Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Filmvilág - Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#40601) adalbert1 válasza Huma (#40598) üzenetére


adalbert1
veterán

Ja, akkor csak a mostanában szokásos téma... :)
Könyvnél szerintem az a kulcs, hogy a saját képzeleted által kreált világ, elképzelt karakterek és helyszínek mindig sokkal közelebb állnak hozzád mint a filmek által nyújtott ábrázolás. Emellett egy konkrét jelenetnél lehet hogy te teljesen más dologra fókuszálsz mint a rendező, illetve a könyvnél pl. meg lehet állni elgondolkozni dolgokon, míg a filmet ritkán állítja meg az ember.
Nekem is rengeteg kedves emlékem van gyerekkoromból, sajna mostanában már ritkán olvasok.
Azért azt hozzátenném (hiszen mégis csak a Filmvilágban vagyunk :) ) hogy rengeteg olyan film készült ami nélkül szegényebb lenne az életem, és szerintem az emberiségnek is nagy pluszt jelent a filmművészet. Az más kérdés hogy rengeteg szemetet legyártanak, de meg lehet találni az igazán értékes alkotásokat, még mondjuk ükapámnak esélye se volt mozifilmet néznie. Így inkább belefutok egy rakás szemétbe úgy hogy közben találok pár kimagasló alkotást, mint hogy mindenről lemaradjak. :)

szerk.: még annyit hogy könyvből is szerintem konténer számra lehet találni olyat ami azt a papírt se éri meg amire nyomták, nem még hogy azt az árat amit kérnek érte, nekem pl. kifejezetten ellenszenves az Ulpius ház (vagy mi a pontos neve) a rengeteg értéktelen szemetével, amit ráadásul reklám formájában lépten-nyomon az arcomba tolnak.
Na meg egy rossz film max. 2 órát vesz el az életedből, még egy rossz könyv sokkal többet.

[ Szerkesztve ]

(#40602) pohár


pohár
félisten

Faces in the Crowd, érdemes megnézni? IMDB-n nem pontozták agyon :U

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#40603) ch003067


ch003067
addikt

Appolo 18
6 / 10

A történet nem volt rossz, csak az a baj, hogy az utolsó fél órában történt csak valami.

(#40604) stvnppp


stvnppp
senior tag

The Double

Jó film... is lehetett volna. Nagyon jó koncepció, jó történetvezetés, azonban egy fordulatot hamar ellőnek, mondjuk utána szinte végig bekövetkezhetne a végkifejlet, amitől izgalmas, de szerintem jobb lett volna, ha akkor kapjuk meg az infókat, mint amikor a másik szereplő rájön. Aki megnézi, az tudni fogja, ha leírnám, nagyon spoileres lenne. Így:

6/10
és -1 a magyar címért :(((

[ Szerkesztve ]

(#40605) tween


tween
őstag

Frászkarika (2011) magyar BD kinn van

(#40606) F34R


F34R
nagyúr

xD lol az a film tekintsetek meg :D

[link]

(#40607) Huma válasza adalbert1 (#40601) üzenetére


Huma
addikt

Könyvet olvasva sokkal inkább szerepet játszik a történetben az ember képzelete. Ott nincs rossz színészi játék, elrontott effektek.
Stephen King könyveit pl az esetek többségében képtelenek jól megfilmesíteni. Lehet csak azért mert a rendező ill a forgatókönyvíró nem nőtt fel a feladathoz. De én inkább arra tippelnék, hogy lehetetlen filmen jól megvalósítani őket. Nagyon durva, hogy Stephen King könyveinek a kétharmada csak körítés. Nélküle is egységes egész lenne a történet csak elvesztené azt a jellegzetes hangulatot ami minden könyvét belengi. Minden mellékszereplőnek kidolgozott jelleme, életfilozófiája és története van.

Persze van rossz könyv tonnaszám, de én általában elkerülöm őket. Ha valamelyik nem tetszik akkor annál max az 50-100-ik oldalig jutok aztán kukázom.

Filmet rendezni egyébként szerintem nehezebb mint könyvet írni. Míg a könyvben rendelkezésedre áll mondjuk 300 oldal addig egy film csak igen ritkán hosszabb mint 2 óra. Ebbe a rövid időtartamba kell belezsúfolni az egész könyvet.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#40608) Realradical válasza Huma (#40607) üzenetére


Realradical
őstag

Szerintem a rendezés sehol nincs jó könyv megírásához. Egy könyvet nem visznek el az effektek a hátán. Ráadásul egy A5-ös méret körüli könyvet a mai sorszedés méretekkel kiolvasni 2,5 óra kb. :P

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#40609) zolynet


zolynet
addikt

In Time (Lopott idő) - 8/10
Rég voltam moziban, megint csak azt konstatáltam h kvára kényelmetlenek az ülések, csak izgek mozgok. Ja a film az meg jó volt, pazar ötlet. Az a nagyszemű csájé, hazannyát, hogy szalad a 15cm-is magassarkúban majd egy órát, az a nem mind1. (talán ez még azért nem spoiler) Szerencsére nem nyújtották el egy kétórás filmre, rövid, tömör.

