Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14151) cocka válasza zozopapa68 (#14147) üzenetére


cocka
veterán

egy kis karbantartás után,

Erről írhatnál egy kicsit. Hogy kell ezt elképzelni? Atomjaira szedted vagy bedobtál egy lens cleaner lemezt és ennyi?

Nekem 7200A és 7203S van

LOL pont ez a kettő van nekem is. De a 7200A-val már nem merek DL lemezeket írni, ezért azt másik íróval írom viszont a 7200A meg most elkezdte azt a nyűgjét, hogy ugyanazon típusú DL lemezek közül bizonyos darabokat nem hajlandó beolvasni.

7203S: Na erről annyit, hogy szinte egyáltalán nem volt használva, amikor mégis használni akartam semmilyen kétrétegű lemezt nem volt hajlandó beolvasni és persze a műsoros dvdket sem. Kizárólag az egyrétegűeket olvassa.

Szal. most már ott tartok, hogy kénytelen voltam venni egy liteont, amit beolvasásra fogok használni.

(#14152) zozopapa68 válasza cocka (#14151) üzenetére


zozopapa68
tag

Ha atomjaira nem is, de szétszedtem és megtisztítottam az optikát és a firmware-t is felfrissítettem.

(#14153) cocka válasza zozopapa68 (#14152) üzenetére


cocka
veterán

Nekem alapból 1.09-es gyárin volt. Ez volt az amiről korábban lebeszéltetek. Valami Z akármi verziót próbáltam helyette, ami nem segített a problémán.

(#14154) zozopapa68 válasza cocka (#14153) üzenetére


zozopapa68
tag

Azt én ajánlottam (FW: 1z3) a DL lemezek miatt, hátha jobb eredményt produkál, de mivel van DL lemezek írására jobb íród (SH-224D) így felesleges.
Nálam is az 1.09 fw volt fenn csak újra futtattam az írón.

(#14155) zozopapa68


zozopapa68
tag

A DL lemezek írásával kapcsolatban én nem erőltetné a régebbi írók használatát. Az igaz, hogy a régebbi írók jobban írnak a sima egyrétegű lemezekre, de a DL lemezekre az újabb írók nagyobb biztosaggal írnak.
Mindezek tudatában nekem eszembe sem jutott, hogy a 7200A íróval írjak DL lemezeket mivel van egy Asus 24B3ST íróm, ami szépen megírja a DL lemezeket.

Asus 24B3ST@Lite-On iHas124B írás: 4x

[ Szerkesztve ]

(#14156) zozopapa68 válasza cocka (#14151) üzenetére


zozopapa68
tag

Azzal a LIte-On íróval készíthetnél pár tesztet a korábban írt DL lemezekről. Én személy szerint a Samsunggal írt Maxell és FTI DL lemezekre lennék kíváncsi. Természetesen csak akkor, hogyha van rá időd és türelmed.
:R

(#14157) cocka válasza zozopapa68 (#14156) üzenetére


cocka
veterán

Egy DL lemezt nem tudsz esetleg írni a 7200A-ddal? Marhára kíváncsi lennék az eredményre. Nálam messze alulmaradtak az eredmények a Samsungétól.

(#14158) zozopapa68 válasza cocka (#14157) üzenetére


zozopapa68
tag

Már elhasználtam ami nálam volt, de nem is látom értelmét kipróbálni. Az itteni fórumon már mások kipróbálták: [link] itt érdekes módon az átflashelt Asus írta rosszabbul. A külföldi fórumon is csak az fw-ben felcserélt (FTI R08@MKM 003) írási stratégiával írta látványosan jobban: 7200A (1.Z3-FTI-R08 eredeti)
7200A (1.Z3- FTI R08@MKM003 cserélt) 8x írások.

[ Szerkesztve ]

(#14159) cocka válasza zozopapa68 (#14156) üzenetére


cocka
veterán

Samsunggal nem írtam FTI-t, csak maxellt. FTI-t csak 7200A-val írtam.

