Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54801) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!

Kb. 6-8 évvel ez előtt próbálkoztam utoljára 23.976Hz-es videók interpolált megjelenítésével, de akkor nem voltam teljesen megelégedve az eredménnyel. Elvileg a projektor tud 48 Hz-en vetíteni, így a kérdésem, hogy mostanában már van szépen dolgozó algoritmus?
Régen ffdshow+avisynth volt, persze tized ekkora PC teljesítmény mellett.
Előre is köszönöm a választ. :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#54802) Alien! válasza Játékos (#54801) üzenetére


Alien!
senior tag

próváld az svp-t, elég részletesen lehet konfigurálni, a 48hz-hez is hozzá tudod lőni.

(#54803) Tuib válasza Gombinyó (#54799) üzenetére


Tuib
aktív tag

Erre a track-re ráfűzve, ha olyan igény lenne, hogy a gép egyik HDMI-jén hang menjen a Denon-ba, a másikon meg a kép a kijelzőbe, az is kivitelezhető? (szegény ősi gépem nem kezel 4K-t rendesen) KÖszi!

''A szeretet az, amikor anyu látja aput a mosdóban és szerinte apu nem is gusztustalan.''

(#54804) Gombinyó válasza Tuib (#54803) üzenetére


Gombinyó
őstag

Nekem az RX560-al pont így működik. HDMI közvetlen a tv-be, HDR,4K megy. A displayportra pedig rá van kötve a Denon erősítő egy displayport-hdmi kábellel, azon keresztül pedig mennek a HD hangok. Azért van így megoldva, mert az (régebbi ) erősítőn nem megy át a 4k anyag.

(#54805) PuMbA válasza Gombinyó (#54804) üzenetére


PuMbA
titán

Hang nem csúszik PC monitorhoz képest? :)

(#54806) Gombinyó válasza PuMbA (#54805) üzenetére


Gombinyó
őstag

Alapból de, de Kodiban be van állítva fixre a 250ms-es késleltetés, így nincs csúszás. :N (illetve erősítőn is lehetne korrigálni, ha ott akarnám)

[ Szerkesztve ]

(#54807) Tuib válasza Gombinyó (#54804) üzenetére


Tuib
aktív tag

Bazz köszi, ezek jó hírek :) átalakítót milyet használsz, ha szabad kérdezni?

''A szeretet az, amikor anyu látja aput a mosdóban és szerinte apu nem is gusztustalan.''

(#54808) Gombinyó válasza Tuib (#54807) üzenetére


Gombinyó
őstag

Nincs átalakító. A kábel egyik vége display, a másik pedig hdmi. Egyébként ugreen nálam minden, ami digitális jelet szállít :)

(#54809) Tuib válasza Gombinyó (#54808) üzenetére


Tuib
aktív tag

Jahogyúgy :) Nekem 5 métert kell majd áthidalnom (messzebb van a gép a megjelenítőtől, cserélbe így másik szobában van: mindegy, hogy néz ki, és milyen hangos :) ) De sima passzív átalakító, semmi flikk-flakk?

''A szeretet az, amikor anyu látja aput a mosdóban és szerinte apu nem is gusztustalan.''

(#54810) VGabesz80


VGabesz80
újonc

Sziasztok!Szeretném a segítségeteket kérni!Vettem én balga egy használt Pioneer vsx-lx55-ös házimozi erősítőt.Kéthét után mikor rákötöttem az ujjonan vásárolt hangfalakat.(áramtalanítás alatt)Amikor bekapcsoltam UE22 hibát írt ki.Többször reseteltem,úra áramtalanítottam de a hiba megmaradt.Updatet nem találni hozzá.Megállt a tudomány.Tudok e tenni valamit?Amennyiben szervízre kerül sor,akkor mire lehet számítani.85 pénzt adtam érte.:( :W

(#54811) Sefter válasza VGabesz80 (#54810) üzenetére


Sefter
veterán

külföldi fórum szerint kuka lett 2 esetből 2-szer... :(

Psn ID: sefter_hun

(#54812) VGabesz80


VGabesz80
újonc

Ez jól hangzik. :(

(#54813) Zsohi


Zsohi
őstag

Sziasztok, egy élég régóta fennálló problémára szeretnék megoldást találni amellyel eddig együtt tudtam élni és most mivel újra lett telepítve a rendszer és a probléma nem oldódott meg már igen csak zavar. Videó lejátszóként a MPC-BE használom MadVR rendererrel karöltve amely tökéletes szuperál addig a pontig amíg a videólejátszás teljes képernyős módban történik meg, ablakos módban véletlenszerű időközönként a kép megakad, de a hang zavartalanul folytatódik, ha a lejátszást előre, vagy hátra léptetem minden a helyére áll addig amíg újra meg nem akad. A beépített médialejátszóval a probléma nem áll fent.
A frissen telepített rendszerre eddig a videokártya driverén és a MPC-on kívül semmi más nem lett telepítve. Lejátszót nem szeretnék cserélni, mivel ez az egyedül amivel az Atmos mindennemű probléma nélkül megy.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#54814) Zsohi válasza Zsohi (#54813) üzenetére


