Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  DJI topic

Hozzászólások

(#551) Suprax5 válasza Jackal2 (#401) üzenetére


Suprax5
csendes tag

Üdv!
Spark alsó szenzor nincs tárgyelkerülés?
Ha a lebegő gép alá teszem a kezem emelkedik.
Ez nem az?

(#552) oszy


oszy
veterán

Venni akarok egy Spark Fly More Combo-t. Itt találtam egész jó áron van most. Érdemes beruházni rá? :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#553) qpakcovboy válasza oszy (#552) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Ez tényleg jó ár. Akkor érdemes beruháznod rá, ha legalább havonta 1-2 alkalommal drónozol. Ennyiért viszont megveheted, mert ha megunod és eladod fél év múlva, akkor sem buksz rajta sokat.

(#554) Victoryus94 válasza qpakcovboy (#553) üzenetére


Victoryus94
őstag

Én pont ennyiért vettem a Mavic Airt :U
Plusz 2 akksi + 120GB SD + táska + ... :D

[ Szerkesztve ]

(#555) LordAxwell


LordAxwell
senior tag

Sziasztok!

Olvastam külföldi fórumokat is, de egyértelmű választ nem találtam arra, hogy a sparkban van egy venti ami bekapcsol ha melege van a procinak, viszont ez benne van az új szériás sparkokban is, vagy egyáltalán van bármi különbség a 2017 nyarán várásolt spark és mondjuk a között amit 3 hete vett az ember? Használt gépet vettem, és amint bekapcsolom a sparkot, felpörög az venti, ha 1 percig nem szállok fel vele csak az alkalmazásban állítgatom a dolgokot, már attól is felmelegszik a drón teteje, ez normális?

Köszi előre is!

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#556) Misi1979 válasza LordAxwell (#555) üzenetére


Misi1979
őstag

Az nem venti! Terhes a drónod és olyankor rugdos benne a pici pocaklakó drón, próbálgatja a propellereit.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#557) Chal válasza LordAxwell (#555) üzenetére


Chal
addikt

Mavicnál pontosan ugyanígy van (sőt, ott még a távban is bekapcsol a venti 1-2 perc után), esélyes hogy Sparknál is.

[ Szerkesztve ]

(#558) Geller72


Geller72
veterán

Nagy gépben is. (P4) :K

(#559) LordAxwell


LordAxwell
senior tag

Akkor nem pánikolok, hogy bármi baja lenne a gépnek. A megjelenéskor lett véve de nagyon keveset használták. Még 2 hónap garancia van rá.

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#560) Skimaster válasza Victoryus94 (#554) üzenetére


Skimaster
senior tag

Honnan a világból tudtad megvenni ennyiért ilyen felszereltséggel?Én olcsón vettem,de ez!

(#561) Victoryus94 válasza Skimaster (#560) üzenetére


Victoryus94
őstag

Itthon, nagyker.. akció.
Pont kifogtam az utolsó darabot (azt nem tudom, mennyi volt összesen).
Plusz rájön az is, hogy a főnök pont el tudja számolni az áfáját, így azt se kellett fizetnem.

[ Szerkesztve ]

(#562) Skimaster válasza Victoryus94 (#561) üzenetére


Skimaster
senior tag

Mákoskifli...

(#563) LordAxwell válasza Victoryus94 (#450) üzenetére


LordAxwell
senior tag

Nekem az appon belül 11-ig van számozva a csatorna, akkor elvileg fcc-ben van? Ma 25 magasban azt mondta, hogy gyenge a wifi jel. :DDD

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#564) Victoryus94 válasza LordAxwell (#563) üzenetére


Victoryus94
őstag

Igen, az FCC kell hogy legyen.
Az antennákat szoktad állítani?
Ha felfelé repülsz, az antenna legyen vízszintesen, hogy merőleges legyen a gépre.
Illetve célszerű csekkolni, melyik csatorna szabad (ahol kisebb a csík, ott érdemes használni).

25 métert még a tello is bírna, ha nem lenne szoftveres limit.

[ Szerkesztve ]

(#565) LordAxwell válasza Victoryus94 (#564) üzenetére


LordAxwell
senior tag

2 napja van meg a spark, most tanulom, előtte Tello-m volt 3 hétig, azt imádtam.
Még nem állítottam az antennákat, megpróbálom amit mondtál. Melyik csatorna szabad? Lehet váltani köztük?

