Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-02-23 09:55:40

LOGOUT.hu

Aki engedély nélkül készít, alakít át fegyvert, az a “Büntető Törvénykönyvről szóló 2012. évi C. törvény 325. §-ába ütköző lőfegyverrel vagy lőszerrel visszaélés bűntettet követ el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) Varga Csaba válasza Andie (#599) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

Ha nem töltöd csőre a fegyvert (a töltényűr üres) akkor szükségtelen biztosítani a fegyvert.
Erre csak a csőretöltött fegyver esetében van szükség, double action esetében, leeresztett kakassal és biztosítva, single action esetében felhúzott kakassal biztosítva (cocked and locked, M1911 amcsi módra viselve).

A vaklőszert előre max a ''véletlen hangos ürítés'' esetében jöhet jól amikor az elövetett fegyverkezelési hibát nem kell a szobában megsiratnod :C :C.

Ha önvédelemre szánod tárazz végig peppert és a úgy hozza szükség ne tétovázz vagy fenyegess!
Mit kérdez az őrkatona?

Állj, ki voltál?
:D :D

Angliába magaddal vinni a flintát szerintem bajos lesz mert ők perpillanat mindenféle fegyver és military (terepszín ruha) iránt fóbiások.
Biztosra menni a Brit Nagykövetség felhívásával tudsz..

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#602) Andie válasza Varga Csaba (#601) üzenetére


Andie
őstag

Ja, neis mondd :) Elsö alkalommal öcsémmel mentünk ki a háztömb mögé, ahol a Maros töltés is van, gondoltam eldurrogtatunk néhány riasztót, szokjam a hangját, meg a kezelést. Na, nagy vagányan betárazom a 7 töltényt, csöre töltöm, aztán kibiztositom. Magyarázom öcsémnek, orrom előtt tartva a fegyvert, hogy látod, itt a biztositó pöcök, ha ezt igy kapcsolod, akkor hiába húzod meg a ... és itt kb 2 percig harangozást meg csilingelést hallottam, aztán késöbb már öcsém röhögését is.
Hát egy életre megtanultam, mikor van kibiztositva, és mikor nem :Y :B

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#603) e.vid válasza Varga Csaba (#600) üzenetére


e.vid
senior tag

„Időveszteség? Mikor, kinek? Miért? Mennyi?”

A csőretöltés folyamata némi időveszteséggel jár, ami ugyan gyakorlással csökkenthető de akkor is jelentkezik.

„ ilyesmit senkinek sem javasolnék. (elnézést a P22 tulajoktól, mert elég jó fegyverük van a többihez képest, de akkor is ez az igazság)”

Miért nem javasolnád? Vannak gáz-riasztók, amik csőretöltve, fesztelenítve, biztosítva (némelyik kibiztosítva is) biztonsággal viselhető. Valóban, a P22 elég jónak nevezhető de inkább csak az Umarex által gyártott fegyverek között… A Röhm és a Weihrauch gáz-riasztók minőségben, megbízhatóságban jóval a többi gp felett állnak.

„Egy IPSC versenyző elmodhatná neked…”

Önvédelemre gáz-riasztót vásárlók nagyobbik része nem IPSC versenyző…

„Az önvédelemre revolvert dolog, a gázpisztolyok esetében nem a töltve viselhetőségben csúcsosodik ki, hanem a gázlőszerek nyomáskülönbségére visszavezethető töltés akadályokban az öntöltő modelleknél.”

Valóban nem a töltve viselhetőség miatt javasolt elsősorban a revorver, hanem mert megbízhatóbb működés érhető el vele a gáztöltények miatt, mint egy öntöltővel.

„Ja és ha esetleg mielőtt arra utalnál, hogy egy kézzel nem lehet a fegyvert felhúzni, hát ez sem igaz, mert akár egy nadrágszíj vagy egyéb szilárdabb ruhafelület alkalmas arra, hogy az irányzékot beleakasztva csőretöltsük a fegyvert végszükség esetén.”

Nem akartam erre hivatkozni (ismerem a módját), noha ezt valószínűleg egy olyan valaki, aki nem volt még fegyvervizsgán, lőkiképzésen, de szeretne egy gp-t önvédelemre, az ezt nem biztos, hogy tudni fogja. És ugye „végszükség esetén” bármilyen kevés idő is számíthat.

„Te hordjad a flintádat csőretöltve, ha neked úgy tetszik, a te bőröd bánja..”