Zsohi
őstag

Még se véletlenszerű, 61 másodperc folyamatos lejátszás után fagy meg a kép. Mondjuk nem tudom, hogy kerülte el ez a figyelmemet eddig. :DDD Látszólag független mindentől, 30, 60, 240 képkocka ugyan az, bitráta ugyan az...

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#54815) Zsohi válasza Zsohi (#54814) üzenetére


Zsohi
őstag

Miután felfigyeltem erre 61 másodperces megakadásra rátaláltam egy másik szerencsétlenre aki ugyan ezzel a hibával küzdött, azzal a különbséggel, hogy ő laptopon szenvedett vele és a laptopjának a haldokló akkumulátora okozta a hibát. Ezen a szálon elindulva meg is oldottam a gondjaim, a Cablemod kábeleim voltak a hiba kiváltó okai. :Y Amint lecseréltem mindent a gyári kábelekre a hiba eltűnt, játékok alatt is eltűntek a megmagyarázhatatlan akadások. Talán kontakt hiba lehet a dolog hátterében. :F

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#54816) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Tök jól elvoltam eddig az amlogic-os box-al, de csak kellett egy kis önszívatás és összedobtam egy pc-t a mozihoz (EQ APO használata miatt).
Egy Ryzen 3200G ketyeg benne, nincs külön vga.
Ez az Radeon SW nekem nagyon új, megtenné valaki hogy leprintscreeneli a "helyes" beállításokat vagy leírja?
60Hz-ről amikor 24Hz-re vált a film Kodiban, elmegy a kép, de ha pl ITT átnyomom 24Hz-re, akkor is elmegy. Bepipáltam a "GPU méretezést" így most éppen jó Kodiban, de nem vagyok benne teljesen biztos hogy kadenciahelyes. (Nem hinném hogy Kodi beállítás hiba, azt használtam már milliószor.)

Délelőtt meg azzal szívtam, hogy pl. megakad 1sec hanglejátszás után a REW ("timed out waiting for space to write the fade out block to the soundcard"). Megnyitom a foobart, indítok zenét... megakad az is. Indítom újra, megy folytonosan. Bezárom, megnyitom a REW-et és utána simán tudok mérni nem akad meg. Utána pl. belépek vezérlőpultba a hangokhoz és csak ránézek valamire és utána megint el kell játszani az előbbit, de villan a hangeszköz is a listában mintha le-fel csatolná (AVR HDMI).

[ Szerkesztve ]

(#54817) devil-k válasza Tamoo (#54816) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ilyenkor azért örülök, hogy már nem HTPC-zek. :U

- mozi bolondéria -

(#54818) kelna91


kelna91
senior tag

Sziasztok! Lefagyott a gépem, miközben MPC-HC-ben madVR-ral néztem filmet, és most úgy maradt a kijelzőm. Azóta akárhányszor indítom újra a gépet, bármit csinálok a képernyőbeállításokkal, szar a kép. Eleinte még a képfrissítés is 24 Hz-en maradt, és iszonyú lagos volt az egér, de mostanra ez elmúlt, viszont még mindig életlen a kép, a szöveg is homályosan és színtorzítással jelenik meg, mintha gyenge JPG lenne. Van valakinek ötlete, hogy mit lehet tenni?

(#54819) Patice válasza kelna91 (#54818) üzenetére


Patice
Topikgazda

GPU driver reinstall, rosszabb esetben gépújrarakás.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#54820) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Valaki valami tipp, hogy miért nincs 24Hz?

(#54821) MasterMark válasza Tamoo (#54820) üzenetére


MasterMark
titán

Rossz edid info. Üzemmódoknál sincs 24 Hz?

Switch Tax

(#54822) Tamoo válasza MasterMark (#54821) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nincs. Mit lehet tenni? :D

(#54823) MasterMark válasza Tamoo (#54822) üzenetére


MasterMark
titán

Megpróbálnám a jó öreg bekapcsolási sorrend trükközést. :D

Valamit nem jól ismer fel.

Illetve a drivert úgy tedd fel, hogy a windows ne tudja elrontani. Azaz teljes wipe, és net nélkül rakd fel ami kell.