Life is too short to stay stock!

(#40610) 3.Aragorn válasza zolynet (#40609) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Tényleg szép szeme van annak a nőnek.

Nem minden vándorút céltalan...

(#40611) abridabri válasza pohár (#40602) üzenetére


abridabri
veterán

Egyszer meg lehet nezni. En pont tegnap neztem.
Spoiler gyanus : Nekem az tetszett ,hogy nem jossz ra ki a gyilkos csak mar nagyon a vege fele. Menet kozben gondolsz valakire, aztan megint masra, de megse talalod el :N

[ Szerkesztve ]

(#40612) pohár


pohár
félisten

úú ma a Media Marktban ment a Tranyó 3 angolul, Jamo subon meg nem tudom milyen erősítőn meg hangfalakon tolták, de durvább volt mint a moziban :Y :Y
a robbanások, lövések, szétszakították a fejem kis híján, a moziban ehhez képest patronos puskák voltak :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#40613) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Vizet az elefántnak (Water for Elephants)

A könyvet nem olvastam (sőt, eddig nem is hallottam róla) így összehasonlítani nem tudom hogy mennyire maradt hű hozzá a film. Én nem szeretem az effajta drámákat, de adtam neki egy esélyt. Az első fele a filmnek eléggé lassú, de a vége felé már van némi esemény. A "vámpírsrác és a dr szöszi" jól játszották a szerepüket, de semmi maradandót nem hagytak ezzel a filmmel bennem (sem a film).

6/10

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#40614) Tibiajax válasza pohár (#40612) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

médiában moziztál, pohár?..

(#40615) Kassadin válasza Tibiajax (#40614) üzenetére


Kassadin
addikt

Biztos sok volt a mély, aztán az már a mozi élményével ér fel...

(#40616) abridabri válasza Kassadin (#40615) üzenetére


abridabri
veterán

egy tomeny akciofilmnel mi kell, ha nem tomenytelen mely ?:)

(#40617) Davidof92


Davidof92
senior tag

Egy filmet keresek: arról szól, hogy egy nő elindul kocsival, de elromlik a fék és nem tud megállni, követi folyamatosan egy rendőr és próbál segíteni. Egyszer egy hídon is átmennek, amit alig akarnak leengedni. Hasonló film ehhez a Féktelenül 1-2.

(#40618) koxx


koxx
MODERÁTOR

Final Destination 5 (720p, angol)

A 4-es résznél jobb volt. Túl sok a CGI, néhol elég kiszámítható mi fog történni. A vége elég érdekes volt. Csak akkor ha nagyon nincs más 5/10

(#40619) GrandeP válasza pohár (#40612) üzenetére


GrandeP
őstag

Nálunk , Kecskeméten, pl kritikán aluli a multiplexmozi...

Mintha kamerás felvételt néznél.. mind képileg, mind hangzásilag..

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#40620) Tibiajax válasza Kassadin (#40615) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

(#40621) F34R válasza koxx (#40618) üzenetére


F34R
nagyúr

én is punnyadok , leszedtem ha holnap lesz időm megnézem .

Más: Mostanában opensub-ra és társaira kerülnek fel új filmekhez feliratok amik google-translatel vannak fordítva . Elég buta dolog hogy nem írja ki a feltöltő.

(#40622) Huma válasza F34R (#40621) üzenetére


Huma
addikt

"google-translatel vannak fordítva"

Egyszer én is belefutottam egy ilyenbe. Nem semmi élmény volt. Büntetni kéne.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#40623) somasz válasza Davidof92 (#40617) üzenetére


somasz
addikt

Én ezt láttam ilyesmi sztorival 12 évesen kb az rtl-en :D

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#40624) pohár válasza Kassadin (#40615) üzenetére


pohár
félisten

azért látom a lényeg átjött... hogy itt miért mindig csak a cigánykodás megy, meg szókiforgatás? :U

GrandeP... egyszer voltam főiskolás évem alatt a Palace-ban, de nem tűnt fel hogy ilyen rossz lenne, biztos velem kivételt tettek :D

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#40625) Davidof92 válasza somasz (#40623) üzenetére


Davidof92
senior tag

ezaz, Köszönöm! :D

(#40626) somasz válasza Davidof92 (#40625) üzenetére


somasz
addikt

Furcsa így visszanézni, akkor milyen filmeket néztem meg és tetszettek :D
spoiler:
Van benne egy jelenet, amikor a bébit kimentik a kocsiból helikopterrel, és majdnem nekicsapják egy felüljárónak. Az izgulós volt :))