Igen, én csőretöltve hordom (a fegyver miatt tehetem is), de szerintem, lehet, hogy akkor bánnám, ha nem így tennék…

„De mások számára inkább ne reklámozd..”

Nem reklámozok én semmit, noha szerintem rosszabb az, ahogy te IPSC versenyzői képességekkel megáldottnak hiszed a gáz-riasztót vásárlókat, és a cső alá töltést hangsúlyozod ki, egy emberi élet kioltására alkalmatlan fegyvernél…

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#604) Varga Csaba


Varga Csaba
aktív tag

TST

''Nem reklámozok én semmit, noha szerintem rosszabb az, ahogy te IPSC versenyzői képességekkel megáldottnak hiszed a gáz-riasztót vásárlókat, és a cső alá töltést hangsúlyozod ki, egy emberi élet kioltására alkalmatlan fegyvernél… ''

A gázpisztolyt nem igazán nevezném emberi élet kioltására alkalmatlan eszköznek!
Ha szabályosan használod akkor elkerülhető a maradandó sérülés okozása, de testközelből vagy testre szorítva leadott lövés okozhat súlyos akár életveszélyes sérülést is. Anno Nyugat-Berlinben egy szabadságos amcsi katona így ölte meg kocsmai tréfából a barátját, a boncjelentésben leírták, hogy szabályos lőcsatornát találtak az áldozat testében, hasonlót a golyós fegyer által okozott sebhez azzal a különbséggel, hogy a lőcsatorna végén nem találtak lövedéket.:Y :Y
Ennyit az alkalmatlanságról!

Második dolog:
Az OK, hogy egy amatőr nem bír egy IPSC versenyző képességeivel, de pár trükk megtanulásával és pár óra gyakorlással az elővétel és töltés folyamata olyan szintre fejleszthető, hogy már nem fog számítani az általad jelentősnek titulált időveszteség amit a töltőfogásra szán az elővételkor az ember..
Aki autót vezet az sem a kocsi megvételével kezdte az egészet, előtte azért szükséges volt a szabályok megismerése és némi rutinszerzés is, ez a GP-k és minden fegyver esetében ugyanúgy elengedhetetlen!

Ha te olyan szituációkban forogsz, hogy minden pillanatban támadás fenyegetheti az életedet akkor élj csőretöltött fegyverrel, de aki félti az életét és nem tesz meg mindent a szituáció kikerülésére (előrelátással, megfontoltsággal) azzal előfordulhat, hogy a csőre töltött fegyver se védi meg. Nem elhárítani kell a támadást, hanem okosan elkerülni!
Egy átlagpolgár életében lényegesen kevesebbszer lesz ilyen szituációnak kitéve, és hamarabb szenved sérülést egy helytelenül kezelt fegyvertől, mint egy támadás kivédésének akár csőretöltés miatti késlekedésétől.
(ha nem hiszed, nézz utána a statisztikáknak)

1 kérdés:
Szerinted késes támadó ellen mekkora távolságból tudsz éleslőfegyverrel eredményesen védekezni, úgy hogy te nem szenvedsz el sérülést?
(fegyvered tokban, csőretöltve, felhúzott kakassal, biztosítva)

Ha nem vagyok indiszkrét Te milyen fegyvert hordasz magaddal csőretöltve?
Csak a kíváncsiságom kedvéért..


[Szerkesztve]

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#605) csibor válasza Varga Csaba (#604) üzenetére


csibor
őstag

Ezt mint magánember kérdezed? :D

(#606) Varga Csaba válasza csibor (#605) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

Másképpen nem is kérdezhetném! :D :D :C :C

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#607) e.vid válasza Varga Csaba (#604) üzenetére


e.vid
senior tag

Szia!

1, De ha a gp pl. egy Beretta M92 klón (a maga +1kg súlyával) akkor még agyon is üthető vele a támadó… Igazad van, ennyit az alkalmatlanságról…

2, Tisztában vagyok azzal, hogy gyakorlással csökkenthető, de időveszteség akkor is lesz. Autós példád nem helytálló ez esetben, mert a gp megvétele nem kötött szabályok ismeretéhez, főleg nem a rutinos használathoz. (Az már más kérdés, hogy ez így jól van-e) Lásd #602hsz!

