Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11301) JamesFinn válasza Laci.M (#11300) üzenetére


JamesFinn
senior tag

PocketBook Basic 2. Nézd meg. Microsd kártyán tudod az olvasnivalót beletolni, és át is tudod másolni a belső memóriába. Fizikai lapozógombokkal rendelkezik, sok támogatott formátum, (pdf felejtős, nem ekönyv formátum) Magyar nyelv van benne, akksi nekem legalább 5 hétig bírja, 2 év hazai garancia, most 25ezer körül van az ára.
Fehérben és sötétszürke színben van, ha van jelentősége.

[ Szerkesztve ]

(#11302) Laci.M válasza JamesFinn (#11301) üzenetére


Laci.M
senior tag

Köszönöm válaszod!

Mit ajánlotok, hol vegyem meg? (nem reklámozom egyiket sem)
emag, media markt a legolcsóbb ágép szerint, de ezeken nem írnak extra könyveket.
[link] Itt viszont ezt írják: "Természetesen ehhez a készülékhez is adjuk a 13500.- Ft értékű e-könyvutalványunkat."

Jól gondolom, hogy ez a best buy? A 400 magyar nyelvű könyvben van vmi értelmes is, vagy csak az a lényeg, hogy minél nagyobb számot írjanak rá?

Aláírás

(#11303) hampidampi válasza Laci.M (#11302) üzenetére


hampidampi
senior tag

Megnyugodhatsz, az a 400 könyv mind a MEK-ről összekotort ingyenes kiadvány.

(#11304) Laci.M válasza hampidampi (#11303) üzenetére


Laci.M
senior tag

És ez ér valamit:
"A Digi-Book Kiadó jóvoltából valamennyi e-könyv olvasónkhoz ajándékba adjuk a
13.500.- Ft összértékű Digi-Book ekönyv-utalványt,
melynek segítségével 25 e-könyv erejéig, könyvenként legfeljebb 540.- Ft kedvezményt használva vásárolhat a Digi-Book és a Kalligram Kiadó e-könyveiből."

Vagy alapból is ennyivel drágábbak? Ha nem számít akkor marad az emag.

Aláírás

(#11305) JamesFinn válasza Laci.M (#11304) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Véleményem szerint abból a 13.500 huf-ból vegyél olyan könyvet amit szeretsz, az olvasót pedig vedd meg az emagnál...;)
Edigitalban ill. a pb honlapján is 24990 huf. Edigi ingyen szállít.

[ Szerkesztve ]

(#11306) Dava válasza Laci.M (#11296) üzenetére


Dava
tag

Szerintem is jobb a lapozógomb, főleg időseknek.

Egy régebbi, Kindle 4 például szerintem tökéletes és olcsó használtan. Ez az utolsó, ha jól emlékszem, amin van lapozógomb.

Az, hogy nincs benne magyar nyelv, szerintem tök mindegy. Ha a könyvek, címek magyarul vannak, akkor szinte nem is találkozik az ember menüvel. Max a 'Go to...' lehet fontos, a többit te beállítod neki.

(#11307) SaGa59 válasza Laci.M (#11304) üzenetére


SaGa59
őstag

Nézd meg a választékát a két jelzett kiadónak és döntsd el, hogy kell-e neked az az utalvány, vagy sem.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#11308) ZooLee válasza JamesFinn (#11298) üzenetére


ZooLee
őstag

Lezárul hát egy nagyszerű időszak az elektronikus könyvek történetében, a mérföldkőnek számító nagyszerű készüléket ezentúl nem tudjuk majd használni, legfeljebb poháralátétnek. Sőt, az eddigi "hajítófát sem ér" tétel is megdől, hiszen már nagyszerű lesz annak, sőt még talán kacsázni is lehet majd vele... :N

Mondjuk talán ez rávilágít pár dologra a szolgáltatóhoz kötött tartalmak, DRM-es könyvek esetében. Mondjuk nem feltétlenül az Amazonra gondolok, mert az nem dől be egyhamar, de van nálunk is sok kisebb cég, aki ilyesmivel foglalkozik...

(#11309) Oldman2 válasza ZooLee (#11308) üzenetére


Oldman2
veterán

Légy pozitív!

Majd 3 évet kibírt...

(#11310) Degeczi válasza ZooLee (#11308) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Most így hirtelen nem ugrik be másik típus, ami szolgáltatóhoz lenne kötve, bármelyikre másolhatsz saját anyagokat, és a DRM sem lesz érvénytelen, ha a szolgáltató bedől, továbbra is olvashatod azokat.
Szóval szerintem nincs min aggódni.

