Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-02-23 09:55:40

LOGOUT.hu

Aki engedély nélkül készít, alakít át fegyvert, az a “Büntető Törvénykönyvről szóló 2012. évi C. törvény 325. §-ába ütköző lőfegyverrel vagy lőszerrel visszaélés bűntettet követ el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) csibor


csibor
őstag

Csatahajók enciklopédiája 30% kedvezménnyel.Szerintem ha veszünk másik fegyvert,a lényeg hogy az M16 tárával működjön.

(#1452) [lAyCsI]


[lAyCsI]
addikt

fjucsa weapon

[ Szerkesztve ]

-= No way back from Here =-

(#1453) Rifleman10 válasza [lAyCsI] (#1452) üzenetére


Rifleman10
csendes tag

Próbálkoznak :)
Arra azért kiváncsi vagyok h mikor kezdték el a fejlesztését, mert szerintem ez nem a legmodernebb haditeknika. A legújabbakot mindig titkolják :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1454) #65675776 válasza Rifleman10 (#1453) üzenetére


#65675776
törölt tag

Land Warrior és OICW programról hallottál már?

(#1455) [lAyCsI] válasza Rifleman10 (#1453) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

hát az tuti,
sztem már Nam'-ban ezzel lőtték a Kongok seggét :D

-= No way back from Here =-

(#1456) [lAyCsI] válasza #65675776 (#1454) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

anno olvastam pár cikket az SG-n...
hol tarta a fejlesztés?

-= No way back from Here =-

(#1457) #65675776 válasza [lAyCsI] (#1456) üzenetére


#65675776
törölt tag

Te magad linkelted az előbb. Jelen helyzet szerint kb ennyi valósul meg belőle egyelőre. De az egész FCS "kicsit" be van lassulva. Kész eszköz nem sok van, lényegében csak a Stryker, és haladgatnak az NLOS-C-vel (2014-ben akarják rendszeresíteni). És ugye az XM25.

Az LW-t 2007 februárjában egy sikeres iraki teszt után felfüggesztették. A Future Force Warrior meg van.

Az OICW 2005 októberében törölve lett. Az XM29-ből egyszerűsítették az XM25-öt, ami lényegében az XM29 gránátvetője 20mm helyett 25mm-es űrmérettel. (Az XM8-ból meg ugye nem lesz semmi, az OICW-val együtt törölték.)

(#1458) [lAyCsI] válasza #65675776 (#1457) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

látom up-to-date vagy haditechnikában :P

-= No way back from Here =-

(#1459) #65675776 válasza [lAyCsI] (#1458) üzenetére


#65675776
törölt tag

Többé-kevésbé.

(#1460) Rifleman10 válasza #65675776 (#1454) üzenetére


Rifleman10
csendes tag

Land Warriorrol egy-két dolgot hallottam de szerintem azok sem frissek: az M4-en az MFL, beépített sisakképernyő stb.
No de látom téged nem kell felvilágosítani :)

(#1461) Brian_RL


Brian_RL
aktív tag

Olyan késeket keresek, amik gombnyomásra ugranak elő. Van valami javaslatotok, hogy hol milyet nézhetnék?

(#1462) [lAyCsI] válasza Brian_RL (#1461) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

sztem egy jó flipperes egykezessel jobban járnál mint valami rugósbicsakkal, sokkal tartósabbak... mennyit szánnál rá amúgy?
Extrametál hálózatban van mindenféle bökesz viszont elég nagy árréssel dolgoznak:)
Esetleg nézelődj itt: [link]

-= No way back from Here =-

(#1463) Integra válasza [lAyCsI] (#1458) üzenetére


Integra
titán

daa-raa egy két lábon járó skynet:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1464) [lAyCsI] válasza Integra (#1463) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

nekem a szava járásáról inkább Véder nagyúr ugrott be elsőnek:)
remélem nem veszi sértésnek :U

-= No way back from Here =-

(#1465) Integra válasza [lAyCsI] (#1464) üzenetére


Integra
titán

akár...
én még szmájlit tőle nem láttam..
azért remélhetőleg nem ilyen marcona 24/7:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1466) Brian_RL válasza [lAyCsI] (#1462) üzenetére


