Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2551) robag93


robag93
tag

Én semmit sem találok erről az emlegetett Curve novemberi változásról. Valaki megszánna egy linkkel :F

(#2552) 66zio válasza robag93 (#2551) üzenetére


66zio
aktív tag

(#2553) Gallmix válasza 66zio (#2545) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Nem lesz Curveom úgy látom, továbbra sem :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2554) robag93 válasza Gallmix (#2553) üzenetére


robag93
tag

Mondjuk mióta használom nagyjából a legjobb szolgáltatás, amit valaha használtam.

(#2555) Doky1988 válasza 66zio (#2543) üzenetére


Doky1988
senior tag

Pont most szívok a Plutussal..
Beregeltem, betettem a 20 eurot, megkaptam virtuális kártyát, be is tettem Curve alá.. Mondom megyünk úgyis vásárolni, betoltam 50000ftot.. rá 10 percre User account suspended.. úgyhogy 60000 benn ragadt.. valószínűleg jövedelem ellenőrzês... ez persze pénteken törtênt mikor nincs ügyfélszolgálat..

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#2556) Balikaa


Balikaa
csendes tag

Hello!

Próbálnék regisztrálni a Plutusra, (pusztán olyan céllal, hogy majdnem ingyen legyen a Curve black), de az azonosításnál azt írja, hogy a Magyarországon kibocsájtott dokumentumok nem elfogadottak. Ilyenkor mi van? A chatrobottal nem jutok dülőre :N

(#2557) zerodot válasza Balikaa (#2556) üzenetére


zerodot
aktív tag

(#2558) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Keresnék egy aktív skrillezőt!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#2559) szuszinho


szuszinho
őstag

Sziasztok,

Balira utazáshoz, hogy a legegyszerűbb IDR-t tartani, váltani?

(#2560) Balikaa válasza zerodot (#2557) üzenetére


Balikaa
csendes tag

Nos, ha valakit érdekelne, hogy mit válaszolt a Plutus arra a problémámra, hogy azonosításnál nem lehet magyar dokumentumot kiválasztani:
"
I checked your case and I'm sorry to inform you that we have rejected your application, you're not eligible to have an account. While you may have questions regarding this situation, we are unable to disclose the reason. As a financial institution, we are required to comply with certain duties regarding specific laws and regulations that govern our business.

My apologies for any caused inconvenience, since we won't be able to assist you any further I'll have to close this interaction. Best of luck in your future endeavors.
Best wishes,"

(#2561) zerodot válasza Balikaa (#2560) üzenetére


zerodot
aktív tag

Én időközben azt olvastam valahol, hogy jelenleg tényleg szüneteltetik néhány országban a regisztrációt és MO is köztük van, emiatt nem enged magyar doksikkal regelni.

Érdekes, hogy a support neked mást írt, legalábbis ez úgy hangzik, mintha konkrétan csak neked nem akarnának/tudnának számlát nyitni.

(#2562) Yager01


Yager01
senior tag

Létezik valami jó alternatíva cashback terén így,hogy a plutus nem megy Mo-on? :F

(#2563) szabi__memo válasza Yager01 (#2562) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Megy az, több mint egy éve használom

(#2564) TigerDzsó válasza szabi__memo (#2563) üzenetére


TigerDzsó
tag

Egy ideje nem lehet Magyarországról regisztrálni.

Plutus official discordról másolva:
"Currently new KYCs for the following countries are suspended:
Poland
Romania
Latvia
Hungary
Bulgaria
Current accounts are not affected."

(#2565) szabi__memo válasza TigerDzsó (#2564) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Okokat tudunk? Furcsa

(#2566) TigerDzsó válasza szabi__memo (#2565) üzenetére


TigerDzsó
tag

A support oldalon ennyi plusz információt találtam.
"My documents are from a supported country based on your list, but I receive a message indicating they are from a non-supported country. Is this a bug?
In some instances, our system may temporarily block documents from certain countries, even those normally supported, as part of our ongoing security and anti-fraud measures. This is not a permanent situation and is subject to regular reviews and updates. If you encounter this issue, we recommend trying again another time in the future. We apologize for any inconvenience and appreciate your understanding as we strive to maintain a secure and reliable service."

