Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12151) JamesFinn válasza Lathronos (#12149) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Ha ez androidos,(?) nem kell valamit kapcsolni az olvasón, hogy a pc Lássa? (lehet hülyeséget írok, nemismerem ezt az olvasót...)

[ Szerkesztve ]

(#12152) Lathronos válasza pjen (#12150) üzenetére


Lathronos
őstag

Megnézem, hátha. Basszus, tényleg a kábellel volt gond. A kamerám USB kábelével működik. :Y Ki gondolta volna, hogy egy vadonat új USB kábel szakadt. :W

(#12151) JamesFinn

Nem hinném, hogy androidos, Icarus Illumina v1.0.0 az OS neve. Semmilyen háttértárként való alkalmazás opció nincs benne.

Köszönöm mindenkinek a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#12153) Irmscher 353 válasza BMizutani (#12138) üzenetére


Irmscher 353
aktív tag

Feleségemnak MM utalványa van, és a "nagyszerű" hülye azért nem vagyok boltban csak ez van, szóval igazából ez lett.
Mondjuk én szívem szerint maradok a papír alapú könyveknél, ilyen ebook reader-t soha nem használtam még, szóval lehet nem is fog nekem tetszeni...

(#12154) Degeczi válasza Irmscher 353 (#12153) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Akkor jó, mert egyébként a cég linkeléséről nagyon rossz tapasztalatok vannak itteni fórumokon is, ilyen linkekkel spammelnek fórumokat, kérdésnek álcázva.

Mindenki így kezdi - aztán nyaraláson veszekedéssel folytatódik, h épp kinél legyen az e-book olvasó... :D

(#12155) JamesFinn válasza Degeczi (#12154) üzenetére


JamesFinn
senior tag

+1 :D

(#12156) gwr válasza Degeczi (#12154) üzenetére


gwr
csendes tag

én karácsonyra kaptam a feleségemtől, de már a táskájában van :) Igaz, ő BKV-zik naponta, tehát fair a dolog, este meg megkapom én.

(#12157) Mercutio_ válasza Degeczi (#12154) üzenetére


Mercutio_
félisten

És mi a helyzet a korral járó távollátással? Emiatt nem túl kicsi 40 fölött a 6"?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12158) gwr válasza Mercutio_ (#12157) üzenetére


gwr
csendes tag

nagyítani lehet a szöveget

(#12159) LittleBiG007 válasza Mercutio_ (#12157) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

A 6" teljesen jó. A karod lesz túl rövid.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#12160) Degeczi válasza Mercutio_ (#12157) üzenetére


Degeczi
nagyúr

45 vagyok - 1.5-es olvasószemüveggel... :( Azzal tökéletes rossz körülmények között is, míg erős napfényben, lerekeszelt :) szemmel enélkül is jó, de persze valóban bármikor ott az opció picit nagyobb betűméret választására is. Szóval csak jobb a helyzet, mint papír alapú könyveknél.

(#12161) fattyu válasza gwr (#12158) üzenetére


fattyu
veterán

Bár van akit idegesít hogy bekezdésenként kell lapozni. szerintem sem butaság nagyobb képernyő ha gyengébb a látás.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#12162) Degeczi válasza fattyu (#12161) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem lesz rossz a 7-8", ha jelentősen csökken az ár, mert egyelőre még elég drágák. Ott azonban már a hordozhatóság is érezhetően romlik, másrészt nem ördögtől való dolog az olvasószemüveg használata e-book-hoz is éppúgy, mint papírkönyvekhez vagy épp gép előtti munkához.

(#12163) koncsik válasza Degeczi (#12160) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

47, -6/-8 állandóra :DDD ...

(#12157) Mercutio_:
:K Tökéletesen be lehet állítani, akár azt is figyelembe véve milyen messze tartva a legkényelmesebb.
Legjobb/kényelmesebb a kitámasztós tok (amit Degeczi kolléga javallt), PW3-hoz vettem, de arra occón lett eredeti kindle tok, átkerült a Nook Glowlightra (még arra is jó! :K )

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#12164) GrandS válasza Degeczi (#12160) üzenetére


GrandS
senior tag

Nekem is 1.5-es van, 6"-os olvasóm és a legkisebb betűmérettel olvasok. Ha jó a szemüveg,akkor ez nem probléma.

