Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12701) Ébri válasza janosibaja (#12697) üzenetére


Ébri
senior tag

Pocketbook és androidos olvasók. De én is kiváncsi lennék, mit nem konvertál epubból azw3-ra a calibre.

PDF tördelés: igen, van olvasó (kindle-re meg program) ami tördel, de hol jól sikerül, hol nem. Ami calibre konverziónál jobb, hogy szkennelt PDF-nál is működik (hátrány: néha nem olvasási sorrendben).

(#12702) Dhampir válasza janosibaja (#12699) üzenetére


Dhampir
félisten

Nekem még az első kiadású Pocketbook Touch Lux volt, a frissebb generáció talán még jobb.

Figyelembe venném fórumtársunk javaslatát és a beszerzendő készülék árát.

(#12703) janosibaja válasza JamesFinn (#12700) üzenetére


janosibaja
őstag

@JamesFinn, @Ébri, @Dhampir: :R

(#12704) Kali4


Kali4
tag

Sziasztok!
Paperwhite 3-hoz tudnátok ajánlni tokot?
Párról találtam rossz véleményt, ezért nem szeretnék zsákbamacskát.

(#12705) Atis14


Atis14
csendes tag

Sziasztok!
30 ezer ft-ig melyik ebook olvasót ajánljátok?
bocs de nincs időm végigolvasni a forumot, és sűrgősen kellene. Előre is köszönöm válaszotokat!

[ Szerkesztve ]

(#12706) hroberto


hroberto
veterán

Úgy tűnik tönkrement a Nook Glowlight-om. Állandóan lefagy, hiába csináltam rajta alaphelyzetbe állítást.
Szóval kellene egy új.
Valami hasonlót szeretnék. Érintőst szeretnék háttérvilágítással. Mondanátok alternatívákat! Köszönöm!

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#12707) szekzol válasza Atis14 (#12705) üzenetére


szekzol
tag

Háttérvilágítással vagy nélküle? Ha nem kell háttérvilágítás akkor nagyobb a választék ami belefér ebbe a keretbe. Én pl. Amazon Kindle 6-ot vennék.
Ha kell beépített háttérvilágítás akkor új készülék 30e-ig talán csak az Alcor Myth LED van. Ez nem éri el a Kindle-Kobo-PocketBook olvasók szintjét, viszont azok drágábbak is.
Keress rá ezekre itt a fórumon. Nekem Kindle Paperwhite 3 van, de még csak most érkezett meg és az 42e volt. Most ismerkedem csak vele.

(#12708) JamesFinn válasza hroberto (#12706) üzenetére


JamesFinn
senior tag

A #12700-as hsz-ban írtam pár szót a pocketbook touch lux 3-ról Ha most kellene olvasót választanom, a PB és a Kindle olvasói közül tenném.

[ Szerkesztve ]

(#12709) hroberto válasza JamesFinn (#12708) üzenetére


hroberto
veterán

Köszi! A Kindle nekem nem szimpatikus. A Pocketbook mindenevő?

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#12710) JamesFinn válasza hroberto (#12709) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Igen. De az epub a kedvence. Van pdf reflow, egész jó, de nem olvasok pdf könyvet. A könyveim zöme epub, mobi/prc elvétve fb2 és rich text.

(#12711) Oldman2 válasza Latza (#11897) üzenetére


Oldman2
veterán

Milyen tokot vettél anno hozzá?

(#12712) alexw801 válasza hroberto (#12709) üzenetére


alexw801
senior tag

Van a családban PW3 és Pocketbook Lux 3 is.
Mindkettőn olvastam eleinte.
Nem véletlen e Kindle PW3 népszerűsége. Letisztult, egyszerűen kezelhető.
A Pocketbook-ot villamos vizsgálómérnök kollégám javaslatára vettem, ő a hardware gombok híve, azért.
A formátumoknak semmi jelentősége, azonnal konvertálható egyik a másikba. De ha epub és mobi is fellelhető a forrásként használt helyen (magyar könyv ott nincs), akkor mindkettőt lerántom.
A Kindle reklámjait meg ellenük fordítom: az ajánlott könyveket általában le tudom szedni azonnal.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#12713) hroberto válasza alexw801 (#12712) üzenetére


hroberto
veterán

Köszönöm mindkettőnknek. A könyveim nagy része EPUB, a Nook azt szerette. A Pocketbookot fogom megvenni.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#12714) lazlogogola válasza Kali4 (#12690) üzenetére


lazlogogola
tag

A reklámmal nem kell foglalkoznod,mert a support öt perc alatt leveszi a kérésedre akár hajnal kettőkor is :-)

(#12715) lazlogogola válasza Kali4 (#12704) üzenetére


lazlogogola
tag

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2050601.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xpaperwhite+3+case.TRS0&_nkw=paperwhite+3+case&_sacat=0

Tessék,válogass. :K

(#12716) Oldman2 válasza JamesFinn (#12700) üzenetére


Oldman2
veterán

Akinek Pocketbook Touch Lux 3 alatt gondja van a Dropbox csatlakozással, jó ha tudja, hogy a jelenleg még nem publikált 5.14-es firmware telepítése megoldja ezt az aprócska problémát!