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#566) oszy válasza Victoryus94 (#554) üzenetére


oszy
veterán

Na és ezt hogy? Van még? :B

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#567) oszy


oszy
veterán

Mi a hátránya ha nem hivatalos forgalmazótól vesz az ember DJI drónt?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#568) total90 válasza oszy (#567) üzenetére


total90
veterán

Elvileg semmi, max. nem ajánlatos onnét venni ha valami sufni üzlet és "túl" olcsó :B

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#569) oszy válasza total90 (#568) üzenetére


oszy
veterán

Pedig én a legolcsóbbat néztem ki. Vagyis a 2. legolcsóbbat :D .hd-tech.eu

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#570) Chal válasza oszy (#567) üzenetére


Chal
addikt

Pl. hogy szürkeimportos és nem lesz rá itthoni gari (max a boltnál, aki vagy jobban intézi helyetted a kínába kiküldést, vagy nem...). DJI-nál sajnos nincs világgarancia, de még kontinensen belüli sem. Szóval ha probléma esetén szeretnéd az itthoni hivatalos szervizek supportját, akkor érdemes megnézni, hogy pontosan honnét szerzi be a kereskedő a drónt.

A másik ilyen a Care Refresh biztosítás: eddig úgy volt, hogy azt bármire meg lehet kötni, és érvényes rá az egész világon. Tehát pl. a Gearbesten vásárolt drónra is megköthetted, majd törés esetén lehetett cserélni a hazai képviseleten keresztül. Nemrég viszont csavart a DJI az ÁSZF-en, és már erre sincs worldwide opció :(

[ Szerkesztve ]

(#571) oszy válasza Chal (#570) üzenetére


oszy
veterán

Köszi! Hol tudom megnézni, hogy itthon kik a hivatalos forgalmazók?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#572) total90 válasza oszy (#569) üzenetére


total90
veterán

Ha neked megéri a rizikót... esetleges probléma esetén lehet necces a garanciáztatás.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#573) LordAxwell


LordAxwell
senior tag

A DJI care kérhető már használatban lévő régebbi drónra is?

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#574) Chal válasza oszy (#571) üzenetére


Chal
addikt

dji.com -on valahol listázva vannak, de ennél azért kicsit összetettebb a kérdés. Pl. itthon hivatalos szerviz és disztribútor a Duplitec, de ők nincsenek ott listázva, mert nagyker. Szóval simán találhatsz olyan sufni bt.-t is akár, akik a Duplitectől szerzik be, és teljesen oké leszel egy ilyen vásárlással. Amúgy az ő honlapjukon is van pl. viszonteladói kisker lista, azt is érdemes megnézni.

Én egyébként máshogy közelíteném meg: a kinézett boltot kérdezném meg, hogy honnét van a drón, van e hivatalos (DJI-os) magyar gari, stb...

LordAxwell: elvileg kérhető, de úgy tudom egyedi elbírálás alapján megy. Körbe kell videóznod/fotóznod a drónt, meg hasonlók. Hazai szervizek tudnak ebben segíteni, Myactioncamtől meg Duplitectől is láttam már ilyen választ FB csoportokban, hogy vigye be az illető a cuccot, aztán megpróbálják megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#575) total90 válasza LordAxwell (#573) üzenetére


total90
veterán

Igen, de a vásárlástól számított 30 napon belül meg kell kötni. Illetve lehet később is, de drágább lesz, mert egy "öreg" termékre drágább a biztosítás.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#576) oszy válasza Chal (#574) üzenetére


oszy
veterán

Megkérdeztem a focuscamera kft-t. Ők magyar garit adnak. Viszont náluk drágább a fehér, mint a többi szín! :/

A kiterjesztett garanciát ( 19 260 Ft ) mennyire érdemes megkötni rá? Alapból van valami biztosítás ezekre vagy csak garancia?

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#577) bLaCkDoGoNe válasza oszy (#569) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

A HD-Tech listázva van a DJI.com-on, mint viszonteladó.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#578) LordAxwell válasza Victoryus94 (#564) üzenetére


LordAxwell
senior tag

Közben rájöttem, hogy odébb lehet görgetni a wifi listát, és 13 van, uh CE. :(((
Van jó fake gps program iOS-re?

