Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-02-23 09:55:40

LOGOUT.hu

Aki engedély nélkül készít, alakít át fegyvert, az a “Büntető Törvénykönyvről szóló 2012. évi C. törvény 325. §-ába ütköző lőfegyverrel vagy lőszerrel visszaélés bűntettet követ el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) ovw válasza Shim (#689) üzenetére


ovw
tag

Szia,

rosszul tudod, eladni illetve birtokolni nem tilos, utcán magadnál tartani szabálysértés.
Azaz otthon a lakásban lengetheted, de utcára ne vidd magaddal. :)


Mod: a viperáról beszélünk


ovw

[Szerkesztve]

''Jog és fegyver az állam tartópillérei'' - Justinianus

(#702) ovw válasza Integra (#690) üzenetére


ovw
tag

Hali,

szállítani a fegyvert a lőszertől jól elkülönítve lehet (ez ~az amit Te is írtál), de az hol van leírva, hogy viselésnél nem lehet csőre töltve hordani a fegyvert?
Az önvédelmi fegyver legkézenfekvőbb módja a csőre tölve/fesztelenítve viselés, esetleg (amerika megszállottaknak) cocked and locked (csőre tölve, bebiztosítva) hordás. Ez nem biztonságos, de az M1911 fanatikusoknak, ahol nem lehet feszteleníteni biztonságosan a fegyvert, ill. a single action sütés miatt fesztelenítés után nem süthető el a fegyver (csak újbóli megfeszítés után) még ez a lehetőség marad...

Amire Te gondolsz (hogy nem lehet csőre töltve hordani) az a rendvédelmi szervek tagjaira vonatkozik szvsz, szolgálati fegyvernél...

üdv

ovw

''Jog és fegyver az állam tartópillérei'' - Justinianus

(#703) ovw válasza nRu3 (#693) üzenetére


ovw
tag

hali,

az autó beltere a legújabb szabályozás szerint magánterület, így itt tarthatsz gázpisztolyt, viperát, baseball ütőt.
Utcán, gyalogosként nem.

Más kérdés, hogy ha a rendőr meglátja/megtalálja, nem fog megdicsérni (tekintve, hogy nagyrészüknek fogalma sincs a hatályos jogszabályokról ezen a fronton).

üdv

ovw

''Jog és fegyver az állam tartópillérei'' - Justinianus

(#704) joghurt válasza Varga Csaba (#700) üzenetére


joghurt
addikt

Nem szállításról beszélek, hanem járműből való lövésre. A ''vadászat'' szót azért nem használnám, mert annak ugyebár megvannak a maga komoly szabályai. A ''barkácsolás'' amúgy legális tevékenység? Gépjárműből is űzhető?

Az elővételnél szintén nem önvédelmi fegyverről és önvédelmi szituációról van szó.

Konkrétabban: Megteheti-e bárki, hogy haladó autóból legálisan puskát fogjon mondjuk egy sétálóra, aki vele semmilyen kapcsolatban nem áll, nem fenyegeti, de még csak nem is felé halad stb.? Nem őrzés-védésről van szó. (Mondjuk ha már így felmerült, ugye mondjuk egy mezőőr sem foghatja rád különösebb indok nélkül a sörétest?)

A tej élet, erő, egészség.

(#705) ovw válasza joghurt (#704) üzenetére


ovw
tag

Szia,

bár a kérdés nem nekem szólt:
Megteheti persze. 3 eset fordulhat elő:
1. Az illető megijed, és lesz egy rossz napja

2. Tanúkkal igazolni tudja, hogy mi történt, és aki ráfogta a puskát néhány évig hűsölni fog, életveszélyes fenyegetés, de egy jó ügyvéd esetén akár még gyilkossági kísérlet miatt is.

3. Rendelkezik önvédelmi fegyverrel, és agyonlövi a puskás agyalágyultat. Jogosan.

üdv

ovw

''Jog és fegyver az állam tartópillérei'' - Justinianus

(#706) Frakk válasza Shim (#675) üzenetére


Frakk
tag

LOL bmeg ezt most csak ökörködésből csinálják, vagy komolyan gondolják ezt a figurát?
:))
Szegény csávó, mi van, ha seggbelövik? Mondjuk a puskásnak legalább van fedezéke :DDD.

