Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12551) Oldman2 válasza bb71 (#12550) üzenetére


Oldman2
veterán

Persze hogy lehet, csak dolgozni kell vele elég rendesen.

Ha megelégszel a "kevésbé tökéletes" eredménnyel, akkor kis munkával is elvégezhető.

Én az ABBYY FineReader segítségével és többszöri átolvasással készítek szkennelt forrásból valódi ebook formátumot.

A sok időt és energiát kívánó lépést kiemeltem az előbb.
:-)

(#12552) LittleBiG007 válasza bb71 (#12550) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Hű, de gyakran előjön ez a téma! Én két lehetőség közül választanék, ha nagyon szeretnék egy PDF formátumban prezentált könyvet elolvasni:
1. k2pdfopt-tal optimalizálnám az olvasómra a fájlt
2. (és most fogok sokkolni nagyon sok embert) egyszerűen megvásárolnám ebook formátumban.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#12553) Oldman2 válasza Narxis (#12442) üzenetére


Oldman2
veterán

Ebben a Myth LED-ben létezik-e olyan funkció (amit a Moon+ Reader "kijelölés"-nek nevez), amikor a szöveg egy adott részét kijelölhetem és ezeket a jelöléseket később egy kattintással el tudom érni (korrektúra céljából)?

Persze ez a funkció érintőképernyőn elég kényelmes, így ha a fenti kérdésre a válasz igen, a következő kérdésem az lenne, hogy mennyire nehézkes ennek használata billentyűzetről?

(#12554) Narxis válasza Oldman2 (#12553) üzenetére


Narxis
nagyúr

Jó kérdés, szerintem nincs de majd a többi Alcor tulaj kijavít ha nem jól tudom.

PDF témához: vagy olyan olvasót veszel amiben pdf reflow funkció is van, pl. Alcor Myth (LED). ;)

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#12555) Oldman2 válasza Narxis (#12554) üzenetére


Oldman2
veterán

A Reflow funkció csak akkor működik, ha nem szkennelt a PDF beltartalma.

Léteznek "jó" és "nagyon nem jó" beltartalmú PDF-ek.

(#12556) bb71 válasza LittleBiG007 (#12552) üzenetére


bb71
őstag

Ez egy ingyenes - mondom nem lopott, hanem ingyenes - könyv.

(#12557) LittleBiG007 válasza bb71 (#12556) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Általános kérdésre általános választ adtam. Nem vádoltalak semmivel. Valószínűleg a zárójeles megjegyzésemet értetted félre. Arra utaltam, hogy annyira rá vagyunk kattanva a letöltésre, hogy sokszor a vásárlást már nem is tartjuk opciónak (és sajnos van, hogy bizonyos esetekben nem is az).

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#12558) LittleBiG007 válasza bb71 (#12556) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Nekem egyébként nincs lopott könyvem. Csak letöltött. :DDD

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#12559) hampidampi válasza bb71 (#12556) üzenetére


hampidampi
senior tag

Ha ingyenes könyv, akkor tuti lehet valamilyen e-könyv formátumban beszerezni. Akár a szerzőtől-kiadótól-forgalmazótól. Első körben ezt próbálnám meg.

(#12560) AcCEsS válasza bb71 (#12550) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Én a Calibre konverterével szoktam átdobni EPUB formátumba (általánosan EPUB-ot használok) a forrás PDF-et, de a "kész" EPUB fájlon kell még reszelni. Pl. az általad említett "sorkiegyenlítetlen sorok", azaz a rossz és felesleges sortördelés szinte 100%-ban megoldható a beépített Regex keresés és csere funkcióval, amivel simán meg lehet oldani, hogy fűzze össze azokat az egyébként - külön blokkokra bontott - sorokat, ahol pl. a sor utolsó karaktere nem mondatvégi írásjel, és a következő blokk kezdőkaraktere meg kisbetű. Amit így talál meg, az tuti, hogy egy feleslegesen szétbontott sor. Kicsit pöcsölős a Regex string megfelelő összeállítása, és az is lehet, hogy többszöri módosítás és újrakeresés kell, de szerintem megéri...

Keresési mező minták (a struktúra a html forrás szerkezetétől függ):
([a-zA-ZéáűőúöüóíÉÁŰŐÚÖÜÓÍ0-9,])</p>\s+<p class="(.*?)">

([a-zA-ZéáűőúöüóíÉÁŰŐÚÖÜÓÍ–,-])</p>\s+<p class=.+>([a-zéáűőúöüóí0-9])

([a-zA-ZéáűőúöüóíÉÁŰŐÚÖÜÓÍ0-9,])</p>\s+<p class="calibre1">

Csere mező minta:
\1 (az 1 után még egy szóköz!)

