Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  DIRT Rally 2.0

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Dirt Rally 2.0 steames linkje
PH Klubok az összefoglalóra kattintva

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) n3m3r3 válasza Zoolee1976 (#1400) üzenetére


n3m3r3
tag

A hardware-t nem írtad ami lényeg lenne, ennek ellenére gépigényes a játék. Úgy állítsd be hogy minimum a 60 FPS tartsd. Nem tudjuk milyen a monitorod. Amit tudok hogy a g-sync a 45-öt még úgy ahogy tolerálja. Tapasztaltam én is az akadozást ha egyről beszélünk. Intel rendszerem van, a mostani telepítésnél kihagytam a legújabb management engine interface drivert automatikusan telepített van fenn,csak a chipsetet raktam fel.
Ráadásul közben még hangoltam a procit is. Új geforce driverek is jöttek persze közben. Most zökkenőmentes szerencsére.Ha a fentiek teljesültek , próbálkozhatsz egy új win-nel. Nagyjából ennyi :)

(#1402) Zoolee1976 válasza n3m3r3 (#1401) üzenetére


Zoolee1976
aktív tag

Monitor:BenQ GL2706-B,Proci i3 4170,VGA Evga Gtx 1060 3gb,7200 rpm hdd,12 GB DDR 3 ram,win 10 home.Eddig minden ok volt,de most ég és föld az Xbox one x és a pc grafja közti különbség,az Xbox javára.Ráadásul mikor először feltettem ez nem volt,minden futott majdnem maxon 50-60 fpsel!

Zoolee

(#1403) n3m3r3 válasza Zoolee1976 (#1402) üzenetére


n3m3r3
tag

A konfigodnál kell némi kompromisszum valóban. Akkor marad az erősebb Xbox one.

(#1404) PuMbA válasza Zoolee1976 (#1400) üzenetére


PuMbA
titán

Wifi, kormány simán okozhatja ezt :) Olvass vissza valamennyit, mert valakinek ugyanez volt a gondja és megoldotta, hogy egy USB eszközt törölt az Eszközkezelőben. Továbbá keress rá gugli-n, hogy melyik grafikai beállítás mennyi teljesítmény esést okoz. Medium és ultra között nem sok különbség van egyébként, szóval próbáld ki a Medium presetet, kikapcsolt motion blur, bloom és az alatt lévő csillivilli dolgok off a játékban, TAA és minden más AA nélkül, 16x AF-fel.

[ Szerkesztve ]

(#1405) PuMbA válasza PuMbA (#1404) üzenetére


PuMbA
titán

A 3GB VGA memória is egyébként UHD felbontáshoz nagyon kevés. 1060-ból csak a 6GB-osat volt érdemes megvenni, de UHD-hoz inkább a 1070 illik netes tesztek alapján.

[ Szerkesztve ]

(#1406) Met


Met
nagyúr

A Subaru tényleg ennyivel szarabb mint a Lancer? (dlc nélküli klub)

A gumikat hogy érdemes használni, melyik felületre melyiket?
Régebben leírta valaki de nem találom. :B

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1407) GalaHU válasza Met (#1406) üzenetére


GalaHU
őstag

Szomorú, de igaz, Bubu nagyon vissza van fogva... :(

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#1408) ndlx válasza GalaHU (#1407) üzenetére


ndlx
aktív tag

Bubu? 😀

(#1409) Zoolee1976 válasza PuMbA (#1405) üzenetére


Zoolee1976
aktív tag

Köszönöm a válaszokat gyerekek!Eddig a kártyának nem volt gondja az Uhd.Az utolsó win frissítés vagy az új driver zavarhatott be.Mivel jóval alacsonyabb felbontásokon és low beállítások mellett is mikrolaggol,valami más lesz a probléma mint a hardver.Lehet átrakom SSD re a játékot,hátha! Köszi mégegyszer!

Zoolee

(#1410) Gigi01 válasza Zoolee1976 (#1409) üzenetére


Gigi01
őstag

Hát a proci is harmat szerintem.

(#1411) PuMbA válasza Zoolee1976 (#1409) üzenetére


PuMbA
titán

Folyamatos mikrolagg szinte csak az USB-től lehet. Ezt onnan lehet tudni, hogy sokan ha kihúzzák a kormányt, akkor megjavul.

