Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  DIRT Rally 2.0

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Dirt Rally 2.0 steames linkje
PH Klubok az összefoglalóra kattintva

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) DanielK válasza PuMbA (#600) üzenetére


DanielK
addikt

Az egyes beállítási lehetőségek mit takarnak. Pl: TAA, motion blur, stb

Itt viszont custom beállításokkal játszik és 70-80 fps van, bizonyos beállítások high-on vannak stb

[ Szerkesztve ]

(#602) PuMbA válasza DanielK (#601) üzenetére


PuMbA
titán

Játszhat, de a kérdés, hogy mi lesz a végeredmény. Felesleges órákat tologatni a beállításokat, ha a Medium úgy néz ki, ahogy az Ultra, mert csak az idődet pazarlod :)

Motion blur az elmosódás, ahogy egyre gyorsabban mész, a kép szélein. TAA az TXAA néven is ismert, neten van fönt sok infó, ha rákeresel. Élsimítási megoldás, ami kevésbé terheli a VGA-t, mint az MSAA, viszont homályosítja a képet. A többi beállítás magától értetődő szerintem. God rays és hasonlókat beírod a Google translate-be és a fordítása megmondja, hogy mi az, de a Motion blur alatti dolgok csak csicsa effektek amik nem életszerűek, szóval ajánlott kikapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#603) DanielK válasza PuMbA (#602) üzenetére


DanielK
addikt

Gold rays - arany sugarak
Ezt eddig is tudtam, de nem tudom mit jelent. Ez is valami technológia? :B

(#604) PuMbA válasza DanielK (#603) üzenetére


PuMbA
titán

Azt inkább wiki-n érdemes nézni: [link] :) Az az egyetlen, ami nagyrészt életszerű effekt, de sokkal többször van a játékban, mint ahogy a valóságban előfordul.

[ Szerkesztve ]

(#605) DanielK válasza PuMbA (#604) üzenetére


DanielK
addikt

Ja! :Y :D Ennyire egyszerű?

Ha a motion blurt és az alatti dolgokat visszakapcsolom medimon, akkor nagyon leesik az fps?

Sajnos megjelenés óta csak egyszer tudtam kipróbálni. Múlt hétvégén tudtam volna, de akkor inkább Eger rallyra mentem. :K

(#606) PuMbA válasza DanielK (#605) üzenetére


PuMbA
titán

A motion blur kikapcsolása +5-10 fps-t hoz. A többit nem tudom, de azok olyan minimális effektek, hogy észre sem vettem őket. TAA kikapcsolása is hoz számottevő sebességet, ha azt még nem kapcsoltad ki :)

[ Szerkesztve ]

(#607) DanielK


DanielK
addikt

Hú, nagyon tetszik a játék!
Szerintem sokkal jobb az autó fizikája. Súlya van az autónak. Picit lemész az útról, tudsz korrigálni.

Volt pénzem Skoda Fabia R5-re. Meg is vettem. Az első shakedownon eldobtam. Erre látom, hogy javítani kell verseny előtt!? :Y
Végre ezt is megoldották, sőt két verseny között sem lesz automatikusan full új az autó, mint a valóságban javítani kell és kőkemény pénzekért. Meg az hogy végre a beíróig kell elmenni! :Y :B :K
Nagyon jó! Ennél már csak akkor lenne életszerűbb, ha a szakaszokból is annyi lenne, mint az életben, meg nekünk kellene a két gyorsasági között is autókázni... :D

(#608) PuMbA válasza DanielK (#607) üzenetére


PuMbA
titán

Így van, a súlykezelés sokkal jobb, mint az 1-ben, ez a játék legnagyobb erőssége, nagyon eltalálták és emiatt élvezetes :) Az 1-ben ha 150-nél padlóféket nyomsz murván egyenesre fordított kormánnyal simán lelassul az autó, ami nem reális. Jönnek még pályák DLC-ben.

[ Szerkesztve ]

(#609) ndlx


ndlx
aktív tag

...kész, imádom...

[ Szerkesztve ]

(#610) PuMbA válasza ndlx (#609) üzenetére


PuMbA
titán

Jó kép! Ilyen szép és hangulatos tud lenni a játék, bár az objektív üvegrészek tükröződése már túlzás nekem, mert kevésbé látszik a képen tőle az egyik lényeg: a szép autó.

