Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  DIRT Rally 2.0

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Dirt Rally 2.0 steames linkje
PH Klubok az összefoglalóra kattintva

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) havri1 válasza PuMbA (#150) üzenetére


havri1
félisten

Játék menüjében nem találtam ilyet, hol lehet? AMD sync - hez mintha display port kellene, ami van is, csak a kábelt nem találom.

havri

(#152) PuMbA válasza havri1 (#151) üzenetére


PuMbA
titán

Először próbáld ki Vsync nélkül, hogy érzel-e javulást :) AMD-nél a grafikai beállításoknál a VSync-nél van Enhanced Sync. Nálam néhány játéknál kicsit problémás egyébként, ezért sync nélkül játszok.

[ Szerkesztve ]

(#153) havri1 válasza PuMbA (#152) üzenetére


havri1
félisten

Vsync nélkül nagyon rossz, akadozik a kép, hiába 60-80 fps, mintha 30 körül lenne csak.
Körülnézek, csak most el kellett jönni otthonról.:)
B group Peugeot eszméletlen, amikor megjön a turbónyomás:D

havri

(#154) PuMbA válasza havri1 (#153) üzenetére


PuMbA
titán

"Vsync nélkül nagyon rossz, akadozik a kép, hiába 60-80 fps, mintha 30 körül lenne csak."

Ott valami más baj lehet, mert a VSync várakoztatja a képkockákat a monitor frissítési frekvenciájához :) Ha kikapcsolod a VSync-et, akkor nincs mesterséges korlát és úgy tolja ki a VGA a képkockákat, amint elkészültek. Driver frissítés, AMD grafikai beállítások alaphelyzetbe állítása Dirt Rally 2.0 esetén vagy valami hasonló.

[ Szerkesztve ]

(#155) havri1 válasza PuMbA (#154) üzenetére


havri1
félisten

Az összes játéknál így van nálam évek óta. Nem játék specifikus.

havri

(#156) PuMbA válasza havri1 (#155) üzenetére


PuMbA
titán

Ú, akkor ott valami nagyon nem passzol :) Sosem láttam még ilyet, se nem olvastam ilyenről a neten. Milyen monitorod van és milyen kábellel van összekötve? AMD beállításokat mindenképp állítsd alaphelyzetbe, mert a frame limiter is okozhat ilyet vagy a vga buzeráló és statisztikai programok, például MSI afterburner. Ha a háttérben fut egy OpenGL-t használó program, az is okozhat ilyet, mert a Dirt Rally 2.0 ugye DirectX-es.

[ Szerkesztve ]

(#157) havri1 válasza PuMbA (#156) üzenetére


havri1
félisten

HDMI-vel van összekötve. 750Ti kártyával játszottam előtte évekig, ugyanez volt. Vsync után szép folyamatos a kép, nélküle akadozgat, hiába több 100 az fps. Diablo 3, CS Go, meg most a Dirt rally -al játszom csak. Fraps van csak fent, semmi más.

[ Szerkesztve ]

havri

(#158) PuMbA válasza havri1 (#157) üzenetére


PuMbA
titán

Itt minden ok. Ugyanitt a játék beállítások hogy néznek ki? :) Fraps gondolom nem megy mindig a háttérben vagy igen? Azt próbáld kikapcsolni, mert azt gondolom a fő ludasnak. Egyáltalán minek Fraps, amikor az AMD saját Overlay szoftvere sokkal többet tud a Relive-val együtt és gyorsabb?

[ Szerkesztve ]

(#159) PuMbA válasza PuMbA (#158) üzenetére


PuMbA
titán

Másrészt ez egy régi driver ugye? Nálam tökre nem így néz ki az AMD beállítások vagy fél éve :) Frissíts egyet.