(#11311) zebede válasza ZooLee (#11308) üzenetére


zebede
őstag

Visszatérítik az "olvasó" árát. [link]

[ Szerkesztve ]

(#11312) oba


oba
addikt

Picit dilemmában vagyok, segítsetek :) Suli miatt most sokat kell majd olvasnom, és leginkább pdf anyagokat. Több száz oldalas könyvek scannelt és gépelt verziói pdfben leginkább, de néha doc is előfordul. Ritkábban majd jpg és ppt is talán, de ez nem jellemző. A dilemma pedig az, hogy ebook reader vagy tablet? Nincs rá túl sok pénzem, olyan 20-30e körül max, és használt is szóba jöhet. De nem tudom... az e-ink kijelző vonz, mert biztos szemkímélőbb. Viszont a tablet és android és a rengeteg 3rd party app pedig biztos nem hagyna cserben akármilyen pdf file esetében sem (és másra is használhatnám nem csak erre, ugye). Nem tudom. Szerintetek? Pdf esetében egyáltalán érdemes ebook readerben gondolkodnom, vagy inkább epub és hasonlóra van ez inkább kitalálva?

(#11313) zsoltzsolt válasza oba (#11312) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Tablet

(#11314) Jack@l válasza oba (#11312) üzenetére


Jack@l
veterán

Pdf és ebook olvasó az minimum 10 col. (de még ott is mereszteni kell a szemed ha szkennelt)
30e-ért esélytelen kapni olyat.
Olcsó kínai 10 colos tablet lesz ezekkel a paraméterekkel a legjobb.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#11315) Oryctolagus


Oryctolagus
tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy e-könyv olvasót, de nem tudok dönteni melyik lenne a legjobb választás.
Abban biztos vagyok, hogy szükségem lesz beépített, esetleg ráerősített világításra.
Akár saját magam is elkészítem ha ez lehetséges, egy kis forrasztás nem probléma számomra.
A Kindle jó választás lenne mert, nagyon jó segítséget ad az angol tanuláshoz a szótárazó és flash kártya készítő funkcióival. A Kindle hátránya szerintem az hogy kevesebb fájlformátumot ismer.
Megtudnám venni a Kindlet pw3 (bár azt sem tudom,hogy megéri-e a felárat pw2 höz képest) is, de ha ezek a funkciók elérhetőek valahogy egy olcsóbb eszközzel akkor nyilván azt venném meg.
Nem lenne rossz, ha a netet is elérné szintén az angol nyelvű oldalak cikkeinek olvasása miatt.

Mi a véleményetek, melyik olvasót kellene választanom?

Per aspera ad astra.

(#11316) [Prolixus] válasza oba (#11312) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Ilyen felhasználás és anyagi keret mellett semmi értelme számodra az e-book olvasónak. Tabletet vegyél.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#11317) oba


oba
addikt

köszi a helpet! akkor tablet irányban nézelődöm tovább!

(#11318) Mercutio_ válasza Oryctolagus (#11315) üzenetére


Mercutio_
félisten

Angol nyelvű oldalak/cikkek, azaz internetes böngészés?
Mert arra nem jó az e-ink :( arra tabletet fognak javasolni.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11319) SaGa59 válasza Mercutio_ (#11318) üzenetére


SaGa59
őstag

Nem feltétlenül. Ha van az adott oldalaknak RSS feedje, lehet olyat játszani, hogy a Calibre-ben beállítod, hogy naponta töltse le, és áttolod a Kindle-re.

On-line internetezni tényleg csak elég kompromisszum készen lehet e-inkkel.

[ Szerkesztve ]

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#11320) Oryctolagus válasza Mercutio_ (#11318) üzenetére


Oryctolagus
tag

Tableten nem szeretek olvasni, mert hiába bármilyen kék fény és fényerő csökkentés, egy óra múlva már elfárad a szemem.
Egyszerűen látom hogy vibrál a képernyő, de nem azért mert rossz.
Szimplán jó a szemem. Látom a rezgéseket. :))
Egyébként a Kindle formátum támogatása kibővíthető valamilyen úton... ?
Az átkonvertálás melyik formátumból adja a legrosszabb eredményt, ha a Kindle lenne a választott.
A Kindle melyik verziója lehetne jó választás? Jelenleg ppw 2 felé hajlok.

Per aspera ad astra.

(#11321) Degeczi válasza Oryctolagus (#11320) üzenetére


Degeczi
nagyúr

De, rossz! Egy jó képernyő nem vibrál.
(maga a TFT eleve nem vibrál, hiába népszerű tévhit. Egyedül a háttérvilágítása képes rá, ha gagyi módon, alacsony frekvenciával szabályozott a fényereje)

(#11322) pjen válasza Oryctolagus (#11320) üzenetére


pjen
félisten

Tulajdonképpen minden formátumot jól át Tudsz konvertálni kivéve a PDF et.Azt is át lehet,de esetenként rengeteg meló és azredmény esetleg siralmas.