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#40627) sasa134


sasa134
addikt

The Confession /2010,Gyónás/

Kiefer Sutherland főszereplésével játszódó mini-srozat (10 rész, egyenként kb 6 percben elmesélve). Emberünk beül egy gyóntatószékbe és elkezdi meggyónni bűneit a papnak..Gondolom sokan látták már, nem szeretnék spoilerezni. Az biztos, hogy 60 perc nagyon régen kötött le ennyire..Zseniális a történet, nagyon feszes az egész, csak ajánlani tudom. 10/9.5

Avanti Roma

(#40628) tween


tween
őstag

Kampókéz (1992) : a végső jelenetek felértékelik a filmet 7/10

(#40629) Typhoon47


Typhoon47
őstag

még mindig nincs jó minőségű in time a kölcsönzőbe :(

"Education is important but big biceps are importanter"

(#40630) pakfong


pakfong
tag

Nem tudom láttátok-e már. Die Hard 3 alternatív befejezés. Az elején a pincérnő és Simon párbeszéde magyar fület gyönyörködtető :) :
Die Hard with a Vengeance - Alternate Ending

A fórumon ha nem reagálok a kérdésedre, írj pm-t. | Königssee: https://www.youtube.com/watch?v=vjuWUe6Rz6s

(#40631) adalbert1


adalbert1
veterán

Amerikai Pszichó remake készül. Ugyan a film gyengébb volt mint a könyv, de Bale tökéletes Bateman volt, kíváncsi vagyok mit hoznak ki belőle, főleg hogy nem lesz mögötte egy olyan jó alapanyag mint az eredeti könyv.

(#40632) pohár


pohár
félisten

2012. tavaszán újabb akciófilm Wahlberggel, Csempészek címmel
Pite is jön ekkor, Tetovált lány, J. Edgar, Underworld 4, The Gray, jó kis tavaszunk lesz :K

nyáron G.I. Joe 2, M.I.B. 3, The Avengers, páúkember, Expendables 2, Batman

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#40633) ludsimon


ludsimon
veterán

Hétvégére valami mostani filmet tudtok ajánlani?

undefined

(#40634) lorcsi válasza ludsimon (#40633) üzenetére


lorcsi
veterán

a lopott idő elég jó lett

(#40635) pohár válasza lorcsi (#40634) üzenetére


pohár
félisten

szerintem otthon nézné

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#40636) 3.Aragorn válasza tween (#40628) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Klasszikus.

Nem minden vándorút céltalan...

(#40637) ludsimon válasza lorcsi (#40634) üzenetére


ludsimon
veterán

Igen, otthon és megvolt már. :)

undefined

(#40638) pohár válasza ludsimon (#40637) üzenetére


pohár
félisten

magyarul?

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#40639) darál0w


darál0w
Jómunkásember

[link]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#40640) oriic válasza darál0w (#40639) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Tuti hogy hetekig dolgoztak rajta. :DDD

Live-Die-Respawn

(#40641) 3.Aragorn válasza darál0w (#40639) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Rókabőr...

Nem minden vándorút céltalan...

(#40642) oriic válasza 3.Aragorn (#40641) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Az már párszor megvolt. Nem láttad az American Pie presents filmeket? :DDD

Live-Die-Respawn

(#40643) 3.Aragorn válasza oriic (#40642) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Szerencsére kimaradt :D

Nem minden vándorút céltalan...

(#40644) oriic válasza 3.Aragorn (#40643) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Jobb is... :C

Live-Die-Respawn

(#40645) F34R


F34R
nagyúr

Final Destination 5

4/10

pffff cgi és a vicces jelenetek miatt beillett volna egy vígjátéknak is akkor megérdemelne egy jobb pontozást.

II-II-II-I

6/10

Nem egy rém bonyolult történet , hangok itt is ütöttek bár annyira nem mint az Insidious-nál

[ Szerkesztve ]

(#40646) Kassadin válasza ludsimon (#40633) üzenetére


Kassadin
addikt

Bullhead(Rundskop)

Állítólag nagyon jó film, majd nálam is nézős lesz, ha lesz egy kis szabadidőm.

(#40647) darál0w válasza F34R (#40645) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

3Dben kell nézni az ilyen filmeket...ugy jo...amugy kuka.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#40648) pohár


pohár
félisten

hm, ez a Frászkarika nem is volt olyan rossz mint amilyenre számítottam :K

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#40649) Realradical válasza pohár (#40648) üzenetére


Realradical
őstag

Nekem is tetszett. Igazából nem a story, hanem a színészi alakítás viszi a hátán. :)

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#40650) pohár válasza Realradical (#40649) üzenetére


pohár
félisten

SPOILER

azt figyelted hogy a csajnak milyen a melle a filmben, kivéve mikor fehér fátyolban enyeleg a föld alatt? ott kb 3x akkora :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Filmvilág - Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.