[ Szerkesztve ]

(#611) Gomez86 válasza snecy20 (#585) üzenetére


Gomez86
őstag

M2-es SSD-ről... :( Samsung pro, tehát nem igazán indokolja semmi a lassulást, nincs is HDD már a gépemben.
Megcsináltam steam-el a fileok ellenőrzését, de nem segített az sem, és nem találtam semmi értelmeset neten sem erről a problémáról. Pálya töltés közben a proci 20-30%-on megy, így nem is az a limit. Van 32 giga ram, meg a lapozófile-nak egy külön SSD...
A héten ha lesz időm akkor letörlöm és letöltöm újra a játékot, hátha megoldja, ha nem nyitok ticketet steam-en.

köszi azért

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#612) snecy20 válasza Gomez86 (#611) üzenetére


snecy20
veterán

Hát, passz. Villámgyorsnak kéne lennie a betöltésnek, szóval valami nem oké. Esetleg CrystalDisk nevű programmal próbából csinálhatsz egy mérést, hogy az m.2 ssd hozza-e rendesen a gyári sebességadatokat.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#613) PuMbA válasza Gomez86 (#611) üzenetére


PuMbA
titán

90%, hogy a külön SSD-s lapozófájl a ludas. Manuális lapozófájl tud gondot okozni, nekem át kellett állítanom a lapozófájl-t Windows által automatikusan kezelt-re, mert anélkül sokszor fagyott a játék :)

[ Szerkesztve ]

(#614) Met


Met
nagyúr

Nekem is ssd-n van a játék.
Azt már nem nagyon látom hogy milyen idő lesz a pályán.
Nem tudom hogy ez a betöltési idő gyors vagy lassú.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#615) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

A mai napon a Deluxe verzió tulajdonosai részére elérhetővé váltak a következő gépsárkányok:
- BMW M1 Procar Rally (Gr.B RWD)
- Opel Manta 400 (Gr.B RWD)

(#616) Met


Met
nagyúr

A gumit érdemes próbálgatni melyik jobb?
Általában mindenhol a medium az ajánlott, argentinán próbáltam a hard gumit de nem éreztem hogy jobban mentem volna, sőt.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#617) snecy20 válasza Met (#616) üzenetére


snecy20
veterán

A soft lenne a legjobb, de egy hosszú szakasz második felében már veszít a tapadásból.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#618) d4Y.187 válasza Met (#616) üzenetére


d4Y.187
tag

csak soft. :K

.: 3o 62o 9282 :: wehaveit.hu :.

(#619) PuMbA válasza Met (#616) üzenetére


PuMbA
titán

Legtöbbször a soft, csak akkor medium, ha hosszú szakaszok következnek.

[ Szerkesztve ]

(#620) Met válasza PuMbA (#619) üzenetére


Met
nagyúr

Murván vagy mindenhol?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#621) d4Y.187 válasza PR0JECTNR56 (#615) üzenetére


d4Y.187
tag

procar egész élvezetes, pedig már majdnem bedobtam az egészet porosodni a sarokba. :D

.: 3o 62o 9282 :: wehaveit.hu :.

(#622) PR0JECTNR56 válasza d4Y.187 (#621) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Persze, hogy élvezetes, B-csoport éra, hátsókerék hajtás, 400 lóerő+, mesés külső, itt nem nagyon volt mit hibázni. :D

(#623) Gomez86 válasza PuMbA (#613) üzenetére


Gomez86
őstag

Köszönöm, megnézem. Meg azt is hogy kikapcsolom a lapozófile-t a fenébe, mert a jelen setupnál totálisan felesleges.

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#624) DanielK


DanielK
addikt

Hú, most voltam egy lengyel szakaszon, éjszaka, zuhogó esőben. Még villámlott is. Hát sokat nem láttam. :DDD
Ilyenkor is soft ajánlott?

Két rövid szakasz akkor soft, hosszabbnál meg medium?

(#625) snecy20 válasza DanielK (#624) üzenetére


snecy20
veterán

Van 'wet', nedves pályás gumi.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#626) DanielK


DanielK
addikt

Murván nem láttam. Vagy az első nem volt vizes és nem engedte...

