Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-02-23 09:55:40

LOGOUT.hu

Aki engedély nélkül készít, alakít át fegyvert, az a “Büntető Törvénykönyvről szóló 2012. évi C. törvény 325. §-ába ütköző lőfegyverrel vagy lőszerrel visszaélés bűntettet követ el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) col válasza col (#149) üzenetére


col
addikt

Valami ilyesmikre gondoltam :)



Scorpio



Uzi

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#152) vicces válasza Sui-Kid (#1) üzenetére


vicces
addikt

különben minek az neked??

:)

(#153) Vikthor válasza col (#151) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Hogy mekkora egy pancser fegyverek ezek... főleg az Uzit utálom mint a szart. Az egy rakás fos. most komolyan.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#154) col válasza col (#151) üzenetére


col
addikt

És hogy mennyire pisztoly (is) a Parabellum:



Parabellum 7.65mm Luger

1898-ban Georg Luger, Németországban fejlesztette ki az alaptípust És a német hadsereg rendszeresített és kedvenc pisztolya, fegyvere volt a II. VH-ban is. A világ számos helyén használták és még használják is az ebből továbbfejlesztett pisztolyokat.

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#155) rog válasza col (#149) üzenetére


rog
addikt

''..teszik ezt, akik itt-ott hozzájutnak fegyverhez megfelelő ismeret és gyakorlat nélkül''
azon túl hogy én is így gondolom ezt, nem nagyon értem miért mondod most ezt nekem..

''Amúgy az előző fegyverek (Skorpio, Uzi) sem géppisztolyok''
most komolyan hülyének nézel? szerinted a vhs korszak óta melyik 8 éves gyerek ne ismerne fel egy uzit?
illetve mennyire életszerű az szerinted, hogy én meg a haverom egy lőtéren uzival vagy skorpióval lövöldözünk?

nem érdekes. inkább vedd úgy hogy nem mondtam semmit az utolsó 3 alkalommal.. és most sem. :(

(#156) col válasza Vikthor (#153) üzenetére


col
addikt

Izlések és pofonok :)

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#157) Vikthor válasza col (#156) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Erre engedély esetleg?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#158) col válasza rog (#155) üzenetére


col
addikt

Legalább annyira életszerű, mint egy rendőr szolgálati fegyverével lövöldöznöd...

Ami esetleg lehetett PA-63 is.



Íme. Kicsit szokatlan, hogy a magyar FÉG készítette PA-63 egy USA zászlón fekszik, de jó kép .)

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#159) pweisz válasza col (#149) üzenetére


pweisz
senior tag

A maroklőfegyver kategoriának mi a definiciója. Mer én is úgygondoltam hogy az Skorpio, Uzi gépisztoly kategoria, maroklőfegyver tehát tetszőlegesen lehet autómata, illetve fél autómata?

(#160) rog válasza col (#158) üzenetére


rog
addikt

értem én ám..:) az a lényeg hogy megmondhasd a frankót.
én szerettem volna, de neked sikerült.

(#161) col válasza pweisz (#159) üzenetére


col
addikt

Az UZI az SMG (small machine gun), azaz a képen épp a pisztoly változata. De vannak korlátozott sorozatlövő képességgel rendelkező pisztolyok. Rövidebb csővel, kisebbek, de sorozatokat lőnek. Az igazi géppisztoly az gépkarabély. Hosszabb cső és más űrméret (nagyobb) Pl. AK47, M16, stb...

Maroklőfegyver kb, amit egy kézzel tartasz..
na nem Rambó, aki egy kézzel a harckocsiágyúval is tud lőni :)

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#162) col válasza rog (#160) üzenetére


col
addikt

Sajnálom és no comment.
Te is tudod, én is tudom :)

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#163) TheVeryGuest válasza Vikthor (#157) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Ez a Men In Black-ből van még krómozás előtt, nem? :F

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#164) rog válasza col (#162) üzenetére


rog
addikt

csak arra nem jöttem még rá hogy mivel ártottam, amiért ezt kaptam...

(#165) col válasza Vikthor (#157) üzenetére


col
addikt

Sajna még Az USA-ban sem kapsz rá. Sorozatlövőre még ott sem ...

