Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14601) zozopapa68 válasza pami5 (#14598) üzenetére


zozopapa68
tag

:R

Nálam az SB03-al rendesen megírja a Maxell-Yuden lemezeket.
6x-os írások. (Mostani gyengébb szériából)

(#14602) pami5 válasza -szabi- (#14599) üzenetére


pami5
aktív tag

Szia!

Nálam is ez a fw. van rajta. Továbbra is a 215L eredményes, 4x írással ezt adja:

zozopapa68: egyre kevesebben használják, egyes használók szerint a régebben kapható singapure-i jobb volt. Nekem még olyan van, de ritkán használom.

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#14603) zozopapa68 válasza pami5 (#14602) üzenetére


zozopapa68
tag

Szia!

Ez a Pioneer csak az L-es firmware-l írja ilyen jól vagy van rá esély, hogy sima D ként is megírja így?
Nem szívesen alakítanám át L-re, ha nem muszáj. :R

(#14604) pami5 válasza zozopapa68 (#14603) üzenetére


pami5
aktív tag

Szia!

Nem tudom, hogy sima D-ként mit tenne. Ez egy gyári, eredeti, Made in Japán kiadású író (Pioneer S15J, gyári 1.22 firmware-el kiadva) A magyar megfelelője a Pioneer 215L (a belső /elvben/ azonos kell legyen, csak ott (Japánban) "csicsásabb" kivitelben adták ki. Elvben a D típus fw.-je is 1.22, talán azonos is. Próbáld meg és döntsd el az átalakítást. Rosszabb semmiképp' nem lehet. :R

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#14605) -szabi- válasza pami5 (#14602) üzenetére


-szabi-
őstag

Szia

Ez a korábbi jobb maxell-yuden lemez?

üdv
szabi

(#14606) jeni válasza zozopapa68 (#14603) üzenetére


jeni
félisten

Volt róla szó korábban,hogy az L változat simában fut,halkabb,valamint az tudja DVD-RAM írást. Nem kizárt,hogy az L jobban is ír,mindenesetre rosszabb semmikép nem lesz vele az írás!

(#14607) zozopapa68 válasza pami5 (#14604) üzenetére


zozopapa68
tag

Kipróbáltam a 4x írást!

Lemez: Maxell 16X DVD+R (Made in Japan)
MID: YUDEN000-T03-00
Íróprogram: ImgBurn 2.5.8.0 (OPC: ON)
Írási sebesség: 4X-en az adatokat lemezre terelgette egy "Kínai" Pioneer 215D 1.22

[ Szerkesztve ]

(#14608) pami5 válasza -szabi- (#14605) üzenetére


pami5
aktív tag

Sziasztok!

-szabi-

Már nem tudom, mert megjelenéskor 2x100 db-ot vettem.. Próbálkoztam többféle íróval, fw.-vel és írási sebességgel is, de az elsők (kb. 60 db) voltak panaszra okot adók (szerintem nem archiválásra valók), utána már ilyen, amilyet betettem.

zozopapa68

Érdemes volt. Ez már az archiválási elváráson belüli, crossflesh után az "L" még ezen is javít/hat.

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#14609) M107


M107
addikt

:R

Ma vettem, 10 db Maxell dvd -r lemezt ismerősnek, mert csak arra volt pénze a TES....n mind kidobta írás megtagadással, jó vett még 10-et azt is az utolsó cettig..... már az elején.

UI:

PIO-206D és SE208AB USB író, minden más lemezt megír gond nélkül. hál isten még bevásároltam és ideje korán abba hagytam a dvd lemez írást.

Nem gondoltam hogy idáig süllyedünk. Egy szar új LG mit csinált volna :)

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#14610) Ottó58 válasza M107 (#14609) üzenetére


Ottó58
senior tag

Az LG megírta volna.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#14611) zozopapa68 válasza M107 (#14609) üzenetére


zozopapa68
tag

Szia!

Mostanában írtam ilyen lemezt, szintén ismerősnek.
Optiarc 7260S íróval 6x-osan írtam 25db-ot, látszólag csont nélkül sikerült mind.

