Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12751) Fleed


Fleed
aktív tag

Hali! Egyszer csak lefagyott a PocketBook touch Lux, semmire nem reagált, a háttérfény is tovább világított, majd hosszan nyomva a kikapcs gombot a fény kikapcsolt, de az utoljára olvasott oldal azóta is látszik. Semmire nem reagál. ( vagyis gépre dugva a gép hangot ad ki, de nem jön be a belső memória) Mit csináljak? Vihetem gariztatni?vagy van vmi reset? Köszi előre is.

(#12752) mrgold


mrgold
tag

Sziasztok!
Szövegszerkesztési tanácsot kérek Tőletek.
E-könyv készítés ürügyén merült fel a probléma - nem állítom, hogy nincs hiányosságaim e területen...
Megoldható-e beállítással, hogy a fotón felül elhelyezett szövegképben lévő darab sorok egybefüggőek legyenek, egyesével történő emelésen kívül - az összes könyv szövegére vonatkoztatva - mint, ahogy az alsó részen látszik.
Office 2007
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#12753) Degeczi válasza mrgold (#12752) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Beállítással nem. Search&replace a sortörésekre, ami Word-ben ^13 regexp módban, ahol az is megadható, h csak kisbetűk előtt szedje ki:
(^13)([a-z])
\2

(#12754) mrgold válasza Degeczi (#12753) üzenetére


mrgold
tag

Ebből csak kicsit értettem...
Kifejtenéd bővebben.
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#12755) hampidampi válasza Degeczi (#12753) üzenetére


hampidampi
senior tag

És ezután még rákeresni normál módban a kisbetűre (^p^$), vesszőre, kötő-gondolatjelre (esetleg számra, pontosvesszőre) végződő bekezdésekre. Ugyanis a következő bekezdés kezdődhet tulajdonnévvel is.
És akkor még mindig ott maradnak azok a megmaradt bekezdések, amik látszólag jók, de az eredetiben mégis egy sorba voltak írva. Na ez utóbbi viszont sokszor csak összenézve derül ki.

szerk.:
(#12754) mrgold
Keresés és csere funkció (Ctrl+h). Ott bekapcsolni a Behelyettesítéssel pontot.
Keresett szöveg: (^13)([a-z])
Csere erre: \2
Még egy tipp: tegyél egy próbát a Word Automatikus formázás funkciójával. Sokszor meglepően jó eredményt ad.

[ Szerkesztve ]

(#12756) mrgold válasza hampidampi (#12755) üzenetére


mrgold
tag

Köszönet! :R

(#12757) huberpe


huberpe
aktív tag

sziasztok!

eddig egy pw3-at használtam könyvolvasásra, de most szemezek egy pocketbook touch lux 3-mal. akinek esetleg volt már mindkettő a keze ügyében, szívesen meghallgatnám a véleményét. :) két apróság, ami különösen érdekel:
1. a pocketbook-nál is lehet úgy lapozni, h csak megérinted a képernyőt?
2. azt, hogy hol tartasz a könyvben/mennyi van még hátra belőle tudja e valami hasonló módon mutatni, mint a kindle? mert screenshotokon csak oldalszámot láttam eddig.

köszi előre is!

(#12758) szkaroly


szkaroly
senior tag

Pocketbook Sense-hez keresek tokot. Mivel méretben kisebb mint a többi olvasó gondolom a normál tokok nem biztos hogy passzolnak.

Poco X3 Pro

(#12759) szekzol válasza huberpe (#12757) üzenetére


szekzol
tag

Milyen pluszt vársz egy PB TL3-tól? Mi a gondod a PW3-al? Azért kérdezem mert most vettem egy PW3-at és egész kellemes kis készülék. Igaz zártabb rendszer, kevesebb formázási lehetőséggel mint a PB vagy egy KOBO.

(#12760) JamesFinn válasza huberpe (#12757) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Pb-nál is tudsz lapozni a képernyő megérintésével. Oldalszámot mutat (pl.: 136/789 ) vagy pedig ha a menü gombra nyomsz (vagy a képernyő közepére) akkor egy csúszkán is letod, hogy a könyvben hol jársz éppen.

