. Tudom a pénzhez hozzá férek attól még, de kellemetlen tud lenni valljuk be. Monese-t néztem, meg a transferwise-t. Akkor esetemben célszerűbb lenne a monese? :)

(#1211) zolmesz válasza Is-tee (#1210) üzenetére


zolmesz
aktív tag

Természetesen 100%-os garancia erre sincs, bármi megtörténhet, de ha mellette döntesz, ne csak az én véleményem legyen a döntő, olvass még utána. Magyar topikja nem túl forgalmas és a Facebook-on sem találtam magyar csoportot, de dühös felhasználó által szétvágott Monese kártyát sem láttam még, ellentétben a Revolut-tal. :)
Ettől függetlenül én is azért regisztráltam Monese számlát magamnak, hogy arra rendszeresen tegyek EUR-t ínségesebb időkre és külföldi utakhoz. Nem kamatozik, de ingyen van, és a kártyát is ingyen küldik.
(Ha esetleg mellette döntesz, szólj, tudok adni meghívó linket, és mind a ketten kapunk pénzt :) )

(#1212) fil válasza UberMutant (#1207) üzenetére


fil
őstag

Azért nem ilyen egyszerű. Nekem itthon csak HUF számláim vannak. A Revolutra meg felkonvertáltam némi pénzt ,hogy ha neten vásárolok vagy utazok , legyen egy kevés. Így a leürítés veszteséges lenne mindenképpen.
Ami meg a másik megjegyzésedet illeti ,példának és nem politikai propagandának szántam. Sajnálom ,hogy ha neked az jutott eszedbe róla.

[ Szerkesztve ]

(#1213) UberMutant válasza fil (#1212) üzenetére


UberMutant
őstag

te kockáztatsz, én meg nem. hadd legyen már más véleményem.
amúgy te is írod, hogy egy kevés, amit ott tartasz.
Nekem meg sok van, én azt nem hagyom ott.
ennyi.

(#1214) fil válasza UberMutant (#1213) üzenetére


fil
őstag

"... hadd legyen már más véleményem..."
Már miért ne lehetne más a véleményed ,ezért van a fórum. De mire ez az agresszív hangnem?

(#1215) instantwater válasza fil (#1214) üzenetére


instantwater
addikt

Ez csak a magyar általános közhangulat sajnos. :(

(#1216) Oliverda


Oliverda
félisten

"Imagine you make a payment to a merchant with your bunq card and the payment didn’t go through.

In the past, the money would be unavailable for you to use until the merchant recognized the error and refunded you, which could take some businesses up to 30 days.

Now you can undo the payment with a tap in the app, and we’ll take it from there!"

[link]

Hihetetlen, hogy végre ezt is kitalálta valaki...

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1217) KTU


KTU
addikt

"az MNB úgy döntött, hogy 12 hónapos meghosszabbított átállási időszakot biztosít a hazai szereplők számára." az erős ügyfél-hitelesítés bevezetésére (PSD2 – SCA).

:U

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1218) petipetya válasza KTU (#1217) üzenetére


petipetya
nagyúr

Büntetni kellene a bankokat, nem halasztást adni.

"nincs rá lezsóidő"

(#1219) Ixion77 válasza petipetya (#1218) üzenetére


Ixion77
őstag

Lehet, hogy olyan banknál van gond, amelyik baráti kézben van. Olyat meg büntetni nem lehet...

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#1220) hedgehog válasza Ixion77 (#1219) üzenetére


hedgehog
senior tag

Szinte biztos, mert pl. a Gránit is megpróbálta elsunnyogni a témát... a témáról szóló tegnapi levelükben a 3DS-t meg sem említik, hanem azt mondják, hogy lockoljam a kártyát amikor épp nem akarok vele fizetni :D

-- aka p3d3str1an

(#1221) Oliverda


Oliverda
félisten

Ha idegen devizában vásárolok HUF-alapú kártyáról/számláról amit az elszámolás után valamikor sztornóznak, vagyis jóváírják, akkor ugye ez aktuális napi árfolyam alapján történik, tehát nem a már átváltott forintosított összeget írják jóvá, hanem az aktuális árfolyamnak megfelelő devizásat, ugye?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1222) KTU válasza Oliverda (#1221) üzenetére


KTU
addikt

Igen.
Az aktuális napi árfolyamon történik a jóváírás.

pl. ha OTP kártyával vásároltál júniusban, akkor 1 $ 282 HUF,
most "refundolnak", ma 1$-t 300 Forintos áron írnak jóvá.