[ Szerkesztve ]

(#1412) GalaHU válasza ndlx (#1408) üzenetére


GalaHU
őstag

Igen, az egyetlen autó ami ki tudja mondani a nevét... :)

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#1413) Sub-ZeRo válasza Zoolee1976 (#1402) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

1060 3 gb, hdd, Meg a proci sem egy erőmű sajnos... Ezek itt mind kevesek... :(

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1414) Zoolee1976


Zoolee1976
aktív tag

Eddig mindenre elég volt és hangsúlyozom hogy a játék is uhd high beállítások mellett tudott 40-70 fpst.Most szaródott el valami, és hiába veszem vissza teljesen a grafikát akkor is megvan.A többi játék ugyanúgy fut uhd régi beállítások mellett.A kormány kihúzásával csak az a baj hogy azért vettem pcre a játékot hogy kormánnyal tudjam játszani!😁

Zoolee

(#1415) Zoolee1976 válasza PuMbA (#1411) üzenetére


Zoolee1976
aktív tag

Az a baj hogy minden usb ről megy, egér,Bill,wifi, kormány stb.Azért elég gáz hogy ez probléma a játékban! Köszönöm mindenkinek a segítséget.

Zoolee

(#1416) ndlx válasza Zoolee1976 (#1414) üzenetére


ndlx
aktív tag

Alátámasztom, 100+ról leesett 70+ra a frame egyik esős argentin pályán, nagy tömeg stb, és láthatóan beszaggatott, pedig 70+ fps.nél nem szabadna észrevenni, úgy, hogy még g-sync is van.

És ezt én sem tapasztaltam eddig, csak most pár napja.

Ezzel az USB izével még nem foglalkoztam, de lehet majd most kell.

[ Szerkesztve ]

(#1417) RpPRO válasza Zoolee1976 (#1414) üzenetére


RpPRO
őstag

Nyugodtan vegyél vissza mindent, akár low-ra is. Nem lesz úgysem időd gyönyörködni a tájban. Ráadásul LOW-n is szép a környezet. V-Sync-et kapcsold ki, csak input laget csinál. Rivatunerrel ki tudod iratni az FPS-t. 100-120 kell a játéknak szerintem.

[ Szerkesztve ]

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#1418) PuMbA válasza Zoolee1976 (#1415) üzenetére


PuMbA
titán

Én ezt értem, de a probléma megoldható valamelyik mellék USB eszköz törlésével, ahogy írtam, már itt a topikban megcsinálták :) Tehát nem a kormányt kell törölnöd, hanem valamelyik hozzá kapcsolódó tételt.

[ Szerkesztve ]

(#1419) PuMbA válasza RpPRO (#1417) üzenetére


PuMbA
titán

Low - Medium között már nincs nagy teljesítmény különbség, ha jól tudom, szóval a Medium preset a legjobb kompromisszum :)

[ Szerkesztve ]

(#1420) Enton válasza PuMbA (#1419) üzenetére


Enton
addikt

A legnagyobb probléma a teljesítménnyel, hogy hiába csavarsz ki 120fps-t is akár ha a szakasz közepén vagy végén a városban beesik 60-80fps-re. Na és ezen tempováltások is kis akadással láthatôak, mint ez az usb micsoda.
De amúgy nem olyan rossz a helyzet mert bigscreen-ben való futással is lehet játszható sebességet kicsikarni(8700+1080ti).

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#1421) PuMbA válasza Enton (#1420) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, bár ez az FPS beesés NVIDIA kártyákat érint jobban, ha jól tudom. Itt jól látszik, hogy Medium grafika felé menni gyakorlatilag értelmetlen, mert így sem látsz semmilyen különbséget az Ultrához képest, amikor pedig játszol, még ennyi időd sincs nézni a grafikai részleteket.

