Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-02-23 09:55:40

LOGOUT.hu

Aki engedély nélkül készít, alakít át fegyvert, az a “Büntető Törvénykönyvről szóló 2012. évi C. törvény 325. §-ába ütköző lőfegyverrel vagy lőszerrel visszaélés bűntettet követ el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) sharpapa válasza uzi75 (#498) üzenetére


sharpapa
aktív tag

tudni én is tudok, de neked ez mind megvan?

"Mi a különbség köztem és Mark Zuckerberg közt? Én privát információkat adok vállalatokról nektek ingyen, és gazember vagyok. Zuckerberg a ti privát adataitokat adja vállalatoknak pénzért, és ő az Év Embere." (Julian Assange)

(#502) Pirkhoffer


Pirkhoffer
csendes tag

Micro Uzi:

[kép]

M16A2:

[kép]

...

(#503) sharpapa válasza Pirkhoffer (#502) üzenetére


sharpapa
aktív tag

Hasonló felszereltségü M4A1-et jobban kedvelem.Persze ránátvető nélkül.:)

"Mi a különbség köztem és Mark Zuckerberg közt? Én privát információkat adok vállalatokról nektek ingyen, és gazember vagyok. Zuckerberg a ti privát adataitokat adja vállalatoknak pénzért, és ő az Év Embere." (Julian Assange)

(#504) Pirkhoffer válasza sharpapa (#503) üzenetére


Pirkhoffer
csendes tag

Van neked fegyvered?

...

(#505) net84 válasza net84 (#499) üzenetére


net84
őstag

módosítanám a kérdésemet...
Van valakinek valami hasonló?
Tud a Walther P22 kilőni valamit?
Amit eddig erről a tudok: 9mm PAK lőszerrel működik, 8-as tára van.
Ez a tár a markolatban vagy lent említetthez hasonlóan a csőben van?
A ''szán'', vagy minek híják merev mint a CP99 Sporton vagy ''hátrahúzható'', ezzel betölthető, mint a ''normális'' fegyvereken (sima CP99)?

Működés szempontjából mennyire hasonlít a CP99-hez?

Röptibe ennyi... :DDD

Read only...

(#506) Vallon válasza uzi75 (#498) üzenetére


Vallon
tag

Ha már fegyver. Legyen fegyver. Én össze tudok barkácsolni a sufniban egy hidrogénbombát. 5 rongy egy darab. E-mail címem: kissdp@fibermail.hu. Itt lehet leírni a kívánt erősséget megatonnában, lehet rendelni mellé hordozó-rakétát, vagy stratégiai lopakodó-bombázót. Persze ezek feláras extrák. Az alapváltozat helyből képes megsemmisíteni a parlamentet. Megatonnánként 50 forint a felár. A rendeléstől számított 2 héten belül megkaphatod a rendelt terméket, ha 10 rongy feletti értéket rendelsz, kapsz mellé egy gázpisztolyt, hogy ki tudd egészíteni a hidrogén-bomba által keltett pusztítást.

Cukor az élet, csak meg kell tanulni szopni.

(#507) Agostino válasza Vallon (#506) üzenetére


Agostino
addikt

Napalmmal fizethetek?

[Szerkesztve]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#508) e.vid válasza net84 (#505) üzenetére


e.vid
senior tag

A P22 és a P99 az gázpisztoly, így aztán nem lő ki semmi „szilárd” dolgot, a csőből csak a gáz távozhat. A CP99 légpisztoly, ami 4.5mm-es ólmot lő ki. P22 és a P99-nél a szán hátrahúzható, a CP99-nél nem. Így aztán a két pisztoly működése nem hasonló. :)

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#509) VW válasza bullseye (#465) üzenetére


VW
aktív tag

Az üzlet címét vagy honlapját meg tudnád adni ahonnan rendeltél?

Sajnos a légzés nem intelligencia függõ, különben elég sok probléma megoldódna.

