Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Filmvilág - Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#40801) Huma válasza rt06 (#40800) üzenetére


Huma
addikt

A Thing-nél merült fel a téma. És nem is én hoztam fel, csupán bekapcsolódtam egy okfejtésbe amivel egyetértettem.
A Thing-nél kifejtett véleményem csak abban az esetben áll(arra a filmre), ha az az alapkoncepció igaz, hogy a szörny egy nagyon intelligens faj tagja. Ha potyautas, vagy okkal gyilkol akkor már nem.

Nem csak miattad írom majd le a kritikám a filmről. Gondolom sokan kíváncsiak még itt a véleményemre.
Ha találok a filmben valami nyomot az idegenről az említett témában akkor biztos, hogy ejtek róla pár szót.

Lehet az általad ajánlott Evil Alienst is megnézem.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#40802) Jojo5 válasza oriic (#40784) üzenetére


Jojo5
őstag

Az biztos, hogy jó lesz... :K :C
Kay? How do you know my name ? :DD :))

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#40803) pohár


pohár
félisten

tegnap megvolt a Faces in the Crowd, ötletes film, 8/10, ma pedig a Rise of the Planet of the Apes, ez abszolút 10/10

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#40804) F34R válasza darál0w (#40799) üzenetére


F34R
nagyúr

bocs lessz két rész 2012 Március 20 Spanyolban Rec:genesis

[link]

[ Szerkesztve ]

(#40805) pohár válasza F34R (#40804) üzenetére


pohár
félisten

lessz? olyan szó nincs :N ;]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#40806) rt06 válasza pohár (#40805) üzenetére


rt06
veterán

egyenlore nincs, de majd lessz

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#40807) F34R válasza pohár (#40805) üzenetére


F34R
nagyúr

te meg szégyeld magad , csak úgy szórod a 10 pontokat , kapsz mindjárt egyet a Blu-Ray tokkal. :W :D

(#40808) pohár válasza F34R (#40807) üzenetére


pohár
félisten

bocs apuuuu :O

na de azért szerintem nem túlzás a filmre a 10... vagy igen?

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#40809) F34R válasza pohár (#40808) üzenetére


F34R
nagyúr

nyóc :DDD

[ Szerkesztve ]

(#40810) Huma válasza pohár (#40808) üzenetére


Huma
addikt

Igen.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#40811) pohár válasza F34R (#40809) üzenetére


pohár
félisten

egye fene, nekem nagyon tetszett a film

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#40812) rt06 válasza pohár (#40808) üzenetére


rt06
veterán

csak egy picit

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#40813) koxx válasza heihachi (#36858) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Drive (720p)

Úgy látom nekünk eléggé egyezik az ízlésünk.

Hogy a fenébe tudtatok erre a filmnek nem is nevehető valamire 8-9 pontokat szórni? komolyan kérdezem :F
Felkészültem egy fasza pörgös akciófilmre, aztán alig bírtam magam ébrentartani olyan unalmas volt. Alig lehetett érteni amit a fsz srác gügyögött, majdnem csukva volt a szája. A sztori is hulladék volt. Az itt leírtakkal szemben ezt az "alkotást" maximum 3/10-re tudom értékelni, csakis a fekete mustang miatt.

Hozzájuk intézném a postom elején feltett kérdést, biztos, hogy egyazon filmet néztük?

"...Ma volt a Drive premierje, meg is néztük gyorsan. Elképesztően jó film, sőt, erősen karcolja a kihagyhatatlant..." [link]

"...9/10 de csak azért mert 10-et nem adok semmire. fantasztikus hangulat, a sztori egyszeru mint a bot mégis jól van adagolva..." [link]

[ Szerkesztve ]

(#40814) rt06 válasza koxx (#40813) üzenetére


rt06
veterán

itt rontottad el: Felkészültem egy fasza pörgös akciófilmre

bar amennyire tudom, a trailer ezt sugallta (igaz nem lattam), de ha igy keszulsz ra, nem csoda, hogy nem jott be
a stori valoban nem nagy durranas, vegig lehet tudni, mi lesz a kovtkezo lepes, viszont a megvalositas az olyan, hogy szerintem is megerdemli a film ezeket a magas pontszamokat

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#40815) koxx válasza rt06 (#40814) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Trailert nem láttam, csak az itteni postok némelyikét olvastam el. De úgy gondolom ha nem várok pörgős akciófilmet, 5 pontnál akkor sem adok többet. Talán a Gran Torinoval voltam még így, nekem az is csalódás volt.

