Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-02-23 09:55:40

LOGOUT.hu

Aki engedély nélkül készít, alakít át fegyvert, az a “Büntető Törvénykönyvről szóló 2012. évi C. törvény 325. §-ába ütköző lőfegyverrel vagy lőszerrel visszaélés bűntettet követ el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) G@ben válasza #49553920 (#1900) üzenetére


G@ben
addikt

Nem. Ha a méretelőírásoknak megfelel, akkor nem. Természetesen ha élezett a pengehát is, akkor a vágóélhosszokat össze kell adni és az sem lehet több 80mm-nél. Viszont az ujjkör a markolaton felfogható ütés erejét növelő eszköznek is, de ezt rendőre és bírója válogatja. Jó ügyvéddel kimagyarázható.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#1902) #49553920 válasza G@ben (#1901) üzenetére


#49553920
törölt tag

Engedély vagy ilyesmi szükséges?

(#1903) G@ben válasza #49553920 (#1902) üzenetére


G@ben
addikt

Sima kés, csak spéci formája van. Tudtommal a késeknél két eset van: vagy legális mindenkinek vagy semmilyen közembernek. Engedélyes kés nincs.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#1904) fungeld


fungeld
aktív tag

Sziasztok! Nem teljesen ide tartozik, de jobb helyet nem találtam(csak egy eléggé kihalt vadász topikot). Ezek a mindenféle vadhívó eszközök(az olcsóbbakra gondolok) mennyit érnek? Tényleg közelebb ,,hozza" az állatokat? Fotózáshoz kellene.

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#1905) MasterDeeJay

Érdekes cikkek, tudom ajánlani:

Minden férfinak legyen önvédelmi fegyvere

Minden férfinak legyen önvédelmi fegyvere 2.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1906) Thome


Thome
addikt

Sziasztok!

Ismerőstől tudnék egész olcsón venni egy gázriasztó pisztolyt, de nincs hozzá se papír, semmi bevizsgálás mivel nem itthon vette hanem szlovákiában. Meg szabad ezt vennem tőle vagy pedig mindenképpen bevizsgálásköteles vagy otthon tartható papírok nélkül? Mert ha nem tartható, akkor inkább nem vásárolnám meg hanem inkább boltból, nincs kedvem ehhez a herce-hurcához.

(#1907) MasterDeeJay válasza Thome (#1906) üzenetére

Bevizsgálást csak akkor kell csináltatni ha közterületen viselni szeretnéd, mert az engedély kiadásához kérik.
Nekem sok olyanom van amihez eleve nem is jár cetli. Pl: németből nemzetközileg elfogadott PTB számú gázriasztó, vagy lengyelbe gyártott K-56 muzeális
Ilyen MKH lehúzás csak nálunk van, mindenki tudja hogy miért...
Pontosan milyen eszközről van szó?

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1908) Thome válasza MasterDeeJay (#1907) üzenetére


Thome
addikt

Köszi a választ! Egy Umarex Colt 1911 A1-es gázriasztóról lenne szó.

(#1909) MasterDeeJay válasza Thome (#1908) üzenetére

Azzal itthon nem lesz gond.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1910) Thome válasza MasterDeeJay (#1909) üzenetére


Thome
addikt

Oké, köszönöm! :R

(#1911) järgenGuRu válasza Thome (#1908) üzenetére


järgenGuRu
csendes tag

A Copt 1911 az jó!

(#1912) MasterDeeJay válasza järgenGuRu (#1911) üzenetére

Dísznek biztosan, önvédelemre már kevésbé.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1913) Thome válasza MasterDeeJay (#1912) üzenetére


Thome
addikt

Az biztos, nem is önvédelemre kell. :K

(#1914) caprine válasza doc (#1803) üzenetére


caprine
aktív tag

Csuzliba a csapágy golyó az igazi :D

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#1915) caprine válasza G@ben (#1903) üzenetére


caprine
aktív tag

Hát ha úgy vesszük akkor van engedélyes kés, mégpedig a rugóskés ami 2004 óta tabu nálunk, de rendvédelmi szervernek, és például a NAV alkalmazottainak lehet.

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#1916) G@ben válasza caprine (#1915) üzenetére


G@ben
addikt

Ezért írtam közembert. :D

Egyébként milyen az a rendvédelmi szerver? :D

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#1917) Thome


Thome
addikt

Na nem vettem végül meg, mert hülyeség lett volna, de ismerős megkért hogy adjam el neki, mert pénz kellene neki de veszettül. Hol tudom ezt meghirdetni, illetve mi az az ár amiért eltudnám adni? Még mindig az Umarex Colt 1911 A1-ről beszélünk. :R

(#1918) Dr.Anonymus


Dr.Anonymus
addikt

Sziasztok!