(#510) sharpapa válasza Pirkhoffer (#504) üzenetére


sharpapa
aktív tag

Van de nem M16

"Mi a különbség köztem és Mark Zuckerberg közt? Én privát információkat adok vállalatokról nektek ingyen, és gazember vagyok. Zuckerberg a ti privát adataitokat adja vállalatoknak pénzért, és ő az Év Embere." (Julian Assange)

(#512) EminemLP


EminemLP
újonc

Fogadjunk, hogy te hamarabb megunod mint en? - tiv

(#513) net84 válasza e.vid (#508) üzenetére


net84
őstag

thx! valahogy átsiklottam a hozzászólásod felett...
az off23-ba tett válaszod alapján a CP99-is hodható, csak nem lehet betárazva...
Ennek a viseléséhez is kell gondolom engedély..? és azt kapok önvédelemre hivatkozva a gáz-riasztó pisztolyra?

A CP99-nél csak a sport verziónál nem lehet hátrahúzni a szánt, a sima 99-nél, igaz csak a hátsó fele, de hátrahúzható, ezzel ''előre tölt'' és csak az elsütési fázis megy a ravasszal. A sportnál a felhúzást is ravasz végzi.
Otthoni szórakozásra ez a kettő megvan, de most kellene valami ''más'', az új CP99 Combat mefleleő lenne lövészetre is, meg esetleg ''önvédelmi célra'' is...

Hogyan is működik az engedély?

Read only...

(#514) Integra


Integra
titán

na csekk disz out.....
Bővebben: link
kicsit jó pukkantó:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#515) Pötyi válasza Integra (#514) üzenetére


Pötyi
őstag

Érdekes, hogy ez régebben PDW (Personal Defence Weapon) néven futott, és nem volt neki ilyen szép neve, hogy MP7...

Bővebben: link

QNX is cool!

(#516) Integra válasza Pötyi (#515) üzenetére


Integra
titán

nem jön be az oldal:(
valszeg akkoriban még csak fejlesztés alatt volt, aztán ez lett a hivatalos neve.
elég profinak tűnik

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#517) Hunterevil válasza Integra (#514) üzenetére


Hunterevil
tag

jah igen a szép új mp7es csak hogy a koncepció nem új már 10éve létezik a p90ben de mindazonáltal ez mégiscsak jobb.

the fun is in knowing...

(#518) e.vid válasza net84 (#513) üzenetére


e.vid
senior tag

Önvédelemre nem alkalmas a légpisztoly, és közterületen csak ürítve, dobozban (szatyor stb. vihető), rajtad nem lehet. A nem rég megjelent CP99 Compact-nál (nem Combat) a szán úgy működik, mint az éles verziónál, azaz minden lövésnél hátra mozdul, a csőretöltés is a szán hátrahúzásával történik. Pontlövészetre nem igazán alkalmas de jó kis játékszer lehet belőle. Önvédelemre meg felejtős.

Viseléi engedély, gázpisztolyra:
Veszel egy gázpisztolyt, a garancia levéllel (van ahol a pisztolyt is kérik bemutatásra) besétálsz a rendőrségre, 2000Ft és egy űrlap kitöltésével kérelmezed a viselési engedélyt, amit meg is adnak, ha elmúltál 18, és nem voltál bűntetve.

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#519) Petya25 válasza Agostino (#500) üzenetére


Petya25
addikt

Igen tudom hogy húzós az ára, nekem nincs engedélyem, de maga a DE érdekelne.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#520) Hunterevil válasza Petya25 (#519) üzenetére


Hunterevil
tag

Nem valószinű hogy fogsz találni hatástalanított DE-t mert eaz eredeti ára is magas aki meg megveszi (más országban mer itt nem negyon lehet) az nem fogja hatástalanítnai e lgegyszerűbb ha egy fém airsoft modellt veszel az elég élethű és olcsóbb is mint az eredeti.

the fun is in knowing...

