Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) thomikaf1


thomikaf1
tag

Sziasztok,

márc 15-én tervezünk egy osztrák kiruccanást. Magyarországon ugye ünnepnap, viszont máshol nem. Az lenne a kérdésem, hogy ekkor is számolni kell a Curve kártyánál a hétvégi felárral?

Köszönöm szépen

(#702) zseko


zseko
veterán

Már kérdezem, de azért már egyszer :)

Haveromék nyáron autóval jönnek haza angliából (legalábbis ez a terv). Visszaúton mennék velük, pár helyen megállnánk európában, majd angliából repülővel hazajönnék. Melyik/milyen kártyát lenne érdemes használni erre? TW kártyám az van, már tavaly igényeltem. Ez elég, vagy jobb/érdemesebb a Rev/CV?

HR24.hu

(#703) brainticket válasza thomikaf1 (#701) üzenetére


brainticket
aktív tag

Gondolom a UK bank holiday számít, semmi köze a magyar ünnepekhez.

(#704) #33403648 válasza brainticket (#703) üzenetére


#33403648
törölt tag

Szerintem is.

(#705) hedgehog válasza zseko (#702) üzenetére


hedgehog
senior tag

Szerintem elég a TW kártya, de azért legyen egy rendes bankszámlához tartozó tartalék, ha valahol nem fogadnák el. (pl. az automata benzinkutak nem szokták).

-- aka p3d3str1an

(#706) gzbotii


gzbotii
veterán

Sziasztok,

Egy pár napja olvasgatok a témában (fintech), de még nem jöttem rá a "megoldásra":

Ha itthoni, forint alapú kártyám/számlám van, mi a legolcsóbb megoldás, külföldi kártyás vásárlásra? Ha van minél olcsóbb pénzfelvételi opció, az extra.

Sokat járok külföldre (főként EU), ahol tankolok, étkezés, stb ha csak lehet, kártyával fizetek. Eddig forint alapú, OTP-s Mastercarddal fizettem. Most rendeltem egy Revolut kártyát, viszont a feltöltésnél még ott is van egy kis bukó.

Minden tippet, kiigazítást senzitiv fogadok

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#707) Oliverda válasza gzbotii (#706) üzenetére


Oliverda
félisten

Curve

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#708) szuladam válasza Oliverda (#707) üzenetére


szuladam
aktív tag

És Curve mellé revolut vagy trasferwise, ha hétvégén költekedsz.

(#709) gzbotii válasza Oliverda (#707) üzenetére


gzbotii
veterán

Szóval, ha van a Curve-höz kapcsolt OTP-s MasterCardom, akkor külföldi fizetés esetén (pl. zlotyban) csak a középárfolyamon való váltást bukom?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#710) Oliverda válasza gzbotii (#709) üzenetére


Oliverda
félisten

Hétvégén bukod, ha erre irányult a kérdés.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#711) gzbotii válasza Oliverda (#710) üzenetére


gzbotii
veterán

Arra irányult, hogy a Curve-höz kapcsolt forint alapú kártyámmal ha fizetek Csehországban például, akkor középárfolyamon váltja át az összeget, és így olcsóbb, mintha direktben a bankkártyámmal fizettem volna. Jól látom?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#712) Oliverda válasza gzbotii (#711) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, hétvégén viszont kevésbé kedvező:

"On weekends, which we count as Friday 23:59 - Sunday 23:59, the UK foreign exchange markets are closed. During this time, we take the rate from Friday 23:59 and charge an additional 0.5% for all transactions made in GBP, EUR and USD and 1.5% for all other supported currencies."

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#713) #33403648


#33403648
törölt tag

http://www.iphonehacks.com/2019/02/apple-pay-czech-republic-feb-19-rumor.html?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook
Magyarországra talán 1000 év múlva ide ér 😆 az Apple Pay

[ Szerkesztve ]

(#714) betyarr


betyarr
veterán

(#715) N0R válasza Oliverda (#662) üzenetére


N0R
csendes tag

Ma megérkezett a szombaton rendelt Monese kártyám, minden gond nélkül ment az Apple Pay beállítás, csak a régiót átállítottam Németországra. Watchon is beállítottam. Tehát lehet magyar adatokkal, címmel, mobilszámmal. A kérdés már csak az, hogy felszámítják-e a nem € tranzakcióknál a díjat.

