Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Filmvilág - Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#25951) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Mindenkinek Kellemes Karácsonyi Ünnepeket és sok jó filmélményt kívánok! :)

(#25952) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Ez a Primer tényleg nem egyszerű film...nagyon jó, de meg kell néznem újra, hogy megértsem. Remélem sikerül...

Mindenkinek Boldok karit!

mod: Egy kicsit szpojleres, de kb. tükrözi a véleményemet: [link] :D

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#25953) BITBOYS válasza BITBOYS (#25952) üzenetére


BITBOYS
addikt

Szerkidő :N

Itt egy kép annak, aki látta a filmet és nem értett belőle egy kukkot sem:[link]. Nos, így máris érthető lesz! :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#25954) Jojo5


Jojo5
őstag

Boldog Karácsonyt Kívánok Mindenkinek !

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#25955) RexpecT


RexpecT
addikt

Törvénytisztelő polgár 7,5/10

(#25956) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Nagyon Vadon - 9/10

Dínó - 9/10

A dínóba beleszerettem kölyökkoromban, elvégre 2000-ben még nem voltam túl vén :D A Nagyon Vadon pedig minél többször látom, annál jobban tetszik. Vannak benne figurák :)

Kellemes Karácsonyt Minden kedves topiclakónak! :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#25957) No-kia válasza hoffman_ (#25956) üzenetére


No-kia
őstag

nagyon vadon..neee lengyel sítáborban (1 hét) folyton ez ment a buszban, vagy 20 szor láttam, már fejből toltam a szöveget..nagyon megutáltam :D

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#25958) Cola111


Cola111
aktív tag

Kellemes Karácsonyt mindenkinek! :) :) :)

(#25959) littlelion21


littlelion21
addikt

Csatlakozom az előttem szólóhoz :)

(#25960) hoffman_ válasza No-kia (#25957) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Héj! Mos mit bámulsz?! Montam, hogy ne várj rám hanem aludjá!! :DDD

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#25961) fbalazs2


fbalazs2
csendes tag

Szerintetek mekkora lehetett a Buried )Élve Eltemetve) c. film költségvetése?

(#25962) sasa134 válasza fbalazs2 (#25961) üzenetére


sasa134
addikt

koporsó + kamera + gázsi + utómunka --> úgy 10ezer dolcsi :U

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#25963) fbalazs2 válasza sasa134 (#25962) üzenetére


fbalazs2
csendes tag

Olyan is a film ;]

(#25964) spammer válasza fbalazs2 (#25961) üzenetére


spammer
veterán

3 milla volt. De ebből gondolom 2,99 milla Reynoldsé ;]

Egyébként szerintem jó film volt. Semmi extra, de egyszer izgalmas. :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#25965) No-kia


No-kia
őstag

The Expandables: 9,2/10 még párszor megnézős :D

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#25966) fpeter07


fpeter07
veterán

Az idei karácsonyi filmek elég jók. Szinte mindig van mit néznie az embernek. Ma Hipervándor volt a délutáni extra film, holnap pedig a Kenguru Jack várható. Előbbiből el tudtam volna képzelni hosszabbítást is, mintha a végénél kezdődött volna igazán a sztori.
Kenguru Jack meg szimplán jó. A főszereplő kenguru valami haláli. :DDD Egyszer tv-ben már volt, jó lesz ismételni.

(#25967) Pitterix


Pitterix
őstag

Ocean's eleven - Tripla vagy semmi

Csapó kettő és még mindig jó.Sőt talán jobb....

7,5\10

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#25968) Pitterix


Pitterix
őstag

Ocean's Twelve - Eggyel nő a tét

Na még ez is belefért.Kicsit gyengébb, mint az első, de még jó.

7\10

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#25969) Integra


Integra
titán

the departed
ez bizony piszok nagy film...

mirrors
na ez már kevésbé sem volt olyan jó..

benjámin button
ez is tetszett, de nem annyira mint a departed

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#25970) dudika10


dudika10
veterán

Üdv!