3, Nem fenyeget minden pillanatban támadás, és nem is tartom magam egy félős embernek. Lehet, hogy soha nem lesz szükségem a gp használatára, de ha igen, akkor ne azon múljon az eset kimenetele, hogy csőre volt töltve vagy sem… Én, pl. az előrelátást ebben is látom, és adódhat elkerülhetetlen támadás, amit viszont el kell hárítani.

4, Késes támadó… Nem tudom, de szerintem ezt nem is lehet pontosan meghatározni, itt is lehet sok befolyásoló tényező… Nem tartom jónak az ilyen kérdéseket, mert az életben nincs két egyforma történet.

Ne vedd sértésnek, de szerintem Te egy lövészetben, fegyverkezelésben igen jártas ember szemével nézed a dolgokat. Ami neked természetes és rutinszerű az egy átlagpolgárnak nem biztos, hogy olyan könnyen és gyorsan megy, még ha otthon időnként gyakorolgat is. Én erre alapozva mondom azt, hogy aki teheti (főleg ha az általa birtokolt gp jellege ezt lehetővé is teszi) az hordja csőre töltve, bebiztosítva a gp-t.

5, A gp öntöltőm az Röhm RG88-as.


[Szerkesztve]

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#608) csibor


csibor
őstag

Ha már gázpisztolyt tartanák''még 1989-ben volt egy 1911A1-es gáz riasztóm''a lehető legkissebb 5-lövetű forgot választanám.Lehetöleg valami jobb minöségben.Legalábbis szerintem.

(#609) _az


_az
senior tag

up
tudtok olyan oldalt, ahol rendesen be van mutatva a fegyverek szerkezete, működése???
szeretnék művelődni(nameg a hatósági vizsga se lenne utolsó idővel...)

az

(#610) strike-force


strike-force
őstag

ezt ugy erzem, hogy le kell irnom. mar immaron 4ik honapja az USA-ban tartozkodom, ahol egy boraszatban dolgozom Michigan eszaki reszen. mint kiderult egyik munkatarsam, ha nevezhetem igy ''fegyverbuzi''. 19 evesen 6 db lofegyvere van, melyeket a szobaja falan tart, persze szigoruan tavol a loszeresdoboztol, es mindig uresen. van egy mac-11-ese, 4 db 22-es kaliberu pisztolya/puskaja es igen (melegseg arad vegig a testemen) egy felautomata AR-15-ose (Bushmaster XM-15), ami gyakorlatilag M4-es csak gondolom tobb neven gyartjak.
pont igy nez ki:
[kép]
ma egy masik ugybol kifolyolag elmentem hozzajuk es mondta, hogy menjunk ki lovoldozni. 2 hektaros nyilt erdos terulet, sehol senki. vittuk az AR-t meg egy 22-es Rugert. az AR-hez 40-es tarat vittunk, a pisztolyhoz meg egy marek loszert.
az AR valami iszonyat jo volt. a fegyver uresen kb. 3,5-4 kg, eloszor azt hittem, hogy jatek, de nem. az 5.56-os (.223-as) loszer szinte eltorpul a 7.62-es mellett. nagyon kicsi. a fegyver visszarugasa minimalis, viszont a hangja....az valami iszonyat hangos, meg fuldugoval is. ne is mondjam, hamar seggere vertunk a 40-es tarnak, utana mar csak a pisztollyal lovoldoztunk. mondtam is neki, hogy telen bevasarolok en is loszerbol es kimehetunk valami kietlenebb helyre SZIGORUAN celtablara loni. ja. 20 darab 5.56-os loszer asszem 3 dollar.
kovetkezonek egy 90-es vagy 100-as dobtarat akar venni a srac a csuzlihoz.... :DD

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#611) _az válasza strike-force (#610) üzenetére


_az
senior tag

ott 19 évesen tarthatsz éles fegyvert? :Y

az

(#612) strike-force válasza _az (#611) üzenetére


strike-force
őstag

nezd meg Michael Moore - Kola, puska, sultkrumpli c. filmjet [link] az alapjan kaphatsz egy altalanos kepet, hogy milyen lazak a fegyvertartasi korulmenyek az USA egyes allamaiban. peldaul Michigan-ben is.
ha fegyvert akarsz venni, soretest a legegyszerubb. bemesz a boltba - meg a helyi tesco-jellegu bev.kozpontban is arulnak fegyvert es loszert - kivalaszotd a neked tetszot, kitoltesz egy papirt, hogy minden okes veled, ezutan beszolnak a rendorsegre, hogy van-e valami bunteny a multadban es asszem 2 vagy 3 nap mulva viheted haza a puskat, de leht, hogy ennyit sem kell varni.
mas a helyzet a pisztolyokkal. a konkret hatteret nem tudom, de pisztolyt sokkal nehezebb szerezni, mint puskat. hogy miert? mert a pisztolyt konnyebb elrejteni, es magadnal tartani, es arra mas eloirasok vontakoznak.
ki erti ezt?