(#707) ovw válasza Frakk (#706) üzenetére


ovw
tag

A bipod-ként funkcionáló pali arckifejezése is megér egy misét. :D

''Jog és fegyver az állam tartópillérei'' - Justinianus

(#708) Integra válasza ovw (#707) üzenetére


Integra
titán

figyu
sokkolóval mi az ábra?
tartás, szabályozás etc...
mindenképp veszek egyik bartánőmnek, mert kell neki, csak azárt jó lenne tudni az ide vonatkozó jogszabályokat. picit keresgettem a neten, de sokat nem találtam róla

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#709) ovw válasza Integra (#708) üzenetére


ovw
tag

Sokkolót (rendvédelmi szerveken kívül) tilos eladni, megszerezni, birtokolni, viselni (magyarul bármit csinálni vele, gondolni rá, etc :) ).

Ha megtalálják, az (mivel közbiztonságra különösen veszélyes eszköz) szabálysértés.

Lánynak inkább ajánlanám a spray-ket, abból is azt a típust, ami nem felhőt permetez, hanem sugárban lövi ki az irritáló anyagot. Ezzel könnyebb célozni, és nem feltétlen terít be másokat (pl saját magad).

A sokkolóval 2 probléma van: gyakorlatot és hidegvért igényel a használata (stresszhelyzetben elővenni, megfelelően rámarkolni, stb)
és ami nagyobb gond, hogy érintési távolságon belül kell lenni, ahol egy 110kg-os emberrel szemben már nem biztos, hogy túl nagy sikerrel tudja egy 50kg-os nő elővenni/alkalmazni az eszközt...

A sokkolónak inkább támadó helyzetekben van létjogosultsága (pl börtönőröknél lázadás megfékezése, ilyesmi). Védekezésre kevéssé alkalmas.

''Jog és fegyver az állam tartópillérei'' - Justinianus

(#710) Varga Csaba válasza Integra (#708) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

Vegyél neki inkább egy kiméretű forgót (gázost)

Nemtompontosan melyik cégnek de talán a HW-nek van ''lightweight'' fantázianév alatt futó, kicsi könnyű forgója..

Idiotensicher, a kakas alatti töltényűrt üresen hagyva biztonságosan viselhető, és a használata is csak annyi, hogy elővesz-ráfog-elsüt, nem kell bizosítóval, szánhátrahúzással vacakolni, csak ráfogni az ellenre és addig húzni a billentyűt amíg van a tárban...

Mostmár engedélyt is lehet hozzá komoly hercehurca nélkül kapni.

És a gonosz igencsak összefoshatja magát, ha a ''védtelen áldozat'' jóvoltából egy hatalmas torkolatdörej kíséretében a képébe kap egy adag pepper-gázt.

A sokkolóból meg csak baja lehet a viselőjének.
Ha megtalálják nála azért, ha használja (még ha jogosan is) akkor azért.

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#711) ovw válasza Varga Csaba (#710) üzenetére


ovw
tag

A pisztollyal csak óvatosan, csak akkor, ha valóban hajlandó foglalkozni a dologgal, gyakorolni a használatot, és nem fél tőle jobban, mint a támadó...

Sokan hiszik, hogy bármilyen eszköz megvásárlása elég a sikeres önvédelemhez, de ez távolról sem igaz. Gyakorolni kell az adott eszköz használatát, és ''mentálisan'' is készen kell állni a használatára...

Nőben pláne nem ismerek olyat, aki hajlandó lenne valóban energiát fordítani a dologra.
De persze mindenki különböző.

''Jog és fegyver az állam tartópillérei'' - Justinianus

(#712) Varga Csaba válasza ovw (#711) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

FUJJ!!! Hímsoviniszta! :) :) :)

Ha valóban magáénak érzi a dolgot akkor gondja lesz a gyakorlásra is, ugye a közterületen legálisan viselhetőséghez szükséges engedély megszerzéséhez is azért kell valamit tennie, mire meglesz az engedélye kellőképpen motiválódik, vagy elmegy az egésztől a kedve és hagyja a csudába...

