Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-02-23 09:55:40

LOGOUT.hu

Aki engedély nélkül készít, alakít át fegyvert, az a “Büntető Törvénykönyvről szóló 2012. évi C. törvény 325. §-ába ütköző lőfegyverrel vagy lőszerrel visszaélés bűntettet követ el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) MasterDeeJay


AK ismétlő puska verzióban.
Ebben az esetben a karbantartás egyenlő azzal hogy nem hagyják kint az esőn mert még jobban szétrohad.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1852) F-ECT$ válasza Gercsa (#1846) üzenetére


F-ECT$
titán

Pesten lakok a X-ik kerületben. Most akkor mi a pontos menete a dolognak? Kinyomtatom a linkelt "Adattovábbítás iránti kérelem a Rendőrhatóság felé" doksit, kitöltöm, és elküldöm/beviszem hova? Ha viszem, akkor vigyem a fegyvert is?

Dive ever, work never.

(#1853) Gercsa válasza F-ECT$ (#1852) üzenetére


Gercsa
senior tag

Pesten a BRFK játszik ez ügyben úgy tudom.

fegyvert, okmányaidat vigyed.

Ha hagyod magad szopatni, akkor megcsinálod te magad az adattovábbításit a postán, ha nem akkor kinyomtatod ezt az ominózus kis papírt és azt viszed magaddal.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#1854) G@ben


G@ben
addikt

Laikus kérdés: egy lövedék ballisztikus gélben mutatott tulajdonságai mennyire áll arányban a megállító erővel vagy a traumaokozó képességgel?
Pl adott egy kis kaliberű, de nagy sebességű lövedék, ami a gélben széles csatornát nyit. Van-e olyan stophatása egy emberre, mint egy nagyobb kaliberű, lassabb lövedéké, ami ugyanakkora csatornát nyit? Olvasgatok, de erre a kérdésre nem találok választ. Ismerem a Taylor KO-t, ami szerint a nagyobb kaliberű és tömegű lövedék jobb, de ha ugyanazt a hatást érik el a gélben, akkor miért?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#1855) MasterDeeJay válasza G@ben (#1854) üzenetére

A ballisztikus gél tudja leginkább megmutatni hogy milyen sebet tud okozni élő szövetben az adott lövedék, de van még rengeteg tényező ami beleszólhat. Például ha csontot ér találat akkor mi történik? Megállítja, vagy átüti, esetleg lepattan róla másik irányba... Amíg a lövedék a célhoz ér, mennyiben befolyásolja a környezet, mekkora távot tesz meg, milyen közegen kell keresztülhaladnia.
Ha a fentiek nem befolyásolóak, akkor elvileg ugyanakkora sebcsatornát szakító lövedékek között nincs különbség.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1856) Gercsa válasza G@ben (#1854) üzenetére


Gercsa
senior tag

Gélben szokás a sebcsatornán kívül azt azt övező szövetekre mért roncsoló hatást és a behatolás mélységét is vizsgálni.

A három paraméter együtt mutatja meg nagyjából az adott lövedék hatását.

Kérdésedre válaszolva pedig igen lehetséges hogy egy gyorsabb de kisebb űrméretű és könnyebb lövedék ugyanakkora traumatikus hatást fejt ki mint egy nagyobb nehezebb és lassabb.

Tekintve hogy célballisztikai szempontból további paraméterek is léteznek, a lövedék gombásodásra való hajlama, anyaga, formája stb. ugyanúgy változtatnak annak traumatikus hatásán adott kaliberen belül is.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#1857) G@ben válasza MasterDeeJay (#1855) üzenetére


