Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14901) inpius


inpius
csendes tag

Üdv mindenkinek.
Jelenleg a következő íróim vannak, alkalmas-e bármelyikük tesztelésre?
Samsung SH-244 BB
Samsung SE-506 CB
Maxell GT-80N
Samsung SH-S222 (külső meghajtóként használva, ide-sata kábellel a gépre kötve).

Illetve, csak egy rövid magyarázat az Opti Drive Control és/vagy a Nero disc Speed használatáról (hogy kell beállítani, hogy kell rendesen használni, mit is láthatunk a képeken, ilyesmik érdekelnek.)

(#14902) inpius válasza Nor- (#14900) üzenetére


inpius
csendes tag

Tehát, ha jól értem, mondhatom azt, hogy nagyon örülnék, ha augusztus elején lenne az a készlet, amiben 3 M-disc és egy LG író van, vagy mondjuk Verbatim 8X DL-DVD 10-es csomagban (azt hiszem, IT10548 számon fut ), akkor az is lehet, hogy lesz?

(#14903) jeni válasza inpius (#14901) üzenetére


jeni
félisten

Samsung SH-224BB pontosabban

Asztali PC-s Samsungok ugyanis MTK chipesek

Viszont 1 dolgot nem tudsz vele mérni az a JITTER mérés.

Maxell az LG/Hitachi márka

Olvass vissza

(#14904) inpius válasza jeni (#14903) üzenetére


inpius
csendes tag

Igen, elírtam, valóban 224BB.
A linket köszi, pont valami ilyesmi kellett.

(#14905) inpius


inpius
csendes tag

Még egy utolsó kérdés. Elkészítettem egy tesztet egy megírt lemezről.

A program ImgBurn volt (egy korábbi karcos lemezt írtam vele újra). Az író a Maxell GT80N, az írási sebesség 10X. A lemez egy Maxell, a MID-je Ritek 97m15s17f.

Azok a kis kiugrások íráshibák lennének? A leírás szerint a C1 hiba, de pontosan mi az? A lemez, az író, az írás sebessége, vagy a program a gyenge pont?

(#14906) tomi5244


tomi5244
őstag

Üdv!

Minuszos DL DVD (8,5GB) lemezre lenne szükségem, abból is TDK vagy Verbatim. Nem találok sehol, valóban nincs ilyen típus?

(#14907) pami5 válasza tomi5244 (#14906) üzenetére


pami5
aktív tag

Mi indokolja, hogy mínuszos DL DVD-t (8,5GB) keresel ?
Én eddig - lehet, hogy ismereteim hiányosak - csak (pluszos) DVD+R -ről tudok.
Webáruházakban is és az eBay-n is csak ilyet árulnak.

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#14908) Nor- válasza tomi5244 (#14906) üzenetére


Nor-
tag

Már igen régóta nem gyártják a DVD-R DL lemezeket, nem fogsz már találni sehol.

http://itmedia.sk/

(#14909) Nor- válasza inpius (#14902) üzenetére


Nor-
tag

Igen, írsz privátot és utána nézek, megrendeljük. (már ha lehetséges, ha nem, írok hogy már nincs, pl. a LIFE print már nem elérhető a DL-ből)

http://itmedia.sk/

(#14910) M107


M107
addikt

:R

Látom kezd haldokolni a fórum, a nagy régi tagok már sehol sem : (

Örök nyugalom DVD.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#14911) inpius


inpius
csendes tag

Belefutottam egy lomtalanításba, ahol ki volt hajítva egy nagy halom lemez. CD-DVD vegyesen, köztük olyan példányok, amiről még azt se hallottam, hogy léteztek. Pl. Freecom lemez (aztán kiderült, hogy csak tok, nem olyan lemez van benne ), Samsung, Pleomax lemez, 650MB-s szépségek. Felnyaláboltam és hazahoztam őket.

Na, kipróbáltam, ha már van tesztprogram, milyenek, egyáltalán be lehet-e ezeket olvasni.

Samsung lemez: Flex-korong állapotú a lemez, a gép megszenved vele. Megnyitni nem lehet, azonnal kidobja a lemezt, ha megpróbálom.

