Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) sparks válasza tindisco (#599) üzenetére


sparks
senior tag

Annyira nem új. 1 éve használtam, mert van saját BTC tőzsdéjük és beküldtem a bitcoint, átváltottam náluk és költöttem (illetve áttoltam ingyen Revolutra és úgy költötte a jó árfolyam miatt). Viszont nekik is megszűnt a kártyájuk és azóta nem foglalkoztam velük. Azt hiszem már van talán új kártya de nem igényeltem.
Adnak ingyen EUR IBAN számlát, ráadásnak saját számokkal is lehet játszani, nekem a telefonszámom az IBAN számom, kis kiegészítéssel. Sok pénzt nem tartottam náluk, pár ezer euró ment csak oda, de gond nélkül átfolyt. Volt havi 200 euró ingyen ATM készpénz felvét is, azt is használgattam és az árfolyam is kellemes volt, de a Revolut nyomába sem ért.
De mondom, azóta passz, hogy mi van velük.

Na most beléptem, még működik... most nézem 12k EUR volt rajta :) Bátor voltam ezek szerint, de egyszer nem csesztettek közben, de ma már csak 4 euró cent van a számlán :D

(#602) hedgehog


hedgehog
senior tag

Hát ez a Curve mégsem mindig optimális Revolut feltöltésre ahogy nézem... és ötletem sincs, hogy lehetne előre tudni, hogy jó lesz-e vagy sem.

Pénteken 150 USD-t töltöttem fel, amiért a Curve 42277 Ft-ot kért, viszont ezért a 150$-ért a Revolut csak 41731 Ft-ot adott. Ez 546 Ft költség, ami rosszabb, mint a hagyományos utalás-TW-Revo útvonalam.

Ez a második feltöltésem volt mióta megvan a kártya (az első 100€ volt), vagyis a limitek közelében sem jártam.

A szomorú az, hogy csak a feltöltés után derül ki, hogy a Curve milyen árfolyammal számol... így nehéz megbízni ebben az egészben.

-- aka p3d3str1an

(#603) Oliverda válasza hedgehog (#602) üzenetére


Oliverda
félisten

Gyanítom, pont belefutottál egy erősebb lejtmenetbe:

Szvsz érdemesebb egy kevésbé volatilis devizát választani a feltöltéshez. Most az USD, az EUR, illetve a GBP is eléggé ingadozik.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#604) instantwater válasza Oliverda (#603) üzenetére


instantwater
addikt

Szvsz érdemesebb egy kevésbé volatilis devizát választani a feltöltéshez. Most az USD, az EUR, illetve a GBP is eléggé ingadozik.
Bitcoin :)) :DD ;]

(#605) hedgehog válasza Oliverda (#603) üzenetére


hedgehog
senior tag

Szerk: igazad van, reggel 9 és délután 4 között 3 forintot esett az USD. Szép.

Akkor viszont azt javaslom mindenkinek, hogy váltás előtt nézzen napi diagramot, és abban váltson ami nem nagyon mozgott aznap :)

node várj.
a töltés úgy zajlott, hogy a Revoluton belül indítottam a feltöltést Curve kártyával, ami ugye egyből váltotta HUFra és úgy terhelte be a KH-s kártyámat,
aztán rögtön vissza is váltottam Revo-n belül HUF-ra a feltöltött USD-t.

A Curve tranzakció 20:24-kor zajlott, a Revo visszaváltás 20:25-kor. Vagyis hacsak nem esett 1 perc (vagy 4 óra, ahogy múltkor valaki posztolta a Curve árfolyamrögzítési metódusát) alatt több mint 1%-ot az USD, nem nagyon van erre esély.

[ Szerkesztve ]

-- aka p3d3str1an

(#606) Madwe válasza hedgehog (#605) üzenetére


Madwe
nagyúr

Mert hétvégén váltottál, aminek díja van - UK időben (hazaiban is btw :D) elmúlt a pénteki munkanap, bankok bezártak, hétvégi extra 2.5% fizettél.

[ Szerkesztve ]

(#607) hedgehog válasza Madwe (#606) üzenetére


hedgehog
senior tag

elmúlt a pénteki munkanap

nem, a Curve faq szerint a +2,5% péntek éjféltől él.
de megvan a megoldás, lásd fenn.

-- aka p3d3str1an

(#608) bg24 válasza hedgehog (#602) üzenetére


bg24
csendes újonc

Be kérsz egy $-t egy linkel. Onnantól tudod az aktuális órában mi az árfolyam. Aztán ha tetszik akkor top-up 149$.

(#609) _ATi_1 válasza bg24 (#608) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Ez miért más, mintha az 1$ is top-up lenne?
Közben rájöttem.

