Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-02-23 09:55:40

LOGOUT.hu

Aki engedély nélkül készít, alakít át fegyvert, az a “Büntető Törvénykönyvről szóló 2012. évi C. törvény 325. §-ába ütköző lőfegyverrel vagy lőszerrel visszaélés bűntettet követ el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) Integra válasza Toness (#298) üzenetére


Integra
titán

persze hogy fedezik, az meg a legnagyobb LOL hogy a kommandós majd rövid hatótávolságú, de annál erősebb és nagy szórású shotgunnal megy majd túszt szabadítani....
túl sokat CSézett az aki ezt hiszi, az élet nem erről szól:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#302) LukE válasza Integra (#301) üzenetére


LukE
veterán

shoti jo, mert lehet bele rakni slugot, gumit, konnygazt, meg hasonlokat. A ket utobbit ''rendes'' automata fegyverbol (ertsd gpi, normalis meretu roham puska) sem az automata mukodes miatt (nincs eleg nagy gaznyomas, vagy ha van, akkor mar regen nem ''nem halalos''), sem a meret miatt nem lehet kiloni.

Ertelemszeruen ne mindenki sotgunnal setaljon, de valszeg nem veletlenul megy a ''profiknal'' x emberbol nehany shotgunnal (direkt nem soretest irok, bar ugyan azt jelenti).

Es a soret szorasa sem olyan nagy 20-30 meterre. De ha valkit eltalal veletlenul 1 soretszem, meg valoszinuleg tuleli. Egy 1500-2000J torkolati energiaju lovedek meg eleg sokaig megtartja olo hatasat, ami varosban, vagy turistak mellett nem eppen szerencses.

Legalabbis valami ilyesmit olvastam...

szerk: presze profi!=cséemberek

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#303) Integra válasza LukE (#302) üzenetére


Integra
titán

asszem tisztogatóknak hívják őket szakzsargonban
de majd jövőre fogok tudni komolyabban belelátni, akkor valszeg megyek lengyelországba, durrogtatni (is) egy kicsit többek közt:))

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#304) Apophis


Apophis
őstag

Hagyhatnátok a CS-vel, nem az alpján írok, tök irreális az egész.
Taktikai shotgunról hallottál már? Nem kell semmit manuálisan üríteni, használják elég gyakran beltéri harcoknál. De ez a vacak? Ez csak egy valamire jó, arra is gyatra, drága, pontatlan, gyenge stb. A tankkal berombolós ötlet tetszik...
Integra jót kuncogott, bár nem tom', min. Ez nem taktikai harcászat, hanem túlhaladott technológia. Használják egyáltalán??? Ha valami jobbfajta puskát építenének bele (eléggé kivitelezhetetlen) , talán nem fikáznám ennyire.

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#305) Apophis válasza Integra (#301) üzenetére


Apophis
őstag

Márpedig azzal megy, nézz csak utána, legalábbis a csapatban szint mindíg van egy shotgunos. Persze nem a túsz melletti terrort lövi vele. Te CS-zel sokat, egy ilyen shotinak alig van szórása, akkora meg bőven nincs, hogy véletlenül az ellen melletti túszt is lelődd...

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#306) Integra válasza Apophis (#305) üzenetére


Integra
titán

nincsen CS a gépemen kisbalázs, soha nem is volt.
ellenben olyan emberek mellett tanulok akik a legjobbaktól tanulnak önvédelmet és taktikai közelharcrendszert, személyvédelmet, és terrorelhárítást.
de tényleg mindegy, kezdesz izomszagú lenni, csacskaságra meg nem vagyok vevő

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#307) -Jackson-


-Jackson-
őstag

hagyományos sörétes szórása kb 70cm átmérő 40 méter távra. amit a ''céték'' használnak, abba egy tölténybe 7 db 9mm átmérőjű golyó fér. a szórás valamennyire nagyobb ezeknél, mivel ezek nem vadászfegyverek, és ugye a csőhossz rövidebb

الله أكبر | [J][A][K] [10][Q]

(#308) -Jackson- válasza Integra (#290) üzenetére


-Jackson-
őstag

urán magvas, nem hüvelyes :D

الله أكبر | [J][A][K] [10][Q]

