Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  DIRT Rally 2.0

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Dirt Rally 2.0 steames linkje
PH Klubok az összefoglalóra kattintva

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) n3m3r3 válasza snecy20 (#250) üzenetére


n3m3r3
tag

Verettem vele anno, pislogtam hidd el én is rendesen. Korszakváltó volt, de hogy nem készült folytatás, ezt fentebb kifejtettem. Profi réteg profil ,aminek a nyereségét látta a konkurencia is, és nem ez lett az út. A Dirt Rally kiemelkedését annak köszönhette hogy túl sok kommersz rally lett a piacon. Túl künnyű, erre nesztek itt van valami. Ez hiánypótló volt , de még várni kell egy újabb sim-re. Most még a többség kiszolgálása a cél a régi név hátán. Pár év(?) és talán a RBR-esek is kapnak utánpótlást valakitől. Ez van :U

(#252) snecy20 válasza n3m3r3 (#251) üzenetére


snecy20
veterán

Egy cipőben jár az F1-es sorozattal. Ilyen multiplatform címeknél nagyjából 0% esély van a vérkomoly szimulációra.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#253) D.Va


D.Va
senior tag

Pannonia Rally-t (VFTS) próbálta valaki? Befejezetlen projekt, épp csak kipróbáltam, de a fizika egész jónak tűnt, de csak pár percet volt időm szórakozni... :P

(#254) d4Y.187 válasza snecy20 (#252) üzenetére


d4Y.187
tag

ugyanakkor, mennyibe telne megírni egy rendes szimet, és rakni bele egy dummy gombot... :) ha jók az információim, rbr is elindult ps-en. a mai konzolok meg már jóval komolyabb teljesítményre képesek..

.: 3o 62o 9282 :: wehaveit.hu :.

(#255) GalaHU válasza d4Y.187 (#254) üzenetére


GalaHU
őstag

Így van, az RBR-nek van PS2-es változata, ott is csücsül a polcomon. Épp csak játszhatatlan kontival, kormány meg akkoriban...

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#256) PuMbA válasza snecy20 (#250) üzenetére


PuMbA
titán

A YouTube szimulátorosok is két véleményen vannak, akik RBR-rel is játszottak anno: vannak, akik szerint a 2.0 fizikája jobb, mint az elsőé és van aki szerint nem :) Ezért nagyon érdekes a téma és végülis egyéni ízléstől függ.

[ Szerkesztve ]

(#257) snecy20 válasza PuMbA (#256) üzenetére


snecy20
veterán

Egyébként egy kicsit érdekesebb szakaszokkal még ezt is elnézném, sajnos az Argentin és az Új-Zélandi pályák borzasztó unalmasak. Ellenben a lengyel és amerikai pályák jók, Ausztrália és Spanyolország meg csak szimplán semmilyen. :) Illetve országonként ezúttal is csak néhány valódi különálló pályát kapunk, mert trükközés van a fordított iránnyal, stb... de ez már a Dirt1-nél is így volt.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#258) Met


Met
nagyúr

TM T150-el játszik valaki?
Nekem van egy olyan gondom hogy elfordítom a kormány-t olyan 20-25 fokkal és nem fordul az autó, pl. egyenes szakaszon át akarnék menni az út másik szélére és nem megy csak egyenesen előre a kocsi.
Deadzone 0, linearity 100%

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#259) DanielK válasza Met (#258) üzenetére


DanielK
addikt

Nekem ilyen volt G29-cel.
Kalibráld be a játékban.

(#260) Ciccuka válasza D.Va (#253) üzenetére


Ciccuka
veterán

Pannonia Rally

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#261) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

szevasztok

melyik Rally-s játék az, ami tökéletesen játszható kontrollerrel?! nincs kedvem előszedni a G25-öt... meg ha már elő is szedem, csakis az ATS/ETS2 miatt.. :C
mivel ebbe a topikba írtam ,így erre tippelnék.. netes videókban többen mondják, hogy játszható..

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#262) mcwolf79 válasza - = Zk = - (#261) üzenetére


mcwolf79
veterán

Én nem vagyok HC rally-s , de még én is elég tűrhetően elterelgetem ebben a gépet, úgyhogy ezt nyugodt szívvel tudom ajánlani.

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#263) snecy20 válasza - = Zk = - (#261) üzenetére


snecy20
veterán

Még billentyűzettel is jól játszható a 2.0.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#264) Met válasza DanielK (#259) üzenetére


Met
nagyúr

Be van, a visszajelzés ablakban (ahol mozog a csúszka pedálnyomkodáskor) ott jól mozog a kormány.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#265) Tomdriver válasza Met (#264) üzenetére


Tomdriver
őstag

A linearity-t vedd vissza 0-ára, úgy próbáld meg.