(#40816) dy_nmq válasza koxx (#40815) üzenetére


dy_nmq
aktív tag

A barátnőm is hasonlo elvárásokkal ult be a moziba azt hitte valami fast five és tsi. kaliberu film lesz de aztán koppant szegénykém - nem is tetszett neki annyira. A Gran Torino szintén kicsit ez a vonal de az nálam ugyanugy legalább 8-9 pontot ér.

https://www.artstation.com/artist/dy217

(#40817) Kassadin válasza koxx (#40813) üzenetére


Kassadin
addikt

Én is azt hittem, hogy akciófilm lesz(tegyük hozzá, a trailerje is teljesen erre hajaz...), ettől függetlenül nekem bejött a film. Csak néha nekem kicsit sok volt ez a "nézzük egymást és nem szólók semmit, ettől leszek f*szagyerek" érzés, amúgy <szigorúan magánvélemény> ebben az évben ez az egyik legjobban sikerült film.

Amúgy mi a bajod a Gran Torinoval? Egyik kedvenc filmem. :)

#40818: Untad? De hát az egy dráma.

[ Szerkesztve ]

(#40818) koxx válasza Kassadin (#40817) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

"Amúgy mi a bajod a Gran Torinoval?" untam, persze biztos bennem a hiba, hogy nem jött be

(#40819) mondomén válasza koxx (#40815) üzenetére


mondomén
őstag

Igen, valóban rosszul álltál hozzá.
Szerintem tipikusan az a film amit az ember nagyon szeret vagy nagyon nem. Ha rá tudsz hangolódni, elkap a film ritmusa, akkor tudod élvezni elejétől a végéig. Én kifejezetten szerettem a filmet.
Ha már a Gran torino sem tetszett, lehet nem is a film hibája.:P

(#40820) tween válasza hoffman_ (#40796) üzenetére


tween
őstag

köszi, utána is nézek :K

(#40821) varsam válasza koxx (#40813) üzenetére


varsam
őstag

Drive - 2011

Spoiler alert

Hétvégén néztem meg én is, totál egyetértek veled. Nem láttam trailert, nem tudtam milyen film lesz, csak olvastam a sok dicsérő hsz-t meg láttam a magas pontszámokat, aztán egy nagy KOPP. Eszméletlen lassú film, zéró szöveg, csak idióta összenézések, vezetés volt benne másfél jelenet. Az a néhány véres rész pedig nagyon nem oda való volt szerintem, egyáltalán nem illett a filmhez.

Spoiler Off

Gran Torino szerintem más, az nekem nagyon tetszett, de hát Clint Eastwood nem hasonlítható ehhez a csávóhoz. Az öreg ő ha megszólal, kiráz kb a hideg, olyan hangja van, nagyon szeretem. Az a film elejétől a végéig lekötött, volt mondanivalója, ez 0.

(#40822) ludsimon


ludsimon
veterán

Captain America: The First Avenger (2011)

Nem volt gagyi, bár lehetett volna szerintem még kihozni belőle még jobbat.
De így is jó és lesz folytatás végéből ítélve.

7/10

undefined

(#40823) ludsimon válasza mondomén (#40819) üzenetére


ludsimon
veterán

"Szerintem tipikusan az a film amit az ember nagyon szeret vagy nagyon nem.
Ha rá tudsz hangolódni, elkap a film ritmusa, akkor tudod élvezni elejétől a végéig.
"

Pontosan!
Sok embert hallottam aki azt mondta: - Mi ez? Ez 8-9 pont? 1-et se adnék rá.
Illetve hallottam sok embert aki pedig nagyon dicsérte és tetszett is neki a film.

Nekem is eléggé bejövős volt. 8,5-et adtam rá.

Pedig én tipikusan az az ember vagyok aki szereti a pörgős jeleneteket de egyszerűen magával ragadott a film és sikerült átélnem illetve ritmusba jönnöm.
Semmi probléma nincs ezzel a filmmel.
Csak van aki nem képes 'beleélni' a karakterbe magát vagy nem is érdekli a film ritmusa miatt.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#40824) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Srácok, segítsetek!

Valaki anno, talán fél-egy éve belinkelt valami cikket top 10 szörnyes múviról. Nem találom se a könyvjelzőimnél, se a topicban, nem emlékszik valaki? Égre földre keresem, és nincs meg, pedig kéne :(((

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#40825) dokar válasza hoffman_ (#40824) üzenetére


dokar
addikt

nálam a top 1 szörnyes az Outlander

extra - SEXRay

(#40826) F34R


F34R
nagyúr

ha valakit érdekel van hostel part III dvdrip-be..........