(#12165) Oldman2 válasza fattyu (#12161) üzenetére


Oldman2
veterán

Bekezdésenként kell lapozni?

Ezzel mit akartál mondani? Mert ez így önmagában nem igaz...
:-)

(#12166) fattyu válasza Oldman2 (#12165) üzenetére


fattyu
veterán

ha növeled a betűméretet egyre kevesebb tartalom fér el. Szerintem tök érthető volt :)

látás: Nekem viszonylag gyenge -0.25 1.25 cylinderrel a hibám.

Tökéletesen belőtt szemüveget használok. Látom pici betűkkel is. Kényelmesebb kevésbé fárasztó jobb érzés emelni 4-5 pontnyit a betűméreten. 6 colon engem már zavart a sok lapozás. Kobo touchom volt ez előtt. Nem cseréltem volna le csak ezért, de megsemmisült ( a kutya is olvasott :D ) 10colost vettem utána. így is úgyis van nálam táska. nem fáj cipelni. Ócska régi vizplex kijelzős lassú szar :D és imádom és nem cserélném le szerintem 8 colosra sem.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#12167) Dhampir válasza Degeczi (#12154) üzenetére


Dhampir
félisten

Ez azért baj, mert ha nem visszaélési szándék áll mögötte (ki az a hülye magánember, aki még kedvezményt sem kap az adott cégtől, mégis ajánlgatja) akkor nagy segítség lehet egy keresőnek, például én kis nagy emberként örömmel fogadom, ha valaki olcsó és jó terméket ajánl számomra.

(#12168) zomoto


zomoto
újonc

Sziasztok!

Talán valakinek hasznos lesz a tapasztalatom, még ha nekem nem is volt nagy öröm.

Az első olvasóm egy Pocketbook Mini volt.
Nagyon praktikus cucc! Mindent tud amire szükségem van (na jó, ha világítana...), tökéletes olvasásra azoknak aki szeretnek "mindenhol" (még a mozgólépcsőn is előkapható, hisz bármely zsebben elfér) kedvenc könyveikben elmerülni, de...
Az első amit hazavittem nem működött, be sem lehetett kapcsolni hiába töltöttem! Vissza a boltba, most már másikat nem viszek el próba nélkül... a 2.-at sem sikerült beüzemelni... a 3. feléledt, hurrá! Néhány nap alatt kiderült, az akkuidő nem igazán közelíti meg az ígért (4000) oldalszámot, talán ha 300-at vitt egy feltötéssel... szerviz (35nap!!!), akkucsere... jobban muzsikált, 800-1200 oldalt is tudott néha, ezzel már kiegyeztem, így használható volt... A 13. hónapban elkezdett olyanokat csinálni, hogy pár perc alatt, a fullra töltött készülék, akár alvó módban, lemerült. Ismét szervíz, majd a szokásos 30 nap után közölték, elhalálozott, visszaadják a pénzem (de jó is az a 2 év gari!). Mondom ok, kérek egy másik ugyanolyat.. NINCS! 5"-os egyáltalán nincs... netet túrva, sehol nincs... áááááááááááááááááá!
Ok! Akkor mi van ami a legkisebb?
Pocketbook Sense... igaz hogy dupla ár, de világít, szép, ok (bár némi előítélet már van a márkát illetően).
Hazavisz, kipróbál: Nagyon jó menürendszer, nagyon jól pozicionált lapozó gombok (a MINI-t kényelmesebb volt fogni), sd kártyát betol, ott a könyvtáram, még csatlakoztatni sem kell. A kijelző ha világít sokkal jobb mint az elődé, de fény nélkül igen setét! Egy remek készülék.. Örül!
Éjszakára töltés (12 órányi, ahogy a nagykönyvben...), kb 20 perc alatt Wifin (itt volt némi anomália, 3x lefagyott míg csatlakozni tudtam, ezért is ->) frissítés (aztán wifi off), szépen működik minden... kb 2 órányi olvasás (minimális fényerőn), majd másnap reggelre full lemerülve a gép... nem egészen 36 ÓRA ALATT! Neba... visszavittem és visszakértem a pénzem...