(#14160) cocka válasza zozopapa68 (#14156) üzenetére


cocka
veterán

[link]
[link]

Ja az FTI olvasását vmiért nem volt hajlandó befejezni, ezért van 99%-on. :D

[ Szerkesztve ]

(#14161) zozopapa68 válasza cocka (#14160) üzenetére


zozopapa68
tag

Thank you very much!

Nem értem mi az a benned rejlő zabolátlan őselem, ami arra ösztönöz, hogy maximális sebességen tesztelj.
A minőségi teszt gyakorlatilag végigment csak a jitter mérésébe nem tudott belekezdeni, mivel a Lite-On író jittert is tud mérni megfelelő tesztprogrammal. Nero DiscSpeed 4.7.7.16, Opti Drive Control. [link]

[ Szerkesztve ]

(#14162) cocka válasza zozopapa68 (#14161) üzenetére


cocka
veterán

Köszi, a Nero Disc Speedből nem volt meg ez a verzió.

(#14163) kevinium


kevinium
aktív tag

Rákerestem a topikban a par2 kifejezésre. Nem találtam semmit. Elképzelhető, hogy nem tudtok róla, úgyhogy leírom.

Van több program, pl a multipar http://multipar.eu/ amellyel hibajavító adatot lehet hozzáadni a fájlokhoz. A dvd-n 2048 bájt-ot tárolnak egy blokkban, tehát a blokkméretet érdemes ennek a többszörösére állítani. Mondjuk 512KiB-ra.

Én kétféleképpen szoktam használni a programot:
1. Összegyűjtöm egy mappába amit ki akarok írni dvd-re és megnézem, hogy mennyi hely van még rajta. És azt a helyet amit úgysem használnék fel oda generálok a programmal par2 állományt és kiírom azt is.

2. Ha több dvd-t írok egyszerre: akkor ugyanúgy legenerálom a par2 fájlokat, de annyit generálok ahány dvd-t akarok írni. (számítás: Írandó dvd-k száma * 4480MiB - felhasznált tárhely = Ennyi par2 adatot kell generálni)
És úgy osztom el az adatokat a dvd-k között, hogy ua adat és par2 legyen az összesen. Mondjuk 80% adat 20% par2, így úgy működik mint egy raid tömb.

Mennyi adat javítására alkalmas? Alapértelmezésben 2000 blokkra szedi szét a hasznos adatot, (virtuálisan, nem darabol. Pont úgy mint mondjuk egy torrent fájl.) és ha generálsz 200 blokk par2-t akkor az adatod összesen 110% helyet fog foglalni par2-vel együtt. Ezt ha kiírod dvd-re akkor bármelyik 200 blokkot biztosan ki tudja javítani. 1 adatblokk a dvd-n 2048 bájt. Ez 400KiB adat bárhogy elosztva a lemezen. Ha burst hiba van, akkor az egy hibának számít ha blokkon belül van. Így a maximálisan elérhető hibajavító képesség a hasznos adat 10%-a. A valóságban a tényleges hibajavító képesség értelemszerűen a kettő között lesz. Ez a legrosszabb és a legjobb eshetőség.

A blokkméret 32000 blokkig bármi lehet, de ez jelentősen megnöveli a számítási igényét, és ugyanennyi par2-t lehet generálni maximum.

(#14164) cocka válasza kevinium (#14163) üzenetére


cocka
veterán

Hát hogy őszinte legyek én egyszerre annyi adatot írok dvdre, hogy bőven elég munka az adott méretnek megfelelően szétválogatni a cuccokat, emellett nem lenne türelmem még ilyen klaszterméreteket állítgatni. Meg azért kíváncsi lennék, hogy kompatilibitást tekintve mennyire jó, ha a szektorcsoport mérete a megszokottól eltér.

