Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14101) zozopapa68 válasza MasterMark (#14100) üzenetére


zozopapa68
tag

(#14102) pami5 válasza jeni (#14097) üzenetére


pami5
aktív tag

Az óvatosság azért nem árt. "Nem mind arany ami fénylik!"
Én is vettem - még a megjelenéskor - ebből Maxell+R Taiyo Yuden lemezből.
A 6x írás AD-7260S-el ilyen lett:

Sajnos, a gyártási szórás itt is létezik és ilyen is van.

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#14103) zozopapa68 válasza pami5 (#14102) üzenetére


zozopapa68
tag

Ez a szórás még nem olyan vészes. A JVC Premium Grade lemezeinél ugyanúgy tapasztalható volt ilyen mértékű szórás. Ettől sokkal nagyobb különbségekkel találkoztam a mostanában vett lemezeknél.

Ezt a lemezt több íróval kipróbáltam.

Pioneer 116D írás: 8x

Pioneer 116D írás: 12x

Optiarc 5280S írás: 8x

Optiarc 5280S írás: 12x

Pioneer 215D írás: 8x ez írta a legrosszabbul.

Mivel minden rosszban van valami jó. A Jitter ennél az írónál a legjobb.

[ Szerkesztve ]

(#14104) pami5 válasza zozopapa68 (#14103) üzenetére


pami5
aktív tag

Ez a szórás még nem olyan vészes. A JVC Premium Grade lemezeinél ugyanúgy tapasztalható volt ilyen mértékű szórás. Ettől sokkal nagyobb különbségekkel találkoztam a mostanában vett lemezeknél.

Persze, csak ha nem 8-10 évre - vagy többre - szeretnék archiválni. Én talán egy kicsit szigorú vagyok, mert a PIF-et csak 1000-ig (legfeljebb 1200-ig) engedem, felette már a célomnak nem felel meg.

Ezt a lemezt több íróval kipróbáltam., - pontosan 7 féle /jobb minőségűnek tartott!/ íróval, klf. fw.-kkel és sebességgel - szerettem volna jól megírni. Nem jött össze! Itt a példa, hogy egy gyengébbnek tartott lemeznél is lehet jó eredményt elérni.
Mindkettő 8x írás:


Persze, itt is akad kidobni való, de vissza számolva még mindig ez a nyerő, nem a többi kínálat!

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#14105) zozopapa68 válasza pami5 (#14104) üzenetére


zozopapa68
tag

Maxell RITEK F16-ból ez nagyon jó széria :R

Szeretem volna én is kifogni belőle jobb szériát, de sajnos nem jött össze.
Legutóbb nagyon elvette a kedvemet az 50db -os Carry Pack kiszerelésű Maxell lemez, de lehet, hogy csak rozshelyen vásároltam.

Az utolsó 50db amit vettem belőle, mind ilyen volt.

(#14106) pami5 válasza zozopapa68 (#14105) üzenetére


pami5
aktív tag

Sajnos, ahány henger - a vásárlásról nem is beszélve - annyi változat. Korábban én is vásároltam az általad linkelt forgalmazótól, vegyes tapasztalatokkal. A legutóbbi "Maxell+R Carry Pack" nem tőlük való és olcsóbb is, abban is van gyengébb, de ilyen "csapnivaló" még nem fordult elő, remélem, nem is fog! Az az érzésem, hogy nem tudsz jó helyen vásárolni, mert mindig bizonytalan, hogy mit kapsz a következőkben.

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#14107) zozopapa68 válasza zozopapa68 (#14105) üzenetére


zozopapa68
tag

Rossz helyen vásároltam akart lenni. Elnézést.
Legutóbb a Plextort is sikerült csúnyán átkeresztelnem.

(#14108) zozopapa68 válasza pami5 (#14106) üzenetére


zozopapa68
tag

Ezt a hengerenkénti minőség változást én is a saját bőrömön tapasztalóm és néha nagyon durvák a különbségék.
A maxell TY lemeznél ezért mondtam, hogy nem olyan vészes az eltérés (számomra még elfogadható). A lemez élettartama meg nem biztos, hogy azon az 5-600 PIF hiba különbségen fog múlni, mivel neked is biztos vannak vagy voltak régi Princo lemezeid, amik mai napig működnek (nem akarnak meghalni) és nem valószínű, hogy frissen írva megfeleltek volna a minőségi teszt által támasztott követelményeknek.