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#613) _az válasza strike-force (#612) üzenetére


_az
senior tag

remélem, hogy tudod, hogy michael moore nem dokumentumfilmeket gyárt, hanem játékfilmeket. innentől nem mérvadó :))
javíts ki, ha tévedek.

amúgy végülis mindennek megvan a jó és rossz oldala, ha nekik per pillanat ez jön be...

az

(#614) strike-force válasza _az (#613) üzenetére


strike-force
őstag

tudom hogy elegge egyoldaluan mutatja be a dolgokat, nem is a film politikai oldalara gondoltam, meg ''propagandara'', hanem pusztan a laza fegyvertorvenyekre, es ha jol emlexem mutatnak benne egypar arcot a Michigani Miliciabol [link] vagy mibol. az peldaul egytol-egyig igaz. sot, nekik vannak a legkomolyabb fegyvereik, ugyanis 1-2 tagnak van full automata geppisztolya/puskaja meg abbol az idobl, amikor nem kerultek tiltolistara.

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#615) #65675776 válasza _az (#609) üzenetére


#65675776
törölt tag

A Kaliber oldaláról letöltheted az első 28 számot. Ha jól emlékszem a 14-től kezdve kb 4-5 számon keresztül cikksorozat volt a fegyverszerkezetekről (Egy kis rendszertan címen). [link]

Magyarországon is tarthatsz 18 éves korodtól éles lőfegyvert, és ha minden igaz arrafelé ezt nem a nagykorúsághoz, hanem szintén a 18 évhez kötik.

strike-force: Az AR-15 a fegyvercsalád gyári jelzése, ami az Armalite névből van rövidítve, a 15 pedig sorszám. Ennek a családnak az egyik tagja az M4 (leánykori nevén CAR-15). A legliberálisabb szabályozás Vermontban van, ott soha sem kellet engedély a fegyvertartáshoz! Puska az USA teljes területén mindenki számára engedély nélkül vásárolható. A sorozatlövő fegyverek nincsenek betiltva, hivatalos fegyveres szervek bármikor rendszeresíthetik. Polgári személyeknek a megszerzéshez Class III Licenc-re van szükségük. Annak birtokában viszont akár tüzérségi eszközöket is vehetnek.

[Szerkesztve]

(#616) strike-force válasza #65675776 (#615) üzenetére


strike-force
őstag

koszonom a teljes koru felvilagositast. megmondom oszinten csak minimalisat ertek a fegyverekhez, de ez most adott egy kis pluszt. koszi meg1x. :R

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#617) ízirider


ízirider
tag

[link]
Bar szerintem mar sokan lattak ezt az esetet, ez az a helyzet ahol a 9mm PAK mar kevesnek bizonyolt.

Engem azert kicsit megremisztett a dolog, a nyugati azert eleg fontos hely ahhoz, hogy ilyesmi ne tortenhessen meg ott, akkor mire lehet szamitani a kicsit eldugottabb helyeken???

(#618) _az válasza #65675776 (#615) üzenetére


_az
senior tag

thx!

az

(#619) csibor válasza ízirider (#617) üzenetére


csibor
őstag

Nem kötekedem,de biztos ez teljes igazság?Csak hát tomcat sem az akiben teljesen megbiznák.

(#620) ízirider válasza csibor (#619) üzenetére


ízirider
tag

hat en googleben keresgeltem meg egy picit mashol se volt tobb info, persze ense hittem el elsore az egeszetet, meg mindig nem tiszta teljesen, ha valaki tud errol vmit linkeljen :)

[Szerkesztve]

(#621) Hunterevil


Hunterevil
tag

Sztem nyugodtan vehető igaznak idézet az egész. Amugy talán az is kérdéses ,hogy ha nem PAk hanem FMJ lett volna az elég lett -e volna ;]

the fun is in knowing...

