Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-02-23 09:55:40

LOGOUT.hu

Aki engedély nélkül készít, alakít át fegyvert, az a “Büntető Törvénykönyvről szóló 2012. évi C. törvény 325. §-ába ütköző lőfegyverrel vagy lőszerrel visszaélés bűntettet követ el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) Varga Csaba válasza Andie (#398) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

Bocs a késői válaszért, de eltűntek a könyvjelzőim..

A csőtoldatos megoldás a gázdefender....
A legjobb ha feltekered a toldatot megtöltöd a dobot 1 riasztó és 5 gázpatronnal, a riasztót az első lövési pozícióba forgatod és a toldatba betöltesz 1 gumigolyót.

Ha action van akkor az elő lövés a támadó felsőtestére történjen max 2-3 méterről és ha többen vannak akkor használható a maradék 5 gáztöltény.
Fesztelenített kakassal a fegyver biztonságosan hordható..

A gunboxban valószínűleg alapos tájékoztatást adnak ha kéred a használat mikéntjéről..

A combo elképzelés nem igazán működik, de kérdezz rá a boltban.
(voltak próbálkozások 8mm gumigolyóval)

Üdv

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#402) Integra


Integra
titán

eszembe jut hogy a szegény srác lekardozása óta a katanákat is ebbe a topicba sorolhatjuk lassan :(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#403) Hunterevil


Hunterevil
tag

engem is érdekelnek a fegyverek és aki aztmondja h a fegyver legalizálás mindenképpen a veszélyes az sztem nézze meg a Kóla Puska Sültkrumpi című Michael Moor filmet sokat lehet belőle tanulni

the fun is in knowing...

(#404) -Jackson- válasza Varga Csaba (#389) üzenetére


-Jackson-
őstag

nah szétnéztem a keserű oldalán, és olyan kérdésem lenne, hogy az alábbiakat lehet-e gumilövedékkel kombinálni, vagy csak a gáz defendert?
Red Police, Gigant

الله أكبر | [J][A][K] [10][Q]

(#405) ::Geri::


::Geri::
tag

Sziasztok!

Végigolvastam a topikot, engem már régóta érdekelnek a fegyverek, de sajnos mostanában egy éleslőfegyver viselési engedélye átlagos magánszemély részére szinte lehetetlen. Így beleástam magam a gázpisztoly témába. Leírom a tapasztalataimat, hátha tudok segíteni valakinek.

Én hétfőn fogok elmenni reggel megvenni, aztán irány a teve utca engedélyért.
Na szóval, GRP - gáz riasztó pisztolyról beszélünk. Az éleslőfegyver működési elve, hogy amikor elsütöd a fegyvert, akkor begyullad valami elegy a hüvelyben, próbál térfogatot növelni, ezért meglöki a magot abba az egy irányba, amerre tud menni. A GRP fegyvereknél ez nem műkszik, már a fegyver csövébe bele van hegesztve egy kis fém akadály - ez általában valahol középen egy kis vitorla
ez megakadályozza, hogy szilárd halmazállapotú anyag távozzon a csövön.
Ez a csőbe nézve látható, de nem kirívóan, tehát amikor előkapod az utcán attack esetén és valaki odafókuszál akkor kell meghúzni a ravaszt :)

Na szóval, ami az alaptörténés : Önvédelemre , hordásra REVOLVERT, azaz forgótáras pisztolyt kell venni. Az autómaták szépek, igazi nehézfegyverkinézetűek, de megbízhatatlanabbak mint a revolverek és meg van sajnos a nagy esély rá hogy éppen egy kellemetlen helyzetben hagy cserben, besül a töltény.. stb.

Én két típust tudok ajánlani nektek : Röhm RG59 és HW88 Super Airweight. A Röhm RG59 20e Ft , 470g, nagyon kicsi méretű revolver, nagyon jól kézreáll, kellemesen viselhető, még zsebben is - én egy ilyet fogok venni hétfőn.
A HW88 is egy revolver, de csak 270g! ez a legkönnyebb revolver amit valaha láttam, egyetlen negatívuma - számomra - hogy rendkívül kicsi a markolat és pl az én kezemnek már hosszabb fogdosás után kényelmetnelül kicsi. Viszont ezt minden további nélkül hordhatja az ember a zsebében, pont most vett egyet a héten az egyik barátom, próbálgattam, egy átlagos régi nokia telefonnak felel meg a súlya.