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#579) oszy


oszy
veterán

Megéri megvenni a DJI Care-t? Mert olvastam, hogy ha FCC-re állítod, akkor érvényét veszti. Viszont enélkül rövidebb hatótávon üzemeltethető.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#580) gonger válasza oszy (#579) üzenetére


gonger
senior tag

Hol olvastál ilyet? Az FCC-nek semmi köze a Care-hez. Ha pl kimész Amerikába repülni, ott alapból FCC-ben működne a távod.
Ha odavered, összetörik, de megvan a cucc, akkor care ügyintézés során kicsengeted amit kell és kapod az új gépet.

#573 LordAxwell https://repair.dji.com/en/djicare/customerupload

[ Szerkesztve ]

(#581) Victoryus94 válasza gonger (#580) üzenetére


Victoryus94
őstag

Viszont ha itthon használja FCC módban, az illegálisnak minősül... :)
Vagyis "nem rendeltetésszerű használat" miatt visszautasíthatják a szervizt (ha a log fájlok nem sérültek, látják ha fcc-ben volt).
/dji fórumon adminok is írtak hasonlókat/

Ettől függetlenül simán lehet hogy leszarják...

[ Szerkesztve ]

(#582) LordAxwell válasza Victoryus94 (#581) üzenetére


LordAxwell
senior tag

De amúgy ez mekkora kiba**ás már a felhasználókkal, meg szerintem simán szemétség.
Ma kint voltam szabad területen, 100m magasban már szakadozott a videojel.

[ Szerkesztve ]

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#583) HwAdokVeszek


HwAdokVeszek
aktív tag

Care köthető aktiválás után is?
Sajnos én már kicsúsztam az időből :(

(#584) Victoryus94 válasza LordAxwell (#582) üzenetére


Victoryus94
őstag

ÉN FCC módban használom. :)
CE módban nekem sem volt stabil. Ettől függetlenül szerintem ez olyan, mint a "rootolt telónál" a garanciavesztés (egy időben kb minden gyártónak volt ilyen kikötése). Bár itt nem a gyártón múlik a dolog, mert őt is köti a törvény...

Hivatalosan beleköthetnek, de ha nem ez okozta a problémát, a kutya nem ugatott miatta.

[ Szerkesztve ]

(#585) sgery


sgery
őstag

Sziasztok!
Erősen gondolkozom az utóbbi időben egy drón beszerzésén. Erősen hobby célra lenne. Kertépítéseket csinálunk és ezekről csinálnék szép felvételeket vele - itt főleg alacsony szállási magasság van, nincsenek nagy távok és az üzemidő sem nagy követelmény.
Ezen kívül utazásaimra használnám, főleg természetjáráshoz - pl. Erdélyben a szép tájaknál mégszebb képeket és videókat lőni mint földről. Itt már picit fontosabb a táv és az üzemidő, de itt se küldeném túl messzire. Illetve ezeken a helyeken nincs nagy wifi zavaró tényező.
Telefonból most S7e van, majd S9-re cserélem előbb utóbb.
Ezek okán szerintem a spark-ba beleférek, főleg ha az amerikai szabvány szerint reptetem.
Az air sokkal drágább, a pro még annál is, nem hiszem hogy kihasználnám, meg első drónnak nem is vennék drágát.
Végigfutottam a beszerzéseket, ahol most egész olcsó a fly more combó zöld színbe az az ipon 173e-res árával.
171e a legolcsóbb ahogy láttam de az no name hely, ipon azért mégiscsak egy régi megbízható cég.
Érdemes ezt itt megvásárolni?
Használtan alig olcsóbb, nem éri meg szerintem azt a 20e spórolást :/
Milyen memóriakártyát vegyek bele? Van rá konkrét javaslat, akár ami iponban is elérhető?
Végül pedig van videó vagy weblap egy kis drónozás felkészítésre? Mikre kell figyelni, jogszabályok stb?
Olvasgattam a fórumot, sok hasznos infót találtam itt is, érdemes lenne egy összefoglaló is akár ezekről.

