Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  DIRT Rally 2.0

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Dirt Rally 2.0 steames linkje
PH Klubok az összefoglalóra kattintva

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) DanielK válasza ndlx (#1000) üzenetére


DanielK
addikt

Nálam a H váltó van beállítva kéziféknek (hátra húzva).
De ehhez be kell állítani, hogy visszaugorjon.
Én ezt a megoldást használom:
link

(#1002) ndlx válasza DanielK (#1001) üzenetére


ndlx
aktív tag

Remek, pont ugyanezt szeretném.
És a hajgumitól eltekintve egyéb buhera nem kellett hozzá?
Tehát a játék egy sima hátramozdítást érzékel rendesen kézifékként?

(#1003) DanielK válasza ndlx (#1002) üzenetére


DanielK
addikt

A két csavart kicseréled oldalt és ennyi, amire mehet a gumi. Nem kell megbontanina váltót hozzá.
Ez a legegyszerűbb megoldás szerintem. Sajnos nem analóg, tehàt olyan mintha egy gombot nyomnál meg, de működik és kézreállóbb. Ha elengeded vissza megy középre és így érzékeli egy gombnyomásnak. Amíg ott tartod, addkg mintha egy gombot lenyomnál. Elengeded és visszaugrik.

[ Szerkesztve ]

(#1004) ndlx válasza DanielK (#1003) üzenetére


ndlx
aktív tag

Perfekt. Pont ez kell :)
Szaladok és veszek egyet. ha elakadok, majd írok privátot.
nagyon köszi :)

Amúgy nagyon állat a G29 a DFGT után, elképesztően nagy ugrás minden szempontból, emellett persze az is igaz, hogy az eddigi beállításokkal egyelőre többet vagyok az árokban mint az úton, szóval még valami nem kerek.
Mintha a kormány ugyanarra a mozdulatra többet mozdulna. Nagyobbakat kanyarodok, vagy valami ilyesmi. Pedig a fordulat szöge meg elvileg minden ugyanaz, de gyakorlatban mégsem.

(#1005) ndlx válasza DanielK (#1003) üzenetére


ndlx
aktív tag

Láttam, hogy kapható vmi műanyag pöcök, amit a váltó belsejébe kell szerelni, szintén hasonló okból. Olyat próbáltál esetleg?

(#1006) DanielK válasza ndlx (#1005) üzenetére


DanielK
addikt

Nem, mert olyat szerettem volna, ami nem fix. Ha bármikor H váltónak használnám, akkor ott legyen a lehetőség. Amit beépítesz, az fix. Illetve ahhoz nagyon szét kellene szedni

(#1007) snecy20 válasza ndlx (#1004) üzenetére


snecy20
veterán

Ezeket még finomhangolni kell a kormánybeállításoknál játékon belül.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1008) ndlx válasza snecy20 (#1007) üzenetére


ndlx
aktív tag

Erre adhattok tippeket, megköszönöm, nem tudom mindenről micsoda.
Illetve hogy az említett problémát melyik paraméter tudná javítani.

[ Szerkesztve ]

(#1009) snecy20 válasza ndlx (#1008) üzenetére


snecy20
veterán

A Steering Linearity, Steering Deadzone és Steering Saturation az érdekes ebből a szempontból, Logitech Software-ben 900°-ra állított kormány esetén ez sorrendben 0-0-100-as értéken ha áll, akkor az már egy jó kiindulópont, lényegében a Saturation-nel lehet az érzékenységgel játszani.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1010) ndlx válasza snecy20 (#1009) üzenetére


ndlx
aktív tag

Megnézem ezeket, nagyon köszi!

(#1011) LeventeV válasza ndlx (#1010) üzenetére


LeventeV
senior tag

Megosztod majd a beállításokat?
Nekem is G29-em van és hasonló problémákba ütközöm.

(#1012) fagy53 válasza ndlx (#1008) üzenetére


fagy53
nagyúr

A Saturation 100% a 900°-os kormánynál 900°-os elfordulási szöget jelent. Ez a rallyhoz sok, a jobb kiindulási alap ebben az esetben a 60% ami 900 x 0.6=540°os elfordulási szöget eredményez, a 20% meg a kartokhoz jó. :D
A Linearity mutatja meg, hogy a kormány elfordulását milyen mértékben követi a kerekek elfordulása, ez nem a kormányzárszög ami a valóságban a kormányelfordulás és a kerekek elfordulásának a viszonyát adja meg. A játékban a Linearity 0 értéke egy lineáris kapcsolat, egyenes arányosság van a két elford között. Pozitív irányban változtatva ezt az értéket exponenciális, idegesebb, rögtön reagáló kormányzást kapsz, negativ irányba logaritmikus, lassabban forduló, nyugodtabb lesz a vezetés.
Nálam a 0-0-60 vált be, bár ha a tizedmásodpercekért kell küzdeni az autó beállítások mellett ezeket a beállítási opciókat is kell változtatni szinte pályánként... ;]

(#1013) PuMbA válasza fagy53 (#1012) üzenetére


PuMbA
titán

Nem érdemes inkább a kormány elfordulási szögét levenni a saját programjában, mint a saturation-t állítani? :) Minden autós játékban egyenként a saturation-t problémásabb állítani.