[ Szerkesztve ]

(#160) Gigi01


Gigi01
őstag

(#161) havri1 válasza PuMbA (#158) üzenetére


havri1
félisten

Még xp-s korszak óta maradt meg a fraps :DDD
AMD programjait nem ismerem, én semmit se telepítettem, a win húzta le magának, most frissítem.

havri

(#162) PuMbA válasza havri1 (#161) üzenetére


PuMbA
titán

Fraps-ot utoljára 2013-ban frissítették, szóval nincs helye egy modern gépen. 6 év alatt annyit változtak a játék leképezési módszerek és a játék motorok, hogy sok-sok problémát okozhat.

AMD Overlay-t a Játék menüben fogod megtalálni. Tudja mutatni a FPS-en kívül a GPU hőmérsékletet, órajelet, CPU-s dolgokat, képkocka időtartamot meg FPS grafikont is rajzol.

AMD Relive-ot pedig feltelepítheted, ha akarod az AMD driver telepítése közben, amivel a géped lassulása nélkül tudsz felvenni akár 4K-ban is videókat, hiszen a videókártya erre specializált külön egységét használja.

[ Szerkesztve ]

(#163) havri1 válasza PuMbA (#162) üzenetére


havri1
félisten

Köszi, na azt most pont kihagytam :DDD
Itt vannak a beállítások, frissítettem drivert, frapsot ki, de ugyanaz.
Darabos a kép, kanyarokban csíkokat látok, ahogy frissül a kép, akadozik a játékmegjelenítés.

havri

(#164) PuMbA válasza havri1 (#163) üzenetére


PuMbA
titán

Első kép -> Windowed helyett Full screen? Így nézd meg :) Valamint a Shadows-t tedd Medium-ra vagy Low-ra Ultra Low helyett. Anisotropic filtering is mehet 16x-osra, mert nem vesztesz vele sebességet egy modern VGA-n. Crowd pedig nagyon sok fps-t vesz el, esetleg kipróbálhatod Medium-on vagy Low-on. Az árnyékok sokkal fontosabbak.

"kanyarokban csíkokat látok, ahogy frissül a kép"

A csíkok a nagyon sok képkocka miatt van, de csíkoktól csak képtörés van és nem képakadás :) Nálam tök folyamatos a kép akkor is ha képszakadást látok.

[ Szerkesztve ]

(#165) PuMbA válasza PuMbA (#164) üzenetére


PuMbA
titán

Ha ez után sem jó, akkor pedig kapcsold be az AMD beállításokban a Játékok menüben a globális beállításoknál a VSync módjánál az Enhanced Sync-et és készen vagy :) Sima VSync-et gyors reakciót igénylő játékoknál (szimulátor, counter strike) egyáltalán nem használnak, mert rontja a teljesítményed.

[ Szerkesztve ]

(#166) havri1 válasza PuMbA (#164) üzenetére


havri1
félisten

A print screen paste miatt vettem menüben ablakra.
Áh, engem nagyon zavar, marad a vsync :)
Viszont uninstall ez a driver pack, a kormányommal összeakad. 2 hete kb, ugyan ezzel szívtam, eldobálja a kormányt random időnként, mintha kihúznám USB-ből.
Win reinstall, alap driverek, és ment, egészen mostanáig :W

havri

(#167) PuMbA válasza havri1 (#166) üzenetére


PuMbA
titán

Elég szerencsétlen lelkű géped van akkor, hogy ennyi problémád van vele :( Régi alaplap / BIOS tud ilyet okozni, sőt nagyon valószínű, hiszen rendszer szintű, USB kezelési gondjaid vannak. Egyszer frissítettem BIOS-t egy régebbi gépen és megtáltosodott a rendszer, de ha nincs hozzá elég friss, ami támogatja a legújabb dolgokat, akkor az nem valami jó. Többet nem tudok segíteni akkor.

[ Szerkesztve ]

(#168) havri1 válasza PuMbA (#167) üzenetére


havri1
félisten

Nem gond, tudom a megoldást, csak ez a vsync dolog nem tiszta még.
Win reinstall:) sajnos a drivert nem sikerült lepucolni a gépről.