(#266) D.Va válasza Ciccuka (#260) üzenetére


D.Va
senior tag

nem gondoltam hogy van totyikja :B :P

(#267) onkelz


onkelz
aktív tag

Azért ez az 5 restart az fàj :DDD

(#268) Zoolee1976


Zoolee1976
aktív tag

Sziasztok!
Kipróbáltam a játékot és az első benyomásom hogy H Shifter kézi váltóval (G25) és kuplunggal (Golf Gti,Lancia Fulvia) Új Zélandon iszonyatosan jó a vezetései élmény.Viszont egy modernebb verdával a Spanyol aszfalt eléggé antiszim!Kb a Forza szint,ami lássuk be nem a legjobb.Remélem talán még tudnak ezen az aszfalt fizikán csiszolni.

Zoolee

(#269) snecy20 válasza Zoolee1976 (#268) üzenetére


snecy20
veterán

Jaja, spanyolon nagyon durván jó a tapadás, tényleg már-már Forza Horizon-szerű. :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#270) GalaHU válasza snecy20 (#269) üzenetére


GalaHU
őstag

Egészen addig amíg nem esik le 2 csepp eső, utána mintha kockával dobnák a tapadási együtthatókat kanyarról-kanyarra...

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#271) Shodan válasza GalaHU (#242) üzenetére


Shodan
addikt

Aztán Szombathelyen katlanba nem elvenni :D ...

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#272) LeventeV


LeventeV
senior tag

Így jó pár óra játék után én azt tudom mondani, hogy ami a legjobban zavar az Phil Mills stílusa.
Még most sem tudtam megszokni azt, hogy előbb mondja a számokat, és utána az irányt (Six left, five right). Nem egy kanyart néztem be emiatt, főleg a tempósabb szakaszokon, mint Lengyelország.

(#273) snecy20 válasza LeventeV (#272) üzenetére


snecy20
veterán

Bevallom, én sose figyeltem.
3-4 menet alatt betanulom a pályát, onnantól kb. mondhatna akármit. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#274) Lendova válasza LeventeV (#272) üzenetére


Lendova
őstag

Benne van nekem is már jó pár órám, de ez továbbra is probléma nekem is.

Pulowski! Nuclear Protection On A Budget!

(#275) GalaHU válasza Shodan (#271) üzenetére


GalaHU
őstag

Pedig ott el kell, különben új szpojler-szett a vége, vagy hűtőcsere... ;)

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#276) Met válasza Tomdriver (#265) üzenetére


Met
nagyúr

Ez volt a gond. Köszi.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#277) Shodan válasza GalaHU (#275) üzenetére


Shodan
addikt


Jól van, csak majd ne üssetek el ;) :DDD

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#278) PuMbA


PuMbA
titán

Szerintem a törés egyáltalán nem rossz Hardcore damage módban (Career-ben ha jól tudom nem lehet beállítani, csak Free Play módokban :F ). Teljesen karcmentes Mini Cooper-rel addig teljesen tisztán vezetve egyszer 80-nal nekimentem egy autó méretű kősziklának telibe elölről és egyből vége a játéknak. Terminal damage.

[ Szerkesztve ]

(#279) Lendova


Lendova
őstag

Kiváncsi lennék azok hogy érzik a játék nehézségét, akik nem sim, vagy autós játék fanok.
Nekem erősen úgy tűnik, hogy az AI skálázódása el van rontva karrier módban, túl sokat gyorsul Clubman nehézségen. A kezdeti folyamatos nyerés után 30-40 sec a lemaradásom szakaszonként az elsőtől úgy, hogy a kézi váltás sokkal rosszabul ment az elején és a kocsit is jobban érzem már, mint elötte.

Pulowski! Nuclear Protection On A Budget!

(#280) onkelz


onkelz
aktív tag

Még csak Clubmanbe vagyok, denagyon durvàn szivat :DDD
Mondom megyek tartalék kerekek nélkül, könnyebb legyen a verda... ühüm.... egy szikla befigyel és paccs az egész eventnek :D

Clubmanbe ti mivel mentetek?...elsö vagy összkerekes, a rwd-k még nagyon kezelhetetlenek nekem....