(#40827) koxx


koxx
MODERÁTOR

Ez mekkora jó kép, kicsit még fiatalok voltak, Sly sincs szénné gyúrva.

[ Szerkesztve ]

(#40828) bAtt001


bAtt001
addikt

warrior

hatalmas film volt, az első fele olyan nagyon dráma, nem kötött le annyira. de a második fele, na arról le sem tudtam venni a szemem. még a végén a stáblistát is néztem vagy 2 percig annyira megfogott az egész hangulata. tom hardy remek volt a filmben, nagyon bejött az egész karaktere. a verekedős részek pedig vitték a prímet, sosem tudtam megmondani melyik fél fog nyerni és ez nagyon jó érzés volt, végig feszült hangulatot teremtett. aki szereti a harcos filmeket ne hagyja ki semmiképpen. 9/10

(#40829) pohár


pohár
félisten

oh yeaaah

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#40830) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Pofonok földje (alias Kung Fu Hustle illetve Kung fu) - 8/10

Hát ez zseniális :D Nem olyan rég linkelt nekem valaki belőle egy jelenetet, gondoltam megnézem. Hát ez 91 perc királyság volt. Kellőképpen hülye, kellőképpen vicces, és a látvány szerintem brutáljó volt. Az effektek, trükkök kidolgozása fura, mert van ahol inkább a poénra mentek rá, de a bunyós jelenetek rohadt jól meg voltak csinálva, nagyon élveztem őket. Pazar volt na, tessék nézni :D

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#40831) Mr X válasza hoffman_ (#40830) üzenetére


Mr X
veterán

Ha tetszett, akkor nézd meg ezt is. :)

Shaolin Soccer (2001)

(#40832) hoffman_ válasza Mr X (#40831) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Köszi a tippet :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#40833) hoffman_ válasza pohár (#40829) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Huhuu, ez királyosság lesz, Channing és Dwayne :D Az egy elsőre tetszett, másodszorra itthon a sztori szar volt, a látvány király. Szóval ettől is brutáljó látványt várok :D

mod:

Van benne Bruce, wáááá :DDD :DD :C

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#40834) pohár válasza hoffman_ (#40833) üzenetére


pohár
félisten

én várom, az első is nagyon bejött :K

holnap pedig robogok a moziba M:I4-et nézni :C
hála istennek nem 3D, így még jobb, bár ahogy nézem bő kétórás a film, szóval előtte mindenki ürítsen :DD

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#40835) mondomén válasza bAtt001 (#40828) üzenetére


mondomén
őstag

Egyetértek, fantasztikus film. Hardy-nak tényleg nagyon jól állt ez a karakter (mi durva csukját növesztett már:D), de nem csak neki, igazából rohadt jól össze szedték a színészeket. A vége nagyon drámaira sikerült, tátott szájjal néztem. Egy 'hibát' azért megemlítenék, nem látszott a fejükön a verés nyoma. Főleg gondolok itt a fizika tanárra, azért kapott rendesen a meccsek alatt, de sehol egy felszakadt szemöldök vagy törött orr...:)

Mostanában rákaptam a UFC meccsekre, szóval épp aktuális volt ez a film.
Megnéztem a filmet, majd rá pár napra a UFC 140-et ahol Frank Mir egy elegáns mozdulattal eltörte ellenfele karját. Nah akkor jött az a 'ne bassz' érzés :).

(#40836) hoffman_ válasza pohár (#40834) üzenetére


hoffman_
nagyúr

M:I sose jött be, nem is láttam őket igazából :D Viszont az esti tévé beüzemelésre készülök, töltöttem 1080p@dts Dark Knight-ot(a DVD ami a polcon van, nem elég ;]) és 720p@dts Shutter Island és Pulp Fiction is befigyelt.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#40837) varsam válasza hoffman_ (#40836) üzenetére


varsam
őstag

azokból nem volt 1080? Ilyen tévénél ez alá én nem mennék :) még a 15-os laptopomon is 720p-t nézek, mert az a natív felbontása :D
hamá lúd, legyen kövér

Amúgy jó választások a teszteléshez.

[ Szerkesztve ]

(#40838) hoffman_ válasza varsam (#40837) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Volt, csak hely nincsen már :DDD Amúgy meg kíváncsi vagyok a különbésgre is, hogy mennyit venni észre belőle 220 centinél. Elvileg 180-200 a határ. Meglátjuk :)

Ha ahhoz viszonyítok, hogy a mostnai 26" Samsung HD-ready és a 700x300-as anyag egész tűrhető rajta ilyen távolságból, akkor szerintem a 720p-nél se fogok minőségromlást észrevenni.