[ Szerkesztve ]

(#12717) Dhampir válasza Oldman2 (#12716) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszi az információ megosztását! :R

(#12718) littledon


littledon
tag

Könyvolvasót keresek...

Nem tudom létezik-e egyáltalán valamelyik gyártónál ilyen szótár funkció de az elképzelésem az, hogy angol nyelvű könyv olvasása közben az ismeretlen szóra bökve kidobja a magyar megfelelőket, lehetőleg google translatet használva. További plusz ha még az ismeretlen szót el is lehet menteni a magyar találatokkal együtt ahogyan a google translateben...

Kobo olvasók a legeslegszimpatikusabbak de mivel nyelvtanulás miatt kell így a fentebb említett szótár funkció lenne számomra a legfontosabb. Melyik gyártót, rendszert ajánlanátok a legjobban a fentieket szem előtt tartva? :R

"Whether you think you can or whether you think you can't, you are right!" - Henry Ford

(#12719) Degeczi válasza littledon (#12718) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A Kindle szótárazása ilyen, csak (szerencsére, hiszen az netkapcsolat nélkül nem menne) elsődlegesen a rátelepített szótárakban keres, és opcionálisan kapcsolható át Wikipedia-ra, ill. Google Translate-re (bár azt hiszem, ott magyar nem állítható be célnyelvként),
a már kikeresett szavakat pedig nem magukban tárolja el, hanem a szövegkörnyezetükkel együtt, így átismétléskor rögtön fölidézhető, hol is szerepelt.

(#12720) JamesFinn válasza Oldman2 (#12716) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Pontosan a napokban leveleztem a supportal ezügyben,(nekem működik, én nem léptem ki a fiókból, ismerős igen,és nem tudott már belépni) és azt írták, hogy a dropbox integráció átalakítás alatt van. ezekszerint megoldódni látszik. Örülök neki, hogy van support. :D

(#12721) Oldman2 válasza JamesFinn (#12720) üzenetére


Oldman2
veterán

Van, és tapasztalataim szerint gyors is. Két problémával kapcsolatban is gyors választ (és megoldást) kaptam tegnap.

(#12722) totasenior


totasenior
tag

Szervusztok!
PB TL3 tulajdonosokat kérdezném:
Olyannal találkozott-e valaki, hogy kb. egy hónapos készülék az első használatbavétel óta nagyjából elfogadható ütemben merül 92 %-ig, aztán a következő lépcsőfok 49 %. Megint egy darabig elfogadható ütemben merül (kb. 42-44 %-ig, aztán 20 %, majd röviddel ezt követően töltésért visít.
Van erre megoldás? Vagy magyarázat?

[ Szerkesztve ]

(#12723) Degeczi válasza totasenior (#12722) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem a merülés tempója ingadozik, hanem a kijelzés pontatlan (nagyon nem egyszerű feladat pontosra megoldani, ezért is fölösleges konkrét % értékeket kiírni, egy ikonos kijelzés bőven elég), ne foglalkozz vele!
A lényeg úgyis csak az, h biztosan lásd: vajon ki fog-e bírni még egy napot, ez pedig nem szokott gond lenni egyik típusom sem.

(#12724) LittleBiG007 válasza totasenior (#12722) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Ilyennel már PocketBook Touch Lux-ok esetében, és Kobo-k esetében is találkoztam. Egyes darabok így viselkednek, mások nem. Ötleteket is kaptam, mivel lehetne javítani rajta, de nem vált be egyik sem. Úgyhogy egy idő után kitapasztaltam, melyik az a legalacsonyabb százalék, ami valójában már 10% töltöttséget jelent (egyik Kobo-mnál ez 37% volt), és akkor felraktam töltőre.

(És ha végképp nem tudtam volna kitapasztalni, akkor vettem volna egy kicsi olcsó 2000 mAh-es vésztöltőt, és felraktam volna a kulcstartómra.)