(#2567) robag93


robag93
tag

Tegnap vettem fel OTP atmből kemény 9000 forintot a Curve kártyámmal és megterhelt 780 forinttal :Y Kb. egy éve nem vettem fel pénzt vele, tehát biztosan nem léptem át semmilyen limitet. Azt írja limit felett 2 EUR vagy 2,5% a felvétel díja. De limit felett.. Ez gondolom éppen 2 EUR volt, de mire? Lemaradtam valamiről?

(#2568) UberMutant válasza robag93 (#2567) üzenetére


UberMutant
őstag

hát, az ingyenes csomagban nincs limit. 2€ minimum vagy %.
biztos, hogy jól olvastad?
csak a fizetős csomagokban van "ingyenes" kivétel.

(#2569) robag93 válasza UberMutant (#2568) üzenetére


robag93
tag

Valóban, benéztem "No fee-free withdrawals" a standard csomagban. Akkor a Curve is megy a levesbe:(

(#2570) freelancer68 válasza robag93 (#2567) üzenetére


freelancer68
tag

A Curve már korábban értesítette az ügyfeleket, hogy 2023. november 15-től megváltoznak az előfizetéses csomagjainak az árai és több csomagban a díjmentes limiteken, szolgáltatásokban változások lesznek.

Megszűnt a díjmentes készpénzfelvétel az ingyenes Curve csomagban!

Sokan használták arra a Curve kártyájukat arra, hogy díjmentesen fel tudjanak venni külföldön készpénzt vagy akár Magyarországon forintot. De a Revolut vagy Wise havi készpénzes felvétel díjmentes limitét is ki tudták bővíteni a Curve segítségével.
A díjmentes Curve csomagban erre volt egy havi limitig díjmentesen lehetőség, de ez megszűnt november 15-től és most már minden esetben 2% a készpénzfelvétel díja vagy 2 euró, amelyik kedvezőbb.
Viszont a Curve fizetős csomagjaiban megnövelték a díjmentesen felvehető készpénz limitét.

(#2571) ACE- válasza robag93 (#2569) üzenetére


ACE-
addikt

Hát ha csak kp. felvételre használtad, akkor jobb is hogy félrerakod...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#2572) 66zio


66zio
aktív tag

Volt itt szó a Plutusról régebben, meg, hogy nem igazán éri meg használni. Akkor láttam Redditen egy hozzászólásban, hogy fog jönni egy másik szolgáltató. Ez a Renegade. Ez is hasonló, kriptó-fiat kártyás dolog mint a Plutus, Crypto.com

Hallottatok róla valamit? Van tapasztalat?

Most láttam a Twitterükön, hogy már elérhető a fizikai kártya náluk.

A weboldalukon ezeket az infókat találtam:
Svéd IBAN
Kártya 0 eur
Kp felvétel 0 eur
Sepa utalás 0 eur

Visa kártyát adnak, a váltási árfolyam elvileg a hivatalos Visa árfolyam.

Vannak csomagok is.
Az ingyenesben jár 1 benefit. Ez ugyan az mint a Plutusnál, hogy bizonyos szolgáltatóknál ha ezzel a kártyával fizetsz visszaadnak belőle 10 eurót. Pl.: Netflix előfizetés, Amazon stb, bár jó lenne látni mikre is érvényes.
Jár havi max 300 eur összegre minimum 3% cashback (valahogy 8%-ra is fel lehet tornázni, gondolom ha stakeled a kriptójukat) amit a saját kriptójukban fizetnek vissza.

A következő csomagjuk 9.99 euró, ahol már 2 benefit jár és 2500eurónyi költésre adják a cashbacket. Illetve mintha valahol azt olvastam volna, hogy ha a saját kriptójukban fizeted a havidíjat akkor fele annyiba kerül.

Jelenleg euró számlájuk van de tervben van a GBP és CHF. Fizetni a Visa váltása miatt bármiben lehet. Vajon lehet beutalni forintot és azt átváltják eur-ra?

A kp felvételnél pedig 1000 eurót lehet tranzakciónként felvenni naponta max 3 tranzakció maximum 1600 euró. Havonta max 10 000 euró.

Pénzt rátenni sepa utalással vagy kártyás top-uppal lehet. De a top-upról nem találtam infót, hogy pénzbe kerül-e.

Ami még érdekes lehet, hogy vajon Revolut feltöltésre, Államkincstári fizetésre stb adják-e a visszatérítést. Meg ugye kriptóban adják a visszatérítést, azt mennyire egyszerű kiszedni, vagy inkább érdemes elvásárolni? Csak a vásárlás miatt váltás történik ami adózást vonhat maga után. Ezeknek kellene utána nézni.

