Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  DIRT Rally 2.0

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Dirt Rally 2.0 steames linkje
PH Klubok az összefoglalóra kattintva

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) Tomdriver válasza GalaHU (#848) üzenetére


Tomdriver
őstag

Nem tudom, nálam nem vészes és 1080Ti is jól viszi ultrán 70-90 FPS között. (3840x1200 - 120Hz)

(#852) GalaHU válasza Tomdriver (#851) üzenetére


GalaHU
őstag

Este és esőben jelentősebb a fps-drop, nappal tükörsima.

De egyébként is az a helyzet, hogy ha kikapcsolsz pár erőforrásigényesebb effektet akkor elég a 1080ti, ha bekapcsolod akkor alig észrevehető javulást hoznak, de cserébe kifektetik a nagytesót... :(

Codiék mostanában PC nem remekelnek...

[ Szerkesztve ]

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#853) Tomdriver válasza GalaHU (#852) üzenetére


Tomdriver
őstag

Ja eső... aztat nem szeressük... :)

(#854) LeventeV válasza PuMbA (#847) üzenetére


LeventeV
senior tag

Köszi a tippet, bevált.
Dirt Rally 2-ben kellett kalibrálni, gyakorlás után hozom a kontrolleres szintet.
F1 2018-at próbáltam még, ott felismerte a kormányt és nagyon jó volt a kalibrálás. Egy szűk óra gyakorlás után Time Trial-ban 0.5 másodpercet vertem a kontrolleres időmre.

(#855) PuMbA


PuMbA
titán

v1.4 javítások. Jövő héten FFB.

(#856) PuMbA válasza LeventeV (#854) üzenetére


PuMbA
titán

A kormány előnye pedig ugye a magasabb precizitás. Ha a kontrolleren 2mm-rel arrébb van az ujjad az sokat jelent, de kormányon szinte semmit :)

[ Szerkesztve ]

(#857) PuMbA


PuMbA
titán

Hardcore damage beállítás bekerült a My Team alá is a javításban :)

[ Szerkesztve ]

(#858) RpPRO válasza RpPRO (#844) üzenetére


RpPRO
őstag

Kis upgrade volt, gtx 650 --> gtx 1050. Most full HD-ban mediumon 50-70 fps. Ez már baráti. :P

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#859) PuMbA válasza RpPRO (#858) üzenetére


PuMbA
titán

TAA-t kapcsold ki, ha nem tetted, mert az még sokat dob az fps-en és élesebb is lesz a kép. Aniso mehet 16X-ra, mert az meg sebességvesztéssel nem jár, de sokkal szebbek lesznek a textúrák a távolban. Így meglesz a minimum 60fps-ed.

[ Szerkesztve ]

(#860) PuMbA válasza PuMbA (#859) üzenetére


PuMbA
titán

Ja és még a Bloom, mert attól minden fénylik és nem látsz semmit.

(#861) fagy53


fagy53
nagyúr

v1.4.1 - FFB update ! 1.9GB

(#862) PuMbA válasza fagy53 (#861) üzenetére


PuMbA
titán

És egy baromi jó leírást is összeraktak a beállításokhoz: [link] :)

[ Szerkesztve ]

(#863) fagy53 válasza PuMbA (#862) üzenetére


fagy53
nagyúr

A leírás ok, de sajnos a megoldás még nem az igazi.
A murvás terepet már érezni a kormányon, de a megcsúszó első kerekekről semmi infót nem ad.
Próbáltam a különböző kategóriák autóit vizes aszfalton, csúsztam, ellenkormányoztam, de nem igazán éreztem mindezt a kormányon. Az ausztrál huppanókon elszakadva a földtől szerencsére könnyebbedett a kormány, de lehet, hogy ez korábban is így volt.
A DR1 korai hozzáférésénél még katasztrófális volt a bemeneti eszközök kezelése, de elég hamar egy patch formájában orvosolták a és így azóta is jól, sőt jobban működik az FFB mint itt, persze az sem tökéletes, de elég...