Mindkét fegyver 5 lövetű , ez kevésnek tűnhet de mivel a GRP-k elég nagyot szólnak, így ha ez az 5 töltény nem elég akkor sajons valszeg a 9 sem.
A tartásuk teljesen engedélymentes, bemész a boltba, fizetsz és eljössz.
A viselésükhöz viszont már engedély kell, ez úgy megy mint ahogy azt már korábban írtátok többen is, pisztoly+számla+garanciával bemegy az ember a teve utcába, 2500Ft és két hét múlva jön a viselési, semmi pszichológiai vizsgálat.

Nekem már csak egy kérdésem van, a viselés mértéke. Ez ugye ''rejtve'' viselendő. Namármost, én egy övre húzható tokot szeretnék amit hátul a derekamon hordanék markolat felfele nézve, póló ráhúzva, nem lenne látható, maximum csak a tok fekete vászon/bőr alja. A nagy kérdés, ez mennyire meríti ki a rejtve viselést.

Na előljáróban ennyi, remélem tudtam segíteni valamit, szívesen megvitathatjuk a grp témát, engem nagyon érdekel. Beillesztek két képet, a Röhm rg59-ről és a HW88-ról.

[kép]

[kép]

Life is Short, Upgrade Hard

(#406) ::Geri::


::Geri::
tag

Up!

Life is Short, Upgrade Hard

(#407) lol


lol
senior tag

Bővebben: link evvel van vlkinek tapasztalata? pici, könnyű lehet és sz@r helyzet esetén talán jól is jön (kutya, vlmi f@sz stb)! honlap: Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#408) ::Geri:: válasza lol (#407) üzenetére


::Geri::
tag

Szerintem nem lehet vmi nagy durranás. Dupla gáz-spray semmi több. Inkább akkor legyen nálad egy erősebb fajta gáz-spray, ami szintén ér azért valamit, mivel egy kutyát el lehet vele kedvetleníteni, ráordítasz és lefújod. Arra kell ügyelni hogy olyat vegyél ami nem vékony sugárban permetez, hanem terít is, ezek nem visznek el 3-4m-re , csak 2-3-ra viszont nem kell pontosan célozni, ami egy hirtelen helyzetben nem mindig sikerülhet.
Egy emberi támadás esetén is szerintem jól jön, mert általában nem számít arra a támadó hogy nálad akármi is lesz, pont ezért utaznak normális emberekre gondolom, akik nem szembesülnek mindennap ezzel és nem számítanak rá.
Gondolják ők, és akkor 2cm-re a szemétől eldurrantja az ember a 120mg-os pepper gázpatront meleget adó torkolattűzzel :)

Na holnap majd mesélek, reggel megyek revolvert venni, utána fegyverviselésiért a teve utcába.

Life is Short, Upgrade Hard

(#409) ::Geri::


::Geri::
tag

Na. Megvettem a Röhm RG59-et, nagyon jó kis revolver.
Utána irány a teve utca. Balra be, fegyver-engedélyezési ügyosztály.
Kap az ember egy sorszámot és rá 3 percre már mehettem is egy ablakhoz - meg kell jegyezni hogy hétfőn délelőtt van ez így, állítólag szerda délután sokan vannak - voltak páran, de 16 ! ügyintézői ablak van. Odamentem, személyi, fegyver garancialevel - számla nem kell! - kap az ember egy csekket, és egy ki kell tölteni egy igénylési adatlapot a személyes adatokkal, befizetni ott helyben egy csekken 2000Ft-ot és kap az ember egy elismervényt ''30+30nap az elbírálási és a kiküldési idő'' ''ajánlott levélben érkezik az engedély, átvehető utána''. És ennyi, a gyakorlatban úgy tudom ez kb 2 hétnek felel meg és kap az ember egy kis barna kártyát. Vettem övre csatolható tokot is, jó vétel volt , de majd még beszámolok.

Life is Short, Upgrade Hard

(#410) lol válasza ::Geri:: (#408) üzenetére


lol
senior tag

milyen konkrét típust ajánlasz? pcit utána olvastam és a borsos cuccokat favorizálják > KO Pepper (20gr) [1200pénz]! vagy valaki másnak van tapasztalata?

