Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-02-23 09:55:40

LOGOUT.hu

Aki engedély nélkül készít, alakít át fegyvert, az a “Büntető Törvénykönyvről szóló 2012. évi C. törvény 325. §-ába ütköző lőfegyverrel vagy lőszerrel visszaélés bűntettet követ el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) strike-force


strike-force
őstag

itt egy (nagyobb pisztoly méretű) shoti :D
3 lővetű, de sztem elég az :D

Bővebben: link

video, ahogy lőnek vele

Bővebben: link

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#352) Varga Csaba válasza Apophis (#350) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

De szétviheti, de mellette téged is szétvihet ha gurulatot kap az ajtó valamelyik fém vasalatán.

A zártörő lőszer ha jól emlékszem nagyon apró szemcséjű (majdnem por) ólomtöltetet lő ki, ami rövidtávon leadja az energiáját de nem kap gurulatot ill az ajtót sem üti át..

Üdv

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#353) Integra válasza strike-force (#351) üzenetére


Integra
titán

vicces csúzli, ökörködni biztos jó, élesben nem választanám:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#354) csibor


csibor
őstag

Azért a sotit idönként jól ki lehet használni.A jugó h-ban pl a horvátok előszeretettel használták városi harcban,T55 -ről álltalában ezzel választották le a gyalogságot.

(#355) Integra


Integra
titán

volt közületek valaki katona?
ha igen milyen volt az éleslövészete?
nekem életem egyik legmeghatározóbb élménye volt, annyit röhögtünk egymáson meg a másik bénázásán, hogy azt felkellett volna venni és tv-ben leadni, kasszasiker lett volna... :)
-15 fok, fagyott szántó, vacogó fokak, hulla részeg tisztek, tisztek torkuk szakadtából üvöltöznek és kurvanyáznak a sok szerencsétlenen és még sorolhatnám:)

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#356) Szőrös  válasza Integra (#355) üzenetére


Szőrös 
veterán

jah voltam. 100 méter állóra egyeslövéssel és 200 méret bukóra sorozattal . jó móka volt.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#357) Integra válasza Szőrös  (#356) üzenetére


Integra
titán

a céltábla 100 m-re volt csak? nekem sokkal többnek tűnt.
azok a fából készült emberalakok amiket lelehetett lőni meg 200-on voltak?
ezekre már nem is emlékszem:)
arra viszont igen hogy mikor előttük a céltáblát, akkor rohamozni kellett a táblához...
volt aki beleesett az árokba és nyakig sáros lett csúzlival együtt, szegény este AK-val fürdött, ott sikálta a zuhany alatt a csúzlit is, aztán a radiátoron száradt:D

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#358) Szőrös  válasza Integra (#357) üzenetére


Szőrös 
veterán

az kellemetlen.:) mondjuk mi a pákozdi lőtéren voltunk s utána eröltetett menetben szépen vissza kellett masírozni a laktanyába. mit mondjak marhára élvezte mindenki. de leglább új rekordot állítottunk fel. :D

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#359) Pacák válasza Integra (#355) üzenetére


Pacák
senior tag

AMD -vel lőttünk 100m állóra, 200m bukóra. Ugyanezt PKMSZ -vel.
Szerk.: Valami közelebbire célra a PA-63 nevű elrettentő eszközzel. :DDD Ami az én kezembe került azon befőttes gumi tartotta a markolaton a műanyag borítást. Szánalmas volt. :)

[Szerkesztve]

Nuclear launch detected

(#360) Integra válasza Szőrös  (#358) üzenetére


Integra
titán

voltak még vicces dolgok
robbantáson srác térde kifordult a helyéről és nem jött ki a gödörből miközben égtek a gyújtózsinórok, tisztek meg nem értették, aztán rohantak ezerrel kitépni a sárból a sokktól eszméletlen szerencsétlent...
aztán utána megszólalt az egyik a másiknak: te figyelj, ez kezd kurva veszélyes lenni, menjünk már át másik gödörhöz...
magyar honvédség rulz.
mondanom sem kell, a robbantásos nap után minden második ember fürdött ak-val... :))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#361) Notes válasza Integra (#357) üzenetére


Notes
senior tag

Éjszakára a körletben hagyhattátok a fegyvert? Elég érdekes fegyelem uralkodhatott nálatok.
Ja, hogy dicsekedjek is: 100m-re álló emberalakú céltábla, közepében számozott körökkel. Fekve lőttünk, AK-47-D gépkarabély. Két kilences, és egy tízes. Minősítése: kiváló. Végeredmény: egy juti-kimarcsi. :)

Romanes eunt domus!

