Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11251) Zyrius


Zyrius
aktív tag

Kb 5 perc alatt leszedik a reklámot....
Nem bonyolult:
Nem vagyok nagy angolos, nem kell szörnyülködni :B

Amazon
Your AccountAmazon.com

Message From Customer Service
Hello,
Here's a copy of the chat transcript you requested:

Initial Question: Hello,
I getting commercials on my brand new kindle paperwhite 3.
I bought in Wien (austria) I live in Budapest (Hungary).
I heard that it is possible to contact us and ask for disable the commercials.

07:16 AM PDT Mohan(Amazon): Hello, my name is Mohan. I'm here to help you today.
07:16 AM PDT XX: Hello Mohan
07:17 AM PDT XX: thanks for your help
07:17 AM PDT Mohan: Hello, X.\
Sure
I will help you in this regard.
Are you referring to "X's Kindle "?
07:17 AM PDT XX: yes!
07:18 AM PDT Mohan: Do you have Kindle device in hand?
07:18 AM PDT XX: yes
07:18 AM PDT Mohan: Great!!
07:19 AM PDT Mohan: Usually we will charge $20 to remove Special offers from the Kindle device.
As you're located outside the US, I'll unsubscribe your Kindle from Special Offers at free of cost .

07:20 AM PDT XX: thank you !
07:20 AM PDT Mohan: I have successfully unsubscribed your Kindle from Special Offers. Please connect your Kindle to Wi-Fi and check for Special Offers now.

Is special offers removed now?
07:20 AM PDT XX: yes, thanks for your help!
07:20 AM PDT Mohan: You're most welcome! Is there anything else that I can assist you for today?

https://StellarGear.eu - amatőr csillagászat és asztrofotós bugdácsolások

(#11252) gabor_01 válasza Zyrius (#11251) üzenetére


gabor_01
senior tag

Mivel is azonosította az olvasódat?
Nekem még nem jöttek elő a reklámok, pedig fenn vagyok vele a netten. Regisztráció nélkül nincs reklám?

(#11253) Degeczi válasza gabor_01 (#11252) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Regisztrálás nélkül nem vagy fönn a neten (reklámok nincsenek, hiszen onnan töltené le, de pl. dátumállítás sincsen, így mindenképpen érdemes beregisztrálni)

(#11254) Zyrius válasza gabor_01 (#11252) üzenetére


Zyrius
aktív tag

Regeltem a cuccot, amikor megvettem. Ugyanezzel az azonosítóval léptem be a weboldalon ezért látta, hogy milyen eszköz tartozik az accounthoz, amivel segítséget kértem online.
Nekem 1-2 hét elteltével kezdte el behozni a reklámokat. Nem nagy szám, annyi, hogy nem képeket jelenít meg amikor kikapcsolt állapotban van hanem reklámokat. Olvasás közben fel sem tűnik.

https://StellarGear.eu - amatőr csillagászat és asztrofotós bugdácsolások

(#11255) gabor_01 válasza Zyrius (#11254) üzenetére


gabor_01
senior tag

Nekem is sikerült a weboldalon csettelve megoldani a reklámmentesítést :DD
Először az amerikain próbáltam, ott kiderült, hogy az angolon vagyok regisztrálva (ki gondolta volna). De ott is simán ment.

(#11256) Csedit


Csedit
aktív tag

Vajon a Kindle Fire HDX olvasómat is lehetne így reklámmentesíteni?

(#11257) SaGa59 válasza Csedit (#11256) üzenetére


SaGa59
őstag

A Fire inkább tablet, mint e-olvasó, így abból az appok fizetős, reklámmentes verziójával lehet kiirtani a reklámokat. Vagy rootolni és az adaway-t feltenni...

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#11258) Helsing


Helsing
aktív tag

Szeretnék egy új háttérképet az olvasómra, de nem találok semmi jót.
Jelenleg ez a háttérképem: [link]

Nektek mi a hátteretek?

(#11259) menpee válasza Helsing (#11258) üzenetére


menpee
aktív tag

Nook-on szürkeárnyalatosra vettem 100 körüli hátteret és azok mennek egymás után. Megunhatatlan :D

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#11260) Dhampir válasza Helsing (#11258) üzenetére


Dhampir
félisten

Mindennapi Halloween előbb-utóbb unalmassá válhat. :D

(#11261) Degeczi válasza Helsing (#11258) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nálam semmi (pontosabban maradtak a gyáriak), mert olyan készüléknél nincs értelme, ami a tok nyitására magától ébred, hiszen úgysem látszana sosem.