(#411) ::Geri:: válasza lol (#410) üzenetére


::Geri::
tag

Pontosan azt amit leírtál. Pont egy ilyet - 20g-os Pepper KO - vettem ma a barátnőmnek. Ez elég hatásos, és két fajta van ha jól tudom, a sárga és a piros szórófejes, az a különbség hogy a piros messzebre visz, de konkrét sugárban, tehát célozni is kell , kb 4-5m. A sárga csak 3-3,5m-re visz,de sugárba jön, nagyon területet fed és nem kell célozni nagyon, szerintem ezt érdemesebb venni, mert a hirtelen helyzetben csak a fej felé irányítod és psssssz iááááááááá :)
1200-ért lehet venni a legtöbb helyen, én is ennyiért vettem, barátnőmnek tökéletes, majd ha rábírom kap egy HW88-at :B

Life is Short, Upgrade Hard

(#412) lol válasza ::Geri:: (#411) üzenetére


lol
senior tag

pontosan meddig ennek a spraynak a hatása és mennyire erős? 3-3,5 m sztem elég ha szépen beterít. ellenszélbe szted érdemes használni, vagyis van-e elég ereje ahhoz, hogy elérje a ellent (mert az igen érdekes lenne ha saját magam fektetnémki) :F mekkora ez a palack, kb mennyi fújásra elég?

[Szerkesztve]

(#413) maniac válasza ::Geri:: (#411) üzenetére


maniac
senior tag

En is gondolkodom most vmi sprayen. Hol vetted?

Ja igen van olyan ami nem bors spray-es hanem pl CS (vagy milyen) gazas? :)

[Szerkesztve]

(#414) maniac válasza maniac (#413) üzenetére


maniac
senior tag

na plz help :)

(#415) ::Geri::


::Geri::
tag

Na, szóval, amit ma vettem arról tudok nyilatkozni. Ez egy 20g-os pepper KO, sárga fújókás. Ez megy elvileg 3m távolságba. Egyszer próbáltuk ki barátom hasonló de más típusú gázsprayet - szintén pepper - az elég meggyőző volt, 1,5-2m-en belül volt látható a permet, de ezen kívül is terjed, csak azt már nem látja az ember + nem álltunk utána közel nézelődni :) de még így messzebbröl is elég orrfacsaró, könnyfakasztó volt a hatása.
Ugye ha valami attack van, az valószínűleg 1-2men belül van, tehát ha van időd akkor ugorj hátra és fújj, de ez is maximum 3m lesz, de a valószínübb hogy 1-1,5m-en belül fújsz. Arc irányába kell és fújni ameddig jön. Elvileg ezek 1 fújásra valók, azaz 4-5mp alatt kiűrülnek, viszont ha ebből az 5mp-ből valaki csak 1mp-ig telibe kap, az utána nem fog ugrálni az biztos. Szerencsére még nem kellett ilyet sem gázpisztolyt éles helyzetben használnom - soha ne is kelljen - de amiket olvastam eddig róla + a valószínűsíthető hatása elég jó. Persze más kérdés ha már több támadó van , 2 emberre szerintem hatásos, az az 5mp egy ilyen helyzetben rettentő sok idő, egy kisebb társulást végig lehet fújni :)

Venni ilyeneket szerintem minden vadászboltban lehet, én a Gunboxban vettem - www.gunbox.alexero.net , mivel a gázpisztolyt is ott szándékoztam venni. Jópofa kis bolt, tudom ajánlani, korrekt árakkal. Ajánlom az index fórumot, azon belül a fegyverek félelmek emberek részt, én is ott tájékozódtam, van egy korrekt gázpisztoly, kés és gázspray topik.

De ezt a jó kis fegyver topicot is folytassuk, mert az önvédelem ma Magyarországon - sajnos - aktuális téma. Én lennék a legboldogabb ha nyugodt szívvel adhatnám fel a hírdetést hogy gázpisztoly eladó.

Life is Short, Upgrade Hard

(#416) ::Geri:: válasza maniac (#414) üzenetére


::Geri::
tag

Igen , elvileg van másfajta is, azokat majd felderítem, mert a gázpisztoly töltényeknek is most nézek jobban utána, mert eddig én is 120mg-os peppert vettem és ugye a lehető legerősebbet/leghatásosabbat akarja az ember :)

Life is Short, Upgrade Hard

(#417) lol válasza ::Geri:: (#415) üzenetére


lol
senior tag

nagyon szépen köszönöm a válaszokat, asszem beszerzek egyet :) ( maniac > a mai cs gázas cuccokról indexen páran azt írták, hogy nem elég erősek a borsosokat ajánlották, de nézz utána! )