(#362) Avicularia válasza Integra (#360) üzenetére


Avicularia
veterán

igen ,ez az AMD-vel való fürdés nálunk is megvolt :)
vicces volt ,ahogy egyszál f@szban álltunk a zuhanyzóban az AMD-vel
aztán nem győztük a gázdugattyút finom csiszolópapírral reszelni ,mert berozsdált :)
nálunk ha jól emlékszem lőttünk először 3 egyeslövést 50 méterre,aztán volt egyeslövés 100 méterre félalakra,és 200 méterre egyeslövés és sorozat
meg kétszer kézigránátdobás
az volt a legjobb :)

(#363) Avicularia válasza Notes (#361) üzenetére


Avicularia
veterán

nálunk ez úgy volt ,hogy gyakorlat után volt fegyvertisztitás,na ezen belül mentünk el zuhanyozni,hogy megszabaditsuk a stukkert a rajta lévő nem kevés sártól :)
ezen kívül szvsz mindenhol a fegyverszobában pihennek a csúzlik :)

(#364) Integra válasza Notes (#361) üzenetére


Integra
titán

aki stukkerral fürdött, annak nem kellett akkor leadnia, csak másnap, mikor kiszáradt és áttörölte meg átolajozta. a többieknek természetesen gyakorlat után azonnal lekellett adnia.
ezeket a hátradőlő fabábukat szerintem nem volt nagy kunszt ledönteni, de voltak itt is vicces szituk rendesen:)
nem kevés embernél volt hogy porzott minden mindenfelé, csak épp a bábuk nem dőltek hátra:D
őszintén? nem bíznám magam rá erre a honvédségre:))

mondjuk én nagyon sajnáltam azokat a srácokat akik kiszakadtak a kis mikroklímájukból, az isten háta mögötti civilizáció nélküli területekről és ekkora köcsög barmok közé betolták őket, csak mert hadkötelesek...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#365) Avicularia válasza Integra (#364) üzenetére


Avicularia
veterán

azért nem volt rossz visszagondolva ,én még másfél évet voltam 89-90-ben
férfitársaságban elég sokszor felmerül ez a téma,aki meg nem volt katona ,az csak hallgat :)
igaz sok értelme nem volt,dehát ha már kötelező volt ,akkor le kellett tölteni,és az ember igyekezett a legjobbat kihozni belőle
mondjuk könnyen beszélek,a Kossuth Lajos föiskolán voltam,minden nap kimaradás,majdnem minden hétvégén eltáv :)

(#366) Integra válasza Avicularia (#365) üzenetére


Integra
titán

nekem 2 hónap is elég volt (szombathely+kaposvár), hogy egy életre megutáljam ezt az undorító suttyó rendszert... meg hogy magamra haragítsam a századparancsnoktól a laktanya parancsnokig az összes embert:D
de nem érdekel, dolgoznom kellett, amúgy gyűlölöm az ostobaságot és a korlátoltságot, a hierarchiát, így nem volt más lehetőségem, megkellett találni a rendszer hibáit és a saját előnyömre fordítani. sikerült.
és lám, pont ezalatt a 4 hónap alatt amit nem kelett bent töltenem fenyőleveleket söpörni nap mint nap, jöttek össze olyan dolgok és kapcsolatok ismeretségek, amik ha ma nem lennének... véletlenek nincsenek:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#367) Varga Csaba válasza Avicularia (#365) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

Akkor ismerős volt a nóta, hogy:

''Mennyi időd van még kis rigó? Millió, millió........ ''

Én a magam kemény 350 napját Adyligeten nyomtam le, mint BHI-HÖR.

Az I. sz alaplövészet után még fegyverem sem volt úgy kaptam egyet ''kölcsön'' a II sz lövészetre. Gránátdobásra meg pénzhiány miatt nem került sor.

A haditechnikai része a sorkatonai szolgálatnak maga volt a röhely.