(#309) Integra válasza -Jackson- (#308) üzenetére


Integra
titán

hehe, köszi az igazítást:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#310) -Jackson- válasza strike-force (#263) üzenetére


-Jackson-
őstag

ennél meg felrakok egy sokkalta durvább képett, csak nemtom hol a szkenner driver cd-je (évek óta nemhasználtam). annyit elárulok, hogy 30mm-es cucc lesz a kezembe:))
szerk.: ha hamarabb látom a képet, este melóba beszkenneltem volna, most egy hétig nemdolgozok :( de vmelyik nap csakazértis bemegyek, látnotok kell :D

[Szerkesztve]

الله أكبر | [J][A][K] [10][Q]

(#311) Szőrös  válasza Apophis (#305) üzenetére


Szőrös 
veterán

alig van szórása ? khmm én eccer láttam élőben ahogy shotgunnal lőnek. 2 méterről 0.5ös acélajtóba kb 20cm-es körben csinált lyukakat ...szal van szórása rendesen.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#312) Varga Csaba válasza Szőrös  (#311) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

Az hogy mekkora a szórása, a choke-on múlik ami egyes vadászfegyvereknél még cserélhető is, ezzel tudnak a csöveknek más más sörétraj-összetartást adni.

Azt hogy a TESZ, és a többi SWAT erő, miért használ pumpás fegyvereket az egyik előttem szóló már leírta (variálhatóság, nagy megállítóerő, nemhalálos lövedékek).

Aphopisnak:

A TESZ-esek pedig általában nem 2 mennek 10 terrorista ellen és nem azzal a céllal hatolnak be az épületbe, hogy ott tűzharcot vívjanak.
Ők ált. az egészet tüzharc nélkül szeretik letudni, erre szolgálnak a spec eszközök, a jó taktika és a CSAPATmunka. Ha pedig tűzharc lenne, akkor az az átlag-tangó akire egy 12-esből rádörrentenek már a torkolattűztől és dörejtől összeszarná magát, ha a flash-bang-től nem tette volna azt meg előzőleg.
És mivel lőni is tudnak a fiúk, ezért a csőtárban lévő 6 töltény az 6 találat.
És pl akire sluggal rálőnek annak már nem nagyon van szüksége 2. lövésre.
Képzeld el, hogy egy hüvelykujjbegynyi ólómdarab mekkora rombolásra képes...

Üdv

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#313) Apophis válasza Varga Csaba (#312) üzenetére


Apophis
őstag

Nem gyilkolni mennek, de fel kell készülni. Ezek szerint igazam volt a shotival kapcs.-ban?
Torz on borz: én nem kacsavdászati kellékről írtam. Taktikai shotgunról.
Integra: akkor bocs. Ezt lehetett levenni belőle. De én sem a CSből szerzem az infoimat, ezt elhiheted.

[Szerkesztve]

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#314) Szőrös  válasza Apophis (#313) üzenetére


Szőrös 
veterán

és én hol írtam kacsavadászati kellékről vaze ??? csak úgy megsúgom , hogy a fehérvári különleges alakulat 1ik tagja lövöldözött az ajtónyitógatójával. gyk shotgun ahogy írtam is. de ahogy látom írhat Neked az ember....

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#315) Bash válasza Varga Csaba (#312) üzenetére


Bash
őstag

Annak idején a TESZ-esektől tanultam épületharcászatot, a mai napig emlékszem mindenre, gyakorlatban is bármikor alkalmazni tudnám az ott tanultakat. Nagyon profik.

http://bashtravel.com/

(#316) Apophis válasza Szőrös  (#314) üzenetére


Apophis
őstag

Akkor jó. Csak ezt nem említetted a HSZ-ben. De az a 20 cm szórási rádiusz modjuk 20 méteren mennyi?