(#11262) Helsing


Helsing
aktív tag

Akkor ezek szerint eléggé egyedül vagyok a problémámmal. :)
De mindegy. Túrtam a netet és szereztem pár jó háttérképet. Sajnos az e-book olvasó kompatibilis képek elég ritkák ezért majdnem az összeset szerkesztenem kellett, hogy passzoljon a képarány.

Nincs valami honlap ahol külön össze van gyűjtve egy rakás háttérkép? 600*800-as.

(#11263) Oldman2 válasza Helsing (#11262) üzenetére


Oldman2
veterán

(#11264) Helsing válasza Oldman2 (#11263) üzenetére


Helsing
aktív tag

Ezek szerint van. Ki hitte volna... :D

Köszönöm!

(#11265) Damateo


Damateo
aktív tag

Üdv,
Melyik alsó kategóriás ebook olvasót tudjátok ajánlani.
Lényeg hogy legyen megbízható.
pdf fájlokat is használnék.
[link]
[link]
[link]

Ezeket néztem.

(#11266) pjen válasza Damateo (#11265) üzenetére


pjen
félisten

A Pdf tabletre való,plvasón csak kínódni fogsz vele.

(#11267) Dzsano válasza G-Bali (#11249) üzenetére


Dzsano
tag

Nekem volt egy Koobe Slimbook HD-m. (Csak azért volt, mert egy éjjel elejtettem és eltört. :( )
Kissé hülye volt, de konzultáltam a márkaszervizzel és elvittem hozzájuk.
Ők ingyen, kb. 5 perc alatt feltették a legújabb firmware-t, onnantól tökéletesen működött. Jó és olcsó készülék volt.
Ezt javasolom neked is, egy próbát megér.

Koobe Magyarország Kft. bemutató terem, technikai ügyfélszolgálat és rendelés átvétel
Cím: 1094 Budapest, Liliom utca 1/A
Nyitva tartás: Hétfőtől – Péntekig, 9 – 17 óra között
Telefonszám: +36 70/432-10-48
e-mail cím:ugyfelszolgalat(kukac)koobe.hu

Most (futár hozza) vettem meg a Koobe SLIGHTBOOK HD Shine-t, kategóriájában egész jó kis gép ez.

Üdv!

(#11268) Damateo válasza pjen (#11266) üzenetére


Damateo
aktív tag

Konvertálás mennyire jó minőségű általában?

(#11269) Oldman2 válasza Damateo (#11268) üzenetére


Oldman2
veterán

Részletesebb infók a PDF formátumról itt olvashatóak.

Az ott leírtak bármely 6"-os olvasóra igazak.

[ Szerkesztve ]

(#11270) pjen válasza Damateo (#11268) üzenetére


pjen
félisten

Én először egy ABBY FineReaderrel fel szoktam ismertetni,aztán megnyitom valami szöveg szerkesztővel aztán konvertálom a calibré-vel.Változó sikerrel.Ha valaki tud jobbat megköszönöm.Ha lehet elkerülöm a PDF et.Vagy tableten olvasom.

(#11271) SaGa59 válasza Damateo (#11268) üzenetére


SaGa59
őstag

A pdf-ek "konvertálása" általában gáz, vagy nagyon gáz, vagy tökéletesen használhatatlan eredményt ad.

A pdf-eket szinte minden esetben fel kell dolgozni, azaz át kell küldeni egy OCR programon (ez néha kihagyható, ha szövegként kimenthető a tartalma, viszont a formázás ez esetben szinte mindig véglegesen elvész belőle), az eredményben kijavítani az ocr hibákat, korrektort játszani, tördelőt játszani, néha az se árt, ha a "betűmetszéshez" is konyít valamennyit az ember. Ha a szöveg már nem tartalmaz elütéseket, rossz helyen záródó bekezdéseket, egyéb disznóságokat, akkor jön a formázás és a megfelelő e-book formátumra alakítás. Mire elkészülsz egy úgy ahogy elfogadható minőségű e-könyvvel egy pdf-ből, legalább háromszor elolvasod közben, emiatt az e-olvasódra csak azért kerül rá, hogy ellenőrizd a fent vázolt műveletsor végeredményének minőségét, de olvasni már nem nagyon akarod, legfeljebb évek múlva, amikor a fent vázolt folyamat utolsó lépését (ha nincs szerencséd, az utolsó kettőt) ismét meg kell csinálnod, mert az akkori olvasó szinte biztos, hogy nem, vagy nem úgy kezeli a mostani remekművedet, ahogy kellene.