Üdv

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#368) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

szevasztok

Olyat emberkét keresnék aki kardok, tőrök készítésével foglalkozik.
plízz help

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#369) Integra válasza Varga Csaba (#367) üzenetére


Integra
titán

a többi része is az volt:D

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#370) #16741888


#16741888
törölt tag

Kicsit felhozom a témát:)
magyarázza plííz el nekem valaki hogy a gumilövedékes fegyver, az tulajdonképpen milyen:F, akkora lövedékek vannak benne mint a sima fegyverben, csak kemény gumiból? vagy milyen?

(#371) LukE válasza #16741888 (#370) üzenetére


LukE
veterán

nagy gumibogyo, ami elvileg nem halalos, de kellemetlen, ha fejbe nyom 1:)
Bővebben: link monggyuk.
kaliberben szoktak neha +jelenni cikkek gumilovedekes fegyverekrol. (szkennerem nincs...)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#372) #16741888 válasza LukE (#371) üzenetére


#16741888
törölt tag

köszi, akkor ez egyből felvet mégegy kérdést:D, a gázpisztoly, az egyenlő azzal hogy nagyot pukkan de nem lő ki semmit?

(#373) LukE válasza #16741888 (#372) üzenetére


LukE
veterán

gáz pisztol gazt lo ki. valami gazsprehez hasonlo dolog van benne ha minden igaz. De van hozza riaszto parton is. Es jopar pisztolyra lehet raketa indito toldatot felszerelni, ugyhogy kilo az valamit:)

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#374) Andie


Andie
őstag

Énis felhoznám a témát, ha szabad.
Úgy veszem ki az eddigi hozzászólásokból, hogy hagyományos fegyverhez hozzájutni esélytelen földi halandónak. Ami mondjuk nemis annyira zavar, mert alapvetöen nem életek kioltása a célom, kivéve ha az enyém is veszélyben van. De reméljük ilyen nem lesz.
Viszont néhányszor jól jött volna valami elrettentö eszköz, ami esetleg nem csak úgy néz ki, mint egy valódi, hanem mondjuk gázt vagy gumit is lö.
Ezekhez a fegyverekhet (gáz, gumilövedékes) kell engedély? Hol lehet szerezni? Mibe kerül? (zengedély, fegyver, töltöanyag)
Hogy, hol használhatom? Ha megtámadnak, mondjuk ki akarnak rángatni a kocsimból, akkor arconlöhetem egy kis gázzal az indiánt? Megbüntetnek érte? (már ha megtalálnak)

Köszike!

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#375) AI válasza Andie (#374) üzenetére


AI
tag

Van egy 4mm-es Alpha Flobert stukkerem for sale. 60k körül van az új ára...

[Szerkesztve]

42

(#376) I_Am válasza Andie (#374) üzenetére


I_Am
veterán

Mail ment, csatolt word doksival. ;)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#377) Andie válasza I_Am (#376) üzenetére


Andie
őstag

Köszönöm, sok érdekes dolgot megtudtam :)
Azt sajna nem, hogy a gázpisztoly engedélyköteles-e?

AI : köszi, elég drágának hangzik, bár ez relativ :) Nemtom mibe vannak most a fegyverek. Egyébként ezzel mit lehet csinálni? Mit lö ki? Alkalmas emberélet kioltására? Engedélyköteles?

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#378) I_Am válasza Andie (#377) üzenetére


I_Am
veterán

A gázpisztoly ha csak tartani akarod, nem engedélyköteles, viszont ha viselni szeretnéd akkor igen. Az engedély 2.500.- Ft-ba kerül és csak annyit kell tenned, hogy a megvásárolt fegyvert beviszed a rendőrségre, majd kiállítják a számla és a személyid, valamint a fegyver sorozatszáma alapján a viselési engedélyt a nevedre. (olyan lesz mint az ideiglenes kártyás személyi)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#379) AI válasza Andie (#377) üzenetére


AI
tag

A megvásárlásához kell engedély, ha jól tudom, de nem vagyok képben mert amikor én vettem akkor még szabadon lehetett vásárolni. 4mm-es ólomgolyót lő ki, elég erősen. az 1200-es zsiga ajtaját például átviszi, személyesen próbáltam ki :) (aztán persze átkoztam magam, hogy hogyan lehettem ekkora farok, ugyanis a saját verdám volt)