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#586) Amarton válasza sgery (#585) üzenetére


Amarton
tag

Spark jó lehet.
Szerintem ha megbízható helyről veszed később nem fog fájni a fejed, ha véletlenül gariztatni kell.
Ha legálisan akarod csinálni az majdnem lehetettlen. A szép helyek tájvédelmi területek, ott az engedélyre erősen fog a tinta.
Az enyémet ugyan eladtam, de nekem volt kötelező biztosítás. Nem sokat ér repülési engedély nélkül, de ha valaki nem hozzáértő megkérdi mit csinálok, meg tudom mutatni a drónos igazolványomat :)
Nekem ez az engedélyes dolog volt a fő szempont, ami miatt eladtam. Engedély nélkül nem volt jó érzés repülni. Az a 3000 Ft nem nagy összeg, amivel ki lehet váltani, de álítólag úgy el vannak havazva, hogy már több, mint 30 nap kell az engedély átfutásához.
Ez az engedélyes dolog lakodalmas videósoknak lehet jó, akiknek állandó helyszinük van.
Tájvédelmi területen +18000 Ft.

http://kodolas.skoda-muszerfal.hu

(#587) Geller72 válasza Amarton (#586) üzenetére


Geller72
veterán

"Ez az engedélyes dolog lakodalmas videósoknak lehet jó, akiknek állandó helyszínük van."

-Állandó lakodalmi helyszínt én elég ritkán láttam, bár van.:D. De az eseti légtér-használatit mindig meg kell kérni, minden alkalomra, kivéve, ha elintézed, hogy mondjuk az a hely, ahol gyakorolni szoktál, vagy ahol laksz - az a része, ahol repülhetsz is - hobby reptérré van/lesz nyilvánítva.
Az engedély miatt ezért jobb az egyesület, mert ők levesznek egy csomó dolgot a válladról. Ezért szerintem nem sok az éves tagdíj sem. A biztosítás is a saját érdekünk. Szerintem. Nekem a P4-re 10k volt. Az éves.

(#588) Geller72 válasza sgery (#585) üzenetére


Geller72
veterán

Azért sok most minden otthon, mert az euró elég magasan van a forinthoz képest, ezért nem lehet nagyon érezni az esetleges árcsökkenéseket. Gondolkozz el azon is azért, hogy ha kinövöd ezt a gépet, lehet hogy megbánod, hogy nem vettél mondjuk egyből egy pro-t. :U Lesz majd azért bőven olyan, hogy kevés lesz, és érezni fogod a korlátait, vagy a hibáit. Mindegyikből van azért bőven, sok ilyet olvasni a neten, a yt is tele van vidikkel. Nézz utána szerintem és fontold meg. Erdélyben azért vigyázz, mert ott ha olyan rendőrt fogsz ki és esetleg rád hívják, akkor nem sok jóra számíthatsz. :(.

(#589) Amarton válasza Geller72 (#587) üzenetére


Amarton
tag

Ezt úgy értettem, hogy pl. nálunk a környéken van egy kastély.
Aki oda megy fotózkodni, ott szoktak róluk drón videót is csinálni.
Egész évre ki van bérelve a légtér.

http://kodolas.skoda-muszerfal.hu

(#590) Geller72 válasza Amarton (#589) üzenetére


Geller72
veterán

"Egész évre ki van bérelve a légtér."
-Ezt megnézném azért, mert ilyet elvileg khm..nem lehet. Mert lehet, hogy én is szeretnék ott képeket készíteni, és ha valakinek oda már lenne ugyanarra a helyre, ugyanabban a magasságban (sanszos hogy így lenne :D) akkor én nem kapnék engedélyt. Amúgy meg tudod nézni a légteret, hogy ez igaz e. Lehet zoomolni.

Ez például egy ilyen eseti.

Van olyan, amikor van havi engedély, de jellemzően nem magánszemély kapja, hanem mondjuk állami jellegű, rendvédelmi, stb.

Van olyan is, hogy időszakosan használt zárt légtér, ahova alapból eleve nem lehet repülni csak úgy, de lehet kérni esetit, mert mondjuk a magasságba nem zavarsz bele. Ezért is kell megkérni. ;).

Környezetvédelmi területen való reptetés sem biztos hogy annyira egyértelmű.

[ Szerkesztve ]

(#591) sgery


sgery
őstag

Szerintem pont hogy nem drága most 173e-ért. Külföldön sem olcsóbb ahogy néztem. 1 hónapja itt a 200e Ft-ra írták hogy nagyon jó ár. Főleg hogy 160-170e-ért adják használtan mindenhol.