(#622) ShadowLord


ShadowLord
senior tag

Sziasztok milyen engedélyeket hol kell beszerezni egy gázpisztoly tartásához?Miből áll a vizsga ha kell tenni ilyet?Illetve milyen gázpisztolyt ajánlotok?

Aki kételkedne megbizhatóságomban: http://pics.coldline.hu/pics/632701-20120805-68R28Z.jpg

(#623) pweisz válasza ShadowLord (#622) üzenetére


pweisz
senior tag

semmi, viseléshez bekell menni a rendőrségre engedélyt kérni, pár ezer ft elenében megadják és akkor az utcán is hordhatod(rejtve). Magyar termék ként kézenfekvő lenne a Keserű müvek valamelyik terméke, de úgy hallottam nagyon ratyi cuccok, tehát felejtős. Esetleg Umarex?

(#624) ShadowLord válasza pweisz (#623) üzenetére


ShadowLord
senior tag

öszintén megvallom nem rég lelkesedtem föl és még most tájékozódok ez ügyben...ezért egy szakértő vagy lelkes fegyverrajongó véleményét örömmel fogadnám hogy melyik tipust kalibert ajánlja!:D

Aki kételkedne megbizhatóságomban: http://pics.coldline.hu/pics/632701-20120805-68R28Z.jpg

(#625) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Előszöris elnézést kérek, hogy nem olvastam végig a topikot, lehet, hogy benne van a válasz (este pótolom).
CO2-os pisztolyhoz ugye nem kell engedély?
Ha csak otthon tartom, és nem viszem magammal sehova, akkor semmilyen egyéb papír nem kell?
Ha esetleg hordani akarom (néha, de miért tenném), akkor ehez is kell a rendőrségtől papír?
(és még egy :U) Ha kell hozzá papír, akkor valami egyéb alkalmassági (orvosi, pszichológiai) vizsga nem kell hozzá? Elég a büntetlen előélet?

(#626) westlake válasza ngabor2 (#625) üzenetére


westlake
félisten

az a legjobb, ha buntetett eloeletu vagy... akkor nem kell semmilyen papir ahhoz, hogy az utan is hordhasd :DDD

Play nice!

(#627) Varga Csaba válasza ShadowLord (#622) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

Csak sorjában:

A gáz-riasztó fegyver megvásárlásához semmiféle engedély nem szükséges, csupán nagykorúnak kell lenned a vásárláskor.

Ha viselni akarod a gázpisztolyt akkor szükséges hozzá engedély, amit a területileg illetékes rendőrhatóságnál kb. 2000 Ft illeték befizetése mellett igényelhetsz.

Eme engedély birtokában a gázpisztolyodat töltött állapotában !!!rejtve!!! viselheted közterületen. Amennyiben nincs ilyen engedélyed akkor közterületen csak szállíthatod a gázpisztolyt, ilyenkor a fegyvernek elcsomagolva (tokban, táskában) töltetlenül, a lőszerektől elkülönítve kell lennie!
Ha nem így van és ellenőriznek, akkor borsos bírságra készülj fel!

Vizsgát csak régen kellett tenni (bár némelyeknek most sem ártana).

Milyen gázpisztolyt ajánlunk?
A lehető legjobbat vedd meg amit a pénztárcád megenged.
Ha nincs sok pénzed és nem fogod állandóan magaddal hurcolni, és nem lövöldözöl vele sokat akkor még egy Keserű féle gázdefender is megfelelő lehet.

Ha megbízható pisztolyt akarsz akkor a revolverek között keresgélj.
Ezeket egyszerű kezelni, biztonságosan viselni, és kisebb a ''csütörtök'' veszélye is, viszont nagyobbak, rejtve nehezebben viselhetőek.

Ha hurcolászni akarod magaddal és könnyen rejthető fegyvere vágysz akkor egy öntöltő kell neked, ezek könnyebbek, rejthetőbbek, viszont lőszerhiba esetén ''csütörtökösek'', és míg el nem hárítod az akadályt addig nem tudsz velük tovább lőni!

Amire mindenféleképpen figyelj a vásárláskor, hogy lehetőleg a fegyver főbb alkatrészei vagy a teljes fegyver acélból készüljön (ennek tesztelésére akár vihetsz egy mágnest is magaddal a vásárláshoz), teljes acélépítésű gázpisztolyt jellemzően viszont csak a drágábbak között fogsz találni!

Ha fussa rá pl jó vétel lehet egy FÉG GP vagy az Arminus HW szériája.