[ Szerkesztve ]

(#14612) bajuszatti


bajuszatti
tag

Van 2 db Omega Freestyle DVD+R DL 8x lemezem, egyik DVD-író sem tudott vele boldogulni. A Samsungon firmware frissítéssel próbálkoztam, semmi, az Asus DRW-24F1MT sokáig dolgozik vele még 8x tempóban is. Egymenetes lemeznek szántam.

A lemez MBIPG101R10 MID-ű.

[ Szerkesztve ]

(#14613) zozopapa68 válasza bajuszatti (#14612) üzenetére


zozopapa68
tag

Szia!

A Liteon iHAS 624B írónak sem ízlett?

(#14614) zozopapa68 válasza bajuszatti (#14612) üzenetére


zozopapa68
tag

Elnézést,összetévesztettelek Pami5-el.

(#14615) pami5 válasza zozopapa68 (#14614) üzenetére


pami5
aktív tag

A 624B 8x sebességgel adta a legjobb eredményt. A PIE jó, a PIF még elfogadható, de a Jitter nagyon magas.

Továbbra is az elfogadható eredményt adja a Pioneer S15J (215L) 4x írásnál.

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#14616) pami5 válasza zozopapa68 (#14613) üzenetére


pami5
aktív tag

A 7260S talán még a Pioneer-nél egy nagyon picivel jobb.

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#14617) zozopapa68 válasza pami5 (#14616) üzenetére


zozopapa68
tag

A 7260S-el szintén 4x-esen írtad?

(#14618) pami5 válasza zozopapa68 (#14617) üzenetére


pami5
aktív tag

Igen, OPC-vel.

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#14619) zozopapa68 válasza pami5 (#14618) üzenetére


zozopapa68
tag

:R

(#14620) pami5


pami5
aktív tag

Falcon Media PRO DVD-R 16x Smart White Fullprint *TTH02* UAE (126,80Ft/db) lemezből vásároltam.
Az ajánlás szerint "Garantáltan AA++ grade lemez!" A gyártó és az ajánlás alapján archiválásra alkalmasnak gondolhattam.
Többféle (az írással foglalkozó "guruk" szerint más /még a gyengébbnek tartott/ lemezeknél is kiválóan teljesítő) írókkal, fw.-kel és írási sebességekkel végeztem próba írást, de lesújtó eredményeket kaptam.
Az írás utáni teszt legjobbja ilyen lett (nálam!):

Ezek után már egyikben sem (akkor melyikben?) lehet megbízni? :F

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#14621) wwenigma válasza pami5 (#14620) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Es akkor mi van ha az elkovetkezo 399 évben nem romlik tovabb a minosege? :U Az a lenyege az archival grade minositesnek, nem az hogy iras utan 2 perccel mit nyujt. Nem ertem mar ezt a lemez meg visszaellenorzesi-fetisizmust...ertelmes ember ugyse archival dvd-re, 1 peldanyban.,

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#14622) Ottó58 válasza pami5 (#14620) üzenetére


Ottó58
senior tag

Régebben vásároltam, eléggé szórt írásképet produkál.
Két éve írtam át e lemezeket, friss írásképe ilyen volt, azóta nem teszteltem őket.



» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#14623) pami5 válasza wwenigma (#14621) üzenetére


pami5
aktív tag

Eszme futtatásod nem érdekel, ébredj már fel. Ne magyarázd meg az "archival grade" jelentését. Még sok mindent nem értesz ezen kívül. Ide egymást segíteni járunk, nem egymást kioktatni!! ...ertelmes ember ugyse archival dvd-re, ezzel sok embert megbántottál, amihez nincs jogod!

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#14624) wwenigma válasza pami5 (#14623) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Hehe...

Ez a velemenyem, nem erdekel kinek a lelkivilaga serul en igy gondolom. Ha nem erdekel nem olvasod, attol még igazam van. Jobb egy kevesbe szep iraskep ami megmarad 20 evig, mint egy uber alacsony pie graf ami fel ev mulva atmegy pirosba.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#14625) Nor- válasza wwenigma (#14624) üzenetére


Nor-
tag

Felesleges vele vitatkozzál, nem hallgat senkire sem.
Lehet egy kínai noname lemez is jó ha egy adott széria jól sikerült, de ez még nem jelenti azt hogy hosszútávon is jó lesz, de ez a "szubjektív" vélemény.

