Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-02-23 09:55:40

LOGOUT.hu

Aki engedély nélkül készít, alakít át fegyvert, az a “Büntető Törvénykönyvről szóló 2012. évi C. törvény 325. §-ába ütköző lőfegyverrel vagy lőszerrel visszaélés bűntettet követ el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) fattyu válasza Varga Csaba (#1700) üzenetére


fattyu
veterán

Barátom ha annyit jártál volna igrendre mint én akkor tudnád hogy az hogy az a dolga elrettentően ritkán jelenti azt hogy ért hozzá. Az meg hogy nyugalmazott sün az szintén 99.5% ban jelenti azt hogy ennek a civil fegyvertartó az ellenség....

Részemről ezzel befejeztem.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#1702) Varga Csaba válasza fattyu (#1701) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

"Barátom ha annyit jártál volna igrendre mint én akkor tudnád hogy az hogy az a dolga elrettentően ritkán jelenti azt hogy ért hozzá. Az meg hogy nyugalmazott sün az szintén 99.5% ban jelenti azt hogy ennek a civil fegyvertartó az ellenség...."

Akkor, most ki is az aki diszkriminál???? :D

(HA ismernéd egészen más lenne a véleményed..., pár igrendesre ráhozta a szívbajt, mikor hülyeségekkel szívatták a vadászokat, sportlövőket)

/Mellesleg nem vagyok a barátod.../ :(

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#1703) MasterDeeJay

Glock alakú gázriasztó elérhető áron:

Zoraki 917T

(boltokban ~26eft)

(#1704) csabi94


csabi94
őstag

Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy egy People's Republic M3 gázpisztoly (Keserű művek által átalakított) mennyit ér, mennyiért tudnám eladni? :)
Köszönöm a válaszokat előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#1705) fattyu válasza csabi94 (#1704) üzenetére


fattyu
veterán

www.nethirlap.hu fórum fegyverer részlegen adásvételben tudsz reális árazást kérni.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#1706) csabi94 válasza fattyu (#1705) üzenetére


csabi94
őstag

Rendben, köszi a választ! :R

(#1707) lorcsi


lorcsi
veterán

(#1708) csibor


csibor
őstag

Revolverhez keresek nagyméretű fegyvertokot, 40X20 kellene, itt a környéken senki sem tart.

(#1709) fattyu


fattyu
veterán

Kedves Fórumozók!

Gun Magazin néven megnyitottuk online fegyveres újságunkat. A portál a sportlövészettől a vadászaton keresztül az airsoft-ig megpróbál átfogó képet adni a lövészetről, fegyverekről.

A legfrissebb videók:

Sportlövészet: HS XDM Competition
Vadászat: Igaly Diána - riport
Rendvédelem: AK modernizáció - riport
Önvédelem: HS XDM Compact
Airsoft: Bevezetés az alapokba - riport

Legfrissebb cikkek:

Az elöltöltő lövészet története hazánkban.
Elöltöltő-fegyveres vadászat Magyarországon
Csomán János lőkiképző - riport

Minden érdeklődőt szeretettel várunk.

http://gunmagazin.com

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#1710) MasterDeeJay

Magyar AK Modernizációról véleményem:

Megmaradtak a régi fegyverek, teleaggatva sok cuccal.
Szvsz el kellett volna adni az összeset valami szegényebb országnak, és venni valami tényleg modernebbet (vagy nem kellet volna kinyírni a FÉG-et hanem fejleszteni velük valamit!). Valószínű ugyan ennyiből kijött volna. Mégsem úgy nézne ki az egész mint egy lada alufelnivel meg sportkipufogóval.
Elülső grip nem nehezíti meg a tárcserét? Két célzóberendezés?
Maguk a fegyverek tizedannyit érnek mint az átalakítás költsége. Valóban szükség volt erekre a kiegészítőkre?
Összesítve: valakik jól jártak és azok nem azok akik a fegyvert használni fogják. Tiszta BKV. :W

(#1711) fattyu válasza MasterDeeJay (#1710) üzenetére


fattyu
veterán

Én csak megosztám az uj szaklap megjelentét, ténylegesen nem van részem benne.

Az akról. áh hagyjuk

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#1712) csibor válasza MasterDeeJay (#1710) üzenetére


csibor
őstag

A FÉG-et nem kellet volna mesterségesen életben hagyni, szerintem.