(#627) LeventeV válasza DanielK (#626) üzenetére


LeventeV
senior tag

Murvan nincs wet gumi. Oda a soft ajanlott ha esik az eso.

(#628) PuMbA válasza Gomez86 (#623) üzenetére


PuMbA
titán

"Meg azt is hogy kikapcsolom a lapozófile-t a fenébe, mert a jelen setupnál totálisan felesleges."

Nekem úgy is fagyott a játék, hiába volt elég memóriám és 1 GB-os lapozófájllal is. Ezt írtam, hogy csak automatikuson jó, mert valamiért nagy lapozófájl kell neki, pedig nem is nagyon használja.... azt írták elvileg, hogy az 1.3-as javításban már nem lesz kötelező a lapozófájl és javítják ezt a hibát.

[ Szerkesztve ]

(#629) Met


Met
nagyúr

Ma van promoban Monte napi event.
Hát, az egyben is utáltam a havas részeit, ebben még jobban fogom utálni :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#630) PuMbA válasza Met (#629) üzenetére


PuMbA
titán

Pedig egyszerű, ha ráérzel :) Nem kell nyomni a gázt mindig, sokszor motorfékkel gurulni. Van, hogy az egész szakaszon maximum háromnegyedig nyomom a gázt és fel se kapcsolok 3-as, 4-es fölé. Ha megtanulsz lassan menni, amire oda kell figyelni, ha még nem tudsz, akkor az összes havas pálya tök hangulatos lesz, mert csúszkálsz a kanyarokban szépen, de eközben azért meg tudod fogni a gépszörnyet, ha néha kitör.

[ Szerkesztve ]

(#631) PuMbA válasza PuMbA (#630) üzenetére


PuMbA
titán

A lényeg az óvatosság és a lassúság. Ha az meg van, akkor pedig lassacskán odanyomhatod neki jobban és tudni fogod, hogy mitől csúszik ki az autó és arra kell figyelni, hogy azt ne csináld, amitől kicsúszik. Ha már csikorognak a kerekek, akkor ne nyomj még több gázt. Ne nyomj erős gázt, csak minimálisat, ahol az úton hó és jégfoltok vannak. Ne nyomj erős féket, ahol hó és jégfoltok vannak stb.

[ Szerkesztve ]

(#632) DanielK válasza PuMbA (#630) üzenetére


DanielK
addikt

Úgy-úgy. A leges legelső karrier versenyben csak monte carloban tudtam első lenni.:B

(#633) Solesz84


Solesz84
aktív tag

Sziasztok. Mast is kidobal a jatek egy ido utan?

Asrock X570 Taichi, Ryzen 9 5900X , NZXT Kraken X72, Gskill TridentZ RGB 32GB DDR4 3600Mhz Cl16, Kfa2 RTX 4090SG, Samsung 860 EVO 1 TB, 850 EVO 500GB SSD, WD 3TB HDD, NZXT H710i, LG Oled C2 42" , MSI MPG A1000GW, Fanatec DD1, CS V3 Pedal, Fanatec V1.5 Shifter, Fanatec V1.5 Handbrake

(#634) fagy53 válasza Solesz84 (#633) üzenetére


fagy53
nagyúr

Nem, valamit túlhúzol amit nem kéne, jártam én is így.... ;]

(#635) PuMbA válasza Solesz84 (#633) üzenetére


PuMbA
titán

Nem, hacsak nem kicsire van méretezve a lapozófájlod :) Akkor is lehetnek ilyen gondok.

[ Szerkesztve ]

(#636) Solesz84 válasza fagy53 (#634) üzenetére


Solesz84
aktív tag

Eddig is igy volt minden a gepen es nem dobalt ki. Lehet a frissites kavar be?

Asrock X570 Taichi, Ryzen 9 5900X , NZXT Kraken X72, Gskill TridentZ RGB 32GB DDR4 3600Mhz Cl16, Kfa2 RTX 4090SG, Samsung 860 EVO 1 TB, 850 EVO 500GB SSD, WD 3TB HDD, NZXT H710i, LG Oled C2 42" , MSI MPG A1000GW, Fanatec DD1, CS V3 Pedal, Fanatec V1.5 Shifter, Fanatec V1.5 Handbrake

(#637) d4Y.187 válasza PuMbA (#635) üzenetére


d4Y.187
tag

"kicsi a lapozó fájl" az új "szarul van megírva a kód"? :D

.: 3o 62o 9282 :: wehaveit.hu :.