Létezik olyan app amivel lehet engedélyt venni? Láttam egy vloggernél, hogy létezik valami ilyesmi.
Erdélytől azért nem félek, mert az erdő közepén ahol szó szerint csak a természet van nincs aki szóljon/feljelntsen/elkapjon.

Nem tudom amúgy mennyire erősen nézik hazánkban a drónozókat. Én Üllőn lakok, itt keményen jönnek a repülők pár száz méteren vannak leszállás közben és elég sokan szoktak drónozgatni és néhány hetente a település közösségi oldalán is osztogatja a videókat. Én is gyakorolnék az itteni réten, mondjuk az már nem repülő útvonal.

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#592) LordAxwell válasza Victoryus94 (#584) üzenetére


LordAxwell
senior tag

Nekem nem állította át, nem ugrott fel ablak sem, hogy wlan átállna, pedig a dji appon belül is a beállított amcsi helyzetet jelezte, mi lehetett a gond? (elkértem egy ismerősöm androidos telóját)

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#593) *Ropi* válasza Victoryus94 (#584) üzenetére


*Ropi*
félisten

Józan paraszti logikával nézve az FCC mód javítja a kommunikáció minőségét, így stabilabbá és biztonságosabbá teszi a drón használatát. Szerintem ebbe elég nehéz belekötni... :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#594) LordAxwell


LordAxwell
senior tag

Hello!

[link]

Ezt a kábelt gondolom megvehetem és működik ugyan úgy a spark kontrollerével?
Tényleg stabilabb lesz a kapcsolat ezzel?

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#595) oszy válasza LordAxwell (#594) üzenetére


oszy
veterán

Én is ilyenen gondolkodom, hogy kell-e :) Mondjuk én eBay-t néztem! Ott olcsóbb! ;)

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#596) total90 válasza oszy (#595) üzenetére


total90
veterán

... és mellé nem tuti, hogy műküdik. Az én kábelom megtört és ebayern rendelgettem párat, mire az egyik jó lett.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#597) LordAxwell válasza oszy (#595) üzenetére


LordAxwell
senior tag

20 dollár, ugyan annyiba kerül, csak tudni kéne, hogy tényleg stabilabb vele a videó vagy nem.

(#596) total90: Na igen, itthon meg van rá 1 év gari, kicserélik ha megtörik.

[ Szerkesztve ]

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#598) oszy válasza LordAxwell (#597) üzenetére


oszy
veterán

total90 biztos tudja, hogy stabilabb-e, ha már használja. :)

-----------------------

(#588) Geller72: Ezzel azért nem értek egyet. Mindennél van egyel jobb! Jobban megvettem volna én is egy Mavicet, de árban most a Spark nagyon jó! Műszaki cikkeknél az értékvesztés talán olyan, mint az autóknál. Ezt arra értem, hogy ha jövőre valaki nagyobbra akar váltani pl. :B

-----------------------

A Drónpilóták Orzságos Egyesületébe való belépésnek mik az előnyei? A biztosítást érdemes megkötni?

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#599) Chal válasza oszy (#595) üzenetére


Chal
addikt

Ez egy hulladék, nekem a gyári is beszart, aztán kaptam egy másikat gariban, és az is. FB csoportban is rengeteg a panasz, már az a default mondás, hogy használd a Mavicet a táv USB A aljzatán (ott ugye van, Sparknál sajnos nincs) a telefon lightning kábelével. Én is így szoktam amúgy, nem fogok ezzel a túlárazott izével kísérletezgetni, "vagy jó lesz, vagy nem" alapon, azóta nincs is gondom.

Viszont sajnos azért egyértelműen nem mondható ki, hogy a táv vagy a kábel e a hibás ezekben az esetekben, illetve nekem van egy 3. elméletem: a lightning csati ugye nem egyszerű állat, aktív elektronika dolgozik benne, mcu-val, saját firmware-el, ráadásul licencelni is kell. Lehet hogy csak a DJI nem tudta megugrani, hogy jó minőségben implementálja (vagy a kábel vagy az aljzat oldalán). De ez csak feltételezés.

[ Szerkesztve ]

(#600) oszy válasza Chal (#599) üzenetére


oszy
veterán

Egyébként nekem is ez a gondolatom támadt a lighting-al kapcsolatban! A licence és az, hogy a gyári kábele nem használható-e?!

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  DJI topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.