2003-ban írták, valószínűleg a Jégkorszak van rajta. A Prassi Primo DVD valami nagyon régi cucc. Többet nem tudok róla mondani, soha nem használtam, gugliznom kellett már ahhoz is, hogy kiderítsem, miféle program lehet.


Miféle MID lehet az a BeAll G40001? Találkozott vele már valaki? Használtak ilyet mások, máshol? Na és a Pioneer DVR-105? Annak az S verziója volt az a slot-in meghajtó, amiből üzemképeset azóta sem találok.


Ez meg itt a teszt. Nem csodálom, hogy nem sikerült megnyitni. Nem tele van hibával, az egész egy nagy hiba. 4x-es 8x-os sebességgel el sem tudtam indítani, mert leállt a program. 8x-an úgy lefagyott, hogy feladatkezelőből kellett kilőni.

Ez a lemez már csak érdekesség, egyebet nem lehet kezdeni vele.

(#14912) inpius


inpius
csendes tag

Verbatim lemez. MID: MCC 03RG20, 4X-es sebesség, az író Samsung SH-224BB. Ez lett a végeredmény.
Mit ronthattam el?

[ Szerkesztve ]

(#14913) Ottó58 válasza inpius (#14912) üzenetére


Ottó58
senior tag

Nem jó a párosítás. Verbatimot Optiarc íróval szoktam írni.
Samu 224BB-nek TTH02-s lemez a jó, de ez sem tartozik a jók közé.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#14914) Don.Corleone


Don.Corleone
aktív tag

Sziasztok! Tudnátok ötletet adni hol vásárolhatnék nagyobb mennyiségben, 20-30 db dvd-t?

(#14915) inpius


inpius
csendes tag

Lehet benne valami. Optiarcom nincs, de ott van a GT80N. Megírtam vele egy ugyanolyan lemezt. Máris sokkal jobb lett az eredmény. Lehet, hogy a Samsung az élete vége felé jár és érdemes lenne egy cserén elgondolkodni?

(#14916) jeni válasza Don.Corleone (#14914) üzenetére


jeni
félisten

Az aprón vagy a ITmedia

(#14917) Nor- válasza Don.Corleone (#14914) üzenetére


Nor-
tag

Szia

a nagyobb mennyiség általában nem 20-30 darab, ez egy átlagos kisker mennyiség.
(Gondold csak végig, vannak olyan lemezek amiket 100-as hengerben árulnak ...)
itmedia.sk megtalálsz mindent amire szükséged lehet ...
Katalógus menü, majd DVD lemezek, minuszos ...

[ Szerkesztve ]

http://itmedia.sk/

(#14918) Don.Corleone


Don.Corleone
aktív tag

Köszönöm szépen! Már meg is történt a rendelés, nem ismertem ezt az oldalt, de már ott szerepel a kedvencek között! :)

(#14919) vimes


vimes
senior tag

Sziasztok,

Remélem jó helyre írok, ennek a topiknak a témáját éreztem legközelebb a problémámhoz.
Kaptam egy repedt DVD lemezt (xbox 360 játékról van szó), "ezzel mit lehet kezdeni"? Először betettem a konzolba, olvassa kb. 10-15 percet volt bent, nem láttam jelét problémának. A repedésről csatolok képet - három repedés van a lemez közepén. Úgy néz ki viszont, sehol sincs "teljesen átrepedve" a lemez - ahogy elnézem két rétegből áll a lemez, és a repedések mélysége a felső rétegig tart, ha az olvasható oldalára fordítom a lemezt, és ott tapizom a közepét, simának tűnik a felülete. Egy ilyen állapotban lévő lemezt biztonsággal lehet használni? Én igazából attól tartok, nehogy előbb utóbb leváljanak kis műanyag darabok a lemezről, aztán ki tudja mit csinál a DVD meghajtóval. Nem tudom (a lemez állapota alapján) ez esélyes-e, vagy csak túlaggódom :B
Köszönöm a segítséget!

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#14920) vimes válasza vimes (#14919) üzenetére


vimes
senior tag

A képek:
cover
másik oldal
:R

Btw. ha használatra nem ajánlott állapotban van, akkor van rá értelmes mód, hogy biztonsági másolatot készítsek a lemezről és azt használjam?