Szóval most itt vagyok megint olvasnivaló nélkül és nem tudom mit válasszak... 5" lenne nekem a megfelelő (egy új MINI-t 2 év garival újra bevállalnék ha lenne...), de jelenleg senki nem forgalmaz ilyet... elvonási tünetek egyre erősebbek.. :)

(#12169) LittleBiG007 válasza zomoto (#12168) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Megértem, nekem is mindig van a 6 colos olvasó mellett egy 5 colos is, amit a bermudám zsebében, vagy akár az öltöny belső zsebében is magammal tudok vinni, ha kell. Én egy Kobo Mini maximálisan elégedett tulaja vagyok. (Volt nekem is PocketBook Mini, de azt odaadtam ajándékba egy rokonnak.) Használtam vettem, garancia nélkül, de nem bántam meg.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#12170) atainprison


atainprison
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék egy ismerősömnek e-book olvasót venni, de egyáltalán nem értek hozzájuk, tudna valaki ajánlani egy-két típust (árkategória: 30k körül)?
Én ezt néztem ki.

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#12171) tt124307


tt124307
tag

Sziasztok!

Nook ST, Nook STwGL, Wayteq xbook-60FL után új olvasó vásárlását tervezem, segítséget szeretnék kérni mert bizonytalan vagyok.
Kindle PW3 és Pocketbook TL3 között ingadozom, teljesen egyik sem győzött meg, Ti mit ajánlanátok inkább (hitvita-gerjesztés szándéka távol áll tőlem).

Ami mindenképpen fontos lenne:
- Hosszú akkuidő, minimum 2-3 hét egy töltéssel, napi kb. 1.5 óra olvasás mellett bekapcsolt de letekert világítással
- OPDS katalógus támogatása (nagyon hozzászoktam, nehezen képzelném el nélküle az olvasót)
- Saját betűtípusok használatának lehetősége
- Magyar elválasztás
- Minél kontrasztosabb, szép, világos kijelző
- Esetleg a gyári "beépített" reader alkalmazás cseréje valami másra (tudom, hogy egyik sem futtatja az androidos appokat, de van-e erre, és ha igen milyen lehetőség).

Ami teljesen hidegen hagy:
- Brand
- Epub vagy mobi vagy egyéb ebook formátum (Calibre-t használok, minden könyv megvan mindkét nagy formátumban, ráadásul OPDS feed-ben minden kereshető, elérhető)
- MicroSD bővíthetőség (egyszerre max. 2-3 könyvet olvasok, de még egy nyaralás során is bőven sok a belső tárhely bármelyik olvasónál).
- Zenelejátszó (habár tudtommal egyikben sincs)

Még egy utolsó kérdés: tudtok valami üzletet ajánlani Budapesten, ahol jó eséllyel ki lehet próbálni mindkét készüléket? Az már hab a tortán, ha esetleg saját könyvet is rá lehetne tenni a viszonyítás végett. MM-ben, Edigital-ban van rá esély?

Esetleg létezik valami más a fenti két modellen kívül, ami a fenti szempontoknak jobban megfelel? Ahogy írtam nem a brand érdekel, szeretnék egy olyan olvasót, amit örömmel és megelégedéssel tudnék használni a következő 2-3 évben.

Köszönöm előre is, ha tudtok segíteni!

[ Szerkesztve ]

(#12172) Pferi válasza tt124307 (#12171) üzenetére


Pferi
senior tag

Üdv!
Én a helyedben azt tenném hogy megvenném az egyik kiszemelt tipust neten keresztül az extreme digitalból.
Lesz 14 napod hogy kipróbáld, és ha nem válik be akkor visszaviheted és visszakapod (visszautalják a számládra) a készülék árát.
Lehet hogy valaki azt mondaná hogy ez nem szép dolog, de egyszerűen másképp nem tudja meg az ember hogy az ő igényeinek megfelel-e a kiválasztott gép mint hogy pár napig próbálgatja.
Olvasgathat teszteket, kézbeveheti egy üzletben de az mégsem ugyanaz mint amit én javaslok.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#12173) Degeczi válasza Pferi (#12172) üzenetére


Degeczi
nagyúr

(sőt, ha szó szerint visszaviszed, mert van a környéken boltjuk, akkor ott KP-ben fizetik vissza)

(#12174) Dhampir válasza tt124307 (#12171) üzenetére


Dhampir
félisten

Kindle PW3 és Pocketbook TL3 között ingadozom, teljesen egyik sem győzött meg

Bookeen Cybook olvasók valamelyike?