(#11323) koncsik válasza Degeczi (#11321) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Már sokszor leírtam, továbbra is fenntartom, hogy egyéni érzékenység előfordul. Általában neked van igazad.
Voltam valahol, ahol 5-6 órát olvastam iPad Air-en (fél fényerőn, retina felbontás), utána kifejezetten homályosabban láttam. Igaz, ha ugyanennyit olvasnék egy könyvet vagy az imádott PW3-at, lehet, hogy ugyanezt tapasztalnám. De jó lenne kipróbálni...
Röviden, köszönjük koncsik, ebből nem sokat tanultunk... :DDD

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#11324) pjen válasza koncsik (#11323) üzenetére


pjen
félisten

Sima könyvel mért nem Tudod kipróbálni,lehet a szemed fárad el.5-6 órát olvasni folyamatosan az nem semmi.

(#11325) koncsik válasza pjen (#11324) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Nem sokszor adódik ilyen lehetőség, hogy 5-6 órát olvassak majdnem egyhuzamban... (konferencián rendes könyvet olvasni kicsit feltűnő lenne) az utóbbi 8-10 évben, mióta a 3 gyermekünk van, nem volt. A legnagyobb nagyon szeret olvasni, a Vuk-ot is már a neki adott Nook-on olvasta el... :K

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#11326) ZooLee válasza Degeczi (#11310) üzenetére


ZooLee
őstag

Most így hirtelen nem ugrik be másik típus, ami szolgáltatóhoz lenne kötve, bármelyikre másolhatsz saját anyagokat, és a DRM sem lesz érvénytelen, ha a szolgáltató bedől, továbbra is olvashatod azokat.
Szóval szerintem nincs min aggódni.

Rosszul fogalmaztam, könyvolvasó valóban nincs, inkább magazinok, újságok vannak, amelyek csak saját olvasóprogrammal vagy egyéni megoldással használhatóak. Ott merülhet fel ez a kérdés.

(#11327) oba


oba
addikt

üdv! megint én :) lentebb már mondtátok hogy pdfre inkább tabletet vegyek
viszont azt elfelejtettem kérdezni, hogy milyen kijelző méret, felbontás az ami alá nem érdemes menni? illetve hogy 4:3 jobb e erre a célra vagy a 16:9 is megteszi? leginkább scannelt és gépelt pdfeket olvasnék, suli miatt... tankönyvek :)

(#11328) Degeczi válasza oba (#11327) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Igen, a 4:3 sokkal jobb ilyen célra, hiszen közelebb áll egy átlagos könyvoldal arányaihoz, míg a 16:9 túl széles (ill. magas, hiszen elforgatva olvasol rajta), az inkább filmekhez való.

Méretben 10" körülit (9.7 gyakori méret) érdemes megcélozni, a 6-7" még meglehetősen kicsi, sokat kell nagyítani A4 anyagokat olvasva (bár még úgy is praktikusabb, mint egy e-inkes olvasó, mert gyors a képfrissítés, könnyű nagyítani és görgetni)

(#11329) oba válasza Degeczi (#11328) üzenetére


oba
addikt

thx! már csak találnom kéne ilyen paraméterekkel egy elviselhető árú tabletet :)

(#11330) oba válasza Degeczi (#11328) üzenetére


oba
addikt

És szerinted az 1024x768 -as felbontás elég lehet? Abban az árkategóriában amiben én nézegetek és amire pénzem is van 4:3 -as tabletekből csak ilyen felbontásúak vannak. iPad mini -ben gondolkodtam, ki lehet fogni 40ért használtan (nagy ritkán) de lehet hogy fele annyiért veszek androidosat ugyanolyan hardverrel mint a mini, mert végül is nem fontos nekem az iOS. Esetleg valami ajánlatod nincs ebben a 20-40ezres kategóriában? Lehet használt is.

(#11331) Oldman2 válasza oba (#11330) üzenetére


Oldman2
veterán

Ha már tablet, akkor ne vegyél 1024x768 -as felbontásút.

Hidd el, sokkal szebb képet adnak az ennél nagyobb (Retina) felbontások!

Persze azt veszel amire pénzed van, de ha egy gyengébbet választasz és az nem jön be, azt nehezebb lesz eladnod (többet bukhatsz rajta).