(#14109) blattida válasza pami5 (#14104) üzenetére


blattida
nagyúr

Messzemenő következtetéseket nem szabad levonni a pif értékből, mert az általad megadott 1000 fölötti esetén is simán probléma nélkül olvashatóak maradnak a megírt lemezek, saját tapasztalatom is ez, sok olyan koeongom van, ami már több, mint tíz éves, ennél már jóval magasabb a pif érték és mégis kitűnően olvasható, asztali lejátszókban is. Asztali lejátszóknál az alacsony és egyenletes jitter sokkal fontosabb.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#14110) pami5 válasza blattida (#14109) üzenetére


pami5
aktív tag

Ez nem messzemenő következtetés! Az 1000-1200-as PIF érték meghatározása inkább csak óvatosság és kellő rátartás. Ez az évek során - ha a lemez adattartása gyenge - felmehet akár 1800-2000-re is, de nem mindegy, hogy mennyi idő alatt. Minden esetre a meghatározott érték több évre biztonságot jelenthet, senki nem esküdhet a lemezek adattartására, azt csak az eltelt idő döntheti el.. Ekkor is van ideje növekedni, amíg az átíráshoz eljut.
Nekem is vannak "kőkorszaki" lemezeim - Arita, Princo, Ridisc - aminek a jelenlegi állapota szégyenbe hozza a mai, frissen írt lemezeket. Sajnos, itt tartunk!
"Asztali lejátszóknál az alacsony és egyenletes jitter sokkal fontosabb."
Ez így igaz, ebben osztom a nézetem.

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#14111) zozopapa68 válasza pami5 (#14110) üzenetére


zozopapa68
tag

A hozzáállásod a DVD íráshoz olyan, mint egy japán szamurájnak a kardforgatáshoz. Mindenképpen tiszteletreméltó. Nagy kár, hogy a lemezgyártó cégek nem így állnak a dologhoz, kivéve talán a Japánokat.
Arita DVD+R lemezeim még nekem is vannak 2005-ben vettem őket és tesztelve is rendben van, de ugyanebből a DVD-R tesztképe értékelhetetlen, mégis a rajtalévő adatokkal nincs baj. Az első 10-éven már túl vannak, kitudja még mennyit fognak kibírni.
Én megteszem amit lehet, betartom a három legfontosabb szabályt: „Ne érje nedvesség a testét! Tartsd távol az éles fénytől! És ami a legfontosabb: sírhat, könyöröghet, éjfél után semmi szín alatt ne adj neki enni!"

Az eddigiek alapján a rosszabb tesztképet produkáló lemez is képes lehet, annyi ideig megtartani a ráírt adatokat, mint a teszteken jól szereplő lemez.

(#14112) pami5 válasza zozopapa68 (#14111) üzenetére


pami5
aktív tag

:R

"Az eddigiek alapján a rosszabb tesztképet produkáló lemez is képes lehet, annyi ideig megtartani a ráírt adatokat, mint a teszteken jól szereplő lemez."
Ez szerintem is tökéletesen igaz! Az írás utáni eredményeket a teszt - PIE, PIF és Jitter értékek tekintetében - jól szemlélteti, de az adattartásra csak az eltelt idő adhat választ.

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#14113) Ottó58


Ottó58
senior tag

Elég sok Arita (rózsaszín) lemezt írtam régen, akkoriban mindegyiket 8x-os sebességgel, nem is teszteltük őket,de a mai napig olvasható mindegyik, még a régi Orion 818 is lejátsza, pedig a Jitter elég magas.
Egy közepesen, inkább a külső részén karcosabb lemez:

[ Szerkesztve ]

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#14114) zozopapa68 válasza Ottó58 (#14113) üzenetére


zozopapa68
tag

Itt van egy DVD+R 8x-os Arita 2005-ből írás: 4x

Arita DVD-R 8x-os 2005 -ből nálam a minőségi tesztet nem volt értelme lefuttatni.

(#14115) ariel96


ariel96
tag

Sziasztok!