Minden terméket bizonyos paraméterek alapján gyártanak le, van aminek a technológiája ad +- 1% tűrést, van ami +- 5%, és attól, mert egy adott darab az 5%-os tűrés ellenére 0% eltérést mutat (válogatva) az nem garantálja azt ugye, hogy esetleg használat közben is ott marad.

Ez tipikusan igaz az alkatrészekre, ahol a precízebb anyag nem véletlen kerül a sokszorosába a kommersznek, hiába válogatod a kommerszet szét, attól még az anyaga miatt a tűrése ugyanaz marad, így a megbízhatósága is.

A lemezekre is ugyanez igaz, kifoghatsz olcsóból egy jól megírható szériát, de semmi sem garantálja hogy az 5 év múlva is működni fog.
Nekem pl. az egekig magasztalt TDK taiyo CD lemezeim rohadnak úgy hogy hűvös, száraz helyen, tartó mappában voltak tárolva ...
Nem archival grade volt, no ... A visszaverő réteg pl. nem arany, innentől alkalmas a rozsdásodásra a fedőréteg legkisebb áteresztésére is ...

Az archival grade (arany!) lemezek írásképe pl. az arany gyengébb visszaverése miatt alapból rosszabb mint a "sima, jó" lemezeké, viszont 100 év múlva is tudja azt, ha az adathordozóréteg nem kezd el lebomlani. (pl. nem szerves bázisú ...)

Komoly archiválásra pedig HDD, lehetőleg 500 gigásnál nem nagyobb, 3.5-ös, és ebből RAID5 tömb, havonta egyszer legalább teljes ellenőrzéssel.

http://itmedia.sk/

(#14626) zozopapa68 válasza wwenigma (#14624) üzenetére


zozopapa68
tag

Szia!

Jelen helyzetben nincs igazad, mivel Pami5 hozászolásában szereplő lemez nem Archival Grade.
Nor ezt bővebben kitudná fejteni, hogy mire utal az AA++ grade minősítés.
Régebben az A grade még jelentett valamit (PL: Verbatim is A grade), de manapság már nem sokat.

(#14627) wwenigma válasza zozopapa68 (#14626) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ha nem archival grade, akkor meg miert foglalkozik egyaltalan vele? 1-3 ev elettartam, szerencses esetben tobb...elokotrok még lemezeket, 12-13 evesek lesznek, egyik sem annak lett veve.

Egyebkent archivalasra alkalmasnak gondolta ennek ellenere, szoval akkor itt asszem meg is van ki hol tevedett mikor egyaltalan bottal piszkalta... :U

Mindezektol fuggetlenul nem latom hol ne lenne igazam abban amit irtam.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#14628) pami5


pami5
aktív tag

2013. november óta nincs említésre méltó változás:

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#14629) jeni


jeni
félisten

Az aprón,csapjatok le rá gyorsan!
DVD-R - Japán! TAIYO-YUDEN

(#14630) Nor- válasza jeni (#14629) üzenetére


Nor-
tag

/joke on
Gyorsan csapj a kezedre, mielőtt pami teszi meg! :)
Hirdetni ebben a topicban?!
/joke off

http://itmedia.sk/

(#14631) jeni válasza Nor- (#14630) üzenetére


jeni
félisten

Nincs se felhasználó, se tulaj ,sem tag megadva. Így ebben a formában nem tiltott.

(#14632) joydrv


joydrv
tag

524 A íróhoz milyen ma kapható DVD-lemezt ajánlanátok íráshoz?

A fentebb többek által említett Maxell DVD+R 16x Yuden000 T03 -as lemezt próbálta valaki már írni ilyen íróval, és ha igen milyen eredménnyel sikerült?

(#14633) winhate


winhate
őstag

Asus dwr-1612bl 1.10 szerintetek tesztképes író ?

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#14634) winhate válasza winhate (#14633) üzenetére


winhate
őstag

[link]

[ Szerkesztve ]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#14635) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Srácok, Panasonic asztali DVD felvevőmmel eddig TDK DVD-R 16X lemezt használtam, de leállt a gyártása.

Mit javasolnátok helyette? Azért kérdezem, mert a felvevőm az összes egyéb lemezzel (kipróbáltam) hibázott (Verbatimmel is), csak ezt a TDK-t vitte rendesen, hibátlanul.