(#11332) oba válasza Oldman2 (#11331) üzenetére


oba
addikt

az a baj hogy a nagyobb felbontásúak vagy 16:9 (vagy neadjisten 16:10 -es) képarányúak, vagy drágák
lehet én nem keresem jó helyen őket, de 4:3 -as képaránnyal nem nagyon találok normális áron ennél nagyobb felbontású tabletet... ott van pl a Samsung Galaxy Tab A 9.7... 1024x768 -as felbontás és 80ezerért adják.... ami elég vicces... :)
de akkor átmegyek a táblagép topikba nem akartam ide szemetelni, elnézést :)

(#11333) Degeczi válasza oba (#11330) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Az valóban nagyon kevés, csak 6-7"-hoz elfogadható, 10" közelihez már 2048*1540 passzol, ha olvasáshoz kell.

Kb. tavaly ilyenkor egy ilyet vettem (csak vmi akcióban 45-ért) hasonló célra. Nem gyors, de PDF olvasáshoz jól bevált, nagyon szép a képe. Gondolom mostanában is lehet lőni vmi hasonlót.

(#11334) pjen válasza Degeczi (#11333) üzenetére


pjen
félisten

Én ha olyant olvasok ami nem megy a kindle olvasón akkor egy sony tablet z t használok.Szerintem jó és 50 körül már kapsz használtan.

(#11335) oba


oba
addikt

na, végül egy Op3n Dott tablet lett... 8", 1024x768, 4:3 ratio... iskolai könyvekhez vettem, most hirtelen rámásoltam egyet, ami éppen egy scannelt verzió és tökéletesen meg vagyok vele elégedve :) ennyi pénzért ennél többet nem vártam... nyilván egy nagyobb felbontással, drágább cuccal jobban jártam volna, de nem volt rá keret :) ez most 15e volt Tescoban, ennyiért szerintem jó ár/érték arányú "pdf olvasót" kaptam
köszi mindenkinek a helpet!

(#11336) Degeczi válasza oba (#11335) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Igen, ennyit mindenképpen megér, és ha nem A4 volt a PDF forrása, lehet rajta olvasni.
Az újrapartícionáló frissítését még most tedd föl (facebookon van kinn), különben pillanatok alatt elfogy rajta a hely!

(#11337) oba válasza Degeczi (#11336) üzenetére


oba
addikt

thx!

(#11338) Dava válasza Oryctolagus (#11315) üzenetére


Dava
tag

Szia!

A Kobo ebook olvasóiban van Pocket támogatás. Ha nem ismernéd, ez egy app, amivel az érdekes cikkeket el lehet menteni későbbi olvasásra a böngészőből. Ha sok cikket olvasol akkor nagyon jól jöhet, meg egyébként is egy tök jó app.

Lehet, hogy valahogy rá lehet mókolni Kindle-re is, nem tudom.

Én majdnem Kobo Glo HD-t vettem Paperwhite 3 helyett, mert a leírások alapján a szoftver jobb, hardver meg kb. ugyanaz. Csak sajnos itthon nehézkes a beszerzés, boltban elég drága. De Pocket a régebbi olvasóikban is van.

(#11339) Degeczi válasza Dava (#11338) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem kell rámókolni, alapból tudnak ilyet (mivel régebbi típus, nyilván ez adta a mintát).
Többféle Send-to-Kindle beépülő is létezik a webböngészőkhöz.

(#11340) robi-k válasza Dava (#11338) üzenetére


robi-k
őstag

Egyáltalán nem drága itthon a Kobo GloHD, én 43 eFt-ért vettem.
És valóban nagyon jó lejátszó és van hozzá több kiegészítő szoftver is.

(#11341) aggleány


aggleány
addikt

Sziasztok!

Nagy kérdésem a következő: milyen könyvolvasót lenne érdemes vennem? A könyvolvasóválasztásos írás alapján a fontos dolgok: világítás, hosszú üzemidő, érintőkijelző, 6"-os elég, szép kijelző, epub kezelése (azért, mert több ezer könyvem van ebben a formátumban, és nem óhajtok velük játszani), széles skálán állítható paraméterezés (betűméret- és típus, sorköz stb.).

Nem olyan régen vettem egy Illumina HD 2-t. Olvastam, hogy nem túl acélos a készenléti/olvasási idő, de azért az túlzás, hogy ha hozzá sem nyúlok, akkor négy nap alatt lemerül úgy, hogy a wifi ki van kapcsolva. :W

Volt Kobo Aura HD-m (illetve még mindig van, de meghalt, egy kolléga majd megpróbál segíteni rajta), és az bevált. Ezért a Kobo Aurára gondoltam. Van még valamilyen egyéb verzió, ami maradéktalanul megfelelne a fenti elvárásaimnak? Kicsit kiestem most a könyvolvasós témából. :B

(#11342) pjen válasza aggleány (#11341) üzenetére


pjen
félisten

Vegyél egy kindle PW 2 vagy 3 at és egy kattintással rakd át az epub okat mobi ra,és minden meg van oldva.