42

(#380) Andie válasza I_Am (#378) üzenetére


Andie
őstag

Hát azzal, hogy tartom, otthon a fiókban, sokat nem érek.
Kesztyütartóban, netán zsebben akarom hordani, hogy ha szükség van rá, és a puszta ököl nem segit (mondjuk 3-4 indián ellen), akkor jól a pofájukba durrogtassak.
De 2500 pénzt megér nekem, nemgond. Hol lehet ilyet kapni?
Unokabátyámnál pár éve láttam egy olyat, ami felváltva gázt/gumibogyót lött ki, ha a gáz nem használt, még mindig ott volt érvként a bogyó. MOndjuk ha szemen találja az illetöt, elég gáz... mármint nem a gáz :D

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#381) Andie válasza AI (#379) üzenetére


Andie
őstag

Szegény Lada :) De legalább a karosszériás jól járt :)

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#382) Varga Csaba válasza AI (#375) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

FIGYELEM MINDENKI AKINEK EGYBESZERELT (klasszikus) TÖLTÉNNYEL MŰKÖDŐ FLÓBERT FEGVER VAN A BIRTOKÁBAN!!!

Ezen fegyverek birtoklása a tavaly életbelépett új fegyvertörvény szerint ENGEDÉLYKÖTELES lett.

Az engedély nélküli birtoklása ugyan olyan megítélés alá esik, mintha normál éleslőfegyvert birtokolnál, annak ellenére, hogy korábban az ilyen flóbertfegyverek engedély nélkül voltak megvásárolhatók.

Ha valakinek Keserű flóbertje van, azt a Keserű Művek át tudja alakítani (nem ingyen persze) nem engedélyköteles ELÖLTÖLTŐS FLÓBERTTÉ.

Az egyéb márkákat átalakítás hiányában nem javasolt tovább birtokolni, mert birtoklásuk BŰNCSELEKMÉNY!!!!
(ugyan annyit kaphatsz érte, mintha egy FÉG parát tartanál illegálisan)

Két választásod van ha legálisan akarod intézni a dolgaidat:

Átalakíttatod vagy leadod.
Engedélyt rá ahogy a normál éleslőfegyverre amúgy sem fogsz kapni!!!

Vagy megtartod és hallgatsz, mint sz*r a fűben, és reméled hogy egyszer nem találják meg nálad.

MODERÁTOROK
Egyeztessetek a hozzászólóval, hogy nézzen Ő is utána, mert a hozzászólása alapján még komoly bajba is kerülhet (amennyiben nem elöltöltős a flóbert fegyvere), és töröljétek a hozzászólását

Nézzetek utána és tegyétek meg a szükséges lépéseket.
Senkinek sem hiányzik a rendőrségi eljárás egy fasz törvénymódosítás miatt..

Üdv

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#383) AI válasza Varga Csaba (#382) üzenetére


AI
tag

Köszi a felvilágosítást, azt hiszem tényleg az lenne a legjobb ha törölnénk az idevágó hsz-eket.

42

(#384) Andie válasza Varga Csaba (#382) üzenetére


Andie
őstag

Hü... hát azért mert _esetleg_ egy illegálisan tartott fegyvere van, ne tiltasd már ki a topicból, meg ne töröltesd már a hozzászólásait. Szuverén joga illegális fegyvert tartani, attól számunkra (és a fórum számára) ugyanolyan értékes user.
Szerintem...

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#385) Varga Csaba válasza Andie (#380) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

A te önvédelmi problémáidra ideális és relatíve olcsó megoldás lehet,egy: GÁZDEFENDER.

Ez egy forgótáras gáz-riasztó revolver amelynek az elejére rácsavarható egy toldat ebből 15mm-es gumigolyó indítható vaktölténnyel.
Ennek az energiája nem elegendő halálos sérülés okozására, viszont egy kicsit lelohasztja a támadókedvet, ha mégsem akkor még 5 db gázlőszered marad védekezni.

A fenti eszköz megvásárlása nem engedélyköteles!! Otthontartani, szállítani szabad!
Viselni (rejtve) viszont, ahogy már azt elmondták, csak engedély birtokában lehet!
(viselés: testen rögzítve, rejtve)
Nem rejtve viselni még engedéllyel sem lehet ugyanúgy ahogy a többi önvédelmi fegyvert sem. (Kivétel, ha az illető egyenruhában teljesít szolgálatot)

Üdv

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#386) Varga Csaba válasza Andie (#384) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

Inkább töröljék egy hozzászólását, minthogy valami rendőrféle tartson nála házkutatást.

