Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12101) JamesFinn válasza SimonJanos (#12100) üzenetére


JamesFinn
senior tag

A maguk idejében (talán) jók voltak. volt prestigio (PER3162B az ellenségemnek sem kívánom), és koobe be free olvasóm is. a prestigio lassú volt, a gombok nem kattogtak, hanem "zakatoltak" az akksit hamar megette, a kijelző 1 oldalas frissítéssel is szellemképes maradt, a visszajelző led kivakuzta a szemed, kikapcsolni nem lehetett. A koobe kicsit jobb volt, de borzasztó lassú, és rengetegszer kellett a szoftverét ujratelepíteni, plusz a bal oldala ahol a lapozó gombok vannak hajlott, és nyiszorgott. Most már a harmadik pocketbook olvasót használom, és biztosan nem vennék semmi (és most bocs azoktól akik ilyen olvasókat használnak, de ez az én véleményem) ilyen név nélküli olvasót.
Ha választani kellene biztos hogy pocketbok, kindle, esetleg kobo olvasó lenne amit vennék. Persze akit nem zavarnak az ilyen "apróságok" azoknak jó választás lehet. De 20e körül már van kindle, pocketbook ami azért klasszisokkal jobb.

(#12102) kt.csorna válasza axioma (#1152) üzenetére


kt.csorna
újonc

Hello,

Karácsonyra vettem én is egy használt thalia oyo 2-es readert.A regisztrációnál rendre elbukom. A thalia.de websiton beregeltem élő mail címmel és érvényes német postai címmel. Oda be tudok lépni. Adobe Id-vel rendelkezem.Viszont mikor regelni akarom a készüléket, akkor E_AUTH_FAILED hibakóddal megáll a dolog.
Tudnál valamilyen segítséget adni, hogyan is megy ez, ha már neked ez sikerült.
Kösz

(#12103) bb71


bb71
őstag

Nektek nem zavaró a PB TL3-on, hogy a bekapcsoló gomb olyan mélyen van, még a lányom is csak a körmével tudja bekapcsolni?
Egyébként tényleg elég lassú... pedig nem vagyok egy gamer pc-n sem...

Az mitől lehet, hogy egy vásárolt epub formátumú könyvben az oldalszámok nem folytonosan növekszenek, hanem 7-9-10-12-13 véletlenszerűen?

Lehetséges, hogy ebben a könyvben nem lehet nagyítani a két újjal széthúzom, más könyvben ez ment?

(#12104) LittleBiG007 válasza bb71 (#12103) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Az mitől lehet, hogy egy vásárolt epub formátumú könyvben az oldalszámok nem folytonosan növekszenek, hanem 7-9-10-12-13 véletlenszerűen?
Az eredeti könyv oldalszámait jeleníti meg, függetlenül attól, hogy mekkora betűtípust állítottál be. Van olyan olvasóprogram, amely újraszámozza az oldalakat, amikor csökkented vagy növeled a betűtípust.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#12105) Latza válasza bb71 (#12103) üzenetére


Latza
aktív tag

Tényleg nehézkes kicsit a nyomása - főleg tokban - de azért ki lehet bírni. :) Nyilván a véletlen kikapcsolás megelőzésére találták ki. Tablettel velem rendszeresen előfordult, hogy benyomódtak a gombjai, ha fekve olvastam és a hasamon volt a tab. Én meg nem tudtam, mi baja... :D

Mindenütt jó, de mindig elzavarnak.

(#12106) gabka86 válasza bb71 (#12103) üzenetére


gabka86
csendes tag

A bekapcsoló gomb engem is szokatlanul érintett, olyan mélyen van. Kicsit aggódtam is, hogy az én példányommal van valami gond de akkor másnál is ilyen. :)
A sebességével kapcsolatban nincs viszonyítási alapom, 1-2 olcsóbb készüléket MM-ban megnyomkodtam, azok hasonlóak voltak szerintem, de inkább a lapozgatás sebességét néztem, de úgy gondoltam az ebook olvasók ilyenek.

