Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  DIRT Rally 2.0

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Dirt Rally 2.0 steames linkje
PH Klubok az összefoglalóra kattintva

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) PuMbA válasza Sub-ZeRo (#49) üzenetére


PuMbA
titán

Minden szimulátoros YouTube csatorna szerint jobb a fizika, mint a sima Dirt Rally-ban :) Nincs miért aggódni.

"Esőben és szárazon is olyan a tapadás szerintem... Azért az RBR-ben nem így volt... "

Láttál már esős videót? Én vagy 5-öt megnéztem. Össze-vissza csúszik az RWD Group B autó a kanyarban, küzdeni kell vele. Persze a lassú FWD, 4WD kocsik jóval stabilabbak, mint az RWD, szóval a videó nézésekor ezt is bele kell kalkulálni.

[ Szerkesztve ]

(#52) Sub-ZeRo válasza PuMbA (#51) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Néztem, de az RWD pont nem mérvadó számomra. Azzal nem szerettem menni. Only 4wd.
De néztem, most is nézegetem őket.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#53) PuMbA válasza Sub-ZeRo (#52) üzenetére


PuMbA
titán

Ja, értem :) Én most 4WD-s Lancia Delta S4-gyel megyek Dirt Rally-ban 2 RWD-s bajnokság után és sokszor elég unalmas a vezetés. Alig csúszik meg az autó kanyarokban és elég nehéz jószág, szóval a Dirt Rally-ban is van ilyen autó, gondolom a 2.0-ában is. Ez sem mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#54) Sub-ZeRo válasza PuMbA (#53) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mindegy, a deluxot megvettem és már telepíti is a steam. :DDD

Tudom, preload van, de azért leszedem ha már jön.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#55) PuMbA válasza Sub-ZeRo (#54) üzenetére


PuMbA
titán

Nem hamarkodtad el :DDD Egyébként van pénzvisszafizetés, ha jól tudom minden Steam vásárlásra, maximum 4 óra hossza játékig, de előrendelés esetén nem tudom, hogy érvényes-e.

[ Szerkesztve ]

(#56) Sub-ZeRo válasza PuMbA (#55) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Én is így látom. :DDD Amúgy meg a rally a kedvencem, az RBR a favorit, A Dirt rally-t imádom, ha ez nem jön benne, akkor nem 138 játék lesz a könyvtáramban, hanem 139. Nem nagy ügy.
Esetleg ha lesz gyerekem, hátha fog játszani vele. A cockpit meg van már hozzá. ;]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#57) PuMbA válasza Sub-ZeRo (#56) üzenetére


PuMbA
titán

Mivel az embereknek ugyanúgy vagy jobban tetszik, mint a Dirt Rally, ezért még mindig azt mondom, hogy biztosan nem fogsz csalódni. Na meg jönnek hozzá a Dirt Rally pályák is hamarosan.

Új pálya elhasználódás videó :)

[ Szerkesztve ]

(#58) snecy20 válasza PuMbA (#51) üzenetére


snecy20
veterán

Az első részben azért okozott elég furcsa dolgokat a fizika, elég simán ki lehetett kötni a fák tetején és hasonlók...tele a youtube a komikus és irreális jelenetekkel, szóval volt azért hova javulni e téren. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#59) LeventeV


LeventeV
senior tag

Közben kiderült, hogy a Season 1-ben érkező Impreza, a 2008-as model lesz.

De a Codemasters megerősítette, hogy a 2001-es Impreza is benne lesz a játékban.
Így még van esély arra, hogy a Season 2 is Rally(sabb) lesz.

(#60) Sub-ZeRo válasza LeventeV (#59) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Jó lenne ha a 22B vagy a 2005-ös modellt is beletolnák a Lancer WRC 2005-öt nem is beszélve. Akkor tuti játszom vele. 😈

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#61) #78687232 válasza PuMbA (#57) üzenetére


#78687232
törölt tag

Ezek a videók eszméletlen jók, fentebb láttam a menüt is. Eleinte csalódásnak tűnt a játék, most meg már nem győzöm kivárni a hétvégét.

(#62) LeventeV válasza Sub-ZeRo (#60) üzenetére


LeventeV
senior tag

Ne is mondd... Én a 2003-as Impreza-nak örülnék, a több részre osztott hátsó szárnnyal.
Valami Peugeot is jó lenne a 2000-es évekből, 206 vagy 307 pl.