A topikból való kitiltásról szó sincs!!

A segítő szándék vezérelt nem akarok én senkinek sem ártani!

Az egybeszerelt flóbertöltény úgy néz ki mint egy riasztólőszer csak az elejébe gyárilag egy ólomgolyó van szerelve.

Az elöltöltős flóberteknél (revolverek) a dob elejébe kell betölteni az ólomgolyót, mígy a golyó kilövését a hátulra betöltött vaktöltény végzi.

A Keserű Müvek kihasználta a joghézagot és ezért tudja továbbra is árulni a NEM EGYBESZERELT tölténnyel működő flóbert revolvereit.

bővebb info
Bővebben: link

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#387) Andie válasza Varga Csaba (#385) üzenetére


Andie
őstag

Köszi a tippet Csaba!
Azthiszem ilyesmi kéne nekem.
És mondd, hol lehet ilyesmiket ''nézni'' ?

Még egy zavaró dolog számomra : irod, hogy viselni (rejtve) csak engedéllyel lehet. Namármost ha én autózok, és a kesztyütartóban van a cucc, az viselésnek minösül? És ha megtámadnak, és használom? Ehhez kell engedély? Vagy ha ügy lesz belöle, akkor illetéktelen fegyverhasználatért büntetnek meg?

Az világos, hogyha az utcán lófrálok vele, az övemben (takarva), és megállit a rendör, véletlen megtalálja (megmotoz?? elvileg nincs joga), akkor gáz van, ha nincs engedély.

Áh, egyszerüsitek, mert már magam is belegabalyodok. Kérlek pipáld, melyikhez kell zengedély!
- Megvásárlás, hivatalos boltban.
- Táskában tartás, töltve.
- Otthon, szekrényben tartás.
- Kocsi kesztyütartóban tartás.
- Nadrágszijon hordás, takarva pulcsival, kabáttal.

- Otthon, betörö ellen védekezéskor használat.
- Utcán, támadás elleni védekezéskor. (ököllel, késsel támadnak)
- Autómat akarják elvenni, ezért én kilövök az ablakon
- Meglátok valakit, akit attrocitás ér, és a segitségére sietek, a fegyver használatával elkergetem a támadókat

- Gáz használata a fenti esetekben
- Gumibogyó használata a fenti esetekben

Köszönettel! :R

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#388) AI válasza Andie (#387) üzenetére


AI
tag

Annyit még hozzáfűznék a témához, hogy pl. egy gázpisztollyal adott esetben csak még jobban felidegesíted a támadót.
Például ha este elkapnak és nincs nálad stukker, akkor csak simán elszedik a pénzed és mondjuk kapsz még 1-2 fülest oszt jóvan.
Viszont ha elkezdesz gázpisztollyal hadonászni akkor keresztben nyomják le a torkodon és még jól el is vernek. Ha viszont van egy jó stukkered, elég egy figyelmeztető lövés és egyből meggondolják hogy érdemes-e tovább basztatni téged.

42

(#389) Varga Csaba válasza Andie (#387) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

''És mondd, hol lehet ilyesmiket ''nézni'' ?''

Bármelyik erre szakosodott üzletben (fegyverboltban)
Ha nem vagy árérzékeny bárhol, ha számít az árkülönbség akkor pl Keserű Müvek, vagy Gunbox, vagy ahol olcsóbb ugyan az a modell..
Vegyél egy Kaliber-t biztos hogy találsz benne pár hirdetést a boltoktól...

Nem kell hozzá engedély:
- Megvásárlás, hivatalos boltban.
- Otthon, szekrényben tartás.
- Otthon, betörö ellen védekezéskor használat.

Határeset:
- Táskában tartás, töltve.
Elvileg nem számít viselésnek igy nem engedélyköteles.

- Kocsi kesztyütartóban tartás.
A gépjármű utas ill csomagtere elvileg nem közterület, így ott sem engedélyköteles.

- Utcán, támadás elleni védekezéskor. (ököllel, késsel támadnak)
beleköthetnek mondjuk abba, hogy ha volt elég időd arra hogy előszedd a táskádból a flintát, akkor el is menekülhettél volna...
Nem a legtisztább eset ezért ne vegyél arra mérget, hogy egy ilyen szitu után nem lesz egy pár nehéz éjszakád + nappalod (bíróságon).
Kicsi az esély de nem kizártható..

