Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4251) amol válasza TayRol (#4250) üzenetére


amol
addikt

Komoly marketingduma :D
Valamit biztos ér, de vízbe nem dobnám.

(#4252) TayRol válasza amol (#4251) üzenetére


TayRol
veterán

kár, mert jólenne nekem egy olyan:D

(#4253) [Anduriel] válasza amol (#4248) üzenetére


[Anduriel]
aktív tag

Ez nem jó hír, bár ezek az új vostrok is tetszenek, és igen szimpatikus áruk is van(legalábbis usában) gondolom mind a 3 széria egyszerre fog megjelenni M.o.-n

''Az egész világ félreáll az elől, aki tudja, hogy merre megy.''

(#4254) amol válasza TayRol (#4252) üzenetére


amol
addikt

Persze nem tudhatom, még nem próbáltam.

Szerintem ezek a Vostrok (small business) azért nem lesznek annyira jók mint a Latitude (business) annak ellenére hogy újabbak és van egy pár plusz funkciójuk: jobb video (bár a 8400-as nem biztos hogy jobb mint az nvs140m), memóriakártya-olvasó (pcmacis 4k), webkamera, mikrofon, stb. Majd ha kijönnek kiderül, lehet hogy ez lesz az arany középút.

(#4255) TayRol válasza amol (#4254) üzenetére


TayRol
veterán

Igazat megvallva nem is igen hallottam eddig a Vostok családról, de nem rosszak. Nekem 2 dolog hiányzik a 620-asból, webkam és kártyaolvasó. De most hogy mondtad a picimacisat, lehet keresek valamilyet...
Mondjuk elég jól összerakott gépnek kell lenni, ami a Latitudeoket le akarja pipálni

(#4256) amol válasza TayRol (#4255) üzenetére


amol
addikt

Nem akarja lepipálni, alá van pozícionálva. Azért nem hallottál még a Vostro családról, mert teljesen új. A kártyaolvasót a MM-ban láttam pár napja bruttó 4000-ért, de csak egy db volt. Gondolom ezt nem kapkodják el.
Az üzleti hierarchia a következő: Vostro, Latitude, Precision.

Egy dolgot hiányolok a Vostro-ból, nem moduláris :(

ps: a 620-asban sztereó hangszóró van vagy csak 1db? Mert valajol olvastam hogy mono.



[Szerkesztve]

(#4257) TayRol válasza amol (#4256) üzenetére


TayRol
veterán

Köcce az infót, bár nekem a név csengése olyan oroszos:) Bár attól mnég lehet jó...
Én igazából egy hangszórót sem látok, bár a kollégám azt mondta, az övéből ''hihetetlen'' térhangzás jök ki HL2 közben. Hát el tudom képzelni :DDD De elég pocsék a hangszóró minősége.

p.s: megint kezd a topic 'eltehenesedni' :D

[Szerkesztve]

(#4258) S.Feri


S.Feri
őstag

D szériához nincs valakinek rossz töltője? 3 pólusú csatis kellene ami a konektorral találkozik.A töltő nem is csak a kábel.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#4259) amol válasza TayRol (#4257) üzenetére


amol
addikt

Mú. :P

(#4260) amol


amol
addikt

A sztórban megint AntiGlare-rel kapható a legkomolyabb 6400-as 300k-ért, vindózzal :R

(#4261) PLacc válasza amol (#4256) üzenetére


PLacc
senior tag

Mono tudtommal. Ahhoz képest, hogy nincs is (látható) nyílása, meglepően jól szól.

[Szerkesztve]

(#4262) amol válasza PLacc (#4261) üzenetére


amol
addikt

Érdekes. Bár az is igaz, hogy egymástól 15-20 centire lévő hangszóróknál a sztereo hatás maximum közelről érezhető.

Kérelk ne szítsd már te is a feszültséget a tudod hol :)

(#4263) Side_


Side_
aktív tag

Hello!