(#63) Csoeri79 válasza LeventeV (#62) üzenetére


Csoeri79
csendes tag

Úgy-úgy!:) És ha már 2000-es évek.... Jöhetne még a Skoda Octavia/Fabia, Citroen Xsara, Hyundai Accent. Vagy S1600-os Suzuki Ignis/Swift, Opel Corsa, Fiat Punto, Renault Clio. Pályáknak meg Korzika, vagy San Remo, vagy Szardínia. Fúú lehetne még hova bővíteni ezt a játékot!:)

(#64) Sub-ZeRo válasza LeventeV (#62) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az a 2005-ös verzió. A 2003-on még a sima gyári szárny volt és talán a 2004-es évtől volt már osztott, mert fejlesztették, de akkor kék színben volt. Utána jött a fekete belső résszel szerelt, ami talán karbon volt már. Élnem na. 😁

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#65) PuMbA válasza Csoeri79 (#63) üzenetére


PuMbA
titán

DiRT Rally-ban elég ergyák az új autók szerintem. Kíváncsi vagyok, hogy itt milyen lesz. Egyszer próbáltam a Subaru Imprezát vagy a Lancert-t, már nem tudom melyiket, mert tetszenek, de annyira sínautók és lassan gyorsulnak a 70-es, 80-as évekhez képest, hogy nem bírtam élvezni őket.

[ Szerkesztve ]

(#66) LeventeV válasza Sub-ZeRo (#64) üzenetére


LeventeV
senior tag

Igazad van. Akkor egyezik az ízlésünk :)
Jobb lenne a 2005-ös model, mint a 2001-es.

@ Csoeri79: Fabia 2005 jön majd a Season 1-ben :)

(#67) Sub-ZeRo válasza LeventeV (#66) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Úgy néz ki. :DD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#68) PuMbA


PuMbA
titán

Ahogy vártuk, a szükséges javításokon átesett a fizika: [link]. Az autók nehezebbek és nem repülsz ki a pályáról, ha lemész az útról vagy átmész egy 15 centis útegyenetlenségen. Vége a légpárnás versenyeknek és a hosszú szakasz legutolsó kanyarjában 10 centire lemész az útról és véged van dolgoknak.

[ Szerkesztve ]

(#69) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

Holnap mikortól lesz magyarországi idő szerint játszható a Deluxe?

(#70) PuMbA


PuMbA
titán

Steam oldalon: "Available from 22nd of Feb PST"

PST, könnyű átszámolni :)

[ Szerkesztve ]

(#71) DanielK válasza PuMbA (#70) üzenetére


DanielK
addikt

Ha 22-én 0 órától PST, akkor az itthon 9 óra reggel.

(#72) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

PuMbA & DanielK: Köszi mindkettőtöknek. :R

(#73) PR0JECTNR56 válasza PR0JECTNR56 (#72) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

A Deluxe verzió egyébként hajnali 1 körül megnyitotta kapuit, azóta mentem néhány szakaszon a számomra nagybetűs rally autóval (Lancia Stratos), mesés lett.

Igazából talán ez az a játék, aminek a DiRT Rally első részét eredetileg elképzelték, nagyon rendben van.

(#74) guftabi96 válasza PR0JECTNR56 (#73) üzenetére


guftabi96
addikt

Aszfalton milyen?
A first impression videokban arrol volt szo, hogy aszfalton meg mindig furan viselkedik az auto :(
De annak orulok, ha a tobbi resze szamottevoen jobb lett.

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael

(#75) LeventeV


LeventeV
senior tag

Én is mentem pár kört vele, de előjött egy olyan hiba, amit már az első részben is tapasztaltam az elmúlt pár hónapban.
A Racenet-hez gyakran nem tud csatlakozni. Nem tudom, hogy ez a netem miatt van, vagy csak szimplán a Racenet hibája. Az első részben ez annyit jelentett, hogy csak később tudom letudni a challengeket, de itt a karrier is a Racenet-hez van kötve.
Más esetleg tapasztalt ilyet? PS4 + UPC internet.

[ Szerkesztve ]

(#76) PuMbA válasza LeventeV (#75) üzenetére


PuMbA
titán

Sok játékos nekilendül a játéknak és lehalnak a szerverek :) Csak a szokásos kiadás utáni hibák. Illetve többeknek nem jól működik az FFB PC-n, ezt is majd javítják...