ImgBurn-nel írtam 6 x sebességgel. Ez még nem az igazi? :U

(#14116) zozopapa68 válasza ariel96 (#14115) üzenetére


zozopapa68
tag

Ez a lemez már rég nem gyúr tesztbajnokságra.
Ettől az írótól + lemez párosítástól sokkal jobb eredményt nem nagyon fogsz kapni. Még a 8x írást meglehet próbálni így valószínű kevesebb lesz a PIE hiba. Egy Lite-on íróval tesztelve ez az írás is jobb eredményt mutatna, legalábbis nálam a PIF értéke mindig kisebb lesz a PIE értéket az is képes elmérni.

Amúgy ez az írás Samsunggal tesztelve is egy erős közepes, nem kell aggódni miatta. Nézd meg pár évvel később és ha ugyanezt az eredményt hozza vagy kicsit gyengébbet, akkor teljesen rendben van a lemez.

[ Szerkesztve ]

(#14117) pinnacle válasza zozopapa68 (#14091) üzenetére


pinnacle
nagyúr

ImgBurn-el, hogy kell DVD-t menteni? Create image file from disc-re ezt mutatta, átváltottam Build mode-ra, hozzáadtam a VIDEO_TS-t, erre meg ez jött fel. Mi lenne a megfelelő beállítás :F Lehet, hogy csak az volt a gond, hogy nem adtam nevet.

[ Szerkesztve ]

(#14118) Ottó58


Ottó58
senior tag

Tesztelgetjük a lemezeket, holott a gyáriak sem adnak jobb eredményt.
Alaplapom gyári lemeze sem (és a többi gyári sem) hoz minőségi eredményt.

Igaz, a Jitter érték viszonylag alacsony, de ezt a régi IDE csatis írók is tudják:

Az a baj, hogy amikor ráállna az ember egy-két tesztelt lemezre, már elfogy, vagy megszűnik a forgalmazása.
Esetleg átkerül más gyártó neve alá a valószínűleg már elhasználódott nyomólemezek többsége.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#14119) zozopapa68 válasza pinnacle (#14117) üzenetére


zozopapa68
tag

Úgy tűnik nem tudja olvasni a lemezt. Az ImgBurn alapbeállítások tökéletesen használható csak xbox 360 lemezek írásánál kell némely esetben hozzányúlni a beállításokhoz.
Valószínű sérült a lemez vagy csak egyszerűen nem lehet már visszanyerni az adatokat a lemezről.
Nálam már az is előfordult, hogy amivel írtam a lemezt az tökéletesen tudta olvasni, de az Asus íróm az nemtudta másolni sem tesztelni a lemezt.

[ Szerkesztve ]

(#14120) zozopapa68 válasza pinnacle (#14117) üzenetére


zozopapa68
tag

[link]

Esetleg Total commanderrel másold fel a gépre a VOB - fájlokat.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#14121) zozopapa68 válasza zozopapa68 (#14120) üzenetére


zozopapa68
tag

Ha a Total commander feltudná másolni a VOB fájlokat, akkor az IfoEdit programal létertudod hozni az IFO, és BUP fájlokat.

(#14122) pami5


pami5
aktív tag

A friss beszerzésű JVC DVD+R Prémium Grade lemez (Taiyo Yuden, Japan) írás utáni tesztképe, MID: YUDEN000-T03, AD-7200A, 6x:

Remélem, a többi is hasonló lesz.

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#14123) zozopapa68 válasza pami5 (#14122) üzenetére


zozopapa68
tag

Nagyon szép :C

Nekem is van 7200A és nem is próbáltam vele ezt a lemezt.
Melyik fw-t használtad az írón?

(#14124) Ottó58 válasza pami5 (#14122) üzenetére


Ottó58
senior tag

Nagyon jó párosítás, ilyen íróm nekem is van, ha esetleg Pio 109-112 íród lenne és tesztelnéd, megköszönném.
Úgy vettem észre kisebb Jitterrel írnak a régi Piok.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#14125) pami5 válasza zozopapa68 (#14123) üzenetére


pami5
aktív tag

fw 1.09

Ottó58: van 112-es íróm, de kb. 1 hete tettem be helyette egy SH-S222L -t, a Pio egyelőre pihen.

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#14126) zozopapa68 válasza pami5 (#14125) üzenetére


zozopapa68
tag

JVC lemez híján kipróbáltam a Maxell lemezen.