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#12725) Kali4 válasza lazlogogola (#12714) üzenetére


Kali4
tag

Valóban.
És még kedvesek is voltak. :D

(#12726) littledon válasza Degeczi (#12719) üzenetére


littledon
tag

Köszönöm szépen. Ez egész jól hangzik... Kobo esetében is van hasonló megoldás vagy ott csak angolul körbeírja, hogy mit jelent a kiválasztott szó?

"Whether you think you can or whether you think you can't, you are right!" - Henry Ford

(#12727) LittleBiG007 válasza littledon (#12726) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Angolul körülírja, vagy magyarra lefordítja, attól függ, milyen szótárat használsz. Nem tárolja automatikusan a keresett szót, de kijelölheted (én az egész mondatot szoktam és akkor megvan a környezet) és ha a jelentést is akarod vele együtt, azt mellé kell írnod, jegyzetként a kijelölt szöveghez. A webes elérést sohasem használom (van elég offline szótáram), de a Wikipedia-t és a Google-t tudja használni, ha rá akarsz keresni egy szóra a neten. Csak hogy tudd, "nagyüzemi" szótárhasználó vagyok, már majdnem 5 éve csak angolul olvasok. Közepes tudással kezdtem. Bármilyen kérdésed van vagy tanácsra van szükséged, csak szólj.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#12728) 1amarr


1amarr
tag

Sziasztok! Gyorsan kerestem egyet, és őszintén meglep, hogy 0 találat van a "k2pdfopt"-ra.

http://www.willus.com/k2pdfopt/

Ingyenes, open source.

Bemenetnek megadsz egy PDF fájlt, (legyen az szkennelt, szövegréteggel vagy anélkül, Word vagy bármi más által generált, nem számít, egy hasáb, több hasáb, képek, tényleg bármi), és a program újratördeli az egészet, hogy olvasható legyen ebook readeren.

Meg kell neki adni a képernyő felbontását, ppi-t, és el kell kezdeni szórakozni a különböző paraméterekkel: autocrop, margin, reflow, ocr (alap GOCR vagy Tessarract) stb. A honlapján elég jó és részletes a dokumentáció.

Tényleg érdemes "kitanulni" a használatát, mert így szinte tényleg akármilyen PDF-et el lehet olvasni eBook readerrel. (Én pl általam szkennelt egyetemi tankönyveket, jegyzeteket szoktam újratördelni vele.)

Remélem tényleg nem volt még erről szó, ha igen, akkor bocsi, vegyétek úgy, hogy sosem elég a reklám egy ilyen jó programnak.

Szerk. És igen, ahogy látom, csak a mobilos felület nem jelentette meg a találatokat...

[ Szerkesztve ]

(#12729) Dhampir válasza 1amarr (#12728) üzenetére


Dhampir
félisten

Jó, hogy megosztottad, köszi. :R

(#12730) Mercutio_ válasza 1amarr (#12728) üzenetére


Mercutio_
félisten

Rakattintok a Windows 64bites verzióra és átdob egy oldalra, ami rögtön közli, hogy captcha entry incorrect, try again, holott még nem is láttam captcha-t :O

AdBlocker kikapcsolva.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12731) 1amarr válasza Mercutio_ (#12730) üzenetére


1amarr
tag

Bal oldalt, zöld mezőben: Step 1. Alatta a captcha.

(#12732) littledon válasza LittleBiG007 (#12727) üzenetére


littledon
tag

:R Ment Pü! Köszönöm!

"Whether you think you can or whether you think you can't, you are right!" - Henry Ford

(#12733) lkksioskdl3


lkksioskdl3
aktív tag

sziasztok!

Van egy kindle pw2 (2013) könyvolvasóm, ami kb 4 hónapos. Valami probléma lehet vele, mert eddig 3-4 hetet simán bír, most meg max egy napot bír.

Találkozott már valaki ilyesmivel? Mi a teendő?

(#12734) Degeczi válasza lkksioskdl3 (#12733) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Az új firmware-t (amire az utóbbi hetekben frissült magától, ha wifire léptél, és nem akadályoztad meg) ugyan energiaigényesebbnek mondják, de persze nem ennyire, ezért ezt inkább beragadt indexelés okozhatja. Próbaképp érdemes lehet letörölni a könyveket, csak a mostanában szükségeseket visszatenni, és valszeg helyreáll.

(#12735) Mercutio_ válasza 1amarr (#12731) üzenetére


Mercutio_
félisten

:B :R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12736) LittleBiG007


LittleBiG007
Topikgazda

Ki az az elvetemült, aki 150.000 Ft-ért képes könyvolvasót venni???