G@ben
addikt

Megmondom őszintén, hogy miért kérdeztem. Előre leszögezem, hogy nincs lőfegyverem, nem is tervezem, hogy lesz, főleg nem ilyen lőszerekkel, de szeretném tudni a hátterét a dolgoknak, mert érdekel.
Szóval van egy hagyományos, mondjuk 9mm-es FMJ pisztolylőszer, amire azt mondják, hogy nem a legjobb önvédelemre, mert a stophatása nem az igazi. Aztán van a nem túl ismert 6.5x25-ös CBJ lőszer, abból is mondjuk 4mm-es maggal rendelkező páncéltörő, amiket ha összehasonlítunk Taylor KO-érték szerint, akkor a 9mm-es kap 6,5-öt (közelítőleg, mert függ a pisztolytól, a lőszer tömegétől, stb), a 6.5-ös kap 1,8-at, ami igen jelentős különbség, viszont a gélben nézve a 6.5-ös jelentősen szélesebb és hosszabb sebcsatornát nyit. A Taylor KO-érték szerint a 6.5-ös nem igazán képes megállítani egy embert, a sebcsatorna viszont nagyon nem ezt mutatja. Most akkor melyiknek szabad hinni?

Gercsa: most az alapesetet vegyük, hogy nincs gombásodás, hanem FMJ mindkettő.

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#1858) Gercsa válasza G@ben (#1857) üzenetére


Gercsa
senior tag

Megmondom őszintén, hogy ennek utána kellene olvasnom, nem tudok semmit erről a cbj lőszerről.

Szerintem ha hosszabb a sebcsatorna akkor az alapvetően jobb átütőképességre utal, tehát az energiát egy hosszabb út alatt adja le a lövedék.

A stophatás nem feltétlen azonos viszont az ölő hatással.
Vannak más tényezők is, pl. a hidrodinamikai sokk.

Esetleg tapasztaltab fórumtársak tudnak segíteni, én nem akarok hülyeségeket mondani.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#1859) G@ben válasza Gercsa (#1858) üzenetére


G@ben
addikt

Az átütőképessége nagyon jó, mivel páncéltörő. :)
A hidrodinamikai sokkról azt hallottam, hogy nagy sebességnél nagyobb, azaz megint a kisebb kaliber áll nyerésre.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#1860) Gercsa válasza G@ben (#1859) üzenetére


Gercsa
senior tag

Hát attól függ, mi a felhasználási terület.
Nem feltétlen mindig szerencsés, ha átszalad a dolgokon a lövedék.
Önvédelmi szerepkörben, de mondjuk rendvédelmi célra sem mindig.

Egyébként amit találtam így sebtében a gugliban, ez egy keményfémmagvas cucc, így nem is nehéz.
Ehhez viszonyítani hagyományos 9mm FMJ-t nem feltétlen fair.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#1861) G@ben válasza Gercsa (#1860) üzenetére


G@ben
addikt

Tudom, hogy stophatásnál jobb, ha nem megy át a lövedék.
Nem izgat, hogy fair vagy sem, hanem az érdekel, hogy ahhoz képest milyen, azaz jobb a stophatása vagy sem. Ugye ez az alap kérdés, hogy a Taylor KO szerint a 9mm sokkal jobb, a sebcsatorna szerint a 6.5.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#1862) Gercsa válasza G@ben (#1861) üzenetére


Gercsa
senior tag

Nem nagyon értelek.

Te magad mondod, hogy ennek a nemtommilyen harcászati cjb lőszernek hosszabb a sebcsatornája, így miből következtetsz arra, hogy jobb a stophatása? Ez pont arra utal, hogy rosszabb (szerintem).

Józan ésszel ha belegondolsz, egy 4mm-es lövedékről beszélünk.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#1863) G@ben válasza Gercsa (#1862) üzenetére


G@ben
addikt

Hosszabb a sebcsatorna, viszont sokkal szélesebb is, vagy háromszor olyan széles, mint a 9mm-esé, ezért gondoltam, hogy elméletileg jobb lehet a stophatása. Legalábbis ha laikusként belegondolok, egy szélesebb csatorna előbb állítana meg.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#1864) Gercsa válasza G@ben (#1863) üzenetére


Gercsa
senior tag

Lehet, hogy lágyabb közegben instabillá válik a lövedék.
Ettől függetlenül a nagyobb behatolás még mindig árulkodó.

Hol látod ezt az összehasonlítást?
A környező szöveteket ért erőhatás milyen?

(Mondjuk a zselatint nézegethetjük napokig, akkor is az az igazság, hogy egyikünknek sem ez a szakmája.)