Brian_RL
aktív tag

Hát én igazából régebben vettem már egy ilyesmi kést olyan 4 körül, és kb egy hónap után szétesett :\
Valami komolyabbat szeretnék, de azok meg elég húzósak :W

(#1467) [lAyCsI] válasza Brian_RL (#1466) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

ennyi...:)
a minőséget mindíg meg kell fizetni, sajna ez van,
amúgy régen én is így gondolkodtam, de aztán rájöttem,
hogy 1x kell rá egy nagyobb összeget rászánni, aztán ha vigyázol rá örök darab marad :K

-= No way back from Here =-

(#1468) vwpolopg


vwpolopg
őstag

Sziasztok! Mi a véleményetek erről? [link] érdemes, nem érdemes, van jobb ebben a kategóriában?

esetleg ez?

[ Szerkesztve ]

(#1469) e.vid válasza vwpolopg (#1468) üzenetére


e.vid
senior tag

ugyan nem írtad, hogy mire kell, de azért ezt is olvasd át [link]

mod:link

[ Szerkesztve ]

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#1470) vwpolopg válasza e.vid (#1469) üzenetére


vwpolopg
őstag

Hasznos cikk volt, köszönöm! :R

(#1471) [lAyCsI]


[lAyCsI]
addikt

Yee bitch :D RAMBO

-= No way back from Here =-

(#1472) Rifleman10 válasza [lAyCsI] (#1471) üzenetére


Rifleman10
csendes tag

LOL :))
Azért az tényleg nem rossz kés...:DDD

[ Szerkesztve ]

(#1473) [lAyCsI] válasza Rifleman10 (#1472) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

meg is lehet vásárolni őket 30 pénzér... masszív 420-as acélból :D legalább nem rozsdásodik... szalonnázni pojjó

ahh... a Cobra kés is mekkora vágyálmam volt gyrekkoromban :U

[ Szerkesztve ]

-= No way back from Here =-

(#1474) Rifleman10 válasza [lAyCsI] (#1473) üzenetére


Rifleman10
csendes tag

A Cobrába szinte van egy integrált láncfűrész. :DDD

(#1475) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok! Van valakinek tapasztalata a FÉG GRP-9 gázpisztolyról? Nagyon gondolkodom egy ilyen pisztoly beszerzésén. Ez lenne az első (gáz)fegyverem. Köszi!

(#1476) MasterDeeJay válasza ^Clown (#1475) üzenetére

Hali!

Van egy GRPK-9 típusúm. Minőségi fegyver, de ha önvédelemre kell akkor inkább egy kisebb könnyebben rejthető revolvert ajánlanék (Röhm RG59, RG89(s), a legjobb persze HW88SA). A GRP nagy és nehéz mindennapi hordásra. De játszani, haveroknak barátnőnek mutogatni jó. (arra persze lehet hogy egy gáz PA63 is jó)

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1477) ^Clown válasza MasterDeeJay (#1476) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Mindennapi hurcolászásra kellene egy megbízható, biztonságos fegyver. Utánanézek azoknak, amiket ajánlottál. Amúgy kb. mlyen nehéz a FÉG fegyó amit Te ajánlottal, és amiről én kérdeztem? Köszi a választ! :R

(#1478) Csyppa válasza ^Clown (#1477) üzenetére


Csyppa
senior tag

[link]

Az adatlapokon megtalálod amit keresel.

"Basically, a computer is a very fast moron."