[ Szerkesztve ]

(#610) szabo.csabi


szabo.csabi
tag

TransferWise HUF számlámról ismerős HUF számlájára mennyiért tudok utalni?

(#611) takcslajos1 válasza szabo.csabi (#610) üzenetére


takcslajos1
tag

Úgy tudom, kb. 310 HUF. De Revolutról ingyen.

(#612) szabo.csabi válasza takcslajos1 (#611) üzenetére


szabo.csabi
tag

Tényleg, rémlik is valami hogy olvastam valamelyik topicban de most nem találom. Lakbér átutalását szeretném megoldani költséghatékonyan, jó lenne megtakarítani azt a havi 4-600 Ft-ot is ha van rá lehetőség!

Az oké, hogy Revolutból ingyen utalok de jól gondolom, hogy egyelőre csak az alábbi módon varázsolhatok rá HUF-ot és így már nem érdemes vacakolni vele?

HUF --> TW HUF --> TW EUR --> Revolut EUR --> Revolut HUF --> lakbér HUF számlára

TW felszámít 0,35 %-ot a váltásért + Revolut visszaváltásnál is keletkezhet különbözet így már felejtős nem?

TW 310 Ft az fix vagy 310 Ft/tranzakció + X %?

(#613) KTU válasza szabo.csabi (#612) üzenetére


KTU
addikt

A MO.-i bankodnál mennyiért utalsz, van olyan bank ami jan. 1.-től 20 e Ft alatt nem számol költséget.
Revolut feltöltéshez Curve, ha nem azonnali, tudsz időzíteni a váltással, megvárod még gyengül a HUF, akkor még pár Ft pluszba is zárhatsz összegtől függően. :U

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#614) szabo.csabi válasza KTU (#613) üzenetére


szabo.csabi
tag

Gondolkodom, hogy váltok Raiffeisen Díjnullázó Plusz-ról CIB ECO-ra. Előbbi kártyáját lemondtam, nincs rá szükségem, így kártyáról tölteni csak a szintén Raiffeisenes HUF-os hitelkártyámról tudok, azt tudom betenni Curve mögé. Erről hogy tudnám feltölteni HUF-tal a Revolutomat? Nem EUR-ót fog rátölteni Raiffeisenes árfolyamon? Vagy EUR-ót de Curve vált közép közeli árfolyamon, majd Revoluttal visszaváltom HUF-ra?

Hogy zárhatok pluszban?

(#615) KTU válasza szabo.csabi (#614) üzenetére


KTU
addikt

Ahogy a végén írod.
Itt én is leírtam.
Annyival kiegészíteném, mivel a Curve árfolyamot nem lehet monitorozni úgy mit a Revolut-ot (beírod az összeget máris mutatja mennyit ad érte, sőt ez változhat másodpercenként),
Ezért Revolut-ba kell alul a "Payments" fülön "Payment link"-re kattintva, fizetési linket létrehozni, következő oldalon katt a "Request", beírsz az összeghez 1-et, a választasz devizát, és link létrehozása.
Ezt kifizeted Curve kártyáddal, persze ott magyar bankkártyád legyen beállítva, HUF terheléssel.
Így látod a deviza adott órában lévő árfolyamát, 1 HUF Fillérre pontosan.

Azt hiszem instantwater említette ezt pár napja.

Már próbáltam HUF-ot bekérni, csak Revolut felhasználó fizetheti ki. ;]

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#616) tsilver válasza KTU (#615) üzenetére


tsilver
aktív tag

ezt egy kicsit kifejtenéd,
"Ezt kifizeted Curve kártyáddal, ...."
na ezt hol hogyan, a Curce appon belül? ha meg nem akkor minek a link, miért nem 1euroval csak feltöltöm a revolut-ot a Curven keresztül?

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#617) pomk


pomk
őstag

Apuval készítettünk egy ilyen táblázatot, oszt azt köllött.. :DDD

Szóval nagyon ráértem, és végeztem egye tesztet. A cél az volt, hogy a Monzo kártyámon 10£ jelenjen meg a tranzakció végén. Két "feltöltési" lehetőséget teszteltem:
1. TW -> Monzo közvetlen feltöltés TW alkalmazásból
2. Revolut top-up Ft hitelkártyáról közvetlenül (Curve nélkül), majd -> Monzo bank transfer Revolut alkalmazásból

Az utalás mindkét esetben 01.28.-án történt, bár az 1. napközben a 2. pedig este így adódhat némi eltérés az árfolyam különbözetből, de szerintem ez elhanyagolható. Majd ma megnéztem a számlatörténetet a bankomnál, mert gondoltam hogy a 2 esetben várható hogy többet fognak végül könyvelni mint az utalás napján történt levonás. Az alábbi táblázat szerint alakultak a költségek:

Konklúzió: bár Revoluttal kicsit macerásabb az átutalás, még mindig olcsóbb, mint TW-vel.
Amint megérkezik a Curve kártyám, készítek majd egy olyan tesztet is, amiben a Revolut-ra Curve káryáról fogok top-upolni úgy, hogy a Curve alá lesz beillesztve a Ft hitelkártyám. Ott várhatóan még nagyobb lesz majd a különbség a TW -> Monzo verzióhoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#618) szabo.csabi


szabo.csabi
tag

Több mint 1000 EUR-t töltenék fel payment request-tel Curve-ön keresztül de Revolut nem enged ekkora összeget. Elkezdtem 100 EUR-ónként feltölteni de a 3. tranzakciót már szintén nem engedi.

