Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-02-23 09:55:40

LOGOUT.hu

Aki engedély nélkül készít, alakít át fegyvert, az a “Büntető Törvénykönyvről szóló 2012. évi C. törvény 325. §-ába ütköző lőfegyverrel vagy lőszerrel visszaélés bűntettet követ el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) [lAyCsI] válasza G@ben (#1150) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

sztem ha teheted nézz be hozzájuk 1x,
tuti találnál helyette valami más nyalánkságot ;)

-= No way back from Here =-

(#1152) G@ben válasza [lAyCsI] (#1151) üzenetére


G@ben
addikt

Sajnos nem vagyok pesti, de tervbe van véve, hogy ha egyszer nagyon ráérek, akkor körbenézek. De ez a kés olyan, hogy megláttam és megszerettem. Tudom, hogy hasonló árban van jobb is, de a szerelem vak. :D Szóval nem helyette kéne valami, hanem mellé (enyhe késmániám van)! :B

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#1153) [lAyCsI] válasza G@ben (#1152) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

meg tudom érteni...
én is így jártam a CRKT M16-tal...
e-bay-en körülnéztél már?

-= No way back from Here =-

(#1154) G@ben válasza [lAyCsI] (#1153) üzenetére


G@ben
addikt

E-bay-en van, de egyrészt nem is vagyok regisztrálva (nem is akarok), a postaköltség a kés árának kb kétszerese lenne (de másfél minimum), másrészt nem biztos, hogy elküldik Magyarországra.
Szóval nehéz...

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#1155) [lAyCsI] válasza G@ben (#1154) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

értem,
hát ez szomorú...
azért majd nézz be a moszkítósba ha feljössz pestre,
ja és mindenképp hozz magaddal egy valag zsét :D

-= No way back from Here =-

(#1156) Zewa válasza csibor (#1110) üzenetére


Zewa
senior tag

Lényegében lővésem sincs mi van a videoban de láttam pár éve magyar szinkronnal.
Ak 47 vs M16:
Ak.: -Sokkal megbizhatobb porossan, koszosan is müködik,
-jóval nagyobb tűzerő aminek a hátránya a nagy töltény ami sok helyet foglal.
-Masszivabb szerkezet, Tussal könnyen le lehett ütni valakit.
-Pontatlan
M16:
-Sokkal könyebb
-Sokkal pontosabban lehet vele célozni és löni.
-Nem szeretei a port könnyen előfordulhat hogy ha koszos ki kell tisztitani.
-Kisebb töltények-könyebb hordozhatóság
-műanyag tús közelharcban akára fegyver is megsérülhet.
Nagyjából ennyi ragadt meg.

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#1157) G@ben válasza [lAyCsI] (#1155) üzenetére


G@ben
addikt

Csak nem ott dolgozol? :U
Ha lenne egy valag zsém, akkor már rég megrendeltem volna ezt a kést (sok más társával együtt) külföldről. :D

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#1158) Tüzi

XM8 for everyone!!!

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#1159) [lAyCsI] válasza G@ben (#1157) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

nem :)
csak voltam náluk párX,
haverom meg elég sokX :D

azért mondtam idézőjelben hogy vigyél magaddal sok zsét, mert CRKT meg ColdSteel is van náluk minden mennyiségben, és azok nem 440-es acélból vannak... ill a nagy része nem. meg van náluk egy rakat ilyen speckó, különleges alakulatos bökő is... amióta megvettem az M16-ost nem is jártam náluk nehogy vérszemet kapjak :D

[ Szerkesztve ]

-= No way back from Here =-

(#1160) [lAyCsI] válasza Tüzi (#1158) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Jiéé :DD

-= No way back from Here =-

(#1161) G@ben válasza [lAyCsI] (#1159) üzenetére


G@ben
addikt

Én is ezt a Gerbert szeretném beszerezni nagyon, mert ezt használnám is, a többi kés csak gyönyörködési célra lenne, ahhoz meg drágák. :D Ezért szoktam nézelődni piacokon, mert ott legalább olcsón adják a használatra nem alkalmas, de dísztárgyként tökéletes késeket.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#1162) Tüzi válasza [lAyCsI] (#1160) üzenetére

nekem tetszik az a... izé... XM8 :DDD :B

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#1163) [lAyCsI] válasza G@ben (#1161) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

értem,
szerelem első látásra... :B
hát akkor sok szerencsét a megkaparintáshoz

-= No way back from Here =-

(#1164) qdak válasza [lAyCsI] (#1160) üzenetére


qdak
addikt

hát vele ellődöznék én is ...