Egy (mára már kissé elavult, de használható) műveletsor leírása epubhoz
Akinek ez sok, egy kevésbé bonyolult lépéssor
Ez meg egy prc (mobi) gyártási leírás

A fentiekhez való nyersanyagot lehet pjpen olvtárs ajánlotta módon, pl AABBY Fine Readerrel előállítani pdf-ből.

[ Szerkesztve ]

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#11273) robi-k


robi-k
őstag

Javaslom, hogy pdf-hez használjatok CoolReader vagy Kobo olvasok esetén KOReader programot, nagyon jó állítható benne a betű típus, méret, margók, lap elrendezés, stb.

(#11274) Degeczi válasza #31334400 (#11272) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ne kezdjétek itt is!!! :W

(#11275) fattyu válasza SaGa59 (#11271) üzenetére


fattyu
veterán

Én értem ezt is.

És hálás vagyok ezért a hozzáállásért mert így lesz sok szép tökéletes tartalom amit elérünk.

Részemről volt ez az amit magamnak voltam kénytelen megcsinálni.nem raktam fel netre nem terjed nem elérhető.

de néhány egyszerű makró wordban. pár bekezdésen ellenőriz hogy kb a angyja megvan a hibáknak.

majd exportál epubnak.

Részemről a tartalomra és a történetre és az olvasásra koncentrálva. nekem nem teszi tönkre az élményt hogy van némi tördelési vagy betűhiba. ha oldalanként van 5 akkor se. én ilyen igénytelenül olvasok :)

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#11277) [Prolixus] válasza Ádi00 (#11276) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Ahhoz hogy tudjank segíteni a "szakik" neked is több infót kellene megadnod. Milyen értékben akarod venni? Növéred hogyan használná, kell-e neki világítás vagy sem? Konvertálós biznisz mennyire zavarná? Stb.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#11278) Degeczi válasza [Prolixus] (#11277) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Hagyd! Nem valós érdeklődő, hanem egy agyatlan spammer ez is, mint 4 hozzászólással korábban, egy másik nicken... Eddig főként az indexes fórumokon nyomultak, most már itt is megjelentek :(

(#11279) [Prolixus] válasza Degeczi (#11278) üzenetére


[Prolixus]
addikt

OK. :DDD

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#11280) Dava válasza Degeczi (#11278) üzenetére


Dava
tag

Ezt nem értem minek? Poénból, vagy a Media Markt gerillakampánya?

(#11281) Degeczi válasza Dava (#11280) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Én sem értem, mert lehetne annyi eszük, h csak lejáratják magukat az ilyen sunyi akcióval... Szándékos lejáratásnak viszont nem elég ütős, tehát tényleg annyira hülye lehet h vmi főnökük, h zseniális ötletnek gondolhatta, és kiadta feladatként a beosztottainak a spammelést. Már évek óta csinálják (viszont eddig itt még láttam), ezért kicsit unalmas.

[ Szerkesztve ]

(#11282) [Prolixus] válasza Degeczi (#11281) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Szándékos lejáratás? Kit járatna le egy olyan hozzászólással, hogy a MM-ban vett ezt vagy azt, és elégedett, vagy hogy volt a MM-ban de vásárlás előtt azért megkérdez minket?

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#11283) Degeczi válasza [Prolixus] (#11282) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Milyen képet vetít egy ekkora cégről, h sajnálják a pénzt tisztességes reklámozásra, és helyette ilyen sunyi módon operálnak? (rabolva a naivan segítőkész válaszolók idejét a fölösleges, kamu "kérdésekkel")

Lejáratják magukat - még inkább, mint a hagyományos spammeléssel, mert ennél az is korrektebb.

