Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-02-23 09:55:40

LOGOUT.hu

Aki engedély nélkül készít, alakít át fegyvert, az a “Büntető Törvénykönyvről szóló 2012. évi C. törvény 325. §-ába ütköző lőfegyverrel vagy lőszerrel visszaélés bűntettet követ el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) csibor válasza qdak (#1100) üzenetére


csibor
őstag

(#1102) qdak válasza csibor (#1101) üzenetére


qdak
addikt

koszi de kicsit jobban megmarad6ott volna a 47 es stilusa :))

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#1103) #65675776 válasza qdak (#1102) üzenetére


#65675776
törölt tag

A ''hivatalos'' verzió: [link]

Persze a bullpup is csak egy divathullám volt. Előnye az azonos csőhossz melletti kisebb fegyverhossz a hagyományoshoz képest. Főbb hátrányai: reflexlövéskor mindig a cél felé fogsz lőni, balkezes használatra csak némi átszerelés után alkalmas (ha van egyáltalán lehetőség erre)...

(#1104) csibor válasza #65675776 (#1103) üzenetére


csibor
őstag

Megfelelő gyakorlással megoldható a kapás lövés.Nekem csak az aug volt a kezembe,de az nagyon kényelmes volt.

(#1105) #65675776 válasza csibor (#1104) üzenetére


#65675776
törölt tag

Éppen a megfelelő gyakorlás az ami tipikusan hiányzik az AK-t alkalmazó országokban. Az AK legnagyobb előnye tipikusan az, hogy a legprimitívebb akárki is tudja eredményesen használni (többszörös lőszerfelhasználás mellett). A sokak által lenézett AR15 viszont gyakorlott kezekben messze jobb, mint pl a Kalasnyikovok.

A kényelem alapvetően nem a felépítési elv kérdése, hagyományos fegyvereket is lehet nagyon kényelmesre tervezni (lásd SIGArms termékek).

Egyébként a bullpup előnyei leginkább épületharcban jönnek ki, ahol szinte csak kapáslövés létezik.

(#1106) Vandit.


Vandit.
addikt

gázpisztolyhoz kell engedély?

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#1107) #65675776 válasza Vandit. (#1106) üzenetére


#65675776
törölt tag

Tartáshoz nem, viseléshez igen.

(#1108) Vandit. válasza #65675776 (#1107) üzenetére


Vandit.
addikt

otthonra nem,utcára igen?
úgy hallottam van olyan amihez nem kell semmi.

[Szerkesztve]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#1109) #65675776 válasza Vandit. (#1108) üzenetére


#65675776
törölt tag

Viseléshez mindenképpen kell engedély, lévén közbiztonságra fokozottan veszélyes eszköz.

(#1110) csibor válasza #65675776 (#1105) üzenetére


csibor
őstag

[link]A végén lévő kis filmet ajánlom.

(#1111) Vandit. válasza #65675776 (#1109) üzenetére


Vandit.
addikt

És a viseléshez mi kell?

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#1112) csibor válasza Vandit. (#1111) üzenetére


csibor
őstag

Nadrág :) Fegyverviselési engedély.

(#1113) #65675776 válasza csibor (#1110) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ismerem a filmecskét, semmi meglepő nincs benne számomra. Mire akartál utalni vele?

(#1114) qdak válasza #65675776 (#1103) üzenetére


qdak
addikt

Főbb hátrányai: reflexlövéskor mindig a cél felé fogsz lőni ?
reflexlövés = ?
mindig a cél felé fogsz lőni ? = oda is kell?
ezt nem értem :( elmagyaráznád nekem elöre köszi


[Szerkesztve]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#1115) csibor válasza #65675776 (#1113) üzenetére


csibor
őstag

Nekem újdonság volt.Bár az zavar benne,én 300 m-ről 2 lövést mindig a feketében volt,itt meg talán ha egyszer eltalálták a célt.

(#1116) #65675776 válasza qdak (#1114) üzenetére


#65675776
törölt tag

reflexlövés = kapáslövés. Épületharcban sok más nincsen.

Nem oda kell lőni, hanem a célba, szóval ez probléma. Összasségében annyit jelent, hogy csak komoly kiképzés mellett lehet bárki is hatékony egy bullpup felépítésű fegyverrel.


csibor: És amivel Te lőttél az 47-es volt, vagy 63-as (aka AKM)? Mert nem mindegy. Utóbbin van kompenzátor, ami aránylag jól végzi a dolgát. Igazából nem értem miért pont egy 47-essel hasonlították össze, arról mindenki tudja, hogy alúlmarad taktikai szempontokból az M16 alapváltozatával szemben is. A 63-as már jobb, de még mindig nem éri el az akkori M16-ot. Ha az amerikai eszközt rendesen karbantartod, akkor nincs vele semmi probléma.

