Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) oszi666 válasza KTU (#900) üzenetére


oszi666
őstag

őszintén szólva csak kipróbálnám, hogy jobb-e bármiben mint az OTP, szóval csak kíváncsiságból

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#902) kukac7 válasza oszi666 (#899) üzenetére


kukac7
tag

nekem monese van meg, az mukodik itthon is, de csak eur szamla van.
ami extra volt, hogy mukodott az apple pay, de elvileg mar nem lehet uj kartyat hozzaadni.

(#903) KilgoreTrout válasza kukac7 (#902) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Államkincstár EUR számláról ingyenes az utalás Monese-re?

(#904) kukac7 válasza KilgoreTrout (#903) üzenetére


kukac7
tag

nem tudom, kartyaval toltottem. azt elvileg ingyenesse tettek.

(#905) devilzero


devilzero
tag

Sziasztok!

Tegnap monese-zel bővítettem regisztrációmat, azonban egy kicsit lehet túl buzgómócsing voltam és regeltem egy csomó fintech-es megoldásra azonban, aki jobban benne van ki tudná egy picivel bővebben fejteni jelenlegi tudásomat, hogy melyik a leghasznosabb az alábbi szolgáltatások közül:

- Revolut: nekem ez tetszik a legjobban, kár, hogy az apple pay csak trüközéssel (és az is csak ideig óráig működött), tök jó hogy minden ingyen van szerintem ezt fogom elsőként használni (esetleg Curve-val párosítva)
- Curve: számomra ez is hasznos, hogy több kártyát hozzá bírok adni, és egy kártyával + egy kattintással bármelyikkel tudok fizetni, bár a kártyaválasztásokon kívül más értelmét nem találom (saját Curve-ra nem is tudok tölteni? ez a rész annyira nem világos nekem)
- TransferWise: itt kettősek az érzéseim, maga a tudás megfogott, viszont az alábbi meglepett: kaptam Curve-ra 500pontot (ami igazából 500 penny) mert regisztrált egy ismerősőm. Az volt a tervem, hogy másik ismerőseim előtt játszok egy kicsit ezekkel a kártyákkal, hogy milyen király, hogy azonnal jön-megy a lóvé :D sajnos az 500 curve pontom eltűnt valahogy az éterben, valódi pénzzé akartam volna varázsolni azzal a trükkel, hogy a curve kártyámról befizetek TransferWise kártyámra (mert ott nincs minimum limit) és továbbküldöm Revolut-ra viszont már a továbbküldésért valami (nagyon apró - de a lényeg,hogy nem ingye - összegért) akarta majd tényleg eltűnt az éterben nem tudom stornózva lesz-e vagy valami de a lényeg, hogy 0 curve point-om van.
- Monese: hát itt kb. 0 a tudásom, hogy ez mivel jobb mint a többi. Sajnos már regeltem rá, így 5euró a kártya, amit nem tudom, ki lehetne valahogy kerülni? Revolut-nál is lehetett promo kódot utólag beírni.
- OTP WebKártya: hát erről csak rosszak a véleményeim. Először is az ügyintéző hölgyikét 2x is megkérdeztem, hogy lehet-e iPhone Wallet-ba felvenni. Nyomatékosította, hogy lehet, hát persze, hogy nem. Ezt megerősítették e-mailben és telefonon is. Továbbá az, hogy nem lehet pl. Revolut-ra befizetni vele szintén érdekes. Direkt azt lett volna a célom, hogy egy olyan debit kártyámról, amin egy nagyobb összeg van, inkább egy utazás alkalmával a webkártyámra rakok, amit meg tudhat igazából bármi (revolut, transferwise, bármilyen vásárlós oldal, stb.) így biztonságossá téve megtakarított pénzecskémet. Nem jött össze. Szerencsére ingyenes, de egy hulladék egyenlőre számomra. Sajnálom érte..

Esetleg ha valaki kiegészítené, hogy mi miért jobb, vagy másnak kellemesebb az adott kártya használata azt megköszönném.

[ Szerkesztve ]

(#906) KTU válasza devilzero (#905) üzenetére


KTU
addikt

Monese, ha meghívóval regisztrálsz, 4,95 € helyett 0 € a kártya, mikor regisztráltam ingyen is küldték, szerintem most is, + ahogy használtad a kártyát kapsz 15 €-t.
Utólag nem tudom sajnos, írni kellene az ügyfélszolgálatnak
Ingyenes a kártyás és utalásos feltöltés, eddig nem volt az.
Euro övezetben és GB.-ben jól használható, mivel ebben a 2 devizában tárolhatsz rajta pénzt.