(#1713) bandiras2 válasza csibor (#1712) üzenetére


bandiras2
senior tag

[Érdekességek a FÉG tekintetében.]

Volt egyszer egy téglagyár. 89 után megvette egy osztrák. A gyárat azonnal bezárta, mert nem kell neki a konkurencia. A megélhetésüket elvesztett családokat leszarta. Az osztráknak megérte. Tanmese vége.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#1714) MasterDeeJay válasza csibor (#1712) üzenetére

Nagy igény lenne szabadon tartható és/vagy hordható fegyverekre. Sztem jó lenne ha lenne még egy nagyobb fegyvergyár. (még ha a fég nem is tipikusan ilyeneket csinált)
Keserűék termékeiből mindig hiány van, keveset tudnak gyártani és csak főleg gyengébb minőségűeket és átalakításokat (de legalább olcsóak). Önvédelmi gázriasztóból tonnaszám jön be török fegyver, de gumilövedékesnek használhatóból csak kevés típus van.
Szerintem ha engedélyeznék az egybeszerelt gumis lőszerrel működő fegyvereket akkor simán még nagyobb hiány lenne a piacon. A legnagyobb baromság az hogy otthon lehet egy 120J-os kéziágyúm, utcára vihetek gázgumis fegyvert de egy szerelt gumis meg élesnek számít.
El tudnék képzelni egy acél-alu kompakt pisztolyt 10x22T kaliberben 50eFt környékén.

FÉG cuccokról amcsik jó véleménnyel vannak. Csoda de az AMD-65 öt szeretik (youtube alapján, de ha ezt szeretik akkor milyenek lehetnek az ő fegyvereik! :DDD )
Itthon egy GRPK-9 van, nem spóroltak anyaggal. Bár inkább ütni lehetne vele hatásosan, hordani nagy és nehéz.

(#1715) csibor válasza bandiras2 (#1713) üzenetére


csibor
őstag

Szerintem ez a valóság elég érdekes leírása, pl CZ árnyékában :U A privatizációt ne keverjük bele, az olyan lett amilyen. Kéne 1 olyan gyártó piaci alapon tud megfelelő fegyvert készíteni az előd nem ilyen volt. Bár az itthoni támogatás is elég érdekes, állam & Keserű művek.

(#1716) #65675776 válasza bandiras2 (#1713) üzenetére


#65675776
törölt tag

A P9RC-ről nem árt tudni, hogy rohadtul nem önálló fejlesztés, az a FÉG-nél megszűnt Frommer Rudolf halála után. Onnantól kezdve csak másolgatás zajlott, ami során a mintafegyver legjobb paramétereit tipikusan sikerült lerontani. De legalább a tárakat túlárazták.

Egyébként a FÉG már a 80-as évek elején sem volt versenyképes semmilyen szempontból sem.

Az AMD esetén nem ártana leírni, hogy talán a létező legrosszabb AK variáns, amit bárhol is gyártottak. Az AMP puskagránátos megoldása pedig minden, csak nem egyedi. De legalább sikerült túlbonyolítani a gránátlövést minden szempontból (a jugoszlávok sokkal egyszerűbben és praktikusabban megoldották).

Az általad írt ('89-es osztrák vétel) meg nem fér össze a linkelt cikk tartalmával, abban is szerepel ugyanis, hogy a FÉG '95-ig állami kézben volt.

(#1717) bandiras2 válasza #65675776 (#1716) üzenetére


bandiras2
senior tag

Köszönöm a kiegészítést, jó több forrásból is rálátni a történtekre.

Az "osztrák vételt" azért írtam, hogy hasonló történhetett ott is. Bár nem a gyárat vették meg hanem a politikusokat. A lényeg hogy pusztuljon a konkurencia.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#1718) MasterDeeJay válasza #65675776 (#1716) üzenetére

AMD-t élesben ugyan nem használtam, de volt gázriasztóvá alakított verzióm amíg nem cseréltem el egy gumis IZS-re. Úgy tudom hogy élesként célnak megfelelő eszköz volt, tehát pisztoly mellett/helyett tankba, helikopterbe tehát közvetlenül nem kézifegyverrel harcoló egységnek. (sztem ezt hívják ma PDW kategóriának)
Ami feltűnt hogy az elülső markolat rossz irányban van felszerelve, emiatt úgy érzem ergonómiailag egy B30-as téglával kényelmesebb célozni, de lehet hogy csak hozzászoktam a puskákhoz. A válltámaszkihajtó gombja varázslatosan működött azaz nem erővel hanem trükkösen kellet megnyomni.