(#1117) qdak válasza #65675776 (#1116) üzenetére


qdak
addikt

köszi most már értem :))

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#1118) csibor válasza #65675776 (#1116) üzenetére


csibor
őstag

Made in CCCP AK-47 volt.

(#1119) qdak válasza csibor (#1118) üzenetére


qdak
addikt

és szerinted melyik a jobb?
ak vs m16 vagy csak akt probáltad?

[Szerkesztve]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#1120) Sipi16 válasza Vandit. (#1111) üzenetére


Sipi16
senior tag

A pisztolyhoz kapott kártyával bemenni a rendőrpalotába. Ott bemutatni a fegyver és a kártyát 2000Ft-ért csinálják gázfegyverhez a viselési engedélyt. Asszem orvosi alkalmassági kell hozzá.

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#1121) csibor válasza qdak (#1119) üzenetére


csibor
őstag

M16 soha nem volt a kezembe,valós tapasztalat nélkül meg találgatni nem szeretnék.

(#1122) qdak válasza csibor (#1121) üzenetére


qdak
addikt

ak -n kivül még mikkel volt dolgod?

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#1123) e.vid válasza Sipi16 (#1120) üzenetére


e.vid
senior tag

Nem kell egészségügyi alkalmasság hozzá.

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#1124) col válasza Sipi16 (#1120) üzenetére


col
addikt

1. Gáz-riasztó pisztolyt szabadon lehet vásárolni. Amennyiben új, a vásárláskor garanciajegyet adnak.
Használt (garanciajegy nélküli) fegyvert be kell vizsgáltatni.
http://www.mkh.hu/

2. A vásárolt fegyvert töltetlen állapotban, elcsomagolva a lakhely szerinti illetékes rendőrkapitányság igazgatásrendészeti osztályára kell bevinni félfogadási időben. Ide kell: garanciajegy (vagy MKH papírok), személyi igazolvány, lakcímkártya, 2000 forint.

3. Ki kell tölteni egy űrlapot, a gázpisztolyt, a garanciajegyet, a személyit elkérik, adatokat rögzítik. Ezalatt be lehet fizetni a 2000 forintos eljárási költséget. A befizetésről szóló cetlivel ismét az ablakhoz kell fáradni. Az ügyintézés végén visszaadnak mindent, és egy másolatot is csúsztatnak az embernek, hogy folyamatban van a dolog.
EZ NEM JOGOSÍT VISELÉSRE!

4. Lakhelytől függően 2-3 héten belül kiküldik a személyi igazolvány méretű, plasztik, névre szóló viselési engedélyt az adott fegyverre, vagy be kell érte menni ismét.

Forrás:[link]
[kép]

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#1125) col válasza col (#1124) üzenetére


col
addikt

És még pár apróság: :)

- csak 18 éven felüliek vásárolhatnak és viselhetik,
(természetesen az engedély kiadásához létezik egy kikötés is, hogy nem voltál büntetve különösen fegyverrel kapcsolatos ügyben meghatározott időn belül... )
- az engedély birtokában viselheted a fegyvert közterületen, de csak REJTVE.
- és mivel önvédelem céljából tartható, természetesen tisztában kell lennie mindenkinek azzal, hogy mi az önvédelem fogalma és mikor, hogy lehet használni

stb...

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#1126) Dudu67 válasza csibor (#1115) üzenetére


Dudu67
tag

Az sem mindegy, hogyan lősz. Ha a filmet figyelmesen megnézed, láthatod, hogy a figura aki az AK-val lő, ''megrántja'' az elsütőbillentyűt, így azért elég nehéz pontosan lőni.... :O

Az optimisták angolul tanulnak, a pesszimisták héberül. A realisták pedig lőni ! http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#1127) Pulsar


Pulsar
veterán

Sziasztok!

Szeretnék lejárt egy terembe lőni. Ilyen helyre lehet vinni saját fegyvert? Illetve, ha ilyen célra szeretnék vásárolni pisztolyt (nem gáz, vagy légy) mi kell hozzá?

(#1128) Dudu67 válasza Pulsar (#1127) üzenetére


Dudu67
tag

Olvasd el ezt!