Curve,
"saját Curve-ra nem is tudok tölteni?"
Nem.
Itt a többi saját kártyád tudod berakni Curve alá. pl. beraksz egy Ft számlás kártyát, de pl. Euro övezetben használod, akkor a HUF kártyádról Forintot von le, de ezt már váltja is Euro-ra, általában kedvezőbben mint ahogy a bankod váltana, kivéve hétvégén! Curve és Revolut felárral vált!
Ha meghívóval regisztrálsz, 500 Curve Rewards pontot kapsz, ami 5 GBP, ezen kívül pénzt nem tárol a Curve.
Kártya ingyen van, ingyen is küldik.

"curve kártyámról befizetek TransferWise kártyámra (mert ott nincs minimum limit) és továbbküldöm Revolut-ra viszont már a továbbküldésért valami (nagyon apró - de a lényeg,hogy nem ingye - összegért) akarta majd tényleg eltűnt az éterben nem tudom stornózva lesz-e vagy valami de a lényeg, hogy 0 curve point-om van."

A pénzed nem hiszem hogy "eltűnt", esetleg csak kevesebb lett ha nem ingyenes tranzakciókat bonyolítottál.
A bankkártyás feltöltés vagy tranzakció a TransferWise kivételével, mindegyik említett FinTech cégnél (Revolut, Curve, Monese) ingyenes.
Mire gondolok, beregisztrálod az alkalmazásba a bankkártyád, és arról feltöltöd, vagy Curve esetén fizetsz.
Esetleg olyan lehetséges hogy ahova transzferáltad a pénzed, nem volt olyan tárca létrehozva, és átváltotta egy meglévőbe.

Ezeknél a cégeknél (Revolut, TransferWise, Monese), a pénzt általában nem küldjük, mert az pénzbe kerül, hanem ahogy fentebb említettem beregisztrálod az alkalmazásba a bankkártyád, és arról feltöltöd.
Pénz küldése ingyenes account-ok közt (Revolut, Monese), kivéve TransferWise.
Sőt Revolut-ról ingyen utalsz, még Magyarországra is.

Varázslás előtt olvass és kérdezz. :U :D
:)

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#907) MrPeekaboo válasza devilzero (#905) üzenetére


MrPeekaboo
senior tag

Én tudok OTP webkártyáról pénzt feltölteni, igaz elég régóta hozzá van már adva a száma viszont legutóbb már inkább Apple Pay-jel töltöttem fel, ami meg a fő kártyámhoz van rendelve. Valahogy az Apple Pay-ben jobban bízok, mivel a banki adataimat elkódolják és a kereskedő csak ezt kapja meg. Net-en én sem adnám meg a fő bankkártyaszámom.

(#908) bg24 válasza devilzero (#905) üzenetére


bg24
csendes újonc

Nekem meg, hogy a virtuális OTP-s kártya a Curve alatt is, google pay és revolut sem gond vele. Nyilván a Gpay ban érintéses fizetés nem lehetséges vele.De app-ot venni....plusz erről fizetem a Spority-t. is.

[ Szerkesztve ]

(#909) zagloba


zagloba
aktív tag

Sziasztok!
Barátom megy ki dolgozni Írországba! Keres valami pénzügyi megoldást, h hogy jönnek ki családilag a legjobban! Kellene Neki egy számla amire az ottani munkáltató utalná a fizetését! / Gondolom erre jó lenne a TW kártya / Erről Ő tudna kint költeni és élni! Milyen módon lenne Neki a legjobb az asszonykájának utalni magyarba, h Ő is itthon tudjon kártyával fizetni? / A párjának is egy TW kártya amit Curve mögött van? /
Köszönöm a segítséget! :R

(#910) HoTDoG válasza zagloba (#909) üzenetére


HoTDoG
tag

A TW helyett az N26-ot ajánlanám. Van vállalkozói (business) kártyája is, ha esetleg freelancer. Itt a fórumon is van N26 topik, bár lévén, hogy a regisztrációhoz szükséges, hogy eurozona tagországba postázzák a kártyát, nem sokan használják. De neki tökéletes. Onnan átutalja a pénzt Revolutra, ahol bankközi árfolyamon átváltja és utalja tovább forintban.
Egyébként az N26 és a TW partnerek, szóval az is megoldott, de a TW-nél felszámolnak némi %-ot az átváltásért, míg a Revolutnál ingyenes (havi 6.000 EUR-ig az alap csomagban, premiumnál korlátlan).