(#864) RpPRO válasza PuMbA (#862) üzenetére


RpPRO
őstag

Helyes, az irány jó.

Csak azt nem értem, miért nem lehetett a DR2-ben is bent hagyni a magyarázatot, ahogy a DR1-ben megcsinálták. :U

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#865) fagy53 válasza PuMbA (#862) üzenetére


fagy53
nagyúr

Igazad volt az Opel Kadett választásnál, végre elértem a Pro szintet. Innentől kezdve viszont búcsút mondok a H váltónak és kuplungnak, olyan autó kellene ami szekis, mert már túl sok nekem az egyre szűkölő időkhöz a láb és karmunka. :D
Van valami ötleted?

(#866) Solesz84 válasza fagy53 (#863) üzenetére


Solesz84
aktív tag

En sem igazan erzek sok valtozast 😕

Asrock X570 Taichi, Ryzen 9 5900X , NZXT Kraken X72, Gskill TridentZ RGB 32GB DDR4 3600Mhz Cl16, Kfa2 RTX 4090SG, Samsung 860 EVO 1 TB, 850 EVO 500GB SSD, WD 3TB HDD, NZXT H710i, LG Oled C2 42" , MSI MPG A1000GW, Fanatec DD1, CS V3 Pedal, Fanatec V1.5 Shifter, Fanatec V1.5 Handbrake

(#867) PuMbA válasza Solesz84 (#866) üzenetére


PuMbA
titán

Visszaállítottad az FFB erősségeket, ha elállítottad az alapértelmezettről? :)

(#863) fagy53: Azt írták a bejelentés végén, amikor a játékot indítottad az 1.4.1 javítás felrakása után, hogy még fognak csiszolni tovább az FFB-n a jövőben.

[ Szerkesztve ]

(#868) snecy20


snecy20
veterán

Kicsit szenvedek azzal, hogy a különböző pályatípusokra más és más kormánybeállításokat érzek jónak. Ami pl. jó az USA-ra vagy Lengyelországra, az a Spanyol szakaszokra már túlzottan érzékeny, oda már a steering linearity-n és steering saturation-ön már állítanom kell. Ti hogy vagytok ezzel?

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#869) atomeec válasza PuMbA (#867) üzenetére


atomeec
senior tag

Az nem árt valóban :)

Elsőre tetszik, sokkal részletesebb, valamint tök jó, hogy a kerekek normálisan törekednek az egyenesbe állásra (lendület szerinti irányra, nem tudom, biztos van rendes kifejezés erre). Sokat kell ezen még finomítani (minden 100-on túl nyers, de időm nincs most játszani sajnos). Érdekes, hogy megfordult a fordulatszám ledsor a perecen és jobbról balra nő :)

(#870) PuMbA válasza snecy20 (#868) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, nálam is érzékenyebb az aszfalton kormányzás, mint a murván, de biztosan direkt csinálták így, hiszen az aszfalton sokkal nagyobb a tapadás és zéró túlcsúszás van :) Így, hogy leírtad, belegondoltam, de amúgy engem nem zavar. Egy-két kanyar maximum és gyorsan "váltok".

[ Szerkesztve ]

(#871) snecy20 válasza PuMbA (#870) üzenetére


snecy20
veterán

Én is azt gondolom hogy így ez reális a jobb tapadás miatt, viszont mivel nagyon könnyűnek érzem az autót aszfalton, muszáj állítgatnom. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#872) Solesz84 válasza PuMbA (#867) üzenetére


Solesz84
aktív tag

Nem allitottam vissza az alapertelmezesre majd kiprobalom koszi. Sot en meg vmelyik .ini fajlban is atirtam 5-re az FFB-t egy Youtube video alapjan es azutan sokkal jobb lett majd atirom vissza azt is.