(#12175) LittleBiG007 válasza Pferi (#12172) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

"Lehet hogy valaki azt mondaná hogy ez nem szép dolog, de egyszerűen másképp nem tudja meg az ember hogy az ő igényeinek megfelel-e a kiválasztott gép mint hogy pár napig próbálgatja."
Szép, nem szép, ez a törvény. Aki viszont él vele, az remélem, nem kezd el majd nyávogni egy későbbi vásárlásánál, hogy olyan eszközt kapott új árban, amit már egypár ember előtte letesztelt... Habár mit is képzelek, magyarok vagyunk.

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#12176) Mercutio_ válasza Pferi (#12172) üzenetére


Mercutio_
félisten

Esetleg veszel aprón egyet és 2 ha nem jön be 2-3 múlva eladod pici bukóval....

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12177) tt124307


tt124307
tag

Köszönöm a válaszokat, azt hiszem PB TL3-mal fogok egy próbát tenni.

Kérdés az ilyet használókhoz, hogy kb. mennyi akkuidőre lehet számítani?
Minden olvasómat tokkal használtam, ehhez egy ilyen tokot tervezek majd venni. Használt valaki ilyet vagy ehhez hasonlót, javasoljátok?

(#12178) bb71 válasza tt124307 (#12177) üzenetére


bb71
őstag

3 hét volt az első etap - karácsonyi ajándék volt. Pont ugyanezt a tokot használjuk.

(#12179) Myrkky


Myrkky
csendes tag

Én megvettem a tokot, ilyen mágneses, remek darab, de..... Olvasás közben engem kegyetlenül zavar. Jól védi az olvasót, szép, de olvasás közben nem tetszik, hiszen az olvasó hátulja kellemes tapintású, gumírozott, és hát a tok majdnem olyan nehéz, mint maga az olvasó..... Igaz, nem túl gyakran hordom magammal, így most ki van belőle véve. :D
(Kobo Glo HD az alany)

[ Szerkesztve ]

(#12180) aggleány


aggleány
addikt

Anno panaszkodtam itt, hogy az Icarus Illumina HD2 olvasómnak nagyon rövid az üzemideje és nem túl stabil a rendszer. Egy "kedves" kolléga "kulturáltan" felvilágosított, hogy az olyan.

Hát nem olyan. Gyárilag törött volt a csatlakozórész belül, de ez csak nemrég derült ki, és a szervíz szerint emiatt volt az összes hiba, amit tapasztaltam.

Elvittem a vásárlás helyére (mert oda kell), ők elküldték szervízbe, majd 34 nap múlva lehetett érte menni. Az volt a papírra írva, mikor visszakaptam, hogy belül törött az USB csatinál, amit X összegért javítanak. Szó nélkül visszaküldték használhatatlanul a gépet. Nem telefonáltak, nem írtak e-mailt, hogy nem javítják ingyen. Szerintük én tettem tönkre, ami összesen 3 feltöltéssel elég érdekes.

Szóval ha valaki a Koobe által forgalmazott gépet akar vinni szervízbe, figyeljen oda, hogy a leadási papíron rajta legyen, hogy a gép külsérelmi nyomok nélkül került átadásra. Én figyeltem, úgyhogy hétfőn megyek beszélgetni velük. ;]

(#12181) Degeczi válasza aggleány (#12180) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Hát olyan... Pl. ezen, vagy ezen a fórumokon a pár napos akku üzemidőre panaszkodóknak mind törött lenne a csatlakozója? (Ami eleve hülyeség, be ne vedd! Ha egyáltalán nem venné föl a töltést a törött csatlakozó miatt, akkor rövid idő alatt teljesen üzemképtelenné vált volna. Rövid üzemidőt, pláne instabil rendszert ez nem magyaráz. Arról már nem is beszélve, h az USB csatlakozó belső törése egyébként is garanciális téma, nem felhasználói hiba)

"Bármi legyen, csak ne márkás" alapon választottál egy noname kínai cuccot, és most élvezheted az ezekre jellemző színvonalú supportot, ennyi a történet. Ne a tükröt okold.

(#12182) hampidampi válasza aggleány (#12180) üzenetére


hampidampi
senior tag

A szerviz azt mondta, hogy az usb-csatlakozód törött. Tipikus kínai eszköz szindróma, Wayteq cuccoknál is mindennapos; Boyue T62 klón mindegyik.

szerk.: És igen, egy törött usb aljzatot szó nélkül, a jótállás keretein belül meg kellett volna javítaniuk. Verd az asztalt, javíttasd meg és kíváncsian várjuk, tényleg jobb lesz-e az olvasó.