[ Szerkesztve ]

(#911) zagloba válasza HoTDoG (#910) üzenetére


zagloba
aktív tag

Köszi! Megpróbálom elmondani,h mit is kell csinálnia!😊

(#912) oszi666 válasza HoTDoG (#910) üzenetére


oszi666
őstag

Miért kell neki business kártya, ha freelancer?

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#913) HoTDoG válasza oszi666 (#912) üzenetére


HoTDoG
tag

Nem írtam, hogy kell, hanem hogy van.
Nem ismerem az ottani jogszabályokat, adózást. Illetve azon kívül, hogy Írországban fog dolgozni, többet nem tudtunk meg. Még az is lehet, hogy továbbra is magyar egyéni vállalkozó lesz és olyankor elvárt a vállalkozói számla, mégha a NAV valszeg nem tudja megkülönböztetni külföldi számla esetén.

(#914) kukac7 válasza HoTDoG (#913) üzenetére


kukac7
tag

(#915) HoTDoG válasza kukac7 (#914) üzenetére


HoTDoG
tag

Igen, de az N26 egy teljes értékű bank, német banki licensszel, 100.000 EUR-ig terjedő (helyi OBA) biztosítással, míg a Revolut-nál ez továbbra is csak terv.

(#916) HoTDoG válasza HoTDoG (#915) üzenetére


HoTDoG
tag

Ja és a Revolut freelancer havidíjas, míg az N26 Business ingyenes.
Plusz ha a Revolut freelancer további feltételeit olvasod, pl 2% készpénzfelvét, háát.
Az N26 ingyenes, valódi bank, fizetést fogadni, nagyobb összeget tárolni, mellé a Revolut átváltásra, játszani. Szerintem továbbra is ez a nyerő kombó. Persze ha több mint 6.000 EUR-t kell váltani havonta, akkor lehet máshogy jön ki a dolog.

(#917) oszi666 válasza HoTDoG (#913) üzenetére


oszi666
őstag

Úgy értettem, szerinted miért lenne rá szüksége nem támadólag :)

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#918) Karaya


Karaya
tag

Angol fontból van nagyobbacska összegem kp-ben. Van ötletetek arra, hogy itthon hogyan érdemes forinttá alakítanom (vagy GPB számlára tenni?) ami jobb mint egy valuta váltó vételi árfolyama?

(#919) germinator66 válasza Karaya (#918) üzenetére


germinator66
aktív tag

Egy valutaváltóhoz képest nehezebben tudsz kapni (még)jobb árfolyamot. Sokszor még a mostanság népszerű fintech cégeknél is jobban váltanak (minimálisan persze).
Kérdés, mekkora az összeg, de GBP számla fenntartása is költséges lehet...

(#920) Dluinet válasza Karaya (#918) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Curve kártyával
A Curve kártya alá rakod az angol GPB számlás kártyádat, és itthon vagy külföldön vásárolsz vele és pénzt veszel fel az automatából. (de csak hétköznap, hétvégén drágán vált)

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#921) Karaya válasza Dluinet (#920) üzenetére


Karaya
tag

Ez jól hangzik, de nincs még GPB számlám. Gondolom annak a költségei el is vinnék az előnyét a az egyszeri valutaváltáshoz képest.

(#919) germinator66
Jó valutaváltóra szívesen vennék tippet. A valutacentrum féle keresőket ismerem csak. 1800 GPB-ről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#922) Dluinet válasza Karaya (#921) üzenetére


Dluinet
nagyúr

bocs, nem megy nekem az értő olvasás, a kp felett elsiklottam

Ekkora összeget általában az IBUSZ-ban (Pécsen, de lehet hogy máshol is) is jól váltanak.
Kérni kell rá egyedi ajánlatot, ne fogadd el a listaárat.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#923) germinator66 válasza Karaya (#921) üzenetére


germinator66
aktív tag

Pl. Correct Change / Gold Change, de ahogy írták előttem, érdemes egyedi árajánlatot kérni.

