Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-02-23 09:55:40

LOGOUT.hu

Aki engedély nélkül készít, alakít át fegyvert, az a “Büntető Törvénykönyvről szóló 2012. évi C. törvény 325. §-ába ütköző lőfegyverrel vagy lőszerrel visszaélés bűntettet követ el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2751) mexel válasza Dorian (#2750) üzenetére


mexel
veterán

Gumissal célozni kell, jobb lenne a gáz. Igen tudom beltérben nem jó, de legalább a behatolót is kiütheti, jobban mint őket, plusz ők felkészülhetznek. A gumissal ha csak testen lövi az nem rettent el senkit nagyon.
Gázba először egy riasztó aztán gáz talán, vagy ha a kertben vannak is jó lehet.
Milyen típust érdemes, ez lenne a fő kérdés, 1 napom lenne beszerezni :(

(#2752) N€T0X|N válasza mexel (#2751) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Gázba először egy riasztó aztán gáz talán

Annak semmi értelme, csak gázt, vegyesen tárazva (cs/paprika).

A gumissal ha csak testen lövi az nem rettent el senkit

Vannak azért bőven ellenpéldák a való életből. Az a teória nem nagyon akar testet ölteni, hogy csak felbőszíti a támadót. Egyetlen esetről lehetett hallani a hírekben, talán tavaly, de az egy nagyon homályos sztori volt. Otthonra amúgy is puska kell, nem pisztoly. Az tényleg nem viccel. De nem is olcsó, a megjelölt összegeken vastagon felül van és valóban célozni kell vele, szóval gyakorolni szükséges.

BioNiCMaN ajánlásával értek egyet, ha mindenképpen fegyver formájú cucc kell. A T4E cuccok elég jók, ezt fegyverboltos ismerősöm is megerősítette (úgy, hogy nem volt érdekében fényezni előttem). Abba lehet tenni gyakorlatilag bármit és nagyon egyszerű az üzemeltetése és nem kell vele nagyon pontosnak lenni, mellkasra kell célozni vele.
Mondjuk a pepper lövedék nem olcsó, de gyakorláshoz gumit bele és kész. Az .50-es kalibert érdemes venni, a .68-as nem annyira jó.

Amúgy én szimplán egy paprika gélt vennék, mostanában magammal vinni is csak sprét szoktam. Az hatékony állat ellen is, ha úgy adódik, plusz beltérben is csak a célos kapja (ráragad a pofájára), nem kell utána két napig szellőztetni. Ja és a szomszédság - meg a TEK - sem ébred fel tőle.

[ Szerkesztve ]

Sent from my keyBoard

(#2753) pendre54 válasza mexel (#2751) üzenetére


pendre54
addikt

Egy-két észrevételt teszek, csak így röptibe. Az ilyen ad-hoc jellegű vásárlások, főleg úgy, hogy 1 napot szánnál rá(tudom karácsony), ebben a fegyver katergóriában, nagyon necces történet lehet a vége.
Kezdjük ott, hogy ezeket csak személyesen lehet megvásárolni, és mivel a legnagyobb választék, a komolyan vehető üzletek terén, jórészt csak a fővárosban van, a vidékiek már is komoly hátrányba kerülnek, főleg ha ilyen rövid idő áll rendelkezésre.
Első körben azt ajánlanám, hogy nézz szét a Fegyverfórum oldalán, ott is a gáz, riasztó, és gumis fegyverek topikjában. [link] Ott a nagyobb cégek is szoktak ajánlani, hírdetni, mint pl. az Önvédelmi Bolt [link] , nekik több üzletük is van, de csak Budapesten.
"A gumissal ha csak testen lövi az nem rettent el senkit nagyon."
Háát, őőő, izé, akkor egy-két szösszenet arról, hogy mennyire is nem rettent el a gumis fegyver.
Kezdjük mindjárt ezzel, konkrétan, egy C típusú volt a próbababa, fotókkal. :DDD [link]
Nekem két gumis cuccom van, és gyakorlásként, egy 2 cm vastag bútorlapokra szoktam lőni, úgy kb. 5 m-ről. Jöjjön akkor, a szegény 2 cm-es bútorlap panaszai. :DDD [link]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#2754) mexel


mexel
veterán

A fegyvert én venném meg személyesen, budapesten. Most metekozhatok napestig, igazából gumisat nem szeretnék mert ha véletlenül kilövik a szemét a behatolónak még őket veszik elő stb stb. A gáz kényes nyilván, lehet szellőztetni, de ha azt elérik hogy megvédik maguklat, még ha taknyuk nyáluk folyik is, megéri. És elsősorban biztonságérzet növelése a cél, édesanyám fél ha egyedül kell lennie ha esetleg édesapám kórházban van.
Nem akarnak gyakorolni, nem akarják használni, legyen ott ha nagyon kellene. Szerintem egy forgótáras egyszerűbb lehet, ilyet néztem ki, de ahol olcsó volt ott elfogyott.

