Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11801) JamesFinn válasza Boond (#11800) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Olvass vissza. Sokan írták hogy gyenge. Pl. nem kezel dőlt betűket. Még anno volt koobe be free-m, már az sem volt valami szuper. A szoftver nagyon instabil volt.

(#11802) GrandS válasza JamesFinn (#11801) üzenetére


GrandS
senior tag

Nekem Koobe Junior volt, teljesen korrektül működött, hackelni is lehetett.

(#11803) JamesFinn válasza GrandS (#11802) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Tudom, ezt is lehetett :) őrjítő hibái voltak. Pl egy-egy kikapcsolás után minden beállítást elfelejtett, nem nyitott meg könyveket amit előtte igen, böngésző teljesen kicsinálta, totál lefagyás... Ekkor kezdtem váltogatni a fw-t, de valahogy nem volt igazi egyik sem. Valami spanyol (portugál?) ember fejlesztgetett rá, már nem emlékszem a nevére. És sajnos ahogy hallani a koobe olvasókról, most sem az igaziak. Nyilván, akit nem zavarnak a nyűgjei, annak tökéletesen megfelel az olvasó. De én nem vennék Mégegyszer koobe-t.

[ Szerkesztve ]

(#11804) GrandS válasza JamesFinn (#11803) üzenetére


GrandS
senior tag

Mondjuk én is Nookot, utána meg 2 Kindlet vettem a családba. :)

(#11805) JamesFinn válasza GrandS (#11804) üzenetére


JamesFinn
senior tag

...én meg a harmadik pocketbook-ot... ;)

(#11806) v-man válasza v-man (#11751) üzenetére


v-man
őstag

nekünk 18e lesz holnap a Kindle Glare emag bf-en.

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#11807) alexw801 válasza v-man (#11806) üzenetére


alexw801
senior tag

Rendben, csak megjegyzem, hogy olyan modell nincs. Ami van:
http://wiki.mobileread.com/wiki/Kindle_Serial_Numbers
Valószínűleg a 800x600 világítás nélküli készülékről lehet szó.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#11808) alexw801


alexw801
senior tag

Ez az emag simliskedik...
Helyette elcsíptem a DHVG előfizetést 12 hónapra 50% áron, táblagépre. :C
Máris jól indult a napom!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#11809) JamesFinn válasza alexw801 (#11808) üzenetére


JamesFinn
senior tag

És megosztod hol sikerült megcsípni?

Megtaláltam...

[ Szerkesztve ]

(#11810) fattyu válasza alexw801 (#11808) üzenetére


fattyu
veterán

Mi simlis? Már megy. reggel még nem volt élesítve az oldal gondolom.

Be is zsákoltam egy Pb Sense-t ajiba.

Kindle PW3 is elég jó áron van.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#11811) alexw801 válasza fattyu (#11810) üzenetére


alexw801
senior tag

Tényleg beindult és a PW3 jó 34900 Ft-ért!

Itt a DHVG előfizetés:
https://bolt.hvg.hu/dhvg-elofizetes?utm_source=hvg.hu&utm_medium=statikus-gomb&utm_content=jobbhasab&utm_campaign=DHVG-2013

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#11812) bugizozi válasza alexw801 (#11811) üzenetére


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Nem terveztem, de hirtelen felindulásból vettem emag-on egy Kindle Glare Free eBook olvasó, 4GB, Wi-Fi, Fekete-t.
Ez most a normál kindle 6? [link]
Ez a pdf-et mennyire jól jeleníti meg? Jól látom hogy az epub nincs a támogatott fájlok között?

Köszönöm! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#11813) Degeczi válasza bugizozi (#11812) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Igen. PDF továbbra sem 6" e-ink olvasókra való, csak végszükség esetén érdemes megnyitni velük (olyasmi, amit Ford Fairlane mondana a sajtreszelővel rejszolásról)

(#11814) bugizozi válasza Degeczi (#11813) üzenetére


bugizozi
őstag

A PDF-et át kell konvertálni ahogy itt írják és jó lesz? [link]
Általában szokott működni ez a megoldás? Nem esik szét a pdf?
Bocsi ha túl alap a kérdés :B

Köszi! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#11815) Degeczi válasza bugizozi (#11814) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A PDF konvertálás korrekt minőségben sosem egyetlen "Mentés másként" műve, hanem rengeteg, több órás kézi munka, korrektúrázás még akkor is, ha szöveges anyagról van szó (ha pedig scannelt, akkor először még OCR-ezni is kell)
Tapasztalat nélkül borítékolható a csalódás, a kínlódás.

E-book olvasóra e-book formátumot célszerű beszerezni - és a népszerű könyvek el is érhetőek abban.