[ Szerkesztve ]

havri

(#169) PuMbA válasza havri1 (#168) üzenetére


PuMbA
titán

Értem. Nem jó, hogy egy VGA driver így lebontja a géped... Mivel mindenképp VSync-nél maradsz ezek után, akkor csak az a teendőd, hogy a régi AMD driverben is megmondod, hogy a VSync módszere legyen Enhanced Sync és a lehető legtöbbet kihoztad a helyzetedből.

[ Szerkesztve ]

(#170) Tomdriver válasza havri1 (#168) üzenetére


Tomdriver
őstag

Úgy-úgy, egy teljes reinstall kell oda. :K

(#171) snecy20


snecy20
veterán

Nálatok mennyire terheli a játék a VGA-t? Valami vagy nálam nem kerek, vagy a játékkal, de elég fura a 85-90% közötti VGA kihasználtság, miközben nincs az FPS szám limitálva, illetve a 9900K sem gondolom hogy kevés lenne. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#172) PuMbA válasza snecy20 (#171) üzenetére


PuMbA
titán

Crowd-ot próbáld esetleg Medium-ra tenni, az sok helyen szerepel tippként :)

(#173) snecy20 válasza PuMbA (#172) üzenetére


snecy20
veterán

Közönség low-n van. :)
Esetleg ha ezt megfigyelné nekem valaki MSI Afterburner-rel, azt megköszönném.
Más játék az terhel rendesen, 97-99% között, csak a 2.0 nem.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#174) atomeec válasza snecy20 (#173) üzenetére


atomeec
senior tag


8700K@5GHz

Játék ultrán mínusz advanced blending (hagytam ultrán ez egészet, mert totál mindegy volt, egyelőre nem tudom igazán élvezni, de én külön ezért nem szeretnék Windows-t telepíteni, mert minden más tökéletesen megy...).

(#175) snecy20 válasza atomeec (#174) üzenetére


snecy20
veterán

Nekem úgy tűnik nálad sem nagyon ment 100% közelében a VGA.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#176) atomeec válasza snecy20 (#175) üzenetére


atomeec
senior tag

Ott van, max 99% :P De igen, leginkább alatta...90 nagyrészt, amikor leesik az 6x% mindössze...
Viszont eléggé ugrálós...kb 5 perc játék volt amúgy ha ez számít, gondolom nem. Mondjuk biztos még sok foltozást kap a játék (remélem).

[ Szerkesztve ]

(#177) snecy20 válasza atomeec (#176) üzenetére


snecy20
veterán

Itt ebben a gameplay videóban (pl. 17:25-től) megerősítést nyert amire gondoltam. Valószínűleg ilyen a játék, nem kell vele foglalkozni. vagy ha mégsem, akkor javítják és lesz pár extra FPS ami benne maradt a kártyákban.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#178) atomeec válasza snecy20 (#177) üzenetére


atomeec
senior tag

Legyen stabil az az FPS, az nem fog zavarni, ha nem 100+

(#179) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Mikor kapom meg az Evo VI-ot :F
Nincs benne még a játékban. Vagyis nem látom, meg megvenni sem tudom. :F