Szóval ha valakinek van plusz infója, esetleg már használja is az ne tartsa magában. Ahogy nézem elég frissek. Andoridos app letöltés még csak 1+ ezer.

Esetleg ha valaki tudja, hogy átverés azt is írja meg. :D

(#2573) zerodot válasza 66zio (#2572) üzenetére


zerodot
aktív tag

Ennél is EUR számlád van, szóval ha a forintos fizudat szeretnéd vele költeni forintban, akkor nem úszod meg a dupla váltást (huf > eur > huf). Vagyis ilyen használatnál kb. pont annyira éri meg vagy nem éri meg használni, mint a Plutust.

(Ha költésnél Visa árfolyamon vált saját extra fx díj nélkül, akkor esetleg annyi előnye van, hogy nem feltétlen kell Curve mögé rakni, de maga a váltási árfolyam attól még nem nagyon lesz jobb, mint a Curve+Plutus kombónál lenne.)

(#2574) ddsteel válasza zerodot (#2573) üzenetére


ddsteel
aktív tag

A különbség most azért annyi, hogy a plutus ingyenes csomagja megszűnt. Én le is mondtam és a 300euronyi PLU-m egyelőre a metamaskban figyel. Majd még ki kell találnom, hogyan szedem ki. Szóval itt, ha jól értem, ingyenes csomagban van 1 perked és 3% hasznod, kvázi csak a valtason buksz valamennyit. Lehet, hogy utánaolvasok, de nekem a plutus isegy nagy macera volt tulajdonképpen. És tavaly június óta, amikor elkezdtem, egy db PLUt sem tudtam közvetlenül kivenni vagy visszaforgatni eurba. Csak a metamask volt járható út. Szerk: a kő felvet meg fogadjunk, hogy nem sokáig lesz ilyen kedvező. Mindenki leépítette ezt szépen, amíg volt - Curve, Revo....

[ Szerkesztve ]

(#2575) zerodot válasza ddsteel (#2574) üzenetére


zerodot
aktív tag

A lényeg az, hogy a 3% cashbackből mennyi marad meg a váltogatások után. Ez ugyanaz mindkettőnél. Amúgy Plutusnál a 10 eurós Everyday planben 2 perk van, szóval elvileg 1 perket kapsz ingyen, úgyhogy kvázi ez is ugyanaz, mint ennél az újnál. Legalábbis ideális esetben :) Persze bekavar a PLU jelenleg bonyolult eladása.

Én amúgy egyelőre használom a plutust, remélem idén sikerül elindítaniuk a dexet. Addig is gyűjtöm a PLU-t, aztán ha a bullban felpumpálják az árát, akkor jól jártam, ha meg nem, akkor nem :) Elvégre kriptós projekt, vagy bejön vagy nem :)

Esetleg utánanézek még ennek a Renegade-nek is kriptós fórumokon, de ami azt illeti nekem nem nagyon van kedvem játszadozni vele, így is túl sok kártyám van már és csak az időt rabolja ez a millió fintech meg kriptós acc/kártya, főleg ha napi szinten képben akarsz lenni velük...

(#2576) ddsteel válasza zerodot (#2575) üzenetére


ddsteel
aktív tag

Eddig nem sok infóm van a renegaderől, pedig most olvasgattam kicsit. Még mindig nem megy a PLU közvetlen visszavezetése a számlára? Azt hittem, ezekkel a változtatásokkal legalább azt visszahozzák. Nekem ez mér mindegy, de korábban ugye 2023Q4re ígérték, aztán semmi nem lett belőle. Egyelőre még én is tartogatom a PLU-kat. Tavaly 8-9 EUR volt 1PLU, amikor elkezdtem, most meg 5 alatt van. Szerintem megvárom én is, hátha megy feljebb, a 65PLU-m, ami úgy hozzám került, erre a játékra pont jó...

[ Szerkesztve ]

(#2577) zerodot válasza ddsteel (#2576) üzenetére


zerodot
aktív tag

Még mindig nem, elhalasztották, jelenleg csak annyi infó van, hogy 2024-re van betervezve, de semmi konkrétabb.

(#2578) ddsteel válasza zerodot (#2577) üzenetére


ddsteel
aktív tag

OK, köszi, akkor egyelőre nem bánom hogy megszüntettem. Aztán még bármikor újra visszamehetek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.