De mivel FinTech kártyákkal vásárolunk, ez nem nagyon érint.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1223) instantwater válasza Oliverda (#1221) üzenetére


instantwater
addikt

.

[ Szerkesztve ]

(#1224) Ixion77 válasza Oliverda (#1221) üzenetére


Ixion77
őstag

Nem egyértelmű. Szerintem a közreműködő szolgáltatóktól függ, mert volta már esetem ilyen is, olyan is. Úgy tűnik, hogy pl. ha Curve-n keresztül ment a váltás, akkor ők forintra pontosan az eredeti összeget írják jóvá. Aliexpress K&H forint alapú kártyás vásárlásnál viszont más volt a jóváírt összeg.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#1225) KTU válasza Ixion77 (#1224) üzenetére


KTU
addikt

Igazad van.
Valóban nem egyértelmű ha Curve is közbe van iktatva.

Speciel ezt nem írta.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1226) frv


frv
újonc

Töketlen élhetetlen, a magyar bankrendszer, legtöbb tagja, és ehhez az MNB meg asszisztál :((

Nyilt bankolás M.O.-on

Annyira, de annyira töketlenek, és nem ismerik De Gaulle aranyköpését sem.
Ha valamit nem tudsz megakadályozni, állj az élére!

Úgy gondolják, hogy faszául visszahúzódnak a csigaházukba, nem engednek senkit a húsosfazék közelébe, és ettől nekik jó lesz.
Tulajdonképpen még az is lehet, hogy igazuk is van, mert az inmobil ügyfeleik megmaradnak, csak a pénzügyileg tudatosabbak mennek el és kezdenek egyéb fintech megoldásokat használni, de ezekből ügyfelekből, ugye pont nem volt nagy bevételük.

Hosszú távon a saját torkukat vágják el.

Tulajdonképpen, azért mérgelődöm, mert szinte minden így működik. :(((
Felépítem a saját kis birodalmamat, kilobbizom, hogy a politika megvédjen.
Ja, hogy a végfelhasználóval/ügyféllel mi történik ??? Az rohadtul lényegtelen, csak az a lényeg, hogy perkálja azt az összeget amit mondok neki, és fussa az AUDI-mra.

[ Szerkesztve ]

--- Egy bizonyos szint fölött, nem süllyedünk egy bizonyos szint alá. ---

(#1227) nutfile válasza frv (#1226) üzenetére


nutfile
aktív tag

kicsit árnyalnám a képet.
az MNB ha nem tudja megakadályozni a halasztást (mert mondjuk a legnagyobb bank a hunyó, aki nélkül nem ér semmit sem az azonnali fizetési rendszer, sem a nyílt bankolás), akkor a halasztás élére áll...
a bankok nem adnak rendes api-kat (egész Európában, nem csak nálunk), majd esetleg akkor, ha nekik is megvan a PISP/AISP engedélyük/termékük és nyílt bankolás élére tudnak állni ;-)
az átlagmagyar úgyis jobban bízik a bankokban, mint holmi fintech cégekben, akik ráadásul az összes bankszámlájukhoz hozzá akarnak férni :DD

[ Szerkesztve ]

(#1228) frv válasza nutfile (#1227) üzenetére


frv
újonc

Szerintem nincs igazad.
Ha akarta volna az MNB megtehette volna, hogy pl. nyilvánosságra hozza, hogy melyik az a legnagyobb magyar bank, és a másik kisebb amelyik a halasztást kierőszakolta.
Vagy Hard Enter-ként, elindítja a rendszert, és amelyik bank nem tudott volna indulni, az kap akár minden hónapban felügyeleti bírságot, és az ügyfelei igy jártak. Ez esetben kiváncsi lettem volna, hogy fél év múlva is a legnagyobb bank a legnagyobb.

Persze ez nem történhetett volna meg, mert együtt szotyiznak.

