Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  DIRT Rally 2.0

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Dirt Rally 2.0 steames linkje
PH Klubok az összefoglalóra kattintva

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) ndlx válasza PuMbA (#1600) üzenetére


ndlx
aktív tag

Való igaz, usában nem érdemes letérni a bozótba :)

Közben megnéztem mert én sem tudtam, a következő, MonteCarlo RWD H2-vel. :F
Fú ez lesz csak buli, aszfalton amúgy is rettentő gyenge vagyok RWD-vel.
Ráadásul ezek a hol-csúszik-hol-tapad pályák különösen bosszantóak.
Azt már látom, hogy nem ez lesz életem teljesítménye. :D

(#1602) ndlx válasza DanielK (#1599) üzenetére


ndlx
aktív tag

Én is láttam ezt, de mások is jókat mondanak rá.

Valójában engem érdekel is, ezért is rendeltem meg előre, csak itt a fórumon a kolléga elbizonytalanított és inkább kipróbáltam előtte. Nem mellesleg igaza volt.

Grafikailag nem egy DR de semmiképp nem rossz, 80 alá nem ment FPS ami meg jó (bár az adaptiv v-sync nem működik egyelőre).

A menüje egy nettó katasztrófa, aki kitalálta, azzal nyomogatnám egész nap. Átláthatatlan káosz az egész ugárló egérkurzorral és számtalan idegesítő hibával, ehhez képest a colin dirt 2 mászkálós menüje egy felüdülés, pedig azt is szívemből utáltam.

De ami egyelőre nekem igazán megölte a dolgot az irányítás. Alapbeállításokkal a kormányt meg sem lehetett mozdítani. Minden levettem, így most egyenesben 20-20 fokig szinte lötyög a kormány, de már ekkor is elképesztően ideges az autó és a legcsekélyebb mozdulatra is dobálja az elejét, ha meg nagyobbat kanyarodnék, az autó nem kanyarodik, úgy felkeményedik a kormány a lötyögés után, hogy alig lehet fordítani, majd kattan egy nagyot, elengedi és megint lötyög tovább, de az autó meg megy tovább majdnem egyenesen. Ráadásul teljesen elhúz az autó a legcsekélyebb buckától. Kb olyan érzés, mintha az autó vezetne, én meg csak kapaszkodnék a kormányba.
Lehet én rontok el valamit, de azért azt reméltem, hogy egy relatív népszerű kormányt (g29) elsőre is már normálisan fog kezelni a program.

A kéziféket meg írtam, behúzom, semmi, megy tovább, ha behúzom és húzva tartom, kicsit később megpördül az autó. Hát ez így kuka.

A sima fékezés meg külön vicces, mert alig lassul az autó, ennél bármely utcai autó jobban lassul. Ráadásul ami fura, fékezéstől nem vált irányt, ha kicsit el van tekerve a kormány, pedig látszik ahogy előrebillen a kaszni, de az irányváltást nem érezni. Holott hirtelen az elfordított és hajtott első kerekeken lesz minden súly, legalább valamit kéne. Ez DR-ben remekül működik.
Kipróbáltam az egy darab RWD-t, de szóra sem érdemes, látszik, hogy pont semennyi energiát nem fektettek bele.

Az egész irányítás nem pusztán a DR-től tér el nagyon, hanem úgy semmilyen valós autós tapasztalatomba nem illik, bár R5 autót sehol nem vezettem még, de wrx sti-t igen, és ott sem a kormány tekert engem.
Az R5-ben hidraulikus rásegítésű kormánymű van, pont a gyors pontos kormányzásért, nem láttam még egy felvételen sem, hogy birkóznának a kormányokkal.

Bocs a hosszú offért. Még kíváncsi lennék már véleményekre.
Meg majd valami kormánybeállításokra, hátha javítható.

[ Szerkesztve ]

(#1603) snecy20 válasza DanielK (#1599) üzenetére


snecy20
veterán

A rengeteg ország, sok-sok szakasszal az mindenképpen jó dolog, bár elsősorban a vezetés élménye lenne ami főként egy játék mellett szólhat, és abban a DIRT erősebb, nem kicsit.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1604) ndlx válasza snecy20 (#1603) üzenetére


ndlx
aktív tag

Hát tömören ja, így.
Egyelőre legalábbis, bár én bízok benne, hogy valami nálam nem jó :)

(#1605) snecy20 válasza ndlx (#1604) üzenetére


snecy20
veterán

Én próbálkozom tegnap este óta a virágbolti verzióval, de nem tudok egyszerűen ráérezni az autókra, hiába változtattam vagy 20x a kormánybeállításokon, FFB-n., vezetési segédleteken, stb.