(#14636) pami5 válasza sellerbuyer (#14635) üzenetére


pami5
aktív tag

A javaslat előtt jó lenne tudni a felvevő pontos típusát, abból sok minden kideríthető. Jó lenne tudni az írás sebességét is.
Mellyek azok a márkák, típusok, amiket kipróbáltál, mivel az összes egyéb lemezzel (kipróbáltam) hibázott? A Verbatim (sajnos) már nem a régi, én töröltem a használhatók sorából!
Mennyi idejű adattartást szeretnél kapni?

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#14637) sellerbuyer válasza pami5 (#14636) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Az adattartás ideje nem számít (egy-két év az már jó). EH67, 53, 57, 50 a felvevő típusok. A kipróbált márkák gyakorlatice az összes, ami kb. 6-7 éve a piacon volt (akkoriban próbáltam végig). A TDK DVD-R-ből a 16x-os volt az egyetlen, amit tökéletesen hibátlanul írtak, egy-két egyedi esettől eltekintve, de ez ugye természetes.

Az lenne még lényeges, hogy szlovákból rendelhető legyen. Ahogy látom, Verbán kívül más komolyabb nem nagyon van náluk, a Maxellt nyomják nagyon, de hát az meg hulladék sajnos. Eléggé tanácstalan vagyok...

[ Szerkesztve ]

(#14638) zozopapa68 válasza sellerbuyer (#14637) üzenetére


zozopapa68
tag

Szia!
A TDK DVD-R MBI MID-es. A Sony és az olcsóbb zsugorfóliás Maxell ugyanazzal az MBI MID-el kapható és minőségben nem rosszabbak a TDK-tól.

TDK lemez 6x-os írás

TDK lemez 8x-os írás

Maxell 6x-os írás

Maxell 6x-os írás

(#14639) pami5 válasza sellerbuyer (#14637) üzenetére


pami5
aktív tag

Az alábbiak közül nem tudom, hogy melyik kapható Szlovákiában, itthon ezen az áron az iTmedia-nál vehetsz, vagy rendelhetsz (akár személyes átvétellel is), ill. rendelhetsz házhoz szállítással is. A legfontosabb infó az lenne, ha az asztaliba épített DVD író típusa és firmware-je ismert lenne. Lehet, hogy már egy firmware frissítés is segítene.

TDK DVD+R 16x ***25cw*** (IT11498) 57,-Ft/db (MID-jét nem tudom, /ez valószínüleg MBI lesz, ami nem az igazi!/ kérdezd meg, ha érdekel)

Falcon Media PRO DVD-R 16x 10cake Smart White Fullprint *TTH02* UAE *Reapack* (IT11974) 127.60Ft/db vagy ugyan ez,

Falcon Media PRO DVD-R 16x 100cw Smart White Fullprint *TTH02* UAE (IT10489), de 100-as csomag (mindkettő TDK TTH02 MID, csak jobb minőségű, U.A.E. gyártmány), ez 118.10Ft/db.

Az utolsó kettő adattartása (jól írva) magasan kielégíti az elvárt igényt.

A leírtak alapján ennyiben tudlak segíteni.

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#14640) sellerbuyer válasza pami5 (#14639) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Igen, azt (is) elfelejtettem megírni, hogy csak DVD-R jöhet szóba és talán rosszul fogalmaztam, a lényeg, hogy szlovák webáruházból rendelhető legyen (Mo-ra).

Nagyon köszönöm a helpet! :R

(#14641) sellerbuyer válasza zozopapa68 (#14638) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Szia!

Nem tudom miért, de nekem a maxellekkel eddig csak rossz tapasztalataim voltak. Persze az is lehet, hogy az óta változott az alapanyag, vagy nem tudom.

Nagyon szépen köszönöm a helpet! :R

(#14642) zozopapa68 válasza sellerbuyer (#14641) üzenetére


zozopapa68
tag

Szia!
Én csak arra akartam rávilágítani, hogy az általad használt TDK lemezeket már régóta MBI MID-el gyártják.
Mivel ez a lemez nálad jól működött, gondoltam az ugyanolyan MID-es és minőségben szerintem nem rosszabb Sony és Maxell lemezek szintén jók lehetnek.
Maxell lemezből valószínű, hogy a Ritek MID-es ( RITEKF1) lemezzel lehetett gondja a Panasonic asztalinak.