Nem vagyok naiv az Öreg Fiúk Hálózata mindenütt működik, de akkor sem biztos, hogy ez volt a legjobb megoldás

--- Egy bizonyos szint fölött, nem süllyedünk egy bizonyos szint alá. ---

(#1229) gzbotii


gzbotii
veterán

Sziasztok,

Ha valakit érdekel, nyílt egy Fintech OFF topic: [link]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1230) brainticket


brainticket
aktív tag

van már ilyen is: pénzküldés Viberen, mondjuk nem tudom ki fogja használni, pláne ennyiért: [link]

(#1231) kukac7 válasza brainticket (#1230) üzenetére


kukac7
tag

ez nagyon vicces. nem is ertem, mit gondolnak egy revolut mellett ez hogy lehet eletkepes olyan arakkal.

(#1232) anadroid válasza kukac7 (#1231) üzenetére


anadroid
senior tag

Úgy, hogy a sok pénzügyi zseni országa vagyunk.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#1233) instantwater válasza kukac7 (#1231) üzenetére


instantwater
addikt

Úgy ahogy a lehúzós bankok is.
Mindig lesz balek.

[ Szerkesztve ]

(#1234) babe98 válasza kukac7 (#1231) üzenetére


babe98
csendes tag

meg úgy, hogy ha csak nagyon ritkán van szükséged ilyen szolgáltatásra. Mert nem kell hozzá előzetes macera (letölteni egy appot, bereggelni alá, azonosítani magad, pénzt top-uppolni, stb), hanem gondolsz egyet és küldöd a zsét. Ha így nézed egy évben 1x-2x kibírható a költsége.
Mondjuk azt nem tudom, hogy ez a "tömeg" mekkora, (főleg kis hazánkban), szóval, hogy nem ebből fognak meggazdagodni az sanszos...
Az egyébként nagyon legyezgeti a büszkeségemet, hogy magyarok fejlesztették, és Magyarországon tesztelik, csak pont az előbbiek miatt erősen kérdéses, hogy mennyi hasznosítható tapasztalatot tudnak majd összegyűjteni...

[ Szerkesztve ]

(#1235) samfishR


samfishR
senior tag

Sziasztok!

Mit tudnátok javasolni arra, hogy EUR kp-t hogy tudnék legolcsóbban bejuttatni Revolut számlára? A következőkre gondoltam:
- mivel OTP-s vagyok, befizetem devizaszámlára, aztán EUR átutalás, de OTP-nél vagy 2300 Ft a deviza utalás..
- vagy szintén OTP-re befizetem, számlák között átváltom a HUF számlára, onnan kártyával át Revolutra, majd ott vissza EUR-ra de így bukom a kedvezőbb Revolutos exchange rate-t, mivel OTP-nél átváltom egyszer
- vagy még esetleg a Legombolunk Pénzváltó Bt.-nél átváltani HUF-ra, ezt befizetem OTP HUF szla-ra, és onnan át Revolut-ra kártyás fizetéssel, majd ott átváltom EUR-ra...

A fentieknél esetleg valami egyszerűbb megoldást tudtok erre? Köszönöm előre is! :R

(#1236) instantwater válasza samfishR (#1235) üzenetére


instantwater
addikt

Keresel egy Eurozónás ismerőst akinek van Revolutja, elfogadja a KPdat, és átutalja Neked.

(#1237) babe98 válasza samfishR (#1235) üzenetére


babe98
csendes tag

Egyszeri alkalom, vagy rendszeres probléma? Összeg nagyságrendje?

(#1238) kerxy válasza babe98 (#1237) üzenetére


kerxy
senior tag

Engem pont ugyan ez érdekelne, egyszeri alkalom lenne, de viszonylag nagyobb értékben (1000 euro).

(#1239) samfishR válasza babe98 (#1237) üzenetére


samfishR
senior tag

Egyszeri, 950 EUR. Viszont van ismerős, aki eurozónában van, majd bizniszelek vele. Köszi az ötletet instantwater!