Na mindegy, pár nap és jön Görögország a 2.0-ba. :DD

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1606) ndlx válasza snecy20 (#1605) üzenetére


ndlx
aktív tag

Na pont így, kb 2 órát szuttyogtam vele tegnap, de ahogy mondod, egyszerűen nem jöttem rá hogyan kéne. Milyen kormánnyal próbálkozol?

Igen, görögörszág, murva, életveszély, ez a lényeg, benne van a naptárban :)
DR1-ben nyomtam is minap némi görög nosztalgiát, már ott is fantasztikus volt.

Finnországra meg veszek ki szabit :D

Háttér-elfoglaltságnak meg megpróbálok rájönni, hogyan kéne mit beállítani ebben a WRC dologban, kezd jó sok videó lenni a youtube-on, csak van valami megoldás.

(#1607) fagy53 válasza ndlx (#1606) üzenetére


fagy53
nagyúr

Szinte az összes autós játéknak a mejelenéskor gondjai vannak a kormánnyal, a címadonk sem volt kivétel, DR2 és a DR1 sem. A WRC széria mindig rosszabbul viselkedik ezen a téren és a WRC 7-hez is kellett pár nap mire játszani tudtam vele, ill javítottak rajta valamit.
A vb.! verzió több dologban is rosszabb, korai hozzáférésű a donor feltehetőleg. Ha átveszem a megrendelt dobozos verziót, majd beszámolok én is az első benyomásokról.

(#1608) ndlx válasza fagy53 (#1607) üzenetére


ndlx
aktív tag

Biztosan igazad van, ezzel együtt is láttam most pár videót youtube-on és meglepően jól mennek vele, viszont azt is látom, hogy megrázóan sok embernek van TM kormánya.

(#1609) havri1 válasza Sub-ZeRo (#1584) üzenetére


havri1
félisten

Sima ügy volt, remélem nem zárolják majd :DDD

havri

(#1610) GalaHU válasza ndlx (#1608) üzenetére


GalaHU
őstag

Hát, nem véletlenül javasoljuk általában azt a kormányos topicban... :)

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#1611) ndlx válasza GalaHU (#1610) üzenetére


ndlx
aktív tag

Majd a következő váltásnál kifaggatlak. Most nagyon drága lett volna, a G29 kijött low budget.

Ezt olvastam a másik játéktól:
" The weighting out of the box on the Fanatec CSL Elite is great: it’s light, but consistent with its feedback and linearity. It also feels absolutely natural in the hairpins, slowly building up resistance as you wind on more opposite lock until you find the sweet spot. "

Már várom, hogy megtapasztalhassam.

(#1612) atomeec válasza fagy53 (#1607) üzenetére


atomeec
senior tag

Ez már így elég off, de a WRC8 dobozos verziót be lehet majd regisztrálni Steam-re jövő ősszel? Ha már így voltak kedvesek megkavarni?

(#1613) fagy53 válasza atomeec (#1612) üzenetére


fagy53
nagyúr

Steam - több pia fogyott a kelleténél..., még most ősszel be lesz regisztrálva! ;]

(#1614) atomeec válasza fagy53 (#1613) üzenetére


atomeec
senior tag

:F

1 évre Epic Game Store exclusive.

[ Szerkesztve ]

(#1615) ndlx válasza fagy53 (#1613) üzenetére


ndlx
aktív tag

A kérdés amúgy jogos, engem is érdekel, attól, hogy 2020 után lesz csak steam, a dobozost be lehet regisztálni és használni már most vajon?

[ Szerkesztve ]

(#1616) Gigi01 válasza ndlx (#1606) üzenetére


Gigi01
őstag

Én is a vb változatot próbálgatom.Hát,én szerintem egy darabig a Dirt-öt fogom mellőzni,ha megveszem. ;)
Default beállítás,menü,játékban is.

[ Szerkesztve ]

(#1617) atomeec válasza Gigi01 (#1616) üzenetére


atomeec
senior tag

Csak nálam van baj?