(#14165) cocka válasza zozopapa68 (#14161) üzenetére


cocka
veterán

Egyébként azért tesztelem maxon, mert amikor pl. total commanderben átmásolod egy egész dvd tartalmát, akkor ott sem tudod leszabályozni, hogy márpedig most csak 8-szoros sebességgel olvass. Amúgy az a sebesség a tesztelőben sem fix 8-szoros, mert alapból 4-szeres sebességről kúszik fel 8-ra, utána meg vissza. Annyi a különbség hogy a sebesség csúcsa DL-nél 12-nél van. De a sebesség ugyanúgy nem fix, míg el nem éri a 8-at. (vagy a 12-t)

Itt van a jitterkiegészítés:

[link]

(#14166) zozopapa68 válasza cocka (#14165) üzenetére


zozopapa68
tag

A total commandert szembeállítani a Nero CD-DVD Speed programmal elég botor dolog volt tőled. :))
Az olvasási sebességekkel kapcsolatban meg az lenne a fura, ha nem úgy működnének ahogy leírtad. :C

[ Szerkesztve ]

(#14167) pami5 válasza kevinium (#14163) üzenetére


pami5
aktív tag

Rákerestem a topikban a par2 kifejezésre. Nem találtam semmit.

Ha nem a topikban, hanem a "Google"-ban keresel, még magyarul is találsz egy-két leírást róla, pl. itt:

http://www.solvusoft.com/hu/file-extensions/file-extension-par2/

http://www.reviversoft.com/hu/file-extensions/par2

Idegen nyelvű fejtegetés több is van.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#14168) kevinium válasza pami5 (#14167) üzenetére


kevinium
aktív tag

Ha nem a topikban, hanem a "Google"-ban keresel, még magyarul is találsz egy-két leírást róla

Ez történetesen igaz, de én ismerem a programot és használom is. Nem is volt kérdésem vele kapcsolatban. A fórumtársak kezébe akartam adni egy újabb eszközt, hogy ha az optikai adattárolás mellett tették le a voksukat, akkor hogyan építhetnek ki egy újabb védelmi-vonalat az adataik elvesztése ellen. :U

Mivel itt még senki nem említette meg, ezért lehet, hogy sokan nem ismerik nem próbálták még ki és elképzelhető, hogy egyesek hasznosnak fogják találni ha megértik a benne rejlő lehetőségeket.

Kiegészítve:
És baromság van a magyar linkeken... :W

A(z) PAR2 fájlok Tömörített fájlok elsődlegesen ezzel az alkalmazással nyithatók meg: Parity Archive Volume Set.

Tárolt fájlok a PAR2 formátumban minősül tömörített fájlt, ami egy vagy több fájlt, és mappákat is, hogy archiválja a szerző a PAR2 fájlokat.

A par2 programok egyáltalán nem módosítják a merevlemezeken található fájlokat. Hanem új fájlokat hoznak létre mellé a kívánt méretben aminek segítségével helyreállíthatóak a fájlok sérülés/törlés/módosulás esetén...

[ Szerkesztve ]

(#14169) djculture


djculture
félisten

Végét nyögi ez az ipar, gyakorlatilag mindenki szabadul meg a lemezektől. Most nagyon jóféle lemezeket lehet bevásárolni amíg a készlet tart. Még régi 8x ty meg pro szériás lemezek is vannak a piacon.

(#14170) pami5 válasza djculture (#14169) üzenetére


pami5
aktív tag

Sajnos igaz, hogy egyre gyengébb a lemez piac!
De Még régi 8x ty meg pro szériás lemezek is vannak a piacon.
Hol, melyik? Így nagyon általános kifejezés, konkrétan milyenre gondolsz?
Mostanában vettem régi 8x ty meg pro lemezt és a legjobbnak tartott írókkal és fw-vel is csak söralátétnek volt alkalmas. Sok sz@r eredmény után - elkeseredésembe - egy régebbi Philips lemezre írva, még ma is jó eredményt kaptam!

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#14171) djculture válasza pami5 (#14170) üzenetére


djculture
félisten

Maxell xtreme protek, meg van régi ty maxell is 8x..De van imation is ami-t vagy 10 éve nem láttam sehol. De vettem 300 darab 120-as philipset is. dvd-ram is van vagy 10 féle évek óta nem volt kapható Mondom elkezdték kiszórni az egyik nagykerben a bentragadt készleteket.

[ Szerkesztve ]

(#14172) cocka válasza djculture (#14171) üzenetére


cocka
veterán

Mondom elkezdték kiszórni az egyik nagykerben a bentragadt készleteket.

Kik?