Asrock X570 Taichi, Ryzen 9 5900X , NZXT Kraken X72, Gskill TridentZ RGB 32GB DDR4 3600Mhz Cl16, Kfa2 RTX 4090SG, Samsung 860 EVO 1 TB, 850 EVO 500GB SSD, WD 3TB HDD, NZXT H710i, LG Oled C2 42" , MSI MPG A1000GW, Fanatec DD1, CS V3 Pedal, Fanatec V1.5 Shifter, Fanatec V1.5 Handbrake

(#873) PuMbA válasza Solesz84 (#872) üzenetére


PuMbA
titán

Na akkor emiatt :) Az ini-knél a legegyszerűbb, ha törlöd az egész input mappát a játék mappájában, majd a Steamen nyomsz egy Verify game files-t.

[ Szerkesztve ]

(#874) Solesz84 válasza PuMbA (#873) üzenetére


Solesz84
aktív tag

Meglesz ✌😁

Asrock X570 Taichi, Ryzen 9 5900X , NZXT Kraken X72, Gskill TridentZ RGB 32GB DDR4 3600Mhz Cl16, Kfa2 RTX 4090SG, Samsung 860 EVO 1 TB, 850 EVO 500GB SSD, WD 3TB HDD, NZXT H710i, LG Oled C2 42" , MSI MPG A1000GW, Fanatec DD1, CS V3 Pedal, Fanatec V1.5 Shifter, Fanatec V1.5 Handbrake

(#875) PuMbA


PuMbA
titán

Ez a Spanyolország a legidegesítőbb rali, ahogy egyre gyorsabb autóval megyek. A legjobb időhöz képest 8mp-re vagyok erre egy 5-ös kanyarból úgy kizúgok 4-es sebességben, ahogy kell, mikor előtte egy szintén 5-ös kanyart 6-osban bevettem....

[ Szerkesztve ]

(#876) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

(#877) LeventeV válasza PR0JECTNR56 (#876) üzenetére


LeventeV
senior tag

Se Focus 2001, se Impreza 2001, se Finnorszag :(
Remelem lesz Season 3 is.

(#878) Sub-ZeRo válasza PR0JECTNR56 (#876) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ha a Wells rally bekerül, kipróbálom a 2008-as imprezát 3 monitoron... :DD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#879) ndlx válasza Sub-ZeRo (#878) üzenetére


ndlx
aktív tag

Ha van Wales, minden van 😁

@pumba: az új FFB nagyon bejött a javítás előtti beállításaiddal, nagyon tetszik 👍🏻

[ Szerkesztve ]

(#880) PR0JECTNR56 válasza LeventeV (#877) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

(#881) Tomdriver


Tomdriver
őstag

Nem azt írtátok korábban, hogy javították a karrier módban az A1-ek erősségét, mert extrém időket mentek?
Most próbáltam ismét karriert kezdeni, de mindjárt az elején egy 7 km-es pályán kikaptam vagy 30 másodperccel...
El is ment a kedvem. :D

(#882) GalaHU válasza PR0JECTNR56 (#876) üzenetére


GalaHU
őstag

Július 16 bekarcolva a naptárba! Sweetlamb reszkess... :)

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#883) PuMbA válasza ndlx (#879) üzenetére


PuMbA
titán

Pedig most már vissza kéne állítani :)

(#884) LeventeV válasza PR0JECTNR56 (#880) üzenetére


LeventeV
senior tag

:R
Hatha jon akkor meg valami DLC a Season 2-n kivul.

[ Szerkesztve ]

(#885) ndlx válasza PuMbA (#883) üzenetére


ndlx
aktív tag

Javasolj lécci, hogy pontosan mire.

(#886) PuMbA válasza ndlx (#885) üzenetére


PuMbA
titán

Alapértelmezettre, minden 100 :) Az eddigi beállítások azért készültek, mert az FFB egyes effekteket kevésbé, másokat kiemelve adott át és ezt kellett ellensúlyozni.

[ Szerkesztve ]

(#887) LeventeV


LeventeV
senior tag

Sziasztok.
Ti melyik kameraallast preferaljatok? A belso nezetest, vagy a motorhazteto nezetest?