Továbbra sem értem az összehasonlítást, egy valószínűleg drága és/vagy haditechnikának számító keményfémmagvas lőszert hasonlítgatunk egy akár polgári célra is elérhető 9X19 kaliber legmezeibb 80HUF-os FMJ változatához.

Akkor már legyen a 9-es is expanzív vagy instabil acélmagvas, egyből mást mutat majd a zselatin

A Taylor KO formulában csak a tömeg, sebesség, átmérő szerepelnek mint változók.
Ez viszonyítási alapnak jó.

De te most pont olyasmi visszaigazolást keresel benne aminek nincs értelme, mert nem erre való.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#1865) G@ben válasza Gercsa (#1864) üzenetére


G@ben
addikt

Lehet, hogy instabil lesz.
Az összehasonlítás a 6.5-ös honlapján, ott van jó sok teszt is.
Az összehasonlításban nem érdekel sem az ár, sem az, hogy kinek szánják, csak az, hogy egy pici, de nagy sebességű lövedéknek lehet-e nagyobb stophatása, mint a nagyobb, de lassabbnak. A fizikáját szeretném megérteni, ott meg elenyésző tényező az ár. :D
De felteszem máshogy a kérdést: a nagyobb sebcsatorna jelent-e automatikusan nagyobb stophatást?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#1866) Gercsa válasza G@ben (#1865) üzenetére


Gercsa
senior tag

Nincs a kettő között feltétlen egyenes arányú összefüggés.

A stophatás mértéke szerintem sokkal jobban megmutatkozik a sebcsatorna környezetében mutatott szöveti károsodásban, mert azt maga a lökéshullám okozza.

(Egyébként én nem találok olyan oldalt ahol egymás mellé lenne téve a 9X19 és a 6.5X25 zselében végzett munkája)

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#1867) G@ben válasza Gercsa (#1866) üzenetére


G@ben
addikt

Na, ez volt a kérdés. :)
[link] Azt hiszem, ez volt az, amit néztem.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#1868) Gercsa válasza G@ben (#1867) üzenetére


Gercsa
senior tag

Örülök, hogy nagy nehezen sikerült választ találnod a kérdéseidre.

Azért remélem nem azt vontad le tanulságként, hogy azonos energia mellett a kisebb/könnyebb/gyorsabb lövedékek általában jobb stophatással bírnak...

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#1869) G@ben válasza Gercsa (#1868) üzenetére


G@ben
addikt

Én is, köszönöm!
Nem azt vontam le, csak két egymásnak látszólag ellentmondó infó volt. De most már tudom, hogy egy tűt kéne kilőni elképzelhetetlen sebességgel, mert az a tuti! :D

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#1870) BioNiCMaN válasza F-ECT$ (#1799) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Gumilövedékes humán teszt videóval. ;)

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#1871) flash-


flash-
veterán

nekem olyan kérdésem lenne hogy közterületen összeszerelt állapotban lőfegyvert magánember semmilyen módon nem viselhet-hordhat?csak rendőr?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#1872) #65675776 válasza flash- (#1871) üzenetére


#65675776
törölt tag

Csak rejtve, feltéve ha van viselési engedélye. Azt meg maximum maroklőfegyverre adnak.

(#1873) flash- válasza #65675776 (#1872) üzenetére


flash-
veterán

értem hát elég is lenne egy egy sig p226 :DD nem kell nekem AK 47 :DDD

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#1874) galaktikus


galaktikus
aktív tag

Senki nem vadászik itt? A Vadászat topic teljesen halott.. :(

szerk.: igaz ez sem túl aktív..

[ Szerkesztve ]

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#1875) fattyu válasza flash- (#1873) üzenetére


fattyu
veterán

nem fogsz kapni.

Rendőröktől is befele vonogatják az önvédelmiket.bizonyítani kell tudni a fegyverrel elhárítható életveszélyt. Gumiszabály. Bármire visszautasítják.

Pár éve még kellett hátszél hozzá erősen és akkor talán. Ma már kell egy TÉNYLEG indokos helyzet ÉS a hátszél. gyak felejtős...