(#1719) #65675776 válasza MasterDeeJay (#1718) üzenetére


#65675776
törölt tag

A csöve és a szerkezete messze gyengébb volt, mint bármely más normális AK-nak. A csövek fele annyit nem bírtak, mint az ugyan ott gyártott AK-ké.

(#1720) jookomak


jookomak
őstag

Hello
Tud valaki olyan oldalt, ahol normálisan, magyarul leírják az SA, DA, SA/DA elsütőszerkezetek működését, esetleg képekkel, videókkal?

(#1721) e.vid válasza jookomak (#1720) üzenetére


e.vid
senior tag

[link]

[ Szerkesztve ]

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#1722) sanzi89


sanzi89
addikt

Ki milyen gázpisztolyt ajánl ha fontos a kicsi méret, ár és megbízhatóság? Elsőnek kinéztem a S&W Chief's Special-t, nem tudom ez mennyire ajánlható?

Köszi!

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#1723) MasterDeeJay válasza sanzi89 (#1722) üzenetére

Röhm Rg59
Röhm Rg89
Alfa 020
Me 38
Chief se rossz.
Leginkább az Rg89-et és esetleg a rg59.

Én egy Magnum Def. 12M gázgumisat hordok és egy Röhm altnickel RG88-at.

[ Szerkesztve ]

(#1724) sanzi89 válasza MasterDeeJay (#1723) üzenetére


sanzi89
addikt

Néztem az RQ89-et is, de annál kisebbet akarok.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#1725) e.vid válasza sanzi89 (#1724) üzenetére


e.vid
senior tag

HW37?

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#1726) Tomate


Tomate
veterán

Van egy Mannlicher M95-ös karabélyom. Szeretnèm riasztóssá alakíttatni. Hol lehet és kb mennyibe kerül? Köszi!

(#1727) MasterDeeJay válasza Tomate (#1726) üzenetére

Úgy tudom hogy fegyvermester is megcsinálhatná ha vállalja. És ilyenkor újra be kell vizsgáztatni az MKH-nál.
Éles pisztolyokból 40eFt körül csinálják meg a www.steinerscenics.hu-n.

(#1728) fattyu válasza MasterDeeJay (#1727) üzenetére


fattyu
veterán

igen Steinerék csinálnak ilyet. Elég sok élesből rijogatót adtak a piacnak. Puskát is tuti megcsinálnak de olcsó nem lesz. A csövet végig kell barbárkodni hogy ne maradjon fődarab ugye...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#1729) Reno7


Reno7
senior tag

7.62×39mm M43 és M67 között van valami érdemi különbség?

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#1730) MasterDeeJay válasza Reno7 (#1729) üzenetére

Megállítóerőben nagyon sok: [link]

Röviden az m67 jelentős sebcsatornát csinál, míg az m43 csak átmegy az emberen.
Nyilván nem emberi célra nincs jelentős különbség.

[ Szerkesztve ]

(#1731) Reno7 válasza MasterDeeJay (#1730) üzenetére


Reno7
senior tag

Érdekes hogy ennek ellenére nem terjedt el a 7.62×39mm karabélyokat használó országok körében.

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#1732) fattyu válasza Reno7 (#1731) üzenetére


fattyu
veterán

he?

Nem terjedt el? Úgyérted az ak47 és kismillió variánsa? Ez most komoly volt? :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#1733) fattyu válasza fattyu (#1732) üzenetére


fattyu
veterán

Jaj... bocs. vájá félreértettelek asszem. :B

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#1734) MasterDeeJay válasza Reno7 (#1731) üzenetére

Lehet átütőerőben gyengébb. És ember ellen hatásosabb.
Katonai használatra szerintem átütőerő fontosabb. Fedezéket szétlőni vele.

(#1735) fattyu válasza MasterDeeJay (#1734) üzenetére


fattyu
veterán

konkrétan fragementáló lövedék tilos hadi célra. ennyi a magyarázat. Civileknél meg bár van legálisan is sok félautó szerte a világon, de nyilván a fogyasztás nem mérhető a hadi felhasználáshoz.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#1736) G@ben


G@ben
addikt

Sziasztok!