A fizikához hozzászólnék. Na, mivel gyűjtöttem egy kis CR-t így tudtam javítani a gépet (95-ös Subaru) elkezdtem a rally bajnokságot. Az elsőn túl is vagyok.
Hát szomorú vagyok a murva fizikával. :(
USA, argentína, lengyel, olyan egy kaptafa a fizika érzésre. Nem látok különbséget köztük...
Mintha mindegyik szakasz egy murván lenne. Azért egy kemény usa és egy poros argentín között legyen különbség.Az egyben volt különbség lásd finn és wales.
Itt semmi. Oké, mindenhol ajánlott gumival mentem (medium) de akkor is.
Akkor a kövek az úton.
Lásd walesi szakaszok az első részben. Ha egy kő volt a pályán és megtaláltad érezted mint force feedback-ben, mind fizikában. Itt semmi. Rámentem és mintha csak dísz lenne.
Akkor a kanyar vétel is érdekes. Ha egy picit keresztbe vágod a verdát akkor neked már semmit nem kell csinálnod. Simán driftelsz egy szépet és kijössz a kanyarból... Mintha a játék előre be lenne így állítva.
Kicsit lelombozó. Ha ez egyben keresztbe vágtam, nem mindig jöttem ki belőle mert lecsúsztam az ívről. Itt simán tolom keresztbe. :DDD Jah és gyári FF beállításokkal vagyok. Még nem finomhangolltam...
Az aszfalt viszont nem rossz. Van különbség vizes gravelen száraz gumival és vizes gumival. Ez tetszik. Ez jó.
A lengyel hangulatos. A grafika szép. Full hd-ben high-on simán megy röccenés nélkül. Gyönyörű.

Egyelőre kicsit keserkés a szájízem a játékkal kapcsolattal. Remélem javítanak rajta majd idővel.
Jah és 4wd autóval próbáltam huzamos ideig.
Oh, még valami. Érdekes az argentínon néhány bukkanó. Olyan érzésem volt vagy 2 szakaszon, mintha a Colin 2-ben ugratsz egyet és leesel mint a tégla. Semmi fizika nem volt benne. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#180) Csavez™


Csavez™
veterán

Végre egy fasza Rally Cross játék! :C

(#181) PuMbA válasza Sub-ZeRo (#179) üzenetére


PuMbA
titán

"USA, argentína, lengyel, olyan egy kaptafa a fizika érzésre. Nem látok különbséget köztük...
Mintha mindegyik szakasz egy murván lenne. Azért egy kemény usa és egy poros argentín között legyen különbség.Az egyben volt különbség lásd finn és wales."

Igaz, nincs sok különbség a helyszínek között, de ma Dirt Rally 1-eztem megint és hát Görögországban a murva fizika elég rossz. Sokkal csúszósabb, mint más helyszíneken és 1-esben 5-10m-eket csúszik az autóm úgy, hogy nem nyomok semmit. Na most 1-esben a valóságban akkora motorféked van, hogy majdnem instant megáll az autód, ha leveszed a gázról a féket. Arról ne is beszéljünk, hogy a kocsim simán felmegy az út mellett lévő 80%-os emelkedővel egyenértékű köves sziklán alacsony sebességen 2-esben, mikor a valóságban azonnal megállnál.

"Lásd walesi szakaszok az első részben. Ha egy kő volt a pályán és megtaláltad érezted mint force feedback-ben, mind fizikában. Itt semmi. Rámentem és mintha csak dísz lenne."

FFB hibás sokaknál, szóval az javulni fog :)

"Érdekes az argentínon néhány bukkanó. Olyan érzésem volt vagy 2 szakaszon, mintha a Colin 2-ben ugratsz egyet és leesel mint a tégla. Semmi fizika nem volt benne. "

Szerintem ez teljesen okés. Én mentem át egy elég nagy bukkanón 70-nel utcai autóval, érezni lehetett az erőhatásokat rendesen, de még csak el sem emelkedett az autó az úttól.

[ Szerkesztve ]

(#182) #78687232 válasza Csavez™ (#180) üzenetére


#78687232
törölt tag

Ebben a részben már nekem is tetszik, remek gameplay.

(#183) Csavez™ válasza Sub-ZeRo (#179) üzenetére


Csavez™
veterán

Nekem le esett az állam az előttem lévő kocsik porától, és a szélvédő töréstől, tegyük hozzá hogy 26.-án fog hivatalosan megjelenni és addig van idejük javítani.

Pár órát játszottam, nekem nagyon bejön.