Az engedély megszerzése funkcinonálhat afféle vízválasztóként is. :)

A mentális készenálláshoz csak annyit, hogy ugye hallottál már az ''anyatigrisekről'', vagy a fúriákról?

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#713) ovw válasza Varga Csaba (#712) üzenetére


ovw
tag

:D Én aztán nem. :D
Amit írtam amúgy férfiakra ugyanannyira igaz, mint nőkre (gyakorlás, etc), csak egy férfi a sok rambó-filmtől talán könnyebben barátkozik egy fegyverrel, mint egy nő.

A fegyverismereti vizsga egy vicc, ott aztán nem tanulsz meg semmit. Mikor én vizsgáztam egy velem együtt vizsgázó 50 körüli pali 3 perccel a gyakorlati vizsga előtt (tehát ahol konkrétan lőni kell) megkérdezte tőlem, hogy honnan fogja tudni, hogy a lőszernek melyik az eleje, hogy tolja bele a tárba... No comment.

Az anyatigris rendben van de ad1: ez az effekt csak akkor lép fel, ha a kölykeit (gyerekeit) védi, nem önvédelemnél, ott általában inkább leblokkolás van (ne érts félre, 90%-ban férfiaknál is)
ad2: akkor is max körömmel/kézzel/lábbal, de semmiképp sem egy stresszhelyzetben gyakorlat nélkül elég nehézkesen kezelhető eszközzel...

''Jog és fegyver az állam tartópillérei'' - Justinianus

(#714) Varga Csaba válasza ovw (#713) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

''ad2: akkor is max körömmel/kézzel/lábbal, de semmiképp sem egy stresszhelyzetben gyakorlat nélkül elég nehézkesen kezelhető eszközzel...''

Ezt azért cáfolnám!
Egy revolver, minden csak nem nehézkesen kezelhető fegyver...

VAn egy ''nyele'' amit meg kell fogni, és van egy elsütőbillentyű amit meg kell húzni, ha a megfogott fegyverrel rámutatott a gaz erőszaktevő pofájára..
Itt még sütéssel se kell foglalkozni, csak addig húzni ameddig még áll a szatír vagy azt nem hallja durr helyett, hogy ''klekk''.. Akkor meg nyúlcipő! Persze szigorúan ellenkező irányba!!!

Ezt még egy szőkének is meg lehet tanítani, és ha ellőtt próbaképpen 10 db vaklőszert, meg pl egy WADIE peppert (magnéziummal tuningolt) akkor nem lesz vele gondja...

Azt, hogy hogy kell tölteni, karbantartani stb. csak az első kurzus után tanítanám.
(a 0. kurzus meg a biztonságos fegyverkezelés alapszabályai)

De ha az első kurzus után a kezébenyomok egy töltött revolvert fesztelenített kakassal (ütőszeg alatti töltényűr üres) akkor ha az bekerült a táskába, testtokba (hónalj, csípő stb) már nem kell vele törődni (kibiztosít, felhúzni) csak elővenni és használni..
(persze azért az elővételt nem árt gyakorolni)

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#715) ovw válasza Varga Csaba (#714) üzenetére


ovw
tag

Igazad van abban természetesen, hogy ha már fegyver, akkor egy forgó a legoptimálisabb választás.
Nem is vitatkozni akarok Veled, csak annyit írtam, hogy a nők általában inkább idegenkednek a fegyvertől, egy spray-el könnyebben megbarátkoznak.
De ez természetesen a konkrét személytől függ, ilyen szinten általánosítani nem lehet.

És a gyakorlat (elővétel, ismerni a hang- és egyéb hatásokat) mindenképp előfeltétele a mindennapi hordásnak.

''Jog és fegyver az állam tartópillérei'' - Justinianus

(#716) Andie


Andie
őstag

Sziasztok!