Nagyon jó, hogy van egy ilyent topic. :B
Jómagam teljesen kezdő vagyok, játékok (mint a blogomból is látszik), illetve filmek nyomán kezdtem érdeklődni a téma iránt, és ért bennem a vágy egy ideje, hogy kipróbáljak a valóságban is fegyvereket.

Nézegettem lőtereket, de alapvetően eléggé kis választékot találtam fegyverekből, alig volt olyan ami engem érdekelt volna ( = ismertem volna filmből/játékból :D ).
Szerencsére végül rátaláltam a tripadvisoron agyon hypeolt Celeritasra, akik eléggé impozáns felhozatallal rendelkeznek.
Igaz, a céljuk a szórakoztatás, nem az hogy valakiből profit faragjanak, de nekem indulásnak tökéletes volt.

Elsőre egy Gamer csomagot durrantottam el + Scorpion vz61-et + Uzi-t.
Aztán pár hétre rá kipróbáltam a WW2es csomagot + Taurus Raging Bull-t (ez milyen király :DDD ) + M16 (na ez csalódás volt) + Dragunov SVD.

Szerintetek ha már kellően kijátszottam magam a Celeritasban, merre érdemes tovább folytatni? :U
Ti hova jártok lőni?

(#1919) Gercsa válasza Dr.Anonymus (#1918) üzenetére


Gercsa
senior tag

Gepárd lőtéren szeptemberben végig akciósak az élménycsomagok, bár annyira egzotikus "játék+filmes" fegyverek nem nagyon vannak. Ellenben ár/érték arányban lehet, hogy jobb.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#1920) Dr.Anonymus válasza Gercsa (#1919) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

Köszi ;)

(#1921) Cicero


Cicero
őstag

Bizonyára már ismeritek az ürgét.
Nem tudtok valami magyar nyelvű oldalt/könyvet, ahonnét a magyar szakzsargont el lehetne sajátítani?..

(#1922) MasterDeeJay válasza Cicero (#1921) üzenetére

fegyvervideo.hu
Kaliber magazin
Nethírlap fórum
gazpisztoly.hu (elmélet résznél)
segédlet fegyvervizsgához

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1923) bandiras2


bandiras2
senior tag

Fegyvertartás ésszerűbb helyeken [angol nyelvű video].

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#1924) ACAB95


ACAB95
tag

Üdv.
Gázpisztoly vásárlás előtt állok. Sok pénzt nem akarnák ráálldozni, kinéztem az EKOL Viper és ZORAKI R1 revolvereket. Egyik haverom mondta, hogy csak németet vegyek, de a revolver egy elég egyszerű konstrukció szóval nem tudom... Melyik fajta gáztöltény a leghatásosabb, legdurvább? Előre is köszönöm!

"Ami nem öl meg, az megerősít."

(#1925) Gercsa válasza ACAB95 (#1924) üzenetére


Gercsa
senior tag

Revolvert vegyél mindenképp ez már jó választás.

Egyébként nincs lényeges különbség használhatóságban a német és török gyártmányok közt.

Viszont ami fontos, hogy a mostanában piacon lévő gáztöltények (wadie) a legtöbb pisztolynál csappantyúkimozdulás miatt elakasztják a fegyvert.

Szerencsére van olyan modell aminél nem szokott fellépni ez a probléma:
- Record chief, nem drága, kicsi (2"-os cső), könnyen viselhető, made in Germany

Töltények közül pedig vegyesen tárazva CS és Pepper a leghatékonyabb.

Ha jobban érdekel a téma, akkor gazpisztoly.hu illetve 9mm.hu,

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#1926) Ron Swanson


Ron Swanson
senior tag

Hali! Az öntöltő gázpisztolyok közül melyikeket ajánljátok? Az ár nem számít csak jó legyen, mert hordanám magamnál. (Tudom önvédelemre a revolver jobb, de ettől most tekintsünk el. :) )

(#1927) fattyu válasza Ron Swanson (#1926) üzenetére


fattyu
veterán

pedig nem tekintünk el. önvédelemre nem hordunk öntöltőt. hihetetlen hogy vitatkozni kell ezen... nem alkalmas rá. pont.

ha talizmánnak kell hajrá. ha azt akarod hogy kérdéses esetben működjön, akkor revolver.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#1928) bandiras2 válasza fattyu (#1927) üzenetére


bandiras2
senior tag

De ha a pénz nem számít,... akkor a keserű féle DEALER. :D

[ Szerkesztve ]