Nem biztos, h ez a legjobb hely, de megkérdezem ittis:

Van egy D600am, van benne egy DVD író.
Slimtype DVDRW SOSW-852S-nek írja.
Eddig tökjól ment, de most egy újraindítás óta semmi.
A rendszer látja, azt írja, h megfelelően működik, de ha beteszek egy cd-t, akkor semmi. Nem is hallani azt a kis kattanást és felpörgetést, mint előtte.
Amikor kiveszem a lemezt, akkor látni, h pörgette - de csak lassan.

Valaki tudja mi lehet?

Köszi

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#4264) tozo86


tozo86
tag

sziasztok!
dell inspiron 6400-asra felraktam a Vistát, és nem bírom rá felrakni a Wireless drivert. Kivagytok tőle, mert egyszer már sikerült (csak azóta muszáj volt formáznom egyet).
Dell Wireless (Except US, Japan) WLAN Card Gondolom ezt kellene felraknom. De 83%-nál megáll és ERROR. de semmi konkrét, csak előtte egy szám. (valami ilyesmi: 38473 ERROR).
Találkozott már valaki ezzel a problémával? Vagy valami ötlet?
Jó lenne ha tudnátok valamit mondani mert már a plafonon vagyok!
köszi előre is

`•.¸¸.•´¯`•.¸¸.•´¯`•.¸ ><((((º>

(#4265) Fapuma1977 válasza Side_ (#4263) üzenetére


Fapuma1977
csendes tag

valoszinű hogy az iród átállt PIO-ba.Legalábbis nálam ez volt egy gyári originál lemeznek köszönhetöen.Eszközkezelőben nézd meg az IDE ATA/ATAPI-ban az elsödleges csatornánál nézd meg a tulajdonságot.Speciális beállitásoknál ha a jelenlegi átviteli módnál PIO-t látsz ott a bajod.A megoldása hogy töröld a DvD meghajtódat az eszközkezelöböl és kerestesd meg újra a gépeddel.Hardverváltozások keresésénél ujra megtalálja és ezután már jó volt nálam.Viszont azt a lemezt felejtsd el,mert átállitja megint.Nálam egy eredeti EA-s game lemez tette ugyanezt.

Acer Aspire 5920G-602G25N - Intel Centrino Core 2 Duo T7500 2.2 GHz, 15.4" WXGA CB, NVidia GeForce 8600M GT 512 MB, 1GB TurboMemory (Robson), 4096MB (2*2048) DDR2, 250GB SATA, Vista Home Premium

(#4266) TayRol válasza tozo86 (#4264) üzenetére


TayRol
veterán

Mondjuk én próbaképpen megpróbálnám ezt feltenni :
[link]
Egy próbát megér.

(#4267) Side_ válasza Fapuma1977 (#4265) üzenetére


Side_
aktív tag

Kössz...
igazából az történt, h magától megjavult. Kb ugyanúgy, mint ahogy 'elszállt'.
(Úgy, h nem derült ki végül mi volt a baj...átmeneti elmezavar vagy hasonló.)

Azért kössz.

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#4268) polip


polip
addikt

minden a Vostro-ról: [link]

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#4269) tozo86 válasza TayRol (#4266) üzenetére


tozo86
tag

köszi! nemtudom hogy ez segített-e, mert előtte mindenfélével próbálkoztam, de most működik :) vettem egy wifi routert és most tudok netezni az egész házban. nagoyn tetszik :)

`•.¸¸.•´¯`•.¸¸.•´¯`•.¸ ><((((º>

(#4270) TayRol válasza tozo86 (#4269) üzenetére


TayRol
veterán

:)

(#4271) TayRol válasza polip (#4268) üzenetére


TayRol
veterán

Már ezekben is van kártyaolvasó, csak a 620-asomban nincs :O De ez igazából már csak kukacoskodás a részemről, mert ha lenne benne, akkor az lenne a tökéletes gép, s mindenki azt venne. :D

(#4272) #95904256


#95904256
törölt tag

Nekem eddig két DELL laptoppal volt dolgom. Mindkettő munkagép, így alapos használaton estek keresztül.

