Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-02-23 09:55:40

LOGOUT.hu

Aki engedély nélkül készít, alakít át fegyvert, az a “Büntető Törvénykönyvről szóló 2012. évi C. törvény 325. §-ába ütköző lőfegyverrel vagy lőszerrel visszaélés bűntettet követ el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) #65675776 válasza emitter (#800) üzenetére


#65675776
törölt tag

Akkor félreértettem a bozótvágó kitételt. Ez nálam machete-t jelent.


[link] Egyébként ez az oldaluk (mármint a Mora-nak), az általad linkelt oldalon rossz oldalt linkelnek. A Mora-k egyébként nem rossz kések, és még olcsók is emellett.

(#802) emitter válasza #65675776 (#801) üzenetére


emitter
őstag

hát lehet, h ide is macséta kellene.. :D
de nem, azért nem annyira durva dologra gondoltam, azt másra nem nagyon tudnám használni.. de egy sima késsel is lehet belógó ágakat nyisszantani...

a linkelt oldalról pl. vmi ilyesmi tetszene [link] csak nem tudom, h ezt mennyiért és főleg hol árulják mao-n :U ti hol szoktatok vásárolni?

(#803) #65675776 válasza emitter (#802) üzenetére


#65675776
törölt tag

A választásban segíthetnek ezek a cikkek is pl: [link]

Hogy hol lehet beszerezni késeket? A bevásárlóközpontokban is vannak késboltok pl, de hogy egyébként Pesten hol vannak szakboltok, azt hirtelenjében meg nem mondom.

(#804) Integra válasza emitter (#798) üzenetére


Integra
titán

macséta?!:)
faragáshoz egy tök egyszerű konyhakés is tökéletes, max a fa keménységétől függ

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#805) #65675776 válasza Integra (#804) üzenetére


#65675776
törölt tag

Eredetileg bozótvágó, ami faragásra is jó volt az igény! Erről nekem spec a kukri ugrik be, de mint kiderült egy kicsit máshogy értette a bozótvágást, mint én. [link]

[Szerkesztve]

(#806) emitter válasza #65675776 (#805) üzenetére


emitter
őstag

igen, mert rájöttem, hogy mondjuk sövényvágó ollóval is lehet bozótot irtani, ha lassabban is, mint macsétával :D viszont a faragó-funkció fontosabb, zóval ezért inkább leteszek a bozótvágásról, és faragó-kést veszek...
Milyen az a kukri? Ha jól gugliztam, egy harci görbe tőr :U ez kéne nekem? kb. 10 ropi a vaterán

(#807) #65675776 válasza emitter (#806) üzenetére


#65675776
törölt tag

A kukri bazi nagy (tipikusan 9-12'' a pengehossza, bár van kisebb is), és fejnehéz, ezért alkalmas bozótot vágni (egy csapással). A tövében viszont egyenes és lehet vele faragni (méghozzá nagyon jól). Viszont csak gyakorlott kézbe való!

Viszont ha lemondtál a bozótvágóként való felhasználásról, akkor jól jársz egy Mora-val, nagyon jó a metszőképességük és jól irányíthatóak, tehát faragáshoz ideálisak.

(#808) Varga Csaba


Varga Csaba
aktív tag

Ha már késeknél tartunk nem érdekel valakit egy Cold Steel UWK?

[link]

Gyári új 0KM-es dobozában, tokkal stb...

Az ára: ?
Nézzétek meg, hogy a Késmánia vagy az Extrametál mennyiért adja és megegyezünk..

Én egy Recon Tanto-t akartam, de nem volt akkor vettem helyette ezt.
Másnap sikerült vennem egy Tantot :(((

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#809) emitter válasza #65675776 (#807) üzenetére


emitter
őstag

oké, megerősítettél, a Moráknak jó az árfekvésük!
Ezek között hezitálok (feltéve, hogy kaphatóak a nagyáruházakban levő késboltokban):
#946 [link] - 2500,-
#911 [link] - 2000,-
#749 [link] - 3300,-
#748 [link] - 2900,-

vagy esetleg mást erről az oldalról? [link]

köszi a segítséget :)

(#810) #65675776 válasza emitter (#809) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha csak faragásra kell, akkor tökéletes egy rövid pengéjű kés is.