Persze szinte mindegyik PDF forrásnál kell variálni a Regex keresési stringen, és több módosítás után újra és újra rá kell futtatni, de én szeretem, ha az olvasott szöveg formázása tényleg könyvszerű... :-)

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#12561) mrgold


mrgold
tag

Sziasztok, megérkezett a Kindle!!!
Garanciapapír kitöltve, 2év..., Brazíliába importált készülék, minden működik, originál csomagolás...
Amit hiányolok sehol nem találom, hogy Made in China... :)
Persze még sokat kell olvasnom a fórumot...
Itt utánanézve:
[link]
G090G1 Kindle PaperWhite 3 (2015) WiFi
Egyelőre ennyit...

(#12562) Narxis válasza mrgold (#12561) üzenetére


Narxis
nagyúr

Szia!

Grat. Akkor ezt szervizelik EU-ban is? Ha igen akkor tényleg jó vétel volt.

Thanos was right.

(#12563) LittleBiG007 válasza Narxis (#12562) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Szerintem mindenképpen jó vétel volt. Ha elég olcsó az ár, van aki garancia nélkül is bevállal egy bontatlan, teljesen új, és általánosságban jó minőségűnek tartott terméket. Ráadásul az olvasókkal előforduló leggyakoribb gond nem is garanciális.

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#12564) Oldman2 válasza mrgold (#12540) üzenetére


Oldman2
veterán

3db van még...

Volt, már nincs egy sem!
:-(

(#12565) mrgold válasza Oldman2 (#12564) üzenetére


mrgold
tag

Sorry

(#12566) Steeke válasza mrgold (#12565) üzenetére


Steeke
tag

Hali!
Én is Kindle 6 és Alcor myth led között vacillálok. Kindlet már használtam korábban és az volt vele a problem, hogy a pdf könyv élvezhetetlen volt rajta a karakterhibák és a sortördelése miatt, ahogy azt fentebb is írtátok. Ugyanaz a könyv egyébként droidos tableten és telón teljesen rendben olvasható volt. Ezek az Alcoron rendben elmennének?
Árukeresőn Kindle 6 no. 1, gondolom oka van. Mennyire nehezen érthető, hogy hogyan kell Kindlere javítani az ilyen fájlokat?

(#12567) Narxis válasza Steeke (#12566) üzenetére


Narxis
nagyúr

Szia!

Az Alcor-ban van pdf reflow ami olyan pdf-eket tud szöveg szerint a képernyőhöz igazítani ami nem csak simán scannelve volt. Ami simán csak be lett scannelve ott az ABBYY FineReader használata javasolt amiből aztán doc-ba vagy akármibe lehet tenni a szöveget.

Tudtommal abban a Kindle-ben nincs pdf reflow és háttérvilágítás se. Tehát neked kell eldönteni, hogy a Kindle név a fontosabb vagy a 2 extra funkció.

Thanos was right.

(#12568) Steeke válasza Narxis (#12567) üzenetére


Steeke
tag

Látom neked és a többieknek is egészen bejött az Alcor. Megbízhatóan teszi a dolgát, ugye?
És a háttérvilágítás is jobb, mintha vennék hozzá ebayról 500ért valami rácsiptethetőt?

[ Szerkesztve ]

(#12569) Narxis válasza Steeke (#12568) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nekem bejött, megbízható. Engem zavart volna az a csiptethető lámpa.

Thanos was right.

(#12570) Steeke válasza Narxis (#12569) üzenetére


Steeke
tag

Köszi a segítséget, rendeltem egyet :DD

(#12571) Narxis válasza Steeke (#12570) üzenetére


Narxis
nagyúr

Helyes, remélem tetszeni fog. :)

Thanos was right.

(#12572) faki_ válasza Narxis (#12569) üzenetére


faki_
senior tag

"megbízható"

Mióta is használod?

(#12573) Narxis válasza faki_ (#12572) üzenetére


Narxis
nagyúr

Elegendő ideje.

Thanos was right.

(#12578) LittleBiG007


LittleBiG007
Topikgazda

A megbízhatóság nem egyenlő azzal, hogy "már egy éve használom és még nem romlott el". Az tiszta lutri, attól függ, milyen példányt fogsz ki. (A megbízhatóság ilyen értelmezése inkább statisztikák alapján határozható meg.) Szerintem itt inkább arról van szó, hogy csinál-e nem várt dolgokat, vagy minden úgy működik rajta, ahogy elvárjuk (például nincs váratlan fagyás, vagy lassulás, minden gombnyomást érzékel-e, hirtelen lemerül, pedig 10 perce még 40%-on volt a töltöttség, megnyit-e minden dokumentumot, amit a leírás szerint meg kell nyitnia stb. stb.