(#74) guftabi96: Kicsit jobb lett az aszfalt, mint az első részben, de ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#77) GalaHU


GalaHU
őstag

Na keserítsetek el, milyen lett? :)

Sajna nem jött össze mára a szabi, csak holnap kezdhetem nyúzni, de legalább már lejött Steam-en...

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#78) PuMbA válasza GalaHU (#77) üzenetére


PuMbA
titán

Jó lett, de nem kell sietni, most előjön sok hiba és mire 26-a lesz, kijavítják egy részét a dolgoknak, a második héten meg jön egy nagyobb javítás :) A Deluxe Edition-osok a tesztelők.

[ Szerkesztve ]

(#80) PuMbA válasza n3m3r3 (#79) üzenetére


PuMbA
titán

Kösz a linket, a Ground cover meglepő :) Low vs Medium vs Ultra Szépen látszik, hogy a Medium körülbelül ugyanaz, mint az Ultra.

[ Szerkesztve ]

(#81) n3m3r3 válasza PuMbA (#80) üzenetére


n3m3r3
tag

Én a reggeli gyorsteszt után után lepődtem a frame-eken. Most állok neki finomhangolni. Jobban eszi, mint a Dirt4. Majd meglátjuk hogy viszont szebb-e. :U

(#82) PuMbA válasza n3m3r3 (#81) üzenetére


PuMbA
titán

Biztos jobban eszi, mert elég jól néz ki a játék. A linkelt videóm alapján a Medium is tökéletesen elég beállítás az emberek többségének, mert fontos a minél több fps, a kevésbé észrevehető különbségeket meg nem fogod játék közben figyelni, mert a vezetésre koncentrálunk :)

[ Szerkesztve ]

(#83) n3m3r3 válasza PuMbA (#82) üzenetére


n3m3r3
tag

Ez így igaz. Már láttam a vidit, de nem igazán adja át , nem olyan jó a minősége. Az irányítás viszont megint más első blikkre, de majd még próbálgatni kell.

(#84) snecy20 válasza PuMbA (#80) üzenetére


snecy20
veterán

1080TI / 2080 / 2080Ti alatt úgy néz ki ultrát el lehet felejteni. :-/

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#85) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

CR-et honnan szerzel? Mert az kurvára nincs championship alatt... :(((

0. Töröd az autót 0. Javítani nem tudsz mert 0 CR. Mi a f@...?!

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#86) PuMbA válasza Sub-ZeRo (#85) üzenetére


PuMbA
titán

RaceNet-hez csatlakozva vagy? :) Anélkül nincs bajnokság.

(#84) snecy20: Ha kijönnek a részletesebb elemzések, akkor szerintem látjuk, hogy alig van látható különbség, szóval nem baj. Dirt Rally-ban sincs Medium - Ultra között sok, csak ha leállsz nézelődni.

[ Szerkesztve ]

(#87) Sub-ZeRo válasza PuMbA (#86) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Persze.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#88) PR0JECTNR56 válasza guftabi96 (#74) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Aszfalt - Sokkal jobb mint volt, több visszajelzést kapsz az autótól, hogy éppen mi történik, de senki se számítson egy rF2 vagy Assetto Corsa jellegű élményre.

Úgy általában a fizika nagyon jól sikerült, az általam próbált autóknak hihető (!) karaktere van és pillanatokon belül lebüntetik azokat a pilótákat, akik copy-paste stílusban óhajtanak operálni a cockpitban (ezt egyébként Lancia Stratos, Aston Martin V8 Vantage R-GT, Porsche (997) 911 R-GT tudom egyelőre mondani - mindhárom hátsókerekes, kíváncsi voltam mennyire tudják őket egyedivé tenni - nagyon amúgy, a többivel még nem mentem).

A játékot egyébként szerintem most sokkal kevésbé tapasztalt játékosok is elkezdhetik, sokkal jobban beállítható benne az AI, ezáltal a tanulás lépcsőzetes lesz, egyre jobb időkkel.
A szimulátorosokat nem érintő információ, de billentyűzetre is meglepően alkalmas lett a játék, a beállításokkal könnyen simcade jellegűre is faragható, miközben a szórakoztató értéket és a kihívást is nagyon jól szállítja.

A jelenleg elérhető helyszíneket is jónak mondanám, személy szerint az egyetlen aszfalt pálya Spanyolország lóg ki nálam egy kicsit, helyette biztosan Olaszország/Szicília vagy Japán került volna be, ha rajtam múlt volna. Lengyelország, USA, Új-Zéland nagyon szuper.