(#521) Petya25 válasza Hunterevil (#520) üzenetére


Petya25
addikt

Hol árulnak ilyet, valami céget tudsz?

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#522) Agostino válasza Petya25 (#519) üzenetére


Agostino
addikt

Hi

Találtam egy külföldi oldalt : Bővebben: link. Itt azt írja alul, hogy az ára 1,249$, ami kb 270 000 ft, de erre gondolom még jön rá adó meg istentudja milyen összeg, szal mire a kezedbe kapod, az ára valahol 320 000ft körül lesz, arról nem is beszélve, egyáltalán tarthatsz-e ilyen brutálisan erős fegyvert otthon.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#523) Petya25 válasza Agostino (#522) üzenetére


Petya25
addikt

Akkor nem valószínű, hogy lesz nekem ilyen a közeljövőben. THX
Az IMI lenne a kedvencem....:B

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#524) #65675776 válasza Pötyi (#515) üzenetére


#65675776
törölt tag

Emlékezetem szerint már legalább 2 éve MP7 a hivatalos neve...

(#525) Hunterevil válasza #65675776 (#524) üzenetére


Hunterevil
tag

igazából mind2 mert :mp7 pdw (mert a ma oly divatos pdw kategóriába tartozik ilyen pl az mp5k is) mint az mp5 smg

the fun is in knowing...

(#526) net84 válasza e.vid (#518) üzenetére


net84
őstag

mit jelent a ''nem voltál büntetve'' ??? Nem vagyok a rendszerbe, nincs priuszom? Gyorshajtás az mehet?
A CP99-nél az önvédelem másodlagos szempont! Fejre lőve azért megérzős... (nagyon) :DDD
A viselési engedélyt megkapom a tanfolyam és vizsga nélkül? Egy évig vagy visszavonásig érvényes?
Bocsi, hogy ilyen sokat kérdezek, csak szeretnék tisztában lenni a dolgokkal.
Egyébként lehet kihagyom az engedélyesdit és beszervezek magamnak valami télleg védelmit... elektro sokkoló... :DDD
Annyi a lényeg, hogy időnként elég nagy összeget és értéket viszak A pontból B pontba, és arra az időre kellene valami. A sokkoló mégsem jó. Lehet beérem valami kissebbel.

Köszi a sok segítséget...

Read only...

(#527) Integra válasza Hunterevil (#525) üzenetére


Integra
titán

a legtutibb mp5 eag-k:)
de az m16 r.i.s. se kutya...
mondjuk az ára is szép
Bővebben: link

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#528) e.vid válasza net84 (#526) üzenetére


e.vid
senior tag

A gyorshajtás az nem számít :) Bővebben: link
A viselési engedélyhez nem kell semmilyen vizsga, és a visszavonásig érvényes az adott fegyverre.A Gp előnye a sokkolóval szemben, hogy nem kell közel engedni a támadót magadhoz, legálisan tarthatod, és elrettentő is tud lenni, mivel nincs ráírva, hogy gázpisztoly. :)

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#529) Varga Csaba válasza Agostino (#522) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

Tarthatsz....

Én kb. 6-7 éve sírtam a röhögéstől amikor a Honvéd lőtéren az idióta Desert Eagle-vel lőtt célba a nagykaliberű versenyszámban. (a többi céllövő meg anyázott az állásban az ágyúdörgés miatt) Tipikus pénzem van eszem nincs figura volt..

A törvényben nem szerepel kaliberkorlátozás a maroklőfegyverre.
Ha egyszer már megkaptad a megszerzésit akkor olyat vehetsz amilyenre a pénzedből fussa...

Persze sorozatlövő nem lehet. :C

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#530) Integra válasza Varga Csaba (#529) üzenetére


Integra
titán

:))
azért én is elpuffogtatnék vele picit, igaz hogy semmit sem találnék el vele, de hát nem is azért lövöldöznék vele:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#531) Varga Csaba válasza Integra (#530) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

Szó se ról én is szívesen kipróbálnám, persze a kaliber iránti megfelelő tisztelettel és óvatossággal.