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#317) -Jackson- válasza Varga Csaba (#312) üzenetére


-Jackson-
őstag

''Az hogy mekkora a szórása, a choke-on múlik ami egyes vadászfegyvereknél még cserélhető is, ezzel tudnak a csöveknek más más sörétraj-összetartást adni''
ezt kifejthetnéd, mert erről még nem hallottam. nem egyszer voltam vadász nagyfaterral puffogtatni, de egy sörétes fegyvernél max a tölténnyel tudsz variálni

Apophis: 20méterre simán megvan a 30centis szórása kb

الله أكبر | [J][A][K] [10][Q]

(#318) Apophis válasza -Jackson- (#317) üzenetére


Apophis
őstag

És az sok? Mert ugye beltéri harcnál nem nagyon kell ennél messzebbre lőni. Ha meg igen, arra nem a shoti való. Ekkora szórás sztem pont megfelelő.
(És hamár folyton a CS:S-al szivattok: utálom, hogy minden játékban a shotgun definíciója: 5 méterig egyből gyilkoló, efölött hatástalan fegyver...)

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#319) -Jackson- válasza Apophis (#318) üzenetére


-Jackson-
őstag

egy sörétessel ha 40-45 méter felett eltalálsz egy nyulat, lehet csak a bőre alá mennek be a sörétszemek. mindez azért, mert ennél a fegyvernél a lőpor relatív gyorsan ég el, egyszeri nagy löketet adva, mivel a későbbiekben már nem tudja gyorsítani a golyókat a nyomás (mert nem tömít), ehhez képest egy egy golyós fegyverben lassabb égésű a lőpor, mivel ott folyamatosan tudja gyorsítani a skulót, amíg a csőben van. ez ugyanúgy vonatkozik arra is, ha nem aprószemű söréttel lősz, hanem a fentebb említett 7*9mm változatban.

előző hsz-emhez még hozzátartozik, hogy duplacsövű shotinál a később elsülő csőnek minimálisan, de nagyobb a szórása (ugye ez ott játszik szerepet, ha duplázol)

الله أكبر | [J][A][K] [10][Q]

(#320) Varga Csaba válasza -Jackson- (#317) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

A choke egy cserélhető csőbetét amelyet a fegyvercső végébe kell beletekerni.

Az egyszerűbb modellek gyári choke-kal vannak szerelve, míg egyes modelleken a choke tetszés szerint variálható, cserélhető.

Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link

De google a barátod .....

Üdv

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#321) Varga Csaba válasza Bash (#315) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

No csak nem egy LAW-ENFORCEMENT prohardwerwes???

Akkor még esetleg részt is vettél a jogvégrehajtók olimpiáján(USA)???

Az ismerősök+bátyám hoztak haza egypár érmet...

Üdv

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#322) -Jackson- válasza Varga Csaba (#320) üzenetére


-Jackson-
őstag

aham, ezekszerint én egy egyszerűbb shotival lőttem :). mondjuk szvsz ezt csak vadászfegyvereknél használják, nem? (pont a különböző sörétméretek miatt)

الله أكبر | [J][A][K] [10][Q]

(#323) Bash válasza Varga Csaba (#321) üzenetére


Bash
őstag

Nem forgok már ilyen körökben, az már a múlté (talán sajnos). Viszont rengeteget tanultam az élettől, és persze a fegyverekkel is elég jól megismerkedtem. :)

http://bashtravel.com/

(#324) Varga Csaba válasza -Jackson- (#322) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

A sörétméret az ugye befolyásolja a max hatásos lőtávot és a szórást.
A mérettel SZVSZ max a hely és a vadászandó vad sajátosságának a függvényében variálnak. (Bár ehhez a témához eléggé sötét vagyok csak ált. infóim vannak) A choke segít azonos sörétméret esetén különböző terítést adni a csöveknek. Pl az átlagosnál kisebbet a nehezen lelőhető nagytestű madár esetén, ahol pl. az 1-2 szem sörét nem okoz(hat) tiszta halálos sebet.

Üdv

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#325) Varga Csaba válasza Bash (#323) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

De azért az Ottó és a Karcsi (Simonyi&Varga) nem hangozhat számodra ismeretlenül...

Tán még személyesen is ismerted őket???

Üdv

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#326) yerico válasza Varga Csaba (#248) üzenetére


yerico
senior tag

''''Puska: Puskalőszert tüzelő fegyver (A 7.62x51-es lőszert tüzelő automata fegyvereket (G3, M14) szokták automata puskának hívni, de inkább gépkarabélyok, lévén a lőszert is közteslőszerként vezették be.''

Te kevered a szezont a fazonnal!