[ Szerkesztve ]

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#14921) jeni válasza vimes (#14920) üzenetére


jeni
félisten

8,5 DL lemezre kellene kiírnod. Kérdés,hogy ezzel mit fog tudni kezdeni az Xbox 360? Eredetinek veszi vagy bekér valamit?

(#14922) vimes válasza jeni (#14921) üzenetére


vimes
senior tag

Hát igen, ezt a biztonsági másolatos dolgot azért kérdeztem, mert megoszlanak erről a vélemények, legalábbis az alapján, amit interneten olvastam. Nyilván a másolásvédelem miatt - olvastam olyat, hogy lehetetlen(, mert olyan helyre is van írva adat a lemezen, ami csak olvasható, és mikor írnád ki a másolatot, oda nem kerül semmilyen adat, és ez miatt bukik a dolog). Néztem kíváncsiságból YouTube videókat is, ahol azt csinálták, hogy az xbox DVD meghajtóját csatlakoztatták PC-hez, és hot swap-eltek, valami ilyesmi, szóval vegyes a kép.

Ha tényleg kockázatos lenne használni a lemezt, ill. nem javítható, akkor valami olyan megoldás érdekelne, ahol elég csak a számítógép DVD írója és az eredeti lemez, nem kell mókolni magával a konzollal. Nincs se flashelve, se RGH-zva az xbox és nem is szeretném.

Ha nincs valami ilyesmi megoldás, illetve a lemez használata/javítása sem ajánlott szerintetek, akkor elfogadom, és kész. Flashelést, xbox szétszedést, stb. azért nem ér meg a dolog.

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#14923) jeni válasza vimes (#14922) üzenetére


jeni
félisten

igen

Ezért mentek fel az áraik a korábbi Liteon gyártású írók melyeket direkt Xbox360 lemezekre a legjobb írók arra acélra ami engedi a 8,5DL túl írást.
igen azokat Flashelés megoldással oldják meg.
az aprón volt párt napja egy ilyen eladó.
azt meg lehet próbálni,hogy venni Xbox 360 szervizéből egy ilyen meghajtót.

[ Szerkesztve ]

(#14924) Abrion


Abrion
senior tag

Hali :D

Ere a kérdésre tuti gyors lesz a válasz :D
Van egy bontatlan Verbatim DVD+R 25 kiszerelésem :D 4.7GB 16x lemez :D
2007-ben vettem :D legalább is a borítón csak azt az évszámot látom.
Megpróbáljam használni? :D

(#14925) Ottó58 válasza Abrion (#14924) üzenetére


Ottó58
senior tag

Csak azért is, mennyit romlott 10 és után íratlanul az állapota, gondolom, megfelelően tároltad.
Ha lehet, dobj egy tesztet.
(Pár éve ez a típusú lemez nálam igen rossz minőségi írást produkált).

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#14926) M107


M107
addikt

:R

Nagyon leült a topic.

A régi bajtársak sehol........

Meghalt egy technólogia.

Most épp írok egy pár régi TY mides lemezt jó nosztalgiázni.

További szép napot nektek.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#14927) pami5 válasza M107 (#14926) üzenetére


pami5
aktív tag

No komment !!

Korábbi hsz-od szerinti véleményedre

Látom kezd haldokolni a fórum, a nagy régi tagok már sehol sem : (

Örök nyugalom DVD.

írt egyetértő privát hsz-ra - A régi bajtársak sehol....... nem is válaszoltál !! Az ilyen negatív hsz-ok viszont egyáltalán nem hiányoznak.

Az utóbbi időben van éppen elég "okoskodó", véleményét kéretlenül "pufogtató", nem kéne ezeket szaporítani.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#14928) inpius


inpius
csendes tag

Szereztem kettő régi írót elég olcsón.

Az egyik egy 2009-ben gyártott Samsung SH-S222.
A másik egy LG GSA-4160B 2004-ből. Ez nem csak nehezebb, mint a Samsung, de kb. 2 centivel hosszabb is tőle.