Lehet, hogy már volt róla szó, majd vissza-vissza olvasgatok, de hátha addig valaki 1 szóval tud válaszolni :)
Történetesen van nekem már majdnem fél éve egy Walther P22-esem, és ugyebár engedélyeztetni kéne. A probléma ott van, hogy nekem a bejelentett lakcimem Szegeden van, igy jelenlegi infóim szerint ott kéne bemennem a yardra, szerdán vagy csütörtökön, 12:30 és 13 között, féllábon állva, a fegyvert az orromon egyensúlyozva, hogy engedélyeztessem.
Ezt, mivel itt dolgozom Pesten, nemnagyon tudom kivitelezni (nem az egyensúlyozással van gond, hanem a nyitvatartással)

Valóban igaz az, hogy csak ott, Szegeden tudom bejelenteni, vagy megtehetem itt is, akár a 11. kerületi örsön is?

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#717) ovw válasza Andie (#716) üzenetére


ovw
tag

Szia,

a lakóhelyed szerint illetékes rendőrkapitányságon kell bejelenteni.
Ideiglenesen sem vagy Pesten sehova bejelentve?
Akkor (ha ragaszkodsz a bejelentéshez) utazni kell sajna...

De a tartáshoz nem kell bejelenteni semmit, tehát otthon tarthatod nyugodtan,
ha utcára akarod cipelni, akkor sem hiszem, hogy úton-útfélen megmotoznának...
Ha használnod kell ne adj isten, akkor is szabálysértés, és jogos önvédelem esetén
szvsz megúszható a dolog.
Természetesen nem akarlak a törvény megsértésére buzdítani, csak mint elvi lehetőség írtam. :))

''Jog és fegyver az állam tartópillérei'' - Justinianus

(#718) Varga Csaba válasza Andie (#716) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

Kelleni éppeg nem kell, csak ha viselni szeretnéd...

A kérdést illetőleg, meg passz..
Én felhívnám a két kapitányságot és / vagy az ORFK illetékes osztályát, azok majd megmondják a frankót...

De az, hogy ki kell venned 1 nap szabit az nagyon sanszos...

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#719) net84


net84
őstag

Hellosztok!
Volna pár kérdésem a gázpisztojokkal kapcsolatban...
mi a hatótávolságuk? Walther P22/P99
mekkora erejük van? - pl x távolságon bellül fizikailag is megérezheti az illető?
elsütéskor van hangja? Mekkora?
Andie mint P22 tulaj > hogyan viselkedik elsütéskor a ''szán''? hátracsúszik, ezzel újratöltve a fegyvert vagy mozdulatlanul marad mint a CP szériánál?

Read only...

(#720) Varga Csaba válasza net84 (#719) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

Szervusz! :)))

''Volna pár kérdésem a gázpisztojokkal kapcsolatban...
mi a hatótávolságuk? Walther P22/P99''

elöljáróban, mintegy okulásképpen a pisztoj az ly azaz pisztoly helyesen

Tekintettel arra, hogy a gáz riasztó pisztoly :DD önvédelmi eszköz, visszakérdeznék:

Te hány méterről kívánnál ''önvédekezni''???:F:F:F
(a pontos adat ismeretében tudunk segíteni, hogy a modell alkalmas e vagy sem..)

''mekkora erejük van? - pl x távolságon bellül fizikailag is megérezheti az illető?
elsütéskor van hangja? Mekkora?''

Milyen erőre gondoltál? Hangerőre? Az van, tán még nagyobb is, mint az ''éles'' pisztolyoké... (hoppá egyből 2 kérdésre válaszoltam :C)

X távolságon belül amennyiben gázlőszerrel töltötted a pisztoyt, akkor ha nincs rajta gázálarc: Igen meg fogja érezni az illető.. :DD
(1 db gázlőszer hatóanyagtartalma = 1 szabvány flakon gázspray hatóanyagtartalma)

Ha riasztólőszerrel táraztál, akkor max. megsüketítheted a támadód..

''Andie mint P22 tulaj > hogyan viselkedik elsütéskor a ''szán''? hátracsúszik, ezzel újratöltve a fegyvert vagy mozdulatlanul marad mint a CP szériánál?''