(#12107) freelanced


freelanced
addikt

Hello!

Ezek közül melyiket ajánlanátok?

Bookeen:

-Cybook
-Muse Essential

-Kindle 6
-Kindle Touch

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#12108) alexw801 válasza freelanced (#12107) üzenetére


alexw801
senior tag

Egyiket sem.
http://wiki.mobileread.com/wiki/Kindle_Serial_Numbers
Itt lehet azonosítani a Kindle olvasókat.
PW3 javasolt.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#12109) Dhampir válasza alexw801 (#12108) üzenetére


Dhampir
félisten

Mi baj a Booken Cybook-al?

(#12110) Fleed


Fleed
aktív tag

Az normális, hogyha megy a wifi az ebookon ( PB lux 3) akkor nagyon gyorsan merül? Kb mint egy telefon ( még ha nem is használom a böngészőt és nincs bekapcsolva a szinkronizáció). És a legtöbb oldalt behozza, de a facebookkal meg nem tud elbánni (csak a felső sávot tölti be, első 5 üzenet előnézetét meg notification-t mutatja csak, de ha rámegyek, akkor nem tölti be, ahogy az üzenőfalat sem, de egyszer kétszer meg betöltötte már az üzenőfalat pedig.). Tudom hogy nem erre való, de videókon úgy láttam kindle-n megy az fb.

[ Szerkesztve ]

(#12111) Latza válasza Fleed (#12110) üzenetére


Latza
aktív tag

Én általában kikapcsolva tartom a wifit, de szerintem nem kéne sokkal jobban merülnie tőle (legalábbis a telefonomnál nem számottevő a fogyasztásnövekedés, bár annál az időzítő éjszakára kikapcsolja).
A böngészés valami botrányos, én a Google kezdőlapig jutottam, ami annál bonyolultabb, az többnyire megfekteti a készüléket. Nem erre való, még jelzés szinten sem. :N

Mindenütt jó, de mindig elzavarnak.

(#12112) Fleed válasza Latza (#12111) üzenetére


Fleed
aktív tag

Nekem nagyon merül, lehet begariztatom. Néha fb üzenetküldésre használtam volna, de akkor PB nél ez felejtős. :((( Másik problémám még, h pocketbook sync-re sem sikerül beregelnem, pedig megkaptam az aktiváló mail-t, meg is van a pbsync es mail címem, de belépni már nem tudok, és az elfelejtettem a jelszót funkció meg nem működik. Szerencsére dropboxxal ment egyből, ami végül is jobb megoldás.

(#12113) Imy


Imy
veterán

Milyen e-book olvasót lehet most venni ami megfelel a következő kritériumoknak:
minimum 7'
hátérvilágítás legyen benne
nem követelmény, de egy böngésző vagy zenehallgatás opció legyen benne
strapabíró, megbízható, ez a legfontosabb

Magyarországról való rendelés, vagy esetleg külföld, de EU raktár érdekelne, lehetőleg minél olcsóbban.

(#12114) hampidampi válasza Imy (#12113) üzenetére


hampidampi
senior tag

(#12115) Imy válasza hampidampi (#12114) üzenetére


Imy
veterán

Olcsóbb, 30e körül?

(#12116) hampidampi válasza Imy (#12115) üzenetére


hampidampi
senior tag

"Háromféleképpen tudunk dolgozni. Olcsón, jól és gyorsan. Ebből kettőt lehet választani."

Amit keresel az ennyibe kerül. Minimum.

(#12117) Imy válasza hampidampi (#12116) üzenetére


Imy
veterán

Értem. 30e környékén mik lennének? Akkor legyen a kritérium a hátérvilágítás.

(#12118) pjen válasza Imy (#12117) üzenetére


pjen
félisten

Kindle PW 2.

(#12119) gwr


gwr
csendes tag

sziasztok, Pocketbook Touch Lux3 olvasóm van, amit nagyon kedvelek, egy dolog viszont zavar, és ez a lassúsága. A gyerekemnek egy Paperwhite 3-a van, ami elméletileg tökugyanaz hardveresen, mégis sokkal gyorsabb.