Amúgy köszi :) Igazából a TRON: Legacy fullHD lesz az első, de az már nagyon régóta megvan :D De annak a tömörítése is elég komoly(illetve gyér), mivel amiatt szedtem mpchc-t és használom a gpu gyorsítást, mert a VLC akadt. Ja, és persze a Transformersek is itt figyelnek, hogy megmutassák mit tudnak, szintén 720p-ben.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#40839) darál0w válasza pohár (#40829) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

ez nem néz ki rosszul...és itt van Bruce is. :DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#40840) mondomén válasza hoffman_ (#40838) üzenetére


mondomén
őstag

Nem hiszem, hogy észre fogsz venni számottevő különbséget, főleg hogyha jó az encode. Én is 42-es TV-n (LCD) filmezek, bár nekem esélyem sincs ilyen eltéréseket észrevenni, mivel 3,5m-ről nézem. :DDD Amúgy az elején bitang nagynak fog tűnni a TV, de az idő múlásával egyre kisebb lesz. :DDD Én ha tehetném, most biztos a lehető legnagyobbat venném (amíg persze bírná a tárcám).

(#40841) hoffman_ válasza darál0w (#40839) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Valahogy fel kell készíteni a népet a DieHard 5-re :D

mod:

Asszem az lesz az alcíme, hogy Good time to die hard :DDD

mondomén:

A méretre fel vagyok készülve, szerintem hamar megszokom :D SD adásoknál féltem, hogy csúnyább lesz, de tulajok mondták, hogy emiatt ne fájjon a fejem, nem lesz az. Este kiderül :)

varsam:

Köszi :) Avatar dvd-n van meg, vacillálok, hogy lehúzzam-e a jobb minőségben, szerintem le fogom, még ha nem is szeretm annyira. Bad Boys megvan, 1-2, FHD :D

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#40842) varsam válasza hoffman_ (#40838) üzenetére


varsam
őstag

Látszik-nem látszik a különbség azt nem tudom, csak a tudat :D

Avatart tudom még ajánlani mint látvány csemege, na meg Bad Boys 2 ... ahh estig lehetne sorolni :P Jó filmezést!

(#40843) ludsimon


ludsimon
veterán

Red State (2011)

0/10!
Nem tudom szó nélkül hagyni. Képtelen vagyok.

SPOILER!

Történet eleje nem volt rossz bevezető, de utána nem tudtam felfogni, hogy az a meleg sherif miért nem tudott erősítést kérni?
Egy ember halála ennyire meg se rettenti?
WTF? Azért, hogy nehogy már 20 perc alatt vége legyen? Hát ilyen hülyét aki kitalálta..
Az meg megint érdekes, hogy mikor azok a seggfej különleges rendőrök kijöttek REGGEL és a sheriff még mindig ott volt és ráadásul rossz célpontra lőtt...
Ez azért igen 'mulatságos' volt.
Való életbe értesítette volna este a swatot és ott lett volna még akkor este és pár veszteséggel de biztos elkapták volna mind.
Ez a film egyszerűen egy igazi hülye film. Komolyan már fájt a hülyeség.
Nem is nézem végig...

End spoiler

[ Szerkesztve ]

undefined

(#40844) kmisi99


kmisi99
addikt

Meg néztem az 1973 mas ördög űzőt és nem értem mit tartanak benne olyan félelmetesnek. :F Viszont pár jeleneten szétröhögtem magam pl amikor

SPOILER!
"párzásra invitálta jézust a keresztel" :DDD

[ Szerkesztve ]

(#40845) F34R válasza ludsimon (#40843) üzenetére


F34R
nagyúr

nah két momentumot megemlítettél ami jó volt 2/10 :DDD

(#40844) kmisi99

erről egy napiszaros kép jut eszembe :D

[ Szerkesztve ]

(#40846) Huma válasza kmisi99 (#40844) üzenetére


Huma
addikt

Mégis mit vársz egy 73-as filmtől? Majdnem 40 éves. Akkoriban félelmetesnek számított.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#40847) darál0w


darál0w
Jómunkásember

Wrecked

vagy nem voltam ráhangolodva, vagy sz@r....de az biztos, hogy unalmas.

4/10

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#40848) F34R válasza darál0w (#40847) üzenetére


F34R
nagyúr

ez egy ilyen film sajnos , 127 óra sem mindenkinek tetszett...

(#40849) darál0w válasza F34R (#40848) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

az viszont bejött...

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#40850) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Nem lesz este filmezés :((( Pedig olyan gyönyörű! :o

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Filmvilág - Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.