[ Szerkesztve ]

(#1422) atomeec válasza PuMbA (#1421) üzenetére


atomeec
senior tag

1080-nal max grafikán játszom (8700k alapon), FPS eléggé ingadozik, de nincs akadás (Nekem ugye Fanatec USB eszközt kellett letiltani, de Pumba korábbi linkelt leírása alapján bármi okozhatja, amíg nem próbálja valaki, addig én nem adnék érvényt neki...). A játék konstans 30 FPS-sel is nagyon jól játszható lenne (ha valakinél pl nagy az ingadozás, érdemes RivaTuner-rel akár lejjebb venni a max FPS-t, javul az élmény). Mivel a srác azóta nem írt, lehet megoldódott :)

[ Szerkesztve ]

(#1423) GalaHU válasza atomeec (#1422) üzenetére


GalaHU
őstag

Én azért nem így gondolom, igenis látszik a különbség a Medium és Max beállítás között. Más kérdés, hogy ha választani kell inkább kopottabb grafika de magasabb ÉS stabilabb FPS.

Nem is értem hogy tudtok 30 fps-el szimulátorozni... Lehet hogy az én szemem és "idegeim"vannak már rállva a 100fps-re, de amikor próbálkoztam 4k60fps-el alig tudtam a pályán maradni, sokkal lassabb lettem. Mihelyt visszaváltottam 3440x2160/100fps-re azonnal jöttek a jobb időeredmények.

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#1424) atomeec válasza GalaHU (#1423) üzenetére


atomeec
senior tag

Én nem írtam, hogy ne látszana, vannak dolgok, amik feltűnnek persze. ;)
144Hz-es monitoron játszom (megy 180Hz-ig), igenis érzek különbséget még a 140 és 180 FPS között is, de ha választani kell, akkor inkább 30 FPS ami konstans, mint 100 és 30 között ugráló, illetve ha bármi akadás van úgy (már vertem a fejem az asztalba tőle, amíg nem lett megoldás).
A srác a 1060-nal gondolom használna szívesen 2080Ti-t, de mindenkinek van kerete, amivel kalkulálnia kell (plusz proci részről is biztos van igénye a játéknak).

(#1425) PuMbA válasza atomeec (#1422) üzenetére


PuMbA
titán

Konstans 30fps-sel viszont már nagy hátrányban van a többiekhez képest, ha nem egyjátékos módban tolod :) Ezért fut az összes konzolon is 60fps-sel a játék, mert hogy nézne ki, hogy PC-n 60fps-sel tolod konzolon meg 30fps-sel eleve hátrányból indulsz. YouTube-on van erről egy jó Counter Strike-os videó, hogy 144fps-sel 10 teszt átlagát számítva bárki sokkal pontosabban lő, mint 60fps-sel. Ugyanez érvényes minden játékra, ahol számít a reakcióidő.

Stabil 60fps-t majdnem mindenki gépe kitol. Nekem a használtan szuperolcsó Intel G4560 proci + 8GB RAM + AMD RX460 kombóval néhány helyen megy be 40-50fps-re, amúgy stabil 70-80 fps Medium-on FullHD-ban.

[ Szerkesztve ]

(#1426) atomeec válasza PuMbA (#1425) üzenetére


atomeec
senior tag

Azért remélem a többi része is átment a mondanivalómnak ( :P ), a 30 FPS-t csak úgy írtam, hogy inkább alacsony stabil, mint össze-vissza magas. És igen, azért nem tudom milyen gép kell ahhoz, hogy csak 30 legyen az FPS :D

[ Szerkesztve ]

(#1427) Zoolee1976


Zoolee1976
aktív tag

Na szoval ugy nez ki megoldodott a regi "oreg" megoldas hozta meg a kivant sikert!:)
Startmenu eszkozkezelo,es ott a "HID" -nal letiltottam az elso ketto lehetoseget"hid-kompatibilis rendszervezerlo,hid-kompatibilis telefon".
Csak a fulsesem terhangzasarol kellett lemondanom,mivel a logitech gaming framework igy nem ismerte fel a fulest,de sima sztereoban siman magy.
Igen a keret az megvolt.
Igy egy komolyabb gep helyett inkabb osszeszedtem egy olcso hasznalt konfigot (evga gtx 1060 3gb volt 120 euro,az i3 4170 proci lappal rammal meg 110 euro,viszont igy jutott egy Xbox One X használtra is 300 euroert.
Csak azert toltam feljebb a grafikat mivel megszoktam a 140 centis uhd tvn az Xbox milyen grafot tol ki a játékra,az valami lenyugozo a pchez kepest.Mintha nem is ugyanaz a jatek lenne!Vegigmentem az amcsi szakaszokon es ahol nem laggolt eppen ott egesz turhetoen "muzsikaltam".
Viszont ezek a napfelkeltes ,naplementes szakaszok borzasztoak,szinte semmit nem lehet latni rajtuk.Elegge elbaszarintottak ezt a bevilagitas dolgot a jatekban,szerintem.
Na de a kovi asszem sved rallyn mar visszaveszem kozepesre a grafot,hatha!
Koszi a sok segitseget es bocs az ekezet hianya miatt,de ezen a nemet billentyun nincs idegzetem keresni.