Le szeretném tölteni a Gyalog galoppot, de nem találok sehol letöltős linket.
Először gondoltam, hogy megveszem(, mert vannak olyanok a családban akik még nem látták és annyira rossz, hogy muszáj megnézni), de nem olyan könnyű az mint gondoltam, vagy csak én voltam béna, így most már hajlok a letöltésre, de ez se megy.

Szóval hálás lennék ha valaki tudna segíteni. :R

Boldog karácsonyt így utólag is mindenkinek és jó filmeket jövőre. :)

Üdv!
Dudika

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#25971) hemaka


hemaka
nagyúr

Black Swan Aronofsky hozta az elvárt szintet, Mansell pedig adta alá a szép zenéket. Egyértelmű: 10/10

(#25972) BioNiCMaN válasza BITBOYS (#25908) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Legyél inkább Fekete Retek. :DDD

[ Szerkesztve ]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#25973) Psychonaut válasza dudika10 (#25970) üzenetére


Psychonaut
addikt

Itt megveheted.

(#25974) F34R válasza dudika10 (#25970) üzenetére


F34R
nagyúr

PÜ repült :)

(#25975) Arnold2 válasza hemaka (#25971) üzenetére


Arnold2
őstag

Honnan sikerült? Én már annyira megnézném!

(#25976) koxx


koxx
MODERÁTOR

Despicable Me (Gru)

Nem kedvelem különösebben ezt a műfajt, de ez kimondottan tetszett, szerethető karakterek vannak benne. Délutáni könnyed mozinak nagyon jó. 7/10

(#25977) Pitterix


Pitterix
őstag

Ocean's Thirteen - A játszma folytatódik

Lehetne negyedik is.

7\10

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#25978) somasz


somasz
addikt

Szeretnék nézni valami vicceset, egy pillanatig sem komoly filmet.
Ilyeneket, mint:
Golyózápor, Machete, Másnaposok...
Tudom, nem egy témára készültek, de hasonlóan jó filmeket keresek. Tudnátok segíteni?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#25979) F34R


F34R
nagyúr

Due Date , Dinner for Schmucks , Grown Ups

(#25980) somasz válasza F34R (#25979) üzenetére


somasz
addikt

Grown ups megvolt, sztem gyenge 6-os. Due date nincs még kint jó minőségben. A harmadikat akkor megnézem, de féleg, hogy egy határ erőltetett fosch lesz.
A megjelölt filmek sztem elég gördülékenyek voltak...

Mellesleg tegnap megvolt a Black Book, 10/9, nagyon jó film :R

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#25981) Enton válasza Pitterix (#25977) üzenetére


Enton
addikt

Reméljük hogy nem állnak le itt.
Jó volt az eredti elgondolás is:

Habár itt a nevek elviszik a hátukon a mozit.

És a trilógia is elég keményre sikeredett:

Valószínű ezért lett itt is szép a szereplőgárda.
Hasnlóképpen.
Megintcsak.

Nagyon jó kis trilógia lett. Valószínű most a jurasicpark után ezt veszem elő, aztán jöhet mátrix.
Ha valakinek tetszett az Oceans trilógia annak ajánlom figyelmébe ezt a sorozatot:
Hustle :C

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#25982) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Inception (BD korong, angol hangsáv) SPOILERESEN
9/10

A borító alapján valami "mátrixosabbra" számítottam. Igazából egyáltalán nem hiányoltam belőle a pisztoly-kungfut (már sok is volt abból 3 mátrix, meg a loppintásai), csak ha már beletoltak pár lövöldözős akciójelenetet egy ilyen kaliberű filmbe, akkor azért fésülgethették volna még őket egy kicsit, mert valljuk be, némelyik enyhén szólva is mosolygós lett.
Bár ezt itt éppenséggel még kiválóan el lehet adni azzal, hogy "az álomvilágban amúgy is minden szürreális egy kicsit", és alkalmazzam ezt a "béna" jelenetekre. ;]
(Bár fenntartással, mert pl. a Lexx esetében egy pillanatig sem okozott ez gondot. Itt inkább csak utólag magyarázom ezt meg magamnak, ahogy gépelek... :P)

A mátrix-os-izé várásért okolható még a magyar cím is, ami szerintem nagyon félresikerült. (Bár lehet, hogy csak engem vezetett félre egy kicsit, így a borítóval együtt...)