(#184) snecy20 válasza Sub-ZeRo (#179) üzenetére


snecy20
veterán

A fizika az egyértelműen Dirt4 örökség. Illetve sokszor olyan érzésem volt, mintha a jó öreg Colin 3 / 4 / 2005-tel nyomnám, annyira egykaptafa módon driftelve vehetőek a kanyarok. Hardcore szimulátoros emberkék erre erősen húzni fogják a szájukat, illetve valószínűleg majd ignorálják is a játékot. Amúgy ezt sok dologból le lehet szűrni, bármint a butácska, "generic" fizikát, de talán a legeklatánsabb, hogy árokba lecsúszva még tolatva(!) is simán vissza tudtam jönni a pályára, gravitációt meghazudtolva. Itt olyan nincs hogy megfeneklik az autó mint az 1-ben, bármilyen terepakadályon át lehet gázolni a sziklákat leszámítva.

Szóval született egy egész szórakoztató simcade, de inkább arcade játék, ami elég látványosan nem akart az első rész fanatikusainak kedvében járni. Ez van. Számomra emiatt csalódás összességében, más meg, akinek a Dirt Rally 1 túltott realizmusa már átlépte a játszhatóság határát, meg majd elégedetten csettint. Bár erre ott van a Dirt3 és a Dirt4. :( És ezáltal a Dirt Rally is beolvadt ugyanebbe a sorba, holott ennek sima Dirt néven kellett volna jönnie, és a Dirt Rally-t meghagyni hardcore szimulátárosabb irányvonalon.
Vélemények? :) :) :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#185) n3m3r3 válasza snecy20 (#184) üzenetére


n3m3r3
tag

Fogyaszthatóvá kell tenni = nagyobb eladás. Ez game egy Drit4 hardcore, ami nem biztos hogy rossz. :)

(#186) Tomdriver válasza snecy20 (#184) üzenetére


Tomdriver
őstag

Ne máááá... most rendeltem preorder, hátha.... Elkapkodtam megint. :(

(#185) n3m3r3 : OK, de miért mindég csak az a tábor?? :F Hardcore fun is van elég, simán megfizetné, ha többe kerül is.

[ Szerkesztve ]

(#187) snecy20 válasza n3m3r3 (#185) üzenetére


snecy20
veterán

Na de ezt mondom, hogy tele a Codemasters fogyasztóbarát autóverseny játékokkal. Ott a komplett F1 2010-2019, Grid, Grid Autosport, Dirt 3-4 és Showdown.... Elvileg a Dirt Rally a HC szimulátorosokhoz szólt, egészen eddig. Ha csak annyi volt az összes megfontolás, hogy piacképes legyen a játék és a 12 éves gyerek is körbetaláljon a pályán, ahhoz nem tudok mit hozzászólni. :) :)

Tomdriver

Nekem valószínűleg azért keserűbb a szám íze mert a 2015-ös Early Access óta felbecsülhetetlenül sok órát beleraktam az első részbe, és kvázi a legkisebb apróság, különbség is azonnal szemet szúrt összevetve a két játékot.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#188) Csavez™


Csavez™
veterán

Nem értem miért írjátok le a megjelenés előtt? Gondolom biztos nem jön hozzá patch.

Én csak a Rallycrosst nyomtam, azt jól összerakták, lehet az utolsó idénye miatt.

(#189) mcwolf79 válasza snecy20 (#184) üzenetére


mcwolf79
veterán

Én azok közé tartozom, akiknek a Dirt rally túl rágós volt, és (habár nem tartom magam grafbuzinak) a Dirt 4 olyan ronda volt, hogy még bottal se piszkáltam volna meg.
Nem full szimulátor, de azért én arcade-nak nem mondanám.