Ugyanez it nem messze sokkal olcsóbb lenne - ha nem fogyott volna el :(
A gumilövedékes az azt hiszem igencsak más árkategória

[ Szerkesztve ]

(#2755) pendre54 válasza mexel (#2754) üzenetére


pendre54
addikt

Saját ingatlanon belül, a behatoló ellen, jogos önvédelemnek számítana az is, ha történetesen a delikvens fél szemmel jönne ki a történetből. Az otthoni önvédelem terén, szerencsére kedvezően változtak a jogszabályok legutóbb. Minden másban viszont sajnos nem.
A gázzal kapcsolatban még egy-két megjegyzést. A leírásod alapján feltételezem, hogy a szülők családi házban élnek. Az meg nem életszerű, hogy egy darab revolvert folyamatosan, mindig magukkal hurcolják házon belül, az ott lakók, még a WC-re is. A gyakorlat általában az, hogy a ház egy bizonyos helyiségében tárolják a revolvert/pisztolyt, fiókban, szekrényben, akárhol. Tegyük fel, hogy olyan szerencsétlen szituáció alakul ki, hogy a tárolt fegyver, pont abban a helyiségben van, ahonnan a behatoló jön, akkor mit fog csinálni a tulajdonos, megkéri udvariasan a betörőt, hogy engedje már be abba a szobába, mert épp volna ott még egy kis dolga. :D
A legbiztosabb megoldás, hogy lehet fegyver, de mellé kell még legalább 4-5 db gázspray, az ingatlan helyiségeiben szétszórva tárolva, mások által nem látható helyen, de a tulajdonosok által viszont könnyen eléhető helyen.
Nálam a gumis cuccokon kívül, van még jelenleg 3 db ilyen gázsprayem, a szlovákoktól beszerezve. [link] A szlovák törvények sokkal rugalmasabbak, onnan postai úton is kiszállítják, míg nálunk, ezeket is csak személyesen lehet megvenni.
Érdemes egyszerre legalább 4-5 darabot rendelni, és abból egyet mindenképp kipróbálási célra, a többit meg szétszórni az ingatlanon belül. Tehát a próbánál megtapasztalni, hogy milyen erővel kell lenyomni a szórófejet, meddig terít, milyen a szórása, ami pl. egy falra szögezett papírlapon jól lekövethető, stb.
"Nem akarnak gyakorolni, nem akarják használni, legyen ott ha nagyon kellene."
Ezt a kitételt, meg el kell felejteni sürgősen, kipróbálás, gyakorlás nélkül annyi, mintha nem is lenne.
Éles helyzetben, akkor kézbevéve, és először próbálni használni kizárt, hogy abból jó dolog süljön ki.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#2756) mexel válasza pendre54 (#2755) üzenetére


mexel
veterán

Oké, ezt megértem, a gázspray oké, de az ráér. Most a fegyver típusa, formája minősége lenne a lényeg hogy meg tudjam venni. nyilván ott lenne ahol alszanalk, főként éjszaka az amikor esetleg kellene, mondjuk ágy mellett. ( nem párna alatt azért)
Nagyon köszönöm valóban a segítségeket a helyzetekre és más felkészítésre, de először az lenne jó ha tudnám legalább milyet NE vegyek, valami nagyon rossz típus vagy mi az amit nem szabad ha gázfegyvert keresek olcsón. Vagy megvehetek bármit?
Legalább arra kérek választ most hogy forgótárast vagy automatát?

(#2757) N€T0X|N válasza mexel (#2754) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Egy gázpisztoly használatát is meg kell tanulni és arra nem árt felkészülni, hogy házon belül, falak között kurvahangos. A revolver jó irány (mindenképpen, mert pl. az én anyám az Ekol Alpomat nem tudja csőretölteni, nem elég erős a keze hozzá), az Ekol Lite jó, ha ragaszkodsz hozzá, csak ne adjon hamis biztonságérzetet, mert azzal nincsenek előrébb. Használni tudni - és merni - kell.