Amúgy javaslom átolvasásra az ''Önvédelmi eszközök'' c. topikot + az Index ''gázpisztoly'' topikját és mindemellé a Kaliber c. újságban megjelent idevonatkozó cikkeket.

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#628) Varga Csaba válasza ngabor2 (#625) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

''CO2-os pisztolyhoz ugye nem kell engedély?
Ha csak otthon tartom, és nem viszem magammal sehova, akkor semmilyen egyéb papír nem kell?''

Ez így van!
Mivel sporteszköznek számítanak 7,5 J maximális csőtorkolati energia alatt, ezért nem engedélykötelesek. Fölötte lőfegyvernek amire engedély kéne (kapni viszont nem fogsz)
Kivételt képeznek a 7.5 J határ alól a paintball markerek, ezeknek magasabb a limitje.

''Ha esetleg hordani akarom (néha, de miért tenném), akkor ehez is kell a rendőrségtől papír? (és még egy ) Ha kell hozzá papír, akkor valami egyéb alkalmassági (orvosi, pszichológiai) vizsga nem kell hozzá? Elég a büntetlen előélet?''

Mivel sporteszköz és nem önvédelmi, ezért a viselésre !!!NEM KAPHATSZ ENGEDÉLYT!!!.
A sporteszközöket hasonlóan az engedély nélkül csak szállítható gázpisztolyokhoz közterületen csak töltetlenül, tokban vagy táskában, lőszertől elkülönítve szállíthatod!!!
Ha nem így teszel akkor kemény bírságra számíts!

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#629) westlake válasza Varga Csaba (#628) üzenetére


westlake
félisten

ahhoz meg, hogy onvedelmi fegyvert hordhass magaddal, minimum 5 szor eletveszelyesen meg kell hogy fenyegessenek :D

[Szerkesztve]

Play nice!

(#630) ShadowLord válasza Varga Csaba (#627) üzenetére


ShadowLord
senior tag

akkor utánaolvasok a csuzliknak és majd elmegyek a rendörségre intézni az engedélyt:)

Aki kételkedne megbizhatóságomban: http://pics.coldline.hu/pics/632701-20120805-68R28Z.jpg

(#631) csongi válasza Varga Csaba (#627) üzenetére


csongi
veterán

''teljes acélépítésű gázpisztolyt jellemzően viszont csak a drágábbak között fogsz találni!''
Ugyan nem tudom gyártják-e még de a PA-nak a gas pisztoja annyiban tér az eredetitől, hogy a csőben két csap van keresztben berakva. És az ára sem a drága kategóriába tartozik.

Nekem egy Browning-om van 1911 mintára. Azon a biztosító, csak a kakast igazolja vissza. Előfeszített állapotba. Ezért csöretöltve vizzaigazolva hordom, mert innen könnyen elsüthető. Sajna a hátránya ua fordítva. nem kell sok ész hozzá ha esetleg használat előtt a másik fél kezébe kerül a fegyver, hogy használni tudja.


Teljesen igaz az is hogy hiába tartható engedély nélkűl, ha kezelni nem tudják. Csak hól gyakoroljon, mert ha kűlterületen igazoltatják azért nem nézik jó szemmel. a lakásban meg ..... Marad a szárazon gyakorlás, de az meg nem fog elég rutint adni egy esetleges akadály elhárítására.

Egy egykezes felhúzás a derékszíjon, elméletileg lehetséges. De mivel a fegyvert rejtve hordjuk magunknál, ezért a szíjat is takarja valamilyen ruhadarab. Akkor mi lehet a jó megoldás?

(#632) ShadowLord


ShadowLord
senior tag

mit ajánlanátok 20k-ig gázpisztolyban nekem olyan közepes méret kéne és semmikép sem forgótáras.:U

Aki kételkedne megbizhatóságomban: http://pics.coldline.hu/pics/632701-20120805-68R28Z.jpg

(#633) csongi válasza ShadowLord (#632) üzenetére


csongi
veterán

Nem tudom a jelenlegi árakat, de ha tudsz szerezni az előző hsz-ben lévő PA-t akkor azt ajánlom. Ebben az árban valszeg használtat kapsz. Ne vegyél nagyot,mert kényelmetlen cipelni,és fárasztó is. Nehezen rejthető a nagy pisztolyo. Valami Combat méretben gondolkodj. Szerintem.