(#11816) bugizozi válasza Degeczi (#11815) üzenetére


bugizozi
őstag

Értem, köszi! :R
További kérdésemmel akkor majd megyek a Kindle topikba :K

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#11817) Deck válasza Degeczi (#11815) üzenetére


Deck
titán

Olvasgatom a topikot de majdnem minden nap ugyanazok a kérdések már évek óta, te meg ugyanúgy megválaszolod ugyanazokat :/ Elismerésem a türelmedhez ;)

[ Szerkesztve ]

PS5

(#11818) pjen válasza bugizozi (#11816) üzenetére


pjen
félisten

Nem érdemes,ott ugyanezt a választ kapod. :((

(#11819) bugizozi válasza pjen (#11818) üzenetére


bugizozi
őstag

Nem ugyanezt szeretném kérdezni (hiszek neked), hanem ha lesz majd a jövőben még kérdésem, akkor azt már konkrétan az eszköz topikjában fogom feltenni ;) :R

dekrer: általában olvasás után szoktam kérdezni, de most gyorsan szerettem volna választ kapni, mert ha nem megfelelő az eszköz akkor legyen időm lemondani a rendelést :B

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#11820) mike1334


mike1334
veterán

Üdv. Pont egy éve vettem egy Kindle Paperwhite 2-t Emag-on. Igazából tökéletesen működik, eszem ágában sincs lecserélni, csak gondoltam, hogy benézek újra ide az évfordulón. Változott azóta lényegesen az ebook felhozatal? Vannak új fejlesztések, vagy csak nagyobb felbontás és fényesebb világítás a sláger?

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#11821) Aniko2107


Aniko2107
csendes tag

Sziasztok,
segítséget szeretnék kérni ebook olvasó választásban.
PocketBook Basic Touch 624 készüléket nézegettem, van valakinek a készülékkel kapcsolatban tapasztalata?
Előre is köszönöm a válaszokat :D

(#11822) Carlosito


Carlosito
csendes tag

Sziasztok!

Rászántam magam egy ebook olvasó vásárlására. Egy Pocketbook Touch Lux 3-ra esett a választásom.
Lenne néhány, talán butának tűnő kérdésem az olvasóval kapcsolatban:

1.: A képernyő tisztítására mi a javallott? Ugyanúgy lehet mint az okostelókét? Én arra alkoholos vattát szoktam használni.
2.: Mondjuk még nem is tudom milyen verzióval kapom majd de: A firmware frissítést wifi nélkül is meg lehet oldani ugye egy számítógép segítségével? Jelenleg nincs ugyanis wifi az albérletemben. Persze net meg laptop az akad.
3.: Érdemes egyébként frissíteni újabbra az FW-t? Illetve lehet egyből a legújabbra is, vagy csak egymás után sorban lehetséges? Ebben van valami kockázat vagy veszélytelen eljárás? Illetve melyiket ajánlott felrakni a gyártói honlapon lévők közül (5.7,5.8,5.9)?
4.: Új fonttípust mennyire macerás telepíteni az olvasóra? Olasgattam a fórumot és megtetszett ez a Charis SIL Modified betűtípus amit ajánlott itt valaki.
5.: A TL2 és a TL3 méretben megegyezik? Tehát ha egy tokot TL2-eshez ajánlanak az ugyanúgy jó lesz a 3-asra is?
Egy ilyen például elégséges lenne? Mintha oldalról nem nagyon védené, vagy az annyira nem is számít? Találtam még egy másik fajtát is. Ez mágneses zárral rendelkezik és mintha jobban védené a készüléket. Melyik a jobb szerintetek? Esetleg örülnék ha ajánlanátok további lehetőségeket is amit például ti használtok.

(#11823) lazlogogola


lazlogogola
tag

Van valakinek jártassága abban,hogy a reklámot hogyan kell leszedetni a PW3-ról?
A kezdő képernyőn nem zavar,csak a polc nézetben.
Köszönöm előre is a tanácsokat!!! :R

(#11824) Oldman2 válasza lazlogogola (#11823) üzenetére


Oldman2
veterán

A Kindle topikban olvasgass, min. 2 naponta felmerül ez a téma...

(#11825) Degeczi válasza Carlosito (#11822) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Képernyőtisztításra jól bevált a Lidiben, Aldiban kapható 50 db-os, előnedvesített szemüvegtörlő papírkendő csomag, mert abból 1-2 db mindig kéznél lehet tárcában, tokban.
(mondjuk nem annyira e-book olvasó miatt, hiszen az ritkán koszolódik hirtelen, mert nem mocskos ujjal tapogatod, egyébként pedig a tok védi)

(#11826) faki_ válasza lazlogogola (#11823) üzenetére


faki_
senior tag

(#11827) alexw801 válasza faki_ (#11826) üzenetére


alexw801
senior tag

Ez nálam nem működött így.
Esetleg többször megpróbálom újra.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#11828) alexw801 válasza Carlosito (#11822) üzenetére


alexw801
senior tag

Most vettem a másodikat.
www.osiander.de
99+7 EUR ide postázva.
Most nem voltam olyan balf@sz, így működött az online kártyás fizetés (web kártyámról).