(#281) Ciccuka


Ciccuka
veterán

32-bit rendszeren nem indul
gépigény

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#282) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

hát, feladom... lestem netről beállítást is... gyakorolgattam de sehogy sem áll ez nekem kézre...csattog jobbra baléra csóri Alfa... WRC sorozatról nem is beszélek...

viszont feltettem brahiból a Dirt 4-et és azzal sokkal élvezhetőbbeket megyek, holott semmit nem csináltam csak next-next-next és versenyzés...

számomra 1 rally játék volt, azóta sem játszottam semmi mással és ez a Colin McRae: Dirt 2 volt.. na azt nagyon élveztem... billel, kontrollerrel egyaránt... lehet visszateszem nosztalgia képpen....

kösz a helpet, nektek meg jó farolgatást :R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#283) PuMbA válasza - = Zk = - (#282) üzenetére


PuMbA
titán

"csattog jobbra baléra csóri Alfa"

Milyen Alfa? :) Én nem látok ilyet a játékban. Igen, a Dirt 4 az egy árkád játék, ez pedig szimulátor féleség, ezért érzed ezt. Az ilyen játékokban bele kell tanulni az irányításba, ami több óra, mire elkezdesz ráérezni, főleg, mert minden autó másként viselkedik és kormány ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#284) snecy20 válasza PuMbA (#283) üzenetére


snecy20
veterán

"Igen, a Dirt 4 az egy árkád játék, ez pedig szimulátor féleség, ezért érzed ezt."

Azért ezt így ne hangoztasd. :D
A magam részéről kb. ugyanabban a kalapban van ez is, mint a Dirt4.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#285) PuMbA válasza snecy20 (#284) üzenetére


PuMbA
titán

Mivel van betanulási ideje az emberek többségénél, szemben egy árkád játékhoz, ezért mondom, hogy szerintem nem árkád :) Ha árkád lenne, akkor mindenki azonnal Sebastian Loeb szinten kezdené a játékot és sosem csúszna ki, mint például a Colin Mcrae Rally 2, 3, 4 vagy 2005, illetve egyes Dirt részekben. Ezekben a játékokban 15 perc után már úgy tudtam menni, mint egy rali bajnok, minden kanyart tökéletesen teljesítettem és nem volt idő javulásra. Dirt Rally 2.0-ában pedig folyamatosan jobb időket tudok kipréselni még több óra játék után is.

[ Szerkesztve ]

(#286) d4Y.187 válasza PuMbA (#285) üzenetére


d4Y.187
tag

valóban van betanulási idő, de ez leginkább nem azt jelenti hogy az adott játék fizikai körülményei realisztikusak. minden cím egy picit máshogy közelíti meg a témakört, máshol vannak azok a nüanszok amik segítenek a lehető leggyorsabban abszolválni egy szakaszt, vagy pályát, vagy kombót.
részemről 50:50 arányban van tapasztalatom igazi gépekkel és szimulátorokkal, így a legkönnyebben és leggyorsabban ahhoz tudok alkalmazkodni ami a legközelebb áll a valósághoz.
assetto corsa-hoz pölö képtelen vagyok amióta a bétás gumimodellt lecserélték, ugyanígy cars2, raceroom, és a többi 'simcade' is viszonylag sok fejtörést okoz. iracing, rf2, rbr, lfs, sokkal természetesebbnek hat, messze kevesebb munkával jutok el a tetejéig és kevesebb meglepetést okoz a fizika. (bugoktól eltekintve :D)

lényeg a lényeg - ahogy te is kifejtetted - mindenbe bele kell tenni a sok gyakorló órát, napot, hetet. bárkiből lehet Loeb, aki elég időt és energiát fordít a fejlődésre.
kitartás! :)

.: 3o 62o 9282 :: wehaveit.hu :.

(#287) PuMbA válasza d4Y.187 (#286) üzenetére


PuMbA
titán

"és kevesebb meglepetést okoz a fizika"

Igaz, de a Dirt Rally 1 is ilyen szempontból elég rossz tud lenni. Tegnapelőtt játszottam vele utoljára és direkt olyan dolgokat csináltam, hogy megnézzem a fizikát. Wales-ben 70-nel lementem az útról, a hátsó kerék elért egy közepes buckát és szaltózott előre egyet az autóm. Egy 1 tonnás autó egy 20 centis buckától 2m-re a levegőbe repül....ez nem szimulátor.

[ Szerkesztve ]

(#288) #78687232 válasza snecy20 (#284) üzenetére


#78687232
törölt tag

Dehogy van.

(#289) snecy20 válasza #78687232 (#288) üzenetére


snecy20
veterán

Pedig sok irreális dolog történik a Dirt4-ben szintúgy, mint a 2.0-ban.
Több méter magas töltésre még tolatva is vissza tudok menni, ha lecsúszok. Ilyen nem létezik. Amúgy nem tudom itt egyeseknek miért olyan nehéz azt megemészteni, hogy köze nincs a 2.0-nak a szimulátorhoz. :) :) :)
Sajnos én minél többet játszom a 2.0-val, annál jobban érzem hogy ezt nem fogom évekig nyomni, mint az elődjét.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#290) #78687232 válasza snecy20 (#289) üzenetére


#78687232
törölt tag

Messze felülmúlja a négyet. Engem pont nem érdekel a szimulátor-arcade címke, az elsőnél is állandóan ment a sírás, mennyire messze áll a szent RBR-től.

