Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-02-23 09:55:40

LOGOUT.hu

Aki engedély nélkül készít, alakít át fegyvert, az a “Büntető Törvénykönyvről szóló 2012. évi C. törvény 325. §-ába ütköző lőfegyverrel vagy lőszerrel visszaélés bűntettet követ el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) csibor válasza MLaca (#950) üzenetére


csibor
őstag

Igen!2007 Január 1-jén 10j-ra emelik,és alanyi jogon minden büntetlen 18-éven felüli állampolgár fegyvertartási engedélyt kérhet;1 ill 2 csővű sörétes puskára.Amit lakáson bellűl tarthat.

(#952) MLaca válasza csibor (#951) üzenetére


MLaca
őstag

10J? :( a sörétes komoly? kérhetek linket vmi hiteles forrásra (nem blikk, vagy index..)? köszönöm előre is!

http://mlzphoto.hu/

(#953) Integra válasza csibor (#951) üzenetére


Integra
titán

ez már félsiker...
most már csak azt kell megcsinálni, hogy saját ingatlanodon belül ha pl betörnek jogosan használhatod és hiába csak kés van a kezében, te lelövöd, akkor se téged hurcoljon meg a jogrendszer...
tudsz valami linket arra vonatkozólag, hogy érvényes, fegyvertartási és fegyverviselési engedéllyel milyen jogszabályok vonatkoznak az emberre nyílt területen és otthon egyaránt?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#954) csibor válasza Integra (#953) üzenetére


csibor
őstag

Bocs az előbb lemaradt :DDD
Én valahogy igy képzelném el a fegyvertartást elsőre.

[Szerkesztve]

(#955) MLaca válasza csibor (#954) üzenetére


MLaca
őstag

kösz a 'hiteles' információkat :(((

http://mlzphoto.hu/

(#956) csibor válasza MLaca (#955) üzenetére


csibor
őstag

De most komolyan eltudnál képzelni 1 ilyen jogszabály modositást ithon ?Milyen cirkusz lenne.

(#957) MLaca válasza csibor (#956) üzenetére


MLaca
őstag

innentől fogva nincs hiteled, akár ki is léphetsz a fórumból..

http://mlzphoto.hu/

(#958) Integra válasza csibor (#954) üzenetére


Integra
titán

áá, ebből nem lesz semmi, hiába vagyunk eu tagország, mert a politikusok felénél ez a kérdés is átcsapna nagymagyarkodásba...
mindegy, jövő héten megkapom a fegyverviselésre és tartásra vonatkozó jogszabályokat is :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#959) Integra válasza MLaca (#957) üzenetére


Integra
titán

mi a baj most?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#960) csibor válasza MLaca (#957) üzenetére


csibor
őstag

Ha tekéred megteszem :))

(#961) MLaca válasza csibor (#960) üzenetére


MLaca
őstag

na de most komolyan: számomra fontos információ lett volna, mert puekbuzi vagyok, erre így beetetsz :(

http://mlzphoto.hu/

(#962) MLaca válasza MLaca (#961) üzenetére


MLaca
őstag

(puekbuzi = puska imádó)

http://mlzphoto.hu/

(#963) e.vid válasza Integra (#958) üzenetére


e.vid
senior tag

Ne várj addig:[link] :)

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#964) Integra válasza e.vid (#963) üzenetére


Integra
titán

köszi.
jelen pillanatban ez az érvényes szabályozás ezek szerint

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#965) e.vid válasza Integra (#964) üzenetére


e.vid
senior tag

Igen. Változás (pozitív irányba) szvsz nem nagyon várható… :(

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#966) ovw válasza MLaca (#962) üzenetére


ovw
tag

Hali,

azért nem hiszem, hogy ekkora problémát kéne csinálni egy nyilvánvalóan viccnek szánt postból... :U

No offense. :R

''Jog és fegyver az állam tartópillérei'' - Justinianus

(#967) MLaca válasza ovw (#966) üzenetére


MLaca
őstag

persze nincs szó véres komolyságról, csak mikor erre a liberalizációra várok, mert imádnék egy egycsövű sörétest, erre kiderül, hogy kamu :( mintha már nagyon éhes vagy, mondjuk a kedvenc éttermedben a kedvenc kajádra, majd az ajtóban közlik veled, hogy zárva, mert esküvői násznépet szolgálnak ki aznap..

http://mlzphoto.hu/

(#968) csibor válasza MLaca (#967) üzenetére


csibor
őstag

Nekem meg a vegyes csővű puskák tetszenek 20.-as sörétes+ 22wmr gólyós cső.