Még negatívumként hoznám fel, hogy ezt a színészt nemrég láttuk egy kísértetiesen hasonló szerepben. Ez engem zavart egy kicsit, mert így sokszor beugrott a Shutter Island, pedig úgy szerettem volna végignézni az Inception-t is, hogy ebbe élem bele magam, ahogy annak idején a Shutter Island-be is sikerült belemélyednem.
(Bár ezzel "nyertek" is valamit, mert ezáltal főszeplőnek tekintettem ezt a karaktert, ami hozzájárul a kitörően pozitív megítélésemhez, de rről később...)

Az első pár perc még nagyon zavaros volt, de mikor a nőt vitték be az első próbakörökre, akkor már szépen bele tudtam élni magam. Nem csak tátottam a szám, vagy mosolyogtam, inkább bólogattam, hogy "igen, én is ilyesmiket próbálnék ki a nő helyében, ha először lennék ott, és hasonlóan reagálnék".

Viszont az, és ahogy kibontakozik előttünk a triplaálmon keresztüli sugallatpalántálás a "főhős" bűntudat tépázta tudatalattijának csapongásaival fűszerezve, már részemről is csak a zseniális szóval jellemezhető. :K
Engem is nagyon szépen megvezettek ezzel a történettel, mert nem is akartam benne hibákat keresni. Pedig biztos vannak, és hasonló filmben kötelező jeleggel rácuppant volna a tudatalattim. De most békén hagyta, ösztönösen elfogadta a fent hivatkozott magyarázatot (Ami hibának tűnhetne, az csak a szürreális álomvilág szerves része).

A végkifejlete is rendben volt. Még így is, hogy nem igazán derült ki, mi lett a többi repülőgép utassal, hisz amúgy is főszereplőnek tekintettem ezt az arcot, így rendben volt, hogy csak az ő szemszögéből lett vége. Nameg persze sohasem volt, és nem is kellett itt tisztázni, hogy tulajdonképp mikor mi is az álom és mi a "valóság", tehát részemről az egész meló is lehetett egy álom, az sem állítaná fejre a film történetét, ahogy az sem, ha ezt nem is nyilvánítják ki. Ez itt most egy jól működő, nézői fantáziára hagyott homály, nem olyan égető kérdések, amik lerombolnák az egész művet, ha nincs rájuk szóról szóra szájbarágott válasz a film végéig. (Ezt sokan próbálják meglovagolni a nyitott kérdések kapcsán, csak nagyon ritkán jön össze.)

Mozgalmas, tartalmas, szórakoztató és elgondolkodtató egyszerre. Csak az első bekezdésekben ecsetelt problémák miatt nem 10/10.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#25983) hemaka válasza Arnold2 (#25975) üzenetére


hemaka
nagyúr

(#25984) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

Despicable Me
hd,szinkron
nekem ez most iszonyatosan tetszett. ennyi. :B
9/10

(#25985) Pitterix válasza Enton (#25981) üzenetére


Pitterix
őstag

Kár, hogy Bernie Mac meghalt. Nélküle azért laposabb lenne a dolog....:(

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#25986) brownus válasza BITBOYS (#25952) üzenetére


brownus
veterán

még iszom a kávémat, ébredezem, szóval elsőre megijedtem az ábrától:)

(#25987) Enton válasza Pitterix (#25985) üzenetére


Enton
addikt

Hát ez elég szomorú.
Reméljük azért csak gondol valaki egy folytatásra.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#25988) WonderCSabo válasza Pitterix (#25985) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem is tudtam, h. meghalt. :( Nyugodjon békében!