Így jártál..

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#166) pweisz válasza col (#161) üzenetére


pweisz
senior tag

Tehát kiméretű gépfegyver. Azt tudom hogy gyártanak az Amcsi polgári piacar félautomatát Uzi-ból, de az psiztoly. Illetve korlátozott sorozatlövő képesség alatt akkor te nem ezt érted? Na most akkor gépisztoly = gépkarabély?????? Szóval a maroklőfegyver amivel egykézben tartva, a másik kezedett nem használva tudsz lőni.

(#167) col válasza rog (#164) üzenetére


col
addikt

Nem akartalak bántani, bármennyire is úgy érezted.

Csak igyekeztem volna az értelmetlen vitát és kakaskodást elkerülni ezzel.

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#168) rog válasza col (#167) üzenetére


rog
addikt

aham..
elmeséltem egy történetet ami annak kapcsán jutott eszembe, hogy felmerült, valaki esetleg beleerszt másba egy sorozatot. (a kapocs itt a sorozatlövés volt az én történetem és az addig elhangzottak között) szar történet, csak nekem volt különös, hogy egy pisztoly így működik, mert a filmekben még sose láttam, hogy valaki nem szándékosan lőtt vagy 5-öt, amikor 1-et akart.
erre te jössz ezzel az ormótlansággal, hogy nem uzi volt-e? és még képet is linkelsz hogy hátha csak összekeverek egy pisztolyt egy géppisztollyal... vagy mittomén minek..
hát ezért felmerül bennem, ha csak így utólag is, hogy ha ez nem baszogatás, akkor mi? :)

(#169) Josh válasza col (#113) üzenetére


Josh
tag

Ha mondjuk rámtámadnak az utcán lőfegyverrel, és én puszta kézzel ijedtemből megölöm a támadót, akkor nem ítélhetnek el?

Vagy ha csaksimán rámtámadnak puszta kézzel, és én ijedtembl szintén puszta kézzel megölöm a komát, akkor semítélhetnek el?

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#170) pweisz válasza rog (#168) üzenetére


pweisz
senior tag

Ja pisztolynál tényleg van ilyen, legalábbis hallottam róla, hogy egyhuzásra egylövedéknél több megy ki.

[Szerkesztve]

(#171) bcs válasza Josh (#169) üzenetére


bcs
aktív tag

az szerintem simán jogos önvédelem, hacsak nem 10 percig fojtogatod ijedtségből, vagy 25 percig rugdalod halálra, mert annyira megijedtél. de ha mondjuk egy rossz ütéstől meghal, vagy leesik a felüljáróról, azért szerintem senkit nem ítélnek el.

(#172) Engineer - válasza col (#147) üzenetére


Engineer -
csendes tag

Szerintem a világon semmi nem derül ki az orvosin / pszihológián. Mindenkit megvizsgálnak, de teljesen más képet kap az agyzsugorító :D a vizsgálat alatt, mint éles helyzetben. Nem nagyon lehet szűrni az ilyet, csak a szélsőséges, nagyon labilis emberek rostálódnak ki.

Voltam katona, ott is megvizsgálnak mindenkit, szellemileg is, aztán a kezükbe adják az AK-t. Mégis rendszeresen lelövi / vagy egyéb módon lesz öngyilkos egy-egy katona.

Ráadásul még repülök is, úgyhogy évente kell mennem orvosira és mindíg majdnem elröhögöm magam amikor a pszihológus kérdezget, vizsgál.
Furcsa, hogy majdnem mindegyik gyorsan pislog (másodpercenként 1-2), és közel hajol, úgy 10cm -re. :DD Persze tiszetelet a kivételenek.

A tapasztalat olyasvalami, amihez csak közvetlenül azután jut az ember, hogy szüksége lett volna rá.

(#173) col válasza rog (#168) üzenetére


col
addikt

Csak az aláírásom a Parabellum (készülj a háborúra), nem így gondolom, hogy háborúzni akarok és nem baxogatni jöttem ide se Téged se mást.