(#14173) Sonny C. válasza cocka (#14172) üzenetére


Sonny C.
tag

Sziasztok!
Ez engem is érdekelne, mert akkor feltankolnék az "ínségesebb időkre"!

(#14174) zozopapa68 válasza Sonny C. (#14173) üzenetére


zozopapa68
tag

A fentebb említett Maxell lemezt itt találsz: [link]
Ugyanitt találsz Imation lemezeket: [link] [link]
Más webshoppókban is meglehet találni ezeket a lemezeket. Régi Philips lemezeket azt én sem találtam sehol.

[ Szerkesztve ]

(#14175) jeni válasza zozopapa68 (#14174) üzenetére


jeni
félisten

Az Imation lemez az milyen MID-s?

(#14176) zozopapa68 válasza jeni (#14175) üzenetére


zozopapa68
tag

Ezt a kérdést djculture tudná megválaszolni én csak rákerestem a webshopokban az ajánlott lemezekre.

[ Szerkesztve ]

(#14177) djculture válasza zozopapa68 (#14174) üzenetére


djculture
félisten

Pro maxell is van most mindenhol. Évek óta nemvolt pedig ez, hardveraprón 500-ért is adták tok nélkül.. [link]
Az imation-t én meg 100 darabost vettem mínuszost optodiscr016 a cimkéjén 2007 felirat. De holnap jönnek ujrairhatók is meg dvd-ram azok is ilyen elfekvő készletek lehettek mert szintén nem volt egyik se kapható vagy 2009 óta ezekböl

[ Szerkesztve ]

(#14178) zozopapa68 válasza djculture (#14177) üzenetére


zozopapa68
tag

Remélem teszel majd fel tesztet. :R Találtam elfogadható tesztet ezzel a MID-el Club Myce: Kodak OptodiscR016

(#14179) zozopapa68


zozopapa68
tag

A DVD+R Imation lemezen nem lepődnék meg, hogy ha MBI MID-es lenne.

(#14180) zozopapa68


zozopapa68
tag

"Imation = TDK Corporation Americas De ez nem azt jelenti hogy Amerikában gyártják
16xDVD-R bármi lehet. Néhány opció:
TTH02, CMC MAG AM3, MBI 01RG40, MBI 03RG40, MCC 03RG20, OPTODISCR016, RITEKF1

Tehát nagyon is lényeges hogy épp milyen mid-el kapható és hol. :K
Én legutoljára OPTODISCR016 mid-el halottam róla.
Ami ismeretlensége ellenére,,jó minőségű lemez.

Jobban mondva az Imation 2006-ban felvásárolta a Memorexet, majd 2007-ben a TDK-t.
Tehát tökmindegy hogy Imation,TDK vagy Memorex néven veszünk lemezt."

kicsirigó7
(senior tag)

[ Szerkesztve ]

(#14181) Roland8622


Roland8622
aktív tag

Sziasztok

Olvasgatom vissza a topicot, meg a keresőt is használom a különböző mediakódok keresésére és azt kell mondjam nem tudom most akkor hogy is van a dolog :(

Tényleg ennyire felejtős ez a MediaRange márka?
Mert nekem van itthon belőle 3x25db (MediaRange DVD+R DL) MBIPG101R10

Current Drive: TSSTcorp CDDVDW SH-224DB (E:)
Region information N/A not a DVD-VIDEO
Media code/Manufacturer ID MBIPG101R10
Media Product Revision Number 41h
Format Capacity Blank Disc
Free Blocks 4253024256
Free Capacity 7.96GB/8.55GB
Book Type DVD+R DL
Media Type DVD+R DL
Manufacturer Rated Speed 2.4x 3324KBps
Available Write Descriptor CLV 8.0x 11080KBps
Available Write Descriptor CLV 6.0x 8310KBps
Available Write Descriptor CLV 4.0x 5540KBps
Data area starting sector 30000h
Layer 0 end sector 22D7FFh
Linear Density 0.293um/bit
Track Density 0.74um/track
Number of Layers 2
Layer Track Path direction (OTP) Opposite track path

Complete Media Code
00000000 08 02 00 00 E1 0F 32 10 00 03 00 00 00 FC FF FF ......2.........
00000010 00 22 D7 FF 00 00 03 4D 42 49 50 47 31 30 31 52 .".....MBIPG101R
00000020 31 30 41 40 25 25 37 10 00 2C 6C 00 2C 6C 20 1F 10A@%%7..,l.,l .
00000030 0C 0C 14 14 02 01 01 20 00 20 1F 0C 0C 14 14 02 ....... . ......

