Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-02-23 09:55:40

LOGOUT.hu

Aki engedély nélkül készít, alakít át fegyvert, az a “Büntető Törvénykönyvről szóló 2012. évi C. törvény 325. §-ába ütköző lőfegyverrel vagy lőszerrel visszaélés bűntettet követ el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) rwin5 válasza MasterDeeJay (#2000) üzenetére


rwin5
őstag

Elég sűrűn van itthon "fegyverváltás" ezért nem jártam még így, hogy lejárt. Akkor utánajárok, lényeg az egészben, hogy nem baj már, hogy lejárt - nincs használtban.

Mennyi pénzbe szokott lenni ezeknek a vizsgáztatása? Ez egy golyós vadászpuska, szerintem az egész fegyver nem volt több 60-70ezernél.

(#2002) MasterDeeJay válasza rwin5 (#2001) üzenetére

http://www.pklv.hu/oldal.php?M=0&O=dijjegyzek
A fegyver ára nem befolyáslja a kártya kiállítási árát.
Példának Keserű török police annó 12eFt-ért ment és annak az árnak a fele adminisztráció volt, igazi szemét de játszani el lehetett vele. Nekem mai napig megvan egy török Blow mini mod 2003 full spiáter picike gázriasztó ami 15eFt volt. Belegondolva ennek is a fele az előállítási költség vagy még annyi se.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#2003) KrAt


KrAt
veterán

Tegnap esti szerzeményem.. :)

Imádom a régi dolgokat, és mivel tervben is volt, hogy hobbi szinten újra szeretnék sportlőni, ezért meg is vettem az alábbi szépséget (FÉG GPM-02) :)

Szinte új illata van, gyári sportmarkolat, ami pont tökéletes a kezemre, hibátlan, mindenhol lezsírozott / olajozott állapot, patika.. :)

[ Szerkesztve ]

(#2004) rwin5 válasza KrAt (#2003) üzenetére


rwin5
őstag

Én korongoztam régen ami tetszett, a maroklőfegyver valahogy nem jött át feelingben, pedig szerintem iskolás koromban már fogtam.

Amúgy vicces volt, mert mikor először korongoztam nagyon nem ment, bár akkor mondták, hogy általában a többség 15-ből 2-3-at lő el max. Később meg nagyon ráéreztem.

Asszem tesóm járt is el sportlövészetre nem is tudom miért hagyta abba.

Ez van itthon saját sörétes

[ Szerkesztve ]

(#2005) KrAt válasza rwin5 (#2004) üzenetére


KrAt
veterán

Én még csak pontlövészetet próbáltam, de az bejött. A puska nem volt az én fegyverem, de a pisztoly az átjött. Anno egy országos 2. helyig sikerült jutni, ott megrekedt a dolog (elkezdtem dolgozni, akkor meg idő alig volt..) most meg a régi dolgok imádata és a lövészet szeretete (meg a karácsony, van indokom, hogy mire költöm a pénzem, höhö... :D) elhozta ezt :)

(#2006) rwin5 válasza KrAt (#2005) üzenetére


rwin5
őstag

Most hogy vannak ezek a szabályok, hogyha valaki hivatalosan sportlövő valahol akkor tarthat éles maroklőfegyvert otthon? Vagy nem tudsz róla te se semmit?

(#2007) KrAt válasza rwin5 (#2006) üzenetére


KrAt
veterán

Erről nem tudok, mindenféle fegyverem van itthon, de éles lőfegyver az nincs.. :)

(#2008) BlackDevil


BlackDevil
aktív tag

Sziasztok. Alfa G020 és Zoraki R1 GG közül melyik a jobb választás?

»OΛKΞN« √ ツ Toborzás: https://goo.gl/bO5GhH <--- Star Citizen ---> https://goo.gl/ptspnT ¤ Steam ---> shorturl.at/NSVW1 | Social Club ---> http://goo.gl/nPIu51 | Hackthat: http://goo.gl/kAJnpV

(#2009) rwin5 válasza BlackDevil (#2008) üzenetére


rwin5
őstag

Jó kérdés, talán egy fegyver-vadász boltban jobban témában vannak. Amúgy otthonra kell vagy házon kívüli hordozásra, viseletre?