(#811) emitter válasza #65675776 (#810) üzenetére


emitter
őstag

ok, thx, veszek egyet, nagyot nem bukok vele :D

(#812) zsiga667 válasza Varga Csaba (#808) üzenetére


zsiga667
addikt

Szép darab, ha nem lenne már egy hasonló késem még meg is venném. :)

(#813) Varga Csaba


Varga Csaba
aktív tag

A mora-kal nem jársz rosszul.
Nagyon igénytelen és jó ár-érték arányú kések, kezdőknek ideális választás..

De a vékony pengéből kifolyólag, súlytási képessége nem nagyon van, bozótot csapkodni nem igazán válna be...

Esetleg bozótirtásra lehet kapni a Tramontina által gyártott machete-ket, talán még az áruk is közeli az 5.000.- Ft-hoz...

Az élezéshez csak annyit, hogy a köszörű, főleg aminél nem vízben fut a kő abszolút felejtős..
Azzal csak kilágyítani lehet a pengét + feleslegesen anyagot lerabolni...

Egy jó minőségű fenőkő és egy fenőacél bőven elég az él karbantartására...
Én most kaptam egy Tyrolit kétoldalas fenőkövet (vizes) és nagyon meg vagyok elégedve vele, mellé a soft arkansas kő + bőrszíj és/vagy fenőacél untig elég.
Ha köszörülni kell egy kést az már régen rossz...

Arról pedig szólni sem kell, hogy egy ''gyengébb acélú pengét'' bozótírtáshoz nem szabad nagyon kis élszöggel élezni, mert könnyen csorbul, sérül a penge. Itt nem a borotvaél a lényeg, hanem az éltartóság, a lényegi munkát meg úgyis a lendület és a penge tömege végzi..

A khukri pedig egy nagyon jó szerszám, bozótirtásra ideális, de kellő odafigyeléssel és óvatossággal kell használni, mert gyakorlatlan kézben könnyen önveszélyessé válhat, főleg ha már fárad a forgatója keze...
(olyat láttam belőle szerdán, hogy nem lehet szavakkal leírni, brutálisan erős-robosztus kidolgozás, szinte sugárzott belőle az erő és ''csak'' 19.000 Ft-ért árulta a készítője)

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#814) [lAyCsI] válasza Varga Csaba (#808) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

az van a havernak is,
marha jó kis halef...
úgy csapkodja vele ketté a vastagabb fadarabokat is hogy ihajj

-= No way back from Here =-

(#815) Mufurc Panna válasza oettinger01 (#31) üzenetére


Mufurc Panna
újonc

Sziasztok! Tudna valaki segíteni?: Sürgősen eladná a párom Glock 19-es önvédelmi fegyverét (9-szer 19) parabellum lőszerrel, (műszaki :2006.10.16.), tríciumos irányzékkal, 2 db tárral, + 2db tárfenék-hosszabbítóval, bőr gyorstokkal, 2.tulajtól, 1500 lövés van a csőben. Ára: 80 000 Ft
Kizárólag megszerzési engedéllyel rendelkező személynek !!!
06203145796
Köszi!

Üdv! Mufurc Panna

(#816) csibor


csibor
őstag

Multitool késekről nem tudtok valami magyar nyelvű oldalt?

(#817) Sátán44


Sátán44
addikt

A Flóbert (vagy mittomén) pisztolyra mennyibe kerül az engedély?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#818) Chemical X


Chemical X
újonc

A Glock 19-es érdekelne, muszáj az engedélyt bemutatnom, vagy megoldjuk okosba? ;))) (Csak vicc)

A Flóbert pisztolyokhoz nem kell engedély ha jól tudom, de az biztos h be kell jelenteni valahol, mivel voltak vele parák. Nekem is van egy, bár én nem jelentettem be sehova mivel akkor még nem volt rá szükség. Abban az időben még a személyidet sem kérték el, h elmúltál e már 18, szal lehet h most is simán hozzájuthatsz itt-ott:)) Szerintem az eladó annál rugalmasabb minél drágább tárgyon akad meg a szemed ;))

(#819) e.vid válasza Sátán44 (#817) üzenetére


e.vid
senior tag

A meglévőkre tartási engedélyt kell kérni, míg ha valaki most szeretne vásárolni, akkor megszerzési engedélyre van szükség. Itt mindenre választ kapsz: [link]

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#820) #65675776 válasza e.vid (#819) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ez a törvénypasszus szépen bukott. Bár a BM kicsit furcsán értelmezte az alacsony számú engedélykérést,. és szerintük ennyi flobert került eladásra. Az, hogy a kereskedők mennyit adtak el, az nem érdekli őket.