[ Szerkesztve ]

(#14643) sellerbuyer válasza zozopapa68 (#14642) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Nagyon köszönöm! :R

(#14644) pami5 válasza sellerbuyer (#14635) üzenetére


pami5
aktív tag

Ezekben a szlovák web árúházakban vehetsz/rendelhetsz TDK-R DVD-t: dvdolcsón, gigaplaza, gold-media, dvdlemezbolt, digitaldepo, dvdpapa, xxldvd.

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#14645) sellerbuyer válasza pami5 (#14644) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Csak a webáruházban van fent (valamiért nem törlik) az, hogy rendelésre lehet kérni (nincs raktáron), de valójában nincs már sehol sem, mindenhol azt mondják, hogy megszűnt a gyártása. :( DVDpapa elküldte nekem az utolsó 25-ös tégelyt.

Egyébként már akkor gyanús volt, hogy valami történt, amikor nem lehetett (már hónapok óta)100-as tégelyt kapni. Aztán 50-est... és most már a 25-ös is elfogyott mindenhol.

[ Szerkesztve ]

(#14646) Nor- válasza sellerbuyer (#14645) üzenetére


Nor-
tag

Pontosan, már mindenhol elfogyott.
Nálunk is volt amíg még be lehetett szerezni, csak tőlünk hamarabb elfogy mint más webáruházakból, mivel nálunk a speciális lemezek is mennek, nem csak az ócsó maxell.
Egyik ügyfelünknek van még 4000 darab lemeze nálunk, amit már kifizetett, ha gondolod, írd meg privátban hogy mennyi kéne és rákérdezek hogy mennyiért adna belőle el ...

http://itmedia.sk/

(#14647) sellerbuyer válasza Nor- (#14646) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Nagyon köszönöm, nagyon kedves tőled :R , de már vettem 400db Verbát, mielőtt itt megkérdeztem (hogy melyik lenne jó), mert muszáj volt, nagyon szorított az idő. Ezzel elvagyok egy db-ig, aztán utána alkalmazom az itt kapott tanácsokat.

De még egyszer nagyon köszönöm! :R

(#14648) pami5 válasza sellerbuyer (#14645) üzenetére


pami5
aktív tag

A web áruházak honlapjai naprakészségéért - szerintem is - az üzemben tartók lennének felelősek.
Nor- válaszából mindent megtudhattál és meg segítséget is ajánlott.

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#14649) -szabi-


-szabi-
őstag

Nem DVD de érdekességképp.
1999 októberi írás.
Nem tudom milyen író és program illetve sebességgel készült.
Ekkor még íróm sem volt, akkoriban használt módszer, bér-írás. :)
Alapanyag BASF CD.
Akkoriban még volt ilyen.

üdv
szabi

(#14650) -szabi-


-szabi-
őstag

Heti írás.

nec 7241 fw1.02 / ImgBurn / 6x írás / verbatim-lightscribe

Annyira nem tetszett ezért ellenőriztem lite-on-al

Még gyengébb lett

Következő lemez a pakkból
Samsung 224db fw-sb01 / ImgBurn / 6x írás / verbatim-lightscribe

Sokkal jobb.
Nem gondoltam samsung jobban írja mint nec.

Majd pakkot váltottam
nec 7241 fw1.02 / ImgBurn / 6x írás / verbatim-taiwan

Elég gyenge.
Hasonló eredményt hozott lite-on ellenőrzésre.
Következő lemez a csomagból.

Samsung 224db fw-sb01 / ImgBurn / 6x írás / verbatim-taiwan

Ezt újraellenőriztem lite-on-al.

Plextornak nem tetszett samsung írása, de lite-on szerint meg kiváló.

Utolsó ellenőrzés, vettem TDK lemezeket kíváncsiságból.
Samsung 224db fw-sb01 / ImgBurn / 6x írás / TDK

Meglepően jó lett.
Ebből majd írók nec-el is összehasonlításként.
Ugyan az anomáliát nem tudom mivel magyarázni amit samsung-plextor-verbatim (taiwan) hozott.
Viszont samsung szépen muzsikált nec-hez képest.

üdv
szabi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.