Lényegében buktam mindenem...de be sem tölt semmi...

@Gigi: Bocsi, nem válasz akart lenni... :R

(#1618) ndlx válasza atomeec (#1617) üzenetére


ndlx
aktív tag

Ez nagyon súlyos, mi történt?

(#1619) PuMbA válasza atomeec (#1617) üzenetére


PuMbA
titán

Nem nagy baj, csak a My Team Rally és RX-et veszted el, első két csempe :) Nekem is volt ilyen az elején.

[ Szerkesztve ]

(#1620) atomeec válasza PuMbA (#1619) üzenetére


atomeec
senior tag

@ndlx: ma játszogattam a Gomez féle csopor ralikat, aztán az egyik végén kiírta, hogy elvesztem a játékállást ha folytatom, mert a Racenet-et nem éri el a játék...mondom letojom, nem tudok többet akkor játszani...kiléptem. Most elindítva alig töltött be a menü, utána az Events menüre (asszem így hívják) nyomva töltött, töltött aztán ezt a szöveget dobta...

@Pumba: A kreditem is 0...volt 3 millió valamennyi, csomó autó, versenyek, minden...mivel nem jutok be a menübe, így nem tudom mi van. Nem erőltetem ma már, majd jövő héten, ha lesz időm. Nagyon szomorú lennék...nesze neked online kapcsolat...majd játszhatok az első résszel, az működik rendesen.

(#1621) Skeleton01 válasza atomeec (#1620) üzenetére


Skeleton01
aktív tag

Nálam is ugyan ez van, semmilyen eventet és a garázsomat sem tudom elérni, + szintén 0 kreditet jelez, valószínű átmeneti racenet leállás.

(#1622) PuMbA válasza atomeec (#1620) üzenetére


PuMbA
titán

Akkor a fórumon vagy twitteren holnap ki lesz írva, hogy probléma van és várjunk :)

(#1623) ndlx válasza PuMbA (#1622) üzenetére


ndlx
aktív tag

Mérsékelten megnyugtató ez így...

(#1624) atomeec válasza PuMbA (#1622) üzenetére


atomeec
senior tag

Gondolom, hogy nem lesz tömeges harakiri :)
Köszi! :R

(#1625) ndlx válasza atomeec (#1624) üzenetére


ndlx
aktív tag

Nem nézte esetleg vki, kijavult a helyzet?

(#1626) Sub-ZeRo válasza ndlx (#1625) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Én nem, de az 1-nél is volt döccenés... Alig töltött be mikor csatlakozni szeretett volna a racenet-re vagy mire. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1627) Shodan válasza ndlx (#1625) üzenetére


Shodan
addikt

Javult.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#1628) Copilot64


Copilot64
tag

Üdv Mindenkinek!

Egy gyöngyszem a mai napon: és ezzel is végigmentem :Y

(#1629) ndlx válasza Copilot64 (#1628) üzenetére


ndlx
aktív tag

...nehéz ezt szavakkal.🙂

(#1630) Skeleton01


Skeleton01
aktív tag

Karrier mód folyamatban lévő rally és rx versenyei elszálltak, de legalább az eddig megszerzett cr mennyiség + garázs rendben van.

(#1631) ndlx válasza Skeleton01 (#1630) üzenetére


ndlx
aktív tag

Ez a kép megjárja :C
Végre mehetünk görögbe :D

(#1632) Sub-ZeRo válasza Skeleton01 (#1630) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Görögben eső?! Az egyben nem volt ilyen... :U

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1633) Shodan


Shodan
addikt

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#1634) havri1 válasza Skeleton01 (#1630) üzenetére


havri1
félisten

Ez DLC-s autó?

havri

(#1635) Skeleton01


Skeleton01
aktív tag

havri1
Igen, már a hármas season keretében a 2001-es Focus-szal együtt jöttek.

ndlx
Köszi! ;)

Sub-ZeRo
Így van, csapathatjuk esőben is. :K

[ Szerkesztve ]

(#1636) snecy20


snecy20
veterán

Jól sikerült a görög szakaszok ráncfelvarrása is. :K

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1637) havri1


havri1
félisten

AMD kártyákhoz van egy gyári app, ami kiírja az fps meg hasonlókat. Mi a neve, mivel lehet előcsalni? Nem ctrl+shift+o?
Nem működik..
:R

havri

(#1638) Sub-ZeRo válasza havri1 (#1637) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

ctrl+shift+L-el próbáld meg.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1639) Met