[ Szerkesztve ]

Sent from my keyBoard

(#2758) pendre54 válasza mexel (#2756) üzenetére


pendre54
addikt

Nekem kizárólag gumis cuccaim vannak, ott meg szinte majdnem mint forgótáras, így a szekrénytáras cuccokkal nincs tapasztalatom. Általánosságban viszont, ahogy a fórumokat olvasom, azokból az jön le, hogy a forgótáras kialakítást megbízhatóbbnak mondják.
Viszont a gázosoknál, meg a kínálat nagyobb részét, a szekrénytáras cuccok teszik ki, szóval a fene tudja :D , de én azt gondolom, hogy minimális használat(gyakorlatozás) esetén, nincs jelentősége. Továbbra is azt javasolnám, hogy a linkelt Fegyverfórum topikjánál, ha van most időd, nézd át az utolsó hetek, hónapok anyagát, hátha találsz értelmes dolgot, ajánlást.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#2759) mexel


mexel
veterán

Köszönöm az infókat. Sajna időm semmi, most is dolgozom, még éjjelig, holnap eg percem sem, pénteken valahol meg tudok venni vmit. Szerintem veszek egy olcsó 9mm-es forgótáras gázost, néhány risztóval és majd kipróbálják vhol egyszer. Ekol-t néztem, csak nem találok olcsón sehol, ahol olcsó ott nincs raktáron sajn.
Gázból mit érdemes bele venni, van valami amire figyelni kell?

(#2760) BioNiCMaN válasza mexel (#2756) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

A T4E cuccok előnye, hogy addig nincs nyomás alatt a "fegyver" ameddig a markolatot (melyben a patron van) hozzá nem ütik valamihez, utána lehet használni. A másik előnye, hogy a gyakorlás sokkal olcsóbb, ha nem gyakorolnak, akkor inkább ne is vegyél semmit. Szerintem.

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#2761) pendre54 válasza mexel (#2759) üzenetére


pendre54
addikt

Ugye ha jól értettem, Pesten szándékozod megvenni a cuccot. Akkor javasolnám az Önvédelmi Boltot, és annak is a Köki Terminálos üzletét. Úgy tudom, bár ez nem 100 %, hogy ott dolgozik a linkelt fórum topikgazdája, aki "gvass1" néven van. Ő egyébként az a Vass Gábor, aki a Kaliberinfó [link] magazinba is szokott szakmai cikkeket írni.
Én az egyik revolveremet anno, a Kökinél vettem, és ott teljesen korrekt felvilágosítást, infókat kaptam. Szerintem, ha felkeresed az üzletet, elmondod azokat a szempontokat, amiket itt is leírtál, jó eséllyel tudnak ajánlani valamilyen cuccot az aktuális kínálatukból.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#2762) mexel válasza pendre54 (#2761) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm! Én az Őrsnél lakom és itt is van olyan bolt, igaz Ő nem lesz itt. Az árak gondolom azonosak ( sajnos sokkal drágább az amit kinéztem mint máshol)

(#2763) pendre54 válasza mexel (#2762) üzenetére


pendre54
addikt

Ebben a szituban amit leírtál, hogy neked sincs tapasztalatod ebben, és időd sincs most arra, hogy alaposabban elmélyedjél a témában, a legjobb döntés, hogy rábízod magad a szakemberekre. Szerintem olyan nagyon nem lehet ezzel mellélőni.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#2764) mexel válasza pendre54 (#2763) üzenetére


mexel
veterán

Jelen esetben a mellélőni kifejezés ebben a topikban igen találó :DDD

(#2765) mexel


mexel
veterán

Ekol Lite 2" és Ekol Viper 2,5" amit szeretnék, de sajnos van ahol 50%-al drágább - ott kapni éppen. Nem tud valaki ezekből olcsón valahol bp-en ahol van olcsón raktáron?
Ami érdekes van ahopl azt olvasom 9mm-es van ahol azt hogy 6 mm-es. Ugyanazon a néven lehet több féle is? ( Ekol Viper 2,5")

(#2766) N€T0X|N válasza mexel (#2765) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Igen, van belőle 6mm-es verzió.