DELL C640: Intel Pentium M Banias 1.8GHz 512MB
Még 2004-ben vásároltam olyan 300 kHUF-ért. Kb. 2 évig bírta, aztán az alaplapon a feszültségszabályzó meghalt. Székesfehérváron az Albacompnál úgy 5 hónap alatt javították meg kb. 180 kHUF-ért ( alaplap csere ). Azóta csak tartalék gép.

Szinte csak jó dolgokat tudok mondani róla. Kíváló minőség és strapabíró. Előtte egyik gépem ( egy HP Omnibook és egy HP nc6xxx ) zsanérja sem bírtam ennyi ideig. A gyári pöcökborító is szuper volt rajta, nem az a szétmáló fajta. Valamint BIOS frissítést adtak ki rendszeresen hozzá, így pl. egészen halk lett a ventilátor a CPU-n. Ja igen, és az egér gombok is nagyon jó helyen voltak. Hibaként felróható hogy a ki- és bekapcsolással együttjáró felmelegedés-lehülés következtében a csavarok állandóan kipotyogtak a gép alsó részéből, pl. a memóriatakaró lapból.

DELL D620: Intel Core 2 Duo 2.0GHz 2x512MB
Ezt 2006 decembere óta nyüstölöm. Sajnos gyárilag nem azt a memóriát rakták bele amit kértem és 3 hónapba került mire a DELL hajlandó volt kicserélni, de legalább a garancia megmaradt. A sebessége, minősége kíváló. Azonban ha napokig bekapcsolva hagyom akkor utána képes hülyeségekre, bár ez lehet hogy az XP rákfenéje. A touchpad feletti és alatti egérgombok nem tetszenek, se formára, se elhelyezésre. Ami még nem tetszik benne az az hogy a beépített speakert nem lehet elhallgattatni. Összeségében kiváló gép.

(#4273) Steven21


Steven21
tag

Új BIOS került fel a dell support oldalra ( A09 ) 9400-hoz találtam, a többit nem csekkeltem.

(#4274) Smogus


Smogus
őstag

Ha van egy kis problémám a notimmal akkor oda vigyem ahol vettem (notebook.hu) vagy vigyem egyenesen a szervízbe
Ja, egyébként merre van a szervíz (nekem a jótállási lapra 13.ker Véső utca 7 van írva)?

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#4275) #16820480


#16820480
törölt tag

a D630-ról lenne egy olyan kérdésem, hogy a notebookreview-n levő tesztben említik, hogy nagyon ratyi hangszórót raktak bele (ráadásul nincs is nyílása a gépházon, tehát olyan, mint egy ''pcspeaker''). tényleg ugyanaz a mono van benne, mint az elődben? :(
(illetve kérdés, hogy mennyire gyenge a hangzás? ha mondjuk valakinek akarok mutatni egy animációt, aminek hangja van, akkor az hallgatható rajta, vagy abszolut csak rendszerhangokra optimalizált?)

[Szerkesztve]

(#4276) karesz501 válasza Smogus (#4274) üzenetére


karesz501
senior tag

Egyből a szervíz, jelen esetben HRP. Jótállási jeggyel együtt, persze ;]

Life is no picnic!

(#4277) Smogus válasza karesz501 (#4276) üzenetére


Smogus
őstag

Mondjuk nincsenek messze egymástól :D
Egyébként valami hálókártya bajom van vele :(
Remélem nem tart majd évtizedekig :)

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#4278) karesz501 válasza Smogus (#4277) üzenetére


karesz501
senior tag

Nem fog. Korrekt módon és gyorsan dolgoznak. Főleg a magyar viszonyokhoz képest...

Life is no picnic!

(#4279) gdudas


gdudas
csendes tag

Sziasztok!

