Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14851) jeni válasza gergo84 (#14850) üzenetére


jeni
félisten

2 okból:

laposabb így a csomagolás
és
olcsóbb is

a memória kártya és a pendrive ilyen esetekben sokkal többe kerül. ráadásul a gyártó részéről nincs biztonságos adat tárolás ,lévén bármikor tönkretehetőek,törölhetőek. arról nem is szólva ha netalán valamiért törlődik mennyi pereskedés és kötelező vissza vásárlással járna a dolog?
a lemezről nem lehet törölni,ott meg egyértelműen kideríthető gyártói hiba vagy az USER tette tönkre fikailag.

3. esetben annyival többet kellene gyártani a memória kártyákból,pendrive egységekből és így a optikai gyártók erősen felemelnék a szavukat ha az optikai gyártás és az optikai olvasókkal,írókkal leállnának kényszerből.

ez alapján megdrágulnának az asztali DVD és Blu-Ray lejátszók!-ehhez kapcsolódó szórakoztató elektronikai kütyüket gyártó cégek sem néznék jó szemmel!

ezért még a filmgyártók is felemelnék a szavukat!

[ Szerkesztve ]

(#14852) TIT


TIT
veterán

Üdv!

Vettem egy philips DVD-RW lemezt és ha kiírok rá dvd filmet,nem játsza le az asztali dvdlejátszó,csak a pc.
Előtte Verba DVD-RW volt,azzal semmi gond nem volt,csak már lezárni se lehet meg van olvasási hibája is.
Próbáltam mindennel,img burn,ashampoo,windows,clonedvd de semmi.

(#14853) jeni válasza TIT (#14852) üzenetére


jeni
félisten

Több dolog van.

A Philips DVD-RW MID a lejátszó nem ismeri fel ,és ezért talán érdemes firmware frissíteni.
Szerez be más márkájú DVD-RW lemezt.
Használj olyan lemezt amit szeret a lejátszód.
Ha ezzel se megy akkor a lejátszó haldoklik.

(#14854) TIT válasza jeni (#14853) üzenetére


TIT
veterán

Mással jó a lejátszó,haldoklás kizárva,beszerzek de akkor ezt potyára vettem meg,vissza se veszik.
Megnézte az eladó is a gépébe és neki se vitte,pedig a file rajta volt,csak lehet nem dvd formátumba vagy rossz filerendszerrel.
Panasonic dvd-s 75,ezen nem tudom lehet-e fw-t frissíteni.

(#14855) jeni válasza TIT (#14854) üzenetére


jeni
félisten

itt az van,hogy mással jó de a Panasonic DVD 75 az eléggé régi típus,és lehet,hogy a DIVX,XVID vagy AVI-t nem kezel,ettől még a lemez jó lehet.
Ha másban meg az adott lemez akkor a Philips lemezt nem komálja a Panasonic. Ezért szokták a lejátszót is frissíteni.

(#14856) TIT válasza jeni (#14855) üzenetére


TIT
veterán

DVD filmet írnék rá,divx-et nem olvas de az nem is gond.
Akkor így jártam?Potyára vettem egy lemezt.
A link nem jó a fórumba,de azt se tudom,hogy kéne frissíteni,gondolom lemezről.írták máshol,hogy a pana nem ad ki fw.-t nagyon.
A lejátszó ki se írja.hogy dvd video,arra gondoltam rossz formátumba van írva de az képtelenség,mert a progi jól írja ki.

(#14857) PerczelZita


PerczelZita
tag

Egyes gyári film dvd-ken vettem észre mostanában, hogy nem tudja lejátszani
a dvd lejátszó a teljes filmet. Szerencsére rájöttem, hogy ezen a lemezek külső oldalán
valami furcsa szabálytalan, hullámos, ömnagába záró görbe jelent meg, ami
lehetelenné teszi a a korong zavatalan lejátszását.
Idővel arra is rájöttem, hogy mikroszálas törlőkendővel le lehet törölni
ezt a csíkot a dvd-ről, de nagyon nehezen: kb. 30 perc kifejetten erős izommunkával
(kimelegszik, sőt megizzad az ember) eltűnnek a nyomok és a lemez ismét lejátszható.
Mitől alakulhat ki ilyen, és mi lehet ez?