(#924) hedgehog válasza germinator66 (#923) üzenetére


hedgehog
senior tag

Kiegészítő kérdés... mekkora összeg amit akadékoskodás nélkül átváltanak egy ilyen valutaváltóban? 1-2 millióval problémáznának?

-- aka p3d3str1an

(#925) germinator66 válasza hedgehog (#924) üzenetére


germinator66
aktív tag

Ilyen összegnél érdemes egyedi ajánlatot kérni, akkor biztos nem problémáznak. Sőt, láttam már olyat, hogy kifejezetten kérték, hogy x összeg felett mindenképp kérj egyedi ajánlatot. Gondolom logisztikailag is jobb nekik, ha nem fosztod le az kiadó valutáját, inkább hozza a góré a bömössel bőröndben. :DDD

(#926) zagloba válasza HoTDoG (#916) üzenetére


zagloba
aktív tag

N26-ban elég ha EUR zónába postázzák v. ottani lakcímmel is kell rendelkezni? ( Egyébként Ír cégnél fog dolgozni, nem vállalkozóként!)

(#927) HoTDoG válasza zagloba (#926) üzenetére


HoTDoG
tag

Elég ha a kártya postázásához euro zónában lévő címet ad meg.

(#928) zagloba válasza HoTDoG (#927) üzenetére


zagloba
aktív tag

Köszi! Az könnyen megoldható!😁

(#929) Fandango


Fandango
veterán

Starling bank

Ezt ismeri, használja valaki?

(#930) KTU válasza Fandango (#929) üzenetére


KTU
addikt

Magyarországról nem használható.
Próbáltam regisztrálni, írták: majd értesítenek ha itt is elérhető.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#931) Fandango válasza KTU (#930) üzenetére


Fandango
veterán

Köszi! :R

(#932) Shade45 válasza Fandango (#929) üzenetére


Shade45
senior tag

(#933) nutfile válasza Shade45 (#932) üzenetére


nutfile
aktív tag

Magyarországról ugyanúgy nem tudsz még (hivatalosan, hazai lakcímmel) regisztrálni.

(#934) nutfile


nutfile
aktív tag

bunq-ot használja valaki?
ha jól látom ide csak travel card-ot küldenek, ami viszont credit card-ként működik, így hasznos lehet külföldi szállás/kocsibérlés esetén.
örömmel fogadnék bármilyen tapasztalatot!

(#935) Oliverda válasza nutfile (#934) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem találkoztam még vele, de érdekesnek tűnik.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#936) Brian Saint válasza nutfile (#934) üzenetére


Brian Saint
csendes újonc

Igen erre én is kíváncsi vagyok, meg is rendetem.
Egy credit mastercard-ot küldenek.
A travel card csomagban nincs havi költség, csak egyszeri kártyarendelés

leírásukban:
"Top up with credit or debit card.: Up to €500/month free. Then 0.5% for EU cards, 2.5% for non-EU cards"
Ennek ellenére az első feltöltésnél 15 eurora leszedett 0.8 euro-t

"Top up with iDEAL, Sofort or Bank Transfer: Free"

Van valami deal a bunq és a transferwise között, ezt még nem értem, hogy mi (a topup résznél nincs ott a TW)

(#937) Brian Saint válasza Brian Saint (#936) üzenetére


Brian Saint
csendes újonc

Revolut EUR szlarol feltöltve nem volt költség, 3-4 óra alatt megtörtént.

Az bunq app-ban már helyből kérnek adóazonosító jelet és valami bizonylatot a fizetésről, pénzhezjutásról.

(#938) N0R


N0R
csendes tag

Megnéztem és rendeltem is bunq travel card-ot. Amiben más, mint a többi fintech (röviden).