- Autómat akarják elvenni, ezért én kilövök az ablakon
Elvileg a vagyonod megvédésére nem biztos hogy használhatnád (jogilag), mert ugye ezek önvédelmi eszközök és pl az autódat ellopó tolvaj bajosan támadhat meg téged az erkélyen...
Figyelmeztető lövést viszont leadhatsz kedvedre azon semmi sem múlik.

- Meglátok valakit, akit attrocitás ér, és a segitségére sietek, a fegyver használatával elkergetem a támadókat
Ez állampolgári jogod és kötelességed....
Ezért baj aligha érhet...
Csak ne a menekülő rablónak segíts :D

Engedélyköteles:
- Nadrágszijon hordás, takarva pulcsival, kabáttal.


- Gáz használata a fenti esetekben
- Gumibogyó használata a fenti esetekben
az hogy mit használsz az megítélés szempontjából olymindegy...

Fontos, mivel ezek önvédelmi eszközök így a hatótávuk is önvédelmi (pár méter) ezért ne akarj velük az erkélyről vagy 10 méterről önvédekezni...

A határeset kérdésekben még segíthet neked gvass az index fórumán, ő a Kaliber magazin (fő)szerkesztője így meglehetőst kompetens az ügyben.

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#390) Varga Csaba válasza AI (#388) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

''Viszont ha elkezdesz gázpisztollyal hadonászni akkor keresztben nyomják le a torkodon és még jól el is vernek.''

Ha van egy gázpisztolyod akkor amikor megtámadnak azonnal használni kell NEM SZABAD VELE FENYEGETŐZNI!!!

Nekedjött, ledurrantod és utána azonnal nyúlcipő!!!

''Ha viszont van egy jó stukkered, elég egy figyelmeztető lövés és egyből meggondolják hogy érdemes-e tovább basztatni téged.''

Szerinted egy gáz-riasztó fegyver torkolatdörejét egy átlagos támadó meg tudja különböztetni egy éles lőfegyverétől???
Ha nem akkor meg édesmindegy mivel lősz a levegőbe.

Önvédelmi szituációban pedig még éleslőfegyverrel is botorság lenne figyelmeztetőleg levegőbe lődözni, mert ha annyira közeli a veszély hogy használnod kell a fegyvered akkor nincs időd a levegőt lukaszgatni.

Ha meg van időd figyelmeztetni akkor előfordulhat hogy nem is igazán szükséges (jogos) a fegyverhasználat...

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#391) AI válasza Varga Csaba (#390) üzenetére


AI
tag

Igazából egyetértek veled, csak még annyit tennék hozzá hogy egy éles lőfegyver sokkal hangosabb egy gázpisztolynál.
Egyébként én egy darabig hordtam magamnál fegyvert, de egyáltalán nem éreztem jól magam tőle. Most a szekrényben van és ott is marad.

Ha jól emlékszem az Arizonai álmodozókban mondta Johhny Depp: ''nem szeretem a fegyvereket, mert ha egyszer feltűnik egy pisztoly akkor az előbb-utóbb el is fog sülni...''

42

(#392) Andie válasza AI (#388) üzenetére


Andie
őstag

Hát annyira ismerem magam, hogy ha engem megtámadnak, akkor ott nem lesz 1-2 pofon, meg pénzelszedés. Vagy összeverexünk, és én kerülök földre, vagy felülkerekedek, és megvédem magam, ill. ingóságaimat. Ebben kérném a fegyver segitségét. Azzal a mozdulattal, amivel a pénztárcáért nyúlok, a gázt húzom elö, aztán durr az arcába. Ezután vérméséklettöl függöen fél- vagy teljesen holtra verem. Sajnos átlagos testalkat vagyok, komolyabb harcmüvészetet nem gyakoroltam, igy bizonyos - nálam képzettebb - elemekkel szemben ellensúlyoznom kell hátrányomat. 6 év kajak, meg némi kondi viszont megadja a kezdö lendületet - persze ezzel nem megyek sokra egy feketeöves ellen...

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#393) AI válasza Andie (#392) üzenetére


AI
tag

Mennyivel tisztább lenne egy BFG-vel mászkálni! Akit azzal egyszer eltrafálsz már nem kellene tovább rugdosni hogy lennmaradjon :)

42

(#394) Notes


Notes
senior tag

''A fegyvertől az erős még erősebb, a gyenge még gyengébb lesz.''