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy azzal lehet valamit kezdeni, hogy egy Dell D600 nagyon melegszik az akkujánál? Lehet, hogy csak én tartom soknak, de eddig ilyen más gépeknél (IBM, HP) nem tapasztaltam. Van valami amit lehet ellene tenni? Nem is az alja zavar feltétlen, hogy felül is nagyon meleg. Esetleg az akku alá lehetne tenni valamit ami elnyelné a hőt vagy csökkentené?

Köszi!

(#4280) Steven21 válasza gdudas (#4279) üzenetére


Steven21
tag

Unokabátyám HP notija is erősen melegszik, olyan szinten, hogy már bekapcsolásnál is majd 50 fok fölé megy... és alapjáraton is annyi. Aztán 3/4 óra után lekapcsol. Rakott alá minden fajta-féle hűtőbordát, azt a fémszerkezetet, amiben forognak ventillátorok. Nem segített semmit sem. Most úgy működteti, hogy egy grillrácsot ráfogatott az asztalra és alulról hűti szobaventillátorral :DD Azóta gond nélkül dolgozik a kicsike :))
Valahol már itt vmelyik topicban olvastam egy zalman lapról, ami direkt noti hűtésre való és teljesen lyukacsos allatta meg ventik. Keress rá a Zalman oldalán, szerintem az még egy elég jó konstrukció.

(#4281) gdudas válasza Steven21 (#4280) üzenetére


gdudas
csendes tag

Igazából én azért ennyire drasztikus dolgot nem szeretnék, egyedül csak arra voltam kiváncsi, hogy létezik e valamilyen anyag (szivacs, vagy bármi) amit berakhatok a gépbe az akksi alá, hogy ahogy az ember keze felfexik a billentyűzetre, ne legyen a csuklójánál rohadt meleg. :)

(#4282) zolle


zolle
tag

Sziasztok!
Van egy eladó 620-asom, még 2 év helyszíni garival (HumanSoft)
hátha valakit érdekel:
[link]

(#4283) PLacc válasza gdudas (#4279) üzenetére


PLacc
senior tag

Szerintem nem az akku melegszik, hanem a túloldal, ahol a HDD van...
Szivacsot, egyebet nem szabad betenni, mert megszűnik a maradék szellőzése is, és még melegebb lesz...

(#4284) sszever


sszever
őstag

Pár hete a Dell Precision M90-es notebookom az alábbi hibát produkálja rendszeresen:

Windows Vista alatt a TSST Corp DVD +-RW TS-L632D típusú dvd író cd írásnál rendszeresen kiírja, hogy cd írás sikeres, de a cd-t üresen hagyja, illetve DVD írás esetén sikeres írás után az író eltűnik az eszközkezelőből, és csak újraindítás után találja meg ismét.
A Vista újra lett telepítve, minden nemű DELL driver telepítése nélkül (azaz „gyári” MS driverekkel) is produkálja a hibát. (újra telepítés után emulátor sem lett telepítve(Daemon Tools), és nem az Ahead Nero vista kompatibilis író szoftverével lett kipróbálva).
A dolog érdekessége, hogy a Windows Vista Capable matrica ellenére sem található a Dell honlapján meghajtó szoftver. A hibán a Dell honlapjáról letölthető XP alatt telepített firmware sem oldotta meg.
Ugyanakkor az író mind Windows XP, mind Suse Linux, és Ubuntu Linux alatt is hibátlanul működik.

Ötletek? Vagy csak én vagyok ismét szerencsés?

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#4285) amol


amol
addikt

Egyre jobban érzem, hogy úgy hiányzik a Vista nekem mint szar a zsebből.