(#1240) instantwater válasza samfishR (#1239) üzenetére


instantwater
addikt

Igazából neki nem is kell, hogy Revolutja legyen, hiszen Neked ad a Revolut IBANt, ő pedig, ha minden igaz eurozónán belül ingyen utal, vagy legalábbis ugyanannyiért mint belföldre. Ez az eurozóna előnye.

(#1241) Oliverda


Oliverda
félisten

Eurót használ? December közepétől nagyot zuhannak a banki díjak!

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1242) KTU


KTU
addikt

Az egyik céges pénzügyi szolgáltatónk durván emelte az utalások árát, duplájára.
3 éves hűségszerződés.

Adtak bankkártyát, ezt beraktam Curve kártya alá,
a Curve berakva Revolut-ba, mivel céges kártyás feltöltésnél a Revolut váltakozó díjú plusz költséget számol fel, akár több ezer Forint alkalmanként
így viszont nincs plusz kiadásom.
Revolut utalás ---> magán CIB-re, utalás ---> céges TransferWise-ra, innen utalom tovább a céges költségeket.
Így csak a TransferWise utalás költségét fizetem (340 Ft / 1 db utalás), a többi ingyen van.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1243) instantwater válasza KTU (#1242) üzenetére


instantwater
addikt

Revolutnak is van business account.
Vagy túl sok horror történetet olvastál a topikjában? :)

(#1244) pomk


pomk
őstag

Na. Elég volt a szokásos és jól bevállt magyar bankos buziskod@sból és az egyoldalú szerződésmódosításból (nyílván nem bizonyítottam így csak vádaskodás részemről), de ez miatt már nagyon elgurult a gyógyszerem:

:W

Tudnátok ajánlai olyan 100% digitális bankot, ami a következőket tudja?
- 100% bankfiók mentes, online ügyintézés
- Munkabér utalást fogad, forintban
- Magyar szolgáltatók rezsi fizetése, csoportos beszedésen keresztül
- Állandó összegű átutalási lehetőség, adott számlaszámra
- Hitelkártya / visszatérítés (bár ha jól tudom ez digitális bankok esetén nem létezik)
- Esetleg van ilyen magyar bank? Talán Gránit bank nyújt valami hasonló szolgáltatást

Digitális bankot szeretnék, ahol nem kell időpontot foglalni, bemászkálni ügyintézni, sorban állni és a savanyú képű ügyintézőkkel beszélgetni olyanokról amihez nem is értenek és 15percet kell telefonálniuk hogy végre el tudja itnézni amiért mentem...

(#1245) agroman válasza pomk (#1244) üzenetére


agroman
senior tag

granit/magnet

de van topikja a bankolásnak: [link]

------

(#1246) HoTDoG válasza pomk (#1244) üzenetére


HoTDoG
tag

Sajnos ezen követelményeknek egyik nagyobb fintech sem felel meg.

Revolut-ra macerás a Ft utalás, munkáltató valszeg nem fog közlemény alapján utalni, ami alapján a Revolut azonosítja, hogy hova menjen a Forint. Emellett az utóbbi egy évben sok ideiglenes account felfüggesztés volt a pénzforrás igazolása miatt.

N26 - biztosabb háttere van mint a Revolutnak, de EUR alapú és a regisztrációhoz eurózónában lévő címet kell megadni a kártya postázáshoz.

Jól látod, a magyarok közül a Gránit van ezekhez közel. A mobilbankja is egész használható/modern lett végre, de a netbank az full 90-es évek.
Van egy Peak Financial Services nevű képlékeny magyar kezdeményezés, de ez szerintem inkább csak pályázati támogatást égető cég, valakinek aki közel ül a tűzhöz :)

(#1247) anadroid válasza HoTDoG (#1246) üzenetére


anadroid
senior tag

N26 - Svájci is jó.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#1248) gzbotii


gzbotii
veterán

Sziasztok,

Úgy néz ki megy a Google Pay NFC-s fizetés a Curve kártyákkal: [link]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1249) fil


fil
őstag

A Transferwise is hozzáadható a GP-hez. Próbálni még nem próbáltam ,de aktiválható rajta az NFC-s fizetés.
A TW kártya magyar címmel van! :)

[ Szerkesztve ]

(#1250) Oliverda válasza fil (#1249) üzenetére


Oliverda
félisten

Nálam nem ment.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.