[link]

Az optimisták angolul tanulnak, a pesszimisták héberül. A realisták pedig lőni ! http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#1129) csibor válasza Dudu67 (#1126) üzenetére


csibor
őstag

Ne már egy kiképzett ember ilyet nem csinál 1 összehasonlító teszt alatt ;]

(#1130) e.vid válasza Dudu67 (#1128) üzenetére


e.vid
senior tag

Ez már nem hatályos…

Sporttörvény: [link]
Fegyvertörvény: [link]
Korm. Rendelet a fegy. és lőszerekről: [link]

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#1131) e.vid válasza Pulsar (#1127) üzenetére


e.vid
senior tag

Igen lehet vinni saját fegyver, de az egy hosszabb folyamat mire valaki eljut odáig, hogy saját fegyvert igényeljen. Mi kell ahhoz, hogy saját fegyvered legyen? Nem kevés pénz és sok szabadidő. :)
1, Tagnak kell lened egy lövészegyesületnél. (tagdíj évi 30-60k)
2, Sportorvosi évente.
3, Rendszeresen járni edzésekre. (lőszer költség)
4, Rajtengedélyt kiváltani. (ez idén 10k)
5, Fegyverismereti vizsga. (ez változó 15-25k)
6, Minősítést évente minimum 2x meglőni kategóriánként. (ha lesz saját fegyver, ezt akkor is meg kell tenni, mert különben bevonják az engedélyt!)
7, Otthoni tárolóhelyet kialakítani. (ezt ellenőrzik, kazetta/szekrény 15-50k)
8, Megszerzési és tartási kérelmet benyújtani. ( 6k)
9, Ha elfogadták, akkor fegyvert megvenni.
10, Fegyvert a szövetségnél, majd a rendőrségen bemutatni.
Kb. ennyi, de lehet, hogy valamit kihagytam…

De először szerintem keress fel egy lövészegyesületet, és ott minden kérdésedre választ fogsz kapni. :)


[Szerkesztve]

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#1132) Pulsar válasza e.vid (#1131) üzenetére


Pulsar
veterán

dudu67és e.vid

Köszönöm a kielégítő válaszotokat. Ennél azért azt hittem egy picit egyszerűbb. Vagyis másképpen bonyolult. :)
Szerintem akkor ezzel várok.

Esetleg csepel környékén nem tudtok javasolni egy jó lövész klubbot?

(#1133) Dudu67 válasza csibor (#1129) üzenetére


Dudu67
tag

''Ne már egy kiképzett ember ilyet nem csinál 1 összehasonlító teszt alatt ''

Miért ne csinálna? (szándékosan)

Mivel ez egy amerikai gyártású teszt, lehetett az a készítők szándéka, hogy bebizonyítsák az amerikai polgároknak, mennyivel jobb az M16 az AK-nál (láttam már ilyet).

Mindamellett ez lőtéren, ellenőrzött körülmények között készült.
Itt lehet hogy pontosabb az M16, de mi van akkor, ha kiviszed a dzsungelbe?
Az M16 könnyű 5,56.-os lövedékét képes egy kis ág is eltéríteni a célponntól, míg az AK 7,62.-es nagyobb- nehezebb lövedéke simán eltöri az ágat és eltalálja a célpontot.

( Ha valamiben tévedtem javítsatok ki )



e.vid #1130 Igazad van elQrtam

[Szerkesztve]

Az optimisták angolul tanulnak, a pesszimisták héberül. A realisták pedig lőni ! http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#1134) e.vid válasza Pulsar (#1132) üzenetére


e.vid
senior tag

Budapesti egyesületek: [link]
Pest megyei egyesületek: [link]

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#1135) Pulsar válasza e.vid (#1134) üzenetére


Pulsar
veterán

köszönöm szépen

még egy kérdés. ha lőni szeretnék, csak bemegyek egy lötérre, és mondom, hogy lőni jöttem, adják a pisztolyt, és lövök, vagy kell elötte valami orvosi, vagy akármi?

(#1136) Kris91


Kris91
csendes tag

Sziasztok!
Ne kövezzetek meg, de már nincs sok kedvem végigolvasni az egész topikot.
A kérdésem az lenne, hogy Bp-en belül (inkább Pesten) hol lehet gázspay-t venni legálisan? (ez alatt értsd: ne piacokat mondjatok) Pár hónapja találtam egy-két elérhetőséget, konkrétan ami meg is maradt bennem az egy bolt a Keletitől pár percnyire (térképen néztem), de már nem emlékszem pontosan a címre és/vagy bolt nevére. Tehát légyzíves segítsetek!
Köszi! :R

[Szerkesztve]

(#1137) Kris91 válasza Kris91 (#1136) üzenetére


Kris91
csendes tag

Mire nem jó a kereső... A GunBox fegyverboltra gondoltam. Holnap lehet hogy benézek. Addig is valakinek más ötlete, hogy hol lehet ilyen termékeket venni?