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#174) col válasza Josh (#169) üzenetére


col
addikt

Szerintem ez jogos védelem, erről ment szinte egész délután a csevegés, hogy mi is az. A védekezés mértéke a meghatározó. Ha te fegyverrel szemben puszta kézzel védekezel, az max gondatlan emberölés lehet legrosszabb esetben is.

[Szerkesztve]

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#175) col válasza Engineer - (#172) üzenetére


col
addikt

Ezek szerint más orvosokhoz és más okból is járunk oda :)

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#176) Engineer - válasza col (#175) üzenetére


Engineer -
csendes tag

Nem, nem, egyrészt nekem évente kötelező, másrészt ott a fegyverorvosit is be lehet üttetni. Én is azt szoktam, mivel felülről kompatibilis, a reporvosi magasabb szint, ha nem a legmagasabb?

A tapasztalat olyasvalami, amihez csak közvetlenül azután jut az ember, hogy szüksége lett volna rá.

(#177) col válasza Engineer - (#176) üzenetére


col
addikt

Nekem is évente kötelező és kb. rep. orvosi szintű.
Csak más a rep. alkalmassági és más a fegyvertartási alkalmassági.

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#178) Szabtom válasza col (#161) üzenetére


Szabtom
senior tag

SMG= submachine gun. Bocs, én meg ezt nem tudtam kihagyni. :)

Az Uzi 9mm-es Parabellum lőszert használ. Az Uzi tervezője egyébként pár éve halt meg, békésen.

(#179) rog válasza col (#173) üzenetére


rog
addikt

ok. elfogadom a bocsánatkérést ;)

(#180) col válasza Szabtom (#178) üzenetére


col
addikt

Nincs bocsánat :DD

És amúgy majdnem igazad van: sub-machine gun helyesebben.
..mert ha már ''helyreigazítunk'' :)

Amúgy ez a név is azt igazolja, hogy ez a fegyver a ''géppisztoly/gépkarabély alatti'' méret, stb.

Lassan csak összehozzuk... :C

[Szerkesztve]

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#181) col válasza rog (#179) üzenetére


col
addikt

Na azért arról nem volt szó :) de ha ragaszkodsz hozzá, akkor legyen; kérem a bocsánatot, akár tőled is.

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#182) rog válasza col (#181) üzenetére


rog
addikt

erre céloztam én is :)

(#183) col válasza rog (#182) üzenetére


col
addikt

Végülis tényleg nem tudom, miért kéne bocsánatot kérnem tőled, de ismét azt mondom, ha ettől függ.. legyen. Nekem nem kerül semmibe, neked meg jól esik :))

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#184) col válasza Szabtom (#178) üzenetére


col
addikt

És természetesen elnézést! Igazad van. Elírtam. Te írtad jól.
Sub-machine gun, nem mint én írtam hogy small machine gun.

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#185) rog válasza col (#183) üzenetére


rog
addikt

nem kell. :) csak tréfáltam!
kicsit bántott hogy hülyének néztél, meg eléggé úgy éreztem hogy gúnyolódtál rajtam. (de már ezt elmeséltem, és már nem is bánt. jól kisétáltam magam :)) )

(#186) col válasza rog (#185) üzenetére


col
addikt

Nagyon OFF

Sokan félreértik a stílusomat tudom. Pedig nem szándékozom tényleg senkit bántani, csak néha lehet cinikusabbnak tűnhet a humornak szánt mondanivalóm. Pedig én is szórakozni, tanulni és kikapcsolódni járok ide. És mióta idetaláltam, nagyon jól érzem itt magam.

Elnézést őszintén, most komolyan gondolva.

Nagyon OFF Vége :))

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#187) col válasza rog (#185) üzenetére


col
addikt

Amúgy visszatérve a ''sorozatlövő'' pisztolyra. Elgondolkoztam rajta. Elképzelhető, hogy kopott volt már a fegyver és nem reteszelt rendesen. Azaz amikor az új lőszer a csőbe került nem reteszelt a ''ravasz'', kopott volt és véletlenül is elsült, vagy kisebb erővel is elég volt meghúzni, hogy elsüljön. De ez szerintem mindenképpen hiba. És jó lenne fegyvermesternek is megmutatni, mert nem normális és veszélyes is.