(#888) DanielK válasza LeventeV (#887) üzenetére


DanielK
addikt

A belsőt, amit a valóságban is látnál

(#889) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Jelentem eyefinityben nem megy a dirt 2.0 nálam... A dirt 1 igen...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#890) Gigi01 válasza DanielK (#888) üzenetére


Gigi01
őstag

Attól függ,mekkora,milyen távolságra van a monitor,ugye?Nem csak belső nézet hasracsapva.

(#891) PuMbA válasza Sub-ZeRo (#889) üzenetére


PuMbA
titán

Miért? :) Legújabb 19.5.1-es driverrel?

[ Szerkesztve ]

(#892) Gigi01 válasza Sub-ZeRo (#889) üzenetére


Gigi01
őstag

Lehetetlen szerintem!Vga driver.Bár nekem nincs meg ,majd ha kijön vr-ben.Nincs a menüben az a felbontás?

(#893) Sub-ZeRo válasza PuMbA (#891) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mert a 3x látom ugyan azt a képet.
Az új drivert fe lsem rakom, mert a 19.4.3-al 5760-ban szinte képregényem van. Csak 18-as driver jöhet szóba.
Ott meg érdekes, mert az 1-ben a 18 driverrel, 5760x1080-ban high-on folyamatos képem van. Szóval az új drverekben el van valami cseszve, mert nem mennek 3 monitorral úgy ahogy kéne.
Igen, olvastam amd forumot, ott is erre panaszkodnak... Az új driverre.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#894) PuMbA válasza Sub-ZeRo (#893) üzenetére


PuMbA
titán

"Csak 18-as driver jöhet szóba."

Akkor azért nem megy, gondolom nincs hozzá Eyefinity profil :)

(#895) DanielK válasza Gigi01 (#890) üzenetére


DanielK
addikt

Persze

(#896) PuMbA válasza LeventeV (#887) üzenetére


PuMbA
titán

Első belső nézet, ahol nem látszik a kormány. Előtte egy jó ideig a második belső nézettel nyomattam, de rájöttem, hogy a kormányt így kétszer látom, szóval nem annyira valóságos. Így többet látok a pályából is.

[ Szerkesztve ]

(#897) snecy20


snecy20
veterán

Tök érdekes, amikor 8 perc körüli szakaszon úgy érzem hogy sikerült közel határon autózva, 1-2 minimális hibát teljesítve végigvinnem, majd az időmet összevetem a világrekord idővel (ugyanazon autó, és géposztály), és nem nagyon tudom hol maradhatott benne 30mp... aztán rájöttem hogy sehol, mert mindenhol, a legapróbb átkötő 100m-es egyenestől kezdve az összes fékvávig, kanyarig, mindenhol ott vannak a tizedek. Hiába, még meg kéne tanulni igazán jól setup-olni, mert a különbség fele kb. ott mehet el.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#898) GalaHU válasza snecy20 (#897) üzenetére


GalaHU
őstag

Nehogy eret vágj magadon, a világranglistát simán átnevezhetnénk "kitudtöbbetlevágni" listára, nem (csak) a setupon múlik, hanem hogy tudod hogy hol mehetsz be a derékig érő fűbe és hol nem... :)

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#899) snecy20 válasza GalaHU (#898) üzenetére


snecy20
veterán

Persze, ez igaz, és ez már a Dirt Rally 1 idején is igaz volt, hogy egyesek a pályákat olyan szinten megtanulták, hogy szinte gázelvétel nélkül átrepültek rajta... erre sajnos kedvem és időm sosem lesz, meg a dologgal azonosulni sem nagyon tudok. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#900) PuMbA válasza GalaHU (#898) üzenetére


PuMbA
titán

Ja, én ha már 60. vagyok egy pályán levágás nélkül az már azt jelenti, hogy szinte nem maradt benne semmi :) 4-5 pályán tudok ennyire jó eredményt menni csak. Ha tényleg lesz belőle esport 1-2 éven belül (és jön a Clubs), akkor a levágásokat biztosan jobban fogják büntetni.

(#901) GalaHU: Újrakalibrálás a játékban? Gombkisztás ellenőrzése?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  DIRT Rally 2.0
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.