(#969) MLaca


MLaca
őstag

nem akarom korbácsolni a kedélyeket, csak puszta kíváncsiságból érdekelne, hogy nekünk Magyaroknak miért nem szabad szinte semmit? miért van minden lekorlátozva? igen, láttam a filmet a fegyverek, sültkrumpli, vagy mi volt :)

http://mlzphoto.hu/

(#970) #65675776 válasza MLaca (#969) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nagyjából 1948 óta fél a mindenkori hatalom egy esetleges népfelkeléstől ('56 erre egy kitűnő példa). Azért tiltott szinte teljesen a fegyvertartás nálunk, hogy ilyesmi ne történhessen (mégegyszer). Szöges ellentétben pl az USA-val, ahol pont azért jár szinte mindenhol alanyi jogon a fegyvertartási/viselési engedély (puskára meg sosem kellett náluk semmiféle engedély), hogy a nép felkelhessen ha nagyon nincs megelégedve a politikai vezetéssel.

Michael Morre egy pöcs, a filmjeit nem igazán lehet dokumentumfilmnek nevezni. Egy kicsit megkapargatja a felszínt (amúgy bulvársajtós módon), aztán mikor a lényeghez és az összefüggésekhez érne, akkor hirtelenjében odébb kezd el vakarózni. Szánalmas módon manipulálja a ''tényeket''. Nem lehet komolyanvenni.

(#971) MLaca válasza #65675776 (#970) üzenetére


MLaca
őstag

az tény, hogy elég 'fura' volt a film, de azért betekintést nyújtott egy bizonyos szinten az amerikai világba..
érdekes, hogy pl az osztrákoknál nem félnek a népfelkeléstől.

http://mlzphoto.hu/

(#972) ovw válasza MLaca (#971) üzenetére


ovw
tag

Ehh, azt a Moore-t el kéne ásni valahol, de gyorsan.
Vicces, hogy nem sokkal a frankó kis filmje után a testőrénél engedély nélkül tartott fegyvert találtak... Szóval ne legyenek fegyverek, de azért ő jobban fosik annál az utcán, mint hogy ne fegyverezze fel a testőrét.

Én itt élek, ezek az osztrákok amúgy elég bamba nép. :D

''Jog és fegyver az állam tartópillérei'' - Justinianus

(#973) Integra válasza #65675776 (#970) üzenetére


Integra
titán

nem hinném, hogy moore a teljes minden betiltása ellen küzd, de tény és való, hogy egy igen jogos még csak görbének sem igazán nevezhető tükröt állít a néző elé.
ettől ő nem lesz pöcs.
ahogy szerintem az usa helyzetét nem lehet európára, csóringer kishazánkra meg pláne nem rávetíteni..
szerintem:)

[Szerkesztve]

azt pedig teljesen helyénvalónak tartom, hogy fegyver és tartozékok a fegyverboltba valók, engedéllyel vásárolhatók legyenek, igazolással és visszakövethetéssel és nem pedig egy sima áruházba a vegyes osztályra, és úgy lehessen venni minden igazolás nélkül mint az aspirint..

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#974) Integra válasza ovw (#972) üzenetére


Integra
titán

mi van az osztrákoknál fegyvertartási és viselési engedély terén?
jövőre valszeg költözöm én is ki bécsbe, de itthon is megszerzem az engedélyeket

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#975) csibor válasza Integra (#974) üzenetére


csibor
őstag

22.-es puskát szabadon tarthatnak ez biztos,de osztrák állampolgárság kell hozzá.Meg talán puskához jutnak viszonylag könnyen hozzá.Pisztolyt ök is komolyan veszik nem egyszerű hozzá jutni.Bár ez kb 5 éve volt igy.

(#976) Integra válasza csibor (#975) üzenetére


Integra
titán

aha, köszi:)
puska engem nem érdekel.
annyit tudok, hogy amúgy az itthoni engedélyem érvényes ausztriában is, de ha a pisztolyt viszem ahhoz eu útlevelet kell csináltatnom a legális szállításhoz.
megnéztem tegnap egy zárható fegyverkazettát, 8 rugó össz vissz, és rögzíteni kell padlóra vagy falra, mindegy, a lényeg hogy roncsolással lehessen eltávolítani, ennyi a szabály..
én azt hittem valami nehezebb széfet kell vennem majd, meglepett mindenesetre, hogy ilyen kis dobozka is elég..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#977) MLaca válasza Integra (#976) üzenetére