(#1479) ^Clown válasza Csyppa (#1478) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Köszi! Ez a HW88SA tényleg nagyon jó! Van különbség a HW88 és a HW88SA között? Azért kérdem, mert hol így, hol úgy találom meg a neten. Gumilövedéket ki lehet vele lőni? Köszi! :R

(#1480) MasterDeeJay válasza ^Clown (#1479) üzenetére

A régebbi típusok dobjából valóban lehet gumilövedéket kilőni. Nem ajánlom gumilövedékkel mert aránylag kis energiával (25J) lövi ki és csak 8.2mm-es megy bele.
A régebbi modell volt a sima HW88, az újabbik az SA de szerintem nincs közöttük lényeges különbség, bár valószínű az újabbik már nem gumizható. (ezekben nem vagyok biztos)

Illetve az hogy ha egy eredetileg gázriasztóból gumit lövöldözünk az nem éppen rendeltetésszerű használat, hosszútávon még a jobb gázriasztók is kikészülnek a terheléstől. Persze pár lövéstől semmi baja nem lesz, egy kis gyakorlás is belefér.

Ha tényleg gumisat akarsz akkor RG89s, gyakorlásra 8,2-es gumival bőven bírja a strapát, önvédelemre meg 10-es gumival.
Otthonvédelemre mivel a méret nem számít ezért 18mm-es gumisat. Keserű Omerta, vagy Onesta. Utóbbiból rendelkezem egyel és az már valóban rendelkezik kellő erővel egy esetleges betörő megállítása érdekében. (80-100J)

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1481) e.vid válasza MasterDeeJay (#1480) üzenetére


e.vid
senior tag

Gumibarát csöve a HW88 PTB315-nek volt, gumibarát dobja meg ezek közül is a régebbieknek.
A sima HW88 és a HW88SA között van különbség. A HW88-nak acél volt a dobja az SA alu dobjával szemben és az ütőszeg még a kakasba volt, nem pedig a tűzfalba.
Újonnan már csak az SA szerezhető be, ami nem gumibarát, viszont az egyik legkisebb súlyú revkó.

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#1482) ^Clown válasza e.vid (#1481) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Köszi a szakszerű tanácsadást fiúk! Gumizni amúgy is csak maximum gyakorlás miatt szerettem volna, mivel úgy tervezem, hogy szinte mindig velem lenne a pisztoly (a gumi meg nem túl legális).

Egyre jobban tetszik a HW88SA :) Lehet hozzá való tokot is kapni gondolom, de sehol nem találtam ilyet. Tudtok segíteni?

(#1483) e.vid válasza ^Clown (#1482) üzenetére


e.vid
senior tag

Ahol megveszed (pl:[link]) valószínűleg lesz pár tok is. Nekem van Fobus és Bianchi is, nem éppen olcsó egyik sem, de igen jók. Minőségi tokok még pl: a Sickinger, Uncle Mike, de egy 1k-s Dobos tok is elmegy.

mod: [link]

[ Szerkesztve ]

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#1484) Kornel213


Kornel213
tag

Sziasztok!
Most fogok tovább tanulni és fegyverszakértőnek szeretnék menni!Tud valaki erről a szakmáról valami lényegeset?

[ Szerkesztve ]

" A halál előtt a nagy fényesség nem a mennyország, hanem a torkolattűz..."

(#1485) BioNiCMaN válasza Kornel213 (#1484) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Nem akarom kibökni a lufidat, de ez egy hosszabb folymat lesz: [link]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#1486) runner 125


runner 125
nagyúr

Szeva all!

Egy amatőr kérdés; Gumilövedékes revorverek milyen erősségűek? Mennyi a hatótávolságuk? Milyen sérülést tud okozni ruhán keresztül?

..illetve önvédelmi célra melyik jobb? Előbbi vagy gázpisztoly?

Melyik engedélyköteles?

Egyelőre ennyi, köszönöm.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1487) runner 125 válasza runner 125 (#1486) üzenetére


runner 125
nagyúr

Senki? :U :B

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1488) Kornel213 válasza runner 125 (#1486) üzenetére


Kornel213
tag

BioNiCMaN: Köszi az információt :) Igen már egyik ismerősöm is felvilágosított hogy ehez elég hosszan kell tanulni! szerintem felejtős lesz...

runner 125: Nem tudom mekkora sérülést tud okozni. 7,5 Joule energia alatt vannak! Önvédelmi célra a gázpisztoly a jobb mert arra köthetsz engedélyt!A gumilövedékes fegyverhez nem köthetsz engedélyt és nem hordhatod közterületen (csak magánterületen lehet önvédelmi célra használni)
Itt egy [link] itt mindent megtalálsz!