[ Szerkesztve ]

(#11284) [Prolixus] válasza Degeczi (#11283) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Nincs szerintem egyértelmű összefüggés itt. Az, hogy ez egy sunyi, már-már aljas módszer, azt aláírom, de ennek használata nem feltétlen jelenti azt, hogy hagyományos reklámra meg sajnálják a pénzt. A piacgazdaságban a hatékony reklám az elősdleges direktíva. Márpedig ha az ilyen fórumos fizetett hozzászólás sok emberhez eljut, befolyásolja a magatartását, akkor valszeg ez egy hatékony reklám, mivel nem hiszem, hogy nagy összeget perkálnának a "spammereknek". A potenciális ügyfelek nagyobbik részét viszont biztosan nem érik el így, úgyhogy meglepne, ha nem lenne nagy mennyiségű hagyományos reklám is a marketinges portfóliójukban. Mindenesetre ahogy mondtam, szerintem nincs összefüggés...az ilyen lehetőségek kihasználása jelentheti csak azt, hogy tényleg minden fronton nyomulnak, nem többet, tehát nem implikál sóherséget.

De tegyük fel, hogy igazad van és sóherek. Lejáratni is csak akkor járatják le magukat ezzel, ha az olvasók, topicban aktívak realizálják, hogy ezek fizetett hozzászólások. Pl. a korábbi "MM-bn vettem K6-ot, minden fasza, minden jó" hsz nekem is gyanús volt picit, de ez a legutóbbi, amire reagáltam egyáltalán nem tűnt béreltnek. Nyilván ezért is reagáltam rá. Tényleg, te pl. honnan tudod biztosan, hogy ez egy spammer? Látom hogy újanc meg minden, de ez még kevés szerintem ilyen egyértelmű következtetés levonására. A MM említésre megint gyanús lehet, de sokan vannka még midig úgy szerintem, hogy kütyüt csak MM-ban vagy eDigitalban vesznek, különböző (sokszor számomra érthetetlen) okok miatt.

Nyilván te, ha aktív vagy az indexen és ott tényleg sok ilyen van, akkor már fel tudsz fedezni egyfajta mintát, hasonlóságot az ilyen hozzászólásokban, amiből ki tudod szűrni őket, tehát most nem azt kérdőjelezem meg, hogy itt igazad van-e, csak arra próbálok rávilágítani, hogy szerintemm az egyszeri olvasónak ez nem fog feltűnni. Ezáltal nem realizálódik benne a reklám ténye, és akkor sem fogja úgy érezni, hogy a MM lejáratja magát, ha amúgy egyetértene azzal, hogy ez egy sunyi és aljas reklám.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#11285) LittleBiG007 válasza Ádi00 (#11276) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Én is bementem múltkor a Media Markt-ba. Az kínálat gyatra volt, nem találtam eladót, aki tudott volna segíteni. A kirakott olvasókat nem lehetett kipróbálni, mert mindegyik csontra le volt merülve. Amellett pedig az áruk több ezer forinttal volt drágább, mint bárhol máshol. Az biztos, ha e-book olvasóra lesz szükségem, nem megyek be még egyszer a Media Markt-ba.

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#11286) woodworm válasza [Prolixus] (#11284) üzenetére


woodworm
veterán

"Látom hogy újanc meg minden, de ez még kevés szerintem ilyen egyértelmű következtetés levonására."

Minden eddigi hozzászólásában, bármilyen témában is tette, az említett cég jutott az eszébe hivatkozási alapként. Lassan tenni kellene ellene valamit, mert hamar elharapózhat a helyzet.

(#11287) Degeczi válasza [Prolixus] (#11284) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Sajnos teljesen egyértelmű a minta, az indexen már évek óta megy ez a szemetelés, csak itt nem volt jellemző eddig. Bedobja a kérdésnek álcázott reklámokat egyik újonc fikanickje alatt több fórumon is, aztán lelép - hiszen nem valós a kérdés, nem érdeklik a válaszok, a feladatát már elvégezte. A saját idejét nem akarja fölöslegesen rabolni, csak másokét.
Majd egy-két hét múlva jön egy másik nicken ismét.