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#188) csibor válasza col (#161) üzenetére


csibor
őstag

Tüdtommal a géppisztoly pisztoly löszerrel müködik,a gépkarabély pedik köztes löszerrel mint 5.56*45,vagy7.62*39-el

(#189) col válasza csibor (#188) üzenetére


col
addikt

Magyarul elég nehéz ebben zöldágravergődni. Machine gun, ezt mi géppisztolynak és gépkarabélynak is mondjuk. Az AK (és utódjai) hivatalosan gépkarabély és mindenki mégis géppisztolyként emlegeti.

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#190) TheVeryGuest válasza col (#187) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Erre mondják a szoftverek közt, hogy nem bug ez, hanem feature. Elvégre ez már egy autómata pisztoly. Szegény gettó-niggereknek meg kell tuningolni a MAC-10-est, ha automatát akarnak :D

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#191) csibor válasza col (#165) üzenetére


csibor
őstag

USA-ban mindenre kapsz engedélyt.Csak nem minden államban.

(#192) col válasza csibor (#191) üzenetére


col
addikt

Épp kapóra jössz.:) Tudnál akkor segíteni?

Érdekelne melyik államban lehet kézigránátot, és hol lehet M16-ost gránátvetővel (ha nincs gránátvető, az sem nagy baj) tartani. Jó lenne, ha meg tudnád osztani a forrást, ahonnan az ismereteid vannak. Előre is köszi.

Elég lenne egy angol nyelvű link, jól beszélek angolul, meg amerikaiul is :)

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#193) csibor válasza col (#192) üzenetére


csibor
őstag

Kalibert nem szoktad olvasni?Évente egyszer nyilvános össze röffenésük is van.

[Szerkesztve]

(#194) col válasza csibor (#193) üzenetére


col
addikt

Nem, nem szoktam. Ezért ha lehetne inkább az amerikai szabályozást, az egyszerűbb. Úgy talán nem kell egy évet várnom rá :)

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#195) col válasza csibor (#191) üzenetére


col
addikt

Én csak ennyit tudok a dologról, idézem:

''... Állami szinten az utóbbi években két fontos változás történt. A fegyvergyártók beleegyeztek, hogy ezentúl csak gyerekzárral ellátott termékeket dobnak piacra, másrészt az elnök sikeresen átnyomott a Kongresszuson egy szigorító törvényjavaslatot, ami betiltott néhány félautomata támadó fegyvert, és megköveteli a vásárlók hátterének ellenőrzését...''

És akkor az automata fegyverekről már és még szó se essék...

Úgy tűnik, a jenkiknél sem a könnyítés felé halad a dolog.....

[Szerkesztve]

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#196) csibor válasza col (#194) üzenetére


csibor
őstag

Svájcban voltam ismerösnél, társasházban él.Közös garázs tartozik hozzájuk a szomszéd a parkoloban tartja SIG 90m.karabélyát.Ez ugy derült ki hogy sötétben bele rugtam.A másik mosokonyhában a falhoz támaztja igaz ez csak félautomata.

(#197) LukE válasza col (#194) üzenetére


LukE
veterán

texas pölö. Az összeröffenés meg Knob Creek-ben szokott lenni (asszem igy irjak.)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#198) col válasza csibor (#196) üzenetére


col
addikt

Bocs, összezavarodtam. Eddig nem az USA-ról beszéltünk?

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#199) csibor válasza col (#198) üzenetére


csibor
őstag

Bocs de csak az eszembe jutot

(#200) col válasza csibor (#199) üzenetére


col
addikt

nekem meg ez:

''.. Az USA legtöbb államában a polgári lőfegyver tartásához semmiféle engedély nem szükséges. 1999 eleje óta a vásárláskor azonnali számítógépes ellenőrzést végeznek, arról, hogy a leendő vásárló volt-e bűntetve, illetve állt-e elmegyógyintézeti kezelés alatt (ezek a kizáró okok). A fegyver nyílt viselése sok helyen törvényes, rejtett viseléshez az államok többségében (34) alanyi jogon járó viselési engedélyt kell kérni, melyhez szigorú vizsgát kell letenni...''

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.