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#11829) papeti01 válasza alexw801 (#11828) üzenetére


papeti01
senior tag

Sziasztok,

ma megvettem életem első e-book olvasóját. PW3 akciósan 99 eur volt. Aztán az amazon délután kb 1 órára leárazta a PW2 3G-s verzóját szintén 99 Eur-ra.
És akkor a first world problem kérdés, Ti melyiket tartanátok meg? A 3G mi mindenre használható, vagy jobban megéri a legújabb?

Előre is köszönöm!

#proudfather

(#11830) Degeczi válasza papeti01 (#11829) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Amelyiknek számodra szebb a képe (a nagyobb fölbontás ellenére sem teljesen egyértelmű, h a PW3 az, mert minden e-ink kijelzőnél van gyártási szórás, és lehet alacsonyabb a kontrasztja, miközben elfogadhatónak tarthatod a PW2 fölbontását is)

Maga a 3G lényegtelen, csak az Amazontól vásárolni tudsz rajta keresztül ingyen, ill. asszem a Wikipedian keresni, így nagyobb eséllyel a PW3 a hasznosabb ajánlat

(#11831) papeti01 válasza Degeczi (#11830) üzenetére


papeti01
senior tag

Köszönöm. Szóval akkor mondjuk böngészőben híreket olvasni nem lehet?

[ Szerkesztve ]

#proudfather

(#11832) Deck válasza papeti01 (#11831) üzenetére


Deck
titán

Böngészőbe akarsz híreket olvasni e-inkes ebook olvasón? Gratulálok! Esetleg filmet nézni nem? :)

[ Szerkesztve ]

PS5

(#11833) Degeczi válasza papeti01 (#11831) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem, az utoljára az ősrégi Kindle 3 Keyboardon volt engedélyezett 3G-n, azóta csak wifin.
De nem nagy kár érte, mert valóban mazochizmus e-inken webet böngészni.

(#11834) papeti01 válasza Deck (#11832) üzenetére


papeti01
senior tag

Köszi a gratulációt! :)
Életem első ebookja, nincs tapasztalatom, és kérdezni lehet... amúgy egyszer egy kindle-n láttam az index mobil oldalát, csak cikkeket töltött be, és jó volt rajta olvasni.

lehet sztornózom is a rendelést, ne legyen nagy a biológiai lábnyomom a kiszállítással, visszaküldéssel!

[ Szerkesztve ]

#proudfather

(#11835) Dhampir válasza Deck (#11832) üzenetére


Dhampir
félisten

A Sony PRS-T1-el az alkalmi internetböngészés nem jelentett gondot az érintetlen gyári szoftverrel.

(#11836) Degeczi válasza Dhampir (#11835) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem arról van szó, h lehetetlen lenne, hanem egyrészt a weboldalak többsége nem ilyen kijelzőarányhoz (és színhiányhoz) van tervezve, sokat kell görgetni (és akkor beüt a döglassú, tizedmp-ekben mérhető e-ink képfrissítési sebesség, amivel az szenvedés), másrészt a proci teljesítménye sem ideális ilyesmihez

(#11837) Dhampir válasza Degeczi (#11836) üzenetére


Dhampir
félisten

Persze, de szükség esetén jól jött, fórumozni simán jó volt rajta, lehet, hogy az Android alap miatt volt "gördülékenyebb" (ugyanakkor viszonylag kevés áramot fogyasztott, a Nookhoz hasonlóan).

(#11838) JamesFinn válasza Carlosito (#11822) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Szia.
Én lcd képernyő tisztítóval és antisztatikus törlővel szoktam tisztítani. Betűtípust én Total Commander -el másoltam rá, de be kell állítani a tc-t, hogy minden mappát mutasson, és a System mappában megtalálod hová kell másoni a betűtípust. A PB oldaláról letöltött FW csomagot rámásolod vagy az olvasó, vagy az sd kártya gyökerébe, és onnan tudod offline telepíteni. Előtte az olvasóval csinálj biztonsági mentést. Az első tok nem a legjobb, csak négy kis gumiszalag fogja az olvasót, nekem van ilyenem is, de nem a legjobb. A második már jobb, de nekem ez csúszós, (ilyenem is volt, még a 614-hez, de ehez is jó, ua a méret) nem szerettem. Ugyanilyen belepattintósat használok most, csak az gyári pb tok, illetve nem műanyag amibe pattintod, hanem inkább ilyen erős szilikon(?), igaz ez drágább, de érezhetően jobb a minősége. És nem mágneses.