MLaca
őstag

ne hallgass rá, átver! :)

http://mlzphoto.hu/

(#978) csibor válasza MLaca (#977) üzenetére


csibor
őstag

:P

(#979) MLaca


MLaca
őstag

jártas valaki az előltöltős fegyverekben? keresek olyan puskát, ami a ruger 77/50 elvén működik és nagyon jó minőségű. a hagyományos karabiner stílus érdekelne. meg amúgy is minden, ami ezekkel kapcsolatos :)
esetleg előltöltős revolverről infók? köszi előre is!

http://mlzphoto.hu/

(#980) csibor válasza MLaca (#979) üzenetére


csibor
őstag

(#981) csibor válasza MLaca (#979) üzenetére


csibor
őstag



Az MSSz Western Lövész Szakága büszkén hirdeti meg az:
I. Magyar Nyílt CAS Bajnokságot
A Bajnokságot Visegrádi Vadász LE Budaörsi lőterén tartjuk, 2006.szeptember 29-október 1.
Szeretettel várunk minden cowboyt nemes megmérettetésünkre ahol nemzetközi mezőnyben élvezhetitek sportunk igazi örömeit.
Na itt lesznek hozzáértők :)

(#982) MLaca válasza csibor (#981) üzenetére


MLaca
őstag

elcseréltem a légpuskám egy Ardesa Evolution R 1/48''-ra.
.50-es kaliber, bolt action, ami a kedvencem. kértem hozz 50 lövedéket, most budaörs/buda területen keresek olyan lőteret, ahol tárt karokkal fogadnak feketelőporral és csappantyúval :) kezdő vagyok, szal instruktor sem árt, aki egy légpuskásnak megmutatja, hogyan kell kezelni az előltöltőst :)

http://mlzphoto.hu/

(#983) MLaca válasza MLaca (#982) üzenetére


MLaca
őstag

senki? :(

http://mlzphoto.hu/

(#984) csibor válasza MLaca (#983) üzenetére


csibor
őstag

Akkor szerintem ballagj ki erre a lőtérre,és érdeklödj.

(#985) nRu3


nRu3
addikt

Minden esetre ma vettem friss lőszert, kitudja ez politikai zür hogy fejezödik be, kitudja hátha valakinek gyujtogathatnéka támad a közelemben :(((

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#986) csibor válasza nRu3 (#985) üzenetére


csibor
őstag

Anyit ugyse tudtál venni ami elég lenne ;]

(#987) nRu3 válasza csibor (#986) üzenetére


nRu3
addikt

nem vettem sokat hagytam másnak, persze nem ezért vettem,hanem a löszereim már vagy 10évesek voltak, nem árt frissiteni, de szerintem ha politikai válság miatt kéne venni akkor teherautoszámra kellen vásárolni.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#988) csibor válasza nRu3 (#987) üzenetére


csibor
őstag

És milyen van?

(#989) nRu3 válasza csibor (#988) üzenetére


nRu3
addikt

vacak 9mm :F

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#990) ovw válasza nRu3 (#989) üzenetére


ovw
tag

Oké, ha vacak, karácsonyra elfogadom. ;]

Én meg tárazhatom a vacak gáz-riasztókat (igaz abból van vagy 3 ;] )

Ha nagy balhé lesz marad a futás.

''Jog és fegyver az állam tartópillérei'' - Justinianus

(#991) G@ben


G@ben
addikt

Valaki tudna adni egy linket, ahol le van írva, hogy milyen késeket lehet legálisan magamnál tartani? Állítólag az EU-ba lépéssel megváltozott a szabály, de sehol nem találom.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#992) Varga Csaba válasza G@ben (#991) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

muhaha :) :) :)

Az EU-ba lépéssel fóf@sz se változott számottevően.....

Olvass vissza ott van linkelve a BM-rendelet ill a törvény.

Addíg is puskának:
max. 8 cm-es penge/vágóél hosszal viselhető efelett csak elcsomagolva szállítható...

Pillangó/rugós/francia kés viselés hossztól függetlenül szankcionált...

Ha meg önvédelemre akarsz pengét akkor inkább felejtsd el...
Ha peches vagy akkor téged ölnek meg vele, vagy te mást és annyit ülhetsz érte, mint varjú az ágon... Hidd el nem éri meg!