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#1165) qdak válasza Zewa (#1156) üzenetére


qdak
addikt

[link]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#1166) Apophis válasza G@ben (#1154) üzenetére


Apophis
őstag

Én rendeltem E-bay store arctól pár hónapja CRKT M21 SF-et, így is sokkal olcsóbban kijött, mint amennyiért a hazaiak behozták volna. Szvsz ennél olcsóbban nem fog menni, hacsak nincs kint ismerős. Nem két fillér a szállítás, tény. Érdemes sok cuccot egyszerre rendelni.

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#1167) G@ben válasza Apophis (#1166) üzenetére


G@ben
addikt

Én is rendelnék, de csak ez az egy cucc lenne és amúgy is olcsó egy kés, úgyhogy arányaiban nagyon drága lenne a postaköltség. De felhívtam egy kecskeméti boltot, ott van a kisebbik verzió, ami sehol máshol az országban, csak nem a félig recés, hanem a sima. Elvileg jövő héten kapnak újra árut, azt mondták, hogy keressem őket akkor, hátha lesz (kopp-kopp) és olyan áron, amennyit még rászánok.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#1168) [lAyCsI] válasza Apophis (#1166) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

mennyi volt így?
ha szabad kérdezni...

-= No way back from Here =-

(#1169) Integra


Integra
titán

kosovo beach boys:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1170) Varga Csaba válasza G@ben (#1167) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

nézz el ide:

[link]

Itt van minden ami kés, esetleg segítenek neked...

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#1171) G@ben válasza Varga Csaba (#1170) üzenetére


G@ben
addikt

Ismerem az oldalt, de sajnos még ott sem akadtam a nyomára. Viszont a militari.hu oldalon körbenéztem, felhívtam őket és annyit mondtak, hogy a kisebb verzió van nekik, csak nem a recés, hanem a sima pengéjű, de már ez is bíztató, mert máshol még ez sem volt, csak a nagyobb. Annyit mondtak, hogy próbálnak szerezni, úgyhogy még reménykedem. :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#1172) Integra


Integra
titán

most láttam épp pár videot a szu-41 csodamasináról..
az amcsik tényleg a fejüket fogják azóta, hogy kijött a prototípus???

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1173) #65675776 válasza Integra (#1172) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ez egyáltalán melyik gép lenne?

(#1174) Integra válasza #65675776 (#1173) üzenetére


Integra
titán

szuhojék csodafegyvere, golden eagle
azért kérdem, mert egyik vh történelmes és fegyver szaki ismerősöm azt mondta, hogy mikor kijött a gép, akkor az amcsik az f22-re csak annyit mondtak, hogy nagyon levannak maradva és hogy neki kéne állni repülőgépet építeni..
nemtok linkelni irodából, max este szállodából

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1175) frame>24 válasza Integra (#1174) üzenetére


frame>24
addikt

áhh, nem....

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#1176) #65675776 válasza Integra (#1174) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ja, az S-47 Berkut? Soha nem is tervezték rendszeresíteni az oroszk, csak technology demonstrator volt.

Emellett nem volt mitől beszarniuk az amerikaiaknak, lévén csak egy aerodinamikailag némileg megmoddolt Szu-27-ről van szó. A radarkeresztmetszete továbbra is bődületesen nagy (az F-15 és Szu-27 esetén ez akár 270m² is lehet oldalról függesztett fegyverzettel, a Berkut esetén is jócskán meghaladja a 15m²-et (a csökkenés csak a belső fegyvertérnek köszönhető), a Raptoré meg 1m² sincs). Az IR kisugárzással láthatóan semmit sem próbáltak még csak kezdeni sem, a hajtómű emellett továbbra is rendesen kormol. Elektronikai szinten az oroszok kb ott tartanak, mint az amerikaiak az F-15 rendszeresítésekor (az meg volt vagy 30 éve), pl a radarjaik igen könnyen felderíthetőek a meglehetősen magas kisugárzott teljesítmény miatt. Emellett jóval nagyobb méretűek, tömegűek, még csak most kezdenek kibontakozni náluk az AESA programok (a MiG-31 PESA radarja egy másik téma, a B-1B-n is ilyen van). Az esetlegesen megadott észlelési távolságok esetén nem árt tudni, hogy az oroszok ezt 5m², míg az amerikaiak 1m² RCS (Radar Cross Section) esetén adják meg.