Szerintetek az még normális, hogy a Pocketbook alvó módból kb 20-22 másodperc alatt kel életre? A PW3-nál ez az idő 2-3 másodperc.

Nem óriási gond, csak mégis érdekel, mitől lehet ekkora különbség.

(#12120) bb71 válasza gwr (#12119) üzenetére


bb71
őstag

Ez engem is érdekel... nem sok a könyv a tieden?

(#12121) JamesFinn válasza gwr (#12119) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Nekem 2-3 mp. Gyakorlatilag egy gombnyomás.

(#12122) gwr válasza bb71 (#12120) üzenetére


gwr
csendes tag

nem hinném. Az előre telepítettek közül eleve letöröltem az olaszt, oroszt, németet, meg az angolból is párat, és jóval kevesebb újat töltöttem rá.

(#12123) JamesFinn válasza gwr (#12122) üzenetére


JamesFinn
senior tag

És amit olvasol? Esetleg Nem túl nagy méretű?

(#12124) Latza válasza gwr (#12119) üzenetére


Latza
aktív tag

Szerintem amire te gondolsz, az a bekapcsolási folyamat. Az tényleg 20 másodperc körül van.

A Beállítások\Takarékos akkuhasználat menüpontban van egy olyan almenüpont, hogy "Kikapcsolás időzítés".
Ha ez a funkció ki van kapcsolva, akkor a bekapcsológomb rövid lenyomásával készenlétbe állítod/újra aktiválod az eszközt (képernyőzár). Ekkor egy alvást szimbolizáló ikon látszik a képernyőn.

Ha viszont be van állítva valahány percre az időzítő, akkor a készenlét megadott percében teljesen kikapcsol az olvasó. Ha ekkor újra használni akarod, értelemszerűen végig kell várni a boot folyamatot.

A Touch Lux és a PW3 hardvere egyébként nem azonos, a PW3-nak nagyobb felbontású a kijelzője (1440x1080 vs. 1024x758) és több RAM található benne (512 MB vs. 256 MB).

Remélem tudtam segíteni. :D

[ Szerkesztve ]

Mindenütt jó, de mindig elzavarnak.

(#12125) Pferi


Pferi
senior tag

Üdv!
Szeretnék venni egy e-book readert, a kiszemelt gép a PocketBook InkPad 840.
Mindenképpen nagyobb méretűt szeretnék, tableten már megszoktam a 8"-t, de egy céleszközön jobb olvasni.
Használ ilyet valaki közületek? Kíváncsi lennék felhasználói tapasztalatokra mielőtt megveszem.

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#12126) Atti0925


Atti0925
tag

Van egy Wayteq 60w ebook olvasóm,ami hónapok óta nem volt használva.Teljesen lemerült,töltőre dugva csak zölden villog,és be se lehet kapcsolni.
Van vmi megoldás,h életre keljen?

Realme Narzo 30 5G

(#12127) bb71 válasza Latza (#12124) üzenetére


bb71
őstag

Szerintem meg nem erről beszélt a kollega.
Nekem is a Zzzz állapotból 15 mp volt a felkelés.

(#12128) gwr válasza Latza (#12124) üzenetére


gwr
csendes tag

Köszönöm szépen: ez volt a helyzet.

Nem tudtam, hogy van ilyen funkció. Azt hittem, ha sokáig (most már tudom: 10 percig) nem használom, akkor alvó módba kerül, de ezek szerint akkor teljesen kikapcsolt.

Egyébként ez esetben van valami értelme (esetleg javasolt) időnként teljesen kikapcsolni?

(#12129) gwr válasza bb71 (#12127) üzenetére


gwr
csendes tag

De, erre :)

Nekem innen (Zzz) gyorsan felkel

(#12130) bb71 válasza gwr (#12129) üzenetére


bb71
őstag

Hoppácska -bocsánat a hüje hsz-ért - nekünk is 10 percre volt állítva.