Zoolee

(#1428) PuMbA válasza Zoolee1976 (#1427) üzenetére


PuMbA
titán

"Elegge elbaszarintottak ezt a bevilagitas dolgot a jatekban,szerintem."

Akkor állítsd be a megjelenítőd helyesen. Először is PC-n a HDMI kimeneten Teljes tartományú RGB-t kell kitolnod, aztán pedig a TV- beállítani a Normál HDMI fekete szintet.

Ezután itt (fényerő, kontraszt beállítás) a számozott fekete kockák mindegyikét szemre meg kell tudnod különböztetni (ha csak az első kettő-hármat nem tudod, az még nem baj), Itt (gamma beállítás) pedig 2.2-nél kell összeolvadniuk az 5db egymás mellet levő csíknak.

[ Szerkesztve ]

(#1429) RpPRO válasza PuMbA (#1419) üzenetére


RpPRO
őstag

Valóban nincs, a linkelt videód alapján 1050ti-n 1. pályán 125 vs 80, 2. pályán 112 vs 79. :DDD

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#1430) atomeec válasza RpPRO (#1429) üzenetére


atomeec
senior tag

Ne kötekedjünk kérem (igen, látom a szmájlit is :P ), írta. "ha jól tudom". Nagyon sokat segít mindenkinek szerintem Pumba (nekem is hasznosak a kommentjei és köszönöm is!).

(#1431) PuMbA válasza RpPRO (#1429) üzenetére


PuMbA
titán

De látványilag brutális a különbség és sokat ront az immerzión már az ilyen csúnya, 2008-as grafika :)

[ Szerkesztve ]

(#1432) Met


Met
nagyúr

Hogy én hogy gyűlölöm a lassítónak berakott bólyákat :(((

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1433) Zoolee1976 válasza PuMbA (#1428) üzenetére


Zoolee1976
aktív tag

Köszönöm!A linkek alapján majd finomhangolom.Viszont én úgy szoktam hogy egy lövök egy nagyfelbontású képet a fényképezővel és aztán azt kirakom képernyőre.Utána azt hangolom az eredeti színek és fényerő eléréséig.Általaban szépek a játékok,de azért valljuk be a DR 2 ben pl Újzélandon azért akadnak furcsaságok.Amúgy szép meg minden de egy napos részről átmegyek egy árnyékosra az nagyon elüt.Pl el kellett húzni az összes függönyt a múltkor hogy egyáltalán lássak valamit azon a baszott nagy tévén.Pedig minden világítás majdnem maxon volt.

Zoolee

(#1434) PuMbA válasza Met (#1432) üzenetére


PuMbA
titán

Én is, pont beléjük megyek :D Látszik, hogy direkt ezért rakták ki.

(#1435) PuMbA válasza Zoolee1976 (#1433) üzenetére


PuMbA
titán

"Viszont én úgy szoktam hogy egy lövök egy nagyfelbontású képet a fényképezővel és aztán azt kirakom képernyőre"

Ezzel csak az a baj, hogy a fényképező nem az eredeti színeket, dinamika tartományt adja vissza. Ha minden gyártó gépével készítesz egy képet ugyanarról, akkor mindegyik fajta géppel mások lesznek a színek, mert minden gyártónak megvan a maga külön algoritmusa erre :)

[ Szerkesztve ]

(#1436) RpPRO válasza atomeec (#1430) üzenetére


RpPRO
őstag

Summa summárum, minél magasabb az FPS, annál reszponzívabb (csúnya szó), direktebb, precízebb bármelyik játék. Még akkor is, ha csak 60 Hz-es a monitor (16,6 ms-ként tesz ki a monitorra egy képet ekkor). Ugyanez 120 Hz-nél pont a fele. Érdemes kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#1437) atomeec válasza RpPRO (#1436) üzenetére


atomeec
senior tag

:R

Kormánnyal játszók. Steering Linearity kinek milyen? Én jelenleg -8-on használom, nagyon zavar, hogy alapon közép állásban nincs érzékelés (nagyot kell tekerni, de akkor már túl van tolva :DDD ).