(#12761) bodorka válasza Fleed (#12751) üzenetére


bodorka
csendes tag

Szia!

Köszönöm nagyon sokat segítettél.

(#12762) huberpe válasza szekzol (#12759) üzenetére


huberpe
aktív tag

pont ezek a dolgok merültek fel, miután kaptam egy rakat gyönyörűen formázott epubot (amúgy szeretem a kindle-t, csak nekem kicsit olyan mint az apple. majd ő megmondja neked, hogy mit szeretnél.) :)

JamesFinn: köszi a válaszokat!

(#12763) bodorka válasza GrandS (#12750) üzenetére


bodorka
csendes tag

Sajnos a köszönetet először rossz helyre küldtem

Szia!

Köszönöm nagyon sokat segítettél.

(#12764) GrandS válasza bodorka (#12763) üzenetére


GrandS
senior tag

:)

(#12765) fattyu válasza huberpe (#12762) üzenetére


fattyu
veterán

ezt értem és egyet is értek én se akarok kindlét de ha már van elkölteni sok ezret konvertálás helyet??

hátizé

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#12766) vtechun válasza vtechun (#12447) üzenetére


vtechun
veterán

Elolvastam az első teljesen ezen elkezdett eredetileg is e-nők formájában megvásárolt könyvemet. Richard Branson - A Virgin sztori.

Egyszer kellett tölteni azóta, hogy megvettem (nem számítva a szinkronizáláskor való töltésfelvételt). Meg vagyok elégedve az olvasóval, szinte mindig háttérvilágítással használtam. Mivel böngésző is van rajta, akár fórumra is fel lehet vele nézni. Ilyen áron (16k) szerintem nagyon jó vétel volt, még, ha használt akkor is.

(#12767) huberpe válasza fattyu (#12765) üzenetére


huberpe
aktív tag

igazából hirtelen felindulás volt csak, miután rájöttem, hogy nem voltam túl alapos a könyvolvasó kiválasztásánál. valószínüleg marad a kindle (de azért majd megpróbálok élőben elcsípni egy pocketbookot ;) )

(#12768) #63207424


#63207424
törölt tag

Sziasztok,

ebook olvasó vásárlásán gondolkozom, viszont most nincs túl nagy keretem rá, Kindle 6 (van ahol 7)-et nézegettem, de nem tudom mennyire lenne zavaró hogy nincs világítás. Esetleg használtan érdemes venni? Merre nézzek?

A Tolino Shine-ról mi a közvélemény?

Köszi

(#12769) dorika87 válasza #63207424 (#12768) üzenetére


dorika87
őstag

Vtechun kollégának van jó tapasztalata a Tolino shine-ról. Pár hónapja használja nagy megelégedéssel, ahogy fentebb írta is. Itt aprón hozzájutsz kb. 16ezerért használtan, szép állapotú, angol menüs, háttérvilágításos és érintőkijelzős.
Én is sokáig gondolkodtam, hogy azt vegyem-e, de aztán végül úgy döntöttem újonnan vásárolok ebookot, és az Alcor myth led mellett döntöttem, mert nem volt 25ezernél több keretem rá, de nem bántam meg (eddig:)), mert nagyon szépen teszi a dolgát, és amire kell tökéletesen megfelel: magyar menü, erős akku, (kb. 3-4 hét) fizikai gombok, háttérvilágítás (24e)

Hasonló árban (30 ezer alatt) újonnan még szóba jöhet beépített világításos közül a Koobe Slightbook HD Shine Edition, Bookeen Cybook Muse,
30ezer felett: Bookeen Cybook Odyssey eBook olvasó, Icarus Illumina2 HD, Onyx Boox C67ML After Glow 2, Bookeen Cybook Odyssey FrontLight 2 eBook olvasó,
40ezer felett jönnek a Kindle Paperwhite-ok, Pocketbook Touch Lux, Sense stb...