Szóval igen, akár pár hét használat után is mondhatjuk, hogy valami megbízhatóan teszi a dolgát.

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#12583) bb71


bb71
őstag

Én is hasonlót akartam pedzegetni az "1 hete vettem, nincs baja, tehát bátran ajánlom, mert tökéletes" vitában...

Nálunk van olyan kollega, aki, ha a megtervezett termék egyszer már úgy működött - akár csak 2 percet -, ahogy szerettük volna, összecsapja a tenyerét és de facto kijelenti, hogy kész vagyunk vele.
Ennél azért többről szól a műszaki termékek kapcsán kijelenthető: "Ez egy jó termék" kategória.

Szerintem. :U

UI: [link]

UI2: Mindettől függetlenül azért ez még lehet egy jó termék!!!

[ Szerkesztve ]

(#12584) LittleBiG007 válasza Steeke (#12582) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Ne is foglalkozz vele. Nem a Te hibád, hogy egyesek unalmasnak találják a fórumot és kicsit próbálják felkavarni az állóvizet.

"Ti akkor inkább háttérvilágítás nélküli kindlet vennétek, mert a konvertálgatás azért nem egy eget rengetően nehéz és reménytelen dolog?"
Nem ilyen egyszerű. Itt az érintőképernyő áll szemben a beépített világítással. Nekem az előbbi fontosabb (szótárazás miatt). Sógornőmnek az utóbbi. A konvertálgatás egyébként egy idő után valóban nem nehéz, laza ujjgyakorlat lesz. Ami viszont előtte elvesz pár napot az ember életéből az az, hogy úgy konfigurálja be a konvertálást, hogy az valóban kielégítse az igényeit. Nekem még élénken él az emlékezetemben, miért és hogyan ismerkedtem meg a Calibre-vel. Lehetséges, hogy egyszer rászánom magam és - tanulságként az újaknak, valamint egy kicsit a realitás irányába mozdítani a "a konvertálás csak egy kattintás" véleményt - leírom a tapasztalataimat.

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#12585) LittleBiG007


LittleBiG007
Topikgazda

A "rendben teszi a dolgát" nem egyenlő a "romlott-e már el és kellett-e szervizbe küldeni"-vel. Jézusom, egyesek mennyire képesek félreérteni a dolgokat. Szerintetek miért kérdezné valaki egy új e-book olvasó friss tulajdonosától, hogy romlott-e már el?? Sőt, van-e értelme feltenni ezt a kérdést egyáltalán, amikor maga az olvasó is csak 1 hónapja jelent meg???? De pöröghet még a témán pár napig az, akinek ez élvezetet okoz.

Ha valaki el szeretne küldeni a sunyiba, akkor nyugodtan tegye meg, privátban. Az már egy bizonyos fokú intelligenciát feltételez, ha valaki nem teszi ezt nyilvánosan. Igérem, a privát anyázók mentális állapotát én sem fogom nyilvánosan minősíteni.

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#12586) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

E-könyv olvasót tervezek venni édesanyámnak, de nincs semmilyen kapcsolódó tapasztalatom (inkább tabletes volnék), szóval kérdezek. Fontos lenne: magyar nyelvű menü, egyszerű kezelés, sok támogatott formátum (DJVU, DOC, DOCX...).

Ezeket néztem:
Alcor Myth LED - olcsó, háttérvilágítás, 1024*758, viszont kevés formátumot támogat.
PocketBook Basic 2 - olcsó, sok formátumot támogat.
Energy Sistem Screenlight - világítás, sok formátum, viszont a magyar nyelv csak később érkezik egy frissítéssel.
Icarus Illumina2 HD - jó felbontás, háttérvilágítás, sok formátum, viszont feleslegesen bonyolult Android alapú rendszer, és kicsit drága.

Ti melyiket ajánlanátok?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#12587) hampidampi válasza LittleBiG007 (#12584) üzenetére


hampidampi
senior tag

egy kicsit a realitás irányába mozdítani a "a konvertálás csak egy kattintás" véleményt

Maga a konvertálás tényleg csak egy (na jó, talán két) kattintás. :)
A macerás általában, hogy egyáltalán olyan anyagod legyen, amit érdemes konvertálni. Szarból ugye nem lehet várat építeni.

(#12588) Degeczi válasza hampidampi (#12587) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Így van. Az e-book olvasók lényegében kétfajta formátum valamelyikét használják elsődlegesként - és ez a kettő valóban teljesen jól átjártható automatikusan, kattintással, ezért nincs jelentősége, melyik is az a formátum konkrétan.