(#821) Chemical X


Chemical X
újonc

Nahát ez durva! Köszi a linket! Hát nemtom ki hogy van vele, de én biztos nem terjesztem be a kékeknek h rendelkezek pisztollyal. Főleg nem a helyieknek:D
Úgyse nagyon lövöldözöm vele mostanság, mert elég hangos, és mindenki kiszúr h ''mit lövöldözik itt ez a hülyegyerek''.

De azért jó tudni, köszi. ;]

(#822) Timothy76 válasza Chemical X (#821) üzenetére


Timothy76
csendes tag

Ugyan csekély az esélye, hogy kinéznek hozzád (egy ''jó'' szomszéd azért mindig akad), de ha mégis, akkor az a 2-8 év letöltendő lesz az eredmény. Szvsz a legértelmesebb Dunába/Tiszába dobni. De ha ismered a mónika címét, akkor még jobb benyomni a kertjébe és utánna feljelenteni, hogy illegális flóbertet tart a kertjében elásva. :DDD

(#824) csongi válasza Mufurc Panna (#815) üzenetére


csongi
veterán

Szép pisztoj :DDD de talán próbáld a szaklapok honlapján feltenni a hírdetést. Biztosan hamarabb lesz rá vevő.

(#825) [lAyCsI]


[lAyCsI]
addikt

Sziasztok,
kicsit megszorultam anyagilag, ezért eladnám kb. 2 hónapja vásárolt Muela Tanto halefomat, a kés karcmentes, hibátlan állapotú, 12 és fél ropiért vettem, 8 pénzért odadnám, ha bárkit érdekel, vagy tudna rá vevőr értesítsen, kösz!:)
[link]

-= No way back from Here =-

(#826) gasMask!


gasMask!
tag

nem tudtok valami jó helyet ahol olcsón lehet díszfegyvereket, replikákat venni? H&K MP5 és Five-Seven érdekelne :) előre is kösz!

El Guapo says... ''You can buy muscles, but you can't buy COJONES!'' / ''hát KM edzésen előszöris kivágunk egy fát egy heringel, aztán ököllel vasbetont zúzunk'' _az

(#827) PazsitZ válasza gasMask! (#826) üzenetére


PazsitZ
addikt

Hogy mennyire olcsó? :F MP5: [link]
vagy pl. colt: [link]

- http://pazsitz.hu -

(#828) Boglya


Boglya
senior tag

Hellow! Igaz, hogy most már szinte esélytelen h valaki megkapja a fegyverhasználati engedélyt? Egy fegyverboltos azt mondta, h még neki sem akartak adni, pedig neki ott van a raktáron vagy 100 lőfegyver tölténnyel együtt:D, csak akkor kapta meg, amikor megkéseltek egy másik fegyverárust.
Az is elég nagy pofátlanság, hogy még ezeket a kis béna Flóberteket is be kell jelenteni, 10 ezresembe került az ügyintézés ( a fegyvert 17 rugóért vettem), ráadásul a rendőrbá sem valami korrekt, direkt elküldött a fegyverboltba úgy, hogy nem adta oda a szükséges papírt, a boltos felhívta de azt mondta h nincs neki most ideje átfaxolni, menjek vissza, mire visszaértem ott vigyorgott és közölte h gyorsan átfaxolta utána és még szólt is az eladónak h kiabáljon utánam. Na kösssz.

(#829) #65675776 válasza Boglya (#828) üzenetére


#65675776
törölt tag

Fegyverhasználati engedélyt eddig sem kapott senki. Legfeljebb fegyvertartásit és/vagy fegyverviselésit. Egy fegyverkereskedőnek pl bőven elég a tartási, az is elég ha csak a boltra vonatkozik. Fegyverviselésire nemigazán van szüksége. Megkéselni meg bárkit és bárhol megkéselhetnek, nem szakmafüggő. Ilyen alapon ha egy hajléktalant megkéselnek, amire nem egy példa volt már, akkor az összes hajléktalannak ki kell adni a fegyverviselési engedélyt? Nem! Egyedileg kell elbírálni a törvények értelmében, és ez az ami miatt a taxisok sem kapnak engedélyt fegyverviselésre a munkakörük okán.