(#2010) MasterDeeJay válasza BlackDevil (#2008) üzenetére

Alfa szerintem masszívabb jószág, Én azt venném.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#2011) BlackDevil válasza MasterDeeJay (#2010) üzenetére


BlackDevil
aktív tag

Kecskemét környékén nem tudod hol lehetne beszerezni?
( G020 vagy G030 )

»OΛKΞN« √ ツ Toborzás: https://goo.gl/bO5GhH <--- Star Citizen ---> https://goo.gl/ptspnT ¤ Steam ---> shorturl.at/NSVW1 | Social Club ---> http://goo.gl/nPIu51 | Hackthat: http://goo.gl/kAJnpV

(#2012) MasterDeeJay válasza BlackDevil (#2011) üzenetére

Passz, szerintem fegyverboltba megkérdezheted hogy rendelni tudnak-e ha nincs helyben.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#2013) BlackDevil válasza MasterDeeJay (#2012) üzenetére


BlackDevil
aktív tag

Itt a közelben Zoraki R1-et és Ekol Viper-t találtam. A kettő közül melyiket ajánlanád? :B
Előre is :R

»OΛKΞN« √ ツ Toborzás: https://goo.gl/bO5GhH <--- Star Citizen ---> https://goo.gl/ptspnT ¤ Steam ---> shorturl.at/NSVW1 | Social Club ---> http://goo.gl/nPIu51 | Hackthat: http://goo.gl/kAJnpV

(#2014) MasterDeeJay válasza BlackDevil (#2013) üzenetére

Inkább a zorakit jókat írnak róla és minél rövidebb változatot feketébe.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#2015) david335


david335
tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy van valakinek tapasztalata Crosman mk-177-es PCA típusú légpuskával?

Köszönöm előre is.

(#2016) BlackDevil válasza MasterDeeJay (#2014) üzenetére


BlackDevil
aktív tag

A Zoraki R1-et vettem meg. Jól néz ki, eléggé masszív és könnyen rejthető :K
A viselésim is elkészült hozzá, bár én inkább itthon tartom majd gumizva.
Köszi még egyszer a segítséget! :R

»OΛKΞN« √ ツ Toborzás: https://goo.gl/bO5GhH <--- Star Citizen ---> https://goo.gl/ptspnT ¤ Steam ---> shorturl.at/NSVW1 | Social Club ---> http://goo.gl/nPIu51 | Hackthat: http://goo.gl/kAJnpV

(#2017) MasterDeeJay válasza BlackDevil (#2016) üzenetére

Nincsmit!

Gratula hozzá!

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#2018) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Sziasztok!

Az tanácsolták, hogy itt tegyem fel a kérdésem.
Tudtok válaszolni?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#2019) BioNiCMaN válasza Vakegérke (#2018) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

A belsőt (tépőzáras a külső felülete) belefűzöd az övtartókba, a külsőt pedig (aminek tépőzáras a belső felülete) "rácsatolod" a belsőre. Így nem kell a mindenféle dologgal felszerelt övet le-fel fűzögetni, de a belső a helyén tartja.

[ Szerkesztve ]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#2020) Vakegérke válasza BioNiCMaN (#2019) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm a választ. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#2021) akoska23


akoska23
aktív tag

Sziasztok. Van egy haenel suhl 510 legpuskám fellelt állapotban működőkèpesen. Sajnos az alsó tár nincs meg hozzá... Èr így valamit? Nem repedt pici felületi rozsda rugó erős szép állapot.

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#2022) MasterDeeJay válasza akoska23 (#2021) üzenetére

Az 310-es csak furcsán írták rá a 3-as számot.
Nekem volt egy eladó 15eFt-ért kellt el úgy hogy ocsmányul nézett ki (összefestve, cső ezüsttös szarral kezelve) és igen sokan jelentkeztek rá.
Hibátlan szerintem 30-40e-t megérhet ha nem többet.
Fegyvermester megcsinálja neked barnítóval a rozsdás részt. Alkatrészt pedig itt kapsz hozzá: [link]

Tárakból 6,8,12-es méretűek vannak, én bevásároltam egy rakással. Talán itthon is kapsz 6-osokat párezerFt-ért.
Javítani ne próbáld ha mehanikai baja van mert nehéz szétszedni (rugót félig összenyomva lehet csak, stifteket kiütve...nem ajánlom hogy szereld)
Én nem adnám el a helyedben, szerintem javítasd meg és próbáld ki mert jó feeling vele lőni. Igaz max 10m távon. [link]
Ja fontos hogy 4.4mm (max 4.46mm)-es golyó kell bele!! Ne hogy 4.5-össel próbáld!