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#190) snecy20 válasza mcwolf79 (#189) üzenetére


snecy20
veterán

Én is az első rész viszonylatában érzem arcade-nak.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#191) Sub-ZeRo válasza PuMbA (#181) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A görögnek pont hogy jó volt a fizikája. Laza talaj, szinte csak por. Ott nincs olyan tapadásod mint egy letaposott kőkemény murván. Itt meg mindenhol van. A többit meg kifejtették alattam. 😀

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#192) PuMbA válasza snecy20 (#184) üzenetére


PuMbA
titán

Szerintem ahogy ebben a videóban mondják, biztosan vannak és lesznek, akik a Dirt Rally 1 fizikáját fogják jobban szeretni, de szerintem jól összefoglalja a csávó, hogy miben van javulás és miért könnyebb a vezetés a 2.0-ában, mint az 1-ben :) A gyerek egyébként mindennel nyomja ezen játék mellett: Project Cars 2, WRC 7, Assetto Corsa, iRacing, rFactor 2. Én nem, én csak az 1-et tudom hasonítani a 2.0-ához, illetve régen GTR2-ztem.

Nagyon kíváncsi vagyok, hogy a Dirt Rally 1-es pályákon majd milyen lesz vezetni, az lesz a jó összehasonlítás :)

[ Szerkesztve ]

(#193) n3m3r3


n3m3r3
tag

Nem tudom volt-e már, hamarosan jönnek még tartalmak.

In addition to the content available at launch, Codemasters recently announced additional content available through Season 1, starting 12th March:

Week 1: SKODA Fabia Rally, Citroen C4 Rally
Week 3: Monte Carlo Rally, Special Livery
Week 5: BMW M1 Procar Rally, Opel Manta 400, Special Livery
Week 7: Sweden Rally Week 9: Ford Focus RS Rally 2007, Subaru Impreza, Special Livery
Week 11: Germany Rally

(#194) snecy20 válasza PuMbA (#192) üzenetére


snecy20
veterán

Jaja, az egy jó összehasonlítás lesz a régi pályákon. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#195) n3m3r3 válasza snecy20 (#194) üzenetére


n3m3r3
tag

RallyCross-on már látszik minden napszakban és időjárásnál hogy szebb...nyílván. Viszont a Höljes, és Hell pálya mintha felhasználóbarátabb lenne az első részhez képest. Elég hülyén hangzik, de mintha szélesebb lenne :F Majd más is megnézi.... A kontra az új Catalunya, tartogatott meglepetést a hajtű fordulókkal. A többit még nem próbáltam. Lydden Hill-t sajnálom, nagy kedvenc volt :U

(#196) d4Y.187


d4Y.187
tag

Hölgyek-urak! ugye senki sem várt szimulátort egy codemasters-től? :) a game egész jól néz ki, a hangok kifejezetten jók és kaptunk viszonylag bőséges tartalmat hozzá.... minden másra ott az RBR :D
kellemes kikapcsolódás lesz a dx9 grafikából és sokol rádió hanggenerálásból kicsit áttelepülni a minimális technikai kihívást jelentő, de annál csinosabb címbe :)

.: 3o 62o 9282 :: wehaveit.hu :.

(#197) PuMbA válasza d4Y.187 (#196) üzenetére


PuMbA
titán

"minimális technikai kihívást jelentő"

Állítsd az AI-t maximumra és lesz kihívás Group A és B kocsival :)

[ Szerkesztve ]

(#198) snecy20 válasza d4Y.187 (#196) üzenetére


snecy20
veterán

A DIRT Rally 1-ből kiindulva de, én azt vártam. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#199) d4Y.187 válasza PuMbA (#197) üzenetére


d4Y.187
tag

szerelődik és szerveződik a hardver hogy legyen folyamatos, jó minőségű stream. ha nem szemtelenség ide posztolni a [ linket ] kezdés előtt, akkor ezzel visszatérnék többször is. AI helyett viszont PB/WR grind lesz, de cserébe igyekszem minél interaktívabb lenni és azokkal a szakasz/gép kombókkal menni amit kértek :U

[ Szerkesztve ]

.: 3o 62o 9282 :: wehaveit.hu :.

(#200) GalaHU válasza n3m3r3 (#193) üzenetére


GalaHU
őstag

Hát az M1 Procar már nagyon hiányzott... :(

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  DIRT Rally 2.0
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.