Autófelhozatal remek, a modellek között viszont biztosra veszem, hogy van olyan, amit szinte egy az egyben húztak át a DiRT első felvonásából és kicsit csinosítottak rajta. A modern WRC rajongóinak mondjuk van némi okuk a szomorkodásra, mert a WRC sorozatnál vannak sajnos a jogok és ők jellemzően a kevésbé színvonalas játékot készítik az adott év DiRT megjelenésével szemben.

A képi világ nekem tetszik, láthatóan szintet léptek a részletekben, féklámpák által finoman átfutó fény a fékezéskor keletkező por és füstfüggönyben, lehulló levelek és a felkavart törmelék az őszi tájon, amint beszűrödik a fény, nagyon szépen felépülő koszolódás az autó egyes elemein stb.

Hangokban kiváló, remélem később esetleg egy női navigátor is bekerül, néhány csapat autóinál, ahol hölgy navigátor van ez tovább növelné számomra az élményt, bár ha ez esetleg nem valósulna meg, nem a világ vége.

Rallycross-ról majd mesél valaki más, az nem különösebben érdekel.

Jövőbeli frissítések egy részéről már tudni mi lesz, én még titokban reménykedem egy kis Pikes Peak-ben is, mert ha valahol, hát ebben a játékban nagyon érdemes lenne átélni.

[ Szerkesztve ]

(#89) PuMbA válasza Sub-ZeRo (#87) üzenetére


PuMbA
titán

Talán valami szerver gond lehet. Steam fórumon olvastam, néhányan új profilt kezdtek egy-két hiba miatt. Vagy tényleg ilyen a játék, hogy amíg nem nyersz 1 rally-t, addig nincs pénzed, szóval ne törd össze a járgányt :DDD

Én majd holnap játszok, addigra remélem javítják a legfőbb gondokat.

[ Szerkesztve ]

(#90) Sub-ZeRo válasza PuMbA (#89) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Rommá vágtam a 95-ös bubut. De akkor nagyon tuti így...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#91) Jacek válasza snecy20 (#84) üzenetére


Jacek
veterán

1440p-ben nekem 1080-al 70-80 FPS élsimítás nélkül Ultrán. Kumma pixelt nem látok..

(#92) GalaHU válasza Jacek (#91) üzenetére


GalaHU
őstag

Akkor reménykedjünk hogy 1080ti-n 4k-ban is meglesz a 60fps (többet úgy sem tud a TV)
Benchmark van benne?

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#93) n3m3r3 válasza GalaHU (#92) üzenetére


n3m3r3
tag

Az már bizonyos hogy nem egyszerű a game, alt+f4-gyel végződött az első komolyabb ráereszkedés ;]

(#92) GalaHU: nincs benchmark

[ Szerkesztve ]

(#94) GalaHU válasza n3m3r3 (#93) üzenetére


GalaHU
őstag

Ezt sajnálom, minde új hardvert ezzel meg az AC-vel teszteltem idáig...

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#95) PuMbA


PuMbA
titán

Steam fórumon kint van, hogy RaceNet problémák vannak. Valakinek a délelőtti bajnoksága is odaveszett, szóval ráérünk még. Megjelenéskor mindig ez van. Pár nap és játszható lesz a játék :)

[ Szerkesztve ]

(#96) DanielK


DanielK
addikt

Kikapcsoltam az automata ablaktörlőket, nálam mégis törölget. Másnál?

(#97) PuMbA válasza DanielK (#96) üzenetére


PuMbA
titán

Menj fel a Steam fórumra, minden bug ott van. Ez is. Úgy látom, hogy még Dirt Rally 1-ezni fogok pár napig, míg meg nem oldódik mindent :)

[ Szerkesztve ]

(#98) DanielK válasza PuMbA (#97) üzenetére


DanielK
addikt

Köszi, megyek pár kört és én is megyek vissza az 1-re amíg nem lesznek javítva. 😅

(#99) LeventeV válasza PuMbA (#95) üzenetére


LeventeV
senior tag

Azért ez kiküszöbölhető.
Nem tudom pontosan mi okozza a hibát, de tippre egy load teszt kihozta volna.

(#100) DanielK válasza DanielK (#98) üzenetére


DanielK
addikt

Én a steering sensitivity sem tudom állítani jelenleg.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  DIRT Rally 2.0
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.