Sent from my keyBoard

(#2767) pendre54 válasza mexel (#2765) üzenetére


pendre54
addikt

Még annyit tudok segíteni, hogy Budán, a Gyöngysor utcában van a Keserű Művek Fegyvergyár mintaboltja, és most karácsonyig akcióznak, azaz kb. az ÁFÁ-t elengedik vásárláskor. Itt van a Facebook honlapjuk, van telefonszám, tehát tudsz előtte azon érdeklődni. [link]
Igaz, hogy nem az általad kinézett Ekol cuccokat árulják a gázos kategóriában, hanem Zoraki, meg Blow típusokat, de egy érdeklődést ez a bolt is megérhet.
Én náluk vettem, az egyik gumis revolverem, a Revenge 14-M-et, meg pót dobot is hozzá.
Ha gond van, a náluk gyártott/vásárolt fegyverrel, személyesen be lehet vinni, ha kisebb a probléma, azonnal javítják 1-2 órán belül, azaz megvárható.(saját tapasztalat)

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#2768) mexel válasza N€T0X|N (#2766) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm! Akkor lehet az azért olcsóbb. Mi lesz a hátrány ha azt veszek?

pendre54: köszi a tippet, megnézem

A keserűtől mi az ami kb ennek a Vipernek megfelelhet, esetleg kicsit jobb?

[ Szerkesztve ]

(#2769) mexel


mexel
veterán

HA jól látom a Zoraki és keserű cuccok kb 5x annyiba kerülnek :( Valószínűleg jobb, de ennyit nem adnék érte most, nem olyan célra kell hogy ezt vegyem

(#2770) pendre54 válasza mexel (#2769) üzenetére


pendre54
addikt

Szerintem Te a gumis cuccok árait nézed a Keserűnél, és nem a sima gázosokét. Minden gumis cucc, alapból többszörösébe kerül, mint a sima gázos, és nem csak a Keserű Művekben.
Javaslom, hogy telefonon hívd fel a boltot, és kérdezz rá, hogy perpill mi a készletük, a kizárólag csak gázos fegyverekből. A Facebook oldalukon, azért messze nincs minden kirakva, ezért kérdezz rá.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#2771) mexel válasza pendre54 (#2770) üzenetére


mexel
veterán

Oké, köszi.
Közben azt az infót kaptam egyik boltban hogy a forgótárasoknál a CS gáz nem a legjobb mert hatból egy csinál valami elsütő akadást vagy mit, és hogy csak paprikával érdemes használni, plusz a cs nem mindenkire hat.

Másrészt automata van még olcsón 25 körül, az Ekol állítólag megdrágult nagyon azért van hogy valahol már 45 ezer, máshol 25 ezer - ha van, de telefont nem nagyon vesznek fel.

(#2772) mexel válasza pendre54 (#2770) üzenetére


mexel
veterán

Meg is van, nagyon köszi: Zoraki R1 van olcsón, 2,5-ös elvileg jobb mint az Ekol Viper?

(#2773) @mriya@ válasza mexel (#2772) üzenetére


@mriya@
őstag

Kb. ugyanolyan.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#2774) mexel válasza @mriya@ (#2773) üzenetére


mexel
veterán

Megvehetem nyugodtan a Zoraki R1-et? Akciós most, azt írják a kilincsezésnél valami spiáter ami törik. De le lehetne nyilván gyártatni acélból ezt

(#2775) @mriya@ válasza mexel (#2774) üzenetére


@mriya@
őstag

ILYET vehetsz nyugodtan, ez megbízható. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#2776) mexel válasza @mriya@ (#2775) üzenetére


mexel
veterán

Köszi, de ez nem fér a keretbe erre a célra. :) Marad a Zoraki r1 aztán majd lesz vmi

(#2777) pendre54 válasza mexel (#2774) üzenetére


pendre54
addikt

A spiáter anyagos dologgal ne foglalkozz, főleg olyan szituban, amire véve lesz, azaz gyakorlás szinte semmi, éles helyzet meg remélhetőleg nem lesz.
Az én cseh gyártmányú Alfa G030-as, forgódobos revolverem, ami az egyik legmegbízhatóbb, leginkább ajánlott cucc volt, abban pl. a forgódob spiáter, és már túl vagyok vele minimum 150 lövésen( több mint 3 éves), és nincs vele gond.
Az nyilván nem kérdés, hogy az acél vs spiáter összevetésben melyik a nyerő, de ez inkább azoknál legyen szempont, akik nem csak gyönyörködnek otthon a fegyverikben, hanem használják is azokat intenzíven. Magyarán, ha valaki évente lő a fegyverével minimum 100-150-et, azoknál már lényeges szempont, hogy minél több acél legyen a cuccban, mint spiáter.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#2778) mexel válasza pendre54 (#2777) üzenetére


mexel
veterán

Köszönőm. Megvettem a zoraki r1 et, akciós áron. Vettem 50 db riasztót, kis próbához jó lesz, próbálják ki, gindolom ennyit kibír a stukker. Van hozzá rakétához kis toldalék, talán szilveszterkor is jó lehet. Ha ezt nem bírja ki kidobom