(#14858) jeni válasza PerczelZita (#14857) üzenetére


jeni
félisten

Tárolás körülmények és az 100 évre tervezett elévülés ami sosem igaz!

(#14859) Ottó58 válasza PerczelZita (#14857) üzenetére


Ottó58
senior tag

Nem anyaghiba, esetleg amit írtál, vagy eléggé karcos lemezeket polírozni szoktam.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#14860) pami5


pami5
aktív tag

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#14861) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Tavaly novemberben írtam egy verbatim lemezt.
Újfent morgolódtam a minőség miatt.
Sarokba állítottam és mondtam, szégyelld magad és gondolkodj el rajta mi a hibád.
Erre mostani írásra ez lett:
nec 7261s fw-103 / ImgBurn / 6x írás / verbatim nyomtatható

Összehasonlításképp írtam ilyet is.
nec 7261s fw-103 / ImgBurn / 6x írás / maxell (yuden)

Lehet verbatimot érlelni kell úgy jön ki a tudása. :)

üdv
szabi

(#14862) tomko38


tomko38
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Teljesen új vagyok ebben a témában ezért türelmeteket kérném, ha valamit kihagyok vagy nem jól csinálok.
Szeretnék két DVD teszt eredményt mutatni. Sajnos a megíráskor nem csináltam ilyen tesztet, szóval ez egy éves "kopás" eredménye! :) Az M-Disc 3db-os zárható tokban van, a Maxell hengerben van, méretre vágott szalvéta alátétek között a karcolás végett. Még nem kapott normális tartót. :)
Mindkettőt 2016-os Nero-val írtam, LG írón. A Maxell DVD+R "Taiyo Yuden"-t 8x-ossal (szerintem nem engedett lasabbal),
az M-Disc-et pedig 4x-essel.
A Maxellnél elsírtam magam.

A Másik az M-Disc (Ha ez nem lesz rosszabb akkor nem tetszik, de ez van.):

Ha bármi infót nem írtam, de illenék kérlek szóljatok és dobom. :)
Az új zsaroló vírusok miatt elővettem a DVD írás témakört itthon. Gondolkozom a Blu-Ray-en, de az író 25ezres ára és a hozzá tartozó csapnivalóan hullámzó lemez+író minőség még visszatart.

(#14863) jeni válasza tomko38 (#14862) üzenetére


jeni
félisten

A Yuden lemeznél nem kellene ilyet produkálnia. Az LG GH24NSD1-s DVD író tudtommal nem teszt képes!
Imgburn-t használj írásnak!!

(#14864) tomko38


tomko38
csendes tag

Nos! Az a nagyon furcsa ebben az íróban, hogy az LG nemzetközi honlapján nem találtam meg ezt az írót. De elvitt egy spanyol ajkú LG oldalra és ott találtam hozzá dolgokat, de "No hable espanol"!
Szóval büdös nekem ez az író verzió! Ezért is lepődtem meg, hogy futott vele a teszt. Mondjuk rettentően nehezményezte, hogy nem tudja elolvasni a DVD Labelt! Úgy 20-25 hibaüzenet ugrált fel.
Váltok író programot is.
Köszönöm.

(#14865) jeni válasza tomko38 (#14864) üzenetére


jeni
félisten

Ez alapján mégis teszt képes az íród! Feltehetőleg Liteon belsős!

(#14866) tomko38


tomko38
csendes tag

Csak itt találtam meg az íróm:

[link]
Peru!! Nagyon Érdekes!!!!
Azért lehet, hogy írok az LG-nek egy-két szép keresetlen szót! A magyar oldalon még az IT termékek között sincs optikai meghajtó, csak monitor. Gratula! Ha keresek szoftver akkor meg nincs GH24!

(#14867) jeni válasza tomko38 (#14866) üzenetére


jeni
félisten

Ez volt az utsó HQfirmware felrakva ami korábbi verzióra érvényes LG GH24NSB0

A tiedre sajnos nem tehető fel.