(#418) maniac


maniac
senior tag

En is koszonom a valaszokat!
LoL: hat igazat megvalva nekem valami igazan eros, es brutal kene, ami akkor jonne jol, ha 3-an megtamadnak, a lenyeg hogy a foldre keruljon, es egy ideig ne is nagyon tudjon felkelni, lehet hogy inkabb valami mas modozatot kene akkor keresnem? telleg ez a bors spray ha szembe lovom, kb mennyi ideig hatasos? :)

(#419) lol válasza maniac (#418) üzenetére


lol
senior tag

pfuu nekem már zsong a fejem a cs meg mindentől, olvassd végig az indexes topikot nagyon részeltes meg jo: Bővebben: link őszintén, a sok olvasás után a KO Pepper 20gosnál maradtam, mivel közterületen is simán lehet viselni > rendőrök nem köthetnek bele, és nagyon kemény a kaphatók közül. Addig bőven hatásos hogy el tudj menekülni, végülis ez a cél!

(#420) ::Geri::


::Geri::
tag

Szivesen, remélem tudtam segíteni!

Igen, mindenki brutális gázsprayt akar, de vannak törvények , sajnos ?! :)
Láttam egy online boltban árulnak ilyen 800ml-es oszlató könnygázt, na azzal 20 embert is leteríthetsz, csak elég alkalmi viselet :)

Life is Short, Upgrade Hard

(#421) ::Geri:: válasza maniac (#418) üzenetére


::Geri::
tag

A konkrét hatást nem tudom neked bemutatni, én is csak hallomások/fórumok.. stb-ből tudok konkrét eseteket. Egy barátom anyjának a főnöke járt úgy, még jó pár éve, hogy pénzt vett fel a bankból, ment az autója felé , és odatoppant emberünk hogy na add csak ide, ő meg előkapta a gázsprayt és közelről az egészet bele az arcába. Kedves támadónk megvakult :) De ez gondolom vmi jó fajta spray lehetett, volt is tárgyalás, de hiába erősködött a vak támadó, jogos önvédelemmel felmentették az embert és természetesen a támadót ítélték el. De ez jó 10 éve volt, akkor még voltak törvények, volt cigánybűnözés.. stb. Ma már.. gonosz gyilkos támadó! hogy meri megvédeni magát! lehet hogy csak pillanatnyi elmezavara volt szegény embernek és meg akarta kérdezni mennyi az idő, magát ítéljük el!

A fegyverkultúráról írtak sok helyen, ugye ottvan usa, elmúltál 21, nem vagy büntetve, vehetsz szépen éleslőfegyvert és sorozatlövőfegyvert is. De ehez emberek is kellenek, szigorú törvények, stb. Nem mondom, vannak is ott rendesen fegyveres bűntények,de pl svájcban is ez van, az az ország meg nem a nagy bűnözéséről híres. De ma Magyarországon.. előbb emberekké kell válni és normális társadalmat alkotni, majd utána. Ez jól hangzik tudom :DDD

Life is Short, Upgrade Hard

(#422) hobizoli


hobizoli
nagyúr

Ijen kene gazriasztoban:

[kép]

Az a piros feny nem feltetelenul kell ra :D




hobizoli

több drón kell ;P

(#423) ::Geri:: válasza hobizoli (#422) üzenetére


::Geri::
tag

Hehe, meglepődsz ha elmész a gunboxba, van ilyen és hasonlók is. Pont ma néztem, teljes acél mp4 szerű atomágyú van nekik, vmi 90e. Az is gázriasztó, rajta a tábla ''szabadon tartható'' :)

Itt egy kis ízelítő, ez vmi 30 gáztöltény/2-3mp :) Ezzel arcon terítesz vkit az kap

[kép]

Life is Short, Upgrade Hard

(#424) -Jackson- válasza ::Geri:: (#423) üzenetére


-Jackson-
őstag

ja csak ez is 75k:(

الله أكبر | [J][A][K] [10][Q]

(#425) hobizoli válasza ::Geri:: (#423) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Ez nem teccik. Egyebkent ez itt a kepen a Keseru Dealer neven futo gazriaszto Uzi klon gazgeppityu, de nekem az MP5 KA4 a kedvenc csuzlim




hobizoli

[Szerkesztve]

több drón kell ;P

(#426) Hmmz válasza hobizoli (#425) üzenetére


Hmmz
aktív tag

nééééé hobizoli....
van msn-ed? kéne egy kis help :p

Mottó:Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna...