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#2023) akoska23 válasza MasterDeeJay (#2022) üzenetére


akoska23
aktív tag

ez van rajta

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#2024) MasterDeeJay válasza akoska23 (#2023) üzenetére

az 3-as csak kissé összeér


Nekem egy hibátlan darabom van, csak beleraktam egy mauser m35 tusába, asszem visszafele a fórumon van pár kép róla. A felső romhalmazt adtam el 15-ért.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#2025) Moleman válasza BlackDevil (#2016) üzenetére


Moleman
addikt

Nekem is Zoraki R1 GG van, sokáig hordtam. A tár viszont szorulni kezdett a tengelyen, kopásnyomok lettek a tengely festésén, és már alig tudta átforgatni a mechanizmus. Kicsit megcsiszoltam a tengelyt, most újra forog, nem tudom mikor fog újra megszorulni.

(#2026) buci30


buci30
addikt

Szeretnék venni gázpisztolyt de már annyit olvastam nem tudom menyi lenne jó ☺️
Otthonra és kocsiba kéne. De valószínűleg előnyös ha tudnám hordani magamnál is.
Ha nem kell használni néha elég a látvány is elrentettesre így hasonlítson egy élesre.
S forgó vagy aki táras legyen? A legtöbben a revolvert javasolják.

Ezekkel a feltételekkel tudtok nekem ajánlani?
Tudok rendelni is neten vagy mindenképpen boltba kell mert akkor Pécsi vagyok de gondolom ha mondok azt betudja szerezni amelyik volt ezzel foglalkozik.

Plusz páromnak szeretnék paprika spray azt mondják az hatásosabb mint a gáz ha jól tudom!?

Köszönöm előre is ☺️

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#2027) Moleman válasza buci30 (#2026) üzenetére


Moleman
addikt

Kocsiban ugyanúgy érvényesek a viselési szabályok, mintha utcán lennél gyalog, engedély nélkül csak üresen, dobozban szállíthatod.

A látvánnyal ne foglalkozz, mutogatni soha nem szabad, csak akkor vedd elő, ha tényleg muszáj használni. Aztán menekülj, mintha te bűnöztél volna, mert a jogos használat nem nagyon ismert hatósági körökben.

Én is a revolverre szavaznék, lehetőleg gumiképesre (hivatalosan nem szabad gumival viselni, vagy szürkezóna, fene se tudja, a többit a fantáziádra bízom). Van öntöltőm is, azt vettem előbb, de 1 évvel később jött is a revolver, igazuk volt az okosoknak, csak nem hittem nekik.

A paprikával az a helyzet, hogy a csökkent érzékelésű (részeg, stb) embereknél hatékonyabb, mint a CS, ezért javasolják inkább azt. Én is azt választanám.

(#2028) buci30 válasza Moleman (#2027) üzenetére


buci30
addikt

S melyik lenne a legjobb revolver ár érték arányba ami ha magamnál is hordom majd kényelmes nem nagy?
S egybe az is kérdés lenne, hogy melyik a legjobb fajta lőszer bele?

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#2029) Moleman válasza buci30 (#2028) üzenetére


Moleman
addikt

Én Zoraki R1 GG-t hordtam 10 és 11 millis gumival, Umarex riasztóval (töltény, nem lőszer :) ). Azóta sokat drágult, most már inkább Alfa G020-at vennék, kisebb is, és talán jobb minőségű is.

(#2030) buci30 válasza Moleman (#2029) üzenetére


buci30
addikt

Köszi meglesem :) (Töltény) jogos :)
Röhm RG89 már nem a legjobb ajánlat? Mert olvastam régebben ezt ajánlották sokan.

