Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12851) busimi0


busimi0
csendes tag

Az Onyx Aftre Glow 2 jelenleg talán a legolcsóbb, és legtöbb tulajdonsággal bíró készülék.
30 k huf, Háttér világításos
Érintőképernyős
Hd kijelzős
zenét is tud játszani
stb
Néhány nap múlva megkapom, szóval majd írok valamit róla, mivel attól tartok hogy valami "huncutság" van benne :)

(#12852) Angelotti


Angelotti
tag

Sziasztok!
Ebook olvasót szeretnék venni használtan, a keretem 10-15K lenne.
Milyen márkát, típust érdemes választanom? 6 coll körüli kellene, lehet nagyobb is
Kindle 4-re szavaznék, de azok már alsó hangon 4 évesek. Mennyire lehet jó még az aksijuk?
Köszönöm! :)

(*)(*)

(#12853) GrandS válasza busimi0 (#12851) üzenetére


GrandS
senior tag

Jó az, csak az android miatt elég hamar merül.

(#12854) erahurka


erahurka
félisten

Sziasztok!

Az olcsóbb, világítós, nagyobb felbontású olvasók mennyire ajánlottak? Pl. az Alcor Myth LED. Egész jókat olvastam róla itt fórumon. Még a Koobe Slightbook HD Shine Edition-t láttam, meg valaki írta az Onyx Boox-ot ilyen árban, vajon melyik a jobb választás? Vagy megéri a felárat egy Paperwhite vagy egy Touch Lux 3?

Most sima Kindle-öm van (azt hiszem 5, de nem biztos), az az egyetlen problémám vele, hogy túl sötét a kijelzője. Viszonylag jó megvilágításban is zavaróan szürke a háttér, ha mellé teszek egy könyvet, ég és föld a különbség. Ezen mennyit javítana egy beépített háttérvilágítással rendelkező olvasó?

:R

(#12855) GrandS válasza erahurka (#12854) üzenetére


GrandS
senior tag

A háttérvilágítás nagyon jó, nem is sokkal több a fogyasztás.

(#12856) dorika87 válasza erahurka (#12854) üzenetére


dorika87
őstag

Én személy szerint egy Alcor Myth Led tulajdonos vagyok. Számomra megkönnyítette a választást, hogy újonnan akartam vásárolni egy háttérvilágítós ebookot és a keretem max 25ezrem volt. Mivel jelenleg a piacon kb. az Alcort és a Koobe-t lehet megkapni ilyen árban (az Onyx 30e MM-ben) azért döntöttem az Alcor mellett, mert találtam egy tesztet ami meghozta a kedvem hozzá és nem utolsó sorban leírás és hozzászólások alapján szimpatikusabb volt számomra, mint a Koobe Slightbook. Arról azt olvastam, hogy gyengébb az akkuja, és az Alcor ezzel szemben 3-4 hétig is bírja háttérvilágítás mellett.
Nagyon kényelmes rajta olvasni, a lapozó gombokat én személy szerint jobban preferálom mint az érintéses lapozást (de ez emberfüggő) és mivel sokat utazom nagyon praktikus a háttérvilágítás, egyszerűen öröm vele olvasni félhomályban is, ezt csak azután tudtam meg miután lecseréltem a régi olvasómat. Szóval nekem nem kellene többé nem háttérvilágítással rendelkező készülék, mert látom az előnyét és élmény az olvasás sötétebb környezetben is.
Én azt mondom ha tudsz rá többet áldozni és szeretnél is akkor lehet érdemesebb egy magasabb árkategóriásban gondolkodni, de ha neked is megvan a konkrét keret pl. 30ezer fölé nem szeretnél menni, akkor tényleg kb. ez a 3 világításos van: Alcor, Koobe, Onyx,

(#12857) Dhampir válasza Dhampir (#12798) üzenetére


Dhampir
félisten

Végül sikerült beszerezni egy nagyon szép kötetet, így ajándékozásra maradt a bordó műbőrkötésbe és aranyozott betűk mögé rejtett, valódi papírkönyv. :)

(#12858) Oldman2


Oldman2
veterán

Az amazon.de -n a Kindle olvasók 50EUR kedvezménnyel kaphatóak ma!

Kindle Paperwhite reklámos WiFi 70 (reklám nélkül 90)
Kindle Paperwhite reklámos 3G 130 (reklám nélkül 150)

Kindle Voyage WiFi 150
Kindle Voyage 3G 210

Kindle Oasis WiFi 290
Kindle Oasis 3G 350

Szállítás csak német vagy osztrák címekre.

(#12859) koncsik válasza Oldman2 (#12858) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Nemcsak Prime előfizetőknek?

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#12860) Oldman2 válasza koncsik (#12859) üzenetére


Oldman2
veterán

De bizony, most hogy mondod!

Bocs.