Switch Tax

(#54824) Tamoo válasza MasterMark (#54823) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Mi is az ajánlott sorrend pc - avr - projektor tekintetében? :D
Megszoktam már, hogy az amlogic-os box-al nincs semmi szívás. De hagyján hogy a 24Hz nem megy, még egy egy film váltáskor is olyan mintha eldobná a hdmi kapcsolatot és befagy a kodi. :D Kilép-vissza aztán megint megy. De a foobar is ugyanígy meg tud akadni.
Ha nem szólna ilyen jól most ezzel a pc-s korrekcióval a mozi, már kivágtam volna a bús p@csába. :D

[ Szerkesztve ]

(#54825) MasterMark válasza Tamoo (#54824) üzenetére


MasterMark
titán

Ha jól értem az EQ egy middleware. Próbáltad anélkül?

Pontos konfigot írsz?

A sorrendet nem tudom, nem sok lehetőség van, próbáld végig. :D

Switch Tax

(#54826) Tamoo válasza MasterMark (#54825) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Á, nem az EQ APO okozza.

Pontos konfig? ASRock B450M PRO4 + Ryzen 3 3200G + 2x8GB G.Skill Aegis.
Akkor első körben megpróbálom majd hogy újratelepítem a radeon driver-ét, meg variálok a bekapcsolási sorrenddel.

[ Szerkesztve ]

(#54827) Tuib válasza Tamoo (#54826) üzenetére


Tuib
aktív tag

Szia!

Maga a videókártya feladja, mint lehetőség? Mármint itt a list all modes? Itt ki lehet force-olni olyanokat, amit a megjelenítő nem ad fel. Csak egy tipp, lehet már nézted.

''A szeretet az, amikor anyu látja aput a mosdóban és szerinte apu nem is gusztustalan.''

(#54828) Tamoo válasza Tuib (#54827) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Kipróbáltam ma 4 régebbi drivert is, de ugyanaz a helyzet mindegyikkel.
Alapból feldobja itt az üzemmódokat, a 24Hz-et is. Viszont ha indítom a videót elmegy a kép és befagy a kodi is meg dobálja el a HDMI kapcsolatot.
Ha bekapcsolom a GPU méretezés engedélyezését, akkor az üzemmódoknál már csak 50 59 és 60Hz van, de ezzel elindul a videó is.... 60Hz-en. :(

[ Szerkesztve ]

(#54829) MasterMark válasza Tamoo (#54828) üzenetére


MasterMark
titán

Mehet a win reinstall. :DDD (Net nélkül amíg felrakod az amd drivert. Ja meg tedd fel a chipset drivert is.)

Ja, meg frissíts bios-t, mert az tartalmazza a vbios-t is. (Meg a képernyőkezeléses cuccot is.)

szerk.: Amúgy több kijelző van a gépre dugva, vagy csak 1?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#54830) robi-k válasza Tamoo (#54828) üzenetére


robi-k
őstag

PowerDVD Ultra 19 nem próbáltad?

(#54831) Tamoo válasza MasterMark (#54829) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem is tudtam mi hiányzik még nekem. :DDD win reinstall miután beállítottam (majdnem) mindent.
Na és melyiket rakjam fel?
ASRock oldaláról az "AMD all in 1 with VGA driver ver:19.10.16_19H1_WHQL" 2019/8/1
vagy az AMD oldaláról a legújabbat. Gondolom utóbbiban is benne van minden szükséges driver.

Biosból a legújabb van rajta. Paráztam is, hogy régebbi lesz és nem indul be az új Ryzennel aztán szaladgálhatok még valahová frissíttetni.

Amikor most első körben telepítettem akkor egy kis monitor volt csak rádugva D-SUB porton, az avr-projektor nem. De akkor majd megcsinálom most a projektoron telepítve úgy hogy nem lesz rádugva semmi más. Használat közben sem lesz rajta más monitor.

(#54830) robi-k: Nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#54832) radi8tor válasza Tamoo (#54831) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én pont ezen okok miatt nem az új drivert pakolom fel Kabini-re, hanem a pár évvel ezelőttit. Bár lehet nálad nem ez lenne a megoldás.

⭐ Stella

(#54833) Tamoo válasza radi8tor (#54832) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

AMD oldaláról már 2019-eset is próbáltam, de az sem segített. Már nekem sincs jobb ötletem mint a win reinstall, bár nagyon nincs kedvem hozzá.

Kabini megvan még nekem is, nem frissítettem ezer éve. Azon megy a 24Hz. :D

[ Szerkesztve ]

(#54834) radi8tor válasza Tamoo (#54833) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Amúgy tényleg 60Hz-et ad a projektornak vagy csak annyit ír?
Vannak ilyen framerate tesztelők amik mutatják az aktuálisat, nézted olyannal? Valamelyik lejátszóban is van beépített.