Az átmeneti lőszer az pl a 7,62X39 vagy az 5,56X45 mert átmenet a pisztoly ill a puskalőszer között, ami ezzel a lőszerrel üzemel az a gépkarabély.''


Asszem, hogy inkább te keversz. A 7.62x51 az már átmeneti lőszernek született közvetlenül az ötvenes évek elején. Az ezt tüzelő G3 pedig elő szokott fordulni assault rifle / automatic rifle néven is.
A 7.62x 51-et a .308-asból csinálták, ami a klasszikus puskalőszer a nyugati féltekén, és a keletin is elég rendesen hódít. A cél az volt, hogy olyan lőszert vezessenek be, amit egyszerre lehet géppuskából, gépkarabélyból, golyószóróból, mesterlövészfegyverből is tüzelni. Az ötvenes évek elején persze volt egy kis mizéria, mire mégis ez lett az új közteslőszer a NATO-n belül. Nem sorolható a mai értelemben vett karabélylőszerek lőszerek közé, de ezekben a .308-hoz képest csökkentették a lőpormennyiséget, ezért kisebb a visszarúgásuk tehát közteslőszernek tekintedők. Persze sorozatlövésre vállalkozni velük...

(#327) yerico válasza unic (#250) üzenetére


yerico
senior tag

Itt is az a helyzet, mint a bogár és a rovar között. Minden bogár rovar, de nem minden rovar bogár. Minden revolver pisztoly, de nem minden pisztoly revolver.

Amúgy meg, ha tartanánk a - téves- definíciódhoz magunkat, akkor egy .50-es Magnum lőszert tüzelő, 12 hüvelykes csővel ellátott 5 lövetű forgótáras kézifegyver a maga több, mint 2 kilójával melyik kategóriába esne? Mert szerinted egyikbe sem.

(#328) Varga Csaba válasza yerico (#326) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

Ha kekeckednék azt mondanám, hogy keveset tudsz és azt is rosszul :)))))))
(De ez vicc volt, nem komolyan venni)

A 7,62X51 és a 7,62NATO ill .308 Wichester ugyanaz a kaliber!

Az alap a .300 Savage volt.

Bővebben: link

Ha már karabélyról ill puskáról beszélünk, mond neket valamit a ''kurtály'' szó??

Mert szép nyelvünk ezzel illette annó a karabélyt.

A II.Vh. alatt pedig már létezett átmeneti lőszer kategória amit az MP44 is tüzelt ill. az USA használta a .30-as kaliberű M1Carbine-t is.....

A .308 as kaliberrel szabadkézből lőtt sorozatról megegyezik a véleményünk.

Üdv


[Szerkesztve]

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#329) Varga Csaba válasza yerico (#326) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

A .308 subsonicot amiben szintén csökkentett a lőporttöltet te úgyszintén átmeneti lőszernek neveznéd??

Üdv

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#330) Integra válasza Varga Csaba (#312) üzenetére


Integra
titán

utánakérdeztem a túszmentéses mentőakció alatt használt shotgun témának.
röviden a válasz a profiktól: ''aki shotgunnal megy túszt szabadítani, arról meg is van a véleményem''
de még ha csak házostrom van, akkor sem igazán.
én tuti nem cserélném le az automata gépkarabélyom shotgunra, ahogy akikkel beszéltem szintén csak mosolyognak a shotgunon. szép meg patináns csúzli, csak szart sem ér

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#331) Integra válasza Varga Csaba (#321) üzenetére


Integra
titán

orlando-ból???
nagyon jól szerepeltek a magyar srácok!
harmadik hely összetett
első hely formagyakorlat

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#332) Apophis válasza Integra (#330) üzenetére


Apophis
őstag

Nem tudom fejből, melyik ország speciális alakulata használja, de nekem elég profiknak tűntek.

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#333) Varga Csaba válasza Integra (#330) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

Hát pedig a TESZ-nél van egy pár darab pump action shotgun abba biztos lehetsz.

Annó, még ''a kommandós egy napja'' c. magyar dokumentumfilm is mutatott lőgyakorlatot shotgunra.