(#716) #33403648 válasza N0R (#715) üzenetére


#33403648
törölt tag

Nem fognak pl. ha forintban vasarolsz a kartyaval, teloval. ATM hasznalatkor pl. HUF felvetelkor mar igen. Az uzletszabalyzatukat atneztem, de majd ha fizetsz vele, latni fogod.

(#717) MrPeekaboo válasza N0R (#715) üzenetére


MrPeekaboo
senior tag

Én is hétvégén indítottam el a regisztrációt, viszont a video selfie készítést elbénáztam, amit utólag már nem lehet újra megtenni... Emiatt az app azt írta, hogy hívjam fel őket, hogy véglegesítsék a regisztrációt. Aztán közben kaptam egy email-t, hogy abban küldjek el még pár adatot magamról. Ezt megtettem, azóta várom, hogy történjen valami... Egyébként a video-ban mit kellene mondani magunkról?

(#718) felho001


felho001
tag

Sziasztok, megyek ausztriába síelni mi a legjobb megoldás van Tw, Rev, Curve kártyám is. Ha csak simán használom a curve kártyát vagy arról előtte feltöltöm a Tw-t mondjuk forinttal ott átváltom euróra és átküldöm Rew-re? Vagy esetleg egyből a Rew-et töltöm fel a curve kártyával. Ki hogyan használná ebben az esetben? olyan 1000 eur költőpénzt terveznék első körben. Köszi előre is a válaszokat.

Felhő

(#719) nutfile


nutfile
aktív tag

ticwatch pro-n próbálom életre kelteni a g-pay -t, de a pay enabler nem működik.
mintha azt olvastam volna, hogy geo location alapján tiltja a google.
van valamilyen 5let, vagy tapasztalat, hogy hogyan lehet életre kelteni?

(#720) KTU válasza felho001 (#718) üzenetére


KTU
addikt

Én 3 részre osztanám az összeget,
Hazai bank, TransferWise, Revolut.
Revolut feltöltés Curve közbeiktatásával.
TransferWise feltöltés HUF utalással (ha olcsóbban tudsz utalni mint a kártyás TW. díj),

Ha valamelyik kártyát valahol nem fogadják el, ne ott keljen "szerencsétlenkedni" :U
Aztán később pár perc átvariálni telefonról.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#721) felho001 válasza KTU (#720) üzenetére


felho001
tag

Köszi. Akkor majd jól kisakkozom :C

Felhő

(#722) szuladam válasza felho001 (#721) üzenetére


szuladam
aktív tag

Arra figyelj hogy Curve esetében havi 500 fontig tudsz ingyenes váltani utána már 2%!
Illetve jobb ha előre feltoltod mert hétvégén drága a váltás.
Szóval 500 eurót Curve vel tup upolj revre, 500at meg utalj twre

[ Szerkesztve ]

(#723) KTU


KTU
addikt

Curve Rewards kártyáról a pontokat átváltottam GBP-re.
Revolut hibát dob. :U

TransferWise feltöltés szintén hibát dob, weben és alkalmazásban is, GBP-re, HUF-ra, EUR-ra.
"Nem vagyok jogosult a tranzakcióra" vagy hasonló üzenetek.
Felhívtam őket.
magyar telefonszám, hívható hétfőtől péntekig 13:00 és 18:00 óra közt a 003614088659

Gyorsan magyarul beszélő ügyintézőhöz kapcsoltak.
Válasz: tudnak a hibáról, kb. 1 órája jelentkezett, jelezték már jó páran, dolgoznak a kijavításán.

De aztán a beszélgetés után megint próbálkoztam, és sikerült.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#724) szuladam válasza KTU (#723) üzenetére


szuladam
aktív tag

Akkor én bemákoltam. Mert ma kora délután simán feltöltöttem a Curve rewardot revre euroba

(#725) csibi_


csibi_
csendes tag

Sziasztok!