[ Szerkesztve ]

(#12183) Looserke


Looserke
őstag

Sziasztok!

Szeretnék beruházni egy ebook olvasóra. A két kiszemelt a Kindle paperwhite 3 és a Pocketbook Lux 3 626 lenne. Még soha nem volt ebookom így rátok támaszkodom. Sok könyv ami érdekel scanned pdf formátumban lenne elérhető (2-ik világháborús dokumentum könyvek és leírások például), amelyek ha jól gondolom jobban mutatnának a nagyobb felbontású Kindle PW3-on, viszont ott nincs SD kártya és ebup támogatás. Mekkora hátrányt jelent ez a gyakorlatban? Milyen előnyei és hátrányai vannak a 2 készüléknek szerintetek és ti melyiket javasoljátok egy "kezdő" ebookosnak? :D
Hogy működik ez a Kindle regisztráció? MM-ben néztem ki a Kindle-t és Edigitalban a Pocketbookot. Melyik amazon oldalon kellene beregisztrálnom a Kindle-t ha azt választanám?

Köszi a segítséget! :K

(#12184) koncsik válasza Looserke (#12183) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Ha scannelt pdf a fő csapás, ahhoz inkább egy retina felbontású tablet javasolt... :K

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#12185) pjen válasza Looserke (#12183) üzenetére


pjen
félisten

Sd kártya hiánnyal ne foglalkozz 4Gb re rengeteg könyv felfér,az epub sem probléma az ingyenes Calibre könnyedén megoldja.

(#12186) Latza válasza Looserke (#12183) üzenetére


Latza
aktív tag

Scannelt pdf-hez felejtsd el az e-olvasót, ahhoz tablet kell.
Szerintem nem muszáj retinának lennie (persze nyilván az a jobb), én 1024x768-as felbontáson olvastam ilyeneket (9,7"-on) és teljesen jó volt. A folyamatos zoomolás és az oldalak húzogatása (kétoldalas doku esetén) kínszenvedés egy e-olvasóval. ;)

Mindenütt jó, de mindig elzavarnak.

(#12187) DasBoot válasza Looserke (#12183) üzenetére


DasBoot
aktív tag

Looserke! Szkennelt .pdf valóban egy kínszenvedés, főleg, ha még képek is vannak benne, a többhasábos szövegről nem is beszélve. Én is ezért vettem egy olcsóbb tablet-et, amin még a színesek is elég normálisak, ezzel sem tökéletes, de sokkal jobb az előzőnél. Nekem egy OnyxBoox 9,7"-osom van. Nagyon bejött, de vannak korlátai. A két eszköz remekül kiegészíti egymást. Üdv.: Joe

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#12188) Looserke


Looserke
őstag

Kicsit hülyén fogalmaztam, nem csak szkennelt pdf lenne hanem sok rendes könyv is, csak az a pár szkennelt könyvem, ha jól gondolom jobban mutat egy nagyobb felbontású kijelzőn ugye?

(#12189) pjen válasza Looserke (#12188) üzenetére


pjen
félisten

Pdf et főleg szkenneltet csak akkor olvass E-book on ha nagyon kinlódni akarsz.Bármelyik olcsó 10"tablet ezerszer jobb megoldás

(#12190) Degeczi válasza Looserke (#12188) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha népszerű könyvről van szó, azok jellemzően beszerezhetőek valamilyen e-book formátumban is.

(#12191) Latza válasza Looserke (#12188) üzenetére


Latza
aktív tag

Nézd, a legegyszerűbb, ha megveszed valamelyik általad írt e-olvasót, aztán kipróbálod pdf-el és ha jó, akkor használod, ha nem, akkor csak a normál könyveket olvasod vele, a többihez meg veszel később egy tabletet.
Hidd el, a felbontás teljesen mindegy lesz, mert ha nem 6"-ra, ill. a konkrét olvasódra van optimalizálva a pdf egy-egy oldala, akkor jó eséllyel zoomolni kell és ezért minden 2 centi húzás után frissíteni fog a kijelző és semmilyen olvasási élményt nem fogsz vele elérni. Nekem Touch Lux 3 van, tapasztalatból írtam a fentieket. Ráadásul még lassú is ilyenkor, úgyhogy azt csak normál e-könyvekhez, ill tördelhető pdf-hez ajánlom.
A nagyon bolha betűk biztos szebbek a PW3-mon, de abba meg pár év alatt belevakulsz. :)
Sima e-könyvhöz bármelyik általad írt olvasó tökéletesen megfelel.