GH24NSD1

(#14868) tomko38


tomko38
csendes tag

Lehet, hogy érdemes lenne inkább kicserélnem LG GH24NSB0-ra? Az a 5rugó nem vág földhöz.
Mindenképp olyan író kell ami M-Disc-et is ír. Ha már vettem belőle egy tucatot. :)
Köszönöm az infókat.

(#14869) jeni válasza tomko38 (#14868) üzenetére


jeni
félisten

LG GH24NSB0 kérdés,hogy alapból mivel jön ki ha kapnál ilyet.
Ugyanis erre sem kapsz újabb firmware-t mivel már kifutott modell !
Erre rá kell keresni mit takar áramkörileg?

Elméletileg a Liteon iHAS 124F is van,ilyet vettem tavaly. Lehet,hogy azonos a tieddel.Liteon-hoz nagyobb eséllyel kapsz firmware-t. Az enyém se újabb típus.

Miért ragaszkodsz az M-Disc lemezhez?

Semmi sem bizonyított,hogy hosszabb távra vagyis 1000évig megőrzi az adatokat.
Akár vehetnél LG BH16NS55 írót,mert ebben is van M-Disc és mellette van Blu-Ray amihez minőségileg még kapsz lemezeket hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#14870) jeni válasza jeni (#14869) üzenetére


jeni
félisten

ezt az LG Blu-ray írót más boltban 2év garival kapod

[ Szerkesztve ]

(#14871) tomko38


tomko38
csendes tag

Köszönöm szépen az ajánlást. Egyenlőre akkor marad ez az író.
Tisztában vagyok vele, hogy nincs bizonyíték az M-Disc hosszabb élettartamára, de ha már bír 10 esetleg 20 évet akkor én már boldog leszek.
Sok mindent lehetne írni az 1000 évről, de ebbe most nem mennék bele mert hosszú lenne.
Én csak megpróbálok esélyt adni arra, hogy jól is kijöhetek a dologból élettartam szempontjából.

(#14872) harkai1


harkai1
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Néhány napja kénytelen voltam beszerezni egy új DVD írót, mivel a régi Samu SH-224 BEBE kezdett furcsán viselkedni: az első írást csak 4x sebességgel volt hajlandó végrehajtani a 16x beállítás ellenére, utána már nem volt gond. Mintha kellett volna neki egy kis bemelegítés :) Már elég hangos is volt, és rezgett az egész gépház írás közben. Nem lehet rá panasz, közel 2000 lemezt megpörköltem vele, egyetlen rontott írás nélkül.

Nem sok jó írót lehet találni manapság a piacon, legalább is az új írók közül, szinte mindegy, melyiket választja az ember.

Szóval egy Asus DRW-24D5MT mellett döntöttem. Ilyenem még nem volt. Rögtön ki is próbáltam, TTH02 mides lemezzel, UAE gyártmány. 16x írás, SSD-ről, minden rendben ment, időben végzett, halkan és rezgés nélkül. Hamar vissza is másoltam az SSD-re, ott sem volt hiba.

Eddig minden rendben is lenne, aztán következett a tesztelés az Opti Drive Control-lal. Sajnos képet nem csináltam a tesztekről, de siralmas lett:

Asus DRW-24D5MT teszt:
PIE total = kb. 500 000, PIF =1000.

Ezután vissza a régi Samu SH-224 BEBE, ezzel is leteszteltem, itt már sokkal jobb eredmény lett:
PIE total = kb. 30 000, PIF =1000.

A kérdésem: melyik teszt a hiteles?

Válaszotok előre is köszönöm! Szép napot mindenkinek!

(#14873) jeni válasza harkai1 (#14872) üzenetére


jeni
félisten

A Samu a hiteles. Ugyanis az az Asus LG belsőt takar.

(#14874) harkai1 válasza jeni (#14873) üzenetére


harkai1
csendes tag

Kösz az infót! Az LG belsősről mi a vélemény? Létezik ehhet a típushoz valami speckó firmware, esetleg crossflash ami jobb írásminőséget ad?