A gázpisztoly működési elve megegyezik az ''éles'' pisztolyok, működésével egy az egyben (töltés, sütés, ürítés) a különbség csupán a gyengébb anyagban, illetve abban van, hogy a gáz-riasztófegyver szerkezete nem teszi lehetővé azt hogy a csövön keresztül szilárd test (lövedék) kilőhető legyen, acsövön keresztül csak gáz távozhat

(Olvasgasd a Kaliber magazint, sokat tanulhatsz belőle...)



[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#721) net84 válasza Varga Csaba (#720) üzenetére


net84
őstag

thx! :))
a pisztoly nálam is pisztoly, de a gázpisztojkokkal valamiért így sikerült :DDD
nemtom, mondjuk én kb 500 méterről szeretnék önvédekezni :)
komolyan > pár méter, max. 5m, ami akár vészes közeledés esetén az indulás érzékelése - elsütés közti idő alatt erősen csökkenhet...

''Ha riasztólőszerrel táraztál, akkor max. megsüketítheted a támadód..''
:F én nem fogok megsüketülni?

erőben azt is értettem, hogy fizikailag mekkora ereje van a lövésnek
pl. csupasz felsőtesten megérezni-e a lövést bizonyos távolságon belül...

a Kalibert olvasgattam, mostanában nincs időm, erőm elvenni megvenni és elolvasni

ezekkel még nem igazán találkoztam, a Walther CP szériáját ismerem, ''használom'' - de tudtommal ezt közterületen viselni tilos...

Read only...

(#722) Varga Csaba válasza net84 (#721) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

'' pár méter, max. 5m, ''

A pár méter 1-2 az OK! innen hihető az önvédelem.
De mondjuk 7-8 méterről már ne akarj ''önvédekezni'', mert senki sem hinné el.
SZVSZ 3-4 m-ről még megfelelően hatásos a gázpisztoly.

''Ha riasztólőszerrel táraztál, akkor max. megsüketítheted a támadód.. - én nem fogok megsüketülni?''

Ha zárt térben használnád, akkor készülj fel arra, hogy csengeni fog a füled és még véletlenül se a saját menekülési irányod (ajtó) felé gázosíts, mert akkor az öngól.. :C
Fülvédőt, vagy füldugót meg amúgy se lesz időd használni...

''erőben azt is értettem, hogy fizikailag mekkora ereje van a lövésnek
pl. csupasz felsőtesten megérezni-e a lövést bizonyos távolságon belül...''

Ha nincsenek homokos hajlamaid, akkor még véletlenül se lőj úgy az ellenfélre, hogy a csőtorkolat és a test közötti távolság = 0 cm (vagy nagyon kevés), mert a kiáramló gázsugár esetleg viselkedhet úgy, mint egy lövedék és megölheti (kilukaszthatja az áldozat testét) de komoly égési sebeket is okozhatsz.

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#723) net84 válasza Varga Csaba (#722) üzenetére


net84
őstag

thx!
1-2m-ről történő lövés esetén tehát kicsi az eséje a fizikai sérülés okozásának igaz?
Nem! nincsenek homokos hajlamaim!!!

Read only...

(#724) ovw válasza net84 (#723) üzenetére


ovw
tag

Szia,

1-2m-rol mar igen-igen kicsi az eselye, hogy egy igen eros es fel-egy oran at tarto konnyezo-taknyozo rohamon kivul mas baja legyen a delikvensnek. Persze
semmi sem zarhato ki, onvedekezes kozben egy zongora is a fejere eshet pl. :DDD

ovw

''Jog és fegyver az állam tartópillérei'' - Justinianus

(#725) pweisz


pweisz
senior tag

Nem tudja valaki hogy a Kaliber oldaláról hová lett a régebbi számok letöltésének a lehetősége?

(#726) #65675776 válasza pweisz (#725) üzenetére


#65675776
törölt tag

A jelek szerint a levesbe. Úgy tűnik ennek a lehetőségnek reszeltek. Kérdezd meg őket e-mail-ben.

(#727) pweisz válasza #65675776 (#726) üzenetére


pweisz
senior tag

:(
Valaki nem szedte le a 28-tól felfele lévőket? nekem addig van lenn.

(#728) #65675776 válasza pweisz (#727) üzenetére


#65675776
törölt tag

Csak addig kerültek fel.