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#1929) MasterDeeJay válasza Ron Swanson (#1926) üzenetére

Ha öntöltő akkor mindenképpen német esetleg jobbféle török.Röhm Rg88-at tudom ajánlani, az kellőképpen kicsi viszont csőre töltve csak bebiztosítva hordható. (walther PP szerü)
Volt szerencsém párhoz, Glock17 alakú Zoraki 917 szerintem szép és olcsó,Röhm RG96 USP alakú is rendben van.
Önvédelemre inkább csak revolvert, gázgumis Keserű-eket vagy Alfa van még gázgumisból drágábban. Természetesen gumival csak akkor ha tényleg gyakorolsz lőni vele. Rg59 talán a legolcsóbb minőségi sima gázos, legtöbbször azt ajánlják.
Itt nézegess: [link] valamint Itt: [link]
Nekem amúgy Keserű MDM 3"-os van gumisban és Rg88 gázban használatra készen.
Ja ha kellőképpen nagydarab vagy és van hová rakni akkor [link] :DDD (na jó ez csak poén)

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1930) fattyu


fattyu
veterán

nem a fegyver minősége miatt nem hordunk öntöltőt hanem a gáztöltények ad hoc töltése miatt. teljesen nem konzisztens lőpormennyiség van bennük és a lehető legrosszabb pillanatban lesz egylövetű.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#1934) rwin5


rwin5
őstag

Üdv, van itt még aktív emberke? :U

(#1935) MasterDeeJay

Kaptam a helyi rendőrségtől levelet hogy nyilvántartásuk szerint lejárt az mkh kártya a két viselt gázriasztómra ezért mutassam be 30 napon belül a megújított kártyákat vagy visszavonják a viselésit.
Kissé elkéstek vele mert már 2010-ben lejárt az egyik a másik meg 2014-ben.
Namármost számolgattam hogy egy út BP-re oda vissza plusz lehet hogy mégegy mert a laminálógyár éppen nem ér rá, a kártyák összes költsége több mint amit az eszközök érnek.
Az egyik egy török igencsak alsókategória amiért nem lenne kár hogy nem viselhetném de a másik egy RG88-as ami rendelkezik CIP kártyával tehát elviekben a nemzetközi egyezménynek megfelel. Ennek ellenére kell hozzá a semmitérő söralátét.
Most lényegében kb 20eFt lenne megcsináltatni legalább az RG-hez az mkh kártyát, kb annyit érne ha most el akarnám adni. Lényegében jobban járok ha meghirdetem a kettőt 25e-ért és veszek egy teljesen újat kicsit hozzáadva valami jobb revolvert mint hogy levizsgáztassam. Jól van fegyveradó megértem, rendszer ellensége vagyok ezért fizetnem kell.
De azt a baromságot hogy airsoftra is kell ilyen kártya...hát agyas aki ezt kitalálta..Még 2005 körül vettem egyet a kínain (cyma mp5 5eFt volt) és nem tartottam többre mint egy játékszert mert lényegében az.
Hogy várják el a jogkövető magatartást ha hülyeségeket és ésszerűtlen dolgokat találnak ki.

Tehát mit tegyek?

Adjam el mindet majd vegyek újat ami kb költségben ugyan annyi de nem kell utánajárni és új eszközöm lesz?

Újítsam meg BP-en a műszakijukat?

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1936) MasterDeeJay válasza MasterDeeJay (#1935) üzenetére

Na végül is helyi egyik vadászbolt felviszi és levizsgáztatja a jobbik eszközt, nem kell pestre járkálni.
Ha más is így jár hogy lejár az MKH és vissza akarják vonni a viselésit akkor keressen fel egy vadászboltot, hátha azon keresztül meg lehet oldani!

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1937) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok!

Vettem nemrégiben egy Red Agent Compactot, viselni nem nagyon fogom, (bár megcsinálom a viselésit) nézegetni / játszadozni annál inkább :))

Hétvégén kipróbáltam Walter riasztó lőszerrel, elég korrekt hangja van, viszont elgondolkoztam, ha zárt térben kellene használni, ott süketülök meg.

Ide vonatkozik a kérdésem, hogy a gázlőszerben kevesebb "lőpor" van, az kisebb hanggal jár, tehát adott esetben használható beltéren, vagy az sem ajánlott? (gázlőszerrel nem lőttem..)

(#1938) fattyu válasza KrAt (#1937) üzenetére


fattyu
veterán

lőszer: hüvely csappantyú lőpor lövedék...

maradjunk a tölténynél.