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#2031) Moleman válasza buci30 (#2030) üzenetére


Moleman
addikt

Szívesen. :) A Röhm valóban jó cucc volt, de már nagyon régen nem gumiképes, teljes csőakasztó van benne tudtommal.

(#2032) buci30 válasza Moleman (#2031) üzenetére


buci30
addikt

Rendben akkor ennek amit írtál jobban utána nézek még és... 😊

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#2033) buci30


buci30
addikt

Ekol Viper Lite lett a választott holnap már nálam is lesz :)
Gumitolteny nem megy ebbe de nem is baj.
Vettem paprika és riasztó töltenyt hozzá :)
Szilveszterre itthon jó lesz a riasztó 😂

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#2034) buci30


buci30
addikt

Riasztoval lehetek itthon a kertben vagy van erre valami szabály és feljelenthetnek érte ha zavarja őket? 🤔

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#2035) MasterDeeJay válasza buci30 (#2034) üzenetére

Javaslom beszéld meg a szomszédokkal, mert nappal is csendháborításnak számít a nagy zaj miatt.
Ha van lehetőséged rá akkor valami nem lakott területen próbáld ki.
Ja és NE zárt térben vagy szobában! (csöngeni fog a füled egy pár órán keresztül, voltam olyan hülye hogy kipróbáltam)
Hordani közterületen csak engedélyel lehet rejtve.
Szomszédok előtt inkább be mutogasd mert az emberekbe belevésték hogy a fegyver tabu eszköz lehet, és mindenki aki fegyvert hord civilként az potenciális tömeggyilkos. Biztos rendőrt hívnának.
Habár ha szeretnél golyóálló mellényes rendőröket látogatóba (amikkel már volt tapasztalatom [link]) akkor eressz ki párat a semmibe a kertbe és kiabáld hogy a mocskos k**** a****t te szomszéd. :DDD

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#2036) buci30 válasza MasterDeeJay (#2035) üzenetére


buci30
addikt

Ez komoly story 😬☺️

Ha saját házad udvarába vagy elvileg engedély se kell ugye.
Tehát... De gondoltam szólhatnak h menjek lőtérre stb
Én ma lőttem párat kipróbáltam nem szólt senki szerencsére, de jogos ha olyan a szomszéd főleg ha nem szeret feljelentés tesz max egy ejnye bejnye lenne gondolom. Na de ez kimaradt :)
Majd szilveszterkor durogtattok nekik azért amikor lehet amúgy meg marad arra a célra amire vettem önvédelem ☺️

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#2037) buci30


buci30
addikt

Itt egy videó 240fps lasitassal
2 riasztó és 1parika a vége.

A kérdésem a paprika normális hogy ennyire közel látszik vagy csak nem adja vissza a videó de az megy előre is rendesen ha ugye ott állna a támadó l!?
Kicsit mondjuk látszik, hogy előre kimegy aztán kis maradék a cső körül ha jobban megnézem de ti biztos több ilyet láttatok tehát a kérdés kilővi ezt rendesen ugye?

Amúgy ma jártam úgy első videó készítsekor, hogy a kettő riasztó után a paprikát nem lőte ki. De bent hagytam és második videó ami ez itt már kimegy az is.
Ilyen gyakran előfordul?
Mondjuk ha éles hekyzet van gondolom ezért is jobb kettőt lőni a paprikából mert most meglepodtem volna....😬☺️

Videó:
[link]

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#2038) MasterDeeJay válasza buci30 (#2037) üzenetére

Attól még hogy nem látszódik az még kimegy. Sétálj bele és megtudod. :DDD
Ha helyzet van akkor sem egyet lövünk hanem az egész tárat, majd elfutni a helyszínről az ellentétes irányba amilyen gyorsan csak lehet és senkinek nem szólni.
Riasztóra meg tök fölösleges tárazni. Ha már használni kell akkor mutogatni sem kell és riasztólövést sem kell leadni. Ha kutya támad meg akkor is nyugodtan mehet a hatóanyagos cucc.
Riasztó meg szilveszterre vagy gyakorolni.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#2039) buci30 válasza MasterDeeJay (#2038) üzenetére


buci30
addikt

Köszi megnyugodtam ☺️ Gondoltam bele sétálok de inkább bementem a lakásba 🙃 Persze tudom riasztó csak a videó miatt volt, hogy az is benne legyen az nem lesz tárazva.