By én.

Romanes eunt domus!

(#395) Andie válasza Varga Csaba (#389) üzenetére


Andie
őstag

Köszönöm a részletes választ!

Nézni fogok boltokat, meg megveszem az újságot is - bár nem vagyok ''fegyverbuzi'' :), de azért érdemes tájékozódni ezen a téren is nyilván.

- Utcán, támadás elleni védekezéskor. (ököllel, késsel támadnak)
beleköthetnek mondjuk abba, hogy ha volt elég időd arra hogy előszedd a táskádból a flintát, akkor el is menekülhettél volna...

Hát, amit itt fent is irtam, körbekapnak hárman négyen, akkor ott menekülés nemigazán jöhet szóba, különösen ha figyelembevesszük fürgeségemet (85 kilós programozó), de ha elökapom a stukkert, és mind a 4 arcába priccentek, akkor már fordulhat a kocka...

- Autómat akarják elvenni, ezért én kilövök az ablakon
Elvileg a vagyonod megvédésére nem biztos hogy használhatnád (jogilag), mert ugye ezek önvédelmi eszközök és pl az autódat ellopó tolvaj bajosan támadhat meg téged az erkélyen...
Figyelmeztető lövést viszont leadhatsz kedvedre azon semmi sem múlik.

Nem az erkélyről, hanem a kocsi ablakán lövök ki! Félreérthetö voltam, elnézést. A ''piros lámpánál kirángatom a fószert'' módszert próbáltam itt körvonalazni. Ebben az esetben fegyvert elö, és ki a kocsi ablakán, bele a fejébe.
Ám ebben az esetben nyilván figyelmeztetö lövés is segithet, ahogy mondod.

- Gáz használata a fenti esetekben
- Gumibogyó használata a fenti esetekben
az hogy mit használsz az megítélés szempontjából olymindegy...

Értem. Tehát használhatom a gázt is és a bogyót is, ugyanaz a kategória. Még akkoris, ha kilövöm a szemét a bogyóval? :Y

Fontos, mivel ezek önvédelmi eszközök így a hatótávuk is önvédelmi (pár méter) ezért ne akarj velük az erkélyről vagy 10 méterről önvédekezni...
Nem szeretem a fegyvereket, és úgy általában békés természetü vagyok, ha nem muszáj, nem okozok kárt senkiben és semmiben. Ha lesz fegyverem, akkor is igyexem majd elkerülni annak használatát, de sajnos elöfordulhat, hogy muszáj lesz használni. Ekkor viszont nyilván testközelben leszek a támadómmal, és igy kifejtheti hatását a szerkezet. Az erkélyröl és ablakból galambralövöldöz fajta egész távol áll tölem (öcsémnek van légpisztolya, gázpatronnal müködik, párszor kimentünk a töltésoldalba, hogy gyakoroljunk, de ott sem engedtem a kismadarakat célozgatni)

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#396) Varga Csaba válasza Andie (#395) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

Nem mindenki fegyverbuzi aki fegyvert tart vagy használ..
Eléggé pejoratív ez a szóösszetétel..

Vannak (köztük én is) akik a fegyvert, mint műszaki alkotást vagy sporteszközt tekintik nem, mint gyilkolási eszközt. De vannak műalkotásnak is beillő fegyverek:

Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Itt van az összes kép:
Bővebben: link

Ha van kedved nézd meg őket... :)

''de ha elökapom a stukkert, és mind a 4 arcába priccentek, akkor már fordulhat a kocka...''

Főleg ha arra is gondolsz. hogy arra ne lőjél amerre menekülni kívánsz, mert a gáz nem válogat...
Az pedig megszívlelendő, hogy a legjobb védekezés a megelőzés, SOHA NE HAGYD, HOGY KÖRBEVEGYENEK!!!
Elállják a menekülésed útját ill. hátul senkinek sincs szeme.

Lehet nálad éleslőfegyver is, nem biztos, hogy ha körbevesznek négyen (késsel, bottal, nádihegedűvel.. :D) akkor sikeresen kivágod magad.

Legjobb az pl. ha az előtt átmész a másik oldalára az utcának mielőtt elkezdődhetne a megközelítésed...

Ha a kocsiból kirángatást akarod elkerülni ahhoz nem kell fegyver elég ha belülről lezárod az ajtókat, sokan már régóta ezt teszik..