(#427) hobizoli válasza Hmmz (#426) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Az irc-n ott vagyok (adatoknal)

több drón kell ;P

(#428) ::Geri:: válasza hobizoli (#425) üzenetére


::Geri::
tag

Na igen, MP5 jó kis csúzli, nekem is a hasonlók teccek + ha még egy jóféle rövid hangtompító is van.. mm, ez kell a hátizsákomba és minden ok :)

De komolyra fordítva a szót google-n nézz utána hátha csináltak valahol az európai gázpisztoly piacon - európában kell nézni mert usában szinte nincs is gázpisztoly, minek is.. - ilyen fajta grp-t, mert meglepő miféléket nem másolnak leg grp-nek.

Life is Short, Upgrade Hard

(#429) Hmmz válasza hobizoli (#427) üzenetére


Hmmz
aktív tag

irc...vaze... leszoktam... rosszabb mint a nikotin...:DD

Mottó:Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna...

(#430) ::Geri::


::Geri::
tag

Na , jó hogy mondjátok. Lassan 10 éve ircelek, 5 éve olvasom a prohardvert de most néztem be először a ph irc csatira mert irtátok :P ergo : fogalmam sem volt hogy van ilyen :)

Life is Short, Upgrade Hard

(#431) ::Geri::


::Geri::
tag

Up! A topicnak, az önvédelem aktuális téma - vitassuk !

Life is Short, Upgrade Hard

(#432) Hunterevil válasza ::Geri:: (#421) üzenetére


Hunterevil
tag

sorozatlövő fegyvert nem nagyon vehetsz usában sem csak különleges állami engedélyre de akko nagyon nyilván vagy tartva de mongyuk pumpálós sörétesér csak lemész a sarki fűszereshez és alanyi jogon home-defencre.

persze svédorszá, svájc, kanada ott mehet a sorozat is pl kanadába vannak géppuska lövész versenyek

(jah zsernyákoknak lehet alanyi jogon sorozatlövő ha a munka megköveteli saját... az usában)

the fun is in knowing...

(#433) Integra


Integra
titán

nemrég hoztunk egy ilyet bécsből, nagyon pöpec :))
[kép]
Bővebben: link

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#434) csibor válasza Integra (#433) üzenetére


csibor
őstag

Ez most BT-96 vagy MP-5?

(#435) Integra válasza csibor (#434) üzenetére


Integra
titán

MP5 A4

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#436) aDM|RaL^ válasza Integra (#433) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

ez most ien kis golyocskakat lő?

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#437) Integra válasza aDM|RaL^ (#436) üzenetére


Integra
titán

jaja, airsoft gun
de így is elég nagyot üt, van súlya mert tiszta fém minden benne, minőségi mechanika.
mondjuk nem is olcsó, de csak így van értelme.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#438) aDM|RaL^ válasza Integra (#437) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

Amikor San Marinoban voltunk, ott néztem ezeket a szépségeket, de csak egy pisztolyt vettünk... :D

azajó, műanyag cuccokkal nem érdekes a dolog annyira.

mennyi volt ha kérdezhetem?

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#439) Integra válasza aDM|RaL^ (#438) üzenetére


Integra
titán

300 euro asszem

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#440) Lord Zero


Lord Zero
addikt

segítsetek nekem
egy nagyon jó cimborám, aki igencsak távol leledzik pesttől, megkért, h ugyan legyek szíves utánanézni egy bizonyos fegyvernek
nos, mivel kurvára nem vagyok járatos a témában, ezért kósza ötlet gyanánt gondoltam beírom ide, miről van szó

tehát kézifegyver (értsd: pisztoly), ami gumilövedékes (ha jól értettem, tulképp tűzfegyver, csak nem ólomgolyóval - de lehet, h félreértettem vmit), nem elöltöltős, akár használt is lehetne, és persze ne legyen drága
na, ilyesmi kellene, vmi bolt, pesten, tudtok segíteni/tippeket adni?

(jah, a srác vadász, ergo az engedélyekkel nem lenne probléma - már ha ez a fajta lőfegyver egyáltalán engedélyköteles)

nem, mindegy

(#441) Lord Zero válasza Lord Zero (#440) üzenetére


Lord Zero
addikt

nekem már az is segítség lenne, ha legalább vmi márkanevet vagy típust mondanátok, esetleg 1-2 bolt nevét

nem, mindegy

(#442) Lord Zero válasza Lord Zero (#440) üzenetére


Lord Zero
addikt

senki nincs ebben a hadseregben, aki segíteni tudna nekem? :F

nem, mindegy

(#443) Integra válasza Lord Zero (#440) üzenetére


Integra
titán

ez így túl tág, fogalmam sincsen milyen cuccra gondol.
van airsoft fegyver, amilyet pl linkeltem is, ez apró pici műanyag golyókat lő ki, elektromos mechanikával