Ui: világítás egy nagyon hasznos funkció. Nekem az első olvasóm világítás nélküli volt, és most már nem is tudom elképzelni, hogy anélkülit vegyek, mert vonaton, buszon félhomályban már kényelmetlen volt beépített világítás nélkül olvasni, és otthon szürkületben is már inkább kényelmes volt felkapcsolni a villanyt, hogy olvasni tudjak. Most viszont bárhol, bármikor elő tudom kapni, mert nem fog zavarni a fény hiánya, mivel ha szükségem van rá bekapcsolom a háttérvilágítást, és ez egy nagyon praktikus funkciója manapság az ebook olvasóknak. Személy szerint így, hogy van összehasonlítási alapom, én már nem vennék világítás nélküli ebookot.

[ Szerkesztve ]

(#12770) Sonja


Sonja
veterán

Megérkezett a Kobo Glo HD olvasóhoz rendelt tokom (ez lenne az, feketében). Csak ajánlani tudom, tökéletes nekem. :K Mágneses, így szépen fel is kel alvó módból. :C

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#12771) vtechun válasza #63207424 (#12768) üzenetére


vtechun
veterán

Nekem volt anno Kindle Paperwhite I, most Tolino Shine van. Teljesen rendben van. Gyorsan lapoz, nem frissíti az egész oldalt ha kell, ha nem (engem az nagyon zavarna). Be lehet állítani, hogy mennyi lapozás után frissítse, végtelen is lehet. Nyugodt szívvel tudom ajanlani a Tolino Shine-t

(#12772) Fleed válasza Fleed (#12751) üzenetére


Fleed
aktív tag

Ha esetleg másnak is lenne ilyen gondja, fel le gombokat kell nyomni hosszan, meg bekapcsoló gombokat is. Túl nagy volt a fájl az ebooknak. ( 300 oldalas pdf, szóval egyébként nem volt az, na mindegy. de ezek után nem vennék megint PB TL3 at, )

[ Szerkesztve ]

(#12773) JamesFinn válasza Fleed (#12772) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Mekkora volt az a pdf?

(#12774) totasenior válasza kuruczz (#12745) üzenetére


totasenior
tag

Ment PÜ!

(#12775) Fleed válasza JamesFinn (#12773) üzenetére


Fleed
aktív tag

4,7 Mb és 368 oldal, szóval nem nagy. De mióta letöröltem, nincs baj vele (de epub-ot olvasok azóta).

(#12776) Grougon válasza totasenior (#12722) üzenetére


Grougon
tag

Nekem ha wifit bekapcsolva hagytam az szívja le 1 éjszaka alatt nullára. Nem lehet nálad is ez a gond?

Fleed:

Nekema több száz oldalas pdfeket is viszi simán (150mb+), másik pdfel nem próbáltad?

PB Inkpad

[ Szerkesztve ]

(#12777) totasenior válasza Grougon (#12776) üzenetére


totasenior
tag

Az kizárt.
Wi-Fi nálam csak akkor van bekapcsolva, amikor frissítem a szoftvert, vagy OTA a brucelee-féle coolreadert.

(#12778) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

tud vki egy helyet ahol pocketbook sense-hez lehet venni minőségibb covert? Sajnos amazon/ebay most nem opció.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#12779) szkaroly válasza MCGaiwer (#12778) üzenetére


szkaroly
senior tag

Mivel méretben kisebb ezért nehéz tokot találni hozzá. Én egy Trust tokot vettem, ennek minden sarkánál kettős rögzítő van, a belső pont jó a Sense méreteihez. Bár nem tudom ez mennyire minőségi.

Poco X3 Pro

(#12780) busimi0


busimi0
csendes tag

Hali!
Azt szeretném kérdezni hogy ha egy gombos ebookot veszek azon mennyi szenvedés egy egy szót kiszótárazni?

(#12781) Degeczi válasza busimi0 (#12780) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Sok, 30.

(#12782) busimi0


busimi0
csendes tag

A 30.-tal mire utalsz?