Az indexről itt egy ilyen nickje (vagy egy munkatársáé), vagy pl. itt egy másik alatt, itt egy harmadik, itt egy negyedik, ... dögivel van - pedig ott irtják is rendesen, mert különben fizetős lenne a reklámozás.
Itt jó lenne idejében elfojtani ezt a mocskot, ha már eddig nem volt jellemző.

(#11288) koncsik válasza Degeczi (#11287) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Egyetértek, a tagoknak sem szabad a szakmai topicokban saját dolgokat hirdetni, így viszont ők ingyen. :(((
Amúgy, ha valami jó volt náluk vagy bárhol máshol, én is jeleztem, az hasznos lehet másoknak is.
Azaz: ha jó áron jó dolgokat/szolgáltatást kínálnának, mi reklámoznánk őket. :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#11289) [Prolixus] válasza woodworm (#11286) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Hát jah, az nagyon nem lenne jó, ha itt elfajzana ez a dolog. De hogy lehet ez ellen hatékonyan védekezni?

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#11290) cabal válasza [Prolixus] (#11289) üzenetére


cabal
tag

Pl. hogy nem beszéltek feleslegesen róla. Betett egy kérdést, az első válaszod pont elég volt, ha arra nem reagál, akkor elhal a szál. Feleslegesen lett szaporítva a hozzászólások száma a semmiről.

''A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.'' /Hofi/

(#11291) LittleBiG007 válasza cabal (#11290) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Nem volt felesleges. Én nem ismertem ezt a módszert.

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#11292) Dava válasza [Prolixus] (#11289) üzenetére


Dava
tag

Lehet pl. egy olyan szabályt hozni a topicon belül, hogy 50 vagy akárhány hozzászólás alatti tagok nem írhatnak boltneveket. Így a moderátor törölheti az ilyen szemetet, aztán ha az illető tényleg kíváncsi valamire, akkor felteszi a kérdést burkolt reklám nélkül.

(#11293) Laci.M


Laci.M
senior tag

Sziasztok!
85 éves nagymamának milyen faék egyszerűségű ebook olvasót ajánlotok? Nem kell semmi extra tudás, könyvet rámásolom neki és ő elolvassa.

Aláírás

(#11294) pjen válasza Laci.M (#11293) üzenetére


pjen
félisten

Kindle.

(#11295) LittleBiG007 válasza Laci.M (#11293) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Ez egy burkolt nagymama-reklám volt? :D

Viccen kívül, az én tapasztalatom azt mutatja, hogy feltétlen szükséges a fizikai lapozógomb. A képernyő érintésével történő lapozás - és úgy általában az érintős vezérlés - egy kissé idegen az időseknek.

Szerintem Kindle semmiképp.

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#11296) Laci.M válasza LittleBiG007 (#11295) üzenetére


Laci.M
senior tag

Magyar nyelv is van benne?
Olcsóbb kategóriából esetleg valami? internet, 3g, többi sallang nem kell

Szerk: nagymamám csinálja a legjobb palacsintát, nem adom senki másnak! :D Fényezem, de nem reklámozom! ;]

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#11297) pjen válasza LittleBiG007 (#11295) üzenetére


pjen
félisten

Én még a gombos rá gondoltam. Agyon sem lehet verni.

(#11298) JamesFinn


JamesFinn
senior tag

Esetleg ha valakit érint-bocs, ha már volt-
Okt. 31-én bezár a txtr e-könyv áruház. Ezután az applikáció sem fog működni. A Telekom az olvasó árát visszatéríti.
Forrás:
http://hu.txtr.com/

(#11299) Degeczi válasza LittleBiG007 (#11295) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Pont nagyszülőnél tud nagyon hasznos lenni a Kindle alapszolgáltatása, h távolról is rá lehet küldeni anyagokat, nem csak látogatások idején.

(#11300) Laci.M válasza Degeczi (#11299) üzenetére


Laci.M
senior tag

Gondolom ehhez kéne net. Na itt ez nem áll fent. Tök alap olvasó kéne microSD-re rárakom a könyvet, majd mami olvassa. A 20k-s Alcorok, Koobe-k Wayteq-ek, Pocket Book-ok tényleg annyira rosszak? Ajándékba nem nagyon szeretnék használtat. (Magamnak nyilván olyat vennék)

[ Szerkesztve ]

Aláírás

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.