Met
nagyúr

NR4-es Subaruhoz milyen setuppal mentek lengyelbe?
Innen szoktam válogatni de ami lengyelhez van az iszonyat, mintha egy tetves hintón lennék.
Imbolyog a kasztni, szép kényelmesen elrugaszkodik az ugratón, gondolkozik mire leérkezik, van még egy kis plusz imbolygás.
Azért most a 9. szakasz győzelem meglett, de szenvedés volt végig.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1640) wollnerd


wollnerd
aktív tag

Meg is van a Koryfi Dafni, a kedvenc görög pályám. :D
Természetesen itt is elhibáztam először a cél előtti éles kanyart, mint az 1-nél. :DDD

Más: Nálam a VR-ben (HTC vive) elég kicsik az UI. elemek és kicsit össze is vannak zsugorodva az arányuk. ('keskenyek') Míg most Desktop módban indítottam el a játékot és a 32" -es fullhd moncsimon elég nagyok. (Ami az jó) De VR-ben elég kicsik... A menet részidőket szinte lehetetlen jól leolvasni... :U
Van erre valami fix, workoraund?

[ Szerkesztve ]

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#1641) havri1 válasza wollnerd (#1640) üzenetére


havri1
félisten

Én ma kezdtem csak el a játékkal játszani online, tehát eredetivel, de itt nincs görög pálya. Hogy lehet elérni?

havri

(#1642) ndlx válasza havri1 (#1641) üzenetére


ndlx
aktív tag

Season 3, külön meg kell venni.

(#1643) PuMbA válasza ndlx (#1642) üzenetére


PuMbA
titán

Vagy 3,5 EUR nem Season-ben :) [link]

[ Szerkesztve ]

(#1644) ndlx válasza PuMbA (#1643) üzenetére


ndlx
aktív tag

Jah, de ugye finland... 🙂
Ki akarná azt kihagyni.

(#1645) ndlx


ndlx
aktív tag

Optimista módon megvettem a wrc.t hátha, de ugyanazok a problémák.
Nem tudom mi a titkuk akik G29.el tolják a youtube.on, ráadásul egész jól, nekem nem sikerült összehoznom.
Az egész program eszköz kezelése egy tragédia. Ha valakinek sikerül ilyen kormánnyal eredményt elérni, mesélje el, kíváncsi vagyok. Átmenetileg feladom.

(#1646) havri1 válasza ndlx (#1645) üzenetére


havri1
félisten

Be van állítva a kormány rendesen?
Én tegnap a momo-t egész nap állítgattam, mire kb azt adja vissza, amire számítok, bár még nem az igazi.

Görög pálya, köszi az infót a többieknek.

havri

(#1647) PuMbA válasza ndlx (#1644) üzenetére


PuMbA
titán

Az is lesz külön megvásárolható, amint megjelenik :) Eddig is így volt az összes helyszínnel.

[ Szerkesztve ]

(#1648) havri1


havri1
félisten

Ó je.
Megint connection failed.

[ Szerkesztve ]

havri

(#1649) ndlx válasza havri1 (#1646) üzenetére


ndlx
aktív tag

A DR2.nek megfelel a kormányom, remek az érzése.
Simán lehet, hogy elrontok vmit, de még nem tudom mit. Ettől függetlenül a kézifék nem működik, minden bevitel késve történik, és van olyan kormány mozdulat, hogy simán nem történik meg, megy tovább az autó változatlanul...sztem ez nem beállítás kérdése, de én örülnék neki igazán, ha az lenne.

[ Szerkesztve ]

(#1650) havri1 válasza ndlx (#1649) üzenetére


havri1
félisten

A momonak nincs akkora fordulási szöge mint a G szériának, így nekem borzasztó volt, hogy a legkisebb mozdulatra is rángatta az elejét az autó, képtelen voltam egyenesen menni. Kanyarokban meg túlkormányzott lett értelemszerűen.AZ érzékenységen állítottam, ami nekem megfelelőnek tűnt. Ott meg lehet nézni, hogy mennyire reagál gyorsan (mindenre).
Holtjátékot (deadzone) nulla stb.

[ Szerkesztve ]

havri

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  DIRT Rally 2.0
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.