[ Szerkesztve ]

(#12783) alexw801 válasza busimi0 (#12780) üzenetére


alexw801
senior tag

A Kindle PW3-nak nincs ugyan gombja, de semmi erőfeszítés nincs a szótárazásnál.
Egy idő után az enyémnek a szótárazása belassul (wifi állandóan bekapcsolva, előbb jön a rajta lévő szótár szócikk, második lehetőség a Wikipédia nyitása, a harmadik pedig az online szótár), akkor újra indítom és megjavul, közben pihen a szemem 1-2 percet.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#12784) busimi0


busimi0
csendes tag

Arra számítottam hogy az érintő kijelzőssel annyira nem nehéz szótárazni, de attól tartok hogy gombossal már nagyobb kihívás.

(#12785) busimi0


busimi0
csendes tag

Másik kérdés:
Ha a legnépszerűbb képregényfájlt (CBR) át konvertálok MOBI-vá, akkor az ebookon jól fogja megjeleníteni?
(pl a [link] levő fájlt)

(#12786) Latza válasza busimi0 (#12785) üzenetére


Latza
aktív tag

Képregényt >9,7"-os tableten olvass - tapasztalat. ;)
E-olvasón csak kínszenvedés lesz nagyítgatni, meg kivárni mire 2 centi húzás után mindig frissül a képernyő. Ugyanaz a helyzet, mint a scannelt pdf-eknél.

Mindenütt jó, de mindig elzavarnak.

(#12787) busimi0


busimi0
csendes tag

Ezeket nem lehet valahogy átkonvertálni?

(#12788) Latza válasza busimi0 (#12787) üzenetére


Latza
aktív tag

Nem a formátummal van a baj, hanem a mérettel. Ha megnyitod az olvasóban - egyébként kimásolhatod a cbr-ből is a jpg-ket és kész, mert képeket meg tudnak jeleníteni általában - akkor az olvasáshoz muszáj belenagyítani, hacsak nem 6 "-ra van eleve készítve. Ha pedig nagyítasz, akkor huzigálni is kell, és az e-ink lassú képfrissítése meg is ölte az élményt. Szóval, ha csak nem vagdalod panelekre a képregényt és úgy lapozgatod, nincs jobb megoldás a tabletnél. :)

Mindenütt jó, de mindig elzavarnak.

(#12789) Degeczi válasza busimi0 (#12782) üzenetére


Degeczi
nagyúr

"Mi mennyi?"
Hogy lehetne visszaadni, h számodra mekkora nyűg?

Próbáld ki számítógépen szövegszerkesztőben, h egér helyett a ctrl+kurzormozgató gombokkal hogyan tudsz odanavigálni egy adott szóra: nagyjából ugyanilyen egy nyomógombos e-book olvasóval is (csak a membrános nyomógombok kényelmetlenebbek vmivel)

Eredetileg A4 oldalmérethez tervezett anyagok (pláne színesek) nem valóak 6" e-book olvasóra, ez nem formátum, hanem méret, és csigalassú képfrissítés kérdése.
Egyedül azzal lehet érdemes foglalkozni, ami ekkora méretben nagyítás (és színek-) nélkül is jól olvasható.

(#12790) busimi0


busimi0
csendes tag

Huu ez ma már a 3. kérdésem (és köszönöm az eddigi gyors segítséget :)
Szóval: ha pl Calibrivel konvertálok Pdf-et MOBI-ba (szövegtartalmú pdf-et, szóval nem képregényt vagy hasonlót) akkor az élvezhető minőségű lesz egy 6 inch kijelzőjű ebookon?

[ Szerkesztve ]

(#12791) pjen válasza busimi0 (#12790) üzenetére


pjen
félisten

Nem biztos,ha nem akkor futtasd át egy OCR progin azt már látja a world ...calibre.

(#12792) busimi0 válasza pjen (#12791) üzenetére


busimi0
csendes tag

Szóval ezzel az esetek többségében kellemesen lehet majd olvasni a konvertált fájlt?

(#12793) pjen válasza busimi0 (#12792) üzenetére


pjen
félisten

Az azért tulzás,de olvasható lesz nagy valószínűséggel.Egyébként ha elég ídőt és energiát fektetsz bele szinte mindegyik olvasható lesz.