Külső meghajtóként lesznek használva, mert mind a kettő IDE csatolású. Sajnos a kis trafó, ami áramot ad nekik, max. 2 órát mehet folyamatosan, mert elég csúnyán felforrósodik, úgyhogy most csak a Samsungot tudtam kipróbálni.


Tudom, hogy ez nem az a fórum, mégis feltöltöm ide a CD teszt képét is, mert főleg CD-t akarok írni ezekkel az írókkal. Miért van az, hogy az író rögtön egy kiugró hibával kezdi meg az írást? Lehet-e belőle bajom a jövőben? (zene van rajta ).


A DVD megmondom őszintén, csalódást okozott. A figura, akitől vettem, azt mondta, az író nem nagyon ment. Ez persze vagy igaz, vagy nem, de egy nem egészen erre számítottam. Átvertek és a gép rommá van hajtva? Vagy a pár év állás tette tönkre? Esetleg máshol van a hiba?

Az írási sebesség a CD és a DVD esetében is 4x volt, a program pedig a Nero 17.0.8000

(#14929) inpius


inpius
csendes tag

Itt van a másik író, amiről tegnap szót ejtettem, az LG GSA-4160B. Azzal az íróval a tesztprogramok nem tudtak mit kezdeni, a teszteket, ahogy a képen is látható, a Samsung SH-224BB-vel végeztem.


CD esetében azt hiszem, elégedett lehetek. Van az a kis kiugrás a végén, de egyébként jól néz ki a dolog. És mivel főleg CD-t akarok írni ezzel az íróval, erre ez a gép alkalmas.


DVD esetében vannak bajok. Az író amúgy tudna 2x sebességgel is írni, csak már nem találok olyan lemezt, ami ezt támogatná. A lemez emiatt 4x sebességgel lett megírva. Ezzel az íróval nem nagyon fogok DVD-t írni.

(#14930) Ottó58 válasza pami5 (#14927) üzenetére


Ottó58
senior tag

Jó ideje ezt írja, mégis látogatja a topikot. Ha engem nem érdekel másik fórumrész, rá se nézek.
Egyébként másik topikban is van olyan "fórumtárs", aki csak "negatív véleménnyel tud segíteni".
Nosztalgiából még bakelit lemezt is hallgatok, videókazettát nézek, és audiókat (minőségi deck-et, kazettákat gyűjtöttem), mégsem írom, hogy halott technológia.

"inpius": a Verbát Opti íróval célszerű írni, 4160 a TDK lemezt szerette, tesztelésre pedig LiteOn író a legmegfelelőbb. A 224BB nem tartozott a kedvenc íróim közé.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#14931) Abrion válasza Ottó58 (#14925) üzenetére


Abrion
senior tag

hogy értsem ezt? hibásan irt vagy mi?

(#14932) inpius válasza Ottó58 (#14930) üzenetére


inpius
csendes tag

" Verbát Opti íróval célszerű írni"
Volt szó róla, csak olyat egyszerűen sehol nem találok. Új, ha minden igaz már nincs, a használt meg egy nagy lutri, meg el is kell menni valamikor.

"4160 a TDK lemezt szerette"
Azt hiszem, az itmediánál láttam, de ott volt mellette a nem túl bizalomgerjesztő nogar felirat is. Meg hát maga az író is 2004-es, ahonnan az jött, azon is meglepődtem, hogy még egyáltalán működik.

"A 224BB nem tartozott a kedvenc íróim közé."
Nem egy, nem két lemezt írt már meg. Rengeteget olvasott, a DVD-ramokat is ő kezelte. Rengeteget volt-van használva, de amúgy már a haldoklás jeleit mutatja, a cseréje esedékes.

"tesztelésre pedig LiteOn író a legmegfelelőbb"
Másik topicban is ezt ajánlották, jövő hét programja lesz elballagni és venni egyet. Vagy akár kettőt.

+kérdés: Nagyon úgy tűnik, hogy szerezni fogok egy Pioneer 115DBK-t is, valami 2007-es évjáratút, állítólag keveset használtat. Annak milyen lemez a legideálisabb ( CD és DVD )?