De azért nem venném a bátorságot arra, hogy egy céllövészetre !abszolút! alkalmatlan fegyverrel !céllövő! és nem IPSC versenyen induljak és riogassam a versenyzőtársaimat.
Céllövészetben inkább a .38WC dívik, vagy a régi 7,62 nagant revolverről ne is beszéljek.

Az oda untig elég..

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#532) Integra válasza Varga Csaba (#531) üzenetére


Integra
titán

januárban megyek izraelbe edzőtáborba, lesz egy kevés fegyveres harcászat és lövészet is, nagyon várom:)
a legjobbaktól fogunk tanulni, kíváncsi vagyok milyen arzenáljuk van, mit használnak!!

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#533) Varga Csaba


Varga Csaba
aktív tag

Megnéztem a linket az airsoft-replikákról...

Hát ez egy az egyben az ami nekem volt, csak igényesebb, fejlettebb kivitelben.

Konklúzió: drága játék, még nem egészen felnőtteknek :D :)))

SZVSZ: gyakorlásra, szimulálásra, tréningre a rendes paintballmarker sokkal jobb.
És abból is létezik életkű replika....
Ezekkel a műanyag bogyókkal emberre nem lőnék, ha meg táblára csinálnék ''légfegyver-ipsc-t'' akkor sztem a rendes légfegyverek pontosabbak.

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#534) Integra válasza Varga Csaba (#533) üzenetére


Integra
titán

ezekt használják alakulatok is szimulációknál, izraeliektől származik az airsoft ha jól emlékszem.
pedig lőnek egymásra ezerrel, rohadtul tud csípni:))
nagy gyerekek csekk disz:) Bővebben: link

paintball marker alatt mit értesz?
hagyományos töltény forma, csak a töltény elejében festék van?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#535) Varga Csaba válasza Integra (#534) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

Hát,

Sztem a találat jelzésére a nagy festékgolyó sokkal jobb.
A kis 6mm-es golyó nem hagy akkora pöttyöt.
Műanyagsöréttel meg nem lőnék emberre, pont a csípés miatt...

Egy versenyen ''bemondásra'' értékelni a találatokat elég érdekes lenne.
Viszont ha rajta van az emberen a ''placcs'' akkor nincs apelláta...

A paintballmarkerek az én olvasatomban kb. .50 kaliberű festékgolyót lőnek ki sűrített gáz segítségével.

Láttam belőle az M16A2 re hasonlítót is...

A hagyományos töltény festék ''orral'' a fegyvergyárak alternatívája a nem halálos gyakorlásra.

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#536) Integra válasza Varga Csaba (#535) üzenetére


Integra
titán

ja ok, akkor paintball marker sima painball:)

airsoftnál nincsen festék, legalábbis itthon nem használnak, ezért is az igen komoly öltözet és arcvédelem

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#537) net84 válasza e.vid (#528) üzenetére


net84
őstag

köszi a segítséget! még jelentkezek... :DDD

Read only...

(#538) Hunterevil válasza Integra (#534) üzenetére


Hunterevil
tag

Az airsoft a japánpoktól származik és ott elég nagy kultusz is. A különleges alakulatok pedig simunitionnal gyakorolnak ami valódi fegyverekből kilőhető festékgolyó (persze kell egy váltó szett ami megakadájozza h éles golyót kilőhessenek a gyakorlás ideje alatt) már ha van rá pénz...... cak a pontosság végett;)

the fun is in knowing...