Zárt térben a szemed fog kifolyni ha gázzal lősz de lelked rajta, amugy alapvetően nem lesz halkabb sem

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#1939) doc válasza KrAt (#1937) üzenetére


doc
nagyúr

engem lottek mar pofan zart terben gazpisztollyal (nem direkt, baleset volt :D)
haat, nem halk, az biztos :D bar annyira varatlanul ert hogy tenyleg kicsit lesokkolodtam, de eleg nagyot csattant
aztan rohantunk ki az udvarra levegoert :D

(#1940) KrAt válasza doc (#1939) üzenetére


KrAt
veterán

Én .22-essel rengeteget lőttem (sportlövész voltam), és annak a hangjához hozzászoktam, gondoltam, ha kimegyek a pusztába kipróbálni, milyen a 9mm-es riasztótöltény, nem lesz egetrengető a hangja. Tévedtem.. :)

Nem mintha zárt térben lövöldözni szeretnék vele, csak jó tudni, ha valaki betéved a házba éjjel, akkor inkább vágjak hozzá egy vázát, mintsem lőjjek.. :DDD

(#1941) Lavar


Lavar
aktív tag

Sziasztok!
Önvédelemre a következők közül melyiket ajánljátok? Ezek nagyjából egy árban vannak, jól gondolom?

Weihrauch Arminius HW37

Röhm RG89N

Record SM Chief

Alfa 020

Remélem benéz valaki a topicba! :)

(#1942) Gercsa válasza Lavar (#1941) üzenetére


Gercsa
senior tag

Szerintem a Record ezek közül az ami most talán a legjobb választás.

A mostanában kapható gáztöltények elég sok modellnél csappantyúkimozdulást produkálnak és elakasztják a dobot, van aki menetvédővel vagy egyéb szűkítésekkel orvosolja a problémát, de a Chief tudtommal minden tölténnyel kiválóan üzemel gyári állapotában is.

És mind közül talán ez a legolcsóbb, szóval a kis Record különösen ajánlott.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#1943) Lavar válasza Gercsa (#1942) üzenetére


Lavar
aktív tag

Köszönöm a választ!

(#1944) Heavyrain


Heavyrain
őstag

A gázpisztoly viselési engedély megszerzése továbbra is az itt leírtak alapján működik (nem tudom ezen az oldalon mennyire aktuálisak az információk),vagy már megváltozott?

[ Szerkesztve ]

(#1945) Gercsa válasza Heavyrain (#1944) üzenetére


Gercsa
senior tag

Változott.

Itt a lényeg: LINK

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#1946) Heavyrain válasza Gercsa (#1945) üzenetére


Heavyrain
őstag

:R

(#1947) Tav-Csoves


Tav-Csoves
őstag

Engedélyhez nem kötött légpuskát szeretnék venni, de olcsó, megbízható, garanciás helyen.
Van ilyen? Köszönöm a válaszokat!
:R

(#1948) bul07 válasza Tav-Csoves (#1947) üzenetére


bul07
nagyúr

Általában a vadászboltok majdcsak egy áron árulják ezeket

Kérdés inkább az hogy mire akarod használni?
Ha otthon sörös dobozokra akkor nem muszáj újat venni 15-20e Ft-ért lehet jó nem leharcolt Slavia 630-ast, vagy 20-25e Ft-ért Slavia 631-est, meg vannak még a FÉG puskák
Ezekhez viszonylag olcsón lehet alkatrészt venni, nem bonyolult szerkezetek

De ha mondjuk olyan igényed van hogy 30m-en 1-2cm szórása legyen a puskának, céllövészet, és kacérkodsz a gondolattal hogy hobbi szinten eljárnál egy két FT vagy HFT versenyre akkor valami visszarúgás mentes kell neked (ezek 70e Ft-tól vannak)
Diana 75, Anschütz 380, Feinwerkbau 300S
Van még a Diana 60-as, de ez csőtörős és a kopásától függően nagyobb távolságnál nagyobb lehet a szórása

Itt nézelődhetsz az eladó használt puskák körében, csak figyelni kell nagyon hogy ne agyonhasználtat vegyél, meg van egy kés seftes is.

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#1949) Tav-Csoves válasza bul07 (#1948) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

:R

[ Szerkesztve ]

(#1950) bul07 válasza Tav-Csoves (#1949) üzenetére


bul07
nagyúr

Nekem tetszik a Baikal IJ61 is csak ugye sok a műanyag, meg többek szerint nem is olyan tartós
Itt egy írás róla , amúgy itt sok puskáról van elemzés

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.