Most dobjam ki? Mert azért az szíven ütne

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#14182) cocka válasza Roland8622 (#14181) üzenetére


cocka
veterán

MediaRange, Omega Freestyle nagyjából egy kutya, nézd meg az itmedián az áraikat. Még a maxellnél is kisebb, akkor nem lehet valami jó, ha csak annyit ér. Egyébként érdekes, mert a maxell is el tudja érni alulról azt a árszínvonalat, HA éppen akciós, de ez nem jelenti azt, hogy azok sokkal rosszabbak, mint a nem akciós változatuk.

Manufacturer Rated Speed 2.4x

Mondjuk ez túl jót nem jelent. A maxelleket is minimum 4-szeresen lehet írni. A rated speedjük pedig 8-szoros, de nyilván senki nem meri megkockáztatni ezt a sebességet olyan áron.

(#14183) Roland8622 válasza cocka (#14182) üzenetére


Roland8622
aktív tag

Azt néztem, hogy német cucc elméletileg.
Na igen olcsó, de attól még nem kéne ennyire aljának lennie.
Amúgy 8x-osan szokta írni az írom.

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#14184) zozopapa68 válasza Roland8622 (#14183) üzenetére


zozopapa68
tag

Szia!
Az MBI (MBIPG101R10) MID Indiai gyártásra enged következtetni. Maga az MBI MID elég gyenge minőséget képvisel mostanában és ehhez még hozzájön, hogy milyen márkanév alatt fut a lemez.
Ebből a kettősből már lehet sejtene, hogy nem egy minőségi lemezel van dolgunk, de azért még nem kell eldobni a lemezt. Ha már megvetted igyekezni kell a lehető legkevesebb hibával megírni, ezt ennél a lemeznél valószínű, hogy a 4x írással fogod tudni elérni. Amennyiben az írás után a lemezen lévő adatok jól olvashatóak és mindenhol jól teljesít, akkor a többit az idő fogja eldönteni, hogy mennyire tartós vagyis mennyi ideig képes megőrizni a felírt adatukat.
DL lemeznél ajánlott a Verbatim és az IT Media FTI DL lemeze, persze ezek sem csodalemezek de az itteni tesztek és tapasztalatok alapján ez a két lemez kiemelkedően jobb eredményt hoz a többi lemezel szemben.

[ Szerkesztve ]

(#14185) M107 válasza cocka (#14182) üzenetére


M107
addikt

:R

MediaRange : tényleg hulladék

Omega Freestyle : 10-es skálán olyan 4-5 lemez, persze ha CMC-s nem peig MBI mides, mert ezek a (MBI) lemezmides lemezeket aki tényleg komolyabban gondolja a lemezírást még manapság is nem használ.

A CMC-s ek sem a minőség de sokkal tartósabbak mint MBI-s társaik, nekem még van 2003-as princom is artra is azt mondták testvér sz... se ért és ér a mai napig olvasható tiszta karc az egész. olyan 9-15000 Kb/s egyre gyorsulva hibátlanul.
Samu 224BB íróval ami nem keverendő a DB hulladékokkal.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#14186) pami5 válasza zozopapa68 (#14184) üzenetére


pami5
aktív tag

Szia!
Rákérdeztem. A GigaPlaza által forgalmazott IMATION DVD+R 4,7GB 16X DVD lemez - 10-es és 25-ös kiszerelésben is - MBI....... MID-es!

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#14187) zozopapa68 válasza pami5 (#14186) üzenetére


zozopapa68
tag

Kösz az infot. Szerintem djculture fórumtársnak szerencséje volt a mínuszos lemezzel, hogy optodiscr016 MID-est tudott venni, mert már 2007-ben sem lehetett biztosan tudni, hogy milyen MID-et rejt az Imation DVD-R lemez. A pluszos lemeznél meg csak az MBI MID-re tudtam tippelni.