(#25989) Cola111


Cola111
aktív tag

Nightmare on Elm street 2010

Samuel Bayer nem akarja megújítani a műfajt, nehezen is ment volna neki, hiszen egy olyan alapanyaghoz nyúlt, amit alapvetően a látványvilággal lehet már csak felturbózni. Szerencsére nem azzal próbálkozott, hogy még több vért és leszakadó végtagot préselt a történetbe, hanem az álom voltát erősítette vizuális hatásokkal, és Krueger karakterének is adott egy másféle olvasatot. Kidolgozottságában, logikailag, vizuálisan jobban teljesít, mint az előd, ami egyértelműen az időnek és a technikai fejlődésnek tudható be.

10/6

(#25990) Bibby


Bibby
addikt

[link]

Na ez azért halál szánalmas, egy ilyen botrányos listával akarnak figyelmet felkelteni? :U
Ez akar lenni a polgárpukkasztás?

Ελευθερια η θανατος

(#25991) Tibiajax válasza Bibby (#25990) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

gyárfás dórika...
:)
hát ő már csak tudja

[ Szerkesztve ]

(#25992) WonderCSabo válasza Bibby (#25990) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ez a nő nem normális.

A Sherlock Holmes csak egy rakás verekedés, gagyi trükkökkel, és két cserbenhagyott színésszel

LOL. Ebben a filmben volt talán legjobban felépítve a viktoriánus london, a verekedések baromi jók voltak (mellesleg az eredeti regényben is sokat verekedett Holmes), a színészi játék pedig nagyon jó volt.

Inception: Végignézni is szenvedés volt.

Ezt a részt egyszerűen nem lehet kommentálni.

[ Szerkesztve ]

(#25993) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Catfish (2010)

Baromi jó dokumentumfilm, szedjétek le. Sajnos kamu a sztori, mármint kitalált, de ennek ellenére én élvezhetőnek találtam. Elgondolkodtató, hogy mennyire lehet manipulálni az embereket a neten keresztül. 8/10.

WonderCSabo: De hogy a francba hagyhatják, hogy egy ilyen nő irkáljon az oldalra? Elég csak ránézni a kommentekre. Ez nem kritika, ez konkrétan minden filmről valami beböfögött semmi, 0 érveléssel.

[ Szerkesztve ]

(#25994) bagyulajuve válasza WonderCSabo (#25992) üzenetére


bagyulajuve
addikt

Mondjuk a Sherlock nekem se jött be annyira, egyszeri nézésre pont elég volt. De a gagyi szinvonalt azt messze felülmúlta.
Inception k jó film, meg a Tetovált lány is, a maradék kettőt nem láttam.

[ Szerkesztve ]

Resistencia eterna

(#25995) Pitterix


Pitterix
őstag

Shao Lin si shi ba tung ren(A 18 bronzember)

Tetszenek ezek a régi operatőri megoldások, sosem tudják, merre húzzák a kamerát, szegény főhős beszél, aztán a fát látni...
De a régi emlékek miatt kap:

6\10

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#25996) madgie válasza bagyulajuve (#25994) üzenetére


madgie
titán

A Tetovált lány a 2010-es év egyik legtutibb operátori munkája, annyit lehet esetleg belekötni, hogy ámerikásan van megcsinálva. Inception meg no comment, abba bele lehet kötni, hogy kicsit távolságtartó a rendezői látásmód (asszem gejala írta, igaza van), de ennyi... nekem ezzel együtt az év filmje.

(#25997) WonderCSabo válasza Jhonny06 (#25993) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Úgy látszik a kattintásszámért ezt is bevállalták.

(#25998) littlelion21 válasza Bibby (#25990) üzenetére


littlelion21
addikt

Az a tipikus magát k*rvaokosnak képzelő unatkozó sznob bölcsész pics@, úgy szájba****nám az ilyet egy péklapáttal.

(#25999) Telomanikus válasza koxx (#25976) üzenetére


Telomanikus
senior tag

Igen, igen...nekem nagyon tetszett a film...kedves, kellemes filmecske...részemről 8/10.

Despicable Me (Gru)

(#26000) Pitterix válasza littlelion21 (#25998) üzenetére


Pitterix
őstag

Egy költő veszett el benned, ilyen szép dicsőítő "dalt" írni....... :DDD

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Filmvilág - Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.