[ Szerkesztve ]

Mindenütt jó, de mindig elzavarnak.

(#12192) Looserke válasza Latza (#12191) üzenetére


Looserke
őstag

Ami ocrezett pdf az tördelhető?

(#12193) pjen válasza Looserke (#12192) üzenetére


pjen
félisten

Igen de megküzdesz vele és akkor sem lesz tökéletes.

(#12194) zsolesz7503


zsolesz7503
tag

Sziasztok egy kérdésem lenne csak van akinek ez az e-olvasója van? [link]

Véleményére lennék kíváncsi háttérvilágítással mennyit bír? Ha folyamatosan csak este sötétben használom (reggel a céges buszon töksötét van délutános héten meg hazafelé van töksötét este 10 után). Félek hogy ha napi 3 órát nyúzom töksötétben 1 hetet se bír ki féltem az aksit még a töltögetés hagyján.

(#12195) Looserke válasza pjen (#12193) üzenetére


Looserke
őstag

Van egy 8" -os HD tablet a családban, azt tudom használni ha nagyon muszáj, de könyv olvasásra az nem alkalmas, bár a play könyvek esti fény opciója elég hasznos.

(#12196) pjen válasza Looserke (#12195) üzenetére


pjen
félisten

Mért nem alkalmas,én sokáig egy HTC M7 en olvastam mikor elhagytam a kindle t.Cak le kell szedni megfelelő olvasó progit.Már van PW 2.Égyébként én PDF t egy sony tablet Z olvasok.

[ Szerkesztve ]

(#12197) JamesFinn válasza zsolesz7503 (#12194) üzenetére


JamesFinn
senior tag

3-4 hetet simán ki fog bírni, kb 20-25%-os világítás mellett. Nekem ez az ideális. Ha magasabbra van húzva a világítás nekem már zavaró.

[ Szerkesztve ]

(#12198) Latza válasza Looserke (#12192) üzenetére


Latza
aktív tag

>>Looserke
Igen, azokat viszi is rendesen. Nem teljesen tökéletes, pl. ha úgy jön ki, egy oldalon csak az oldalszám látszik a tetején és azon kívül üres (de ezt csak át kell lapozni), ill. a hardvergombos visszalapozás teljes oldalt ugrik vissza, nem a tördelés szerint, de ezek nem zavaróak.
Ja, és ez csak szöveges pdf-re vonatkozik, olyat még nem próbáltam ami ocr-es és kép is van benne, így annak a megjelenítéséről nem tudok nyilatkozni.

Tableten simán lehet olvasni, lefeljebb nem fehér háttérrel (olvasóprogram beállításától függ) és nem max. fényerőn. Egy baja van, hogy hamar lemerül. :D

>>zsolesz7503
Nekem ilyen van. December közepe óta napi átlag 1 órát olvasok rajta, 1/3 fényerőn. Eddig egyszer volt töltve, most 68 %-on áll. 2-3 hétig csont nélkül fogja az bírni, úgysem teljes fényerőn fogod használni.

Mindenütt jó, de mindig elzavarnak.

(#12199) zsolesz7503 válasza JamesFinn (#12197) üzenetére


zsolesz7503
tag

Rendben köszi ez a kérdés kipipálva maga a készülék milyen? Kindle talán jobb lenne de az nekem túl drága ennek a tulajdonságai szimpatikusak olvasni pedig imádok csak sajnos nem látok a sötétben rendes könyvet olvasni (nem vagyok terminátor vagy droid :DD ).

(#12200) JamesFinn válasza zsolesz7503 (#12199) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Nekem tökéletesen megfelel, és semmiben nem jobb a kindle. Nekem a dropbox integráció a fav, mert egyszerű a könyvek olvasóra juttatása. Rendszerfrissítések folyamatosan jönnek, most pl integrálták a pocketbook cloud szolgáltatást, bár Mo-ról nem elérhető, én német reg-el használom, de a dropbox kompaktabb. (szerintem)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.