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#1876) qdak válasza galaktikus (#1874) üzenetére


qdak
addikt

nekem a folos penzen kivul nagyreszt meglennenek a dolgok hozza, de igy se tudok mindent megvenni. :/

kerdes: szeretnem meglepni magam szulinapra 1v2 kessel, most ennek a regebbi verzioja van link: http://www.hidegfem.eu/item.php?tid=1965
szinte mindenre hasznalom, 2x leejtettem durvan, jol birja, de ennyit nm fogok adni ezert most.
http://www.hidegfem.eu/item.php?tid=2083
ez teccik de oocso husnak tunik, vajon nm esik szett 2 honap alatt?
meg ez a 420 as acel???

ez http://www.hidegfem.eu/item.php?tid=382 ???

http://www.hidegfem.eu/item.php?tid=1894??

de inkabb az 1 tetszik, de nm tudok valasztani: $

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#1877) bandiras2 válasza fattyu (#1875) üzenetére


bandiras2
senior tag

Az se elég hátszél ha politikus vagy, és az sem elég indok hogy a maffia lő rád. A kúrmány retteg hogy a már lassan polgárháborúhoz közelítő eszkimó-magyar együttélési problémák felrobbannak, és esetleg az eszkimók húznák a rövidebbet, márpedig az eszkimókra szükség van egyrészt szavazógépként, másrészt a kárpátmedence lakosságeloszlásának tervezett megváltoztatására. A szaporodó eszkimók kiszorítják az eszkimókat, és ha a polgárháború(idő kérdése. vitatni lehet, de a tények makacs dolgok) után (CNN szélesvásznú tudósítás) után kitelepítik őket az EU ból(Mindenhol rühellik őket, jogvédők lehet fanyalogni, de tény) akkor jöhetnek majd az új telepesek a frissen felszabadult lebensraum-ba, egy békés, termékeny területre, a sivatagi háború helyett.

lényeg a lényeg, számszeríjhoz nem kell engedély, mint ahogyan ostromgéphez sem. Eg megfelelően bivaly számszeríjat csak az amcsi szilikonkerámia betétes lövedékálló mellény állít meg. Hátránya a lassú újratöltés, és követeli a hozzáértést.
Mégegy DIY fegyver zombi apokalipszis esetére:[link]
[muiníció]

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#1878) G@ben


G@ben
addikt

Felmerült bennem egy kérdés, amire nem igazán találtam választ. Vegyünk egy 9mm-es FMJ lőszert és egy szintén 9mm-es hollow point lőszert. Az FMJ inkább átmegy egy emberen, a HP nem, mert gombásodik, leadja az energiáját. Eddig tiszta. De mi történik mondjuk kocsiajtónál (vékony fémlemez)? Az FMJ átmehet, de a HP mit csinál? Átmegy gombásodás nélkül vagy elkezd szétnyílni? Mármint a HP csak puha testben kezd gombásodni vagy mindenben?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#1879) tornas válasza G@ben (#1878) üzenetére


tornas
őstag

"Az FMJ átmehet, de a HP mit csinál? Átmegy gombásodás nélkül vagy elkezd szétnyílni? Mármint a HP csak puha testben kezd gombásodni vagy mindenben?"

Ha a HP lövedék az emberi szövetnél "keményebb" tárgyal találkozik, ugyanúgy elkezd gombásodni. Sőt, lehet, hogy szét is szakad teljesen.

Itt egy videó is, ami egymillió képkocka / perc sebességgel rögzítette a lövedékek becsapódását különféle tárgyakba. Szerintem a zenéje sem rossz... [link]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#1880) G@ben válasza tornas (#1879) üzenetére


G@ben
addikt

Értem, köszönöm!
A videót már láttam, kár, hogy nem látni, melyik FMJ és melyik HP, ha van egyáltalán köztük HP.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#1881) tornas válasza G@ben (#1880) üzenetére


tornas
őstag

Asszem a videóhoz tartozó kommentek között lehet leírva, hogy miféle lövedékek (lőszerek) szerepeltek a videóban, de nem biztos.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#1882) G@ben válasza tornas (#1881) üzenetére


G@ben
addikt

Elkezdtem keresni, de feladtam. Sok az a 9000 hozzászólás. :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#1883) Gercsa válasza G@ben (#1878) üzenetére


Gercsa
senior tag

Car door vs. JHP

[link]

[ Szerkesztve ]

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#1884) G@ben válasza Gercsa (#1883) üzenetére


G@ben
addikt

Köszi! Ezek szerint elég durván deformálódik, illetve szétesik.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#1885) Gercsa válasza G@ben (#1884) üzenetére


Gercsa
senior tag

Érdemes lenne látni egy eredmény úgy is, hogy nem üreges az a 3-4 réteg fém, mert így több lövedék is már oldalra fordulva csapódott az utolsó rétegbe. Látszik a végén a lövedékeken a deformálódáson.