" A halál előtt a nagy fényesség nem a mennyország, hanem a torkolattűz..."

(#1489) e.vid válasza runner 125 (#1486) üzenetére


e.vid
senior tag

Típusfüggő, de kb. 30-110J között vannak. Max 4-6m, de figyelembe kell venni, hogy a csőben levő akasztó miatt félrehordanak. Ennek iránya és mértéke szintén fegyverenként változik, érdemes gyakorolni a célzást.

Gumit otthonra, mert közterületen nem viselhető, a gázra kérhető engedély. Vagy veszel olyan gáz-riasztót, amivel lehet gumizni.

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#1490) trémobil válasza e.vid (#1489) üzenetére


trémobil
tag

A legálisan tartható múzeális gumisok csövében NINCS akasztó! Az csak a gázgumisokban van, egyébként korrekt amit írtál! Jelenleg a Keserű Onesta produkálja a legnagyobb energiát, jellemzően 80-100 zsuzsi körül.

Otthonvédelemre múzeális gumist, közterületre a gázgumist/gázost! Peace! :)

1 sör 1 szög a koporsóba, engem sündisznónak fognak nézni... :-D

(#1491) e.vid válasza trémobil (#1490) üzenetére


e.vid
senior tag

Jogos az észrevétel, a múzeálisokban valóban nincs akasztó. :)

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#1492) dudika10


dudika10
veterán

Azt hiszem ez lesz a megfelelő topik a kérdésemnek.
Szóval: egy kést szeretnék vásárolni és azt szeretném megkérdezni, hogy milyen méretig tarthatom magamnál az utcán? Van valami szabályzat/akármi aminek meg kell felelni, vagy gond nélkül tarthatok magamnál kést?

A választ előre is köszönöm! :R
Dudika

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#1493) e.vid válasza dudika10 (#1492) üzenetére


e.vid
senior tag

[link]

mod:link

[ Szerkesztve ]

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#1494) dudika10 válasza e.vid (#1493) üzenetére


dudika10
veterán

Köszönöm szépen!

Picit nehezen emészthető, de azt hiszem meg fogok tudni birkózni vele. :R

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#1495) e.vid válasza dudika10 (#1494) üzenetére


e.vid
senior tag

Kb. az a lényeg, hogy ne legyen a szúróhosszúsága vagy a vágóéle 8cm-nél hosszabb, ill. ne legyen rugóskés vagy franciakés.

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#1496) dudika10 válasza e.vid (#1495) üzenetére


dudika10
veterán

Én is erre jutottam. Az nem egészen világos, hogy táskában és azon belül is tokban vagy jól becsomagolva hordhatok-e nagyobbat magammal. :F
Utálom a kormányrendeleteket, jogász végzettség kell hozzá, hogy az ember kihámozza amit szeretne belőlük. :(

Végül is mindegy, mert a rendőr csak nem fog megállítani a város kellős közepén és pakoltatja ki velem a táskám kés után kutatva, csak azért gondoltam utána érdeklődöm, hogy elkövetek-e akármi szabálytalanságot, vagy sem. ;]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#1497) e.vid válasza dudika10 (#1496) üzenetére


e.vid
senior tag

Mire kell 8cm-nél nagyobb kés? Miért ne állíthatna meg a város kellős közepén? Ha jól tudom 50k a max. bírság…

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#1498) csibor válasza e.vid (#1497) üzenetére


csibor
őstag

Pedig nem ördöngösség összehozni pl:Leatherman Surge-nak is több mint 8cm a kés hossza,pedig az inkább szerszám mint kés.

(#1499) e.vid válasza csibor (#1498) üzenetére


e.vid
senior tag

Persze, hogy nem nagy ördöngösség összehozni, sok minden van, ami meghaladja a 8cm-t. Nekem, pl. Wave van, az 8cm alatti.

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#1500) runner 125 válasza Kornel213 (#1488) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszönöm mindenkinek az infókat! :R

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.