(#4286) sszever válasza amol (#4285) üzenetére


sszever
őstag

Nem a vistával van a gondom, mert D520-ason, asztali Dell-en gond nélkül muzsikál, csak ezzel a fránya DVD íróval nem bírkózik meg :)
Bezzeg a külső Sasmsung íróval sincs gond. Itt inkább a Dell pöts-ségén tűnődöm. Betesztnek egy HW-t, oszt nem támogatják, miközben az M90-hez 6 másik DVD / CD író - olvasót meg igen... De a matricát ráficcentik

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#4287) amol válasza sszever (#4286) üzenetére


amol
addikt

Már többen panaszkodtak a TSST-re. Én is Samu külső írót használok, nincs vele gond és abban is TSST van.

(#4288) sszever válasza amol (#4287) üzenetére


sszever
őstag

Kénytelen leszek kicseréltetni, mert azért külső író már nem fér be a táskába a gép és a többi cuccom mellé...

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#4289) amol válasza sszever (#4288) üzenetére


amol
addikt

Ahhoz amúgy is jókora táska kell. Annyira sokat írsz hogy útközben sem tudod nélkülözni?

(#4290) sszever válasza amol (#4289) üzenetére


sszever
őstag

A táskámat 4 hétig vadásztam, sokat kipróbáltam, mire megtaláltam a megfelelőt az M90-hez, amelyik azért megjelenésre sem gagyi, és minden elfér benne (még a TV tuner is :D )

Sokszor utazom el napokra, és sokszor sokat fényképezek. Ilyenkro alapból a képeket este kivállogatni, és készítek róluk biztonsági mentést (majd otthon ezek a biztonsági mentések a kukába kerülnek, hisz a képek kidolgozására nincs lehetőség notebookon a képernyő adottságai miatt).

Ugyanakkor mivel sok sok tervrajz, projekt dokumentáció és marketing anyag méreténél fogva E-Mailben nem igen küldhető el, a CD írás fontos.
Ergo amennyiben a Dell nem cseréli ki garosan az írót(igaz miért is tenné), akkor pénzért cseréltetem ki, mert szükségem van rá.

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#4291) amol válasza sszever (#4290) üzenetére


amol
addikt

Ha garanciális akkor miért ne cserélnék ki ha nem működik megfelelően?
Értelek. Illetve részben. Azt hittem, azért kell ilyen nagyméretű drága erőgép, mert a notival dolgozol, de ha asztali géppel teszed mindezt, én biztos valami könnyebben hordozható, kisebb teljesítményű gépet választottam volna.

(#4292) polip


polip
addikt

nyár végétől jönnek a wireless USB-s inspiron 1720-ak! : [link]

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#4293) sszever válasza amol (#4291) üzenetére


sszever
őstag

Notival dolgozom, teljes mértékben.
Csak irodában / otthon dokkolóról, színhelyes, kalibrált monitorral :)

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#4294) amol válasza polip (#4292) üzenetére


amol
addikt

Sokat érünk vele. A technológiát már több mint egy éve beharangozták, azóta várom hogy lehessen kapni itthon wusb hubot. De a legtöbb helyen még csak nem is hallottak róla.
És még eszköz sincs hozzá.

D830-ról még mindig semmi hír?

sszever: értettem :)

[Szerkesztve]

(#4295) polip válasza amol (#4294) üzenetére


polip
addikt

arról még semmi, de wusb hubot mintha láttam volna valahol :F

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#4296) sszever válasza polip (#4295) üzenetére


sszever
őstag

D-Link ősztöl dobja a piacra. [link]

Illetve a Belkin: [link]

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#4297) polip válasza sszever (#4296) üzenetére


polip
addikt

de más már árulja...most ez hogy jön ide? :)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#4298) sszever válasza polip (#4297) üzenetére


sszever
őstag

Nem tudom :D
Te írtad, mintha láttál volna már valahol, én linkeltem, hogy hol láttam.
De ha megtalálod, ki hol árulja, engem is édekelne a dolog!

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#4299) polip válasza sszever (#4298) üzenetére


polip
addikt

megleltem közben :D

[link]

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#4300) sszever válasza polip (#4299) üzenetére


sszever
őstag

Köszi.
Bár igazából magyar forgalmazóra gondoltam

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.