Van második része is a videónak, ott FMJ-vel próbálja ugyanezt, és jól látszik, hogy a lövedék bukdácsolás mennyire kiszámíthatatlanná teszi az egészet, ott egy-kettő simán átmegy, némelyik meg nem. A végén szintén mutatja a lövedékeket és látszik, hogy amit a kocsiból szedett ki, az bizony elfordulva csapódott az utolsó réteg(ek)be.

Ráadásul az is komplikálja a helyzetet, hogy a becsapódási szög sem tökéletes merőleges, eleve lefele lő az illető, de az ajtó belül sem sík, ott is látszik, hogy volt olyan pont ahol pont egy hajlatot lőtt telibe. Ilyenkor meg ugye a beesési szöggel "vastagodik" a fém.

Nem tartom elképzelhetetlennek, hogy ugyanezen a fémrétegen (de tömören) merőlegesen rálőve átmehet a JHP is. A kérdés inkább, hogy van-e még olyankor ölő hatása.

A rendvédelmi/hadi feladatokban sem azt vizsgálják feltétlen, hogy adott kaliber átmegy-e xy fedezéken, hanem hogy mögötte elvégzi-e még a dolgát.

Egy szó mint száz, szerintem fura szitu túl sok változóval. Poénnak jó, de messzemenő következtetéseket ne vonj le belőle.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#1886) G@ben válasza Gercsa (#1885) üzenetére


G@ben
addikt

Köszi a kimerítő választ! :R

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#1887) pszihó


pszihó
aktív tag

Ph n van ilyen topik ?!

Samsung S9 tab 5g (8/128) 1970 08 09.

(#1888) MasterDeeJay válasza pszihó (#1887) üzenetére

Utánanézek...

És igen, van! :DDD

Csak kár hogy nem pörög eléggé. Sajnos itthon ez már szinte tabutéma történelmi( :U ) okokból, máshol meg természetes és elfogadott.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1889) hzsolee


hzsolee
őstag

Elment a mester.......

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#1890) tornas válasza hzsolee (#1889) üzenetére


tornas
őstag

Nyugodjék békében... :R

Az általa kreált Kalasnyikov viszont örök lesz, mint a kábelkötegelő. A puszta kéz után a leghasznosabb és a leghatékonyabb eszköz a világon. :)

Békés Karácsonyt Kívánok Minden Kedves Fórumtagnak!

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#1891) Reno7 válasza MasterDeeJay (#1888) üzenetére


Reno7
senior tag

Történelmi? Úgy mondod mintha az átlagpolgár annyira igényelné...a legtöbb ember nem támogatja a liberálisabb fegyvertartást nálunk a tapasztalataim szerint.

Kell-e szigorítani az európai fegyvertartáson?

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#1892) hzsolee válasza Reno7 (#1891) üzenetére


hzsolee
őstag

Üdv. Átlagpolgár vagyok. Szerintem lehetővé kellene tenni, hogy az ember mondjuk a saját otthona védelmére könnyeben szerezhessen fegyvert. Aki be akar törni, úgy is lesz nála valami. Legyen már valami nálam is amit a cígó pofájába nyomok.....ha már a sünök nem tesznek semmit.

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#1893) Gercsa válasza Reno7 (#1891) üzenetére


Gercsa
senior tag

Szerintem ebből ne nyissatok vitát.
Semmi értelme.

Nincs sok olyan álmodozó aki valódi liberális fegyvertartást vizionál Magyarországra, ellenben egy ésszerű objektív és a világ minden táján bevált módját annál inkább.