(#12131) gwr válasza bb71 (#12130) üzenetére


gwr
csendes tag

király, akkor Latza kolléga egy hozzászólással két embert világosított meg :)

(#12132) Latza válasza gwr (#12128) üzenetére


Latza
aktív tag

" Azt hittem, ha sokáig (most már tudom: 10 percig) nem használom, akkor alvó módba kerül,"

Ezt az "Automatikus képernyőzár" alatt tudod szabályozni, 5 vagy 10 percre állítva. Ekkor - ha nem nyúlsz hozzá - csak készenlétbe kapcsol (Zzz mód :DD ) és ilyenkor gyorsan fel lehet éleszteni (meg a világítást is kinyomja).
Egyszóval külön lehet szabályozni a készenlétbe kapcsolást, és hogy ebből egy idő után még teljesen kikapcsoljon-e vagy sem.

"Egyébként ez esetben van valami értelme (esetleg javasolt) időnként teljesen kikapcsolni?"

Talán ha netezel, akkor számíthat (indításkor törli a cache-t vagy ilyesmi), de sima (gyakori) olvasásnál szerintem elég a készenlét. ;)
Hiszen ugyebár az e-ink csak akkor fogyaszt ha frissül, tehát, ha egy oldalon félbehagyod az olvasást, elméletileg hetekig ki kéne bírnia. (A CPU meg a RAM persze más tészta, de azt nem tudom; talán alvó módban azok sem pörögnek). A készenlét itt kvázi billentyűzárat jelent, hogy hurcoláskor nehogy megnyomódjon valami a kijelzőn.

Viszont már olyan cikket is olvastam, ahol azt mutatták be, hogy a statikus tartalom (pl. a folyamatos akkukijelzés az állapotsávon) egy idő után károsítja az e-inket, szóval az sem jó, ha mindig ugyanaz a kép van a kijelzőn (pl. PB-nál az a menüszerű kép, ami kikapcsoláskor alapesetben látszik). A teljes kikapcsolással szerintem ezt lehet megelőzni, ha sokáig nem használja az ember a gépet, üresre a kijelzőt és ezzel kíméli a "beégéstől".

Mindenütt jó, de mindig elzavarnak.

(#12133) hampidampi válasza gwr (#12128) üzenetére


hampidampi
senior tag

"Egyébként ez esetben van valami értelme (esetleg javasolt) időnként teljesen kikapcsolni?"
Igen, ha tudod, hogy huzamosabb ideig nem fogod használni; nem merüljön le csontig. (ld. kettővel előtted lévő hozzászólást.)

(#12134) Fleed


Fleed
aktív tag

És hogy kell úgy kikapcsolni, h ne legyen semmi a kijelzőn? Ha 1x nyomom a kikapcs gombot akkor zzz módba kerül, ha hosszan akkor meg ilyen lesz. Hogy kell úgy, h semmi ne legyen?

(#12135) JamesFinn válasza Fleed (#12134) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Beállítások - személyes beállítások-kikapcsolási kép, nincs ezt kijelölöd és nem lesz kikapcsolási kép a kijelzőn.

(#12136) Irmscher 353


Irmscher 353
aktív tag

Sziasztok!

Feleségem ebook reader vásárlásán gondolkodik, azonban én nem igazán értek ezekhez a kütyükhöz.
Azt hallottam, hogy a Kindle termékei ajánlottak.
Tudnátok ebben segíteni, hogy mit érdemes, vagy mit kerüljünk, esetleg ha van fórum, akkor az is érdekelne.
Első sorban saját tapasztalat/vélemény érdekelne.
Ezen érdemes elgondolkodni? Kindle 6
Köszönöm!

(#12137) pjen válasza Irmscher 353 (#12136) üzenetére


pjen
félisten

Ha nem kell világítás akkor igen.

(#12138) BMizutani válasza Irmscher 353 (#12136) üzenetére


BMizutani
tag

Üdv . Az hogy a kindle a legjobb az csúsztatás vagy csak hype , csak egy a több olvasó márka közül . Amit tanácsolok nézz szét médiamark , euronics , office depot , stb vagy akár számtech üzletekben , ha lehet próbáld ki . Csak azután dönts .