(#539) Integra válasza Hunterevil (#538) üzenetére


Integra
titán

a festéktöltényes fegyvereket mi hajtja meg?
ugyanolyan hagyományos rendszer mint az éles fegyvereket?
mert ha igen, nem vagyok benne biztos hogy festék ide vagy oda, az olyat csap hogy vége lehet az embernek:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#540) Hunterevil válasza Integra (#539) üzenetére


Hunterevil
tag

a festéklövedékeket a simunitionban általában csak a csappantyú hajtja (ami begyujtaná a lőport) de vannak halálos változatok lőporral töltve amiket csak védőfelszerelésben használnak előnyük a jóval nagyobb pontosság és lőtáv a valódi hátrarúgás és az eredeti fegyver kezelőszervek.

the fun is in knowing...

(#541) Integra válasza Hunterevil (#540) üzenetére


Integra
titán

asszem ilyet nem fogok tudni kipróbálni, csak éles csúzlikat:)
de majd jól kifaggatok mindenkit hogy jól mutogassanak meg mindent nekem:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#542) Hunterevil válasza Integra (#541) üzenetére


Hunterevil
tag

hát jah simunitionra nem nagyon kell zámitani d az éles lövészet sokkal nagyobb fun :D
ha izrael akkor :Galil,Uzi,Akm,Svd,Jerico(baby eagle)meg esetleg tavor tar21 de az nemtom miylen számban szaladgál odaát kellmes időtöltést;)

the fun is in knowing...

(#543) sharpapa válasza Hunterevil (#542) üzenetére


sharpapa
aktív tag

ahhoz képest hogy izraelnek ilyen saját fegyverei vannak, én ott katonánál ált. CAR-15-öt, M16-ot, vagy MP5A-t láttam.

"Mi a különbség köztem és Mark Zuckerberg közt? Én privát információkat adok vállalatokról nektek ingyen, és gazember vagyok. Zuckerberg a ti privát adataitokat adja vállalatoknak pénzért, és ő az Év Embere." (Julian Assange)

(#544) Hunterevil válasza sharpapa (#543) üzenetére


Hunterevil
tag

jah ezeket vagy veszik vag licence alapján gyártják nemtom mér jobb nekik igy (persze az mp5 egyértelmüen kiválló) de a car15 mér lenne jobb a galilnál azt nemtom...

the fun is in knowing...

(#545) sharpapa válasza Hunterevil (#544) üzenetére


sharpapa
aktív tag

lehet h drágább ezeket a izraeli speckó stukkereket legyártani,mintha szinte kilóra veszik az amcsiktól.

"Mi a különbség köztem és Mark Zuckerberg közt? Én privát információkat adok vállalatokról nektek ingyen, és gazember vagyok. Zuckerberg a ti privát adataitokat adja vállalatoknak pénzért, és ő az Év Embere." (Julian Assange)

(#546) csibor válasza Hunterevil (#544) üzenetére


csibor
őstag

Pedig egyszerű amcsi katonai segélyből amcsi fegyvert vehetnek.A galilt meg eladják külföldre jó pénzért.Egyébként mini vagy mikró galil volt már a kezembe nagyon elvan találva.Szimpatikussabb mint az mp5.Méretben ugyanaz de teljesitményben más kategoria.

(#547) Hunterevil válasza csibor (#546) üzenetére


Hunterevil
tag

Nah igen a nyugat most találja fel magának a forróvizet a rövid csövű karbélyok alkalmazásával aztán izraelben,meg volt szovjetúnióban már 20-30 éve használják őket amugy azér az mp5 nem a tűzerely hanem a ''nyugodt viselkedése'' miatt favorit

the fun is in knowing...

(#548) #65675776


#65675776
törölt tag

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#549) #65675776 válasza Hunterevil (#542) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azért a Jericho-nak és az Uzi-nak nem olyan egyértelmű a megítélése...
Az Uzi esetén főleg az ergonómiával vvannak gondok.

[Szerkesztve]

(#550) Hunterevil válasza #65675776 (#549) üzenetére


Hunterevil
tag

jah de az uzit olcsó gyártani és oclsó a lőszere is azér csinálták bár vmikor mostanában állt le a gyártás a jerico az meg ...hát az csak van semmi extra:D

the fun is in knowing...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.