Egyenlőre még nem érkezett meg a Curve kártyám, viszont lassan utazom külföldre.
AZ a kérdésem, hogy tudok két kártya között pénzt utalni (ERSTE hitelkártya -> Revolut)?
A kártyákat betöltöttem a Curveba, de még nem jöttem rá arra, hogy működik az átvezetés

Valahol olvastam, hogy ez a legkedvezőbb megoldás

(#726) Pikkolo^^ válasza csibi_ (#725) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Erste -> Curve -> Revo sort csináld meg és kész is.

(#727) csibi_ válasza Pikkolo^^ (#726) üzenetére


csibi_
csendes tag

Ez az, amire nem jöttem még rá.
Beraktam, érvényesítettem a Revolut és Erste kártyámat a Curveba. Curve kártyám még nem érkezett meg.
Walletben látom a kártyáimat, tudok választani is közöttük.
De az átvezetést hogy csinálom a kártyák között?

(#728) nutfile válasza csibi_ (#727) üzenetére


nutfile
aktív tag

curve alá beregisztráltad az erstéset.
a revoluton beregeled a curve-ös kártyát és a curve kártyás feltöltést választod valamilyen devizában (pl. EUR, GBP). ekkor a curve az erstés kártyárdól (mögötte lévő számláról) leveszi forintban az összeget, ő átváltja devizára és az íródik jóvá a revoltun, ahol ha akarod visszaváltod forintra. valószínűleg minimális különbség lesz az erstétől levett forint összeg és a revoluton végül megjelenő forint összeg között

(#729) hedgehog válasza csibi_ (#727) üzenetére


hedgehog
senior tag

Egyelőre sehogy, kell a Curve kártyád száma a Revolutnak.
Nincs átvezetés, csak a Revolut appon belül tudod feltölteni az accountot a Curve kártyával (aminek még nem tudod a számát)

[ Szerkesztve ]

-- aka p3d3str1an

(#730) anadroid válasza nutfile (#728) üzenetére


anadroid
senior tag

a revoluton beregeled a curve-ös kártyát

Ezt írd le légy szíves pontosan, hogy hol van, mert nem látok ilyen lehetőséget! Én csak a pénzbekérésen, illetve a fizetési linken keresztül tudtam eddig Curve-ön át pénzt tölteni, ott viszont esetenként ki kell tölteni egy rakás adatot.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#731) MrPeekaboo válasza anadroid (#730) üzenetére


MrPeekaboo
senior tag

HUF-tól eltérő fiókon állva nyomd meg a +-t, azután az aktuális bankkártyát lenyitod és ott hozzá tudod adni a Curve-öst.

(#732) oszy78 válasza betyarr (#672) üzenetére


oszy78
tag

Ha valakit még érint, annak érdekes lehet az új Simple hirdetmény, amit megtaláltam az OTP oldalán:
[link]
Eszerint továbbra is elengedik újabb egy évig vagy újabb hirdetményig a feltöltési és havidíjakat.

Curve és Revolut ajánlókódot kérd privátban.

(#733) Oliverda válasza oszy78 (#732) üzenetére


Oliverda
félisten

Évek óta ezt játsszák egyes díjtételekkel, tehát ez nem annyira meglepő.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#734) noobi78 válasza oszy78 (#732) üzenetére


noobi78
újonc

Viszont a visszatöltés fizetős lesz SIMPLE-ről

(#735) anadroid válasza MrPeekaboo (#731) üzenetére


anadroid
senior tag

Köszönöm, a HUF-tól eltérő volt a varázsige.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#736) csibi_ válasza hedgehog (#729) üzenetére


csibi_
csendes tag

Köszi

(#737) KTU válasza noobi78 (#734) üzenetére


KTU
addikt

Az eddig is fizetős volt a hirdetmény szerint, min. 205 Ft.
De eltekintettek tőle, még senkinek nem vonták le visszatöltésnél.