Valaki leírná nekem nagy vonalakban a különbséget a 9x19, 10mm, .40, .45, .357, .380 kaliberek között? Gondolok itt arra, hogy ez nagyon erős, de nagyot rúg, jó a stophatása, hadi felhasználásra jó, otthonira jó, stb. Úgymond előnyök, hátrányok és elsősorban a pisztolyokra gondolok.
Abszolút laikus vagyok, csak légpuskával lőttem eddig, de érdekel a dolog, nem titkoltan a filmek hatására is, ahol gyakran elmondják, hogy a 9 milliméteres a legjobb, meg a 45-ös, stb. Érdekelne, hogy miért.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#1737) fattyu válasza G@ben (#1736) üzenetére


fattyu
veterán

wikin rákeresel a kaliberekre kapsz adatokat.
erősorban 380 9 40 45 10mm nyilván így nő a visszarúgás is. persze ez sem exakt mert egy forróra töltött 9es meg egy alultöltött 40es lehet elég hasonló erejű.
a 357 irreleváns mert alapvetően revolverlőszer mig a fentiek öntöltők.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#1738) G@ben válasza fattyu (#1737) üzenetére


G@ben
addikt

Ez az erősorrend már sok segítség, köszönöm!

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#1739) Gercsa válasza G@ben (#1736) üzenetére


Gercsa
senior tag

Esetleg aminek még érdemes utánna nézned, azok a lövedék típusok.

Adott kaliberen belül is többféle lövedék típus létezik, és ez alapvetően meg tudja változtatni az optimális felhasználási területet. A stophatás például eléggé lövedékfüggő.

Sok kaliberen belül a használt lőportöltet is nagyon változó lehet , és a csőtorkolati energia szempontjából a használt csőhossz sem elhanyagolandó szempont.

Szóval ha "nagy vonalakban" vizsgálod a témakört nem biztos hogy tiszta képet fogsz kapni.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#1740) G@ben válasza Gercsa (#1739) üzenetére


G@ben
addikt

Igen, ezzel tisztában vagyok. De ha adott esetben ugyanaz a csőhossz, akkor már a lövedéktől függ az energia, nem? Konkrétan a Glock pisztolyoknál láttam, hogy a méretkategóriákon belül más kalibert használnak, csak azt nem tudom, hogy mennyiben térnek el egymástól a fő tulajdonságaik. Láttam, hogy a lövedék kezdősebessége más és más, csak még azt nem tudom, hogy amire mondjuk egy .45-ös jó, arra a 9 mm-es is jó, vagy nem. Pl stophatás, átütőképesség, ilyenek. Most tételezzünk fel egy hagyományos teljes köpenyes (vagy milyen) acéllövedéket.
Illetve vannak az ilyen és ehhez hasonló "ruhák". Ez mire jó? Gondolom lehet rá tenni kiegészítőket, talán pontosabb a célzás. Vagy van más előnyük is?
Elnézést, ha totál hülyeségeket kérdezek, mint mondtam, laikus vagyok.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#1741) Gercsa válasza G@ben (#1740) üzenetére


Gercsa
senior tag

Nagyjából jól mondod.

A csőtorkolati energia a lövedék tömeg és a lövedék sebességének szorzata.

Alapvetően minél nagyobb a lövedék átmérője annál inkább leadja az energiáját becsapódáskor.

A .45-ös kb 11.5mm átmérőjű, tehát jóval nagyobb energiát tud leadni becsapódáskor mint egy 9x19, a nagyobb felület és az eredendően nagyobb energia miatt is. Ez előnyös tud lenni.

A nagyobb hátrarúgás miatt pedig nyilván nehezebb egy gyors duplát leadni vele célzottan, egy gyengébb kezű rendőrnő az éves pár gyakorlólövésével nem nagyon tudná magabiztosan kezelni.