⭐ Stella

(#54835) Tamoo válasza radi8tor (#54834) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Projektor menüben source info-nál írja hogy 60Hz. Direkt visszaraktam megnézni a libreelec-es amlogic boxot, ott ugyanitt 24Hz-et ír.

[ Szerkesztve ]

(#54836) Tamoo válasza MasterMark (#54829) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Már mentegettem le a cuccokat, készültem a reinstallra és véletlenül kiderült, hogy csak RGB színmódokban nem megy a 24Hz. :F

(#54837) MasterMark válasza Tamoo (#54836) üzenetére


MasterMark
titán

Eddig is RGB módot használtál? Mármint a másik eszközeiddel.

Switch Tax

(#54838) Tamoo válasza MasterMark (#54837) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Aha, ott nem volt gond az RGB-vel. RGBRGB színkerék van a projektorban, azért is akartam PC-n is azt használni.
60Hz-en jó az RGB is, 24-en már nem. Nem értem.

[ Szerkesztve ]

(#54839) Vhiktor válasza Tamoo (#54838) üzenetére


Vhiktor
veterán

RGB FULL?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#54840) Tamoo válasza Vhiktor (#54839) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Se full se sima nem megy.

(#54841) Vhiktor válasza Tamoo (#54840) üzenetére


Vhiktor
veterán

HDMI switch vagy splitter van a rendszerben?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#54842) Tamoo válasza Vhiktor (#54841) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nincs, de az AVR ott van a jelútban a projektor, pc közt.

De valami HDMI handshake gond is lehet, mert eldobálja az eszközt (AVR-t). Foobarban indítok zenét, 1-2sec után megakad. Stop-play és utána megy folyamatosan.

[ Szerkesztve ]

(#54843) Vhiktor válasza Tamoo (#54842) üzenetére


Vhiktor
veterán

És ha közvetlen projektorra kötöd akkor megjavul?

Egyébként elmennek a p@csába az edid és handshake dolgokkal, mert én is ez miatt szívok, hogy egyszerűen nem hajlandó a pc felismerni, hogy az erősítő tudja dekódolni a DTS HD MA és Dolby True HD hangsávokat, csak sima DD-t és DTS-t ajánl fel. Nem értem, hogy miért nem lehet manuálisan kiválasztani egy listából, ha én egyszer tudom, hogy mire képes, rá erőltetik az emberre ezt a szar automatikus felismerést, ami csak akkor működik megfelelően ha úgy állnak a csillagok.,...... :W :W :W

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#54844) devil-k válasza Vhiktor (#54843) üzenetére


devil-k
nagyúr

Mióta van ez a 4K, UHD, DV, HDR... stb mizéria teljesen a feje tetejére állt a HTPC-s lejátszás. :(

- mozi bolondéria -

(#54845) Vhiktor válasza devil-k (#54844) üzenetére


Vhiktor
veterán

Pedig azt gondolná az ember, hogy pc-vel mindent meg lehe toldani, ehhez képest meg veszek egy kínai olcsó vacak lejátszót és sokkal jobban működik mint a pc. Egyszerűen nem tudom felfogni.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#54846) Tamoo válasza Vhiktor (#54843) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Alkalomadtán kipróbálom.

Na ja, én is ódzkodtam hogy visszatérjek PC-re S905X box-ról. :D Természetesen bebizonyosodott, hogy teljesen jogos volt a "félelmem". Volt olyan nap múlthéten amikor azon gondolkoztam, hogy hogy szabaduljak meg tőle. :D

[ Szerkesztve ]

(#54847) devil-k válasza Vhiktor (#54845) üzenetére


devil-k
nagyúr

Főleg amikor az embernek gyereke van és van egy kis ideje mozizni akkor nem vágyik arra, hogy frissítsen, szívjon stb. Többek között én is idetartozom és már nincs HTPC-m.

- mozi bolondéria -

(#54848) Vhiktor válasza Tamoo (#54846) üzenetére


Vhiktor
veterán

@Tamoo
@devil-k
Tudom ez egy kcisit off, de ezek a "gépek" tudják megfelelően a 24p-s lejátszást, be lehet állítani, hogy RGB full/limited vagy YUV legyen a kimenet és továbbítanak mindenféle hangformátumot az erősítő felé?
Ha hálózattal van csatlakoztatva a pc-hez, akkor is akadsámentesen lejátszik mindent?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#54849) devil-k válasza Vhiktor (#54848) üzenetére


devil-k
nagyúr

Igen. Az más kérdés, hogy egy driver vagy OS frissítés mit b@sz szét utána... ami eddig jól működött.

- mozi bolondéria -

(#54850) djnice válasza Vhiktor (#54848) üzenetére


djnice
veterán

Mindent tudnak HDR10+-ig bezárólag, és 40$-ból megvagy,

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.