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#993) G@ben válasza Varga Csaba (#992) üzenetére


G@ben
addikt

Mi ilyen vicces? :F
Ellentmondásos dolgokat hallottam, azért kérdeztem. Visszaolvastam, de úgy tűnik, még nem eléggé, mert egyelőre nem találom. :)
A francia kés milyen?

[Szerkesztve]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#994) MLaca válasza G@ben (#993) üzenetére


MLaca
őstag

8 cm penge hossz a max engedélyezett.
''A francia kés milyen?'' - bajuszos :)

http://mlzphoto.hu/

(#995) G@ben válasza MLaca (#994) üzenetére


G@ben
addikt

Asszem megtaláltam a francia kést. A pengét kilövi, igaz?
Igazából valami hasonló kés tetszene: [link], de elriaszt az ára. :) Tudom, ez speciális önvédelmi kés, de nekem tetszik és be szeretnék szerezni egy hasonlót, nem önvédelmi célra, csak hogy legyen, mert szeretem a különleges késeket. :D Egy Extrametálos eladó mondta, hogy ez legális, de ha már duplapengés (mint pl ez: [link]), akkor illegális, a mai EU-s szabályok szerint. Egy másik Extrametálos eladó meg azt mondta, amit Ti is, azaz 8 cm-ig mehet.
Konkrétan az érdekelne, hogy ha van egy ilyen duplapengésem a tokjában és a hátizsákomban, azért büntethet-e a rendőr?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#996) csibor válasza G@ben (#995) üzenetére


csibor
őstag

Akkor elvileg bevan csomagolva,és csak szálittod.

(#997) G@ben válasza csibor (#996) üzenetére


G@ben
addikt

Elvileg igen. De gondolom ha az övemen viselem, akkor azt már nem nézik jó szemmel.

[Szerkesztve]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#998) Varga Csaba válasza G@ben (#997) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

Kedves Gaben!

És konkrétan mire is szeretnéd használni?

Mert az általad linkelt marokkésnek az életellenes bűncselekményeken kívül semmiféle más funkciója nincs....

Bárki más mást mond, köpd nyugodtan szemen mert aljas módon hazudik...

Tisztában kéne lenni azzal, hogy mit várnál el egy késtől, meg azzal, hogy melyik ''büdöslábúért'' lennél hajlandó pár évet eltölteni a sitten...

Ha egy ''mindenes'' kés kell, amivel ehetsz, kenyeret szelhetsz, fát faraghatsz stb. akkor vegyél egy egykezes bicskát 8 cm-es pengehosszal, ezt hordhatod nyugodtan nem lesz bajod belőle, míg az általad preferált műszerről egyetlen bíró se fogja elhinni, hogy csak szalonnázni volt nálad...

Ha túrázol és kéne a terepre egy komolyabb kés akkor vegyél egy masszívabb vadász-túlélő kést de azt is csak a természetben fűzd az övedre.

[link] itt esetleg segítenek a választásban..

Ha meg félénk vagy és önvédekezni akarsz akkor egy komolyabb marokkés árából vehetsz egy gázrevolvert és kiválthatod hozzá az engedélyt amivel rejtve viselheted közterületen... És nem fog damoklész kardjaként a sitt lebegni a szemed előtt...

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#999) G@ben válasza Varga Csaba (#998) üzenetére


G@ben
addikt

''nem önvédelmi célra, csak hogy legyen, mert szeretem a különleges késeket''
Erre szeretném használni, csak érdeklődtem, hogy mi van akkor, ha nálam van egy ilyen. Egykezes késem meg van, 6 cm-es pengehosszal. Meg ha már itt vagyok, akkor megkérdezem, hogy ezzel: [link] mi a helyzet? Ez sem az a tipikus szalonnázó kés. :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#1000) Varga Csaba válasza MLaca (#994) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

A francia kés az az OPINEL :D :D :D

Akinek nincs sok zséje bicskára az vegyen ilyet...

Még a plázákbeli késboltokban is megvehető a 8-cm es pengéjű 2500-3000 Ft ért..

Egyedi fazonja van, és igen kellemesen élezhető.
(én szénacélosat vettem a nejemnek, aki azóta ezzel aprítja a paradicsomot, mert borotvaélesre fenhető játszi könnyedséggel)

Ennyi pénzért nem rossz vétel.

Az eredeti francia kés a markolatból lövi ki a pengét.

TÉNYLEG! Valaki vegye már meg a Cold Steel UWK-mat, mert a dobozában porosodik a polcomon... :( :( nekem meg felesleges 2 CARBON V pengés kés..

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.