Amikor viszont nem e-book-ról beszélünk, az már természetesen teljesen más téma, ott a korrekt eredményhez (szép tördelés, fejezetek, tartalomjegyzék) mindenképpen kell kézi munka és tapasztalat (de ha népszerű könyvről van szó, szinte biztosan megcsinálta már vki más, elérhető e-book formátumban is)

(#12589) zebede válasza AxBattler (#12586) üzenetére


zebede
őstag

Ezek szerint édesanyád sok djvu fájlt fog olvasni az e-könyvolvasóján? Csak mert írod hogy fontos lenne hogy kezelje...

Egyébként milyen beállítottságú műszakilag, használ mondjuk érintőkijelzős androidos telefont?
Hol olvasna, leginkább otthon egy olvasólámpa mellett, vagy pl. útközben mondjuk buszozás közben, sötétedés után is?

(#12590) LittleBiG007 válasza Degeczi (#12588) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Igazatok van. Én nem is erről beszélek. Hanem arról a folyamatról, amin végig kell menned, hogy az x darab könyvedből a konvertált változat megjelenjen az olvasódon. Tudom, Ti erre azt mondjátok: 1. import könyvek 2. csatlakoztat olvasó, 3. küldés olvasóra (automatikus konvertálás) Elméletben tényleg ennyi. Gyakorlatban nem.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#12591) hampidampi válasza LittleBiG007 (#12590) üzenetére


hampidampi
senior tag

De, pontosan erről beszélünk.
Ha a forrás file megfelelő, akkor tényleg ennyi. Elméletben is és gyakorlatban is.
Ha meg nem megfelelő, akkor meg tök mindegy. Az nem lesz jó átalakítgatás, formázgatás, javítgatás nélkül egyetlen e-könyv olvasón sem.

(#12592) gbors válasza LittleBiG007 (#12590) üzenetére


gbors
nagyúr

Nekem a Nookom csak EPUB-ot olvas, és ennyi szokott lenni. Extraként a metaadatokat rendbe szoktam tenni, de ez már a személyes problémám :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#12593) LittleBiG007 válasza hampidampi (#12591) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Tudod mit? Igazad van. Az én problémáim egyediek voltak, ilyen nem lesz másoknak, de ha lesz is, egy kattintással meg fogják oldani, még akkor is, ha nem láttak előtte soha a Calibre-t. Én ritka béna vagyok a számítógépek terén, ezt is most a kutyám gépeli helyettem, én csak diktálok. :P

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#12594) LittleBiG007 válasza LittleBiG007 (#12593) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

"...még akkor is, ha nem láttak előtte soha a Calibre-t..." A hülye kis dög nem elgépelte? Bele is rúgtam... :DDD

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#12595) pepe091


pepe091
MODERÁTOR

A továbbiakban személyeskedés nélkül folytassátok! Köszönöm.

(#12596) AxBattler válasza zebede (#12589) üzenetére


AxBattler
félisten

Hát belefutottunk már néhányba... igaz, csak PC-n.
Lumia 532-ese van.
Mindenhol olvasna, a világítás jó kérdés. :)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#12597) ratam23


ratam23
aktív tag

Sziasztok!

Egy Nook simple touch utan ismet kedvet kaptam az ebook olvasokhoz es beruhaztam egy pocketbook touch lux 3-ra. Minden rendben van vele, nagyon jo nem bantam meg. Viszont egy valamire nem jovok ra. Dropbox fiokomat szeretnem beallitani be is jon a bejelentkezo kepernyo ahova beirom az emailt jelszot de utana hiaba csinalok barmit nem tortenik semmi. Sign in-re hiaba nyomok semmi. Gomboknak itt nincs funkciojuk. Felul az elore nyilnal szinten semmi. Akinek van hasonlo ebookja esetleg tapasztalat? En csinalnek valamit rosszul vagy hibas lenne az eszkoz?

Elore is koszonom!

[ Szerkesztve ]

(#12598) JamesFinn válasza ratam23 (#12597) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Kipróbáltam, kiléptem. Ha beírod az adatokat, és entert nyomsz, beléptet. Legagalábbis nálam belépett.

(#12599) JamesFinn válasza ratam23 (#12597) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Illetve még az időt szinkronizáld le, mert a böngészőnek az szokott lenni a nyűgje. De azt jelzi is.

(#12600) ratam23


ratam23
aktív tag

Koszi, ido szinkronizalva de enter utan nekem valamiert nem csinal semmit. Billentyűzet eltűnik és ennyi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.