Az ilyen korlátokról hol lehet olvasni?

Gondolom pénzmosás meg effélék miatt lehet ez de akkor most meddig nem tudom Revolutra feltölteni a maradék 800-900 EUR-t?

Van ezzel tapasztalata valakinek?

(#619) bg24 válasza szabo.csabi (#618) üzenetére


bg24
csendes újonc

Hasonlóan jártam. Kaptam levelet a revaultól hogy figyelik a feltöltési szokásaim és úgy engednek majd egyre többet top-up olni. 1300€-t kellett fel nyomom. Négy nap alatt sikerült. Az utolsó top-up már 500€ volt az első meg 100.

[ Szerkesztve ]

(#620) anadroid válasza szabo.csabi (#618) üzenetére


anadroid
senior tag

Tegnap futott bele egy hasonlóba az egyik ismerősöm. Lengyel zlotyban kapja a fizetését, és át akarta tenni a Revolutra, de 1200 zloty környékén megakadt. Ma este fogja újra próbálni a maradékot, mert 24 órás korlátot emlegetett a Revolut. 1 €= 4,29 PLN, tehát 280 €-nál állt meg.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#621) KTU válasza tsilver (#616) üzenetére


KTU
addikt

"Hogy fizetem ki a payment linket Curve kártyával?"

A linket valamilyen böngészőben megnyitod, akár PC-n, laptopon, telefonon, tableten, stb.
beírod a Curve kártyád számát, nevedet, adatokat amit meg kell adni,
és katt a fizetésre, mint bármely más netes áruház fizetési oldalán.

"ha meg nem akkor minek a link, miért nem 1euroval csak feltöltöm a revolut-ot a Curven keresztül?"

Próbáld ki az 1€-s feltöltést.
És rájössz!
;]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#622) szabo.csabi válasza bg24 (#619) üzenetére


szabo.csabi
tag

Közben én is rájöttem, hogy napi limit van a top up-nál, emiatt nem tudom folytatni. Végül 100 + 100 + 200 EUR-t engedett ma összesen.

[ Szerkesztve ]

(#623) RobexX10 válasza szabo.csabi (#622) üzenetére


RobexX10
aktív tag

Payment link-el nem próbáltátok? Úgy mennyit engedne vajon?

(#624) szabo.csabi válasza RobexX10 (#623) üzenetére


szabo.csabi
tag

Úgy próbáltam először, úgy is él a limit.

(#625) Ruganyka


Ruganyka
csendes tag

Sziasztok!

Január eleje óta használom a Curve kártyám (Revolut töltésre) és már bőven túlléptem a havi 500GBP-s ingyenes deviza-váltási limitet (738€-t töltöttem eddig a hónapban), viszont még mindig nem számolta fel a 2%-os váltási díjat. Van bárkinek ezzel tapasztalata, hogy mikor vonja le, ha egyáltalán levonja?

(#626) sipig válasza Ruganyka (#625) üzenetére


sipig
csendes tag

Én is túlléptem már és nem számoltak fel 2%-ot.

(#627) pomk válasza sipig (#626) üzenetére


pomk
őstag

Hónap zárás mikor van? Nem az után ellenőrzik a limiteket és szabják ki a büntit?

(#628) szabo.csabi válasza Ruganyka (#625) üzenetére


szabo.csabi
tag

Hű, én erről a korlátról meg is feledkeztem ... :-/

(#629) sipig válasza pomk (#627) üzenetére


sipig
csendes tag

Az lenne a logikus, hogyha a tranzakciókra terhelnék rá a 2%-os költséget, ha túllépted a kereted.
Utólag hogy vonják le? Beterhelik az éppen aktuális bankkártyát?

(#630) noobi78


noobi78
újonc

Revolutnál az új frissítéssel kijött a "Lounges" mint várva várt feature.
Hát elég nagy a felháborodás a saját community oldalon, hogy appban 1,5x drágább egy acess így mintha ott helyben fizetnéd ki... :C

[ Szerkesztve ]

(#631) szabo.csabi válasza pomk (#627) üzenetére


szabo.csabi
tag

Engem is érdekelne, hogy naptári hónapot néznek-e vagy milyen időszakot? Ezt esetleg tudja valaki?