[ Szerkesztve ]

(#1014) ndlx válasza PuMbA (#1013) üzenetére


ndlx
aktív tag

Nekem a logitech szoftverben fix 500 van beállítva (460 és 500 között kellemes), ennél több nekem nem jó, mert akkor egy nagy kanyar kombónál fogást kell váltani, de olyankor elvesztem a közép irányzékot plusz a váltófüleket. Szóval ez a max szög, amivel kormány elengedés nélkül tudok még kormányozni és váltani.
Eddig is így volt DFGT-vel, csak most egy ugyanolyan kanyar ráhúzásra mint eddig, már nem irányba áll, hanem túlfordulok.
És eddig a régivel minden default értéken volt, semmit nem állítottam. Ahogy most is minden default-on van.

De ha jól értem az eddigi tanácsokat, akkor ezen a linearity és/vagy a saturation piszkálás (gondolom csökkentés) tud segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#1015) ndlx válasza LeventeV (#1011) üzenetére


ndlx
aktív tag

Amint a javaslatokat kipróbálom és sikerül kikísérletezni valamit, örömmel megosztom.

(#1016) fagy53 válasza PuMbA (#1013) üzenetére


fagy53
nagyúr

Tulajdonképpen mindegy, de ha különböző autós játékokkal játszol akkor nem.
A logi profil beállítás nem lenne rossz ha együttműködne a steam-mel, a TH300RS GT-nél meg nem is lehet profilokat létrehozni, vagy játékonként kell állítani a driverben, vagy az illető játékban... ez utóbbi számomra a nyerő.

(#1017) Sub-ZeRo válasza ndlx (#1000) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A G25-ét esetleg tudnánd, de mivel a 29-en már nincs szekvenciális váltó állítás, esélytelen.

Egy ilyet szerezz be ebayről ->

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1018) PuMbA


PuMbA
titán

A játék egyre idegesítőbb, főként éjszaka, ahogy egyre gyorsabb autókkal megyek. A pálya végén járok és már 12db 4-es kanyart vettem be perfektül, erre mondja: 4 left tightens 3. Bemegyek a kanyarba, ahogy eddig tettem 4-es kanyaroknál és már az elején kirepülök az útról..... DR 1-hez képest tényleg rosszabbak és inkonzisztensebbek az itenerek és emiatt szívok nagyon sokat mostanában.

[ Szerkesztve ]

(#1019) GalaHU válasza PuMbA (#1018) üzenetére


GalaHU
őstag

Welcome to my world.., :)

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#1020) snecy20 válasza PuMbA (#1018) üzenetére


snecy20
veterán

Nekem a nagy gondom ezzel hogy túl hamar mondja/mutatja a kanyarokat, így simán összezavar. Tudom nem túl életszerű, de inkább pár lazább futás alkalmával betanulom az egész pályát, a rövideknél ez egyébként sem gond, de a hosszabbakat is be lehet így tanulni hogy ne kelljen segítségre hagyatkozni.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1021) GalaHU válasza snecy20 (#1020) üzenetére


GalaHU
őstag

Ez is egy megoldás, de nekem ez már nem rally, hanem hegyiversenyzés... Ráadásul kettesével kellene bemagolni, folyton ki-be lépegetni, hagyjuk.

El is engedtem a karriert, mert csak felidegesített, inkább egy-egy szakaszon megyek más-más autóval, ha már hegyi... :)

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#1022) snecy20 válasza GalaHU (#1021) üzenetére


snecy20
veterán

Akik már nagyon a rekordra mennek rá, na azok pl. garantáltan nem hagyatkoznak itinerre és navigátorra. :DD

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1023) ndlx válasza Sub-ZeRo (#1017) üzenetére


ndlx
aktív tag

Ez fura, mert DanielK írta, hogy neki is a G29 H váltó van szekvenciális módban(csak épp kézifékre), illetve az internet is tele van ilyen moddal.
Elsőre én is furcsálltam, mert egy H váltót ha csak egy kicsit húzol vagy nyomsz(de nem tolod be rendesen valamelyik fokozatba), elvileg nem kéne semminek történnie. Ergo kell benne lenni szekvenciális érzékelőnek is, egyébként nem tudna működni. Sztem.