Meg még egy: Az itmediás Traxdata lemezeknek (DVD és DL DVD) melyik író a legmegfelelőbb?

(#14933) pami5 válasza Ottó58 (#14930) üzenetére


pami5
aktív tag

Teljes mértékben osztom a nézetem. Én is több fórumot olvasok, de nem szólok hozzá !
Hozzád hasonlóan én is nézek VHS kazettát, hallgatok audió kazettát, szalagos magnót (sok ilyen 15-18-as tekercsem van), de nem szólok meg senkit és nem írok negatív véleményt. Vagyunk még néhányan, akik a DVD-t sem felejtettük el a BD korszakban, bár van olyan is.
Sikerült megsértenem - itt és másik fórumon is - olyan "fórumtárs"-at, akinek csak negatív véleménye van, vagy csak szeret mindenbe beleszólni - mert ilyen "locsogós" - de még soha nem segítette tapasztalataival a többi fórumtag munkáját (a hozzászólásai alapján nőtt azok száma és a fórum titulusa is !).
Sok energiát pocsékolsz olyan személyre, aki a saját ötleteihez ragaszkodik, de az általad adott jó tanácsot nem akarja figyelembe venni, elvárja, hogy azonosulj az Ő (rögeszméivel) ötleteivel !
Az Ő egyéni ötletei nem állíthatóak szembe a Te sok éves gyakorlati tapasztalataiddal !

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#14934) jeni


jeni
félisten

Szekrény mélyén talált Plextor lemez 8x megírva Sony AD-7260S

(#14935) pami5 válasza jeni (#14934) üzenetére


pami5
aktív tag

Ez a lemez - ezzel a MID-el - másik firmware.-el, 4-6x sebességgel sokkal jobb tesztre is képes.

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#14936) jeni válasza pami5 (#14935) üzenetére


jeni
félisten

Sony AD-7260S melyik verziójával?

(#14937) pami5 válasza jeni (#14936) üzenetére


pami5
aktív tag

Ehhez az íróhoz több - Liggy's féle - Sony és Optiarc firmware is alkalmazható. Az MCSE-ben megnézhető, hogy ezt a MID-et melyik firmware ismeri és jobb eredményt is adhat. Az írási sebesség változtatásával a minőség tovább javítható, ez próba írással dönthető el.

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#14938) pami5 válasza jeni (#14936) üzenetére


pami5
aktív tag

Pl.:

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#14939) inpius


inpius
csendes tag

Van jelentősége, milyen programmal írom meg a lemezt, vagy ez megint inkább író és lemezfüggő?

Itt a gépen van:
-Nero Burning Rom 16.0.23.0, 17.0.8000
-Nero Express
-BurnAvare professional 9.7
-CD burner xp 4.5.7
-Ashampoo Burning Studio 6.80
-ImgBurn 2.5.8.0
-Clone CD/DVD/Blu-ray

A java része inkább csak az érdeklődés miatt lett felrakva, rendszeresen csak a Nerot és az ImgBurnt használom.

A CD burner xp gyakran lefagy, illetve kihajítja a lemezt azzal, hogy silány minőségű a lemez, a BurnAvare rendszeresen nem a beállított sebességgel írja meg, az Ashampoo meg egy olyan semmilyen program. Működik, van, de minek.

Van, amit érdemes, érdemesebb használni, van, amit semmi esetre se?

[ Szerkesztve ]

(#14940) jeni válasza inpius (#14939) üzenetére


jeni
félisten

HA lehet akkor az Imgburn-t használd legtöbb írásra.

(#14941) Ottó58 válasza jeni (#14940) üzenetére


Ottó58
senior tag

Én is ezt használom, de telepítéskor ki kell kapcsolnom a vírusirtót (Norton), mert valamilyen vírusként kezeli, eltávolítja telepítés előtt.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#14942) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Adott egy 10 éves "ritek" lemez.
Próbáltam imgburn-el lementeni gépre, de 37%-nál mind a négy dvd íróm elakad.
Most DVDFab-al próbálom, de az sem jár sikerrel.
A lemez video dvd.
Egy-két perc videó anyag hiányát jobban elviselném, mint a teljes anyag elvesztését.
Van olyan program amivel le tudnám úgy szedni, hogy a hibás részt átugorja?