(#632) nutfile válasza szabo.csabi (#631) üzenetére


nutfile
aktív tag

kereső a barátod: [link]

(#633) szabo.csabi válasza nutfile (#632) üzenetére


szabo.csabi
tag

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#634) betyarr


betyarr
veterán

úgy emlékszem,hogy a simple virtuális kártyáért,vagy a használatáért idén februártól fizetni kell.le kell mondani a virtuális kártyát,vagy elég ha csak nem használom?

(#635) silver-pda válasza betyarr (#634) üzenetére


silver-pda
aktív tag

febr. 28. a dátum, addig nincs feltöltési díj és zárlati díj. (1% ill. 30x ft/hó)

(#636) betyarr válasza silver-pda (#635) üzenetére


betyarr
veterán

azaz ha nem használom semmire,akkor nem "kér enni"?vagy érdemesebb visszamondani?

[ Szerkesztve ]

(#637) #33403648 válasza betyarr (#634) üzenetére


#33403648
törölt tag

Ezt találtam

(#638) KTU válasza #33403648 (#637) üzenetére


KTU
addikt

Hívtam a Simple ügyfélszolgálatot, és rákérdeztem a zárlati díjra, (amit beraktál képet) az üzletszabályzatban és hirdetményben benne van, ez a 307 Ft / hó 2019 02 28. után, hogy ezt mikor, milyen esetben fogják ki számlázni?
Van e feltétele, vagy valamilyen feltétel nem teljesülése esetén?
Nem tudta megmondani,
a telefonos ügyfélszolgálatos
Azt mondta hogy írjak e-mailt vagy írjak közvetlen az alkalmazásból vagy a webes felületen.
:F

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#639) #33403648 válasza KTU (#638) üzenetére


#33403648
törölt tag

De gáz, komoly ugyfelszolgalat igazan felkeszultek :)

(#640) betyarr


betyarr
veterán

köszi a segítséget :R inkább töröltem,nem akarok fizetni utána.úgysem használtam és már ezután sem fogom :N

(#641) silver-pda válasza betyarr (#636) üzenetére


silver-pda
aktív tag

Törölni kell a kártyát.

(#642) betyarr


betyarr
veterán

revolutról tw-re is ugyanúgy lehet pénzt tölteni,mintha a saját magyar bankkártyámról töltenék fel?ha fontról van szó,akkor hogy alakul a feltöltés?mennyit von le érte?ugyanúgy 0,35%?

(#643) Oliverda válasza betyarr (#642) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, de átutalással ingyen van, igaz picit tovább tart.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#644) betyarr válasza Oliverda (#643) üzenetére


betyarr
veterán

úgy érted rev-ről tw-re?ha igen akkor mennyi az a pici?
illetve tw feltöltésnél (magyar bankkártya és utalás) szoktak akadékoskodni nagyobb összegnél?kb 170k-ról lenne szó.

[ Szerkesztve ]

(#645) hedgehog válasza betyarr (#644) üzenetére


hedgehog
senior tag

200KHuF-okat szoktam utalni magyar céges számláról TW-re, nem szóltak még sose.
A Revolutról magyar bankszámlára utalás pár napos átfutás, de egy héten belül megvan.

-- aka p3d3str1an

(#646) betyarr válasza hedgehog (#645) üzenetére


betyarr
veterán

köszi!
a revről a tw-re szeretnék utalni,az hogy megy?

(#647) hedgehog válasza betyarr (#646) üzenetére


hedgehog
senior tag

Igazából passz, olyan még sose jutott eszembe.

Elsőre azért én nem nagy összeggel próbálnám... de a lényeg ugye a reference, azt ne felejtsd el megadni.
Korábban egyébként nem ment volna, mert nem saját névről ment a Revolutról az utalás, de egy ideje már igen, úgyhogy szerintem nem lesz gond.

-- aka p3d3str1an

(#648) thomikaf1


thomikaf1
tag

Sziasztok

Androidon lehet a Curve appban a Revolut apphoz hasonlo biztonsagi bejelentkezest aktiválni? (Ujjlenyomat)

Köszi

(#649) hedgehog válasza thomikaf1 (#648) üzenetére


hedgehog
senior tag

Van benne ilyesmi, ahogy nézem csak a szerintük védendő adatokat védi, pl. a Curve kártya pinkódját csak úgy tudod megnézni.
A Menüben a Security-t kell választanod, ott tudod beállítani.

-- aka p3d3str1an

(#650) thomikaf1 válasza hedgehog (#649) üzenetére


thomikaf1
tag

Sikerült.

Köszi szépen!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.