(#14875) jeni válasza harkai1 (#14874) üzenetére


jeni
félisten

LG-Asus cuccra firmware akkor várható, ha én leszek a 2017 télapója. Itt leragadtak.
Működésileg nincs gond. Amit tudnia kell azokat tudja is,sőt extra benne az M-Disc.
Mivel nem Liteon belsős,így ezzel nem tudsz mit kezdeni.

(#14876) Ottó58 válasza harkai1 (#14872) üzenetére


Ottó58
senior tag

Nekem a PIO-k írják legjobban a TTH02 lemezeket.
[link]

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#14877) pami5 válasza Ottó58 (#14876) üzenetére


pami5
aktív tag

Egy négy évvel ezelőtt írást nem lehet összehasonlítani a maival !!
Az egy hete vásárolt lemez sem azonos tulajdonságú, mint egy mai vétel !!

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#14878) harkai1 válasza jeni (#14875) üzenetére


harkai1
csendes tag

Ezt sajnálattal hallom, de azért köszönöm az infót. Az írás talán nem lett annyira gáz. M-Disc-kel még nem volt dolgom, de tervben van. Részben ezért is választottam ezt az írót.

Ottó 58:

Van egy Pio 209EBK is a gépemben, az természetesen szebben írja TTH02-es lemezeket (úgy általában mindent), de csak Blu Ray lemezeket írok vele.

[ Szerkesztve ]

(#14879) Marci79


Marci79
aktív tag

Sziasztok!

Nem dvd, hanem cd érdekelne. Milyet érdemes mostanság venni? Kocsiban akarnám használni. Intenso? Mediarange? Kodak?
Itt terveztem megvenni. Optiarc 7260S írót használok.

(#14880) Nor- válasza Marci79 (#14879) üzenetére


Nor-
tag

Ha kocsi akkor karcálló lemezt ajánlok ...

http://itmedia.sk/

(#14881) Nor-


Nor-
tag

Kicsit (de nem nagyon) OFF:
Lenne TTH02 UAE lemez, igen olcsón, de thermo white, szoval nem márkázott, és nem is nyomtatható tintasugarassal.
Érdekes lehet?
Véges a készlet ...
(készletkisöprés van az FTI-nél európában)

Az ár kb. 50 Ft lenne.
Garantáltan A grade.

http://itmedia.sk/

(#14882) pami5 válasza Nor- (#14881) üzenetére


pami5
aktív tag

Ez a lemez milyen címszó alatt található meg a felsorolásban?

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#14883) Nor- válasza pami5 (#14882) üzenetére


Nor-
tag

Ha még nem adták el akkor ezekkel az adatokkal:
3010328504000798
DVD-R 16x 4.7GB
Thermal White
FM CE
BOS 50HP

http://itmedia.sk/

(#14884) batyus086


batyus086
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég vettem Maxell CD-R 52x lemezeket 50-es hengerben. A gond az, hogy alapos gyanúm, hogy ezek a lemezek hamisak, mert más az állaguk is ahhoz a boltiéhoz képest, amit pár napja vettem. A cég nevét nem írom le, mert nem akarok üzletrontó lenni. Az IMGBurn azt írja, hogy Manufacturer: Moser Baer India. A boltié Ritek volt. Ezek a lemezek érezhetően hajlékonyabbak és mintha kicsit vékonyabbnak is érződnének. Csináltam egy tesztet is róla, aminek az értékelésében is kérném a segítségeteket.

(#14885) jeni válasza batyus086 (#14884) üzenetére


jeni
félisten

Alapból a Pioneer DVD író nem teszt képes!! Kár tovább nézned,mert fals eredményt kapsz! Mint többször leírtuk,hogy az Indiában készült lemezek nincsenek TOPON!

(#14886) Marci79 válasza Nor- (#14880) üzenetére


Marci79
aktív tag

Köszönöm! :R

(#14887) Nor- válasza batyus086 (#14884) üzenetére


Nor-
tag

Attól mert nem ritek hanem MBI, nem hamis. A maxellnek szíve joga hogy azzal gyártasson aki a legolcsóbban állítja elő ...
Egyszerűen a lemezek annyira olcsók hogy nem éri meg hamisítani őket. (a lemez nagykereskedelmi ára az kb. a műanyag + szállítás + 30% nettóban ...)