Másik:
-Gumilövedék nem vettem de van egy eszköz (nem tudom a nevét) amit a cső elejére kell menetesen csavarni, abba megy egy darabb gumilövedék ugye. S gondolom a tárba meg riasztó (?)

-Tehát ebbe nem megy úgy gondolom mint másikkaknál, hogy a forgótár elejébe a gumilövedék zsírozva és hátra a riasztó töltény?

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#2040) MasterDeeJay válasza buci30 (#2039) üzenetére

Rakéta/gumivető toldat amid van és úgy megy ahogyan írtad.

A kimondottan gumisok vagy a gázgumisok ( gázriasztó minősítésű de gumit dobból kilövők) tudják azt hogy dobba zsírozva elölről 8,9,10..mm gumi és hátra riasztó.

Én úgy vagyok vele hogy utcára gázt(Rg88), otthonra gumist. Egy éjjeli szekrénybe kéztávolságba úgy hogy sötétben is elérjem éjszaka(Magnum defender M ). Egy pedig nappaliba szintén gyorsan elérhető helyen(mdm kisebbik). Meg persze a szekrény tetején egy Izs58 gumis :DDD

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#2041) buci30 válasza MasterDeeJay (#2040) üzenetére


buci30
addikt

Biztosra mész 😂 😂

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#2042) gagyilovag


gagyilovag
aktív tag

Gamo CFX véleményetek?
Most készülök venni gázrugósan.

(#2043) buci30


buci30
addikt

Rendeltem táskát is a viperhez [link]
Nem tudtam dönteni nagyon, hogy hónalj vagy derék így elsőre maradt a derék táska és abból is a klipszes ezt legalább nem kell mindig ki/be fűzni az övre.
Aki kocsiba tartja az táskába vagy pl. simán kesztyűtartóba?!
Vagy van erre is valami szabály?

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#2044) gagyilovag válasza gagyilovag (#2042) üzenetére


gagyilovag
aktív tag

Gamo cfx vagy Crosman vantage np?

Melyik volna jobb választás?

(#2045) gagyilovag válasza gagyilovag (#2044) üzenetére


gagyilovag
aktív tag

SENKI?????? :F

(#2046) MasterDeeJay válasza gagyilovag (#2044) üzenetére

Én csak alsókarost vennék, valahogy a fix csöveset pontosabbnak tartom bár lehet hülyeség. Gamóm még nem volt nem tudom de azért írok valamit. :D
Fég LG14 :DDD használtba szerintem igen jó.
Vagy Baikal IZS-61 is ha még lehet kapni.
Amit biztosan kerülj az a noname kínai, leginkább azért mert nem biztonságosak. (és feltehetőleg erősebbek is mint az itthoni legális határ.)
Szláviákat meg nagyrészt az okos tuningosok tönkretették, abból használtan nehéz jót találni.(újba meg drága)

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#2047) gagyilovag válasza MasterDeeJay (#2046) üzenetére


gagyilovag
aktív tag

Köszi!
Sokat rágódtam,olvasgattam,érdeklődtem,és a Crosman Vantage Np gázrugós lett véve.
Holnap hozza a futár.

(#2048) buci30


buci30
addikt

2 törvény kéne nekem:

-Gumilovedék ugye nem használható önvédelemre?
De akkor gondolom nem is lehet így nálam kocsiba gumilovedekel töltve

- A gázpisztolly tartása otthon amihez nem kell viselesi még ugye...
Tehát otthon tartva gázpisztoly betarazva lehet?
Az éles tudom nem az más kategória.

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#2049) Moleman válasza buci30 (#2048) üzenetére


Moleman
addikt

1. Hivatalosan nem.
2. Tarthatod betárazva, persze ha gyerek is van a háznál, akkor nem célszerű, vagy elérhetetlen helyre tedd.

(#2050) buci30 válasza Moleman (#2049) üzenetére


buci30
addikt

:R :R

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.