(#12139) Dhampir válasza Irmscher 353 (#12136) üzenetére


Dhampir
félisten

Esetleg érdemes volna ezt is megnézni, ha mód van rá.

(#12140) Fleed válasza Dhampir (#12139) üzenetére


Fleed
aktív tag

Ezt én megvettem már :D csak nem frissítik az oldalt. De azért érdemes odacsörögni, h van e másik azóta így karácsony után. Amikor ezt elhoztam volt még egy kindle paperwhite refurbished 25e ért, de azon volt egy nagy karc a hátulján.

(#12141) pjen válasza Fleed (#12140) üzenetére


pjen
félisten

Az egész jó ár.A betűk az elején vannak.

(#12142) Degeczi válasza pjen (#12141) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Pláne, h egyébként is csak tokban használod, és úgy sosem látod a hátulját

(#12143) pjen válasza Degeczi (#12142) üzenetére


pjen
félisten

:C :R

(#12144) gwr válasza BMizutani (#12138) üzenetére


gwr
csendes tag

nem akarok hitvitát gerjeszteni, de van itthon egy Kindle PW3 és egy Pocketbook TL3, és ha mindkettővel meg vagyok elégedve, azért a PW3 mindenképpen jobb, minőségibb szerkezetnek tűnik.

Persze az is kérdés, milyen áron: itthon általában úgy 10 ezer Ft különbség van a két gép között (50 ezer v 40 ezer), tehát aki itthon veszi, annak a Pocketbook tűnik a kedvezőbb vásárnak.
Akinek viszont módja van külföldön is utána nézni, annak a PW-t ajánlanám: én pl 35 ezer Ft körüli áron vettem.

(#12145) Dhampir válasza Fleed (#12140) üzenetére


Dhampir
félisten

Bevált?

(#12146) Lathronos


Lathronos
őstag

Sziasztok!

Remélem tud valaki segíteni, mert én már nem tudom mit csináljak. 2015 februárban vettem egy Koobe Icarus Illumina HD olvasót, ami mostanáig a szekrényben volt, mert elfeledkeztem róla. :B Most, hogy megtaláltam, gondoltam használatba is veszem, de ez nem igazán sikerül. Ugyanis mikor csatlakoztatom a PC-hez vagy a laptophoz, csak tölti, és nem ismeri fel az olvasót. Próbálkoztam Calibre-vel is, az se látja se Windowson se Ubuntun. Tud valaki megoldást? Mert szeretnék pár epub könyvet a laptop helyett ezen olvasni, ha már van. A Wi-Fi letöltés felejtős, mert nagyon lassú. Az USB jobb lenne. :O Segítségeteket előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#12147) Fleed válasza Dhampir (#12145) üzenetére


Fleed
aktív tag

Nem lehet rá panasz könyvolvasáskor ( pdf et word ot is viszi tördeli szépen gyorsan). Itt nem is értem miben lehet jobb, ennél jobb felbontásra nekem nincs szükség, tökéletesen olvasható. Akkuidő is megfelelő. Viszont ha bekapcsolom a wifit, elkezd nagyon gyorsan merülni, gyorsabban mint a telefonom és nekem nem megy a facebook. Szóval ha arra használja az ember amire való, akkor tökéletes sztem. Nekem a fizikai gombok is kellenek ezért jobb mint a kindle. Bár szerintem lapozásnál jobb lenne ha az oldalán lennének.

(#12148) pjen válasza Lathronos (#12146) üzenetére


pjen
félisten

bekapcsolod?működik?csak a gép nem látja?

[ Szerkesztve ]

(#12149) Lathronos válasza pjen (#12148) üzenetére


Lathronos
őstag

Tökéletesen működik, azzal nincs gond. Csak a PC és a laptop nem érzékeli, ha USB-n keresztül csatlakoztatom. :F Bekapcsolt állapotban van természetesen csatlakoztatva.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#12150) pjen válasza Lathronos (#12149) üzenetére


pjen
félisten

esetleg másik kábel?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.