Világszerte elég sok ember foglalkozik a témával, óriási szakmai tapasztalat és tudás gyűlt már fel a témában, semmi mást nem kéne csak ezt alapul venni.

Mert ami most megy az szégyen, hogy a politikusok meg a média kiragadnak egy-két adatot innen onnan. vagy neadj isten még hazudnak is a témában, aztán szép lassan ezen információk alapján kialakul a "legtöbb ember" agyában egy megalapozatlan kép ami alapján hülyeségeket erőltet rá a saját országára.

Nem liberalizálni kell, csak felnőni a kor technikai társadalmi jogi vívmányainak modern szintjére.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#1894) Herczi


Herczi
senior tag

Sziasztok!

Talán itt tudja valaki, Dobosék ([link]) kiszolgálnak magánszemélyt, vagy csak kiskert? Honlapon írják, hogy csak közületet, de hátha.

Ha nem, parához keresek belső, vagy vesetokot, minél olcsóbban, sokat nem lenne használva, tudtok esetleg egy webshopot? Én nem nagyon találtam.

(#1895) tornas válasza Herczi (#1894) üzenetére


tornas
őstag

Szia!

A Keserűnél (Bp. Gyöngysor utca) anno lehetett kapni Dobos fegyvertokokat amiket magánszemélyek is megvehettek. De hogy most mi a helyzet nem tudom.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#1896) Gercsa válasza Herczi (#1894) üzenetére


Gercsa
senior tag

Daisy-ben árulnak dobos tokokat.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#1898) bandiras2


bandiras2
senior tag

Miért is van szükséged nagyteljesítményű fegyverekre:

Pisztoly azért kell, hogy ha esetleg körbeállnak a /censored/, akkor előveszed, és ha BÁRMELYIK rádmozdul, kitolod a tárat rájuk. Lehet hogy te is ottmaradsz, de minimum 4-5 bűnöző veled döglik. Puszta matematika. Amennyiben MINDEN polgárnak van fegyvere, onnantól kezdve, ahol lövés dördül, oda odagyűlik a környék összes minden lében kanál kalandora, és rövid úton elkezdenek kipusztulni a bűnöző életmódot folytató állampolgárok. Ha maximum 50% a siker és túlélés esélye egy támadásnál, rá fog kényszerülni a tisztességes életre. vagy meghal. Pont. Puskára otthonvédelmi szempontból van szükség. A támadó mindig előnyből indul, kell oda a hattyúsörét és a slug hogy elrettentse a betörőket. 2-300, vagy 6-8000 döglött bűnöző? a jelenlegi magyarországi bűnözési statisztikákat elnézve nem számít hány rablógyilkos bűnöző döglik meg.
Géppisztolyra is szükséged van. Miért? azok ellen, akik el akarják venni tőled a biztonságodat jelentő fegyvereidet. Az állam ellen. Áttekintve Magyarország elmúlt 100 évét, maximálisan indokolt lenne a lakosság felfegyverzése a legkomolyabb tűzerővel. Miután Lenin és díszes kompániája hatalomra jutott, első dolguk volt "KÖZBIZTONSÁGI" szempontok alapján begyűjteni a lakosság fegyvereit. A sok hülye mind leadta a pisztolyokat, puskákat. Utána pedig jött a csengőfrász és az éjszaka eltűnt állampolgárok korszaka. Mert a népnek nem volt mivel megvédenie magát a TÖRVÉNYES HATALOMTÓL!!!
Svájcban kötelező katonaság után a paraszt hazaviszi a gépkarabélyt, egy láda lőszerrel, meg mindennel ami kell. Nézd meg Svájcot! Szerinted mikor merészelne a kúrmány a tüntetők közé lőni? A kormány kényszerítve van arra, hogy jó munkát végezzen, mert egy kiterjedt kormányellenes lázadást képtelen lenne megfékezni bármilyen karhatalmi erőkkel.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#1899) tornas válasza bandiras2 (#1898) üzenetére


tornas
őstag

Alaszkában és Vermont államban is meggondolnám, hogy "bűnözzek". Ja, és Szomáliában is... :)

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#1900) #49553920


#49553920
törölt tag

Sziasztok!

A karambit kések tiltottak Magyarországon?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.