(#634) ShadowLord válasza csongi (#633) üzenetére


ShadowLord
senior tag

ezek közül melyiket ajánlod:[link]

Aki kételkedne megbizhatóságomban: http://pics.coldline.hu/pics/632701-20120805-68R28Z.jpg

(#635) ShadowLord


ShadowLord
senior tag

ez esetleg:
[kép]

Aki kételkedne megbizhatóságomban: http://pics.coldline.hu/pics/632701-20120805-68R28Z.jpg

(#636) ShadowLord válasza ShadowLord (#635) üzenetére


ShadowLord
senior tag

:U

Aki kételkedne megbizhatóságomban: http://pics.coldline.hu/pics/632701-20120805-68R28Z.jpg

(#637) e.vid válasza ShadowLord (#630) üzenetére


e.vid
senior tag

Először meg kell venned a gp-t, és csak az után mehetsz a rendőrségre engedélyt kérni, mert azt csak az adott fegyverre adják ki. Tehát, minden egyes gp-ra meg kell kérni az engedélyt, ha viselni akarja az illető.

A revolverek működését kevésbé befolyásolja a töltény minősége, mint az öntöltőkét.

Mindenféleképp érdemes egy kicsit többet áldozni rá, mint 20k, mert jó minőségű, megbízható gp-t ez alatt nehezen találsz. Ezek pedig a Weihrauch ill. a Röhm gp-ok, amiknek a főbb alkatrészei acélból vannak.
Teljesen acélból készült gp a súlya miatt mindennapi viselésre nem túl szerencsés választás lenne, főleg nem a FÉG által gyártott GRP, mert átalakítás nélkül csak hibát produkál gázpatronnal.


[Szerkesztve]

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#638) e.vid válasza ShadowLord (#630) üzenetére


e.vid
senior tag

Először meg kell venned a gp-t, és csak az után mehetsz a rendőrségre engedélyt kérni, mert azt csak az adott fegyverre adják ki. Tehát, minden egyes gp-ra meg kell kérni az engedélyt, ha viselni akarja az illető.

A revolverek működését kevésbé befolyásolja a töltény minősége, mint az öntöltőkét.

Mindenféleképp érdemes egy kicsit többet áldozni rá, mint 20k, mert jó minőségű, megbízható gp-t ez alatt nehezen találsz. Ezek pedig a Weihrauch ill. a Röhm gp-ok, amiknek a főbb alkatrészei acélból vannak.
Teljesen acélból készült gp a súlya miatt mindennapi viselésre nem túl szerencsés választás lenne, főleg nem a FÉG által gyártott GRP, mert átalakítás nélkül csak hibát produkál gázpatronnal.

[Szerkesztve]

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#639) Integra


Integra
titán

egyik barátnőmnek kéne gázspray, tudtommal ez legálisan tartható.
milyet érdemes venni és hol lehet kapni?
military bótban? vadász bótban?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#640) e.vid válasza Integra (#639) üzenetére


e.vid
senior tag

Pepper spray, 20g-os tartható [link]

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#641) ShadowLord válasza e.vid (#637) üzenetére


ShadowLord
senior tag

amit belinkeltem képet egy gázpisztolyról az a pisztoly milyen megéri megvenni?

Aki kételkedne megbizhatóságomban: http://pics.coldline.hu/pics/632701-20120805-68R28Z.jpg

(#642) pweisz válasza ShadowLord (#641) üzenetére


pweisz
senior tag

Csak annyit tudok mondani hogy egy havernak van ilyen másolat, de CO-ba :) És nem is mondott róla semmit, ha mondott volna ugye akkor se lenne érvényes a gáz pisztolyra. Tehát nekem fingom sincs hogy megéri e.

(#643) ShadowLord válasza pweisz (#642) üzenetére


ShadowLord
senior tag

:DDD

Aki kételkedne megbizhatóságomban: http://pics.coldline.hu/pics/632701-20120805-68R28Z.jpg

(#644) e.vid válasza ShadowLord (#641) üzenetére


e.vid
senior tag

Az Umarex P22-es gp kidolgozása nem rossz, meg látványos darab is de full spiáter. Az igaz, hogy jobb a minősége, mint az olasz ill. török gp-oknak.