Üdv

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#334) Integra válasza Varga Csaba (#333) üzenetére


Integra
titán

persze, nem is azt mondtam, hogy nincsenek állományban ezek a fegyverek:)
de hogy a hátrányai egyértelműek, ez is biztos.
nem vehetik fel a versenyt a mai modern nagy átütőerejű, villámgyors és szintén villámgyorsan utántölthető automata fegyverekkel.
ettől függetlenül akadálypályán én is szívesen rombolnék shotival végig:)
na majd a lengyeleknél:D

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#335) Integra válasza Apophis (#332) üzenetére


Integra
titán

az usa-ban szeretnek puffogtatni vele a cowboy-ok, ezt tudom, de már ott is kifutóban van
(az edzőm nemsokára megy ki az lapd-hez, ha visszajött többet fogok tudni mondani)

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#336) Szőrös  válasza Integra (#334) üzenetére


Szőrös 
veterán

''nem vehetik fel a versenyt a mai modern nagy átütőerejű, villámgyors és szintén villámgyorsan utántölthető automata fegyverekkel.'' ez igaz. de ...shotinak nagy a stophatása ami nem elhanyagolható sőt bizonyos esetekben kifejezetten erre van szükség és nem a nagy átütőerőre. rendőr cimbik meséltek pár esetet pl.: részeg debella állat megindúlt feléjük kezében 1 késsel és hiába lötték vállon a marokfegyverrel amikor annak a stophatása igen gyatra,nem is nagyon állt meg a fickó csak miután sikerült térden lőni.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#337) Integra válasza Szőrös  (#336) üzenetére


Integra
titán

szvsz térden kell lőni, ez a dolguk.
shotival sem rohangálnak a méret miatt mindenhol, meg amit említettél az megint egy teljesen más felhasználási területe a shotinak:)

egyébként meg a fegyver hamis biztonság érzetet ad a késsel és egyéb szúróeszközzel szemben. ott kell(ene) kezdeni, hogy a rendőröket normálisan kiképzik önvédelemból és közelharcból

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#338) Szőrös  válasza Integra (#337) üzenetére


Szőrös 
veterán

térden kell lőni...na igen ők is ezt csinálták csak mire a csodás marokfegyverrel /na melyik lehet az? :) / eltalálták túl közel került hozzájuk. amit ezután írtál abban teljesen igazad van.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#339) Integra válasza Szőrös  (#338) üzenetére


Integra
titán

azzal a szolgálatban rendszeresített tücsök-pöcsök stuffal?:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#340) Szőrös  válasza Integra (#339) üzenetére


Szőrös 
veterán

azzal. eccer láttam emberkéket lövöldözni azzal még sereg alatt. kb 4 méterre lévő konzervre lőttek az őrmájsztrók vehehe igen vicces volt. :) alig találták el /no persze ez nem csak a fegyvert minősíti/.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#341) Integra válasza Szőrös  (#340) üzenetére


Integra
titán

jaaaaajjjj, ha ugyanarra gondolunk mint ami a katonaságnál van rendszerben, akkor igen...
az nagyon LOL:))))))
nálunk is volt bemutató éleslövészeten, nem találtak el semmit:D
igaz, mindegyik tiszt mata részeg volt...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#342) McPie válasza Szőrös  (#336) üzenetére


McPie
tag

''rendőr cimbik meséltek pár esetet pl.: részeg debella állat megindúlt feléjük kezében 1 késsel és hiába lötték vállon a marokfegyverrel amikor annak a stophatása igen gyatra''
Na ja, ha nem FMJ lőszert használnának, hanem valami nagyobb stophatásút, illetve ilyenkor nem lábra lőnének, hanem simán beletáraznának az őrjöngőbe, akkor ANNAK lenne stophatása. És legközelebb nem lenne gond.
Mennyire életszerű az, hogy egy késsel támadó fószer nem akad meg egy vállövéstől, erre precízen lábon lövik? Amilyen fegyverrel és lőtudással az átlagrendőr rendelkezik.
Nem Simonyi Ottóról van szó, akit már volt szerencsém látni IPSC-n lőni. A Terminátor kifejezés közel van ahhoz, ahogy lő. :C

A sagittis Hungarorum libera nos Domine

(#343) Varga Csaba válasza Integra (#341) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

Fegyvernélküli önvédelem??