(#638) PuMbA válasza d4Y.187 (#637) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, rosszul van megírva a kód egyébként :) A jövő heti 1.3-as verzióban már javítják szerencsére.

[ Szerkesztve ]

(#639) havri1 válasza PuMbA (#638) üzenetére


havri1
félisten

Lesz ffb javítás, nem tudod?

havri

(#640) PuMbA válasza havri1 (#639) üzenetére


PuMbA
titán

Még dolgoznak rajta, mert az sok munka minden autóra külön megcsinálni, csak az 1.4-ben lesz :) Az 1.3-ban viszont minden fontosabb hiba javításra kerül az FFB-n kívül.

[ Szerkesztve ]

(#641) LeventeV válasza PuMbA (#640) üzenetére


LeventeV
senior tag

Van esetleg valami elérhető release notes arról, hogy mire számíthatunk?
Vagy release date?

(#642) PuMbA válasza LeventeV (#641) üzenetére


PuMbA
titán

(#571) PuMbA hozzászólásban van, de még nem végleges lista :) Jövő héten jön.

[ Szerkesztve ]

(#643) LeventeV válasza PuMbA (#642) üzenetére


LeventeV
senior tag

Köszi :R

(#644) Met


Met
nagyúr

Na most lett elegem ebből a kontraszttalan grafikából.
Mit, min állítsak?
Grafika médiumon, blur alatt minden replay mod-ban. Config file-ban hdr level="0.01

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#645) Solesz84 válasza Met (#644) üzenetére


Solesz84
aktív tag

Neked jol mukodik a HDR? Nekem anelkul szebbnek tunik.

Asrock X570 Taichi, Ryzen 9 5900X , NZXT Kraken X72, Gskill TridentZ RGB 32GB DDR4 3600Mhz Cl16, Kfa2 RTX 4090SG, Samsung 860 EVO 1 TB, 850 EVO 500GB SSD, WD 3TB HDD, NZXT H710i, LG Oled C2 42" , MSI MPG A1000GW, Fanatec DD1, CS V3 Pedal, Fanatec V1.5 Shifter, Fanatec V1.5 Handbrake

(#646) Met válasza Solesz84 (#645) üzenetére


Met
nagyúr

Nem tudom.
Nekem az a bajom hogy nincs elég kontraszt az út és a környezet között. Nappal még csak csak, de délután amikor sötétebb van vagy tűző napon amikor "ragyog" minden.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#647) PuMbA válasza Met (#644) üzenetére


PuMbA
titán

Nálam teljesen jó az alapértelmezett hdr level 1.0-án is és más játékok is teljesen jók. A játékban a fényerő beállítás is 1.0-án, alapértelmezetten van? Biztosan a monitorod van rosszul beállítva, tehát állítsd vissza a hdr levelt és adj több kontrasztot a monitorodnak. Ha van elég kontraszt adva, akkor viszont válts képmódot a monitoron.

[ Szerkesztve ]

(#648) snecy20 válasza Met (#646) üzenetére


snecy20
veterán

A Chromatic Aberration-t és a Bloom-ot érdemes kilőni.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#649) Met válasza PuMbA (#647) üzenetére


Met
nagyúr

Este megnézek mindent, az a furcsa hogy sehol máshol nem volt/van ilyen kontraszt probléma.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#650) PuMbA válasza Met (#649) üzenetére


PuMbA
titán

Nekem meleg színtónusra van állítva a monitorom és így biztosan jó minden (természetes, film vagy szöveg mód általában a monitorokon). A fejlesztők is így csinálták meg a színeket, mert amiken dolgoznak kalibrált monitorok is így vannak beállítva. Továbbá nálam is Medium preset grafika van és a Motion Blur-t és alatta minden kikapcsoltam, nekem nem replay mode-ra vannak állítva.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  DIRT Rally 2.0
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.