(#14188) karmacsila


karmacsila
csendes tag

Verbatim Duplicator Plus DVD:
Valaki tud valamit erről a lemezről? [link]
Tényleg jó? Miben különbözik a sima Verbatim DVD-R -től?
Valakinek van már tapasztalata?

(#14189) pami5 válasza zozopapa68 (#14187) üzenetére


pami5
aktív tag

A jelenleg kaphatókhoz még annyit, hogy a most kapható MAXELL DVD-R 4,7GB 16X PRO PERFORMANCE Jewel Case (1) egyesével fóliázott "Xtreme Protek" megjelölésű lemez MID-je: MXL RG04, mínuszos. A korábban a PH-ról beszerezhető "Xtreme Protek" MID-je: MAXELL 003 volt és plusszos A kettő nem azonos!

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#14190) Roland8622 válasza zozopapa68 (#14184) üzenetére


Roland8622
aktív tag

Szia. Köszönöm a kimerítő választ. Akkor ezentúl lassabban írom majd.
Eddig nem volt 1db-al sem gondom. Majd az idő tényleg eldönti meddig bírja ;)

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#14191) pami5


pami5
aktív tag

A "nem ajánlott"-ként említett, mínuszos JVC-R Professional (MID:TYG03) lemezt is meg lehet jól írni.
AD-7200A, 4x:

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#14192) blattida válasza pami5 (#14191) üzenetére


blattida
nagyúr

A tyg03 mitől nem ajánlott? Az egy nagyon jó kis taiyo yuden lemez, a jvc meg már egy ideje a ty brandje, eleve jó cucc. Jó minőségben meg lehet írni, tartós és megbízható.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#14193) pami5 válasza blattida (#14192) üzenetére


pami5
aktív tag

A tyg03 mitől nem ajánlott?
Itt a PH-n csak a JVC+R -t tartják jónak, a -R-nek - szinte mindenki szerint - már csak a neve van, a minősége leromlott!

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#14194) zozopapa68 válasza pami5 (#14193) üzenetére


zozopapa68
tag

A JVC lemeznél a minőségromlást a 2011-es thaiföldi árvízzel hozták kapcsolatba itt a fórumon, ha jól emlékszem. Az akkor nem ajánlott mínuszos lemezeket már nem gyártják csap a Pro. szériát, de arról itt nem nagyon van ínfo vagy teszt. Talán te vagy az egyetlen aki tesztet tett fel erről a lemezről, aminek én nagyon örülök és köszönöm neked, hogy megosztottad velünk. :R

(#14195) zozopapa68


zozopapa68
tag

Mégis találtam pár korábbi tesztet a JVC Pro. lemezzel.
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#14196) blattida válasza zozopapa68 (#14195) üzenetére


blattida
nagyúr

Abszolút értelemben tényleg vannak ennél jobb teszteredmények, de ezek egyáltalán nem rosszak, valószínűleg mindenben olvashatók, hosszú távon is.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#14197) zozopapa68 válasza blattida (#14196) üzenetére


zozopapa68
tag

Napjainkban az sem mellékes, hogy ezek a lemezek Japán gyártásúak és a Japán lemezekkel csak az Arab gyártású lemezek képesek partiban maradni.

(#14198) pami5


pami5
aktív tag

Azért azt is figyelembe illik venni, hogy az adott márka Japán, vagy Taiwan-i gyártmány! :K

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#14199) M107


M107
addikt

:R

Az elsők közötti UAE lemezem 2012-ből április után vettem.

Az író és a tesztelő író u.az, durván 3 éves, száraz hűvös helyen tartva 25 hengerben.

UI:

Ennyit romlott azóta. 1.5 GB előtt van egy kis megugrás, de az is határon belül.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#14200) pami5


pami5
aktív tag

Info az érdekelteknek.
A Hitachi Maxell Ltd. által gyárott Maxell-R Xtreme Protek DVD tesztje:
Pio 215L, 6x:

GSA 4167B, 4x:

Öt lemezt írtam, 4167B, 8x; 7200A, 6x; 7260S, 6x; ezek gyengébbek lettek.

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.