Optiarc 7200A, FW: 1.09, írás: 6x

[ Szerkesztve ]

(#14127) pinnacle válasza zozopapa68 (#14119) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Az volt a gond, hogy nem töltöttem ki a Volume Label-t.

Egyébként ezt magától is megcsinálja, és utána már működik.

Arra gondoltam, hogy a miniDV, DVD mentéseimet, .iso-ba is konvertálom, így nem kell időnként, újra meg újra DVD-re írni. Illetve, most már média lejátszóval is könnyebb megnézni.

[ Szerkesztve ]

(#14128) zozopapa68 válasza pinnacle (#14127) üzenetére


zozopapa68
tag

Értem és örülök, hogy megoldódott.
Nem tudom nézted e azóta az IT Média oldalán, de most van kisebb kiszerelésű Maxell TY lemez.

(#14129) pinnacle válasza zozopapa68 (#14128) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Nem tudom, hogy most mi a helyzet, de úgy emlékszem régebben a -R-t ajánlották filmek archiválására. Ha jól tudom a -R valami szabványos formátum, ami közel áll a "gyári" DVD formátumhoz, a +R meg "számítógépes találmány", inkább adattárolásra jó. Én a miniDV kazettákat kiírom DVD-re, mentem .iso-ba, amit feltöltök a Mega-ra, meg külső vinyón is tárolom. Talán ennyi biztonsági mentés elég lesz. :) Van valami abban, hogy az emberek a videó felvételeket, egyszer nézik meg, de lehet, hogy évek múltán, azért jó lesz újra megnézni.

(#14130) zozopapa68 válasza pinnacle (#14129) üzenetére


zozopapa68
tag

A DVD-R volt az első lemeztípus (szabvány), így erre voltak felkészítve az akkori DVD lejátszók és az első DVD írók is csak mínuszos lemezeket írtak. A DVD+R később jelent meg, ezért a régebbi lejátszókkal voltak kompatibilitási problémák, de erre is volt megoldás a DVD írók áttudták írni a DVD+R (dvd book type) azonosítóját DVD-ROM-ra.
A mostani lejátszókkal már nincs ilyen kompatibilitási probléma. Én magam 2005-óta nagyrészt pluszos lemezekre írok és még sohasem volt vele problémám.

[ Szerkesztve ]

(#14131) zozopapa68


zozopapa68
tag

Még annyit hozzátennék, hogy a DVD+R lemez megjelenésekor jobb minőséget képviselt, mint a DVD-R lemezek. A DVD-R a fent említett kompatibilitás miatt és hajszálnyival nagyobb kapacitása miatt volt ajánlott lemez annak idején. Minden más az Urban Legenda kategóriába tartózik.

Itt van egy régebbi (2007-es) kék TDK DVD+R 16x lemez

[ Szerkesztve ]

(#14133) ariel96 válasza zozopapa68 (#14116) üzenetére


ariel96
tag

Jelenleg nem tudok új írót venni. A lemez is egy régebbi vásárlásból maradt. "Abból tudok főzni, ami van." :U

[ Szerkesztve ]

(#14134) ariel96 válasza pinnacle (#14129) üzenetére


ariel96
tag

Elhasználtam 2 db merevlemezes Sony asztali DVD írót. Mindkettő tudott DVD+R-es lemezt írni. (TV adásokból felvett anyagot írtam ki.) :U

Valahol meg van, hogyan kell értékelni ezt a lemez minőség vizsgálatot? Mi micsoda? Milyen tartományok között jók az értékek? :U

(#14135) zozopapa68 válasza ariel96 (#14134) üzenetére


zozopapa68
tag

[Minőségi teszthez]

Nem akartam leszólni az íródat nem ez volt a szándék. Elnézést, ha félreérthető voltam.
Nincs semmibaj az íródal csak a lemez a mit használsz, már nem olyan jó minőségű, mint régen volt.
Nagyon kevés író képes jól megírni.

(#14136) ariel96 válasza zozopapa68 (#14135) üzenetére


ariel96
tag

Nem úgy vettem, hogy leszólod az írót. Tudom, hogy nem a legjobbak közé tartozik, de jelenleg nem tudok másikat venni. :)

(#14137) zozopapa68 válasza ariel96 (#14136) üzenetére


zozopapa68
tag

Gondolom a Samsung SH-S203D íróról van szó, mert jobb ha tudod az újonnan kapható írók nem tudnak nála jobban írni. Ne becsüld alá ezt az írót, mert nem olyan rossz csak jó lemez kell neki.