Előnyök:
- prepaid kártya, ami a tranzakciók során egy platinum szintű mastercard credit cardnak látszik, így szálloda/autókölcsönzés is megy vele (talán reptéri VIP váró is, elvégre platinum level, vki próbálja majd ki, ha arra jár)
- kb. interbanki deviza váltás 0-24, nincs hétvége, ünnepnap, semmilyen felár,
- áttekinthető app sok extra funkcióval,
- a kartyára gyártás során írathatsz megjegyzést (én a tel. számomat kértem, mivel utazási kártya lesz, ha elhagyom véletlenül visszajuthat hozzám),
- CVC kód nem szerepel a kártyán, azt az app ad, bármikor megváltoztatható, sőt automatikusra is lehet állítani, talán 5 percenként újat generál,
- appon belül beállítható melyik országokban lehessen használni,
- PIN, limitek változtatása, kártya fagyasztása is in-app,
- utazás végén a megmaradt egyenleg kiutalható a címként megadott országbeli IBAN számlaszámra (nem néztem van-e díja).

Hátrányok:
- csak € számla van,
- bankkártyás top up fizetős, 0,5% díj,
- nincs még Apple Pay ehhez a kártyához, júliusra ígérik, de kérdés, hogy Mo. engedélyezett lesz-e.

Biztos van más is, írd meg, ha találsz.

(#939) streng válasza N0R (#938) üzenetére


streng
csendes tag

Valamire jó lehet, kösz. Van itt valamit invite? Mit tud, ha van? A travel card 10 EUR. TW-t használja utaláshoz, váltásnál is ezt, ha más pénznemben fizetek mint EUR? TW rátesz egy minimális %ot. 0,35-0,7 attól függ mire. Itt akkor mi a helyzet?
A credit card működés miatt használnám.

(#940) N0R válasza streng (#939) üzenetére


N0R
csendes tag

Meghívó létezik, twitteren láttam, bár én nem éltem vele. Váltás ingyenes, TW-t utaláshoz használja, ott van TW fee.

(#941) szabi__memo válasza N0R (#940) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ez a kép frankó, köszi. Ebből 5 van is:)

(#942) Oliverda válasza N0R (#938) üzenetére


Oliverda
félisten

Ha valóban platinumnak számít a reptéren, akkor ez eléggé must have. :K

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#943) N0R válasza Oliverda (#942) üzenetére


N0R
csendes tag

👑😎 BIN check szerint orosz, de pont nem érdekel 🤷🏻‍♂️

(#944) streng válasza N0R (#940) üzenetére


streng
csendes tag

Kösz. Neked van meghívód? Ha igen küld kérlek és reggelek Travel card-ra. A deposit elfogadás miatt, és esetleg reptér (bár ezt kétlem) jó lehet.

(#945) Fandango


Fandango
veterán

Ezt komolyan gondolja a Bunq, hogy majd feltöltök nekik fizetési vagy adóigazolást, hogy honnan jön a pénz a számlára, meg határozzam meg a forrást és hogy mekkora összeg lesz várhatóan náluk?
Illetve adjak meg adószámot?

Ez nekem egy kicsit furcsa, egy sima travel cardos accounthoz ne kelljen már ilyen.
Nem elég nekik, hogy van videós azonosítás, lakcím, valamilyen hivatalos okiratról kép (pl. személyi igazolvány)?

Ha majd gyanúsan sok pénz mozog a számlán, akkor talán kérhetik, hogy igazoljam annak eredetét, de addig ne szórakozzunk már, hogy ilyen kell! :Y

(#946) szabi__memo válasza Fandango (#945) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Revolut kb ugyanezzel baszakszik. Vicc

(#947) Oliverda válasza szabi__memo (#946) üzenetére


Oliverda
félisten

Ha nem tetszenek a feltételek, nem kell használni a szolgáltatást. Semmi értelme ezen rugózni, vannak alternatívák, persze drágábban.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#948) Brian Saint válasza Fandango (#945) üzenetére


Brian Saint
csendes újonc

azt hiszem, hogy ugyanazok vonatkoznak minden cégre
ezzel védik magukat

a revo engedi és majd, ha a pénzmosási limit fölé megy valaki, akkor kéri, a bunq meg az elején és innentől sima (sztem ez a jobb, nem kell lesni, mikor fagy be a szla)

úgy tudom ez egy igazi bank
ha itthon bemész egy bank fiókba, mindent elkérnek azonnal, nem? (ráadásul minden alkalommal)

(#949) szabi__memo válasza Brian Saint (#948) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ezt mind rosszul tudod. Semmiféle ilyen alacsony limit nincs. Önként hülyék

(#950) Brian Saint válasza szabi__memo (#949) üzenetére


Brian Saint
csendes újonc

de nincs törvény erre?
valami miatt csak szükséges ez...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.