(#2779) pendre54 válasza mexel (#2778) üzenetére


pendre54
addikt

Gratulálok. Nehéz, de gyors szülés volt. :DDD A kipróbálásra meg a közelgő szilveszter miatt is tökéletes lesz. Akkor úgyis durrogtat boldog-boldogtalan, egyáltalán nem lesz feltűnő, ha az ingatlan udvarán, egy párat eleresztetek. :D
A Zorakival kapcsolatban meg az általános vélekedés, hogy a termékeik, egy viszonylag átlagos, de stabil, szenderd minőséget hoznak.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#2780) N€T0X|N válasza mexel (#2778) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Jó lesz az sokáig, jó választás volt. :K Egy gáz-riasztónak örök élet lenne az élettartama, ha nem spiáter lenne az elsütőszerkezet a többségében (az Alfák pl. kivételek). Így is biztosan ki fogja húzni nagyon sokáig, elvégre érdemi terhelést nem kap. Kivéve, ha rakétázol, de egy revkónak az meg se kottyan. De a spinyó rakéta toldat szét tud szállni a francba és az nem vicces. Én a sajátomhoz gyárttattam acélból, a gyári szutykot nem mertem használni, miután mondták, hogy azzal lehet gond.

[ Szerkesztve ]

Sent from my keyBoard

(#2781) pendre54


pendre54
addikt

Nos, ha már úgyis egy napja téma itt a topikban a gázpisztolyok kérdéskör, akkor egy érdekes cikk, a már linkelt Kaliberinfóról, és a már említett szerzőtől, hogy 2023-ban miért is tűntek el a boltokból ezek a fegyverek. [link]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#2782) mexel válasza pendre54 (#2781) üzenetére


mexel
veterán

Az egyik fegyverboltos azt mondta nem kapnak már Ekol Vipert mert elvileg nem felel meg valami követelményeklnek. nem figyeltem annyira mert siettem, plusz kicsit marketing(ellen) dumának tartotam.

(#2783) pendre54 válasza mexel (#2782) üzenetére


pendre54
addikt

Az tény, hogy a januárban életbelépett, szigorított jogi környezet miatt, az idei év komoly érvágást jelentett a fegyverboltoknak, de részben a gyártóknak is. Így valamennyire érthető, hogy a boltokba betévedt vevőket, igyekeznek olyan irányba terelni, amiből ők is profitálhatnak valamit.
Jelenleg akik egyértelműen jól járhatnak a jelenlegi helyzetben azok, akik a használt, jó állapotban lévő cuccaikat értékesítik. Lásd, pl. a Fegyverfórum adás-vételi topikját.( nem nyilvános, csak regisztráció után érhető el)

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#2784) mexel válasza pendre54 (#2783) üzenetére


mexel
veterán

Köszi az infót!

(#2785) mexel


mexel
veterán

Sziasztok. Ismét kérdés. Zoraki R1 be keresek szülőnek valamilyen gáz pepper töltényt. Mindegy milyen gyártmányt veszek? Vagy ebben van erősségben és minőségben különbség?

(#2786) pendre54


pendre54
addikt

Újabb humántesztes képek, és az elkövető, "csak" egy 12 mm-es Pitbull. A történet háttere, az Index gumilövedékes fórumán. Mivel a sztori nem túl régi, így a próbababán sem egy szál póló volt, tehát ennek tükrében is érdemes nézni a sérüléseket.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#2787) Dorian válasza pendre54 (#2786) üzenetére


Dorian
félisten

És ez csak egy 50-80 Joule-os...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#2788) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Aktuális lett hogy szülőnek, vegyek Zoraki R1-be pepper lőszert. Itt helyben Victory 9mm RKnall Pepper-t találok.

Kell ennél jobb, vagy van erősebb jobb alternatíva, vagy bőven megfelel? Holnap meg kellene vennem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.