Én már nagyon régóta mondom mindenkinek hogy maxell nem minőség, de hát ugye ami olcsó és egyszer meg lehetett írni az "kiváló" ...

http://itmedia.sk/

(#14888) jeni válasza pami5 (#14882) üzenetére


jeni
félisten

ez van legközelebb az 50 Ft/db lemez árhoz.
Traxdata PRO DVD-R 16x 100cake *Thermal White*

(#14889) Nor- válasza jeni (#14888) üzenetére


Nor-
tag

Ez a lemez most konkrétan nincs fent a weboldalon. Mi se tarthatunk minden FTI lemezt készleten ...
(van vagy 100 féle)
Ez legjobban amúgy a IT5449 termékhez hasonlít, ami 5 éve volt utoljára készleten.

http://itmedia.sk/

(#14890) pami5 válasza jeni (#14888) üzenetére


pami5
aktív tag

Hsz-od nem adta meg a választ.
Nem az volt a kérdésem, hogy mihez van legközelebb !
Kérdésemre Nor- adta meg a választ /Ez a lemez most konkrétan nincs fent a weboldalon/.

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#14891) jeni válasza pami5 (#14890) üzenetére


jeni
félisten

nem én hirdettem az adott lemezt,tehát nem nekem kellene tudnom melyik is az?

(#14892) pami5 válasza jeni (#14891) üzenetére


pami5
aktív tag

Valóban így van ! De akkor minek szóltál hozzá értelmetlenül !? :F

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#14893) jeni válasza pami5 (#14892) üzenetére


jeni
félisten

Meg van a véleményem az egészről,de nem nyitok vitát.

(#14894) pami5 válasza jeni (#14893) üzenetére


pami5
aktív tag

Egyetértek. Remélem jó következtetést szűrtél le !

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#14895) Mészi Zoli


Mészi Zoli
tag

Üdv!
Tudnátok javasolni írható CD-t?
Milyen márkájút és hol vegyek.
Megrendelés nélkül, csak úgy megvenném a boltban.
Tehát a cél, hogy jó minőségű legyen és ne "kalóz", "hamis" stb.
Köszönöm előre is. :R

[ Szerkesztve ]

(#14896) Nor- válasza Mészi Zoli (#14895) üzenetére


Nor-
tag

Hát, ha magyarországon akarod megvenni, akkor majdnem mindegy melyik számtech boltba sétálsz be, kapsz majd maxellt vagy verbatimot, a reális ár 2-3x-osáért.

http://itmedia.sk/

(#14897) Mészi Zoli


Mészi Zoli
tag

A Maxell -el kapcsolatban van észrevételetek? CD-R

[ Szerkesztve ]

(#14898) Nor- válasza Mészi Zoli (#14897) üzenetére


Nor-
tag

Hát, ha még nem vetted meg, akkor akár netről is rendelhetnél ...
A maxell cd épp akciós amúgy, 36 Ft/db a 25-ös hengeres ...

http://itmedia.sk/

(#14899) Ottó58 válasza Nor- (#14896) üzenetére


Ottó58
senior tag

Úgy látom, eljön sajnos ez az idő is, mert Nálatok már nagyon alacsony a készlet, vagy fogyóban van a legtöbb termék. Remélem nem így lesz.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#14900) Nor- válasza Ottó58 (#14899) üzenetére


Nor-
tag

Szia

Annyi készlet van amennyi fogy, arra nincs pénzünk hogy bekészletezzünk olyan termékekből ami fél év alatt megy csak el, viszont a legtöbb terméket heti rendszerességgel vesszük hogy mindig legyen utánpótlás, ha pedig valamiből több kell és tudod előre, írsz nekem és lesz készleten ...
(Tehát nem goldmedia vagyunk hogy az egész oldal "rendelhető", fél-1 évvel ezelőtti árakkal, amire rendelés után még a telefont sem veszik fel ...)

http://itmedia.sk/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.