üdv
szabi

(#14943) jeni válasza -szabi- (#14942) üzenetére


jeni
félisten

Ehhez szerintem olyan DVD olvasó kell ami be is tudná olvasni. Tartók attól,hogy ilyen nem lesz. Biztosra vehető,hogy sérült az adat a lemezen. Ha videóról van szó akkor szerkesztő programmal talán megoldható. Ameddig beolvassa azt a részt elmenteni és és a következő olvasható részt meg hozzá toldani.

Na ezért jó a S-VHS technika. :C Messze neked digitális világ!!! :W

(#14944) -szabi- válasza jeni (#14943) üzenetére


-szabi-
őstag

Hi

Ami most a gépben van azokkal (nec7241, pio dvr-110d, plextor px-880sa és samsung sh224db) próbáltam.
Fentebb említett programok után még próbáltam clonedvd-t, de annak se ment.
Simán lemásolni sem tudom a 2. VOB fájlt.
Van még elfekvőbe pár íróm (nec7261, pio115, pio 215, pio 216, samsung sh-s222l és lg4081).
Ezek közül van olyan ami esetleg boldogulna, vagy felesleges szerelgetnem?

üdv
szabi

(#14945) jeni válasza -szabi- (#14944) üzenetére


jeni
félisten

szerintem felesleges :(

(#14946) -szabi- válasza jeni (#14945) üzenetére


-szabi-
őstag

Ok, sajna ez van.

üdv

(#14947) Ottó58 válasza -szabi- (#14942) üzenetére


Ottó58
senior tag

Szia!
Ilyen esetben én az "Alcohol 120"-at szoktam használni. Olvasási hibák kihagyása, vagy átugrása mellett.
Sajnos a legtöbb író elakad, ezért Samuval, ha ez sem viszi, LiteOn-nal olvastatom.
Ha kevés a hiba, kihagyott fájlnál kis kockázódást tapasztaltam, de ez is jobb, mint a teljes megsemmisülés.

"jeni"-Na ezért jó a S-VHS technika. A régi videókazettás, (lagzis) felvételek, gondolok a 80-as évekre, még most is nézhetőek. Vannak nekem is 1989-ben felvett videókazetták amiket nosztalgiázásként meg is nézek!!!
A mini DV-s korszakomban olyan videókamerát is használtam (általában a Sony-k tudták), amivel a kazettára vissza is tudtam írni a szerkesztett anyagot, és már nemegyszer fordult elő, hogy elő kellett vennem, újból lemezre írni, hogy nézhető legyen. Igaz, itt digitálisan felírt anyag van, de mégis szalagrendszer.
Nesze neked a jósolt 100 év, még a tized részét sem bírják ki a lemezek nagy többsége.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#14948) zozopapa68 válasza -szabi- (#14944) üzenetére


zozopapa68
tag

Szia!
Total Commander segítségével másold át azokat a VOB fájlokat, amit még lehetséges.
A linken található leírás segítségével újra működő DVD struktúrát tudsz készíteni, a megmarad VOB fájlokból.
Így legalább nem veszik el a lemez teljes tartalma. :R

(#14949) Ottó58 válasza zozopapa68 (#14948) üzenetére


Ottó58
senior tag

Ha valamelyik VOB-ban hiba van, át se másolja, teljes egészében veszik.
Amit én ajánlottam, csak a hibákat ugorja át, képfájlba ment, amit utána "rendesen" ki lehet írni DVD-re, akár ugyanezzel a progival is.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#14950) -szabi-


-szabi-
őstag

Sziasztok

Fentebb írtam a vob-onkénti másolást próbáltam, de elvetettem, mert majd 90 percnyi anyag ami azt jelenti a 2-es vob kb. 20 perces.
Szívesebben vennék 2-3 perc kiesést mint egy teljes vob-ot.
Alcohol-t nem használtam már vagy 10 éve. :)
Legközelebb otthon járok, megpróbálom amit írtatok.
Köszi a tippeket.

üdv
szabi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.