(#12861) joebacsi


joebacsi
csendes tag

Sziasztok,

Paperwhite1-nek és egy Kindle4-nek majdnem egyszerre repedt meg a kijelzője.
Cseréltetett már valaki ilyenekben kijelzőt, vagy tudtok jó helyet, ahol ezt megteszik?
Mennyibe kerül ez nagyságrendileg? (feltételezem max a paperwhite-ba érné meg)

Láttam appsolute csinált ilyet, de idéntől már csak régi touchon végzik el.

(#12862) hampidampi válasza joebacsi (#12861) üzenetére


hampidampi
senior tag

Számolj 10-15 ezer körül a képernyőre plusz a munkadíj. Ami meg nem lesz olcsó, mivel ezek már ragasztottak.

(#12863) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Sziasztok!

Ha Kindlében gondolkozok, akkor csak Német, Osztrák címre tudom kérni, ugye jól gondolom?
Jellemzően mennyibe kerül oda a posta?
Rendelt már valaki így!?

(#12864) vtechun válasza 8nemesis8 (#12863) üzenetére


vtechun
veterán

Tudtommal ingyen postáznak, ha hamarabb látom ezt az akciót, és más körülmény is megfelelő lett volna, akkor rendelek a külföldön elő rokonomhoz. De most vettem használtan egy kobo aura-t, így már nem aktuális :)

(#12865) LittleBiG007 válasza vtechun (#12864) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

A Tolino Shine mégsem jött be végül?

Nekem most abszolút kedvenc a Kobo Aura, úgyhogy szerintem nem választottál rosszul. A legkisebb hat colos olvasó, gyönyörű dizájn, kontrasztos kijelző, nincs látható szellemkép, tehát elég fejezetenként teljes képfrissítést csinálni, gyorsan lapoz, gyorsan működik szuperül testre szabható és tudnám még folytatni... Ja, és nem utolsó sorban minden költséget figyelembe véve huszonpárezerért az USA-ból megvehető, újan.

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#12866) vtechun válasza LittleBiG007 (#12865) üzenetére


vtechun
veterán

nagyon jó volt a Tolino Shine is, szerintem annak szoftvere mintha kiforrottabb is lenne, mert az Aura csinál néha furcsaságokat, persze, lehet az adott e-book miatt. A tolinot elajándékoztam, mert megígértem valakinek, hogy kap tőlem egy ilyet, aztán sajnos már nem árulta a hardveraprós eladó, viszont az Aura tényleg nagyon szép. Rendeltem hozzá tokot, a héten annak is meg kell jönnie. Akkor lesz tökéletes a dolog :)

USA-ban hol lehet megvenni annyiért?

(#12867) 8nemesis8 válasza vtechun (#12864) üzenetére


8nemesis8
veterán

Itthonra?

(#12868) vtechun válasza 8nemesis8 (#12867) üzenetére


vtechun
veterán

Mi lenne a kérdés? :). Itthonra rendeltem a tokot, ill.A kobo aura rendelés lett volna a kérdés?

(#12869) DasBoot


DasBoot
aktív tag

Szép napot, Mindenkinek! Onyx Books Max-ot lehet Magyarországon kapni?

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#12870) Edó válasza dorika87 (#12856) üzenetére


Edó
újonc

Kedves Dorika! Szeretném veled felvenni a kapcsolatot, mivel segítségre lenne szükségem az olvasóval kapcsolatosan. Nagy segítség lenne, mivel egy dologban nem jutok semmire, mert ha nem megoldható, akkor vissza kell vinnem a boltba.
Előre is köszi.

(#12871) phedi77


phedi77
tag

Sziasztok!
Pocketbook Sense - a Calibre-ben mind a szerzőnél mind a szerző rendezésénél így szerepel az író: Kiss Henrik. Amikor átküldöm a Sense-re ott viszont a szerző rendezésénél Henrik Kiss-ek hozza be. Mit csinálok rosszul?
Előre is köszönöm!

(#12872) DasBoot


DasBoot
aktív tag

Miért nem kapok választ a feltett kérdésemre?

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#12873) Cs1csó válasza DasBoot (#12872) üzenetére


Cs1csó
félisten

Guglizgattam egy kicsit és nem találtam, úgyhogy sanszos, hogy nem.

(#12876) dorika87 válasza Edó (#12870) üzenetére


dorika87
őstag

Írtam privátot.

(#12884) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Személyeskedést fejezzétek be, privátot a fórumon megosztani pedig tilos (a másik beleegyezése nélkül).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#12885) pjen válasza DasBoot (#12872) üzenetére


pjen
félisten

Itt mindenki önként segít,ha akar,kötelezni senkit sem lehet.

(#12886) Fera_27


Fera_27
tag

Sziasztok!

Bár érintve lett a téma, hogy a 30-40 ezres lélektani határ alatt kaphatóak igen jó, akár háttérvilágítással rendelkező olvasók, mint az Alcor Myth LED, de egy fontos kérdésre sajnos nem találok választ.

Az Alcor Myth rendelkezik beépített szótárral? Egynyelvű angol szótárra lenne szükségem, ami ha jól tudom a Kindle-ön megtalálható (Oxfordos). Ha ez a típus esetleg nem tudja, tudnátok olyan olcsó olvasót ajánlani, ami képes erre? Talán PocketBook? Az viszont talán nem háttérvilágításos.