(#291) fagy53 válasza PuMbA (#287) üzenetére


fagy53
nagyúr

Utoljára? :D Jó lesz az még, nem kell eltemetni...
Most szedem le a 2.0-át, de 4 db rally még fenn marad a gépen és váltakozva játszom is velük, mindegyik másért jó. :K Az említett anomália a wales-i szakaszon meg azért kiábrándító, mert méterekkel arrébb hasonló szituban nem büntet ennyire! Korábban említettem a Monte-Carlo-i példát, az utcai autóm hasonló tempónál nem repülne át a korláton a szakadékba... ;]

(#292) GalaHU válasza Shodan (#277) üzenetére


GalaHU
őstag

Klassz fotó, gratula!

Nyugi fotósokat nem bántunk, max az útszélén hagyott GoPro-k vannak veszélyben... :)

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#293) atomeec válasza atomeec (#148) üzenetére


atomeec
senior tag

Úgy fest megvan a megoldás a szaggatásra. Mivel senkit nem érint rajtam kívül itt, ezért nem lényeg, de azért megosztom, hátha nem nagyon javítják és szükséges lehet. Köszönet érte a felfedezőnek :) Csoda nincs, attól az FPS szeret leesni, de legalább nincs akadás. Eszközkezelőben kell letiltani pár dolgot, alábbiakat tiltottam én:

Így hat nap után végre elkezdhetem rendesen élvezni a játékot :C

(#294) - = Zk = - válasza PuMbA (#283) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nálad a pont, Lancia... :R :B

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#295) d4Y.187 válasza - = Zk = - (#294) üzenetére


d4Y.187
tag

szóval nem csak én keverem őket folyamatosan... :D

.: 3o 62o 9282 :: wehaveit.hu :.

(#296) GalaHU válasza d4Y.187 (#295) üzenetére


GalaHU
őstag

Pedig az Alfa Guiletta anno a Rally Trophy-ban nekem személyes kedvencem volt! :)

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#297) D.Va válasza snecy20 (#289) üzenetére


D.Va
senior tag

Ha jól tudom (bár nem vagyok fizika programozó), az igazi komoly fizikai szimuláció az utakra, útfelületekre van kihegyezve (max az út mellet még 1 méter) de ha már töltésen mész meg messze az úttól akkor azok a részek már nincsnek úgy leprogramozva, márcsak a gépigény miatt is... Legalábbis én így csinálnám ha én programoznám, hogy "könnyű" legyen a susnyásból visszakerülni az útra.
Tehát szerintem az "úton" (ahol menni kéne...) máshogy viselkedik a fizika mint az út mellett a susnyásban...

De ezt Strezi kolegánk tudná megmondani hogy így működik-e...

[ Szerkesztve ]

(#298) snecy20 válasza D.Va (#297) üzenetére


snecy20
veterán

Valószínű hogy így lehet amúgy, hogy az már erőforráspazarlás lett volna, nem tudom.
Még egy észrevétel az ütközésdetektálás kapcsán. Pl. ha egy fát elkapok szemből, de nem totál telibe, akkor az autót egyszerűen csak "odébbrakja" egy pár méterrel, lepattanok róla, aztán folytatható a menet ugyanúgy.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#299) d4Y.187 válasza D.Va (#297) üzenetére


d4Y.187
tag

ennél jóval egyszerűbb a megoldás. egy részről a cím igyekszik a lehető legszélesebb skálán kiszolgálni a játékosokat. az emberek 90%-a nem szereti kínozni magát azzal, hogy minden kanyart tökéletesen vegyen. ide oda fog csúszkálni, fától falig. legyen hangos, legyen szép, több nem is kell a boldogsághoz. a maradék 10% pedig addig küzd amíg minden kanyar tökéletesen megvan hiba nélkül... :)
a teljesítményen már nemigen változtatna ha ez is részletesen ki lenne dolgozva, ezeknél a címeknél sem a matek húzza meg a hardvert :)

.: 3o 62o 9282 :: wehaveit.hu :.

(#300) PuMbA válasza snecy20 (#289) üzenetére


PuMbA
titán

Szerintem a közvélekedés alapján lesz valami szimulátor :) Mind a Dirt Rally-ról, mind a 2.0-áról nagyon sok szimulátor kedvelő mondja, hogy szimulátor és ezért szimulátor. Az RBR-nél is ez volt a helyzet, pedig ott is súlytalanok valamennyire az autók és ezért jött ki hozzá az Next Gen Physics mod, mert ott sem mindenki elégedett a fizikával. Nincs olyan játék aminek a fizikája tökéletes lenne.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  DIRT Rally 2.0
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.