(#729) Frakk válasza pweisz (#727) üzenetére


Frakk
tag

Pweisz, nem tudnád felrakni vmi nyilvanos helyre oket, és belinkelni, mert lemaradtam erről, meg talán más is, és akkor le lehetne tölteni. Persze csak ha nem gond.

szerk: a nyilvános helyet úgy értettem, hogy uw.hu, vagy vmi hasonló tárhely.

[Szerkesztve]

(#730) pweisz válasza Frakk (#729) üzenetére


pweisz
senior tag

Nincs valahova reged? Mert akkor felFTP-zném neked oda, és aztán úgy linkelnéd ki ahogy akarod.

(#731) Speccy válasza Varga Csaba (#722) üzenetére


Speccy
senior tag

''mert a kiáramló gázsugár esetleg viselkedhet úgy, mint egy lövedék és megölheti (kilukaszthatja az áldozat testét''

:Y :Y :C :C :C :C :R :R :R :R :R :O

(Ha ez csak vicc akart lenni, akkor jó.. de tartok tőle, hogy nem..)

There is hope!

(#732) Varga Csaba válasza Speccy (#731) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

''(Ha ez csak vicc akart lenni, akkor jó.. de tartok tőle, hogy nem..)''

CsaK egy biztos módja van annak, hogy eldöntsd ez vicc vagy komoly:
Teszteld saját magadon! ;] ;] ;]

Amúgy eszedbe ne jusson!

Kb 20 évvel ezelőtt olvastam egy rosszul sikerült tréfáról, ahol egy nyugat-berlini kocsmában egy amcsi katona akarta megtréfálni a barátját úgy, hogy az oldalába nyomta a riasztópisztolyát és elsütötte. A barát nem a röhögésbe halt bele... :( :( :(

A boncolási jegyzőkönyv majdnem szabályos lőcsatornát említett, annyi kitétellel, hogy a csatorna végén nem volt a lövedék megtalálható. Szóval nem tréfadolog.

Arra nincs garancia, hogy minden esetben ez lesz a végeredmény, de nem játszanék így orosz rulettet.

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#733) csibor


csibor
őstag

Kaliberben irják amik visszatérnének a 45.-höz,kicsi nekik a 9mm.Azt mondja meg valaki miért jobb a 45.-ös?A hangtompitó használatát leszámitva.Ha meg váltanak a 40.-es nem lenne elég?

(#734) ovw válasza csibor (#733) üzenetére


ovw
tag

A .45-ös az amcsik szíve csücske, szerintem ha már lézerágyúkkal vívunk majd háborút az űrben, ezenkél akkor is lesz egy M1911, csak biztos, ami biztos alapon... ;]

''Jog és fegyver az állam tartópillérei'' - Justinianus

(#735) Varga Csaba válasza csibor (#733) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

Egyrészről tradíció, másrészről pedig nehéz ennél jobb lőszert találni ''major'' kaliberben.

Minden ez alatti és 9PARA feletti auto kaliber valamiféle kompromisszum az uralhatóság és a megállítóerő tekintetében. Mert ugye vannak nagyobb megállítóerejű lőszerek de ott a nagyobb kezdősebesség miatt nagyobb a hátralökőerő is ez pedig az uralhatóság rovására megy. Nem elhanyagolható a nagyobb lövedékátmérővel egyenesen együttjáró nagyobb lövedéktömeg is, ezáltal alacsonyabb kezdősebesség mellett is megfelelő energiával bír a kellő megállítóerő eléréséhez. Persze a lövedékátmérő növekedésével együttjár az is, hogy a lövedék homlokfelülete is nagyobb, azaz nagyobb felület adja át a mozgási energiáját a testbe csapódáskor, a lövedék jobban deformálódhat és csökken a testből kilépés veszélye egy nem FMJ lövedék esetében.

Egyesek a sportkocsi-kamion hasonlatot használják a .45ACP és a többi ennél kisebb kaliber tekintetében:
''A sportkocsi szép, gyors de egy falra vagy felkenődik vagy lepattan róla viszont a kamiont ha egyszer felgyorsult kevés dolog állítja meg''

Összegezve a .45ACP messze nem mentes a hibáktól (súly, kisebb tárkapacitás), viszont olyan lőszer ami kiállta az idők próbáját, jópár háborúban bizonyított, megbízható ''öreg igásló''....