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#12737) Degeczi válasza LittleBiG007 (#12736) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ugyan nem írod, melyik típusra gondolsz, de pl. telefont rengetegen vesznek annyiért (vagy éppenséggel a duplájáért is...), az szerintem még kevésbé érthető, mert jóval rövidebb időtartamra szóló beruházás és a használat jellegéből adódóan nagyobb egy végzetes sérülés esélye is.

(#12738) LittleBiG007 válasza Degeczi (#12737) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Pedig kitalálhattad volna, hogy erre gondoltam :-P

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#12739) Oldman2 válasza LittleBiG007 (#12738) üzenetére


Oldman2
veterán

Nem 150 az, majd 20 ezer HUF értékű ajándék is van hozzá!

[ Szerkesztve ]

(#12740) fattyu válasza LittleBiG007 (#12738) üzenetére


fattyu
veterán

5-6 éve koobe juniort (akkor még nem is így hívták ) vettem 80 ért... de ja nyilván nem kevés pénz.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#12741) lkksioskdl3 válasza Degeczi (#12734) üzenetére


lkksioskdl3
aktív tag

Köszönöm a segítséget!

Végül az lett, hogy fullra feltöltöttem és újraindítottam. Most már 6 napja fullon van az aksi.

(#12742) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

sziasztok,

még mindig a PB TL3 és Sense között vacillálok. Az olvasó páromnak lesz, ezért szeretném, ha minél kompaktabb lenne, de ez mellett az is fontos, hogy könnyen és egyszerűen tudja kezelni. A hátlapon elhelyezett gombok mennyire nehezítik meg ezt? a TL3on van elől home és egy másik gomb is, a sensen hátul pedig mintha csak lapozógombok lennének.

Vkinek tapasztalata?

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#12743) MCGaiwer válasza MCGaiwer (#12742) üzenetére


MCGaiwer
addikt

valamint ebben a webáruzáhzban adnak ajándékba 400 epub könyvet (persze kérdéses, hogy miket, lehet egyébként is ingyenesek), viszont csak vmi fura postaszolgálat hozza ki a terméket és csak kpben lehet fizetni. ez normális?

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#12744) phedi77 válasza MCGaiwer (#12743) üzenetére


phedi77
tag

Szia!

Nekem volt többféle olvasóm, de számomra legkényelmesebb az oldallapozós típus volt. Én személy szerint a Sense-t javaslom.

(#12745) kuruczz válasza LittleBiG007 (#12736) üzenetére


kuruczz
tag

Én pl. beruháznék rá, ha androidos lenne. Feleségem ragaszkodik az üveges könyvszekrényekhez a (nekünk) új házban, és az IKEA-s árakkal szembesülve három ilyen olvasó kijönne belőlük, ez pedig egy fiókban elfér.
Mivel a vezetékre kötött WayteQ olvasóval küzdök, vagy szégyenszemre tablettel, az lenne a szakértők felé a kérdésem, hogy létezik-e Cool Reader vagy Al Reader teljesértékű átirata PocketBookra, Kindle-re, vagy Kobo-ra? Megőrülök az elválasztás nélküli szövegtől, és nem akarok a feltételes elválasztással bíbelődni.
Megjegyzem az ár teljesen szubjektív, ennél lényegesen többet elköltenek használati időtartama alatt a dohányosok, az alkeszek, vagy az adózók, más hobbikról nem is beszélve.

(#12746) Kövezett válasza kuruczz (#12745) üzenetére


Kövezett
tag

A KOReader mindhárom típuson működik és nagyon szépen tud elválasztani (magyarul is).

(#12747) hampidampi válasza kuruczz (#12745) üzenetére


hampidampi
senior tag

Kindle-re van Cool Reader 3.

(#12748) totasenior válasza kuruczz (#12745) üzenetére


totasenior
tag

http://www.mobileread.com/forums/showthread.php?t=256917
CoolReader 3 oldala.
Nekem nagyon bevált PB TL3-on.
Speciálisan erre fejleszti "bruselee"
Magára a tényre, t.i. hogy létezik, már korábban "LittleBig007" feéhívta a figyelmet itt a fórumon.

[ Szerkesztve ]

(#12749) bodorka


bodorka
csendes tag

Sziasztok!

Azt szeretném megtudni szedett-e valaki szét Pocket Book 626 vagy 624-et .Sajnos csak egy lehetőséget
látok kinyomni a házból az alsó billentyűzetnél.Az érdekelne, ha valaki csinálta, hogy csinálta.

Köszi

(#12750) GrandS válasza bodorka (#12749) üzenetére


GrandS
senior tag

Pl.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.