Remélem ezentúl is így marad.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#738) vnorbi válasza KTU (#737) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Ez amúgy nem normális egy pénzügyi terméknél. Ha el akarnak tekinteni valamilyen díjtól, akkor van lehetőség ezt jelezni, nem pedig hagyni egy rést (megígérik, hogy levonják, de aztán valamiért mégsem vonják le), mert így az is benne van, hogy egyszer csak visszamenőleg beterhelnek mindent. Valószínű, hogy ilyen nem lesz, de mégiscsak tisztább lenne, ha sikerülne a saját hirdetményüknek megfelelni (itt mondjuk azzal, hogy a hirdetményben is ingyenessé teszik, ami a valóságban ingyenes).

(#739) Gabo4 válasza KTU (#737) üzenetére


Gabo4
csendes tag

A linkelt új hírdetmény szerint: 1% minimum 211 Ft

És nem engedik el akciósan, csak a feltöltés díját :(

(#740) Pikkolo^^ válasza anadroid (#730) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Revoban hozzáadod a Curve kártyát ha megjött majd a főoldalon rányomsz a pluszra, kiválasztod a Curvet, beírod az összeget, rányomsz az utalásra, örülés :D

(#741) csibi_ válasza nutfile (#728) üzenetére


csibi_
csendes tag

Köszi

(#742) zseko


zseko
veterán

Hát ez a Curve nálam nagy kurva. Három kártyám adatait is 'elnyelte' és elmentette a felhőbe, de egyet sem fogad el (mármint bank által vissza lett utasítva a tranzakció; egyszer jött kód is amit visszaírtam, de persze akkor is hibát írt az app, és ennyi, ugyanazzal a kártyával pedig nem lehet még egyszer próbálkozni), persze kitörölni szintén nem tudom, mert amíg nem fogadja el, addig be sem lehet jutni.
Vasárnap rájuk írtam twitteren, kérték direct message-ben az email címet, elküldtem, plusz írtam nekik rendes emailt is, de gépi válaszon kívül semmit nem reagáltak. Fasza banda.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#743) Pikkolo^^ válasza zseko (#742) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Ha 3 kártyával sem ment biztosan náluk van a hiba?

(#744) KTU válasza zseko (#742) üzenetére


KTU
addikt

Töröld az alkalmazást adataival egyben,
telepítsd a play-ből,
bejelentkezés.

Ezt próbáltad már?

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#745) zseko válasza KTU (#744) üzenetére


zseko
veterán

Igen. Nem számít, ahogy az sem, hogy másik eszközön próbálom, mivel a kártyaadatok a felhőben vannak, így bejelentkezés után ugyanott folytatja a másik eszközön is, ahol abbamaradt, így ugyanazzal a kártyával újra megpróbálni nem lehet. Max új email címmel kezdhető nulláról.

(#743) Pikkolo^^ Nem kívánom kifejteni bővebben, de igen.

HR24.hu

(#746) Fandango válasza zseko (#745) üzenetére


Fandango
veterán

Valószínűleg nem véletlen, hogy a kártya adatok ott maradnak a felhőben. Aminek a logikus magyarázata az lehet szerintem, hogy azt a kártyát amit egyszer már regisztráltak, ne tudja más illetéktelen újra felhasználni.

(#747) zseko válasza Fandango (#746) üzenetére


zseko
veterán

Persze, az logikus is. Az nem logikus, hogy addig viszont nem jutsz be a fiókodba, amíg nincs elfogadott kártya. Ezt személy szerint én egyszerűen idiótaságnak tartom, bármilyen más normális app (Revolut, TransferWise, PayPal) nem így működik.

HR24.hu

(#748) Oliverda válasza zseko (#742) üzenetére


Oliverda
félisten

A topikjába plz:[link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#749) zseko válasza Oliverda (#748) üzenetére


zseko
veterán

"FinTech - Financial Technology - digitális pénzügyi szolgáltatások, szoftverek, rendszerek megbeszélése"

Curve nem való ide, mert van topikja.
Transferwise nem való ide, mert van topikja.
Revolutnak szintén van topikja, így az sem való ide, mint ahogy így a PayPal sem, meg a Simple sem, akkor mégis, mi való ide?

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#750) Oliverda válasza zseko (#749) üzenetére


Oliverda
félisten

A maradék kb. fél tucat cucc és az azokhoz kapcsolódó technológiák.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.