Aerodinamikailag sem túl innovatív, volt ugye már 1944-ben Ju-287 és az oroszoknak 1946-ben a Csibin LL-3 (ha ezeket nem ismeri az "egyik vh történelmes és fegyver szaki ismerős", akkor inkább ne nyilatkozzon a témában). Ahogy az amerikaiak is vizsgálták a témát az X-29 program keretében (1984).

Ez a "az amcsik az f22-re csak annyit mondtak, hogy nagyon levannak maradva és hogy neki kéne állni repülőgépet építeni" egy Urban Legend, semmi köze a valósághoz.

[ Szerkesztve ]

(#1177) RedWing


RedWing
aktív tag

A "jelenlegi csúcstechnika" (F-22 - JSF) csak vicc!!! A jéghegy csúcsa.
Miket tudhatnak az igazi MAI technikák??? :F Szerény véleményem szerint még a legvadabb álmainkat is túlszárnyalja! :Y Csak hát az a fránya TOP SECRET!!! :(((

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#1178) Integra válasza #65675776 (#1176) üzenetére


Integra
titán

na, ezért kérdeztem. thx:)
én absz süket vagyok ilyen dolgokhoz..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1179) csongi


csongi
veterán

(#1180) --TIKI--


--TIKI--
tag

hali!
lenne egy oylan kérdésem lehet h kcisit hülye:)de a gázpisztolyokat legális magadnál tartani és hány éves kortol lehet vagy kell-e hozzá engedély vagy hasonló.
és kb mennyi az áruk?
és melyik a jobb a gázfegyver vagy a légfegyver?

(#1181) RedWing válasza --TIKI-- (#1180) üzenetére


RedWing
aktív tag

Nézz körül itt:
[link]
Remélem segít! :)

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#1182) e.vid válasza --TIKI-- (#1180) üzenetére


e.vid
senior tag

Szia!
Gáz-riasztó fegyver közterületen Fegyverviselési engedély birtokában, rejtve viselhető.
Az engedély kérelmezhető a 18. életév betöltése után, a megvásárolt fegyvert bemutatva az illetékes rendőrkapitányságon, 2000HUF ellenében. Légfegyver önvédelemre nem hordható, de nem is alkalmas rá. Önvédelemre elsősorban revolver ajánlott, áruk 20000-45000HUF között van. Amik közül érdemes választani az a Röhm, Alfa, Weihrauch esetleg Reckord.

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#1183) --TIKI-- válasza e.vid (#1182) üzenetére


--TIKI--
tag

és van olyan önvédelmi fegyver nem muszáj gáz fegyver vagy lég fegyvernek lenni csak arra kéne h otthon szorakozzak vele:S:D
célpontok lövöldözésére:)meguntam a játékokat:D(ez csak vicc)
elöre is köszi:)

[ Szerkesztve ]

(#1184) #65675776 válasza --TIKI-- (#1183) üzenetére


#65675776
törölt tag

Airsoft.

De nem önvédelmi.

(#1185) marsu válasza --TIKI-- (#1183) üzenetére


marsu
addikt

Szia!

Nézz körül itt, itt, esetleg itt.

Ha nem tapadókorongos vagy dugós játékpisztolyt szeretnél ...

:)

Press any key to continue ...

(#1186) --TIKI-- válasza marsu (#1185) üzenetére


--TIKI--
tag

köszi mind2-nek:)

most ahogy mondod lehet ott kéne kezdeni:)

az airsoft és a légfegyver az ne mugyan az igaz?:F

[ Szerkesztve ]

(#1187) --TIKI--


--TIKI--
tag

hali!
az összes airsoftos fegyvert mindig fel kell huzni?:S vagy van olyan is amit nem kell?

(#1188) RedWing válasza --TIKI-- (#1187) üzenetére


RedWing
aktív tag

Vannak spring-esek (rugósak), azokat minden lövés előtt fel kell húzni. Pisztolyban vannak gázosak, azok félautomaták, karabélyokban pedig AEG-k (automatic electric gun) ami elektromos automata. Én az utóbbit ajánlanám. Kezdő, belépő szintű fegyvert már olyan 40k-tól kapni.