A piaci ára is magasabb valamivel és nyilván a nagyobb lőszerből kevesebb is fér a tárba, vagy nagyon vaskos lesz a pisztoly.

szerk.: a kiegészítő pedig, igen több szereléksín és válltámasz a lényege. Esetleg még szempont lehet egyes országokban a jogi környezet, elképzelhető hogy van ahol pl. csak maroklőfegyverre adnak engedélyt és ez még legális "tuning".
De ez csak tipp, még a hazai jogi útvesztőkben sem érzem magam teljesen tájékozottnak, nemhogy a külföld...

[ Szerkesztve ]

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#1742) Gercsa válasza G@ben (#1740) üzenetére


Gercsa
senior tag

Megkerestem neked:
Videó

Tudtam hogy láttam már erről videót valahol.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#1743) G@ben válasza Gercsa (#1741) üzenetére


G@ben
addikt

Köszönöm a választ! :R

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#1744) #65675776 válasza Gercsa (#1741) üzenetére


#65675776
törölt tag

"A csőtorkolati energia a lövedék tömeg és a lövedék sebességének szorzata." - Nem, ez az összefüggés a lövedék impulzusát adja eredményként.

A torkolati energiát a hagyományos kinetikus energiára vonatkozó összefüggéssel számoljuk a mai napig is: E = 1/2*m*v².

A lövedék átmérője önmagában nem releváns, a lövedékkonstrukció sokat befolyásol. Persze ha alig gombásodó FMJ lövedéket használ az ember, akkor OK, de egy akármilyen expanzív lövedék esetén már nem ilyen egyértelmű az összefüggés az nygalmi átmérő és a becsapódáskori átmérő között. Ennek megfelelően az energialeadás hatékonysága is változhat. A nagyobb lövedéktömeg inkább az impulzus és így az energia megőrzésére van jótékony hatással.

(#1745) Gercsa válasza #65675776 (#1744) üzenetére


Gercsa
senior tag

Én tudom, a kollégának magyaráztam, de amúgy igazad van, valami olyasmit kellett volna írnom hogy a sebesség és a tömeg függvénye.

Igazából nem ebbe akartam belemenni, hanem arra rávilágítani neki, hogy a torkolati energia nem feltétlen arányos a stophatással.

Az uccsó üzenete óta fmj-ről beszélünk.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#1746) #65675776 válasza Gercsa (#1745) üzenetére


#65675776
törölt tag

Sajnálatos módon errefelé pont a legkevésbé hatásos FMJ van csak engedélyezve. (Arról már nem is beszélve, hogy a cél mögöttieket is veszélyezteti, mert az esetek többségében átmegy a célon.) FMJ esetén meg van egy bizonyos torkolati energia, ami felett már nem növekszik a stophatás, csak az átutőképesség (a kettő ugye valamilyen szinten ellentétje egymásnak). Mondjuk a CIPP és a CEPP lényegében teljes köpenyesek, de nálunk azt sem lehet használni.

fattyu: Ha jól nézem, akkor itt pisztolyokról volt szó, azokat meg tilos vadászatra használni errefelé.

[ Szerkesztve ]

(#1747) fattyu válasza #65675776 (#1746) üzenetére


fattyu
veterán

nem lehet használni önvédelemre és rendvédelemnek.

sport/vadászra igen.

csak ha már akkor pontosan.

A cepp meg vitatéma. Nem fragmentáló, nem áll a köpenyen és magon kí@ül több darabból, azt meg üregesnek nevezni... homorú. Szar a jogszabály szövege nem kifejezetten egyértelmű. Nem tenném rá a viselésim, de ELVILEG az szabályos lenne önvédelemre is.

szerk ja meg a softpoint is tök legál ami azért kellő sebesség mellett gombásodik. nyilván igazán öntöltőben nem opció de 4 colr 357 mellett az már azért dolgozik.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#1749) Gercsa válasza #65675776 (#1746) üzenetére


Gercsa
senior tag

Tök mindegy, fémcélokat az is ugyanúgy borítja.

Önvédelmi célú tartás meg amúgy is sci-fi.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#1750) G@ben


G@ben
addikt

Igazából nézegettem a Glock honlapját és ott láttam, hogy milyen sok kaliberben elérhető egy-egy pisztoly. Nem tudtam, hogy mi a lényegi különbség köztük (azt gondoltam, hogy méret), illetve bevillantak a filmek is, és gondoltam rákérdezek, hogy akkor mi is van a kaliberrel. De így már egészen világos a dolog. Köszönöm mindenkinek a választ! :R

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.