[ Szerkesztve ]

(#12794) busimi0 válasza pjen (#12793) üzenetére


busimi0
csendes tag

Az mit jelent hogy "túlzás", miért kényelmetlen?
Tudnátok esetleg képet küldeni egy szöveg tartalmú pdf-ből átkonvertált mobi vagy epub fájl nak az "ebookos" képéről?

[ Szerkesztve ]

(#12795) pjen válasza busimi0 (#12794) üzenetére


pjen
félisten

Próbálgatni kell aztán meglátod,elmegy a formázás,az elválasztás,stb.

(#12796) Latza válasza busimi0 (#12794) üzenetére


Latza
aktív tag

Ha OCR-es a szöveg, akkor nem is feltétlenül kell konvertálni. A Pocketbook Touch Lux 3 például ugyanúgy jeleníti meg az ilyen szöveget, mint akármelyik másik e-könyvet. Annyi kényelmetlenség van, hogy - ha úgy jön ki az oldal - akkor lehet, hogy csak egy sornyi szöveg marad vissza egy oldalra (tehát eggyel többet kell ilyenkor lapozni). De ettől eltekintve újra tudja tördelni, nagyítani a szöveget. Igaz, a lapozás valamivel lassabban megy, mint mondjuk epubnál. :K

Mindenütt jó, de mindig elzavarnak.

(#12797) busimi0 válasza Latza (#12796) üzenetére


busimi0
csendes tag

Köszönöm a segítséget
Illetve szeretnék még kérdezni, mégpedig arról hogy a
Onyx Boox C67ML After Glow 2-ről van valakinek véleménye/tapasztalata.
Nekem nagyon furcsának tűnik hogy mindössze 30 ezer huf ért érintő kijelzős, WiFis és háttér világítós ebookot árulnak...

(#12798) Dhampir


Dhampir
félisten

Most párszor megtapasztalhattam, hogy régi kiadású és helytelenül kezelt, raktározott könyvek esetében, többek között milyen előnyt jelenthet a digitális formátumban való elérhetőség.

Ajándékba szerettem volna venni egy régebbi kiadású, de nem antikváriumi könyvet, amelyet két különböző könyvesboltban is meglehetősen rossz állapotban vehettem volna át

Szemrevételezve látszottak a rossz tárolási körülményekből adódó jelek. Az egyik átlátszó fóliával becsomagolt könyvön a lapok élei valószínűleg penészgombától voltak pöttyösek. A másik példány esetében kicsit sérült volt a borítón lévő műbőr kötés, és a lapéleken is látszott némi sárgás elszíneződés, a hátlap pedig poros volt, még a fáradtságot sem vették, hogy legalább egy ronggyal letöröljék a piszkot.

Nekem ennek a kötetnek az 1997-es kiadása van meg, de teljes egészében hibátlan, mintha új lenne még, főleg a fentiekhez képest, pedig hosszabb ideig kartondobozban kellett tárolnom, és többször át lett pakolva.

Ilyesmi egy digitális könyv esetében természetesen nem fordulhat elő, azonban ami a digitális formátum hátránya, hogy csak akkor lenne belőle látványos, kézzelfogható ajándék, ha netán díszdobozba pakolt adathordozóra lenne elhelyezve.

[ Szerkesztve ]

(#12799) pjen válasza Dhampir (#12798) üzenetére


pjen
félisten

A dísz doboz egy járható út,miért is ne.szerintem lassan megváltoznak a szokások,a könyv mint fizikai tárgy idejét mult lesz.Nekem több évtizedes olvasói pályafutásom alatt is a könyv tartalma volt a lényeg,ha elolvastam eléggé értékét vesztette.

(#12800) Mercutio_ válasza pjen (#12799) üzenetére


Mercutio_
félisten

Más viszont szereti kézbe venni, szereti a papír szagát, az érzést ahogy a lapokat "pörgeti ", ne adj isten 1-1 minőségibb illusztrált könyv esetén a képeket nézegetni.

Nyilván egy Fejős Éva könyv, vagy más ponyva, szakkönyv simán kiváltható lenne, ott elsődleges a praktikum.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.