Itt nézz körül:
[link]

vagy itt:
[link]

[ Szerkesztve ]

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#1189) --TIKI-- válasza RedWing (#1188) üzenetére


--TIKI--
tag

köszi pont ezeket az oldalakat néztem de nem találtam nagyon 40 körül:F

(#1190) Arnold2


Arnold2
őstag

Sziasztok!
Egy roppant egyszerű kérdésem lenne.
Mi az a taktikai lőfegyver? Miben különbözik a sima lőfegyvertől?
Máshol is olvastam a taktikai jelzőt, pl a katonai repölőgépeknél,hogy taktikai bombázó.
Mit takar a taktikai jelző?

(#1191) Dudu67 válasza Arnold2 (#1190) üzenetére


Dudu67
tag

"Mit takar a taktikai jelző? "

Taktika = Harcászat

Az erők elosztásának [és egy adott feladat(ez lehet katonai, rendőri, stb.) lebonyolításának] megtervezése és kivitele.

[ Szerkesztve ]

Az optimisták angolul tanulnak, a pesszimisták héberül. A realisták pedig lőni ! http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#1192) Dudu67 válasza Arnold2 (#1190) üzenetére


Dudu67
tag

Szerintem a taktikai lőfegyver abban különbözik egy sima lőfegyvertől, hogy azt egy adott harcfeladathoz, annak a lehető leghatékonyabb végrehajtására tervezték.

Szerk: Nem egy db feladathoz, hanem egy adott típusú feladathoz (pl utcai harc, túszmentés, stb.)

[ Szerkesztve ]

Az optimisták angolul tanulnak, a pesszimisták héberül. A realisták pedig lőni ! http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#1193) Arnold2 válasza Dudu67 (#1192) üzenetére


Arnold2
őstag

Értem,köszi.
Mint pl. a "saroklövő" géppisztoly az utcai harcászatban.

(#1194) Dudu67 válasza Arnold2 (#1193) üzenetére


Dudu67
tag

:C

Az optimisták angolul tanulnak, a pesszimisták héberül. A realisták pedig lőni ! http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#1195) #65675776 válasza Arnold2 (#1190) üzenetére


#65675776
törölt tag

Attól taktikai, hogy lehet rá szerelni hangtompítót, és van rajta legalább egy szereléksín, hogy mindenféle bizbaszt aggathass rá.

(#1196) csibor


csibor
őstag

Érdekes,hiába van teljes szigor Angliában mégis kerül fegyver a gyerek kezébe :F

(#1197) #65675776 válasza csibor (#1196) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mert a teljes tiltás tipikusan csak arra jó, hogy jelentősen növelje a fegyveres bűnelkövetések számát. A briteknél pl a tiltás bevezetését követő évben több, mint 25%-kal nőtt ezek száma. Az óceán túlpartján pont akkoriban kezdődött el az általános liberalizáció (ott ugye az államok hatáskörébe tartozik ez, nem a szövetségébe), és láss csodát >10%-kkal csökent az összes bűncselekmény száma. (Vermontban soha nem kellett engedély semmiféle fegyverre, érdekes módon ott a fegyveres bűnözés szinte ismeretlen.)

(#1198) csibor válasza #65675776 (#1197) üzenetére


csibor
őstag

Csak az a baj,hogy ezt csak mi látjuk így,a politikusok meg nem.Vagy lehet mégis igazuk van :F épp a hiradóba néztem bele.

(#1199) #65675776 válasza csibor (#1198) üzenetére


#65675776
törölt tag

És mit láttál?

Egyébként a fegyvertartás korlátozásával/tiltásával alapvetően csak két dolgot lehet csökkenteni:
1. Az ellenőrízhető, azaz legáisan tartott, fegyverek számának jelentős csökkentése. Az illegális, azaz ellenőrízhetetlen, fegyverek száma ezzel párhuamosan jelentősen növekedik.
2. A bűnelkövetés kockázatát

(#1200) Kazimír válasza #65675776 (#1176) üzenetére


Kazimír
őstag

Az orosz fegyverprogramokban hol a pénz? Úgy értem ki vesz/rendel az előállított masinákból? Az orosz kormány?
Kb milyen szinten állhat most az orosz (hon)védelem?

Be köll fizetni, azt' jólvan...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.