SZVSZ: Igazad van, a tisztelt rendőröket először fegyver néküli önvédelemre kellene rendesen kiképezni és ha ez megvolt akkor egy késes támadót nem kell tésztaszűrővé lyukasztani a lefegyverzéséhez.

Az hogy a PA-63 milyen önvédelemre az inkább a használójától függ, ha a késes szitut veszem alapul.

Hogy tűzharcban elvérezne ez a fegyver az már valószínűbb, de mikor rendszeresítették akkor nem az volt a tendencia, hogy fegyveres bűnelkövetővel kell tűzharcot vívni vele.

Üdv

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#344) Szőrös  válasza McPie (#342) üzenetére


Szőrös 
veterán

olvass a sorok között :) 1 részeg emberke volt ammeg sok fájdalmat nem érez +még nagy testű is szal ha megindúl akkor nehéz megállítani.. 2 miután sikerült térden lőni /tehát nem elsőre ment nekik/. de télleg ott a gond, hogy az átlagrendőröknek túl kevés lövészet jut és akkor igen keveest lőhetnek. sajna ez van.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#345) Integra válasza Szőrös  (#344) üzenetére


Integra
titán

egyébként az is nonsense, hogy lassan ''kommandósok'' kellenek az utcára a civil életbe:(
de ez is azt mutatja hogy durvul a világ

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#346) Szőrös  válasza Integra (#345) üzenetére


Szőrös 
veterán

azért spec.kiképzésű emberkék nem kellenek oda csak negyedévente lövészet és normális felszerelés,meg persze normális emberek. bár akiket én ismerek azok normálisak és jófejek.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#347) Notes


Notes
senior tag

Már bocsána (nem vagyok egy fegyverszakértő), de amennyire tudom ez a ''stophatás'' inkább a holywood-i filmek, meg a csilli-villi ''gun magazin''-ok hatása. Komoly helyeken ilyesmiről nem írnak. Ennek oka pedig a lövedék és a céltárgy (emberi test) tömegviszonyából adódik. De javitsatok ki ha tévedek!

Romanes eunt domus!

(#348) Varga Csaba válasza Integra (#334) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

''nem vehetik fel a versenyt a mai modern nagy átütőerejű, villámgyors és szintén villámgyorsan utántölthető automata fegyverekkel.''

Ha gyilkolni kell, akkor valóban nem veszik fel a versenyt.
De pl szerinted a TESZ-nél az a cél, hogy minél hamarabb minél több ''tangó''-t kifektessenek????

Az Ő feladatuk, nem összekeverendő az ún. ''kommandós'' egységek feladataival.
Ők lesittelni akarják a bűnelkövetőt és nem megölni!!
Szted actionben az MP5 tűzváltója milyen állásban van az operátoroknál???
Full auto? Single vagy max. 3 lövéses sorozat, ha éppen olyan modelljük van.
Az automata módban tűzfüggöny lövése pl egy túszokkal teli helyiségben nem az álmoskönyvek szerinti legszerencsésebb dolog...
Hogy számolsz el a sebesült vétlenekkel?

A tűzharc van és nem kell a vétlenekre figyelni akkor esetleg mehet az auto mód, de ilyen szitu csak a filmekben létezik.

Még egy-két dolog:

Pl. az MP-5-öt milyen nemhalálos lövedékkel tudod megtölteni (a blankot kivéve)????

Ha nincs nálad faltörő kos akkor egy ajtót hogy lősz szét 9PARA vagy 10AUTO löszerekkel??? Mert a 12eshez van zárnyitó lőszer!

Üdv

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#349) Varga Csaba válasza Notes (#347) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

A stophatás abban nyilvánul(hat) meg, hogy a kilőtt lövedék a mozgási energiáját becsapódáskor milyen mértékben tudja átadni a testnek.

Ez függ a lövedék mozgásienergiájától (tömegXsebesség) ill a lövedék felépítésétől.
A jobban gombásodó lövedék nagyobb felületen tud energiát közölni a testtel, míg pl az FMJ az szinte alakváltozás nélkül halad át a testen és csak kevés energiát tud emiatt leadni.

Üdv

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#350) Apophis válasza Varga Csaba (#348) üzenetére


Apophis
őstag

Az a zárnyitó lőszer hogyan működik? Egy sima lövés nem viszi szét a zárat?

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.