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#444) T. Almeida válasza Lord Zero (#440) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Bővebben: link

Ha jól tudom, még engedély se kell a gumilövedékes stukkerhez, magánterületen használható. Ha közterületen elkapnak vele, az szabálysértés (vagyis bénzbünti)

(#445) Lord Zero válasza Integra (#443) üzenetére


Lord Zero
addikt

mi az az airsoft?
ez állítólag nem léggel megy, rendes lövedék, csak gumifejjel, nem ólommal (vagy vmi liyesmi)
ilyeneket találtam, h Bővebben: link meg Bővebben: link, ezekből az veszem ki, h ez nem lég és nem gáz, hanem ''éles'' (???)

szerk: közben jött a #444 hsz :)
akkor most mi van, milyen pisztoly ez? hol lehet ilyet kapni, használtan akár?

[Szerkesztve]

nem, mindegy

(#446) T. Almeida válasza Lord Zero (#445) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Az elérhetőségeknél nézd meg, vagy 5-6 bp.-i bolt fel van sorolva.
Világszinvonalú gumilövedékes stukkereket gyártanak, de a boltokban biztos sokkal többet tudnak segíteni, az igényeidnek (vagyis a haverodénak) megfelelően.

(#447) Integra válasza Lord Zero (#445) üzenetére


Integra
titán

passzolom :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#448) Lord Zero válasza T. Almeida (#446) üzenetére


Lord Zero
addikt

oké, köszöntem :)

szerk: remélem ez tényleg az a fajta stukker, amire a cimborám is gondolt
én csak a boltokat hajtom fel, majd ő elmegy és válogat, ha van miből
(kb 1 napig lesz pesten, ezért lett volna jó tudni, h bizton kapható-e és hol)
ha felhívom a boltokat, elég annyit mondanom, h csókolom, gumilövedékes pisztoly van-e? vagy ezekből többféle van? kell tudni vmi spéci paramétereket?


[Szerkesztve]

nem, mindegy

(#449) Varga Csaba válasza Lord Zero (#445) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

Gumilövedékes fegyverek:

2 verzió létezik:

- ''egybeszerelt'' gumilövedékes tölténnyel üzemelő:

Itt a töltény tartalmaz egy hüvelyt az aljába sajtolt csappantyúval ill. a hüvelybe elölről egy megfelelő űrméretű gumigolyót ''sajtolnak''. Lényegében a lövedék a hüvely és a hajtótöltet (csappantyú energiája) egy egészet képez.
Ez volt a régebbi verzió amit a jogszabályok változása már ENGEDÉLYKÖTELESSÉ tett.
Annó voltak a töltény ffg lőporral való ''tuningolására'' kísérletek de nem hoztak számottevő eredményt ill a jogszabályváltozás minden ilyen kísérletet okafogyottá tett.

- ''elöltöltős'' verzió:
A gumilövedékes revolver (csak ebben a változatban létezik) kibillentett forgódobjába, a töltényűrbe elölről egy gumilövedéket hátulról egy vaktöltényt töltünk. Lényegében itt maga a forgódob a töltényhüvely. A forgódob kialakítása olyan, hogy abba vaktöltényen kívül SEMMIFÉLE más (éles) lőszer nem tölthető.
A lövedéket itt is a vaktöltény égésgázai hajtják ki a csőből...

Alalphelyzetben minden olyan gáz-riasztó fegyverből kilőhető gumilövedék amelynek az elejébe belecsavarható a rakétavető toldat.
A megfelelő (15mm es) gumilövedéket elölről a felcsavart toldatba kell tölteni és a fegyvert vaktölténnyel elsütve lőhető ki a gumigolyó.
(önvédelmi távolságon belül elfogadható erővel és pontossággal bír az így kilőtt lövedék, hátránya az egyesével való tölthetőség)

Üdv

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#450) Varga Csaba válasza hobizoli (#425) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

''Egyebkent ez itt a kepen a Keseru Dealer neven futo gazriaszto Uzi klon gazgeppityu''

Majdnem,
ennek a klónnak a Gordon Ingram által megtervezett MAC-10 ill. MAC-11 volt az ihletője ami USA gyártmány, ellentétben az UZI-val ami Izraeli és Uziel Gaál volt az ''apukája''

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.