(#11343) aggleány válasza pjen (#11342) üzenetére


aggleány
addikt

Mint azt fentebb írtam, nem akarok konvertálgatni. Szerintem elég egyértelműen fogalmaztam. :K

(#11344) JamesFinn válasza aggleány (#11343) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Szia! Üdv újra itt!
Nézd meg a PocketBook Touch lux 3-at. Szerintem az elvárásaidnak megfelelhet.

(#11345) aggleány válasza JamesFinn (#11344) üzenetére


aggleány
addikt

Köszi. :R Mindjárt nézem. :K

(#11346) Dava


Dava
tag

Láttam, mások megosztották az ebook reader-vételes tippjeiket, úgyhogy itt az enyém.

Végül eBay-en rendeltem Paperwhite 3-at, mert az itthoni felhozatal nem tetszett. Egy angol ebay shoptól rendeltem, és 39 600 forintra jött ki szállítással együtt. Múlt csütörtökön adtam le a rendelést, és hétfő délután már meg is jött a csomag. FedEx-szel küldték, ami eddigi tapasztalataim alapján veri az összes többi szállítót.

Szóval korrekt ár és normális szállítás. PM-ben szívesen küldöm a linket, meg ide is kiírom ha az admin megengedi.

(#11347) ZooLee válasza aggleány (#11341) üzenetére


ZooLee
őstag

Szia :)

Van itt felül egy nagyszerű cikk, nem tudom olvastad-e esetleg, van benne pár okosság, tök jól összefoglalja a lényeget... :DDD

Szóval, igazából a lényeg azóta sem változott, nincs új a nap alatt, nem nagyon lehet találni igazi újdonságot, ami nagyon másképp lenne, mint anno. Kicsi finomítgatás, óvatos fejlesztgetés, de semmi olyan, ami az erőviszonyokat megváltoztatná. A Kindle nem visz több formátumot, a Pockebook nem gyorsult, az alacsonyabb kategóriás olvasók nem lettek jobbak (ahogy te is tapasztaltad...)
Ha jó volt a Kobo, akkor az aktuális modell megvásárlásával nem nagyon nyúlhatsz mellé... De (szerintem) egy jelenlegi PB Touch aktuális modellel se nagyon :)
(Meg egy Kindle-el se nagyon ha a két kattintás elleni ellenérzéseidet sikerül legyűrni :) )

[ Szerkesztve ]

(#11348) robi-k válasza aggleány (#11341) üzenetére


robi-k
őstag

A Kobo-t gyakorlatilag lehetetlen SW-vel tönkretenni, ill. elég könnyű helyreállítani.
Több küldi fórumon is fennt van a részletes helyreállítási leírás.

(#11349) aggleány válasza ZooLee (#11347) üzenetére


aggleány
addikt

Szia!

Persze, olvastam. Valami liba írta, azoknak meg gőzük sincs az ilyen műszaki kütyükhöz, mint azt köztudjuk. :DDD

Reménykedtem, hogy hátha van mégis valami eldugott kis főnyeremény, de ezek szerint semmi igazán izgalmas nem történt. :(

Ha nincs rejtett adu ász, akkor szerintem most a PocketBook kerül sorra, anno úgyis sokan ajánlották, és most is ez volt az első ajánlat a kollégától. Ráadásul úgy láttam, hogy kezel mappákat is, ami nekem fontos. (Meg ugye az Aura HD a szoftverfrissítésnél halt meg, és ez nem annyira teszi szimpatikussá a közvetlen rokonát.)

A Kindle még most sem az én világom. :N Sok órát dolgoztam a konvertálással anno, és nem fogom újrakezdeni. Mappával együtt szoktam átmásolni a könyveket, nem pedig Calibre-vel ráküldeni az olvasóra, és ragaszkodom ehhez az elavult, ámde hibátlanul bevált módszerhez. :B

(#11350) LittleBiG007 válasza aggleány (#11349) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

A Kindle még most sem az én világom. :N Sok órát dolgoztam a konvertálással anno, és nem fogom újrakezdeni. Mappával együtt szoktam átmásolni a könyveket, nem pedig Calibre-vel ráküldeni az olvasóra, és ragaszkodom ehhez az elavult, ámde hibátlanul bevált módszerhez. :B

Vagyunk így páran, ha nem is túl sokan :K

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.