(#14138) ariel96 válasza zozopapa68 (#14137) üzenetére


ariel96
tag

Igen az író Samsung SH-S203D.
Ha lesz pénzem, milyen lemezt, és hol vegyek? Tudsz ajánlani valamit nekem? :)

[ Szerkesztve ]

(#14139) zozopapa68 válasza ariel96 (#14136) üzenetére


zozopapa68
tag

(#14140) zozopapa68 válasza ariel96 (#14138) üzenetére


zozopapa68
tag

Maxell/Taiyo Yuden most ez tűnik a legjobb lemeznek.
Maxell/RITEK F16 de ezt csak Pami5 tudja, hogy hol lehet még jót kifogni belőle.

[ Szerkesztve ]

(#14141) pinnacle válasza zozopapa68 (#14130) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi zozopapa68, ariel96!

(#14142) ariel96 válasza zozopapa68 (#14140) üzenetére


ariel96
tag

Köszönöm a segítséget. - Eddig a piacon vásároltam írható DVD-t, CD-t, de már igen kicsi a választék, és változó a minőség. Legközelebb ezt fogom rendelni. Még sosem rendeltem lemezt NET-en. :)

(#14143) zozopapa68 válasza ariel96 (#14142) üzenetére


zozopapa68
tag

Szerintem olcsóbb, mint a piacon. Én Pick Pack Pontra szoktam rendelni így a szállítás is kedvezőbb.
Verbatim lemezből csak Taiwani gyártásút vegyél.
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#14144) Ottó58 válasza ariel96 (#14142) üzenetére


Ottó58
senior tag

Mint zozopapa68 írta, Verbatimból mínuszost vegyél a 203D-hez.
Én többet berendeltem pluszosból (43512) és a Samu 223F mindegyiket rontotta.
Íly módon:

Nem tudom, miért, de a mínuszos lemezeket (bármilyet) megírja.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#14145) zozopapa68 válasza Ottó58 (#14144) üzenetére


zozopapa68
tag

Pluszos Verbatim lemezel én is fogtam ki valami g@ty@ minőséget pedig taiwani volt, azóta is kerülöm.
A mínuszos taiwani mostanában egész elfogadható minőséget hozott nálam, klasszisokkal jobb mint a most kapható TDK, SONY, Maxell az Indiai MBI MID-el vagy a HP a CMC MID-el.

(#14146) -szabi- válasza ariel96 (#14134) üzenetére


-szabi-
őstag

Nemrég másik topikban ezt beszéltük: klikk.
Nem szentírás, iránymutatásnak megfelel: klikk

üdv
szabi

(#14147) zozopapa68


zozopapa68
tag

Az Optiarc 7200A egy kis karbantartás után, amit nagyon meghálált így írta a Maxell Taiyo Yuden lemezeket.
Egymást követő írások, mindegyik 6x-os. Köszönet pami5-nek, hogy emlékeztetett a 7200A "varázsdoboz" képességeire. :R

(#14148) jeni válasza zozopapa68 (#14147) üzenetére


jeni
félisten

Nagyon frankó írás! Csak az a fránya Sony AD-7200A iron az a IDE csatlakozó ma már hiányzik a PC alaplapokon. ;]

(#14149) zozopapa68 válasza jeni (#14148) üzenetére


zozopapa68
tag

A 7200S író sem lehet rosszabb, bár nekem nincs ilyen íróm, de az itteni tesztek elég meggyőzőék.
Azért kell a jó lemez is a jó eredményhez. Szívesen látnék több tesztet, erről a Maxell Taiyo Yuden lemezről.
:R

(#14150) Ottó58 válasza jeni (#14148) üzenetére


Ottó58
senior tag

Azért akad még egy-két lap IDE csatival. Emiatt raktam össze a múlt évben egy gépet. ASRock IDE alaplap+1155 proci+ használhatom a 8 db régi írót, azt mondhatom, egy-két kivétellel mindegyik jobban teljesít a mostaniaknál.

zozopapa68: Nekem 7200A és 7203S van, közel egyformán írnak.

[ Szerkesztve ]

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.