(#1138) qdak válasza Dudu67 (#1133) üzenetére


qdak
addikt

AK-47 Vs. M-16 (olvasni való)
[link]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#1139) e.vid válasza Pulsar (#1135) üzenetére


e.vid
senior tag

Orvosi nem kell, de alkalmasnak kell lenned a lövészetre. Többnyire van arra lehetőség, hogy fegyvert ill. lőállást bérelj. Ekkor fizetsz a lőállásért (kb. 2-3k /alkalom)) és a fegyver használatáért (kb. 500-1500Ft/db, + lőszer).

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#1140) Pulsar válasza e.vid (#1139) üzenetére


Pulsar
veterán

Miaz, hogy alkalmasnak kell hogy legyek rá?
Van kezem, lábam, és nincsenek emberre lövési hajlamaim :) Vagy mit jelent ez? És ha nincs orvosi ki állapítja meg, hogy alkalmas vagyok rá?

(#1141) e.vid válasza Pulsar (#1140) üzenetére


e.vid
senior tag

kb. ezt jelenti :)

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#1142) qdak


qdak
addikt

[link]
.50 BMG SEMI-AUTOMATIC RIFLE!!!!

[Szerkesztve]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#1143) MLaca válasza e.vid (#1131) üzenetére


MLaca
őstag

1. van már havi 6e-től is tagság (Tatabánya)
3. az ember amúgy is jár, mert szeret lőni, tehát ez nem kényszer, hanem öröm
5. 7e ft
6. évente 1x kell meglőni fegyvernemenként

én most csinálom a cuccost.

http://mlzphoto.hu/

(#1144) e.vid válasza MLaca (#1143) üzenetére


e.vid
senior tag

1, évi 30-60k-t írtam. A 6x12=72k, nem éppen a legolcsóbb.
3, nem mondta senki, hogy kényszer csak számolni kell ott is költséggel.
5, a vizsga díja valóban 7k, de sok helyen, ahol vizsgáztatnak, csak a vizsgára nem lehet elmenni, el kell végezni az álltaluk indított „tanfolyamot”, ami persze egy lehúzás, mert otthon is megtanulható.

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#1145) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Weapon lassítva

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#1146) [lAyCsI]


[lAyCsI]
addikt

Nemrég láttam a Diszkóverin a Future Weapons-ben az új AS-50-es sniper rifle bemutatóját, kedves kis szerszám: AS-50 és [L:world.guns.ru/sniper/sn67-e.htm ]leírás[/L]
amúgy jókat szoktam röhögni a kopter ex-kommandóson aki vezeti a műsort, iggazi műmájer hülyegyerek :D

[ Szerkesztve ]

-= No way back from Here =-

(#1147) csongi válasza csibor (#1129) üzenetére


csongi
veterán

Pontosen egyet értek Dudu67 észrevételével. tipikus belerántás. Régen Romániában volt egy békefentartói gyakorlat, és ott részt vettek az amcsik is. Valamiért szinte mindegyik AK-t akart venni ;) Szegény fegyverenek már szürkésfehér volt mindene a ráégett lőpor miatt. Az AR15 taktikailag valóban jobb fegyver. De ha egyszter az menti meg az ember életetét hogy az iszabba kell kúszni végig szántva a fegyverrel a talajt és azt utánna használni is kell közvetlen, akkor AK legyen nálam inkább :)

(#1148) G@ben


G@ben
addikt

Sziasztok!

Nincs itt valaki, aki be tud szerezni Magyarországon nem kapható késeket is? Van ez a kés, de egyszerűen nem kapható Magyarországon, pedig ennek a nagyobb testvére sima pengés változatban sok helyen megtalálható. Beszéltem a Fiskars-szal is, a Gerber kések importőrével, de egyszerűen nem hoznak be ilyet. Külföldről tudnék rendelni, de a szállítási költség kb kétszer annyi lenne, mint maga a kés, az meg nem az igazi.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#1149) [lAyCsI] válasza G@ben (#1148) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Try this:
MOSKITO

-= No way back from Here =-

(#1150) G@ben válasza [lAyCsI] (#1149) üzenetére


G@ben
addikt

Már próbáltam, de Gerber késekkel nem foglalkoznak.
Az is jó nekem, ha valaki olyan külföldi oldalról rendel magának cuccot, ahol ez is megtalálható és akkor beszállok a szállítási költségbe.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.