Válaszotokat előre is köszönöm! :)

(#12887) repro2


repro2
csendes tag

Sziasztok!
Véleményeteket kérném.

Van egy IpadMini tabletem. Úgy kaptam, alapvetően könyvolvasásra használom. Több ezer EPUB könyv van rajta. Nagyon jól kategórizálható, rengeteg állítási lehetőséggel.

Arról szeretném a véleményeteket kérni, érdemes-e lecserélni valamilyen E-link-es könyvolvasóra.
Ugye azt hallani rontja a szemet, kb. 1 napot bir az aksija folyamatos olvasás mellett, stb.

(#12888) Cs1csó válasza repro2 (#12887) üzenetére


Cs1csó
félisten

A TABLET (szines LCD kijelző) és egy E-könyvolvasó két külön dolog. A tablet alkalmas filmezésre, netezésre, de, hogy a Háború és békét olvasd rajta, netán órákon keresztük: N E M.

Menj be egy Media Marktba ott szoktak kirakva lenni E-könyvolvasók vegyél a kezedbe egyet és rájössz teljesen más mint egy tablet "szinte" mintha tényleg egy könyv lapjait néznéd.

+ jóval kevésbé terheli a szemed és ez még a háttérvilágításos modellekre is áll.

(#12889) DasBoot válasza repro2 (#12887) üzenetére


DasBoot
aktív tag

Szép napot. Megkérdezhetem, hogy az E-link micsoda?

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#12890) koncsik válasza DasBoot (#12889) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

D-Link leányvállalata, kis huncut :DDD

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#12891) Cs1csó válasza DasBoot (#12889) üzenetére


Cs1csó
félisten

Tényleg, nah már szelektíven olvasok pedig belül egy Nyelvtannáci vagyok, persze én is hibázom, de igyekszem. Nade a lényeg továbbra is az, hogy olvasásra ekönyvolvasó, minden egyébre tablet.

[ Szerkesztve ]

(#12892) repro2 válasza Cs1csó (#12891) üzenetére


repro2
csendes tag

Alapjaiban valószínű igazad van. Nejemnek Sony olvasója van, de valahogy mégis szivesebben olvasom a Mini-t. Be lehet állítani, hogy a könyv lapjai olyan sárgás színűek legyenek, mintha könyvet olvasnál.
Lapozni is úgy lehet, mint a könyvet, csak nem kell nyálazni az újjadat.

(#12893) Cs1csó válasza repro2 (#12892) üzenetére


Cs1csó
félisten

EZ a kulcs, ha Te úgy érzed, azaz próbáltad már mindkettőt - akkor amelyiket jobban szereted, azt válaszd.

(#12894) Oldman2 válasza repro2 (#12892) üzenetére


Oldman2
veterán

Nem akarok senki pártjára állni, eddig volt több e-ink kijelzős olvasóm, most pedig egy első generációs iPad Mini van.

Nekem ez a tökéletes olvasó, bár tisztában vagyok a kijelzője "hátrányaival".

Nekünk sokkal többet ad az, hogy másra is tudom a készüléket használni.
A Mini fényereje nagyon jól minimalizálható, emiatt "nem süti ki a szememet" éjjel sem. A gyors IPS panel pedig egyedülálló minőségű még 1024x768-as felbontással is.

Egyébként a Marvin olvasóprogramot használom olvasásra.

(#12895) LittleBiG007 válasza Fera_27 (#12886) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Igen, Pocketbookra tudnék neked egynyelvű szótárakat adni. Meg Kobo-ra is.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#12896) LittleBiG007 válasza Oldman2 (#12894) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Hát, ha nem vagy rendszeres olvasó vagy egyébként is minden este töltőre teszed, akkor nem csodálom, hogy neked az megfelelő. Azért egy könyvmoly jobban jár egy e-book olvasóval.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#12897) Fera_27 válasza LittleBiG007 (#12895) üzenetére


Fera_27
tag

Az alsóbb árszegmensben ez a kettő márka ami képes erre?

(#12898) szkaroly válasza LittleBiG007 (#12895) üzenetére


szkaroly
senior tag

Esetleg van német-magyar szótárad is?

Poco X3 Pro

(#12899) LittleBiG007 válasza Fera_27 (#12897) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Igen. És még persze az androidos e-book olvasók. De én nem szeretem őket, mert az egyik legfontosabb előnyt veszíted el velük, a hosszú üzemidőt.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#12900) LittleBiG007 válasza Fera_27 (#12897) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Bocs, de lehet, hogy megoldható az Alcor--ra is. Az Alcor Saga szótárfrissítő-fájlt alapul véve (alcordigital.hu) létre kellene hozni egy hasonló frissítő fájlt egy másik szótárral, majd megpróbálni megetetni vele. Sajnos nincs Myth-em, hogy kipróbáljam, de nagyon ígéretesnek tűnik a dolog.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.