''ha kilövöm a szemét a bogyóval?''
Ha gázdefendert veszel akkor lesz egy revolvered 1 gumigolyóval és 5 gázpatronnal töltve.
A golyóval testre lőjél (nagyobb, könnyebb eltalálni) a gázzal pedig arcra (nem kell céloznod elég ha rátartod)..

De ha használni kell akkor ne habozz...

Üdv

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#397) [amne]


[amne]
senior tag

Érdekes topic, sok problémát fel vet, de hogy a témánál maradjak elmesélek két olyan történetet, ami bár biztos sokmindenkivel előfordult, és kvázi pro és kontra a szerepük.

Pro: Pár éve haszonszerzés motiválta azt a pár kisebbségi fiatalt, akik miután el lettek küldve...máshov, megvertek, mellkasomat sokáig gyógyuló állapotba hozták. Nem is a tőlem eltulajdonított érték, (100-120k) fájt igazán, hanem az a tehetetlenség, és megszégyenítés amit kaptam. Mégis ha nálam lett volna egy lőfegyver, biztos vagyok benne hogy vérontás nélkül meg tudtam volna oldani a helyzetet, 5-tel kevesebb bűnöző járna most szabadon (már ha nem engedik ki őket).

Kontra: elmúlt nyáron, egy kisebb község, falunapjain vettem részt, sörözés, ami ilyenkor szokott lenni. Egyszer csak mellém és apám mellé kavarodott egy szolgálatban lévő rendőrtiszt, jól láthatóan ittas állapotban, és szolgálati PA-63-as fegyverét elővéve hadonászva demonstrálta, hogy mit tenne a mostanában a faluban garázdálkodó tolvajokkal. Apámnak is van fegyvere, teljesen legális (most meg nem nevezett okból) lényeg az hogy felszólította hogy sürgősen rakja el a (kibisztosított!!) fegyvert, vagy különben problémák lesznek, a rend őre (?) vette a lapot, eltette.


A két példát csak azért hoztam, mert jól látható, hogy egységes kizárással vagy legalizáslással semmire nem megyünk. Egy olyan folyamat eredményeként kéne mindenkinek megkapnia a fegyvert, ami megfelelő biztonságot nyújthat a későbbiekben. Ennek nem az egyén munkájától, pozíciójától, stb. kéne függenie, hanem az egyéntől.

Nem azt kéne firtatni, hogy miért akar fegyvert, hanem azt hogy megkaphatja-e ha akarja.

(#398) Andie


Andie
őstag

Amne : Mi történt a mellkasoddal? :Y
(nevezzetek rasszistának, de 1-2 barátommal karöltve szivesen megkeresnénk neked azokat az indiánokat, elbeszélgetés céljából...)

Csaba! Találtam egy oldalt : Bővebben: link
Innen melyik lenne nekem jó? (gáz+gumi).
Láttam itt olyat is, hogy egy kis fémhüvelyt lehet a végére felcsavarozni, és abba bele a gumibogyót. Ez elég macerás, mert nemvalószinü, hogy adott esetben lesz idöm csavarozgatni. Nekem olyan kéne, ami mondjuk 2 gáz, 1 golyó, 2 gáz, 1 golyó sorrendben puffogtat. Néhány tipp? :R

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#399) Integra válasza [amne] (#397) üzenetére


Integra
titán

ez tipikusan annak az esete, hogy megtanulod megvédeni magad, de vajon mi lesz a jogi következménye utána... :(
én is minél többet tanulok, minél hatékonyabban tudom megvédeni magam, annál többet is kell jogot tanulnom és erre is igyekezni figyelni és észben tartani.
sajnos ilyen a jogrendszer ma Mo-n. nekem másfél éve folyik egy jogos önvédelem bizonyítása a bíróságon, csoportos garázdaság és súlyos testi sértés kísérlete ügyben.
egy vicc az egésze.
ezeket az elemeket pedig vagy igyekszik elkerülni az ember, ha meg lehetetlen, akkor kőkeményen lekell csapni rájuk, ez az utca törvénye, vagy ők vagy te. szomorú, de ez van :(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#400) Integra válasza Andie (#398) üzenetére


Integra
titán

figy, fehér ember is legalább annyi gonosz van mint nem fehér ember
az én konkrét esetemben fehér emberekkel gyűlt meg a bajom.

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.