Ha mindenféleképpen öntöltőt szeretnél, akkor szerencsésebb választás lenne egy HSC90-es vagy az RG88-as Röhm gp, ezek szerkezetileg teljesen azonosak, csak formai különbség van köztük (még a tár is azonos). E kettőnél a cső acél, az elsütő szerkezet a kakas kivételével szintén acél, ami tartósság szempontjából nem elhanyagolandó. Csőre töltve, fesztelenítve de csak bebiztosítva hordhatók.

De ha nem ragaszkodsz a 9mm-es kaliberhez, akkor nagyon jó lehet még az Erma EGP55 ill. a Röhm RG100-as is. Ezeknél a cső is és az elsütő szerkezet is acélból készült, nagyon jó Walther PPK klón mindkettő. Az RG100-as kibiztosítva is, az Erma viszont csak bebiztosítva viselhető.

Szerintem, megéri pár ezerrel többet fizetni ezekért, mert tartós, öntöltő mivoltuk ellenére is megbízhatónak mondható darabok.


[Szerkesztve]

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#645) csongi válasza ShadowLord (#634) üzenetére


csongi
veterán

Ahogy látom már kaptál tanácsokat. Amit hozzá tudok tenni,az csak a saját tapasztalatom. A választásnál, vedd figyelembe a gp méretét, súlyát. Mekkora a tenyered mérete. Általában milyen ruházatot hordassz, mennyire rejthető a fegyver. Jobb vagy balkezes vagy-e. A méret a rejhetőség miatt fontos, a súly a cipelés szempontjábol. A tok választásánál is fontos a méret. igazodjon a gp-hoz. Ne legyen nagy mert esedleges használatnál nem tudod kellően megmarkoni a markolatot. Ha kicsi, akkor meg fenn áll a veszély hogy kikapcsolódodik és kieshet a tokbol. Az övre csiptethető tokot az oldaladon hord, ne hátul a gerincednél, mert könnyebb elővenni, kisebb az esélye a ruházatban való elakadásnak, és kisebb az időveszteség. Hónalj toknál minnél jobban lehessen a testhez rögzíteni, mert ha lötyögös mellé is lehet nyúlni, és keresgélni kell. Azon az 1-2 másodpercen sok múlhat. A fegyver csöve ne legyen párhuzamos a gerinc vonalával, A markolat legyen inkább kifele fordúlva, mert előhúzásnál kisebb utat kell megtenni, és nem törik meg a csuklód, bisztosabb fogás lessz a markolaton. Dióhéjban ennyi. Remélem találtál benne hasznos infot. :DDD

[Szerkesztve]

(#646) ShadowLord válasza e.vid (#644) üzenetére


ShadowLord
senior tag

föladtad a leckét szerintem felirom amiket javasoltál és majd a fegyverboltban megnézem mind közelebbről és amelyik legjobban kézreáll azt veszem meg:DTényleg mennyi ezekbe egy gáz+riasztó töltény?S milyen fegyvertáskát javasoltok?

Aki kételkedne megbizhatóságomban: http://pics.coldline.hu/pics/632701-20120805-68R28Z.jpg

(#647) Sanya


Sanya
nagyúr

SIG-SAUER P228* 9mm Luger 13 160 000 ;] ;] ;] ;] ;] ;] ;] ;] ;] ;]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#648) e.vid válasza ShadowLord (#646) üzenetére


e.vid
senior tag

Annyival kiegészíteném a #644hsz-t, hogy az Erma EGP55-t már nem gyártják, de talán még előfordul egy – két üzletben.

Látom pesti vagy, érdemes a Gunboxba elnézned ott végig fogdoshatod az összes gp-t és az eladók is segítőkészek, meg értik is a dolgukat. Ott a 9mm-es PAK riasztó 55ft/db a 120mg-os pepper 200ft/db. Ha veszel gp-t akkor még az engedély megkérése előtt érdemes jó pár db riasztót ellőni, hogy rendesen működik-e a fegyver, nincs-e valami garanciális probléma. Én, Dobos féle gyöngyvászon övtokokat használok, ebből van külső ill. belső tok is, de ezt is találsz a Gunboxban. :)

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#649) ShadowLord válasza e.vid (#648) üzenetére


ShadowLord
senior tag

Aszem ez lesz vélemények!?
[kép]

Aki kételkedne megbizhatóságomban: http://pics.coldline.hu/pics/632701-20120805-68R28Z.jpg

(#650) csongi válasza ShadowLord (#649) üzenetére


csongi
veterán

Egyszerű és a célnak tökéletesen megfelel, szerintem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.