[ Szerkesztve ]

(#1024) DanielK válasza ndlx (#1023) üzenetére


DanielK
addikt

Megoldható, ahogy írtam. Simán működik. Mivel gomb lenyomásnak veszi, ezért megoldható. Olyan mintha egy gombot nyomnál le ês kész

(#1025) GalaHU válasza snecy20 (#1022) üzenetére


GalaHU
őstag

Így van, nekem is van pár TOP10-es időm, a múltkor egy 6 perces pályán poénból mentem egyet "itinreből" és kaptam magamtól 20 mp-et... :)

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#1026) ndlx válasza Sub-ZeRo (#1017) üzenetére


ndlx
aktív tag

Amúgy ezek az igen jól kinéző kézifékek nagyon buherálósok?
Nincs valami egyszerű készen megvehető megoldás?

(#1027) LeventeV válasza ndlx (#1015) üzenetére


LeventeV
senior tag

Koszi elore is.

@fagy53: ha a jatekban be van allitva a soft lock, akkor is szukseges a 60%os szaturacio?
Vagy az csak akkor kell ha nincs soft lock es nem akarom a 900°os fordulatot?

[ Szerkesztve ]

(#1028) GalaHU válasza ndlx (#1026) üzenetére


GalaHU
őstag

Az E-bayen van fenn tonnaszám, usb csati, benyomod és kész. De nyilván így csak PC-n használható.

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#1029) D.Va válasza ndlx (#1026) üzenetére


D.Va
senior tag

[link]

Van gyári megoldás rendes gyártótól, csak ahogy az várható..., nem éppen olcsó :P

[ Szerkesztve ]

(#1030) fagy53 válasza LeventeV (#1027) üzenetére


fagy53
nagyúr

A soft lock automatikusan állítja a kormányzárszöget az egyes autókhoz. Mit jelent ez?
Amikor a kormányt x fokkal elforgatod akkor az autó kormányzott kerekei y fokkal fordulnak el, a kettő aránya a zárszög ami autónként különbözhet. A játék a beállított kormányelford szögedhez pl 540° autónként automatikusan beállítja hogy ehhez mekkora kerékelfordulási szög tartozik. Megfigyelhető, hogy régebbi pl Mini ugyanazon kanyar bevételéhez nagyobb kormányelfordulást kér, mint egy pl R2 kategóriájú autó, azt érzed, hogy lassabban fordul az öreg ikon.

(#1031) ndlx válasza GalaHU (#1028) üzenetére


ndlx
aktív tag

Ejha, hol tart már a kínai tudomány.
Szóval. Ha veszek egy ilyet, akkor ezt csak úgy bedugom és megy és felismeri meg minden? Tényleg?

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.com%2Fulk%2Fitm%2F303162427197

(Bocs telóról írok és nem tudom linkként beilleszteni)

[ Szerkesztve ]

(#1032) DanielK válasza ndlx (#1031) üzenetére


DanielK
addikt

A belsejét kellene látni, hogy progresszív vagy sem. Ha nem, akkor lehet jobban jársz egy H váltóval. Azt váltónak is tudod használni, ez meg csak kézifék.
Ha progresszív akkor meg jó vétel.

(#1033) ndlx válasza DanielK (#1032) üzenetére


ndlx
aktív tag

Az észrevétel teljesen jogos, nem figyeltem. Valszeg nem az, mert nem írják. A többinél már írják, 6 ezerrel kb drágábbak is. Szóval az lesz inkább...

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.com%2Fulk%2Fitm%2F223540963748

(#1034) DanielK válasza ndlx (#1033) üzenetére


DanielK
addikt

Akkor progresszív kéziféket vegyél. Az sokkal jobb. Én használtan vettem a G29-et angol ebayen, amihez kaptam egy H váltót. Így nem akarok több pénzt kiadni, jó nekem a linkelt megoldás

(#1035) Sub-ZeRo válasza ndlx (#1026) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Egy buhera van vele, a kart meg kell fordítani, ami 2 csavar fogja. Amúgy csak bedug az usb portba és kész is.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1036) ndlx válasza Sub-ZeRo (#1035) üzenetére


ndlx
aktív tag

Valami hasonlóval nyomod?