A fegyverhasználat esetfüggő, a fegyver viselőjének kell eldöntenie, hogy használja-e. Aztán a rendőrség/bíróság eldönti, hogy jogos volt-e a használat.

(#830) Boglya válasza #65675776 (#829) üzenetére


Boglya
senior tag

Ebből is látszik h nem értek annyira a témához, természetesen fegyvertartásira gondoltam, tehát h ha bemegyek a boltba és kérek egy magnumot (nem jégkrémet:) ), akkor adjanak és utána se büntessen meg a rendőr, ha házkutatás alkalmával előkerül.
Ez a késelős dolog meg, hát nézd, elvileg mivel a fegyverboltos tényleg simán hozzáfér a fegyverekhez, mert árulja őket, teljesen logikus h kapjon engedélyt, ez a tag mégis csak akkor kapott amikor egy másik fegyverboltost megkéseltek. Ez így működik Magyarországon...:)

(#831) strike-force


strike-force
őstag

egy kicsit lovoldoztunk :)
[link]
[link]
rejtett up!

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#832) ovw válasza #65675776 (#829) üzenetére


ovw
tag

Látod, pont ez a baj ebben az országban. Mi az, hogy egyedi elbírálás?
Az engedélyügyi előadó rádnéz, ha szimpi vagy megadja, ha nem nem?
Amíg nem vertek agyon legalább 2x, addig nem vagy kellően veszélyeztetett pl ha olyan környéken laksz?
Éppen ez az, hogy objektív feltételrendszer kellene, aminek vagy megfelel valaki vagy nem, de ne egy akármilyen rendőri vezető mérlegelgesse már, hogy ki alkalmas/veszélyeztetett/zámbódzsimi.

Komoly vizsgák, orvosi vizsgálatok, évenkénti megújítás igazolt lőtéren elpuffogtatott lövésszámmal. Más országokban ez így működik.
Egyesek szerint a magyarok nem eléggé felnőttek ehhez. Csak az a baj, hogy akik
ezt mondják szintén magyarok, így magukról mondanak véleményt.

üdv

ovw

''Jog és fegyver az állam tartópillérei'' - Justinianus

(#833) ovw válasza strike-force (#831) üzenetére


ovw
tag

Ugye jól sejtem, hogy ez nem Magyarország? :B :R

''Jog és fegyver az állam tartópillérei'' - Justinianus

(#834) csibor válasza strike-force (#831) üzenetére


csibor
őstag

És milyen volt?Esetleg lőttél Ak-val,ha igen mi a külömbség a 2 között?

(#835) strike-force válasza csibor (#834) üzenetére


strike-force
őstag

valoban ez nem Mo-on készült, hanem valahol Michigan északi részén olyan 3 hete.
AK-val nem lőttem, ''csak'' a képen látható Colt AR-15 (félautomata) és MAC-11(? - ebben nem vagyok biztos)-es szintén félautomata fegyverekkel, valamint egy Glock 19-es pisztollyal, amit házilag átbarkácsoltak automatává. a legdurvább a Glock pisztoly volt, a srác beletolta a 31-es tárat és a golyókat kicsivel több, mint 1 mp alatt kiköpte. csak álltam ott és az államat a földön kerestem.
2 óra alatt kb 500 lőszert puffogtattunk el, többségét az AR-15-ből. az a kis szemét olyan hangos, hogy füldugóval kellett lőni, klünben halláskárosodást szenvedtünk volna.
egy életre szóló élmény volt, az biztos. :)

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#836) Integra válasza csibor (#834) üzenetére


Integra
titán

a colt sokkal kisebbet szól és üt vissza mint az ak/amd, jóval precízebb
viszont az ak/amd egy állat, fülvédő nélkül rémálom, olyan átütőereje van, hogy ihajj, meg ránt is ezerrel. cserébe soha nem megy tönkre, hazamész este kimosod a zuhany alatt, beolajozod és ennyi volt.
egyébként szerintem ak/amd-vel is igen pontosan lehet lőni

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#837) csibor válasza Integra (#836) üzenetére


csibor
őstag

Ak-63D-hez volt szerencsém.Csak érdekelne gyakorlati tapasztalat a 2 közötti külömbségről.Mert 5.56-os;AUG;STG-90(SIG 550);STG-57;BERETTA AR70/90;volt a kezembe csak sajna a lőtér zárva volt.