Egy szépséghibája van csak, hogy az USA hadseregének nem nagyon áll rendelkezésére olyan pisztoly ami nagy számban lenne hozzáférhető az állomány számára és kilépne az M1911-re érvényes ''vagy pontos vagy megbízható'' átok bűvköréből..

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#736) #65675776 válasza csibor (#733) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azért azt is tegyük hozzá, hogy csak a SOCOM-nál. Általánosan rendszeresítettként továbbra is 9x19 és a Beretta M9.

ovw: Az űrben kicsit veszélyes dolog olyan fegyvert alkalmazni, aminek van hátraható energiája!

[Szerkesztve]

(#737) csibor válasza #65675776 (#736) üzenetére


csibor
őstag

Mint az M16-os korlátozott szolgálatra került csak rendszerbe,azt hiszem a bombázó gépek örszemélyzetét látták el vele.Ovw hsz-ban inkább az ironián volt a hangsúly.Szerintem.

(#738) csongi válasza net84 (#723) üzenetére


csongi
veterán

Azért ez függ a cső kiképzésétől.egy régebbi típusú gázpisztoj csövébe lehet, csak két darab kereszt irányú csap van a csőben. Ami nem keveri el annyira a lőport és símán telibe lép ki a torkolatnál. ez 1-2 méteren akár a szemét is kicsaphatja a szemben állónak. és a gáztőltény műanyag dugójából egy darab is könnyedén távozik a csövön keresztűl.

(#739) Frakk válasza #65675776 (#736) üzenetére


Frakk
tag

:))

Mindig lőni kell egyet az ellenkező irányba is :DDD .

(#740) Integra


Integra
titán

a colt utód
[link]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#741) csibor válasza Integra (#740) üzenetére


csibor
őstag

Inkább ez az utod[link]

(#742) #65675776 válasza Frakk (#739) üzenetére


#65675776
törölt tag

HSN?

(#743) Frakk válasza #65675776 (#742) üzenetére


Frakk
tag

Az nem tudom mi, de remélem feltünt azért hogy csak viccelek:DDD.

(#744) #65675776 válasza Frakk (#743) üzenetére


#65675776
törölt tag

Hátrasiklás nélküli löveg. Kb úgy működik, ahogy Te leírtad. [link]

Értem ám a poent! :D

(#745) Frakk válasza #65675776 (#744) üzenetére


Frakk
tag

Hehe, nem tudtam hogy ilyen is van :D.

Ez jó kis cucc lehet:
''Perhaps the oddest adaptation of a recoilless rocket was the M-388 Davy Crockett, which used a recoilless rifle to launch a tactical nuclear warhead, deployed (but of course never used) by the United States in the 1960's.'' :DDD

(#746) Frakk


Frakk
tag

[kép]
:))
Hát nem aranyos? :DDD

[Szerkesztve]

(#747) Integra válasza Frakk (#746) üzenetére


Integra
titán

anyós eliminator?:))

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#748) Frakk válasza Integra (#747) üzenetére


Frakk
tag

Ja, csak ügyelni kell a minimális távolság betartására:DDD.

(#749) csapos2


csapos2
addikt

Üdv mindenkinek!
Valaki el tudná magyarázni,szájbarágósan,vagy képekkel bemutatni a hangtompító elvét?
A segítséget előre is köszönöm

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#750) Frakk válasza csapos2 (#749) üzenetére


Frakk
tag

Nemrég néztem énis utána, ha megtalálom a forrást, akkor belinkelem. Egyébként ha jól értettem, akkor valahogy úgy működik, hogy a hangtompítóban lévő nagy térben (mivel jóval nagyobb a keresztmetszete mint a fegyver csövének) kitáguló gáz nyomása lecsökken mire a törkölathoz ér, ahol egyébként éppen ez a nyomáshullám okozza a fegyó hangját. Persze nyilván nem egy üres cső a hangtompító, de ennél pontosabban most én sem vágom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.