(#1037) Sub-ZeRo válasza ndlx (#1036) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

[link]

Ilyenem van pirosban, csak annyiban különbözött, hogy fektetve volta a kar "gyárilag". Szóval csak fel kellett állítani a kart.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1038) ndlx válasza Sub-ZeRo (#1037) üzenetére


ndlx
aktív tag

Megnyugtató, hogy használsz ilyet és működik, így könnyebben rendelek egyet.

(#1039) Sub-ZeRo válasza ndlx (#1038) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Tőléletesen teszi dolgát. A játékvezérlőben megjelenik és már használhatod is. :K

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1040) PuMbA


PuMbA
titán

v1.5 javítások:

Club support added to Freeplay.
Visual improvements made to rain effects.
Service Areas will appear correctly in Weekly and Monthly Challenges.
Monthly Challenge Leaderboards adjusted to show total Event times instead of individual Stage times.
Elite and Master AI difficulty adjusted in My Team Rally Events to provide a fairer transition upwards from Pro.
Start-line AI behaviour adjusted at Lohéac Bretagne circuit.
AI cars will now be washed after Rallycross races.
Notification added for when a player completes research on a car’s final engine upgrade in My Team.
Chase cameras adjusted to reduce camera clipping into roadside objects.
Non-English language co-driver volume increased.
Corrections to some non-English language co-driver calls.
General stability improvements and minor bug fixes.

(#1041) Lendova válasza PuMbA (#1040) üzenetére


Lendova
őstag

Nagyon kiváncsi vagyok, hogy mennyit fog javulni az esőben a láthatóság. A néha eltűnő hang és ez az, ami nagyon zavar a játékban.

Pulowski! Nuclear Protection On A Budget!

(#1042) ndlx válasza fagy53 (#1030) üzenetére


ndlx
aktív tag

Szóval leegyszerűsítve, ha be van kapcsolva a soft lock, ugyanolyan beállításokkal, minden autó különbözik kanyarodásnál, ha ki van kapcsolva, minden autó egyformán kanyarodik. Jól értem?

(#1043) LeventeV válasza ndlx (#1042) üzenetére


LeventeV
senior tag

Ez nekem sem volt teljesen tiszta.
Valamint, ezt inkább be, vagy ki érdemes kapcsolni?

(#1044) Enton válasza PuMbA (#1040) üzenetére


Enton
addikt

Megpusztuluk a melegben hol a VR támogatásom??? ;]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#1045) fagy53 válasza ndlx (#1042) üzenetére


fagy53
nagyúr

Igen, bekapcsolva szimulálja a valós beállításokat, 100%-ra érdemes tenni.

LeventeV: kikapcsolhatod nem gond, ilyenkor minden autó azonosan reagál a kormányelfordításra. Előnye ennek, hogy nem kell ebben is átkódolni magad ha autót váltasz, legfeljebb nem autentikus a dolog... :D

[ Szerkesztve ]

(#1046) ndlx válasza fagy53 (#1045) üzenetére


ndlx
aktív tag

Ez a 100% hol található?
Ilyet látok.

(#1047) PuMbA válasza ndlx (#1046) üzenetére


PuMbA
titán

Nincs 100%, csak on meg off van, de még be sem kalibráltad a kormányt a játékban ezek szerint, mert kiírta :D A Windowsban a kormány programja mellett a játékokban is be kell kalibrálni külön mindig a kormányokat, de ezt már leírtam egyszer egy hozzászólásban múltkor. Ez fontos! Ezek szerint átcsúsztál felette.

[ Szerkesztve ]

(#1048) LeventeV


LeventeV
senior tag

Kijott az uj Fiesta R5.
Hatha bekerul a jatekba is egy kesobbi szezonban.
https://performance.ford.com/content/fordracing/home/series/rally/news/articles/rally/2019/06/the-all-new-ford-fiesta-r5/_jcr_content/fr-contentItem/image.img.jpg/1559918958577.jpg

(#1049) ndlx válasza PuMbA (#1047) üzenetére


ndlx
aktív tag

Be van kalibrálva. De most megtettem ismét.
Ugyanazt írja ki, calibration required.
Neked mit ír ki?

(#1050) PuMbA válasza ndlx (#1049) üzenetére


PuMbA
titán

Nekem kalibrálás után eltűnt az a felirat, szóval semmit. Ha az a felirat ott van, akkor az azt jelenti, hogy nem fog működni a soft lock, hiába kapcsolod be. Érdekes. Lehet hogy ki kéne húzni, törölni a bemeneti eszközöket és újracsinálnod a játékon belüli kontroller beállításokat.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  DIRT Rally 2.0
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.