(#838) Integra válasza csibor (#837) üzenetére


Integra
titán

elég nagy a kettő között a különbség minden tekintetben.
én tuti hogy a colt-ot választanám, mert egyszerűen gyorsabban lehet többet pontosabban lőni vele, arról nem is beszélve, hogy a tárcsere is jóval könnyebb és gyorsabb, de az ak meg egy vadállat, ahogy az visszaüt, meg amilyen hangja van, gyorsan a füldenél van a szád sarka:D

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#839) csibor válasza Integra (#838) üzenetére


csibor
őstag

Nekem a SIG-550 tetszik nagyon,lehet mert a kezembe adták,mig az M-16 hozzám legközelebb 1 méterre volt.

(#840) Integra válasza csibor (#839) üzenetére


Integra
titán

na a sig meg nekem nem volt soha a kezemben, talán most ősszel, kiderül. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#841) whitezo88


whitezo88
nagyúr

honnan szereztek automata fegyvereket? terroristák vagytok? :DDD

(#842) csibor válasza whitezo88 (#841) üzenetére


csibor
őstag

Igen,és mert lebuktattál neked véged ;]

(#843) Integra válasza whitezo88 (#841) üzenetére


Integra
titán

megkéne hogy öljelek ha elmondanám:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#844) #65675776 válasza ovw (#832) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az egyedi elbírálás igenis kell. Méghozzá az általad is említett objektív feltételrendszer alapján. Aki ezeknek megfelel, az kapja meg automatikusan, és a Rendőrségnek ne legyen mérlegelési jogköre (elvégre nem értelmeznie kell a jogszabályokat, hanem alkalmazni, ezért is végrehajtó hatalom. Az értelmezés a bíróság feladata). De ha van feltételrendszer, akkor mindenképpen meg kell vizsgálni, hogy az adott igénylő ennek megfelel-e, tehát egyénileg kell elbírálni.

A probléma jelenleg az, hogy ha meg is felelsz a feltételeknek, akkor is van mérlegelési jogköre a rendőrségnek.

(#845) Kephamos válasza whitezo88 (#841) üzenetére


Kephamos
addikt

És hol leht ilyen fegyvereket kiprbálni? Kell hozzá valamiféle dokumnet? Nagyon kíváncsi vagyok, hogy milyen lehet egy gépkarabélyal lőni.

(#846) Pacák válasza Integra (#838) üzenetére


Pacák
senior tag

Inkább egy harmadikat választanék, ha már célra kell lőni.

PKMSZ géppuska.

7.62 -es géppuskalőszer kell hozzá, sokkal több fér a hevederbe, igaz macerásabb újratölteni, de rövid sorozatokkal nagyon egyszerű munka volt céltáblákat döntögetni a lőtéren. Piszkosul szorítani kell a vállhoz és nem hagyni, hogy hátrafelé eltoljon. Öcskös kevesebbet nyom mint én, és nem tudott úgy ellentartani neki a vállával, mint én - be is lilult neki estére. :DDD Az elsütőbillentyűvel finoman bánva lehet 1 -es 2 -es lövést is leadni.

Nuclear launch detected

(#847) #65675776 válasza Pacák (#846) üzenetére


#65675776
törölt tag

Külön élmény a a nehézállvánnyal együtt hurcolászni (ami a fegyver tömegén felül további 4,5kg a jelenlegi változat esetén, a régi változat meg 7,7kg). Még a PKM sem egy pehelysúlyú versenyző a ~9kg-jával. Egyéni lőfegyvernek használhatatlan/alkalmatlan.

Céllövészetre leginkább M14/M21.

(#848) csibor válasza #65675776 (#847) üzenetére


csibor
őstag

Nem cipelni!Lőni kell vele,az tényleg nagy élmény és szerintem nincs nagy hátrarugása.

(#849) Kephamos válasza Kephamos (#845) üzenetére


Kephamos
addikt

Na, senki? Semmi infó? :F

(#850) #65675776 válasza csibor (#848) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha élményre megy a téma, akkor MG42, vagy FlaKvierling 38.


Kephamos: AK, PKM(SZ) és SZVD nem nagy probléma, csak fel kell szerelned szerződéses katonának. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.