[ Szerkesztve ]

(#11839) Ébri válasza Dhampir (#11837) üzenetére


Ébri
senior tag

Kobon is használtam néha Pocketot, nagyobb mint a telefon, és többször van nálam, mint a tablet (ami meg már túl nagy). Szóval én azért nem érzem annyira elvetemültnek webes tartalom olvasgatását einken, de a korlátok ismeretében, illetve alapvetően szöveges dolgokat.

(#11840) LittleBiG007 válasza Degeczi (#11574) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Nekem akkor sem jön be ez a "rugalmas" szótárazás a Kindle-n. Meggyűlt a bajom a többszavas kifejezések keresésével (phrasal verbs és idioms), és nem is tudom őket vocabulary builder-be varázsolni. Például egy "down tools" esetében értelmetlen csak a down-t, vagy csak a tools rögzíteni. Habár például az against the grain esetében még nagy duzzogva talán elég lehet a grain, de akkor sem az igazi.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#11841) LittleBiG007 válasza alexw801 (#11714) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Köszi a linket. Kipróbáltam az angol-angol szótárakat, de azért még lehetne javítani a minőségenn: a szavakat csak akkor jeleníti meg, ha pontosan a szótári alakban szerepelnek (már többes számmal sem boldogul), valamint a karakterek sem mindig jelennek meg helyesen (például a fonetikus jelek). Biztos vagyok benne, hogy az orosz szótárakra jobban odafigyeltek ;-)

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#11842) Sonja


Sonja
veterán

Bátyámnak szeretnék venni egy olvasót a Kindle Touch helyett, ezek az igények:

- 6", HD felbontás (min. 1024x758)
- Háttérvilágítás
- microSD támogatás
- A lehető legtöbb formátum támogatása

Elsőnek egy Icarus Illumina 2 HD-t néztem ki, de nem nagyon ismerem (megbízhatóság, stb.). Mi más lenne még, mit ajánlotok? :F

Köszi! :R

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#11843) Carlosito válasza JamesFinn (#11838) üzenetére


Carlosito
csendes tag

Szia!

Kösz az útmutatást és a tokos véleményeket! Akkor keresek tovább.
Esetleg ezt a fajtát használod? Illik rá a leírásod.
Egyébként a mágneses vagy patentos vagy akármilyen zár mennyire fontos egy olvasó tokra? A belinkelten pl. mintha semmi ilyesmi nem lenne, bár lehet tévedek.
Ha számít, alapvetően többnyire csak otthon használnám. Egy-két havonta vonatozok pár órát, na oda vinném.
A BKV-n olvasgatás ellenben nem az én világom.

Köszönöm Degeczi-nek is a törlőkendős tippet!

[ Szerkesztve ]

(#11844) JamesFinn válasza Carlosito (#11843) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Igen, ilyet használok, és semmilyan zár nincs rajta. Én minden nap hordom a hátizsákban, állítva. Nekem nem szükséges sem a mágnes, sem a patentos zár.

[ Szerkesztve ]

(#11845) aggleány


aggleány
addikt

Pocketbook használóktól kérdezem: az normális, hogy egyes könyvcímekben nem jelennek meg az ékezetes karakterek? Pl. Bnhdes van Bűnhődés helyett? Más címekben viszont simán megjelenik mindenféle karakter.

Előre is köszönöm! :R

(#11846) JamesFinn válasza aggleány (#11845) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Ott nem a könyv metaadataival lesz gond?
Melyikre esett a választásod? :)

(#11847) Ébri válasza aggleány (#11845) üzenetére


Ébri
senior tag

És hogy viszonyul az Aura HD-hez?

(#11848) aggleány válasza JamesFinn (#11846) üzenetére


aggleány
addikt

Nem hiszem, a többség saját gyártmány, és az Aura is meg az Illumina is simán beolvasta.

A Pocketbook Sense lett a nyerő, de még erősen az ismerkedés fázisában járunk. :K

(#11849) aggleány válasza Ébri (#11847) üzenetére


aggleány
addikt

Az Aura HD mindenképpen gyorsabb volt lapozás közben, a Sense viszont simán kezeli a mappákat, ami nekem nagyon fontos volt.

Amúgy nagyon helyes kis kütyü, és remélem, hogy hosszún távon is beválik. :))

Most gyorsan át kell nézni rajta mindent, mert még két napig cserés, ha bármi baja lenne.

(#11850) Dhampir válasza aggleány (#11848) üzenetére


Dhampir
félisten

A szakállas tagnak is az jött be (Kenzo cover-el). :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.