(#1438) PuMbA válasza RpPRO (#1436) üzenetére


PuMbA
titán

Így van :K

(#1439) PuMbA válasza atomeec (#1437) üzenetére


PuMbA
titán

Legelső dolog a játékban, hogy a Steering Deadzone-t az alapértelmezett 20-ról 0-ra kell állítani, hogy hasonlítson a valóságra a kormányzás :) Linearity 0-n maradhat.

[ Szerkesztve ]

(#1440) atomeec válasza PuMbA (#1439) üzenetére


atomeec
senior tag

Igen, deadzone-t kapásból kikapcsolom mindig. De nekem 0-n a linearity még így is olyan majdnem, mintha az lenne...de negatívban nagyjából jó.

(#1441) PuMbA válasza atomeec (#1440) üzenetére


PuMbA
titán

Azt vedd figyelembe, hogy az 1-hez képest többet kell fordítani a kormányt murván a kanyarodáshoz. Mint a valóságban. Aszfalton, Spanyolországban viszont úgy fordulnak az autók, ahogy az 1-ben 0 linearity-vel is.

[ Szerkesztve ]

(#1442) atomeec válasza PuMbA (#1441) üzenetére


atomeec
senior tag

Ebben lehet, hogy van valami, mert aszfalton nem rémlik, hogy bármi gondom lett volna. Viszont béna vagyok és nagyon nem ment 0 linearity-vel egyéb utakon. Majd még próbálkozom, de ez nem számít "segítségnek" :) Viszont nagyon belebuzultam az RWD-be, sokkal jobban érzem az autókat, kevesebbet fordulok ki, lehet nem vagyok hű de gyors, de nem érzem, hogy 5 perc után elegem van az egészből :C

(#1443) GalaHU


GalaHU
őstag

PuMba,

Hallottál valamit arról hogy megint előjött a kézifék probléma? Szemlátomást nem frissült semmi (illetve valami új autóról regéltek) de megint nem tudok rajtolni... :(

Szerintem szándékosan szívat, komolyan! :)

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#1444) ndlx válasza GalaHU (#1443) üzenetére


ndlx
aktív tag

Nálam jó a kézifék.

(#1445) GalaHU válasza ndlx (#1444) üzenetére


GalaHU
őstag

Analóg Fanatec?

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#1446) ndlx válasza GalaHU (#1445) üzenetére


ndlx
aktív tag

Analóg kínai :D

(#1447) GalaHU válasza ndlx (#1446) üzenetére


GalaHU
őstag

Akkor itt a megoldás! :)

Örülj a szerencsédnek, nekem minden frissítéskor elpatkol...

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#1448) PuMbA válasza GalaHU (#1443) üzenetére


PuMbA
titán

Úgy látszik, hogy nem szereti a játék a kézifékedet :)

(#1449) ndlx válasza GalaHU (#1447) üzenetére


ndlx
aktív tag

Ilyenem van, sokára jött meg, de azóta nagyon szeretem, bevált.

(#1450) Zoolee1976


Zoolee1976
aktív tag

Na sikerult nagyjabol a grafikat es a kormanyt belonom!Egesz turhetoen ment a Sved de az utana kovetkezo Lengyel rallyn kaptam 1 perces buntetest mert becsusztam a mentosok koze es vissza akrtam tolatni erre oda baszta az egy percet.Nem utottem el senkit,nem torten semmi szabaly ellenes erre ez a fasz jatek egy percre buntet!El is ment a kedvem az egesztol es nekiverettem 190 korul egy fanak!:)Szoval az egyik kerdesem ilyen esetben ha csinalok videot a replayrol akkor megoldhato hogy eltoroljuk a buntetest?A masik pedig az hogy alap kocsikkal megyunk vagy pedig mindenki a sajat tuninggolt verdajaval indul?Azert mert nekem meg pc-n minden auto "tuningolatlan".Amugy ez a Lancia Inntegrale egy fenevad!:)))

Zoolee

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  DIRT Rally 2.0
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.